Wojna domowa na Ukrainie 22.12.2020r.- 2011 dzień do nowego rozejmu.


Niemy krzyk”– dzień 281.

„Publiczne wypowiedzi oficjalnych przedstawicieli Kijowa w Grupie Kontaktowej w sprawie rozwiązania kryzysu w Donbasie nie wytrzymują krytyki”– oświadczyła Rzecznik Praw Człowieka w DRL,  Daria Morozowa.

„Z ust obecnych osób mówiących po ukraińsku nie są tylko błędne tezy, ale zwykłe kłamstwa i bełkot. Uderzającym przykładem jest wypowiedź szefa delegacji ukraińskiej Leonida Krawczuka na temat sytuacji wymiany zatrzymanych. Tak więc, według niego, miesiąc temu Ukraina wysłała swoją listę osób zgłoszonych do wymiany do DRL i ŁRL. Obejmowała rzekomo 11 osób, po których powrocie Kijów zamierza przeprowadzić ostatni etap wymiany według formuły ‚wszystko za wszystkich’. Jednocześnie pan Krawczuk zarzuca republikom, że nie dostarczyliśmy naszych list. Czytając takie wypowiedzi można odnieść wrażenie, że członkowie delegacji ukraińskiej żyją w jakiejś równoległej i niezbyt zdrowej rzeczywistości. Pozwólcie mi wyjaśnić, dlaczego.

Po pierwsze, ani miesiąc, tydzień, ani dzień temu nie otrzymaliśmy żadnych list wymiany ze strony ukraińskiej.

Po drugie, w tej chwili poszukujemy 103 osób na terenie Ukrainy i regularnie wysyłamy do naszych odpowiedników zapytania w celu uzyskania informacji o tych osobach. Ważne jest, abyśmy rozumieli ich stan- miejsce zatrzymania, powód, stan zdrowia itp. Tylko z tymi danymi będziemy mogli stworzyć naszą listę osób do wymiany. Jednak pomimo licznych próśb z naszej strony, od początku 2020 roku nie otrzymaliśmy z Kijowa żadnych informacji o żadnej z powyższych 103 osób.

Po trzecie, gorąco polecam obecnym przedstawicielom delegacji ukraińskiej uważne przestudiowanie dokumentów, które zostały wcześniej podpisane przez uczestników grupy kontaktowej i na podstawie których w zasadzie budowany jest cały proces negocjacyjny w Mińsku. Wtedy być może pan Krawczuk nie będzie wygłaszał absurdalnych stwierdzeń o przygotowaniach do ostatecznej wymiany według formuły ‚wszystkich za wszystkich’.

Faktem jest, że do zakończenia konfliktu w Donbasie po prostu nie da się wymienić ‚każdego na każdego’. Dlatego osiągnięto porozumienie co do działania według formuły ‚всех установленных на всех установленных’.


Ponadto potrzeba zapewnienia ostatniego etapu wymiany na zasadzie ‚wszystko za wszystkich’ jest zapisana w ust. 6 zestawu środków. Ale można to wdrożyć dopiero po wypełnieniu poprzednich akapitów tego dokumentu. W szczególności piąty, który przewiduje przyjęcie ustawy zakazującej ścigania i karania osób uczestniczących w wydarzeniach w Donbasie.

Jednak Ukraina w każdy możliwy sposób unika wypełniania swoich zobowiązań w zakresie wdrożenia zestawu środków. W rezultacie proces negocjacji na terenie Mińska jest obecnie zablokowany we wszystkich kluczowych obszarach, w tym w zakresie wymiany zatrzymanych. O jakich listach i formułach możemy ogólnie mówić w takiej sytuacji?

Rozumiem, dlaczego Ukraina ucieka się do prowokacji informacyjnych. To próba wybielenia się i zrzucenia winy za przerwanie nowej fazy wymiany, na którą wielu czekało do końca tego roku.

Raz jeszcze przypominam przedstawicielom delegacji kijowskiej, że aby omówić i zaplanować nowe etapy wymiany, Ukraina musi najpierw zakończyć poprzednie etapy procedury, dokonując zgody proceduralnej i kończąc postępowanie karne wobec 50 obywateli przeniesionych na terytorium KRLD w latach 2019-2020. Jednocześnie skuteczny dialog możliwy jest dopiero po uzgodnieniu przez grupę kontaktową mapy drogowej realizacji punktów zestawu działań i jego akceptacji na szczeblu ukraińskiego parlamentu i prezydenta. Świadczy to o zaangażowaniu Ukrainy w porozumienia mińskie i pokojowych zamiarach Kijowa wobec republik.

Pracy jest dużo, dlatego Ukraina powinna skierować swoje wysiłki w konstruktywny sposób i nie marnować ich na daremne próby manipulowania opinią publiczną za pośrednictwem mediów”- oświadczyła Daria Morozowa.

 

  *

A na froncie w Donbasie, na jego ługańskim odcinku obrońcy z Milicji Ludowej ŁRL zatrzymali żołnierza Ukraińskich Sił Zbrojnych, który w stanie odurzenia narkotykowego pojawił się na stanowiskach obronnych ML ŁRL.

O incydencie poinformował szef Departamentu Milicji Ludowej ŁRL Jan Leszczenko. 

Powiedział, że „w wyniku kolejnego napadu alkoholowego z zażywaniem narkotyków, trzech żołnierzy 14 brygady (USZ) samowolnie opuściło swoje pozycje i uciekło z oddziału”

Jeden z nich, Nikołaj Tarasiuk, zatrzymany wcześniej przez żołnierzy republiki podczas próby przekroczenia linii kontaktowej, zmarł w wyniku przedawkowania narkotyków w drodze do szpitala.

„Kolejny przypadek dezercji nie trwał długo i ponownie w 14 brygadzie nasi obserwatorzy 17 grudnia odkryli ruch żołnierza USZ w kierunku pozycji Milicji Ludowej ŁRL niedaleko wsi Sławianoserbsk. Bez użycia broni sprawca został zatrzymany i przewieziony do oddziału komendanta wojskowego, gdzie udzielili pierwszej pomocy, przeprowadzili oględziny i oględziny zewnętrzne”powiedział Leszczenko.

Wyjaśnił, że „podczas przesłuchania udało się ustalić, że zatrzymany Pupko Aleksander Iwanowicz, urodzony w 1991 roku, pochodzący ze wsi Niemowicze w rejonie sarnińskim w obwodzie rówieńskim, jest czynnym żołnierzem 14 odrębnej zmechanizowanej brygady Ukraińskich Sił Zbrojnych, jest dowódcą zmotoryzowanego plutonu zwiadowczego. batalion w stopniu wojskowym młodszego sierżanta ”.

Szef resortu obrony republiki zaznaczył, że „w chwili zatrzymania ukraiński żołnierz był w kiepskim stanie, w podartym i brudnym ubraniu, bez ciepłej kurtki iw jednym bucie”, „zaobserwowano całkowitą dezorientację w przestrzeni i nieskładną mowę”.

„Podczas wstępnego badania zatrzymany wykazywał oznaki silnego odurzenia narkotykami. Niezwłocznie przeprowadzono dogłębne badanie lekarskie, wykonano badania w celu określenia zawartości narkotyków we krwi. Na ciele zatrzymanego stwierdzono liczne ślady zastrzyków dożylnych, otarcia na łokciach i nogach. długi pobyt na mrozie bez ciepłej odzieży i butów żołnierz zmarzł stopy. Wyniki badań wykazały zawartość barbituranów, amfetamin i marihuany. Nie znaleziono alkoholu we krwi bojownika, co według lekarzy uratowało mu życie, w przeciwieństwie do zmarłego jego kolega Tarasiuk”– powiedział Leszczenko, zaznaczając, że obecnie Pupko „znajduje się pod nadzorem lekarzy Milicji Ludowej i nic nie zagraża jego życiu”.


„Obecnie dowództwo 14 brygady podejmuje daremne próby ustalenia miejsca pobytu trzeciego dezertera, który z bronią opuścił stanowisko razem z Tarasiukiem i Pupką”– dodał Leszczenko.

Natomiast na donieckim odcinku frontu, dowództwo 36 brygady morskiej Ukraińskich Sił Zbrojnych  otrzymało do 25 grudnia rozkaz wyposażenia symulowanego pola minowego na linii frontu, aby zademonstrować mediom rozminowywanie.

Poinformował o tym dzisiaj Departament Milicji Ludowej DRL.

„W trosce o wzrost strat pozabilansowych w wyniku zdetonowania przez ukraińskie siły karne ich własnych min w trakcie wyposażania stanowisk, dowództwo GO-T Wostok wydało do 25 grudnia polecenie dowódcy 36 brygady przygotowania imitacji pola min przeciwpiechotnego z zainstalowanymi na nim minami PMP-2”napisano  w komunikacie DML DRL.

Inscenizacja będzie miała miejsce  na obszarze odpowiedzialności 36 brygady w rejonie osad Wodianoje i Lebiedinskoje w kierunku na Mariupol. Planuje się zaangażowanie ukraińskich kanałów telewizyjnych „ICTV” i „Channel 5” do przygotowania spreparowanej prowokacji na filmach wideo.

DML DRL regularnie informuje o minowaniu przez ukraińskie wojsko terenów frontowych w Donbasie. Często bez użycia odpowiednich znaków ostrzegawczych. Jeden z ostatnich takich przypadków został ujawniony przy wejściu do punktu kontrolnego Majorsk w pobliżu Gorłowki. 

Poza tym, w ciągu minionej doby na donieckim odcinku frontu, USZ 2 razy naruszyły warunki rozejmu: o godzinie 15:35 kiedy to z kierunku miejscowości Szumy przeprowadziły ostrzał przy użyciu ręcznego granatnika przeciwpancernego RPG-7 (1 granat) w stronę osiedla mieszkaniowego przy kopalni 6/7 na obrzeżach Gorłowki, drugi incydent zbrojny miał miejsce o godzinie 15:45 gdy z kierunku Dzierżyńska (kopalnia Jużnaja) przeprowadzono przy użyciu moździerza kaliber 120 mm (12 min) w stronę osiedla mieszkaniowego przy kopalni 6/7. Dodam, że w wyników tych ostrzałów na terytorium DRL spadło minionej doby 21 pocisków wystrzelonych z kierunku stanowisk ogniowych USZ.

Ponadto, USZ 2 razy naruszyły warunki Dodatkowych Środków, prowadząc prace fortyfikacyjne (09:00 i 09:30) na swoich stanowiskach bojowych w pobliżu wsi Wodianoje i miejscowości Leninskoje. Prace te prowadzono przy użyciu ładunków okopowych (2 eksplozje).

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation

8 min.

Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7.30 22 грудня 2020 року.

Сала Україні!

Протягом минулої доби, 21 грудня, в районі проведення операції Об’єднаних сил було зафіксовано 6 порушень режиму припинення вогню.

В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання «Північ» неподалік Золотого-4 збройні формування Російської Федерації відкривали вогонь з ручних протитанкових гранатометів та великокаліберних кулеметів. По позиціях українських захисників неподалік Південного, Луганського та Шумів ворог вів вогонь з мінометів 82-го калібру, гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї. Внаслідок ворожих обстрілів двоє військовослужбовців зі складу Об’єднаних сил отримали осколкові поранення поблизу населеного пункту Південне. Воїнів оперативно доставили до лікувального закладу та надали кваліфіковану допомогу медиків. Стан їхнього здоров’я – задовільний.

В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання «Схід» біля населеного пункту Водяне на Приазов’ї противник вів вогонь зі станкового протитанкового гранатомету.

На численні та прицільні обстріли російсько-окупаційних військ, українські захисники відкривали вогонь у відповідь.

Від початку поточної доби, 22 грудня, порушень режиму припинення вогню не зафіксовано. По всій лінії розмежування спостерігається тиша.

Обстановка в районі проведення операції Об’єднаних сил і надалі контрольована українськими воїнами.

Сала Україні!

ПІДСУМКИ ЗА МИНУЛУ ДОБУ.

У районі проведення операції Об’єднаних сил виконують завдання й інші складові сил оборони.

Так, минулої доби, 21 грудня, представники Національної поліції України зі складу ОС зафіксували 68 адміністративних правопорушень. Підрозділами поліції зведених загонів перевірено 4663 транспортних засоби та 4586 осіб. Також було затримано одну особу, яку підозрюють у причетності до збройних формувань Російської Федерації та її найманців.

Минулої доби через контрольний пункт в’їзду-виїзду «Станиця Луганська» на тимчасово окуповану територію України прослідувало 708 осіб, на підконтрольну Україні територію прибуло 959 осіб. Через контрольний пункт в’їзду-виїзду «Станиця Луганська» – 136 та 58 осіб відповідно.

Сала Україні!

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:

***

©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

35 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 22.12.2020r.- 2011 dzień do nowego rozejmu.

 1. Ukraińska codziennośc. W jednej z miejscowosci obwodu kijowskiego do jednego z domów wdarł się zamaskowany mężczyzna w mundurze polowym i „rozstrzelał” znajdujące się w nim małżeństwo które z ranami postrzałowymi trafiło do szpitala. Cudem tylko ranne nie zostało znajdujace się także w domu dziecko. policji udało się zatrzymać bandytę którym okazał się 43 – letni mieszkaniec tej samej miejscowości;
  https://kiev.strana.ua/308037-v-sele-lohvin-bandit-rasstreljal-semju.html
  W Mikołajowie policja wzięła szturmem „porno-studio” w którym oprócz „ochrony” znajdowało się kilkanaście „pornomodelek” pracujacych akurat „online”;
  https://strana.ua/news/308031-v-nikolaeve-razoblachili-krupnuju-pornostudiju-foto-i-video.html
  W Dnieprze policja zatrzymała 33 – latka który brutalnie skatował młodego meżczyzne w jednym z marketów (rozbił mu czaszkę) tylko za to ze ten dotknął go plecami („oparł się na nim”, jak zeznał po zatrzymaniu sprawca pobicia);
  https://strana.ua/news/308021-video-v-dnepre-izbili-parnja-v-supermarkete-prjamo-na-hlazakh-u-okhrannika.html

  Polubione przez 4 ludzi

 2. Tymczasem amerykański miesiecznik „Harper’s Magazine” zajął się ukraińskim organizacjami skrajnie prawicowi (neonazistowskim) czyli zwolennikami dawnego batalionu ochotniczego (obecnie Pułk MSW Ukrainy) „Azow” i jego polityczną „odroślą” czyli ‚Korpusem Narodowym”, a także pokrewnymi ugrupowaniami w tym ‚C14″. Cytat „Główny wniosek, jaki wynika z publikacji, jest taki że ultraprawicowi ekstremiści na Ukrainie mają wyraźnie nazistowską orientację. Jednocześnie w wyborach nie uzyskują znaczącego wsparcia od ludności – ale są finansowani przez państwo, które przymyka oko na ich czyny i zbrodnie .
  Na tle powszechnego ubóstwa na Ukrainie, szerząca się ultraprawica blokuje również rozwój wolności i demokracji na Ukrainie, sugeruje Harper’s Magazine. I deklaruje, że Ukraina stała się jedynym państwem w Europie, w którym oficjalnie wspierane są [tego rodzaju] radykalne ruchy.
  Jednocześnie publikacja kilkakrotnie podkreśla, że ​​bez takiego wsparcia ultraprawica nie miałaby żadnego znaczenia w społeczeństwie. Sami radykałowie, w rozmowie z magazynem, przyznają, że w Unii Europejskiej ich koledzy są uznawani sa faktycznie za terrorystów”;
  https://strana.ua/news/307887-ultrapravye-v-ukraine-kratkij-pereskaz-stati-harpers-magazine.html
  Źródło;
  https://harpers.org/archive/2021/01/the-armies-of-the-right-ukraine-militias/

  Polubione przez 4 ludzi

 3. Zastępca sekretarza Rady Obrony i Bezpieczeństwa Ukrainy gen. Serhij Krywonos przyznał w udzielonym przez siebie ukromediom wywiadzie że władze Ukrainy CELOWO UKRYWAJA i zaniżają liczbę samobójstw popełnianych przez „weteranów ATO” (obecnie nazywanego OZS). Jak m.in stwierdził ukraiński generał „U nas, jeśli liczby są prawdziwe, są przedstawiane po prostu jako codzienne samobójstwa. Myślę, że [zaniżenie] gdzieś dwa lub trzy razy to minimum”;
  https://www.politnavigator.net/ukraina-zamalchivaet-realnoe-chislo-samoubijjstv-boevikov-ato.html

  Polubione przez 4 ludzi

 4. Epidemia koronawirusa na Ukrainie, czyli skąd Ukraina prawdopodobnie otrzyma (ZA DARMO) szczepionkę. Cytat „W poniedziałek podczas konferencji prasowej w Brukseli przedstawiciel Kijowa przy UE Mykoła Toczycki oświadczył nawet, że pośrednikiem w dostawach na Ukrainę szczepionki z Unii mogłaby być Polska. Mówił też, że rozmowy pomiędzy Warszawą a Kijowem w tej sprawie już trwają. W rządzie potwierdzają, że takie rozmowy rzeczywiście mają miejsce, ale szczegółów na razie brak. – Zadeklarowaliśmy, że jeżeli będziemy mieli nadwyżkę szczepionek, będziemy rozważali odstąpienie jej innym państwom, m.in. Ukrainie – mówi „Rzeczpospolitej” Michał Dworczyk, szef KPRM”;
  https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV-2/312219918-Ukraina-Zaraza-z-wielka-polityka-w-tle.html
  ps. ‚GŁUPI i NAIWNY jak polski rząd [obojętnie jakiej opcji]”…

  Polubione przez 5 ludzi

 5. Na kanale ukroTV ‚Praimoj” należącym do Poroszenki jeden z „ukroekspertów” wezwał do ‚wysadzenia Mostu Kerczeńskiego i „zrobienia rosyjskiej flocie drugiego Pearl Harbor”. Czym „niezwyciężona armia kijowska” miałaby wysadzać Most kerczeński i urządzać „nowe Pearl Harbor” flocie rosyjskiej „ukroekspert” już nie wyjaśnił…
  https://strana.ua/news/308094-na-ukrainskom-kanale-ekspert-prizval-ustroit-rossijskomu-flotu-novyj-perl-kharbor.html
  Ps. :-)))
  >https://original-t-shirts.ru/image/cache/catalog/shirts/4-500×500.jpg

  Polubione przez 4 ludzi

   • Dostali ale na papierze 🙂 Jak na razie to do połowy (końca?) 2021 roku ich skromna flota powiększy się o jedną „żmijkę” (Giurza-M), przezbroją też dwa ofiarowane przez USA kutry „Island” i zakończa remont okrętu flagowego „Hetman Sahajdaczny”
    https://en.wikipedia.org/wiki/Gyurza-M-class_artillery_boat
    https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_active_Ukrainian_Navy_ships
    Kolejne okręty będą dostarczane cyklicznie do 2035. Zresztą, o czym my mówimy, prawda jest taka, że nie ma środków na zakup sprzętu. Koncepcja OBRONY Morza Czarnego kraju opiera się o silną artylerię rakietową i zakup dronów (tureckich). Na razie zamówiono kolejną dostawę BTR-4 do wzmocnienia obrony wybrzeża i zakupiono kilkanaście rakiet „Neptun”. W kolejnych latach (do 2025) prognozuje się zakup 1 korwety od Turcji otrzymanie 2-8 kutrów patrolowych od Francji, Wielkiej Brytanii i USA i budowę na Ukrainie kolejnych 20 dronów klasy Baraktar TB2.
    Kompletnie zaniechano planów budowy własnych jednostek. W planach jest tylko dokończenie ostatniego kutra klasy Giurza-M. Nie wiadomo jak szybko będą dostarczone nowe jednostki dla ukraińskiej marynarki, wiadomo za to, że ze stanu powinny zostać skreślone najmocniej zużyte jednostki w tym…okręt flagowy „Hetman Sahajdaczny”.
    Ekspert zapewne chciałby zapewne ostrzelać most krymski rakietami „Neptun” lub Wilcha, ale tych wystarczy na jedna salwę 2-3 dywizjnów!. Obrone przeciwlotnicza Krym ma bardzo dobra, ale nawet gdyby atak się udał to przy tej ilości rakiet gros sił rosyjskich pozostałby nienaruszony.
    A po takim czymś FR miałaby pełne prawo wypowiedzieć wojnę Ukrainie i zmieść jej flotę/lotnictwo i armię na proch.

    Polubione przez 4 ludzi

  • Plus w temacie „błyskotliwego ukroeksperta” Zinowija Sweredy, który jak się okazuje jest znanym na Ukrainie…działaczem katolickim, ‚magistrem” watykańskiej fundacji „Centesimus annus”, a także „aktywnie współpracuje z Ambasadą RP na Ukrainie i realizuje z nią projekty skierowane do weteranów ATO (m.in „przebranżowienie” ich na pszczelarstwo)”;
   https://strana.ua/news/308132-vzryv-krymskoho-mosta-i-perl-kharbor-dlja-rossii-kto-takoj-zinovij-svereda.html

   Polubione przez 3 ludzi

 6. Ciężarówka wypełniona darami wyruszyła z Rzeszowa do Kijowa. Zawiezie na Ukrainę 39 łóżek, 80 chodzików i 2 fotele ginekologiczne. O taką pomoc apelował Caritas Ukrainy. Sprzęt trafi do tamtejszych szpitali. Jak mówi prezes charytatywnej Fundacji Pro Spe ks. Maciej Gierula, dyrektor ukraińskiego Caritasu bardzo prosił o pomoc, bo w szpitalach w związku z COVID-em jest bardzo ciężka sytuacja.
  https://www.radio.rzeszow.pl/wiadomosci/37865/ciezarowka-z-darami-na-ukraine

  Polubione przez 3 ludzi

 7. W temacie morskich ambicji Kijowa
  21 grudnia stocznia „Okean” opublikowała informację, że zakład ten podpisał memorandum z Dyrekcją Przemysłu Obronnego Republiki Turcji w sprawie wspólnych działań na rzecz realizacji projektu budowy serii korwet dla Sił Morskich Sił Zbrojnych Ukrainy, w celu spełnienia zapisów wojskowej umowy ramowej zawartej w październiku tego roku podczas spotkania prezydentów Ukrainy i Turcji, a także kontraktu na budowę korwet, podpisanego przez obie strony 14 grudnia.
  https://zbiam.pl/ukraina-wybrala-stocznie-ktora-zbuduje-korwety/

  Polubione przez 3 ludzi

 8. Tymczasem w Kijowie uczestnicy nowego „majdanu protestacyjnego” najpierw pomaszerowali pod siedzibę Prezydenta Ukrainy, a nastepnie pod Pałac Kultury i Sztuki „Ukraina” gdzie akurat występuje „rodzinny kabaret” Zełenskiego czyli ‚Kwartał 95″;

  https://hromadske.ua/posts/fopi-znov-vijshli-na-bezstrokovij-protest-na-majdani-nezalezhnosti-planuyut-hodu-na-bankovu
  https://kiev.strana.ua/308182-fop-majdan-prishel-na-kontsert-kvartal-95.html

  Polubione przez 2 ludzi

 9. Kolejny „separatystyczny” skandal na Ukrainie i to gdzie, czyli w samym „mateczniku ukropatriotyzmu” czyli na zachodniej Ukrainie. Pojawiły się bowiem informacje ze w obwodach lwowskim i rówieński grupy „aktywistów” zaczęły tworzyć „równoległe organy władzy samorządowej”. Tworzą je najczęściej mieszkańcy wspólnot wiejskich i małych miejscowości niezadowoleni m.in z istniejacego podziału terytorialnego lub decyzji „legalnych” samorządów które według nich ograniczaja ich rozwój. Co najciekawsze „aktywiści” tworzące owe „równoległe samorządy” maja własne ugrupowanie które nawet zorganizowało „równoległe wybory Prezydenta i Parlamentu Ukrainy”. Ów „równoległy Prezydent Ukrainy”
  przedłożył ONZ i innym organizacjom międzynarodowym dokumenty które mają legitymizować owe „równoległe państwo ukraińskie”;
  https://strana.ua/news/307991-kto-i-zachem-sozdaet-samoprovozhlashennye-sovety-po-vsej-ukraine.html

  Polubione przez 4 ludzi

 10. „Niezależny” (ale opłacany przez brytyjskie „specsłużby”) portal śledczy „Bellingcat” chce nakręcić dwuczęściowy „film SF” (oficjalnie „dokument”), czyli jak to na Białorusi „wagnerowców” zatrzymywano, którzy jak się okazało żadnymi „wagnerowcami” nie byli, a jak tłumaczyło same SBU ‚separatystami” zamieszanymi m.in w zestrzelenie malezyjskiego boeniga…
  https://strana.ua/news/308176-bellingcat-snimet-film-o-spetsoperatsii-po-poimke-vahnerovtsev-v-minske.html

  Polubione przez 4 ludzi

  • Oj niedobrze panowie, niedobrze……liczyłem na to, że w tym współzawodnictwie Polska też się liczy.

   A tu lipa!!!!!

   Ruskiego barszczu, a tym bardziej ukraińskiego- nie zdzierżę!!

   Tak więc zarzucam spożywanie barszczu…..pozostanie mi tylko żurek 🙂

   Pozdrawiam.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 4 ludzi

 11. I kolejny „majdan” tym razem w stolicy Armenii Erywaniu, gdzie przeciwnicy premiera Paszyniana, którego na „tron” wyniosła z kolei „kolorowa rewolucja” w 2018 roku opłacana przez pewnego ‚węgierskiego filantropa”, a którzy obwiniają go o doprowadzenie do klęski w konflikcie z Azerbejdżanem o Górski Karabach, zaczeli w centrum miasta w pobliżu budynków administracji rządowej stawiać namioty;
  https://korrespondent.net/world/4309371-v-erevane-protestuuischye-ustanavlyvauit-palatky

  Polubione przez 4 ludzi

 12. Ukraińcy uważają 2020 za „rok złych wydarzeń” i w większości mają negatywne oczekiwania co do rozwoju sytuacji społeczno-gospodarczej kraju w 2021 roku. Świadczą o tym wyniki badania przeprowadzonej przez Fundację „Inicjatywy Demokratyczne” imienia Ilka Kuczeriwa wraz z Kijowskim Międzynarodowym Instytutem Socjologii.
  https://kresy24.pl/sondaz-2020-rok-ukraincy-uznali-czasem-zlych-wydarzen-podobnie-ma-byc-w-2021/
  Komentarz: Nie dziwię się Ukraińcom. W 2021 roku koronawirus cudownie nie zniknie, opanowanie epidemii potrwa na Ukrainie minimum pół roku, a w tym czasie wiele przedsiębiorstw upadnie.

  Polubione przez 2 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.