Wojna domowa na Ukrainie 28.10.2020r.- 1957 dzień od nowego rozejmu.


„Niemy krzyk”– dzień 229.

Wczoraj odbyły się dwie telekonferencje w ramach Trójstronnej Grupy Kontaktowej (TGK); grupy roboczej ds. zagadnień politycznych, podgrupy ds. humanitarnych oraz grupa robocza ds. bezpieczeństwa.

W porządku obrad podgrupy ds. pomocy humanitarnej znalazły się trzy kluczowe kwestie.

Najważniejszym tematem była wymiana jeńców wojennych- wyniki wymian, które miały miejsce 29 grudnia 2019 r. I 16 kwietnia 2020 r. między DRL a Ukrainą oraz koordynacja kolejnej fazy uwalniania i przesiedlania osób pozbawionych wolności w związku z konfliktem.

Ponadto strony omówiły kwestię pracy korytarzy humanitarnych, które umożliwiają obywatelom przekraczanie linii kontaktowej ze względu na okoliczności humanitarne lub inne istotne okoliczności w okresie kwarantanny nałożonym w związku z pandemią COVID-19.

Kolejnym tematem spotkania było wypracowanie działań w zakresie poszukiwań osób zaginionych i identyfikacji niezidentyfikowanych ciał.

Natomiast grupa robocza ds. bezpieczeństwa ze strony przedstawicieli republik skupiła się na wzroście naruszeń zawieszenia broni przez USZ. W związku z jednostronnym wycofaniem się Ukrainy z działań wzmacniających zawieszenie broni, negocjatorzy poruszyli kwestię uzgodnienia nowej wersji umowy.

Ponadto w porządku obrad znalazło się zatwierdzenie projektu suplementu do decyzji ramowej w sprawie wycofania sił i sprzętu, a także omówienie dalszych kroków w zakresie rozminowywania.

Również w trybie wideokonferencji negocjacje prowadzili uczestnicy ekonomicznej podgrupy TGK ds. rozwiązania konfliktu w Donbasie. Interesów mieszkańców Donieckiej Republiki Ludowej, wraz z innymi ekspertami, broniła nadal oficjalny przedstawiciel republiki- Minister Pracy i Polityki Społecznej DRL Larisa Tołstykina. Wczoraj w programie spotkania poruszona została kwestia zaopatrzenia w wodę.

Przedstawiciele Kijowa na spotkaniu podgrupy ds. politycznych Trójstronnej Grupy Kontaktowej, które odbyło się wczoraj w trybie wideokonferencji, odmówili omówienia mapy drogowej zaproponowanej przez republiki Donbasu w celu przełamania impasu negocjacyjnego. Stwierdził tak przedstawiciel ŁRL w podgrupie Rodion Mirosznik po spotkaniu TGK.

Pełnomocnik ŁRL na rozmowy w Mińsku, minister spraw zagranicznych ŁRL Władisław Deinogo, jeszcze na spotkaniu w dniu 30 września Grupy Kontaktowej, zaproponował „w celu odblokowania postępów na drodze porozumienia politycznego” Republiki Donbasu „zaproponowały przygotowanie mapy drogowej dla realizacji wszystkich kompleksów porozumień mińskich i przedłożyć go do zatwierdzenia Wierchownej Radzie”. 

„W trakcie negocjacji strona ukraińska odmówiła omówienia ‚mapy drogowej’ zaproponowanej przez republiki jako kompromisowego wyjścia z impasu negocjacyjnego”– powiedział Mirosznik, przypominając, że „negocjacje ustały po przyjęciu przez Radę uchwały w sprawie przebiegu wyborów samorządowych, która zawierała normy bezpośrednio sprzeczne Porozumienia Mińskie”.

Przedstawiciel ŁRL zaznaczył, że „dziś na posiedzeniu politycznej grupy roboczej przedstawiciel Ukrainy Ołeksandr Mereżko powiedział, że nie może zagwarantować wykonania przez ukraiński parlament porozumień osiągniętych w Grupie Kontaktowej”, a „jako poseł może jedynie zainicjować rozpatrzenie projektu przez Radę i zapewnić, że projekt został przyjęty w formie uzgodnionej przez strony, nie jest on w stanie.

„To tylko podkreśla, że ​​przedstawiciele Ukrainy w negocjacjach nie mają uprawnień ukraińskiego parlamentu, który zgodnie z porozumieniami mińskimi musi przyjąć szereg aktów prawnych i poprawek do ukraińskiej konstytucji, aby spełnić warunki porozumienia politycznego”– stwierdził Mirosznik.

Następnie podkreślił, że „ukraińscy negocjatorzy nie mogą skłonić Rady do rewizji skandalicznej decyzji wyborczej, tak jak nie są teraz gotowi do podjęcia przez Radę obowiązku przyjęcia ‚mapy drogowej'”

Minione spotkanie grupy roboczej ds. humanitarnych również nie przyniosło spodziewanych postępów, jak oceniła wyniki wczorajszych rozmów Komisarz ds. Praw Człowieka w DRL Daria Morozowa.

„Strona ukraińska nadal zajmuje absolutnie niekonstruktywne i sprzeczne z literą i duchem porozumień mińskich stanowisko w sprawie proceduralnego oczyszczania osób, które wróciły do ​​domu podczas wymian 2019-2020. Próby gry ze strony ukraińskich przedstawicieli pod każdym względem utrudniają postęp w rozwiązaniu tego problemu. Są pewne podpisane umowy, które w całości zrealizowaliśmy, takie same kroki musi podjąć Ukraina.

Dwoistość stanowiska strony ukraińskiej, której bardziej zależy na zdobywaniu balów politycznych przed swoimi obywatelami w postaci kolejnego głośnego stwierdzenia o „przygotowaniu nowej wymiany” niż o wywiązywaniu się z naszych zobowiązań, zmusza nas do dokładnego sprawdzenia każdej, czasem nawet nieistotnej sprawy, przygotowując kolejne wymiany. … Planujemy również w pełni podwójnie sprawdzić wszystkie dokumenty wydawane uczestnikom poprzednich wymian pod kątem ich legalności na terytorium Ukrainy”– powiedziała Morozowa.

Wezwała również stronę ukraińską do konstruktywnej pracy nad wymianą więźniów obecnie i w przyszłości.


*

SBU rekrutuje krewnych ludzi zamieszkałych w  ŁRL do prowadzenia działań wywiadowczych.

Poinformował o tym oficjalny przedstawiciel Milicji Ludowej LPR Jakow Osadczy.

„W odpowiedzi na doniesienia okolicznych mieszkańców o naruszeniu ich prawa do nietykalności ich domów, pracownik centrali SBU w obwodzie donieckim i ługańskim, śledczy mjr Paweł Marko, zdecydował się przeprowadzić dodatkową rekrutację obywateli w celu uzyskania informacji od ich krewnych w ŁRL”– powiedział.

Jak wynika z  informacji przekazanej przez mieszkańców znajdującej się pod kontrolą ukraińskich formacji zbrojnych- Stanicy Ługańskiej, major Marko grozi postawieniem zarzutów szpiegowskich mieszkańcom, „którzy mają krewnych w republice, ale odmawiają współpracy ze śledczym w celu uzyskania niezbędnych informacji”.

„Prosimy obywateli mieszkających na terytorium tymczasowo kontrolowanym przez Ukrainę, w obliczu bezprawia i pobłażliwości funkcjonariuszy wywiadu, którzy poprzez groźby przekonują Państwa do przestępczej działalności, aby nie ulegali manipulacjom i zgłaszali się na infolinię centrali pod numerem 0 800 501 482”– dodał Osadczy.

Według wczorajszego SMM OBWE na donieckim odcinku frontu odnotowało obecność sprzętu USZ poza wyznaczonymi miejscami składowania przeniesionego w rejon  strefy bezpieczeństwa:

– ️ 1 ZRK 9K35 „Strieła-10” na terenie przy stacji kolejowej w miejscowości Konstantinowka;
– ️ 1 opancerzony pojazd bojowy w pobliżu miejscowości Wierchnietoreczkoje Górne.

Poza tym, o godzinie 11:50, ukraińscy żołnierze z kierunku Wodianoje- na południowym odcinku frontu, przeprowadzili ostrzał przy użyciu automatycznego granatnika AGS-17 (5 granatów) okolic miejscowości Leninskoje.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation

7 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7.00 28 жовтня 2020 року.

Сала Україні!

Ситуація у районі проведення операції залишається контрольованою. Підрозділи Об’єднаних сил, дотримуючись досягнутих домовленостей, продовжують сумлінно виконувати завдання за призначенням.

Упродовж минулої доби, 27 жовтня, в смугах відповідальності наших підрозділів російсько-окупаційні війська чотири рази порушили домовленості, що вступили в дію 27 липня 2020 року. Так, у районі населеного пункту Водяне ворог застосував автоматичний станковий гранатомет, а неподалік населеного пункту Піски – ручний протитанковий гранатомет. Окрім того, ще два факти порушення режиму припинення вогню зафіксовано на ділянці поблизу Шумів, де у вечірній час противник відкривав вогонь із підствольного гранатомета.

На ворожі вогневі провокації українські військовослужбовці зброю у відповідь не застосовували.Бойових втрат і поранень серед особового складу Об’єднаних сил не було.

Від початку поточної доби, 28 жовтня, по всій лінії розмежування спостерігається тиша. Порушень досягнутих мирних домовленостей не зафіксовано.

Перебуваючи у готовності до адекватного реагування на будь-які провокаційні дії противника, українські захисники дотримуються домовленостей, досягнутих у межах Тристоронньої контактної групи.

Ситуація у районі проведення операції Об’єднаних сил залишається контрольованою українськими воїнами.

Сала Україні!

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:


******


© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

62 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 28.10.2020r.- 1957 dzień od nowego rozejmu.

 1. Odnośnie sytuacji w naszym nieszczęsnym kraju;
  http://www.mysl-polska.pl/2545
  „Gra prezesa Jarosława Kaczyńskiego jest czytelna i nie jest żadnym zaskoczeniem. W obliczu nadciągających problemów zastosował oczywisty dla siebie w tej sytuacji modus operandi, polegający na bezceremonialnym, zdecydowanie ściślejszym niż dotychczas, wprzęgnięciu Kościoła w rydwan swojej polityki. Wszystko po, by poszerzyć front i wciągnąć na pierwszą linię walki nowe odwody
  Tak, to co się dzieje, to jest wojna. Tu rację ma zarówno Jarosław Kaczyński, jak i ci, którzy za plecami protestujących stoją naprzeciw niego
  Jedni i drudzy chcą się karmić wojną. Jedni i drudzy czekają na swoich „męczenników”, których pojawienie się jest kwestią czasu
  Dzisiaj, jedni i drudzy gromadzą chrust i kanistry z benzyną. Polska jest jak ulica z piosenki Kazika – murem podzielona. I do tego muru dobudowywane są właśnie barykady. Chciałbym się zdobyć na jakąś optymistyczną puentę, ale nie mogę. Jedyne, co mi przychodzi do głowy, sięgając po modną dzisiaj licentia poetica, to, bardzo przepraszam wszystkich wrażliwych za dosadność: WYP*****LAĆ! JEDNI I DRUDZY”

  Polubione przez 5 ludzi

 2. „Wojna (na razie) dyplomatyczna” pomiędzy Francją a Turcją nabiera rozpędu, czyli Paryż chce by podczas kolejnego szczytu państw UE zapadła decyzja o wprowadzeniu sankcji przeciwko Ankarze;
  https://www.reuters.com/article/us-turkey-france-eu-idUSKBN27C2EI
  A „wojna” będzie się jeszcze ‚zaogniać” bo takich potwarzy „sułtan” płazem nie puści :-)))
  >https://twitter.com/Charlie_Hebdo_/status/1321134572105572352

  Polubione przez 4 ludzi

 3. I powrót na Ukrainę, gdzie portal ‚Strana.ua” opisuje „paniczne nastroje” jakie zapanowały w proprezydenckim ugrupowaniu ‚Sługa Narodu” po przegranych wyborach samorzadowych. Portal miał m.in wejść w posiadanie „wewnętrznej korespondencji” z „partyjnego czatu” z których wynika że działcze obawiają się wybuchu nowego majdanu na Ukrainie i radza sobie zawczasu „kupić bilety do Rostowa”;
  https://strana.ua/news/297489-v-sluhe-naroda-prorochat-majdan-iz-za-svoeho-provala-na-vyborakh.html

  Polubione przez 4 ludzi

 4. Ukraińska codzienność, czyli „draka” na jednym z podmiejskich targowisk w Odessie, kontrolowanym przez miejscowa „społecznośc turecką”, gdzie SBU próbowała skonfiskować sprzedawane tam nielegalnie towary. Turcy stawili ‚czynny opór” (jeden groził nawet „samospaleniem”) dlatego tez musiał interweniować „specnaz SBU’ („jednostka ALFA”);
  https://dumskaya.net/news/zhestkoe-protivostoyanie-na-sedmom-kilometre-pre-129618/

  Polubione przez 3 ludzi

 5. Kolejny „njus” z „juesej”. W Filadelfii masowe „zadymy” po tym jak policja zastrzeliła tam „białego inaczej”
  https://edition.cnn.com/2020/10/27/us/walter-wallace-shooting-philadelphia-protests/index.html
  Fani BLM znowu zajęli się tym co lubią najlepiej, czyli grabieniem sklepów;
  https://philadelphia.cbslocal.com/2020/10/27/philadelphia-protest-walter-wallace-vandalism-stores-foot-locker-family-dollar-looting/

  Polubione przez 3 ludzi

 6. Dzisiaj w Polsce blisko 20 tysięcy zachorowań. Jak do piątku sytuacja się nie unormuje-a tak się zapewne nie stanie, trzeba będzie zarządzić kolejny lockdown. Gospodarka naszego kraju mocno ucierpi, a wszystkie prognozy NBP o lepszych wynikach na ten rok będą warte mniej niż papier na nim zapisany.
  https://www.medonet.pl/zdrowie/zdrowie-dla-kazdego,zasieg-koronawirusa-covid-19–mapa-,artykul,43602150.html
  Jeszcze tylko PiS musi znaleźć winnego-prawdopodobnie protestujących i mamy pełny obraz sytuacji.

  Polubione przez 4 ludzi

 7. Ekipa Z kompletnie „odleciała”.

  Eksperci krytykują play rządu w Kijowie i ich kalkulacje dotyczące wzrostu PKB w 2021 roku. Wszystko wskazuje na to, że nie uda się odrobić strat z 2020. Również pozyskanie nowych kredytów z MFW i UE (niespełnienie warunków).
  Rząd w Kijowie idzie podobną ścieżką co PiS w Polsce chce zwiększyć PKB poprzez stymulowanie konsumpcji wewnętrznej-Polska zrobiła to programami 500+ skokowo zwiększając obciążenia dla przedsiębiorców i pracujących. Na Ukrainie ma to nastąpić poprzez zwiększanie płacy minimalnej. problem w tym, że praktycznie wszystkie sektory gospodarki mają problemy ekonomiczne i nie stać ich na skokowym wzrostem płac dla pracowników.
  Efektem starań „ekipy Z” będzie wepchnięcie małych i średnich firm w szarą strefę i upadek produkcji. Rząd w Kijowie ma jeszcze jednego „asa” w rękawie jest to realizowany plan modernizacji dróg który w założeniach nie tylko poprawi warunki działań przedsiębiorstw (transport towarów), ale ma też pobudzić gospodarkę.
  Ciężko już wydać wyrok, jednak widać pierwsze efekty prac. Skokowy wzrost budowy dróg zwiększył deficyt kraju, podaje się też, że ceny budowy dróg znacząco się zwiększyły. Ma to być wpływ inflacji, spadku wartości hrywny, podwyżek płacy minimalnej, dużej ilości zamówień, ale na pewno nie korupcji 🙂
  https://www.unian.info/economics/gdp-experts-pessimistic-about-4-6-growth-stipulated-in-2021-budget-11197352.html

  Polubione przez 4 ludzi

 8. W temacie wyborów na Ukrainie, czyli podwójna klęska „teczowego” lidera Partii radykalnej Ukrainy Ołeha Laszki, który „przerżnął” nie tylko w dopiero co zakończonych wyborach samorządowych, ale także w powtórzonych wyborach do Rady Najwyższej Ukrainy w obwodzie czernichowskim, po tym jak parlamentarzysta tam wybrany popełnił samobójstwo;
  https://strana.ua/news/297582-ljashko-proihral-vybory-v-radu-pochemu-i-kak.html

  Polubione przez 4 ludzi

 9. W temacie dróg na Ukrainie
  Poniżej link do stronki gdzie znajdują dane od kierowców które odcinki dróg są dobre, a które warto ominąć. Można zauważyć, że kraj kompletnie zapomniał o remoncie ważnych tran na wschodzie kraju i skupił się na otwarciu dwóch arterii z centrum na zachód i z południa do centrum kraju.
  Nadal jednak trasy te nie są ukończone-brakuje kilku tysięcy km dróg do wykończenia.
  https://navizor.com/assessment.html

  Polubione przez 4 ludzi

 10. Coś weselszego. Ukraińskie Państwowe Biuro Śledcze tłumaczy się z zakupu, za państwowe środki oczywiście w wysokości 17 tysięcy hrywien…teleskopu astronomicznego który m.in umożliwia obserwację galaktyk spiralnych w kosmosie. Jak stwierdziło PBŚ teleskop jest potrzebny „specnazowi” PBŚ by mógł przeprowadzać „obserwacje ze znacznej odległosci”;
  https://strana.ua/news/297595-v-hbr-objasnili-zachem-kupili-teleskop.html

  Polubione przez 4 ludzi

 11. Chorych na Covid-19 na Ukrainie wypuszcza się ze szpitali gdy tylko przechodzą stadium zarażania. Nie bierze się pod uwagę ich stan zdrowia oraz konieczność rekonwalescencji.
  https://www.unian.info/society/covid-19-in-ukraine-patients-discharged-from-hospitals-early-11197634.html
  komentarz: Widać, że w kraju na gwałt poszukuje się nowych miejsc dla nowo zakażonych- codziennie przybywa 1000 osób hospitalizowanych, dla przykładu w Polsce to podobna liczba, a przecież mamy oficjalnie 15 000+ zakażeń dziennie.
  Najpewniej pewne dane na Ukrainie są fałszowane i dlatego mamy takie różnice. Już niedługo z uwagi na przyrost chorych wymagających pomocy medycznej konieczne będzie otwarcie szpitali polowych-na ten cel postanowiono wykorzystać namioty wojskowe (sic!).

  Polubione przez 4 ludzi

 12. „Wojna trzydziestoletnia” o Górski Karabach, czyli trwa wymiana „ciosów” za pomocą ataków lotniczych i rakietowych których celami stał się ormiański Stepanakert oraz azerska Barda. W tej drugiej miejscowości według strony azerskiej miało zginąć aż 20 i odnieść rany 60 mieszkańców (UWAGA! ZDJĘCIA I FILMIK W LINKU DRASTYCZNE). Z kolei ataku lotniczego na Stepanakert miały podobno dokonać tureckie F-16;
  https://colonelcassad.livejournal.com/6281167.html

  Polubione przez 4 ludzi

 13. Minister spraw zagranicznych Węgier nazwał wydanie przez Kijów zakazu wjazdu na Ukrainę dwóm wysokim rangą węgierskim urzędnikom „godnym pożałowania i bezsensownym”-skomentował szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto.

  Jak podaje Deutsche Welle, w poniedziałek minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba poinformował, że Ukraina zakazała wjazdu dwóm wysokim urzędnikom z Węgier z powodu agitacji wyborczej na Zakarpaciu podczas niedawnych wyborów samorządowych. Kułeba zapowiedział wydanie podobnych zakazów dla kilku innych Węgrów, którzy mieli „wtrącać się w wewnętrzne sprawy Ukrainy” podczas kampanii wyborczej.
  https://cyklista.wordpress.com/2020/10/28/wegry-ostrzegaja-ze-ukraina-ze-swoim-nacjonalizmem-do-strefy-euro-nie-wejdzie/

  Polubione przez 4 ludzi

 14. Czy na Ukrainie, będą przesunięcia środków z funduszu na walkę ze skutkami covid-19?
  Jak podają ukraińskie media na rok 2021 NIE UTWORZONO żadnej osobnej rubryki na walkę z Covid-19. Obecny budżet zakłada, ze na ten cel zostanie przeznaczone
  „5,8 mld hrywien z 16,3 mld hrywien, czyli 35%, wydano na opiekę zdrowotną min na zakup środków ochrony indywidualnej dla pracowników służby zdrowia z planowanych 2,9 mld hrywien wydano 624 mln hrywien” Na budowę i remonty dróg przeznaczono 16,3 mld hrywien (47%) z 35 mld hrywien.
  https://kresy24.pl/ukraina-wyczerpala-juz-nieco-ponad-polowe-srodkow-na-walke-z-pandemia-koronawirusa/
  Komentarz: Oj idą wały na całego- szpitale mają poważne braki w sprzęcie, środkach ochrony indywidualnej czy nawet zapasów tlenu. Jednak doprosić się zakupów od władz centralnych nie mogą. Te oszczędnie dysponują środkami wiedząc, że jeszcze zimą 2021 będzie trzeba zapewnić finansowanie
  na walkę z epidemią.
  Środki na walkę z Covidem mają też i inne zastosowanie-są poduszką bezpieczeństwa-w razie nie otrzymania środków z MFW będą mogły zostać przesunięte w budżecie na inne pozycje.

  Polubione przez 4 ludzi

 15. Na okupowanym Krymie zupełnie wyschły unikalne jezioro Krasnokamienskoje, słynne różowe jezioro Sasyk-Siwasz, jezioro Bogaiły w powiecie Saki. Zniknęło także jezioro w pobliżu wsi Zalesnoje w powiecie bakczysarajskim. Według dziennikarzy telewizji „Krym.Realii” w ciągu ostatniego roku na anektowanym półwyspie wyschło co najmniej dziesięć zbiorników wodnych.
  https://kresy24.pl/ukrainskie-media-na-krymie-doszlo-do-katastrofy-ekologicznej-polwyspowi-grozi-wyschniecie-wszystkich-jezior/

  Polubione przez 4 ludzi

   • Zgadza się. Na razie wiadomo, że Kreml wyasygnował spore środki na remonty wodociągów, kopanie studni artezyjskich i programy mające na celu oszczędzanie wody. Rolnicy otrzymali rekompensaty za straty i na razie nie jest może dobrze, jednak wody dla ludzi nie brakuje.
    Poniżej masz link do artykułu omawiający suszę na Ukrainie.
    https://www.obserwatorfinansowy.pl/bez-kategorii/rotator/bez-wody-gospodarka-ukrainy-wyschnie-na-wior/
    Od daty artykułu minęło już pół roku jednak sytuacja wcale się nie poprawiła. Wręcz przeciwnie na Ukrainie wciąż trwa susza i negatywne zjawiska jakie maja miejsce na Krymie są też udziałem coraz większych połaci Ukrainy. Ponadto „Kijów” jakby nie zauważa zagrożenia-wiadomo ten kraj ma wiele problemów, jednak jakieś działania prewencyjne trzeba by podjąć.
    Tymczasem zamiast ratować zasoby wodne to jeszcze przyspieszają proces-mają zamiar wybudować kanały wodne łączące Białoruś i Polskę, tyle tylko, że wiąże się to z regulacją rzek i osuszaniem sporych terenów. Trwa rabunkowa gospodarka leśna-wycinają nielegalnie setki tysięcy drzew.
    Teraz trzeba liczyć na cud-jeszcze jedna bezśnieżna zima a kraj zamieni się w półpustynie. Jeszcze w temacie Krymu-Ukraina nie ma możliwość dać/sprzedać wodę. Po pierwsze poziom wody jest niski, po drugie kanał łączący jest w tak złym stanie,że większość wody po prostu nie trafiłaby tam gdzie trzeba.

    Polubione przez 4 ludzi

 16. Nowa świecka tradycja na Ukrainie.
  Grupki małolatów dewastują mieszkania w Kijowie-schemat jest zawsze podobny jakaś młoda osoba z fałszywym dowodem tożsamości wynajmuje dom od na kilka dni. Tam urządzają „imprezę” w czasie której celowo niszczą sprzęt i zabudowę.
  https://www.unian.info/kyiv/apartments-for-rent-in-kyiv-teens-vandalize-premises-for-online-hype-news-kyiv-11197964.html
  Komentarz: Chyba stary się robię, bo wydaje mi się że z roku na rok przybywa takiej upadłej młodzieży.

  Polubione przez 4 ludzi

 17. Chcieli „obalić Łukaszenkę” i „wyzwolić Białoruś”, a tymczasem „kaczelnik” zafundował nam Białoruś w naszym nieszczęsnym kraju…
  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/strajk-kobiet-marta-lempart-rzad-jest-wybrany-niedemokratycznie/x9g627l,79cfc278
  „Marta Lempart: rząd jest wybrany niedemokratycznie, chodzi o jego dymisję
  Strajk Kobiet zapowiadał, że powoła Radę Konsultacyjną, która zajmie się opracowaniem szczegółowych postulatów protestujących. Marta Lempart przyznała, że wzoruje się przy tym na rozwiązaniach stosowanych przez opozycję na Białorusi”

  Polubione przez 4 ludzi

 18. Dla zainteresowanych, w temacie o wyborach samorządowych na Ukrainie i wynikach na ‚Hałyczynie” to znaczy w obwodach zachodnioukraińskich. I tak w obwodzie lwowskim wygrała „Europejska Solidarność” Poroszenki, dlatego też złosliwi nazwali przezwali go już…prezydentem ‚Lwowskiej republiki Ludowej” :-)))
  W obwodzie iwano-frankowskim u władzy pozostali banderowcy ze „Swobody”, podobnie w obwodzie tarnopolskim gdzie praktycznie władzą podzieliły się „ES” i ‚Swoboda’.
  Z kolei na Zakarpaciu władzą podzieliły sie „klany” miejscowej rodziny biznesmenów i polityków Bałogów oraz „klan” mniejszosci węgierskiej. A na Wołyniu lideruje „nowy projekt polityczny” oligarchy Kołomojskiego czyli ugrupowanie „Za przyszłość”, dzięki temu że kieruje nim tam jeden z byłych „partnerów biznesowych” Kołomojskiego rodem z Łucka, czyli „miejscowy’.
  I w końcu jedynym obwodem na „Hałyczynie” w którym dobry wynik odnotowało proprezydenckie ugrupowanie ‚Sługa Narodu” stał się obwód czerniowiecki;
  https://strana.ua/news/297640-mestnye-vybory-kto-pobedil-na-zapadnoj-ukraine.html

  Polubione przez 3 ludzi

 19. Tymczasem jednym z członków delegacji ukraińskiej na rozmowy w Mińsku w sprawie zakonczenia konfliktu na Donbasie został Ołeksij Arestowcz, był członek neobanderowskiego ‚Bractwa” (któremu szefował Dmytro Korczynskij), który w trakcie tzw. operacji ATO przedstawiała się jako „niezależny bloger”, a faktycznie będąc majorem rezerwy ukraińskich sił zbrojnych uprawiał „propagandę” i „czarny PR w stosunku do Rosji i republik” do czego się publicznie przyznał jeszcze w 2017 roku;
  https://strana.ua/news/297712-aleksej-arestovich-stal-spikerom-ukrainskoj-delehatsii-v-tkh.html
  Dal przypomnienia, artykuł o „coming-oucie” Arestowicza w którym przyznaje się „przyjaciołom” ze przez 3 lata ich okłamywał na temat sytuacji na Donbasie;
  https://strana.ua/news/113276-aleksej-arestovich-priznanija-eksperta-po-ato-stali-khitom-seti.html

  Polubione przez 4 ludzi

 20. Pod Krzywym Rogiem w obwodzie dniepropietrowskim wykoleił sie pociąg towarowy, 15 wagonów wypełnionych węglem. Jak się okazało powodem wykolejenia było „celowe uszkodzenie torów”, w zwiazku ze zdarzeniem zatrzymano prawdopodobnego sprawcę, a całe zdarzenie zakwalifikowano jako „czyn chuligański”;
  https://strana.ua/news/297685-najden-zloumyshlennik-po-chej-vine-v-krivom-rohe-s-rels-soshel-poezd.html

  Polubione przez 3 ludzi

 21. Francja wprowadza lockdown
  Po konsultacjach politycznych i medycznych podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu kwarantanny narodowej od piątku w związku z rozwojem epidemii koronawirusa – poinformował prezydent Emmanuel Macron podczas wystąpienia telewizyjnego w środę wieczorem.
  https://forsal.pl/swiat/artykuly/7991959,francja-znow-sie-zamyka-macron-oglasza-kolejny-lockdown-od-piatku.html
  Komentarz: No to i u nas zapewne też niedługo wprowadzą. Ukraina zapewne też oberwie na tym rykoszetem. Zbliża się okres przedświąteczny sporo obywateli Ukrainy przyjeżdżało do nas na zarobek-teraz z powodu lockdownu będzie potrzeba dużo mniej pracowników tymczasowych.

  Polubione przez 3 ludzi

 22. „Lights…Camera…Revolution!”, czyli w temacie tego co dzieje sie obecnie w Polsce.
  Cytat „Strajk kobiet. Organizatorka chce walczyć z zarabianiem na symbolu protestów
  Koszulki, maseczki, kubki, torby – gadżetów z logo Strajku kobiet jest w internecie bez liku. W sklepach internetowych maseczki z logotypem kosztują zwykle kilkanaście złotych, chociaż niektóre koszulki potrafią kosztować i ponad 40 zł”
  https://www.money.pl/gospodarka/strajk-kobiet-organizatorka-chce-walczyc-z-zarabianiem-na-symbolu-protestow-6569502683601696a.html

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.