Wojna domowa na Ukrainie 05.01.2021r.- 2025 dzień od nowego rozejmu.


Niemy krzyk”– dzień 295.

 Były minister gospodarki Wiktor Susłow przedstawił negatywną prognozę dla Ukrainy. 

Przypomniał on niedobrą sytuację z rosnącym długiem publicznym i zaznaczył, że mimo to ukraiński budżet na 2021 r. został przyjęty z deficytem 5,5% PKB, czyli prawie dwukrotnie większym niż normy międzynarodowe, czyli 3%.

Były minister dodał, że w ciągu ostatniego roku ukraińska gospodarka spadła o 5-6%, zaś wzrost o 4,7% przewidziany na 2021 r. nie pozwoli jej odbudować się do poziomu choćby z 2019 r. Podkreślił, że obecnie jedna trzecia dochodów budżetu idzie na obsługę zadłużenia.

„Ukraina krok po kroku zmierza w kierunku niewypłacalności, nie chcąc ciąć budżetu, wydatków na urzędników i licznych członków rady nadzorczej” – powiedział Susłow.

Jako środki na obniżenie kosztów zasugerował on uporządkowanie spraw celnych i zatrzymanie przemytu, wprowadzenie progresywnej skali opodatkowania osób fizycznych, stymulację rozwoju sektora wytwórczego i przejście na protekcjonizm w polityce gospodarczej.

Ponadto były minister skrytykował warunki, na jakich MFW udziela pożyczek Kijowowi. Susłow zwrócił uwagę, że pożyczki są udzielane z niskim oprocentowaniem, ale w zamian organizacja stawia surowe wymagania i faktycznie przejmuje kraj pod zewnętrzną kontrolę.

„To nasza cena za ogromną dziurę w budżecie: nasza ogromna zależność zewnętrzna jest związana z naszym ogromnym deficytem budżetowym”– podsumował ekonomista.

Jego zdaniem dowodem na to, jak dużym deficytem jest obarczona Ukraina, widać na przykładzie ostatnich tygodni 2020 roku. 

„Pomimo sekwestracji budżetu w kwietniu 2020 roku deficyt dochodów do końca roku przekroczył 100 mld UAH, a rząd musiał sprzedać papiery za 70 mld UAH dopiero w ostatnich dwóch tygodniach po nieadekwatnych stopach procentowych, aby sfinansować zatwierdzone prawem wpływy do budżetu”– podkreślił Susłow.

Zobaczymy na ile to „przelewanie z pustego w próżne” uda się jeszcze kontynuować, bo dno już wyraźnie zaczyna być widoczne.

https://eadaily.com/ru/news/2021/01/04/eks-ministr-ekonomiki-ukrainy-predskazal-strane-defolt

*

A na froncie w Donbasie, na jego donieckim odcinku, w ciągu minionej doby USZ 3 razy naruszyły warunki rozejmu i 2 razy warunki Dodatkowych Środków ich przestrzegania i wzmocnienia.

I tak, do naruszeń warunków rozejmu doszło: o godzinie 09:20 kiedy to z kierunku Awdiejewki ukraiński żołnierz przeprowadził ostrzał przy użyciu ręcznego granatnika przeciwpancernego RPG-7 (3 granaty), w stronę Spartakusa- na północnych przedmieściach Doniecka, następnie o godzinie 09:30 przy użyciu podwieszanego granatnika PG-25 (1 granat) ostrzelano z kierunku Awdfiejewki obrzeża Mineralnoje, do ostatniego incydentu zbrojnego z kierunku ukraińskich formacji zbrojnych doszło o godzinie 10:00, kiedy to z kierunku wsi Wodianoje ukraiński żołnierz przy użyciu granatnika podwieszanego PG-25 (1 granat) wystrzelił w stronę Leninskoje.

W sumie, w wyniku wczorajszych ostrzałów dokonanych przez USZ w ciągu minionej doby, na terytorium DRL spadło 5 granatów.

Poza tym, jak wspomniałem już wyżej, doszło też do dwukrotnego naruszenia ze strony USZ warunków Dodatkowych Środków, kiedy to o godzinie 08:25 w rejonie wsi Kamienka zarejestrowano jedną eksplozję i o godzinie 09:50 w rejonie wsi Wodianoje, także zarejestrowano jedną eksplozję ładunku w trakcie prowadzonych tam- na bojowych stanowiskach ukraińskich- prac inżynieryjnych.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation

4 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7.00 5 січня 2021 року.

Слава Україні!

Протягом минулої доби, 4 січня, в районі проведення операції Об’єднаних сил було зафіксовано п’ять порушень режиму припинення вогню.

В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання «Схід», неподалік Водяного та Лебединського російсько-окупаційні війська вели вогонь в бік українських позицій з гранатометів різних систем та великокаліберних кулеметів. А поблизу населеного пункту Гнутове, противник двічі відкривав вогонь не тільки з гранатометів, а й зі стрілецької зброї.

В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання «Північ» біля Луганського збройні формування Російської Федерації здійснили кілька неприцільних пострілів з автоматичних станкових та станкових протитанкових гранатометів.

Про всі факти порушень режиму припинення вогню через Українську сторону СЦКК повідомлено представників ОБСЄ. Серед українських воїнів бойових втрат та поранень немає.

Від початку поточної доби, 5 січня, порушень режиму припинення вогню не зафіксовано. Вздовж всієї лінії розмежування спостерігається тиша.

Обстановка в районі проведення операції Об’єднаних сил і надалі контрольована українськими воїнами.

Слава Україні!

ПІДСУМКИ ЗА МИНУЛУ ДОБУ.

У районі проведення операції Об’єднаних сил виконують завдання й інші складові сил оборони.

Так, минулої доби, 4 січня, представники Національної поліції України зі складу ОС зафіксували 67 адміністративних правопорушень. Підрозділами поліції зведених загонів перевірено 4742 транспортних засоби та 4403 особи.

Минулої доби через контрольний пункт в’їзду-виїзду «Станиця Луганська» на тимчасово окуповану територію України прослідувало 419 осіб, на підконтрольну Україні територію прибуло 611 осіб. Через КПВВ «Новотроїцьке» – 62 та 70 осіб відповідно.

Слава Україні!”

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:

***

©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

50 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 05.01.2021r.- 2025 dzień od nowego rozejmu.

 1. I powrót na Ukrainę, gdzie kijowskie zakłady ‚Majak” które ‚zasłyneły” z wyprodukowania moździerza „Mołot” będącego „śmiercionośnym bublem” który pozabijał i poranił więcej używających go „ukrowojaków” niż „separatystów”, teraz chwala się wyprodukowaniem „karabinu snajperskiego” o pompatycznej nazwie „Władca Horyzontu”;
  https://topwar.ru/178624-na-kievskom-predprijatii-rasskazali-o-snajperskom-komplekse-pod-nazvaniem-vlastelin-gorizonta.html
  Tu dla przypomnienia o aferze z moździerzami ‚Mołot”;
  https://www.epravda.com.ua/rus/news/2019/08/7/650366/

  Polubione przez 3 ludzi

  • Z artykułu (tłumaczenie własne)
   „Operatorzy gazowi tłumaczyli potrzebę podwyższenia taryf podwyżką ceny gazu, kosztami naprawy sieci oraz podwyżką płacy minimalnej.”
   To są pierwsze efekty zmniejszania tranzytu gazu z FR przez teren Ukrainy. W 2021 roku (jeśli nic się nie zmieni) volumen przesyłanego gazu zmniejszy się z 65 do 40 mld3 gazu/rok. Ponoć do samofinansowania się sieci gazowej potrzebne były wpływy jakie Ukraina otrzymywała za tranzyt poziomie 50 mldm3/rok. A to oznacza że w tym roku po raz pierwszy Ukraińcy będą zmuszeni do wyłożenia na remont systemu przesyłowego własnej kieszeni. Państwo jest źle zarządzane pogrążone w długach, więc wszystkie koszty spycha się na barki mieszkańców.
   W dodatku pojawiają się informacje o masowych przekrętach-przypomina to trochę aferę za zawyżanie cen za węgiel jaka miała miejsce kilka lat temu (formuła Roterdam+), tylko, że teraz zamiast węgla mamy gaz.

   Polubione przez 2 ludzi

 2. Epidemia koronawirusa na Ukrainie. Skandal z przepisami jakie mają zostać wprowadzone na Ukrainie w związku z zapowiadanym całkowitym „lockdownem”, który ma zacząć obowiązywać od 8 stycznia. Okazało się bowiem że wprowadzają one zakaz sprzedaży towarów pierwszej potrzeby, czyli m.in domowych środków czystości, artykułów higienicznych, baterii i żarówek, a także przyborów szkolnych dla dzieci. W związku z powszechnym oburzeniem jakie wybuchło po ujawnieniu tej informacji na specjalnej konferencji wystąpił szef ukraińskiego resortu zdrowia Stepanow który tłumaczył że jest ona „niewiarygodna”, chociaz potwierdzają ją ujawnione oficjalne dokumenty rządowe;
  https://strana.ua/news/310357-kakie-tovary-propadut-iz-mahazinov-ukrainy-vo-vremja-lokdauna-s-8-po-24-janvarja.html
  Awantura w związku z tym wybuchła równiez w proprezydenckim ugrupowaniu ‚Sługa Narodu”, gdzie na wewnętrznym czacie ugrupowania ma się toczyć „gorąca dyskusja” by przenieść wprowadzenie „lockdownu” i zmienić towarzyszące mu absurdalne przepisy;
  https://strana.ua/news/310363-sluhi-naroda-obsuzhdajut-vozmozhnyj-perenos-lokdauna.html

  Polubione przez 3 ludzi

 3. Kolejne badania preferencji politycznych ukraińskiej opinii publicznej. W rankingu prowadza prorezydenckie ugrupowanie „Sługa Narodu” z poparciem 21,6%, „Opozycyjna platforma” z 17,4% oraz ‚Europejska Solidarność” z 14,5%. Do parlamentu weszłyby jeszcze „Batkiwszczyna” (10,9%) oraz ugrupowanie byłego premiera Ukrainy „Ukraińska strategia Hrojsmana” (5,7%) a także (pierwszy raz od „niepamietnych” sondaży) Partia Radykalna Ołeha Laszki (5,6%);
  https://strana.ua/news/310359-kak-holosovali-by-ukraintsy-na-vyborakh-v-radu-v-janvare-2021-rezultaty-oprosa.html
  Z kolei w rankingu kandydatów w wyborach prezydenckich prowadza Zełenski z poparciem 26,2% oraz jeden z liderów ‚Opozycyjnej platformy” Jurij Bojko z 16,6%. Następni którzy przekroczyliby 10% poparcie byliby Poroszenko (13,3%) oraz Julia Tymoszenko (10,5%);
  https://strana.ua/news/310347-zelenskij-i-bojko-vyshli-by-vo-vtoroj-tur-vyborov-prezidenta-ukrainy-rezultaty-oprosa.html

  Polubione przez 2 ludzi

 4. W związku ze zbliżającymi sie Świętami Bożego Narodzenia w obrządku prawosławnym, ukraiński portal „Strana.ua” publikuje artykuł o tym że pomimo trwającej po kijowskim majdanie „nagonce” na wszystko co „rosyjskie” w tym także na datę w jakiej obchodzi się Boże Narodzenie, nadal aż 77% mieszkańców Ukrainy obchodzi je tak jak nakazuje Ukraiński Kościół Prawosławny Patriarchatu Moskiewskiego;
  https://strana.ua/news/310391-razdvoenija-ne-poluchilos-pochemu-bolshinstvo-ukraintsev-prodolzhajut-otmechat-rozhdestvo-7-janvarja.html
  Plus w temacie świątecznym, czyli zachodnia Ukraina za „Świętym Mikołajem”, a wschodnia za ‚Dziadkiem Mrozem” :-)))
  https://strana.ua/news/310344-ukraintsy-bolshe-verjat-v-svjatoho-nikolaja-chem-v-deda-moroza-opros.html

  Polubione przez 4 ludzi

 5. Tymczasem na jednym z przejść granicznych z Rosją w obwodzie czernichowskim ukraińscy pogranicznicy zatrzymali 45 – letniego kierowcę obywatela Ukrainy który próbował nielegalnie wwieźć na Ukrainę…prawie 500 ołowianych figurek przedstawiających wojowników i żołnierzy. Według ukromediów jedna taka figurka na rynku kolekcjonerskim miała wartość do 1,5 tys. hrywien, czyli cały „ładunek” był warty około 700 tys. hrywien;
  https://korrespondent.net/ukraine/4313388-na-rossyiskoi-hranytse-u-vodytelia-yzialy-500-oloviannykh-soldatykov

  Polubione przez 1 osoba

 6. OT w sprawie konfliktu w Górskim Karabachu. Były Ambasador Armenii w Watykanie poinformował o tym że 26 dni przed wznowieniem konfliktu o Górski Karabach pomiędzy Azerbejdżanem a Armenia, władze w Erywaniu otrzymały „tajna informację” od Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (ODKB) z ostrzeżeniem oraz z ofertą udzielenia Armenii, jeżeli tylko ta oto wystąpi, pomocy w ramach zawartego układu. Dyplomata stwierdził m.in „W tym samym dokumencie napisano, że Armenia od dwóch lat przegrywa wojnę informacyjną i dyplomatyczną i czeka ją haniebna porażka. W tym samym liście napisano, że biorąc pod uwagę wszystkie problemy, Armenia i Arcach [Republika Górskiego Karabachu] będą walczyć [same] z Azerbejdżanem oraz Turcją, a te dwa kraje wykorzystają terrorystów najemników z Syrii” – powiedział [były Ambasador w Watykanie] Minasjan, podkreślając, że [premier Armenii] Nikol Paszynian „wiedział, co się stanie”.
  „List i załączone do niego dokumenty były ostrzeżeniem dyplomatycznym, które sprawdziło się prawie w 99%. To była bezpośrednia wiadomość dla ormiańskich władz wywiadowczych – skontaktuj się z ODKB, bo tak się stanie i nie będziesz w stanie sobie z tym poradzić ”
  https://eadaily.com/ru/news/2020/12/27/sbylis-na-99-pochemu-nikol-pashinyan-proignoriroval-predosterezheniya-odkb

  Polubione przez 2 ludzi

 7. Potwierdzają sie słowa hierarchów Serbskiej Cerkwi Prawosławnej o tym że za przyznaniem tzw. tomosu Ukrainie przez Patriarchat Konstantynopola, co w rezultacie doprowadziło do podziału w Cerkwi Prawosławnej na świecie na tych którzy sprzeciwili sie tej decyzji i na tych którzy ja popierają, stał faktycznie Waszyngton. Pochwalił sie tym bowiem Sekretarz Stanu USA Pompeo określając „walkę o wolnosć religijna na Ukrainie” (czyli utworzenie tzw. Kościoła Prawosławnego Ukrainy) jednym z „frontów w walce z Rosją”;
  http://pravoslavye.com.ua/ru/mir-vokrug-nas/priznanie-pcu-rezultat-davleniya-ssha-na-mezhdunarodnoy-arene-zayavlenie-mayka

  Polubione przez 2 ludzi

 8. ‚Infozdrada”, czyli administracja „TikToka” wywaliła z niego hashtag o nazwie „ATO” co wywołało wściekłość „ukropatriotów” i ‚hirojów ATU”, Co najgorsze dla rozżalonych „ukropatriotów” hashtagi poświęcone m.in republikom z Donbasu i „Noworosji” działają bez problemu;
  http://tezars.ru/novosti/obschestvo/u-patriotov-ukrainyi-isterika-zrada-administratsiya-tiktok-udalila-heshteg-ato.html

  Polubione przez 1 osoba

 9. Tymczasem były lider „Prawego Sektora” w Odessie „szczyry ukropatriota’ Sternenko który podczas ulicznej „draki” zakł€ł nożem ‚weterana ATO” z ukraińskich wojsk powiet.-desant. i jak gdyby nic w dalszym ciągu jest na wolności, wygraża „zakłuciem nożem” deputowanemu Rady Najwyższej Ukrainy Ilji Kiwie, również ‚weteranowi ATO” który obecnie nazywa siebie „socjalistą”, za to ze ten wystąpił publicznie w obronie zatrzymanego we Lwowie Kijowianinie za to że chodził w „uszance z sowiecką symboliką”. W odpowiedzi na wygrażanie „nożem” ze strony Sternenki Kiwa miał stwierdzić że ma do dyspozycji pięć sztuk broni palnej, którą umie się posługiwać;
  https://strana.ua/news/310415-kiva-prihrozil-sternenko-pjatju-edinitsami-ohnestrelnoho-oruzhija.html

  Polubione przez 2 ludzi

 10. Ukromedia informują o tym ze na lotnisku w podkijowskim Boryspolu ukraińska straż graniczna próbuje siłą deportować z Ukrainy dwójkę obywateli Turcji, których władze w Ankarze oskarżają o współprace z obecnie „naczelnym wrogiem sułtana”, czyli Fethullah’em Gülen’em. Obaj mieli przylecieć przed Nowym Rokiem z Iraku, gdzie byli nauczycielami w jednej ze szkół, ale „ewakuowali się” stamtąd w obawie że z powodu bliskości Turcji zostanązatrzymani i przewiezieni na jej terytorium, i jak informują ukromedia zamierzali przedostać sie nielegalnie na terytorium Polski (podobno jednak tylko zmuszono ich do przyznania się do tego by mieć powód do ich deportacji);
  https://strana.ua/news/310421-pohranichniki-ukrainy-pytajutsja-nasilno-otpravit-na-rodinu-turetskikh-uchitelej.html

  Polubione przez 2 ludzi

 11. Ciąg dalszy sprawy potępienia przez Ambasadora Izraela w Kijowie corocznego „marszu ku czci Bandery” którego dyplomata nazwał ‚wspólnikiem nazistów”. Teraz „ukropatrioci” chcą jutro urządzić demonstrację pod Ambasadą Izraela w Kijowie podczas której zamierzają żądać od Izraela przeprosin za Wielki Głód jaki w latach 30 – tych w ZSRR zorganizowali Żydzi…
  >https://twitter.com/SergUA63/status/1346481311389683723

  Polubione przez 2 ludzi

 12. „Haniebna zdrada” kazachskiego miliardera (33 miejsce w rankingu światowym według ‚Forbes”) Margulana Seisembajewa podczas wywiadu jakiego udzielił ukraińskiej dziennikarce Alesij Bacman (prywatnie zony Dmytro Gordona). Kazachski biznesmen którego Zełenski zaprosił na Ukraine by „pomagał w przyciąganiu zagranicznych inwestorów” żalił sie na kompletną „nieatrakcyjność” Ukrainy dla inwestorów z powodu panujacego na niej chaosu prawnego, korupcji oraz niekompetencji urzędników;
  >https://twitter.com/SergUA63/status/1346363298908930048
  Tu dla zainteresowanych cały wywiad;
  >https://www.youtube.com/watch?v=RFymInmYe7o

  Polubione przez 2 ludzi

  • Na jednym z portali branżowych polski urzędnik chwalił się tym, że w ramach współpracy z Ukrainą udało się zapobiec rejderstwu (siłowemu, bezprawnemu przejecie firmy) należącej do Polaka.
   Jeśli takimi „sukcesami” mogą pochwalić się władze Ukrainy i Polski w przyciąganiu inwestycji na Ukraine to nie ma szans na poprawę sytuacji.

   Polubione przez 2 ludzi

  • Wczoraj podsunąłem artykuł o ziemniakach 🙂
   Tamże doskonale pokazali jak Ukraina z kraju, który eksportował pyry zamienił się w importera. W FR władze po wprowadzeniu sankcji przez UE wpompowały w rolnictwo miliardy $. Obniżyły podatki, dały niskooprocentowane kredyty, gwarancje pomocy w przypadku klęsk żywiołowych i wprowadziły protekcjonizm. Efektem był skokowy wzrost ilości i JAKOŚĆI produkcji spożywczej. Rolnicy min zainwestowali w przechowywanie warzyw i myjnie. A na Ukrainie jak produkowano ziemniaki od czasu rozpadu ZSRR tak produkują, surowiec brudny nieprzebrany.
   Rolnicy z Rosji zainwestowali w przetwórstwo min owe puree, a ukraińscy koledzy jak sadzili tak sadzą tylko jedna odmianę ziemniaka.
   Po tragicznym dla rolników z Ukrainy roku 2020 gdzie z powodu suszy i lockdownu straty zanotowali prawie wszyscy 2021 rok nie będzie łatwym. Prognozuję dalszy spadek produkcji warzyw i kolejne „antyrekordy” w imporcie warzyw z zagranicy.

   Polubione przez 2 ludzi

 13. Ukraińska codzienność. 2 stycznia w miejscowości Wełyka Mychajliwka w obwodzie odeskim kierowca samochodu osobowego znajdujący się pod wpływem alkoholu i narkotyków śmiertelnie potrącił rowerzystę, a następnie załadował jego zwłoki do bagażnik i próbował je wywieźć w „ustronne miejsce” i ukryć;
  https://od.vgorode.ua/news/sobytyia/a1146277-vot-eto-povorot-v-odesskoj-oblasti-muzhchina-sbil-velosipedista-i-pytalsja-sprjatat-trup
  >https://twitter.com/SergUA63/status/1346277635333255176

  Polubione przez 2 ludzi

 14. Tranzyt rosyjskiego gazu do Unii Europejskiej przez Ukrainę spadł o 38 procent do 55,8 mld w 2020 roku. Rosyjska agencja TASS podaje, że średni dzienny wolumen tranzytu od początku roku wyniósł 153 mln m sześc. To o 10 mld m sześc. mniej niż wynika z porozumienia gazowego, które Rosja zawarła z Ukrainą w grudniu 2019 roku. Jednocześnie jednak Gazprom płaci za cały wolumen zarezerwowanej przepustowości zgodnie z warunkami kontraktu.
  https://biznesalert.pl/gazprom-ukraina-rosja-przesyl-gazu-gaz-energetyka/

  Polubione przez 2 ludzi

 15. Epidemia koronawirusa na Ukrainie. W ukromediach pojawiła się informacja o tym że na Ukrainie w można sie już zaszczepić przeciwko koronawirusowi preparatem amerykańskiej firmy ‚Pfizer”. Mogą to jednak zrobić tylko w sposób „tajny” osoby wybrane, czyli ukraińskie ViPy (biznesmeni, politycy, celebryci) a za tą „przyjemność” muszą zapłacić nawet do 3000 euro;
  https://strana.ua/news/310460-v-ukraine-nachalas-podpolnaja-vaktsinatsija-ot-koronavirusa-za-denhi-.html

  Polubione przez 2 ludzi

 16. OT z naszego kraju
  Wywiad z Georgette Mosbacher dla Onetu: Joe Biden rozumie znaczenie Polski
  – Nie uważam, by zbyt wiele się zmieniło w relacjach polsko-amerykańskich. Myślę, że Biden będzie kontynuował obrany przez nas kierunek – mówi w rozmowie z Onetem Georgette Mosbacher. Ambasador USA w Polsce wraca do swojej ojczyzny po ponad dwóch latach pracy w naszym kraju.
  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/pozegnalny-wywiad-ambasador-usa-w-polsce-georgette-mosbacher/lq32e08,79cfc278

  Premier Mateusz Morawiecki w trakcie internetowej sesji pytań i odpowiedzi przyznał, że system progów bezpieczeństwa zaprezentowany przez rząd na początku listopada już nie obowiązuje. Według szefa rządu to wina tych, którzy nie chcą brać udziału w testach na obecność koronawirusa.
  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/premier-mateusz-morawiecki-przyznaje-liczba-zarazen-nie-oddaje-skali-epidemii/w7hz2eb,79cfc278

  Polubione przez 2 ludzi

 17. Tymczasem w Charkowie rośnie napięcie przed wyborami na burmistrza miasta po tym jak zmarł niedawno ponownie wybrany na to stanowisko Giennadij Kernes. Szef MSW Ukrainy Awakow, z którym zmarły Kernes „miał na pieńku” oskarżył go nawet o zlecenie zamachu na niego, ogłosił że nie dopuści do tego by w Charkowie władze przejęli „nacjonaliści i bandziory”;
  https://kharkov.strana.ua/310448-hlava-mvd-arsen-avakom-nazval-kharkov-mentovskim-horodom.html
  Takimi słowami poczuli się urażeni „ukropatrioci” którzy zapowiedzieli demonstracje pod siedzibą MSW Ukrainy w Charkowie…
  >https://ic.pics.livejournal.com/hrono61/14012115/2073540/2073540_original.jpg
  …jak i głowny kandydat na stanowisko burmistrza, były gubernator obwodu charkowskiego za „tyranii” Janukowycza oraz bliski współpracownik Kernesa Michaił Dobkin również „nie lubiacy się” z Awakowem;
  >https://twitter.com/SergUA63/status/1346552030597414913

  Polubione przez 2 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.