Wojna domowa na Ukrainie 12.01.2021r.- 2032 dzień od nowego rozejmu.


Niemy krzyk”– dzień 302.

Prokuratura Generalna i Służba Bezpieczeństwa Ukrainy wraz z Policją Krajową prowadzą śledztwo w sprawie rozszczelnienia na odcinku gazociągu Urengoj-Pomary-Użgorod przechodzącego przez obwód połtawski. 

Trzy dni temu, 9 stycznia w tym miejscu doszło do gwałtownej eksplozji, w wyniku czego 17 miejscowości w regionie Połtawy zostało bez gazu. Dyrekcja AT „Łubnigaz” dostarczającego gaz do Połtawy uważa, że ładunek wybuchowy podłożono w celu unieruchomienia gazociągu na polecenie byłego deputowanego Partii Radykalnej, Igora Mosijczuka, byłego też zastępcy dowódcy nazistowskiego pułku Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy „Azow”.

Firma zwróciła się do organów ścigania o zweryfikowanie udziału Mosijczuka w uszkodzeniu gazociągu. Dyrekcja AT Łubnigaz zwróciła uwagę na to, że Mosijczuk w kilka minut po wybuchu poinformował o sabotażu na gazociągu i oskarżył kierownictwo Łubnigaz o ten sabotaż. Według Mosijczuka od wielu lat firma ta rzekomo kradnie gaz ziemny pochodzący z Rosji, wykorzystując przyłącza do głównej magistrali gazowej. Za dokonanie tego przestępstwa, według Mosijczuka, odpowiedzialny jest osobiście prezes Łubnigazu– Maksim Dunin , obywatel Rosji.

„Te fałszywe oskarżenia ze strony Mosiyczuka padły znacznie wcześniej, niż poinformował o wypadku właściciel gazociągu Ukrtransgaz czy Państwowe Pogotowie Ratunkowe, nie mówiąc o możliwych przyczynach wypadku. Jak to możliwe, że Mosijczuk mógł zadeklarować sabotaż jeszcze przed odpowiedzialnymi służbami państwowymi i właścicielem gazociągu? Jeśli mówi, że doszło do sabotażu, to może on sam go dokonał? Mosijchuk nie pierwszy rok próbuje przejąć Łubnygaz”– napisał na stronie w Facebooku zarząd Lubnigazu.

Firma przypominała, że Mosijczuk był już skazywany za terroryzm, po tym gdy w 2011 roku w Święto Niepodległości wraz z innymi nazistami planował wysadzić pomnik Lenina w Borispolu pod Kijowem. W domu Mosijczuka w mieście Wasiłkow w rejonie Kijowa znaleziono improwizowaną bombę. Proces karny stał się znany jako „sprawa terrorystów Wasiłkowa”, Mosijczuk otrzymał wówczas karę 6 lat więzienia o podwyższonym rygorze. Razem z Mosijczukiem skazano wówczas także innego znanego obecnie „terrorystę Wasiłkowa”– późniejszego dowódcę batalionu „Azow” Andrieja Bileckiego , następnie pułkownika Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy. Mosijczuk i Bilecki zostali zwolnieni natychmiast po Euromajdanie. 

Zarząd Łubnygazu przypomniał wiele innych epizodów kryminalnych w biografii Mosijczuka.

„AT Łubnigaz po raz pierwszy publicznie zgłosił próbę napadu na firmę przez grupę Mosijczuka 3 lipca 2017 roku. Sytuacja teraz się powtarza. Mosijczuk ponownie wywiera presję na Łubnigaz, jak zawsze używając jawnych kłamstw, gróźb pod adresem pracowników firmy i obelg w mediach”- poinformowała służba prasowa firmy.

Reakcja Mosijczuka, na te wobec niego wysunięte oskarżenia, jest ostra. W swojej stronie kanale telegram wskazał, że urodził się i wychował w Łubnach, dodając, że

„Naprawdę planuję przejąć gazowe sieci przesyłowe, z których korzysta Łubnigaz, i z którymi obecnie walczą z wygórowanymi taryfami moi rodacy. W najbliższych dniach moi prawnicy złożą pozew przeciwko Łubnigazowi za obrazę mojego honoru i godności. Poprosimy o zajęcie kont i mienia Łubnigazu oraz wypłatę odszkodowania materialnego w wysokości 35 mln hrywien. Fundusze odebrane handlarzom gazu planuję przeznaczyć na budowę kościoła św. Włodzimierza w centrum Łubenia oraz na wsparcie łubieńskich sierot”– ogłosił Mosijczuk.

Jednocześnie Mosijczuk tak to zaplanował, że spór z Łubnigazem zbiegnie się z „Majdanem taryfowym”, który rozpoczął się na Ukrainie i wezwał wszystkich Ukraińców do przyłączenia się do masowych protestów. Określił swoich wspólników w „sprawie wasyłkowskich terrorystów” „patriotami Ukrainy, nielegalnie skazanymi przez zbrodniczy reżim Janukowycza za ochronę interesów narodowych kraju”. Mosijczuk zwrócił uwagę, że ci „patrioci Ukrainy” rzekomo walczyli z nielegalnym biznesem hazardowym (atakując sale gier) i zagranicznymi grupami przestępczymi (poprzez wymuszanie haraczy na rynkach, na których handluje się Wietnamczykami i Chińczykami, a także bicie gości z Chin i Wietnamu).

Igor Mosijczuk na wniosek Rosji jest poszukiwany przez Interpol. Chodzi o to, że Komitet Śledczy Rosji zarzuca Mosijczukowi atak na ambasadę Rosji w Kijowie w 2016 roku. Wcześniej Mosijczuk obiecał, że jednostki ATO dotrą do Czeczenii, pokonają wojska rosyjskie i dostarczą w żelaznej klatce do Kijowa szefa Czeczenii Ramzana Kadyrowa .

https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81ubnie


https://www.facebook.com/lubnygaz/posts/255958685883938,

https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81ubnie,

https://www.facebook.com/lubnygaz/.

*

A na froncie w Donbasie, na jego ługańskim odcinku ukraińskie formacje zbrojne rozmieściły w pobliżu wsi Kriakowka trzy jednostki pojazdów opancerzonych.

Poinformowała o tym służba prasowa Wydziału Milicji Ludowej ŁRL:

„W strefie odpowiedzialności 14 samodzielnej brygady zmechanizowanej Ukraińskich Sił Zbrojnych odnotowano obecność dwóch bojowych wozów piechoty (BMP-1) i jednego transportera opancerzonego (BTR-70) w rejonie osady Kriakowka” – napisano w komunikacie. 

Ministerstwo obrony przypomniało, że rozmieszczenie w osadach broni i sprzętu wojskowego przez siły bezpieczeństwa Kijowa stanowi naruszenie trzeciego paragrafu Dodatkowych Środków wzmacniających zawieszenie broni i kontrolujących jego przestrzeganie.

Poza tym, trzech bojców z 92 brygady Ukraińskich Sił Zbrojnych zostało wysadzonych w powietrze przez ukraińską minę podczas wyposażania nowej pozycji.

Poinformował o tym podczas briefingu oficjalny przedstawiciel Milicji Ludowej ŁRL Jakow Osadczy.

Zwrócił uwagę na to, że incydent miał miejsce w pobliżu obszaru wycofywania się w pobliżu wsi Zołotoje:

 „Dowódca 1 batalionu Samoilenko, wbrew rozkazowi dowódcy brygady ppłk Pawła Fiedosenki o zakazie przemieszczania się personelu w pobliżu linii trakcyjnej, postawił żołnierzom zadanie przygotowania nowej pozycji na linii frontu, do której przydzielił personel z drugiej linii obrony. Żołnierze ci przemieścili się w pas leśny, gdzie weszli na minę POM-2 zainstalowaną wcześniej przez ich kolegów„- poinformował Osadczy.

Przedstawiciel resortu obrony ŁRL wyjaśnił, że w wyniku eksplozji trzech żołnierzy odniosło ciężkie rany od odłamków miny i zostało przewiezionych w bardzo poważnym stanie do szpitala w Siewerodoniecku.„Rozległość ran pogłębił brak kamizelek kuloodpornych u ukraińskich żołnierzy”– dodał Osadczy.

Poza tym, na donieckim odcinku frontu w ciągu minionej doby, USZ 7 razy naruszyły warunki rozejmu i 1 raz warunki Dodatkowych Środków.

Do naruszenia warunków rozejmu doszło o godzinie: 10:35 kiedy to z kierunku Pawłopola ukraińscy żołnierze przeprowadzili ostrzał przy użyciu moździerza kaliber 82 mm (8 min) w stronę Sosnowskoje- na południowym odcinku frontu, następnie o godzinie 11:15 z kierunku Awdiejewki przy użyciu ręcznego granatnika przeciwpancernego RPG-7 (3 granaty) ostrzelano obrzeża Spartakusa- na przedmieściach Doniecka, po południu, o godzinie 15:00, miał miejsce kolejny incydent, kiedy to z kierunków Piasków ukraińscy bojcy przeprowadzili ostrzał przy użyciu przeciwpancernego granatnika RPG-7 (1 granat) oraz podwieszanego granatnika PG-25 (3 granaty) i broni maszynowej rejon wsi Żabiczewo- na północno-zachodnich obrzeżach Doniecka, następnie 40 minut później, bo o godzinie 15:40- w tym samym rejonie co powyżej- przeprowadzono ostrzał przy użyciu broni maszynowej z kierunku wsi Opytnoje w stronę Spartakusa. Kolejne ostrzały także miały miejsce w rejonie Doniecka; o godzinie 16:00 z kierunku Awdiejewki wystrzelono z automatycznego granatnika AGS-17 10 granatów w stronę Spartakusa, następnie o godzinie 17:24 z kierunku osiedla Marinka przeprowadzono ostrzał przy użyciu automatycznego granatnika AGS-17 (3 granaty) w stronę osiedla mieszkaniowego przy kopalni Trudowskaja, do ostatniego ostrzału minionej doby doszło o godzinie 21:25, gdy z kierunku Piasków ukraińscy żołnierze przy użyciu automatycznego granatnika AGS-17 (7 granatów) i broni maszynowej, ostrzeliwali wioskę Żabiczewo.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation

2 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7.00 12 січня 2021 року.

Сала Україні!

Протягом минулої доби, 11 січня, в районі проведення операції Об’єднаних сил було зафіксовано десять порушень режиму припинення вогню. Всі вони були здійснені в районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання «Схід».

Так, поблизу населеного пункту Піски збройні формування Російської Федерації вели вогонь з гранатометів різних систем, великокаліберного кулемета та стрілецької зброї.

В передмісті Авдіївки російсько-окупаційні війська відкривали вогонь з ручних протитанкових гранатометів та стрілецької зброї, а біля Павлополя – зі станкових протитанкових гранатометів. Поблизу обох населених пунктів Водяне – і на Приазов’ї, і неподалік Донецька, ворог здійснив кілька провокативних пострілів зі стрілецької зброї, а поблизу Донецька – ще й зі снайперської зброї.

Внаслідок ворожих обстрілів загинув один український військовослужбовець. На обстріли збройних формувань Російської Федерації українські воїни декілька разів відкривали вогонь у відповідь.

Також, неподалік Красногорівки наші захисники виявили проліт БпЛА противника типу «квадрокоптер» з перетином лінії розмежування. Вмілими діями наших військових безпілотник було збито.Про факти порушення режиму припинення вогню через Українську сторону СЦКК повідомлено представників ОБСЄ.

Від початку поточної доби, 12 січня, в районі проведення операції Об’єднаних сил зафіксовано два порушення режиму припинення вогню.

Так, в районі населених пунктів Водяне, що неподалік Донецька, та Пісків збройні формування Російської Федерації здійснили обстріл українських позицій з мінометів 82-го калібру та стрілецької зброї. А неподалік останнього – ще й з автоматичних станкових гранатометів. На обстріли противника українські воїни відкрили вогонь у відповідь. Бойових втрат серед наших захисників немає.

Обстановка в районі проведення операції Об’єднаних сил і надалі контрольована українськими воїнами.

Сала Україні!

ПІДСУМКИ ЗА МИНУЛУ ДОБУ.

У районі проведення операції Об’єднаних сил виконують завдання й інші складові сил оборони.

Так, минулої доби, 11 січня, представники Національної поліції України зі складу ОС зафіксували 79 адміністративних правопорушень. Підрозділами поліції зведених загонів перевірено 4158 транспортних засобів та 4750 осіб.

На причетність до збройних формувань Російської федерації до територіальних підрозділів доставлялись 3 особи.Минулої доби через контрольний пункт в’їзду-виїзду «Станиця Луганська» на тимчасово окуповану територію України прослідувала 351 особа, на підконтрольну Україні територію прибуло 438 осіб. Через КПВВ «Новотроїцьке» – 65 та 34 особи відповідно.

Сала Україні!

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:

***

***

©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

51 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 12.01.2021r.- 2032 dzień od nowego rozejmu.

 1. Odnośnie „wstępniaka” ukromedia informują że na miejscu eksplozji powstał dół o głębokości 4 m i średnicy 20 – 25 m;
  https://strana.ua/news/311371-posle-vzryva-hazoprovoda-v-lubnakh-obrazovalsja-kotlovan-hlubinoj-v-chetyre-metra.html
  A służby próbujące usunąć skutki wybuchu i przywrócić dostawy gazu dla mieszkańców korzystajacych z tego gazociągu, nie potrafią sobie z tym poradzić już czwarty dzień;
  https://strana.ua/news/311396-raboty-po-remontu-mahistralnoho-hazoprovoda-v-lubenskom-rajone-prodolzhajutsja.html

  Polubione przez 4 ludzi

  • „….ukromedia informują że na miejscu eksplozji powstał dół o głębokości 4 m i średnicy 20 – 25 m”- eksplozja ładunku podłożonego pod rurociągiem spowodowała jego dynamiczne rozszczelnienie i następnie wybuch gazu pod dużym ciśnieniem roboczym. Stąd taka wyrwa w gruncie.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 3 ludzi

 2. Tymczasem pełniący obowiązki ministra energetyki Ukrainy Jurij Witrenko, były dyrektor generalny państwowej spółki ‚Naftohaz”, przedstawił „plan obnizenia cen gazu dla ludności”. Według tego planu cena gazu dla ‚wrażliwych odbiorców” (czyli zwykłych Ukrainców) ma od dnia 1 lutego zostać zmniejszona o 44 % poprzez odgórne ograniczenie jej przez władze w Kijowie. Tak ustalona cena ma obowiązywać przez rok, a jej ewentualne skorygowanie nastapiłoby dopiero w listopadzie tego roku;
  https://strana.ua/news/311370-vitrenko-rasskazal-kak-sobiraetsja-snizit-tsenu-na-haz-dlja-naselenija.html
  Nie trzeba chyba przypominać że ta nagla decyzja władz w Kijowie ma związek z falą protestów jaka ogarneła Ukrainę w związku z noworocznymi podwyżkami cen gazu dla ludności.

  Polubione przez 4 ludzi

  • To i tak niewiele pomoże. Ceny i tak będą dość wysokie dla mieszkańców Ukrainy. Ciężar utrzymania zostanie zrzucony na państwowe spółki i przemysł, co doprowadzi do zadłużenia Naftohazu i jego spółek córek, oraz kolejnej fali bankructw na Ukrainie.
   Jedynym sposobem na zmianę obecnego stanu rzeczy byłaby deoligarchizacja kraju i zwalczenie korupcji. Wtedy znalazłyby się środki na utrzymanie infrastruktury. To co robią władze w Kijowie to po prostu odwlekanie w czasie problemu. W listopadzie problem będzie jeszcze poważniejszy- państwowe firmy będą musiały znaleźć środki na nowy sezon grzewczy, a mieszkańców czekałyby kolejne podwyżki cen.

   Polubione przez 4 ludzi

 3. Byli ambasadorowie na Ukrainie oraz amerykańscy eksperci, publikujacy w amerykańskim „thin – thank’u” „Atlantic Council” wzięli w obronę ukraińskiego generała Wiktora Nazarowa, skazanego przez ukrainski sąd na 7 lat wiezienia za to że jako dowodzący dopuścił się zaniedbań które doprowadziły w rezultacie do zestrzelenia ukraińskiego samolotu pod Ługańskiem w czasie walk na Donbasie w 2014 roku.
  W opublikowanym na stronie internetowym „Atlantic Council” oświadczeniu stwierdzili że „Ani Stany Zjednoczone, ani inne kraje zachodnie, które wspierają Ukrainę militarnie, nigdy nie pozwolą, aby ich dowódcy byli traktowani jak generał Nazarow. Ponieważ Rosja kontynuuje wojnę w Donbasie, Ukraina powinna zachęcać do lojalności, ducha walki i inicjatywa jej żołnierzy. Ściganie generała Nazarowa ma dokładnie odwrotny skutek ”;
  https://strana.ua/news/311336-ssha-prizvali-ukrainu-peresmotret-prihovor-heneralu-nazarovu-po-delu-o-sbitom-il-76.html
  Ps. Jak widać więc dopóki „nasz sukinsyn” (jak mawiał FDR) toczy „wojnę z Rosją” to może sobie robić co chce i wara mu wszystkim od niego…

  Polubione przez 4 ludzi

 4. Jak wyglada „modernizacja” w ukraińskich siłach zbrojnych. Pojawiła sie informacja że do Zakładów im Małyszewa w Charkowie, w których ‚produkowane” są ukraińskie czołgi dostarczano poradzieckie 125 mm armaty czołgowe 2A46 jako „nowe” dopiero co wyprodukowane przez Państwowe Przedsiębiorstwo „Biuro Konstrukcyjne Uzbrojenie Artylerii” armaty KBA – 3.
  Zanim armaty te przekazano do zakładów w Charkowie, z powodu stanu w jakim się znajdowały, jak zeznał jeden ze świadków musiały być poddane „pracom w celu usuniecia rdzy oraz przebarwień”;
  https://diana-mihailova.livejournal.com/5966290.html
  Ps. Teraz się wyjaśnia skąd ta fala ‚wybuchajacych luf” w ukraińskich czołgach jaka miała miejsce na „froncie” na Donbasie…

  Polubione przez 4 ludzi

  • To nie jedyny schemat korupcyjny. Przecież jakoś 2 lata temu podczas manewrów popsuło się kilka czołgów świeżo po modernizacji. Jak ustaliła prokuratura zamiast nowych silników zamontowano „odmłodzone” silniki ze starych modeli czołgów.
   Prawda jest taka, że utrzymanie pojazdów bojowych kosztuje krocie i takiego kraju jak Ukraina nie stać na ćwierć milionową armię (+gwardia narodowa, obrona terytorialna itd itp).

   Polubione przez 3 ludzi

   • „….utrzymanie pojazdów bojowych kosztuje krocie i takiego kraju jak Ukraina nie stać na ćwierć milionową armię (+gwardia narodowa, obrona terytorialna itd itp).”- ich stać jest tylko na bataliony ochotnicze:

    Pozdrawiam.

    Ps.
    Tak samo jak nas, na WOT.

    Polubione przez 2 ludzi

 5. Dla zainteresowanych, ukraiński portal „Strana.ua” o wizycie w Kijowie Prezydent Mołdawii i jakie mogą być skutki tej wizyty. Liderka Mołdawii może szukać poparcia Kijowa w kwestii rozwiązania sprawy Naddniestrza, którą to kwestię chce ostatecznie uregulować jak ogłosiła. Możliwe także że chce uzyskać pomoc Kijowa w sprawie mołdawskiego oligarchy Płachotniuka, który co prawda zbiegł z Mołdawii, po tym jak próbował sprowokować tam „majdan” i przejąć władzę, ale który wciąż posiada znaczne wpływy w Kiszyniowie. Płachotniuk powiązany był bowiem interesami z Poroszenką, który zresztą się w Mołdawii urodził, i w Kijowie mogą się znajdować jakieś „kompromaty” na mołdawskiego oligarchę;
  https://strana.ua/news/311276-vstrecha-sandu-s-zelenskim-cheho-zhdat-ot-vizita-prezidenta-moldovy-v-ukrainu.html

  Polubione przez 3 ludzi

 6. „Skandaliczny” artykuł z amerykańsko – niemieckiego ‚Onet.pl”, czyli „Stany Zjednoczone pod wieloma względami są państwem niemalże upadłym
  Amerykański sen, z którego budzą się elity USA po zajściach na Kapitolu z udziałem zwolenników Donalda Trumpa, tak naprawdę skończył się dawno temu”;
  https://www.onet.pl/informacje/magazynkontakt/stany-zjednoczone-pod-wieloma-wzgledami-sa-panstwem-niemalze-upadlym-opinia/l9nw617,30bc1058

  Polubione przez 4 ludzi

 7. Pierwsze „ofiary” BREXITU czyli brytyjscy kierowcy żalą się na to że niderlandzcy policjanci, ze śmiechem na ustach, konfiskują im…kanapki w związku z tym że „UE nie zezwala na przywóz mięsa, produktów mięsnych, mleka ani produktów mlecznych z krajów spoza Unii do „osobistego spożycia”;
  https://www.dailymail.co.uk/news/article-9134685/Dutch-police-officers-laugh-British-truck-driver-confiscate-ham-sandwiches.html

  Polubione przez 4 ludzi

 8. Ciąg dalszy sprawy przyznania przez jeden z austriackich instytutów naukowych stypendium, m.in w celu badania historii holokaustu na Ukrainie, byłej członkini banderowskiego „Prawego Sektora” a obecnie członkini kierownictwa neonazistowskiego „Korpusu Narodowego” Ołenie Semienjaki. Okazuje się że za przyznaniem stypendium stali „patroni” z Kanady oraz USA w tym m.in wybitny „sowietolog” Timothy Snyder (!) Po tym jak upubliczniono zdjecia „stypendystki” na których nie ukrywa swoich „neonazistowskich sympatii” stypendium podobno zawieszono.
  Pojawiły się także informacje na temat jej „kariery politycznej”, czyli jeszcze przed 2012 rokiem nie przeszkadzały jej kontakty z przedstawicielami…rosyjskich kręgów konserwatywno – narodowych, po kijowskim majdanie doznała jednak „nawrócenia” na „ukropatriotym” i została „rzeczniczką prasową” banderowskiego „Prawego Sektora”. Obecnie jest członkinia „Wyższej Rady” neonazistowskiego ‚Korpusu narodowego”, czyli „politycznej odrośli”, obecnie Pułku MSW Ukrainy „Azow” której szefuje były „dowódca” „Azowa” Andrij Biłeckij;
  https://strana.ua/news/311408-olena-semenjaka-i-foto-so-svastikoj-za-chto-lishili-deneh-v-evrope-aktivistku-azova.html

  Polubione przez 4 ludzi

 9. Kolejne „njusy” z „jusej”. Pojawiła sie informacja o tym ze prezydent – elekt Biden wybrał na stanowisko szefa Wydziału Praw Obywatelskich Departamentu Sprawiedliwości „afroamerykańską” prawniczkę, a właściwie „czarnoskórą rasistkę” Kristen Clarke, która publicznie twierdziła że ​​”czarni mają lepsze zdolności fizyczne i psychiczne od białych” ;
  https://strana.ua/news/311451-klark-zajavljavshaja-u-prevoskhodstve-temnokozhikh-poluchit-post-v-minjuste-ssha.html

  Polubione przez 4 ludzi

 10. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta informuje, że polskie PGNiG oraz ERU Managment Services działający na Ukrainie mają utworzyć wspólny podmiot. UOKiK oceni zgodność takiej koncentracji z prawem antymonopolowym.
  Działalność prowadzona przez utworzonego przedsiębiorcę obejmować będzie poszukiwanie złóż gazu ziemnego na obszarze Ukrainy, a prospektywnie także jego wydobycie i sprzedaż – czytamy w wyjaśnieniu podanym przez wnioskodawców koncentracji.
  https://biznesalert.pl/pgnig-eru-polska-ukraina-koncentracja-uokik-energetyka-gaz/

  Polubione przez 3 ludzi

 11. W temacie niedawnego wstępniaka szefa

  Rosja wznowi budowę gazociągu Nord Stream 2 w tym tygodniu, pomimo sankcji amerykańskich, które wstrzymały realizację projektu na ponad rok. Kontrolowany przez Kreml Gazprom zamierza w piątek rozpocząć układanie odcinka rurociągu na wodach terytorialnych Danii. Poinformowała o tym gazeta „Financial Times”, przypominając, że rosyjski koncern zamierza to zrobić pomimo działań podejmowanych przez Waszyngton w celu zakończenia szkodliwego politycznie projektu, który jest finansowany przez pięć największych koncernów energetycznych w Europie
  https://kresy24.pl/financial-times-w-tym-tygodniu-rozpocznie-sie-budowa-ostatniego-odcinka-nord-stream-2/

  Polubione przez 3 ludzi

 12. Awantura w ukraińskiej delegacji w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy (PACE) gdzie doszło do ‚zamachu stanu”. Delegaci równiez ci z proprezydenckiego ugrupowania ‚Sługa Narodu” „obalili” dotychczasową przewodnicząca Jelizawietę Jasko (podobno „przyjaciółkę” Saakaszwilego) również ze ‚Sługi Narodu”, a na jej miejsce powołali Marię Mezencewą (także „Sługa Narodu”). Komentując swoje odwołanie Jasko miała oskarżyć ‚wspóldelegatów” o korupcję oraz uleganie wpływom „państwa – agresora’ (czyli Rosji);
  https://strana.ua/articles/analysis/311490-mezentseva-vmesto-jasko-pochemu-voznik-skandal-iz-za-rukovodstva-delehatsiej-v-pase.html
  Z kolei po swoim wybraniu Mezencewa wygłosiła swoje „expose” w którym m.in nazwała Rosję „państwem – agresorem z którym Ukraina toczy wojnę już 7 rok”, a tymczasem pojawiła się informacja ze jej „przyjaciel” jest właścicielem sklepów w…Moskwie oraz Petersburgu;
  https://strana.ua/news/311499-marija-mezentseva-schitaet-rf-ahressorom-no-privetstvuet-otkrytie-bojfrendom-mahazinov-v-rf.html

  Polubione przez 3 ludzi

 13. Epidemia koronawirusa na świecie. Sześć „najpopularniejszych” na świecie szczepionek przeciwko koronawirusowi pod względem ilości wyprodukowanych oraz zakupionych przez poszczególne państwa dawek;
  https://strana.ua/news/311484-top-6-vaktsin-ot-koronavirusa-po-populjarnosti-infohrafika.html
  Przedstawiciel Komisji Europejskiej poinformował oficjalnie o toczących się rozmowach pomiędzy Europejską Agencją Leków, a producentami rosyjskiej szczepionki ‚Sputnik V”;
  https://strana.ua/news/311458-evropa-nachala-perehovory-s-razrabotchikami-rossijskoj-vaktsiny-sputnik-v.html

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.