Wojna domowa na Ukrainie 04.01.2021r.- 2024 dzień od nowego rozejmu.


Niemy krzyk”– dzień 294.

Rosyjski gaz ma niesamowitą własność – niezależnie od tego, jak bardzo amerykańscy lobbyści próbują blokować jego drogi, jego „strumienie” wciąż znajdują drogę do Europy.

Według Bulgartransgazu Bułgaria zakończyła budowę Bałkańskiego Strumienia, który łączy Turkish Stream z europejskim systemem przesyłu gazu, przez który rosyjski gaz zacznie płynąć nie tylko do krajów bałkańskich, ale dotrze także do hubów gazowych w Europie Środkowej, m.in. do Austrii.

Oznacza to dokładnie to, że po pierwsze, w ten sposób Ukraina traci swoje fizyczne znaczenie jako kluczowego węzła przesyłowego dla rosyjskiego gazu. Od wielu lat otwarcie pasożytowała na braku alternatywnych tras logistycznych do krajów bałkańskich, z którymi Gazprom miał długoterminowe kontrakty i które są dla Rosji tradycyjnym rynkiem zbytu.

Nawet biorąc pod uwagę skutki amerykańskich środków blokujących zakończenie projektu Nord Stream-2, Rosja otrzymuje niezależny od Kijowa kanał handlu energią w regionie Bałkanów i całej Europy, a więc już choćby naciski ze strony Ameryki są chybione.

Po drugie, wynik daje jasną i przekonującą odpowiedź na pytanie „ile jest rusofobii i prób wielowektorowości”. W 2014 roku, ulegając zwodniczym amerykańskim obietnicom, Bułgaria zrezygnowała z opcji South Stream, która przewidywała tranzyt przez jej terytorium 60 miliardów metrów sześciennych gazu rocznie. Dodatkowo rosyjski projekt zapewnił jej status kluczowego węzła transportowego, „wychodząc naprzeciw” potrzebom nie tylko stosunkowo małych krajów sąsiednich w regionie, ale także dostarczając gaz do Turcji, która go bardzo potrzebowała.

Teraz i tak rosyjski gaz przepływać będzie przez Bułgarię, ale tylko w ilości jednej czwartej propozycji początkowej. I nie do Turcji, ale z niej. Z technicznego punktu widzenia Balkan Stream jest tylko kontynuacją Turkish Stream, z którego Bułgaria otrzyma 15,8 mld m sześc., a 11 z nich będzie pompowanych dalej. Bezpośrednie straty finansowe Sofii są teraz łatwe do obliczyczenia na kalkulatorze przez przeciętnego ucznia, ale nie przez bułgarskich decydentów.

A jeśli w latach 2014-2015 były jeszcze szanse na odzyskanie wszystkiego, to dziś Bułgarzy nie mają ich wcale. Rosja i tak osiągnęła swój cel, po prostu rozdzielając pieniądze tranzytowe w nieco inny sposób. Ponadto dzięki znacznym oszczędnościom wynikającym z braku konieczności zapewnienia Bułgarom specjalnych premii za jej kluczową pozycję w postaci dodatkowych rabatów w cenie ilości gazu zużytego przez Bułgarię.

Nie znaczy to, że oszczędności okazały się bardzo duże, ale wystarczające w ramach całkowitych kosztów organizacji południowego kanału przesyłu gazu.

A jeśli chodzi o perspektywy Ukrainy, to nie jest już bardzo odległy dzień, kiedy tam zostaną zmuszeni do pocięcia rury gazowej w celu sprzedania jej na złom. A potem pojawi się pytanie o dostawy gazu do tych terytoriów, których mieszkańcy tak szczerze znienawidzili Rosję……bo Polska da sobie radę mając najcenniejszy amerykański „gaz wolności”, za który trzeba będzie słono bulić- oczywiście z kieszeni polskich podatników.

*

A na froncie w Donbasie- na jego donieckim odcinku, w ciągu minionej doby USZ, 7 razy naruszyły warunki rozejmu i 1 raz warunki Dodatkowych Środków ich wzmocnienia i przestrzegania.

I tak, do pierwszego naruszenia warunków rozejmu doszło o godzinie 11:40, kiedy to przy użyciu broni snajperskiej (2 wystrzały), przeprowadzono ostrzał z kierunku Lebiedyńskoje w stronę Sachanki- na południowym odcinku frontu, następnie o godzinie 12:56 gdy z kierunku Krasnogorowki przeprowadzono intensywny ostrzał przy użyciu opancerzonego wozu bojowego BMP-2 (30 wystrzałów), granatnika przeciwpancernego CPG-9 (3 granaty) oraz ciężkiej broni maszynowej, w stronę Staromichaiłowki- koło Doniecka, do kolejnych ostrzałów doszło o godzinie 13:20 przy użyciu granatnika podwieszanego GP-25 z kierunku Awdiejewki w stronę Jakowlewki- w rejonie Doniecka, o godzinie 13:25 przy użyciu granatnika przeciwpancernego SPG-9 (3 granaty) z kierunku Wodianoje w stronę Leninskoje- na południowym odcinku frontu, 14:30 ponownie z kierunku Wodianoje w stronę Leninskoje, ale tym razem przy użyciu moździerza kaliber 82 mm (7 min), o godzinie 14:45 z kierunku Awdiejewki w stronę Jakowlewki przy użyciu granatnika podwieszanego GP-25 (2 granaty) i o godzinie 15:25 z kierunku Dzierżyńska (teren kopalni Jużnaja) w stronę terenu osiedla mieszkaniowego przy kopalni im. Gagarina- na obrzeżach Gorłówki, przy użyciu broni pokładowej opancerzonego wozu bojowego BMP-2 (20 wystrzałów).

Natomiast naruszenie warunków Środków Dodatkowych miało miejsce o godzinie 13:30 w strefie ukraińskich pozycji bojowych znajdujących się w pobliżu wsi Wodianoje, gdzie zarejestrowano dwie eksplozje.

 *

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation

3 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7.00 4 січня 2021 року.

Сала Україні!

Протягом минулої доби, 3 січня, в районі проведення операції Об’єднаних сил було зафіксовано сім порушень режиму припинення вогню.

Більшість із них ворог здійснив у районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання «Схід». Так, поблизу населених пунктів Мар’їнка, Лебединське та Красногорівка противник відкривав вогонь зі станкових протитанкових гранатометів. Біля Лебединського, Пісків та Мар’їнки – з великокаліберних кулеметів, а неподалік Водяного, що на Приазов’ї – з ручних протитанкових гранатометів та стрілецької зброї.

У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання «Північ» поблизу Південного російсько-окупаційні війська вели вогонь в бік українських позицій з великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї, а біля Світлодарська – з автоматичних станкових гранатометів та великокаліберних кулеметів.

Про всі факти порушень режиму припинення вогню через Українську сторону СЦКК повідомлено представників ОБСЄ.

Серед наших воїнів бойових втрат і поранень не було.

Від початку поточної доби, 4 січня, в районі проведення операції Об’єднаних сил порушень режиму припинення вогню не зафіксовано.

Обстановка в районі проведення операції Об’єднаних сил і надалі контрольована українськими воїнами.

Сала Україні!

ПІДСУМКИ ЗА МИНУЛУ ДОБУ.

У районі проведення операції Об’єднаних сил виконують завдання й інші складові сил оборони.

Так, минулої доби, 3 січня, представники Національної поліції України зі складу ОС зафіксували 55 адміністративних правопорушень. Підрозділами поліції зведених загонів перевірено 3885 транспортних засоби та 4413 осіб.

Минулої доби через контрольний пункт в’їзду-виїзду «Станиця Луганська» на тимчасово окуповану територію України прослідувало 358 осіб, на підконтрольну Україні територію прибуло 574 особи.

Сала Україні!

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:

***

©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

32 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 04.01.2021r.- 2024 dzień od nowego rozejmu.

 1. O tym jak wygladają „reformy” prowadzone przez Sztab Generalny Ukrainy by ukraińskie siły zbrojne osiagneły „standardy NATO”. Cytaty „Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy wziął na „transformację” amerykańskie i europejskie pieniądze, zmienił „tabliczki” w biurach na J-konstrukcję [czyli amerykańską] i pozostał starym poradzieckim Sztabem Generalnym…Sztab Generalny nadal w pełni kontroluje Siły Zbrojne, walczy o władzę z Ministerstwem Obrony i zarabia na zakupach, żywności i nominacjach…
  Aby odwrócić uwagę sponsorów i opinii publicznej, Sztab Generalny wydaje doktryny – tłumaczenia oryginalnych dokumentów amerykańskich. Szkoda, że ​​nie możemy dokonać zmiany mentalności doktrynami”;
  https://blogs.korrespondent.net/blog/politics/4312995/

  Polubione przez 4 ludzi

 2. W temacie ‚zagadkowej”, jak informują ukromedia, śmierci 29-letniej Ukrainki mieszkającej ww willi pod tureckim Bodrum, a która została znaleziona martwa ze skutymi kajdankami rękoma oraz plastikowa torbą na głowie. Turecka policja ogłosiła że…popełniła ona samobójstwo. W sprawę włączyło sie MSZ Ukrainy które poinformowało że „sprawa znajduje się pod specjalnym nadzorem Konsulatu Ukrainy w Antalyi”;
  https://strana.ua/news/310156-mid-ukrainy-prokommentiroval-smert-ukrainki-v-turtsii.html

  Polubione przez 3 ludzi

 3. Tymczasem na Ukrainie równiez doszło do „zagadkowej śmierci” asystenta byłego zastępcy Prokuratora Generalnego Naczelnego Prokuratora Wojskowego Anatola Matiosa. Mężczyzne znaleziono martwego po tym jak wyszedł w nocy 1 stycznia z hotelu w obwodzie czernichowskim. Początkowo jako przyczyne śmierci podano wyziębienie, gdyż kamery monitoringu nagrały mężczyznę jak zaczał rozbierać sie po wyjściu z hotelu, teraz jednak pojawiła się informacja o tym że ukraińska policja prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa gdyż na zwłokach odkryto „slady gwałtownej śmierci”;
  https://strana.ua/news/310112-smert-nachalnika-otdela-ofisa-venediktovoj-politsija-rassleduet-kak-ubijstvo.html

  Polubione przez 3 ludzi

 4. O dziwo kolejny „marsz w rocznice urodzin Bandery” wywołał negatywną reakcję Ambasady Izraela w Kijowie. W oficjalnym komunikacie Ambasador Izraela na Ukrainie stwierdził ze „Zdecydowanie potępiamy wszelkie gloryfikacje wspólników nazistowskiego reżimu. Czas, aby Ukraina rozliczyła się ze swoją przeszłością”;
  https://strana.ua/news/310149-posol-izrailja-v-ukraine-nazval-banderu-posobnikom-natsistov.html

  Polubione przez 4 ludzi

 5. Ukraiński portal ‚Strana.ua” poinformował że zastępca szefa Biura Prezydenta Ukrainy Kirył Tymoszenko odpowiedzialny za „sztandarowy” program budowlany na Ukrainie wdrażany przez administrację Zełenskiego („Большая стройка”) w drugi dzień nowego 2021 roku stał się właścicielem „wiejskiej posiadłosci” na „elitarnym” przedmieściu Kijowa. Według ‚Strana.ua” posiadłośc to 33 ary gruntu oraz „dworek” o powierzchni 354 metrów kwadratowych o łącznej wartości około 10 mln hrywien. Jak zauważono w artykule Tymoszenko (profilaktycznie) cała posiadłość przepisał od razu ma swoją żonę;
  https://strana.ua/articles/private-life/310115-kirill-timoshenko-na-novyj-hod-podaril-supruhe-osobnjak-za-10-millionov-hriven.html

  Polubione przez 4 ludzi

 6. Ukraińska codzienność. W obwodzie chersońskim policja szuka spawcy/sprawców nielegalnego…odcięcia dostaw gazu ziemnego do jednej z miejscowości;
  https://korrespondent.net/ukraine/4312941-na-khersonschyne-nezakonno-perekryly-haz-dlia-tseloho-sela
  W Odessie były SBUsznik w trakcie alkoholowej imprezy w której uczestniczyli m.in funkcjonariusze policji wszczął „drakę’ w trakcie której użył posiadanego przez siebie pistoletu, raniac dwie osoby;
  https://dumskaya.net/news/v-odesse-sotrudniki-politcii-povzdorili-s-byvshi-134243/

  Polubione przez 4 ludzi

 7. Kolejny „njus” z „juesej”. Pentagon podjął decyzję o odłożeniu na czas nieokreślony masowej produkcji mysliwców piątej generacji F-35, o wartości prawie 400 mld dolarów, z powodu odwołania zaplanowanych na grudzień 2020 roku testów bojowych (przesuwanych już od 2017 roku). Powodem kolejnego przełożenia testów mają być „problemy techniczne” oraz epidemia koronawirusa;
  https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-12-31/pentagon-keeps-398-billion-f-35-s-full-rate-production-on-hold

  Polubione przez 3 ludzi

 8. I powrót na Ukraine, gdzie wybuchł pierwszy „bunt” przeciwko noworocznym podwyżkom opłat za media. W obwodzie połtawskim mieszkańcy miasta Łubnie wyszli na ulice protestując przeciwko podwyżkom opłat za gaz i zablokowali przebiegająca przez miejscowość trasę Kijów – Charków;
  https://strana.ua/news/310179-v-poltavskoj-oblasti-4-janvarja-proshla-aktsija-protesta-protiv-povyshennykh-tsen-na-haz.html

  Polubione przez 4 ludzi

 9. Tymczasem pojawił się zapis pochodzący jakoby z podsłuchu w gabinecie byłego szefa KGB Białorusi w w którym omawiane są możliwości dokonania zabójstw przeciwników politycznych Łukaszenki, w tym dziennikarza Pawła Szeremata, który zginał w Kijowie w lipcu 2016 w wyniku eksplozji ładunku wybuchowego podłożonego pod samochodem którym jechał przez „bandę weteranów ATO”. Ukraińska policja zapowiedziała że przeprowadzi oficjalne śledztwo w sprawie „podsłuchu”;
  https://strana.ua/news/310171-politsija-poluchila-novuju-informatsiju-o-zakazchikakh-ubijstva-sheremeta.html
  Z kolei wiceszef MSW Ukrainy Anton Heraszczenko komentując sprawę „podsłuchu” stwierdził ze ewentualna wersja o udziale białoruskich „specsłużb” w zabójstwie Szeremeta nie wpłynie na głowny „wątek” w którym podejrzanymi jest trójka „weteranów ATO”. Cytat „Ta wersja w żaden sposób nie wpływa na status podejrzanych w sprawie Szeremeta, którzy są podejrzani o dokonanie morderstwa. Wersja dotyczy możliwych opcji tego, kto nakazał zabójstwo, a nie jego wykonawcy”;
  https://strana.ua/news/310181-versija-o-belorusskom-slede-v-dele-sheremeta-ne-povlijaet-na-khod-dela-obvinjaemykh-fihurantov.html

  Polubione przez 4 ludzi

 10. Ukromedia informują o końcu działalności na Ukrainie małżeństwa Suprun. Po tym jak swoje konto na FB zlikwidowała Uljana Suprun była pełniąca obowiązki szefowej ukraińskiego resortu zdrowia (pomimo braku wymaganego wykształcenia) a która zwano „pieszczotliwie” na Ukrainie „Dr Śmierć”, jej mąż Marko Suprun zlikwidował kierowane przez siebie trzy „organizacje społeczne” które zajmowały się „obroną ukropatriotów”, czyli propagowaniem treści banderowskich i neonazistowskich;
  https://strana.ua/news/310188-uljana-suprun-zakryla-neskolko-obshchestvennykh-orhanizatsij.html
  Ps. ‚Kuratorzy” z Waszyngtonu nakazali ewakuację…

  Polubione przez 4 ludzi

 11. W temacie wstępniaka
  Prezydent Serbii Aleksandar Vucić w wywiadzie dla telewizji Pink powiedział, że cena gazu dla Serbii pochodzącego z gazociągu Turkish Stream wyniesie 155 dolarów za tysiąc metrów sześciennych.
  Dotychczas realizowane dostawy gazu przez terytorium Ukrainy i Węgier kosztowały Serbię 240 dolarów za tysiąc metrów sześciennych. – Cena gazu w punkcie odbioru będzie kosztować 155 dolarów za tys. m sześc. Do tego należy doliczyć 12-14 dolarów za transport przez terytorium Serbii. – powiedział Vucić.
  https://biznesalert.pl/cena-gazu-rosja-serbia-turkish-stream-energetyka/

  Polubione przez 4 ludzi

 12. Ciekawy artykuł o ….ziemniakach, a dokładnie o uprawie tego warzywa na Ukrainie i dlaczego kraj który dawniej był jedną z ziemniaczanych potęg teraz masowo sprowadza towar z Rosji.
  https://www.warzywa.pl/rynek/fatalna-jakosc-towaru-na-polkach-supermarketow-to-kluczowy-problem-ukrainskiego-sektora-ziemniaczanego/
  Komentarz: Warto przeczytać artykuł, bo w mikroskali pokazuje prawie WSZYSTKIE problemy ukraińskiej gospodarki.

  Polubione przez 4 ludzi

 13. Prezydent Zeleński pisał o poprawie życia emerytów (podwyżki świadczeń) jak i zwykłych obywateli (podwyżka płacy minimalnej).
  Tymczasem średnie rachunki za media wzrosną od 800 (mieszkania 50m2) do 1100 hrywien (domy jednorodzinne). Ponadto, wiele mediów wskazuje, że może dochodzić do celowego zawyżania opłat. Nowa formuła naliczania należności przewiduje podwyższanie cen w zależności od średniej ceny unijnej Tymczasem firmy wydobywcze na Ukrainie są zobowiązane do odsprzedaży gazu po ustalonych cenach. Nadwyżka trafia do oligarchów i przekupnych urzędników.

  https://strana.ua/articles/analysis/309359-kak-izmenjatsja-platezhki-v-sledujushchem-hodu.html

  Polubione przez 4 ludzi

 14. „Bohaterskiego czynu” próbowali prawdopodobnie dokonać „ukropatrioci” na cmentarzu we Lwowie, gdzie robili podkop…do grobu Nikołaja Kuzniecowa, agenta radzieckiego wywiadu, który infiltrował skutecznie niemieckie władze okupacyjne w czasie IIWŚ (pomagali mu w tym m.in miejscowi Polacy) a który zginął próbując przedostać sie za linię frontu w walce z „bandą UPA” będącą wówczas na żołdzie u Niemców;
  https://lviv.znaj.ua/ru/360449-u-lvovi-namagalisya-rozkopati-mogilu-z-ostankami-rozvidnika-stalina-ochevidci-ostovpili-pochali-pidkop

  Polubione przez 4 ludzi

 15. Tymczasem ‚ukropatrioci” zaatakowali, na razie tylko w internecie, Ambasadora Izraela w Kijowie za to ze odważył się skrytykować coroczny „marsz ku czci Bandery” nazywając m.in S. Banderę „wspólnikiem nazistów”. pojawiły się m.in obelgi i wyzwiska a także „życzenia szybkiej śmierci” wszystkie one oczywiście z „mocnym podkreśleniem” pochodzenia etnicznego dyplomaty :-)))
  https://strana.ua/news/310222-natsionalisty-nabrosilis-na-posla-izrailja-kotoryj-osudil-marsh-v-chest-bandery.html

  Polubione przez 4 ludzi

 16. OT ekologiczne, czyli przypomniała o osobie „szwedzka Grecia” Thunberg, której „stuknęło” 18 lat dlatego tez wezwała do „lokalnego pubu” swoich „fanów” na „urodzinowa imprezę”. ‚EkoGrecia” popisała się niespodziewanym poczuciem humoru ogłaszając ze podczas imprezy ma zdradzić jakieś „mroczne tajemnice” dotyczące „szkolnych strajków klimatycznych”;
  https://strana.ua/news/310232-hreta-tunberh-zajavila-chto-otmetit-18-letie-v-pabe.html

  Polubione przez 4 ludzi

 17. OT wojskowe

  Kutry patrolowe klasy „Island” przypłyną z USA na Ukrainę w pierwszej połowie 2021 roku. Poinformował o tym dowódca Marynarki Wojennej Ukrainy kontradmirał Ołeksij Nieiżpapa.
  „Spodziewamy się, że „Islandery” dotrą do nas w pierwszej połowie roku, a do końca 2021 roku osiągną wszystkie zdolności. Wtedy będziemy mieli dywizjon na pięciu kutrów tej klasy. Obecnie kutry przechodzą w USA próby techniczne i są uzbrajane, w styczniu nasze ukraińskie załogi pojadą do Baltimore, gdzie przejdą praktyczne szkolenie” – powiedział.
  https://kresy24.pl/w-pierwszej-polowie-roku-na-ukraine-przyplyna-z-usa-kutry-patrolowe-klasy-island/

  Polubione przez 2 ludzi

 18. Szkoda, że ekipa z Warszawy nie weźmie sobie tych słów do serca.

  Ukraina konsekwentnie uniemożliwia doprowadzenie do godnego pochówku i upamiętnienia ofiar ludobójstwa OUN-UPA na swoim terytorium, a jednocześnie dąży do instalowania na terenie Polski pomników sprawców tego ludobójstwa – zauważa w weekendowym wydaniu „Naszego Dziennika” Ewa Siemaszko, badaczka zbrodni ukraińskich nacjonalistów. „Ewentualne ustępstwa ze strony Polski wobec żądań Ukrainy nie zmienią negatywnego stanowiska wobec polskich oczekiwań – będą odczytane jako słabość, spowodują następne żądania i niedotrzymywanie obietnic. W tej sytuacji można stawiać pytania: czy państwo, które buduje i pielęgnuje kult ludobójców, nie stanowi zagrożenia dla pokoju i bezpieczeństwa sąsiadów, zwłaszcza Polaków” – czytamy w jej artykule.
  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/ewa-siemaszko-o-ukrainie-czy-panstwo-czczace-ludobojcow-nie-stanowi-zagrozenia-dla-sasiadow/

  Polubione przez 3 ludzi

 19. Przypomniał o sobie były zastępca Prokuratora Generalnego Naczelny Prokurator Wojskowy Ukrainy Anatol Matios który w wywiadzie dla ukromediów opowiedział jak wygladało „wyzwalanie” terytorium obwodu ługańskiego przez „zwyroli” z tzw. batalionu ochotniczego ‚Szachtiorsk” przemianowanego potem na „Rote Specjalnego Przeznaczenia MSW Ukrainy TORNADO”. Według Matiosa urządzili oni sobie tam „dzika Afrykę” ujeżdżając samochodami terenowymi uzbrojonymi w kaemy i strzelając do kogo popadnie, albo porywając ludzi i ich torturując. Opowiedział także jak podczas rozbrajania tej bandy podczas negocjacji jakie prowadził by sie poddali i opuścili budynek szkoły zamieniony przez nich w „ufortyfikowaną twierdzę” był trzymany przez 40 minut przez jednego z nich „na muszce”;
  https://www.politnavigator.net/pokhishheniya-pytki-matios-rasskazal-kak-40-minut-potel-na-mushke-u-boevikov-tornado.html

  Polubione przez 3 ludzi

 20. Podczas wywiadu udzielonemu jednemu z kanałów ukroTV były bliski współpracownik Andrija Biłeckiego, byłego „dowódcy” Pułku MSW Ukrainy ‚Azow” a obecnie „ukrofuhrera” ugrupowania ‚Korpusu Narodowego”, Ołeh Odnorożenko opowiedział o powiązaniach Biłeckiego z oligarcha Achmetowem oraz o tym że zlecił zabójstwo innego swojego współpracownika Jarosława Babicza. Odnorożenko, który m.in był zastępcą Biłeckiego gdy ten dowodził ówczesnym batalionem ochotniczym ‚Azow”, opowiedział że ten za 600 tysięcy dolarów miesięcznie zajmował się „ochroną” 30 przedsiębiorstw należących do Achmetowa.
  Poinformował także że „fuhrerek” Biłeckij zlecił zabójstwo Jarosława Babicza, znaleziono go powieszonego we własnym mieszkaniu a policja stwierdziła że to „samobójstwo”, po tym jak ten sprzeciwił się jego „biznesowym machinacjom” i zagroził że opuści ‚wodza” wraz z grupa myślących tak samo jak on a następnie stworzy „konkurencyjne ugrupowanie”;
  https://www.politnavigator.net/byvshijj-podelnik-nacista-bileckogo-slil-vsyu-ego-banditskuyu-podnogotnuyu.html

  Polubione przez 4 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.