Wojna domowa na Ukrainie 12.12.2020r.- 2001 dzień od nowego rozejmu.


Niemy krzyk”– dzień 271.

Szef Kancelarii Prezydenta Ukrainy Andrij Jermak podkreślił, że ​​Ukraina nadal ciężko pracuje na rzecz pokoju w Donbasie. 

Jak dodał, jednocześnie Rosja musi również wykazać postęp. 

Takie mądrości ogłosił on na swojej kolumnie „Droga do pokoju. Rok starań zespołu prezydenta Zełenskiego” w wersji internetowej „Ukraińskiej Prawdy”.

Andrij Jermak zaznaczył, że spotkanie w Paryżu na szczeblu szefów państw i rządów kwartetu normandzkiego w grudniu 2019 r. pozwoliło na uwolnienie znacznej części zatrzymanych, a następnie uzgodnienie ustanowienia na linii kontaktowej zawieszenia broni.

„Zdecydowanie istnieje potrzeba zorganizowania kolejnego spotkania przywódców państw kwartetu normandzkiego”– stwierdził szef Kancelarii Prezydenta.

Według niego spotkanie w formacie normandzkim jest potrzebne m.in. do zatwierdzenia szczegółowego planu realizacji porozumień mińskich.

„Ten rok po raz kolejny pokazał, że Ukraina będzie wytrwale dążyć do zakończenia wojny i przywrócenia pokoju na naszej ziemi. W tym celu ekipa prezydenta Zełenskiego będzie miała zadanie, by bronić interesów obywateli Ukrainy i interesów narodowych naszego państwa”– podkreślił Andrij Jermak.

„Nie wierzcie w żadne stwierdzenia w duchu ‚wszystko stracone’, że ktoś wychodzi z procesu negocjacyjnego, albo że negocjacje utknęły w martwym punkcie- nie, negocjacje trwają. Tak, to nie są łatwe negocjacje, są różne rzeczy, ale wytrwale posuwamy się naprzód”– wyjaśnił Jermak.

Szef Kancelarii Prezydenta podkreślił, że „otrzymując codziennie raporty o braku strat w armii ukraińskiej, rozumie, że Ukraina jest na dobrej drodze”.

„Musimy iść dalej. Być silnym, zdecydowanym w obronie interesów naszego kraju. Ale nie zapominajcie, że droga do pokoju to ruch dwóch stron, a Rosja musi przejść swoją część tej drogi”– podsumował Andriej Jermak.

Niestety, ale nie pojął on, że drogi jakimi idzie Ukraina, a droga po której poruszają się republiki Donbasie, to są drogi przeciwnego ruchu. Po prostu, interesy Ukrainy i Rosjan z Donbasu są całkowicie rozbieżne, i dopiero kompromis, do którego niestety nie dąży Kijów, mógłby uratować sytuację. A takie puste frazesy przedstawiciela ukraińskiego prezydenta, niczego nie załatwiają i do niczego nie prowadzą, będąc czysto propagandową retoryką wydumanego sukcesu tej ekipy.

https://www.president.gov.ua/ru/news/ukrayina-prodovzhit-napoleglivo-pracyuvati-zadlya-pripinenny-65533

*

A na froncie w Donbasie- na jego ługańskim odcinku, Ukraińskie Siły Zbrojne ponownie umieściły w strefie „OPS” cztery urządzenia w ciągu tygodnia.

W ciągu tygodnia kijowskie formacje zbrojne w strefie tzw. Operacji Połączonych Sił (OPS) cztery sztuki sprzętu. Poinformował o tym na konferencji szef Departamentu Milicji Ludowej ŁRL Jan Leszczenko.

Powiedział, że transporter opancerzony i opancerzony pojazd rozpoznawczo-patrolowy zostały rozmieszczone w rejonie miasta Szczastie, a działo przeciwlotnicze i transporter opancerzony znajdowały się w strefie mieszkalnej miejscowości Niżnieje.„Fakty rozmieszczenia broni i sprzętu wojskowego Sił Zbrojnych Ukrainy w osadach potwierdzają także obserwatorzy misji OBWE (Special Monitoring)”– dodał Leszczenko.

Poza tym, na donieckim odcinku frontu, w ciągu minionej doby, USZ 3 razy naruszyły warunki rozejmu oraz 1 raz warunki Dodatkowych Środków.

I tak, o godzinie 08:05, z kierunku wsi Opytnoje- na północnych obrzeżach Doniecka, ukraińscy żołnierze przy użyciu moździerza kaliber 82 mm (6 min) przeprowadzili ostrzał przedpola miejscowości Spartakus, następnie o godzinie 08:50 z kierunku Marinki- południowo zachodnie obrzeża Doniecka, przy użyciu ręcznego granatnika przeciwpancernego RPG-7 (2 granaty), ostrzelali teren osiedla mieszkaniowego przy kopalni Trudowskaja, w rejonie dzielnicy Piotrowskiej.

Do kolejnego ostrzału doszło w rejonie Gorłówki, gdzie ukraińscy żołnierze z kierunku miejscowości Szumy wystrzelili o godzinie 13:55 2 granaty z ręcznego granatnika przeciwpancernego RPG-7 w stronę osiedla mieszkaniowego przy kopalni 6/7- na północno-zachodnich obrzeżach Gorłówki.

Natomiast do naruszenia Dodatkowych Środków doszło o godzinie 15:05, gdy ukraińscy żołnierze na swoich stanowiskach bojowych, w rejonie wsi Wodianoje- na południowym odcinku frontu, prowadzili prace inżynieryjne przy użyciu ładunków okopowych (1 eksplozja).

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation

7 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7.00 12 грудня 2020 року.

Сала Україні!

Ситуація у районі проведення операції Об’єднаних сил залишається повністю контрольованою українськими воїнами. Дотримуючись режиму припинення вогню наші військовослужбовці продовжують сумлінно виконувати свої завдання за призначенням.

Минулої доби, 11 грудня, задокументовано три порушення режиму припинення вогню з боку збройних формувань Російської Федерації. Зокрема, декілька пострілів з автоматичного станкового гранатомета помічено біля Мар’їнки. А по українських позиціях неподалік населених пунктів Водяне та Зайцеве противник відкривав вогонь зі стрілецької зброї.

Ворожі провокації не несли загрози нашим воїнам, тому українські захисники вогонь у відповідь не відкривали. Серед особового складу Об’єднаних сил бойових втрат і поранень немає.Про порушення режиму припинення вогню збройними формуваннями Російської Федерації повідомлено представників ОБСЄ через Українську сторону СЦКК.

Від початку поточної доби, 12 грудня, у смугах відповідальності наших бойових бригад обстрілів з боку російсько-окупаційних військ не відмічено, на усіх ділянках фронту спостерігалася тиша.Українські військовослужбовці продовжують виконувати поставлені завдання і перебувають напоготові надати відсіч у разі загрози їхньому життю чи здоров’ю.

Сала Україні!

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:

***

***

©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

28 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 12.12.2020r.- 2001 dzień od nowego rozejmu.

 1. Kolejne „njusy” z „juesej”. Sąd Najwyższy USA odrzucił pozew władz Teksasu (oraz 21 stanów które go wsparły) w którym te domagały się unieważnienia wyników wyborów prezydenckich w związku z „nieprawidłowościami” do jakich podczas nich doszło. W związku z tym „radykalni TRUMPiści” wzywają do „rewolucji”…
  >https://twitter.com/ElijahSchaffer/status/1337599272385179649
  …a władze Teksasu wydały komunikat w który faktycznie wezwały do nowej secesji z USA…
  >https://twitter.com/adamkelsey/status/1337549501507264515
  Więcej materiałów w temacie;
  https://peremogi.livejournal.com/54601083.html

  Polubione przez 3 ludzi

 2. Przypominają o sobie ukraińskie ‚atomówki”. Pojawiła się informacja o odłączeniu przez „automatyczny system zabezpieczeń’ od sieci jednego z energobloków w Rówieńskiej Elektrowni Jądrowej, nie podano jednak dlaczego”automatyczny system zabezpieczeń” musiał zadziałać;
  https://strana.ua/news/306239-na-rovenskoj-aes-pervyj-enerhoblok-otkljuchilsja-ot-seti-.html
  https://korrespondent.net/business/companies/4305617-na-rovenskoi-aes-otkluichylsia-pervyi-enerhoblok

  Polubione przez 3 ludzi

 3. Dla zainteresowanych, w związku z rocznica aresztowania osób podejrzanych o zabójstwo w Kijowie dziennikarza Pawła Szeremeta (a którzy okazali się być „weteranami ATO”) ukraiński portal „Strana.ua” podsumowuje śledztwo. W artykule poruszono m.in sprawę dlaczego śledztwo wbrew wcześniejszym zapewnieniom nowych władz w Kijowie praktycznie „utknęło” oraz dlaczego „zniknęła” z niego dwójka podejrzanych, małżeństwo „weteranó ATO” Iryna i Władysław Hryszczenkowie, którzy podejrzani byli także o próbę zamachu na biznesmena z obwodu iwano – frankowskiego. Według autora artykułu małżonkowie „zniknęli” ponieważ okazało się ze mogą „pracować” dla „ukrobezpieki” (SBU);
  https://strana.ua/news/306122-hod-pervym-arestam-po-delu-sheremeta-chto-stalo-izvestno.html

  Polubione przez 3 ludzi

 4. Tzw. Komisja Wenecka, czyli Europejska Komisja na rzecz Demokracji przez Prawo uznała za zgodne z prawem decyzję ukraińskiego Sądu Konstytucyjnego który zakwestionował przepisy nakazujące ukraińskim urzednikom publikowanie deklaracji majątkowych. Komisja wypowiedziała sie także negatywnie na próby ukraińskich władz które chciały przejąć kontrole nad Sądem Konstytucyjnym dokonując zmian w jego składzie. Jednocześnie w wydanym przez siebie oświadczeniu Sąd Konstytucyjny Ukrainy oskarżył polityków z „obozu władzy” w Kijowie o manipulowanie orzeczeniem Komisji Weneckiej i przedstawianie go w korzystnym dla siebie świetle;
  https://strana.ua/news/306190-venetsianskaja-komissija-priznala-vyvody-konstitutsionnoho-suda-zakonnymi-ksu.html

  Polubione przez 3 ludzi

 5. OT z Rosji. Rozszerzono spis ukraińskich polityków objętych rosyjskimi sankcjami, dołączając do niego czołowych polityków z proprezydenckiej frakcji ‚Sługa Narodu”, m.in przewodniczącego i jego zastępce Rady Najwyższej Ukrainy oraz przewodnicząca delegacji ukraińskiej w PACE ‚Lizę” Jasko…
  https://strana.ua/news/306237-sanktsii-rossii-protiv-deputatov-sluhi-naroda-pochemu-ikh-vveli.html
  …która chwali sie swoim „romantycznym związkiem” z…Saakaszwilim;
  https://strana.ua/articles/private-life/303393-u-eks-prezidenta-hruzii-mikhaila-saakashvili-roman-s-nardepom-elizavetoj-jasko-.html

  Polubione przez 2 ludzi

 6. Dekomunizacja na Ukrainie. Ukraińska Narodowa Rady Radiofonii i Telewizji chce ukarać ukraiński kanał „112.ua’ za pokazanie filmu animowanego opowiadajacego o tragicznych losach małej dziewczynki represjonowanej w stalinowskim ZSRR za to ze była córką prawosławnego popa. Powodem ukarania ma być to że dubbingu jednej z postaci w filmie udzielił rosyjski aktor oskarżany o „działalność antyukraińską”…
  https://strana.ua/news/306070-telekanalu-112-ukrainy-objavleno-preduprezhdenie-za-pokaz-rossijskoho-multika.html

  Polubione przez 3 ludzi

 7. Ostatnio coś w komentach jesteście tak dosadni, że nie mam się czym ,,popisać”.😒 .
  Może jutro 🙄 będę miał lepszy dzień? Dobranoc.🙂

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.