Wojna domowa na Ukrainie 07.01.2021r.- 2027 dzień od nowego rozejmu.


Niemy krzyk”– dzień 297.

„Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zapobiegła działalności grupy neonazistowskiej i zatrzymała jej przywódcę o pseudonimie Hitler w Kijowie”- podała wczoraj służba prasowa SBU.

Członkami grupy byli zwolennicy australijskiego terrorysty Brentona Tarranta, a ich przywódca rozprowadzał instrukcje dotyczące przeprowadzania ataków terrorystycznych, podała SBU.

⁣„Za pośrednictwem elektronicznych środków komunikacji i posłańców zorganizował konspiracyjną sieć masowej dystrybucji materiałów, w szczególności ‚manifestu Tarranta’ z apelami i instrukcjami dotyczącymi popełnienia aktów terrorystycznych z powodów rasowych i religijnych”– napisano w komunikacie. W dalszej jego części ⁣SBU poinformowała, że ​​„manifest” został specjalnie przetłumaczony na język ukraiński i rosyjski i rozprowadzony w formie wydania drukowanego.⁣ Funkcjonariusze SBU uzyskali jakoby dowody na udział Hitlera w działalności przestępczej, przejęli drukowane publikacje zakazanej literatury i neonazistowskich symboli. Ukraiński Hitler jest podejrzany o popełnienie przestępstwa na podstawie artykułu „Publiczne wezwania do popełnienia aktu terrorystycznego”– maksymalna kara za to przewiduje karę pozbawienia wolności do pięciu lat z pozbawieniem prawa do zajmowania określonych stanowisk do trzech lat, ewentualnie z konfiskatą mienia.⁣

Przypomnę, że w marcu 2019 roku doszło do strzelaniny w dwóch meczetach w Christchurch na Wyspie Południowej w Nowej Zelandii, w której zginęło 51 osób, a około 50 zostało rannych. Australijczyk Brenton Tarrant został oskarżony o morderstwo. Mężczyzna był znany ze swoich skrajnie prawicowych poglądów, a w 2018 roku został członkiem klubu strzeleckiego. W sierpniu 2020 roku Tarrant został skazany na dożywocie bez prawa do zwolnienia.

No i obecnie banderowscy naziści oskarżają swoją konkurencję o „neonazizm”, który nie ma banderowskiej kurateli.

Jak widzimy nazizm ma wiele oblicz, ale jedynie słuszny na Ukrainie, jest ten który zrodził się w umyśle Stephana Bandery……Hitlera nie tolerują 🙂

*

Szef Milicji Ludowej Ługańskiej Republiki Ludowej Jan Leszczenko został hospitalizowany z powodu poparzeń po eksplozji w wielorodzinnym budynku mieszkalnym w Ługańsku. 

Poinformowało źródło agencję Interfax.

„Ma oparzenia, ale nic nie zagraża jego życiu. Jest hospitalizowany”– napisano w wiadomości.

Należy zauważyć, że śledczy ŁRL zaprzeczają wersji zamachu.

„Główna wersja to eksplozja gazu. Wersja usiłowania dokonania zabójstwa nie jest brana pod uwagę”– powiedział rozmówca Interfaxu.

Według naocznych świadków eksplozja nastąpiła w mieszkaniu jednego z wielokondygnacyjnych budynków na osiedlu 50 lecia Oktiabra w Ługańsku około godziny 01:05 w środę. W efekcie doszło do wybicia szyb w trzech oknach mieszkania, zniszczenia ścian i drzwi wejściowych do mieszkania Jana Leszczenki.

https://www.interfax.ru/world/744185

A na donieckim odcinku frontu, w ciągu minionej doby ukraińscy żołnierze urządzili sobie świąteczną strzelaninę w stronę terytorium DRL.

I tak, pierwszy ostrzał przy użyciu automatycznego granatnika AGS-17 (4 granaty) miał miejsce o godzinie 07:30 i prowadzony był z kierunku Talakowki w stronę Komiternowa- na południowym odcinku frontu, następnie o godzinie 08:35 z kierunku wsi Opytnoje ukraińscy bojcy przeprowadzili ostrzał przy użyciu moździerzy kaliber 120 mm (19 min) i 82 mm (6 min) w stronę terenu lotniska w Doniecku. Kolejne ostrzały prowadzono o godzinie: 15:25- ponownie z kierunku Opytnoje, ale tym razem przy użyciu automatycznego granatnika AGS-17 (4 granaty) i broni maszynowej, w stronę wsi Wiesełoje, 17:16 przy użyciu broni maszynowej ostrzał prowadzono z kierunku Gnutowa w stronę Komiternowa- na południowym odcinku frontu, 19:30- także na południowym odcinku frontu, przy użyciu przeciwpancernego granatnika SPG-9 (3 granaty) z kierunku Wodianoje w stronę Nowej Tawrii, o 19:35 przy użyciu broni maszynowej ostrzeliwano okolice wsi Grigoriewki z kierunku Nowosiełowki Drugiej- na północnych przedmieściach Doniecka, o godzinie 20:30 przy użyciu przeciwpancernego granatnika SPG-9 (2 granaty) z kierunku Lebiedyńskoje w stronę Leninskoje- na południowym odcinku frontu, no i ostatni ostrzał miał miejsce o godzinie 23:25, który przeprowadzono z kierunku Wodianoje w stronę Leninskoje, przy użyciu przeciwpancernego granatnika SPG-9 (3 granaty).

W sumie, w ciągu minionej doby ukraińscy żołnierze 8 razy naruszyli warunki rozejmu, wystrzeliwując na terytorium DRL 41 sztuk różnegorodzaju pocisków.

Poza tym, USZ naruszyły także 3 razy warunki Dodatkowych Środków wzmocnienia przestrzegania zawieszenia broni, do których doszło o godzinie 07:35 na pozycjach ukraińskich w pobliżu wsi Wodianoje, o 08:35 na pozycjach w rejonie miejscowości Awdiejewka i o godzinie 13:45 w pobliżu wsi Pawłopolie. Do prowadzenia zakazanych prac inżynieryjnych w użyciu były także ładunki okopowe (14 eksplozji).

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation

6 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7.00 7 січня 2021 року.

Слава Україні!

Протягом минулої доби, 6 січня, в районі проведення операції Об’єднаних сил було зафіксовано п’ять порушень режиму припинення вогню.

У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання «Схід» неподалік Водяного, що на Приазов’ї, російсько-окупаційні війська кілька разів відкривали вогонь зі 120-ти мм мінометів, гранатометів різних систем та великокаліберного кулемета. В обідню пору, ворожу вогневу активність збройних формувань Російської Федерації було помічено і неподалік населеного пункту Опитне. Тут противник здійснив кілька неприцільних пострілів в бік українських позицій з автоматичного станкового гранатомета, а біля Гнутового – зі стрілецької зброї.

Про факти порушення режиму припинення вогню через Українську сторону СЦКК повідомлено представників ОБСЄ. На обстріли противника наші воїни відкривали вогонь у відповідь.

В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання «Північ» спостерігалася тиша. Серед українських захисників бойових втрат немає.

Від початку поточної доби, 7 січня, спостерігалася тиша. Порушень режиму припинення вогню не зафіксовано.

Обстановка в районі проведення операції Об’єднаних сил і надалі контрольована українськими воїнами.

Слава Україні!ПІДСУМКИ ЗА МИНУЛУ ДОБУ.

У районі проведення операції Об’єднаних сил виконують завдання й інші складові сил оборони.

Так, минулої доби, 6 січня, представники Національної поліції України зі складу ОС зафіксували 93 адміністративних правопорушення. Підрозділами поліції зведених загонів перевірено 5045 транспортних засобів та 5590 осіб.

Минулої доби через контрольний пункт в’їзду-виїзду «Станиця Луганська» на тимчасово окуповану територію України прослідувало 653 особи, на підконтрольну Україні територію прибуло 330 осіб.

Слава Україні!”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:

***

***

©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

24 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 07.01.2021r.- 2027 dzień od nowego rozejmu.

 1. Dla zainteresowanych, podsumowanie wczorajszego „TRUMPomajdanu” w Waszyngtonie;
  https://peremogi.livejournal.com/54941229.html
  Były Ambasador USA w Rosji Michael McFaul objaśnia (cytat) „idiotom” różnice pomiędzy „majdanem prodemokratycznym” takim jak np. na Białorusi, a „majdanem kryminalnym”, czyli takim jak w Waszyngtonie :-)))
  https://colonelcassad.livejournal.com/6457196.html
  I kto został ZWYCIĘZCĄ wczorajszych wydarzeń za Oceanem…
  >https://ic.pics.livejournal.com/hrono61/14012115/2077375/2077375_original.jpg
  :-))))

  Polubione przez 4 ludzi

 2. „Ukraiński internet” o wczorajszych wydarzeniach w USA, czyli ich „umiłowanym ponad wszytko protektorze” który miał prowadzić na „zwycięska wojnę z Moskowią”. Oczywiście nie mogło zabraknąć wpisów o „putinowskim agencie Trumpie” :-)))
  https://peremogi.livejournal.com/54940365.html
  „Zaniepokojenie” wydarzeniami w USA wyraził szef MSZ Ukrainy Kuleba…
  https://ria.ru/20210107/vashington-1592177998.html
  …a także „generalissimus” Poroszenko
  https://pbs.twimg.com/media/ErHJyfKXcAE7Dl-?format=jpg&name=small

  Polubione przez 4 ludzi

 3. 10 nowych śmigłowców Airbus Helicopters H125 ma trafić do Państwowej Służby Granicznej Ukrainy w 2021 roku. Maszyny są częścią zamówienia z 2018 roku, którego koszt oszacowano na gigantyczną sumę 558 milionów euro.
  https://tech.wp.pl/ukraina-wzmacnia-ochrone-granicy-kraj-wyda-miliony-na-nowe-smiglowce-6594649456962336a
  Komentarz: Dla wyjaśnienia, owe śmigłowce zostały zakupione przez Ukrainę dzięki silnemu lobby Francji. Ukraina trzymała preferencyjny kredyt na zakup francuskich maszyn, kredyt, który za kilka lat trzeba będzie spłacić (spłata kredytu na 6 lat).
  Ów zakup był mocno krytykowany na samej Ukrainie z prostego powodu-tym samym przekreślono szanse Motor Sicz na sprzedaż własnych śmigłowców. W dodatku część owych śmigłowców to sprzęt używany (maszyny zwrócone przez klientów!), które zostały poddane remontowi.
  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ukraina-francja-caracale,103,0,2408295.html

  Polubione przez 3 ludzi

 4. Międzynarodowa grupa przestępcza zajmowała się kradzieżami pieniędzy z rachunków bankowych, a następnie ich transferowaniem na Ukrainę.
  W skład grupy przestępczej wchodzili zarówno obywatele Polski, Białorusi, jak i Ukrainy. Działali w 2013 roku na terenie Polski oraz innych państw europejskich.
  https://www.money.pl/gospodarka/wyludzali-pieniadze-z-kont-bankowych-kolejny-czlonek-grupy-stanie-przed-sadem-6594583484537664a.html

  Polubione przez 4 ludzi

 5. Odnośnie ‚TRUMPomajdanu” w Waszyngtonie który komentują na całym świecie. Rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa „To sprawa wewnętrzna Stanów Zjednoczonych. Jednocześnie zwracamy uwagę na fakt, że system wyborczy w Stanach Zjednoczonych jest archaiczny, nie spełnia współczesnych standardów demokratycznych, stwarzając możliwości licznych naruszeń, a media amerykańskie stały się instrumentem walki politycznej. To było dużą przyczyną rozłamu w społeczeństwie, który obserwuje się obecnie w Stanach Zjednoczonych ”;
  https://tass.ru/politika/10417405
  Ps :-))))
  https://pbs.twimg.com/media/ErIBsAUXYAY7X7H?format=jpg&name=900×900

  Polubione przez 3 ludzi

 6. „Historia lubi się powtarzać – pierwszy raz jako tragedia, drugi jako farsa” Karol Marks, czyli do Departamentu Stanu USA powraca Victoria Nuland która swoimi „ciasteczkami” (podobno w ilości PIĘCIU MILIARDÓW) zagrzewała onegdaj „kijowskich majdaniarzy” do walki z „tyranią Janukowycza”;

  https://strana.ua/news/310650-viktorija-nuland-i-pechenki-na-majdane-cheho-zhdat-ukraine-ot-novoj-chinovnitsy-hosdepa.html

  Polubione przez 4 ludzi

 7. W temacie „tajnych szczepień przeciwko koronawirusowi dla ukraińskich VIPów”. Na Ukrainie pojawiły się informacje że szczepionka miała zostać nielegalnie przewieziona na Ukrainę z Izraela. Jednak strona izraelska zdecydowanie temu zaprzecza, rzecznik izraelskiego ministra zdrowia stwierdził ze nie dałoby się tego zrobić ze względu na specyficzne warunki w jakich musi być przewożona, czyli ‚głębokie zamrożenie”;
  https://strana.ua/news/310762-izrail-otritsaet-postavki-vaktsiny-ot-koronavirusa-v-ukrainu-dlja-podpolnykh-privivok.html

  Polubione przez 4 ludzi

 8. W temacie gazowym
  Od nowego roku Gazprom poważnie ograniczył tranzyt gazu przez Ukrainę – poinformował Serhij Makogon, kierujący pracami tamtejszego operatora.

  Jeszcze w końcówce grudnia 2020 r. tranzyt wynosił około 180 mln m3 gazu dziennie. Na początku stycznia spadł on jednak o 27,7% – do 130 mln m3. Ukraińcy deklarują, że są przygotowani na obsługę większych wolumenów.
  „W roku 2020 Operator GTS Ukrainy przetransportował do Europy 55,8 mld m3 gazu (-38% w stosunku do 2019 r.)” – informował niedawno Operator GTS Ukrainy. Kijów zarobił na tym ok. 2 miliardy dolarów.

  Analitycy operatora wskazywali, że na tak drastyczną obniżkę wolumenów tranzytowych wpłynęły trzy czynniki: uruchomienie nowych połączeń omijających Ukrainę, mniejsze zapotrzebowanie na gaz spowodowane pandemią oraz wysoki poziom zapełnienia magazynów gazu w Europie.
  https://energetyka24.com/w-styczniu-gazprom-powaznie-ograniczyl-tranzyt-gazu-przez-ukraine
  Komentarz: Wynika z tego, że w 2021 zysk Ukrainy z tranzytu rosyjskiego gazu (jeśli trend się utrzyma) spadnie do około 1.250 mld $. Gdzie znaleźć brakujące 750 mln zielonych na utrzymanie gazociągu?

  Polubione przez 4 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.