Wojna domowa na Ukrainie 01.02.2021r.- 2052 dzień od nowego rozejmu.


Niemy krzyk”– dzień 322.

Doniecka Republika Ludowa jest gotowa do drugiego referendum w sprawie samostanowienia z maksymalną liczbą obserwatorów międzynarodowych”– powiedział w wywiadzie dla „Ridusa” szef Donieckiej Republiki Ludowej, Denis Puszilin.

W wywiadzie Denis Puszilin podzielił się swoją opinią na temat doktryny „Rosyjskiego Donbasu”:

„Ta doktryna jest interesująca dla każdego. Dotyczy to samoidentyfikacji, odpowiedzi na najważniejsze pytanie: co dalej? W końcu przez lata jej istnienia na Ukrainie to socjologiczne poparcie zostało zatarte- kim jesteśmy, dlaczego tak jest.

Z historycznego punktu widzenia doktryna ta wyjaśnia, czym jest Donbas w różnych okresach naszej przeszłości- w czasach Imperium Rosyjskiego, w Związku Radzieckim, jaki był Donbas, dzięki czemu stał się tym, czym się stał, jak nabrał rozmachu, dlaczego stał się samowystarczalny ekonomicznie, a ludzie tutaj mają taką świadomość.
Doktryna wyjaśnia, dlaczego w 2014 roku stało się tak, jak to się stało: dlaczego Donbas postawił na szali prawie wszystk – swoje życie, swoje istnienie.

Dlaczego ludzie chwycili za broń i zaczęli bronić tego, co mają w środku: swojego światopoglądu, w ogóle stosunku do rosyjskości- w końcu do rosyjskiej kultury, języka, rosyjskiej duszy. Właściwie to najważniejsze: doktryna dostarcza pewnych wskazówek, jak republiki będą dalej postępować w określonych sytuacjach, jak będą się rozwijały dalej i do czego dążą”– wyjaśnił Denis Puszilin.

Następnie zwrócił uwagę na to, że wraz z przyjęciem doktryny otrzymuje się zasady podejmowania decyzji nie tylko w dziedzinie edukacji.

„Wszystko, co jest opisane w doktrynie, nasze pokolenie już to wie, nic nowego nie zostało powiedziane, to jest aksjomat. Ale następne pokolenie, nasza młodzież, jest dla nich bardzo ważne. To jest podstawa, którą opisaliśmy i przyjęliśmy jako przewodnik po działaniu. Dlatego pewne decyzje rządu we wszystkich departamentach i obszarach będą podejmowane na podstawie tego, co jest zapisane w naszej doktrynie”– powiedział Denis Puszilin.

Podnosząc kwestię celowości ponownego referendum, szef DRL podkreślił, że jest to propozycja republik wobec społeczności światowej.

„Ci, którzy podejmują decyzje, od których wiele zależy na świecie i którzy nas nie zauważają: nie zauważyli naszego referendum w 2014 roku, nie zauważyli, jak zniszczyła nas armia ukraińska- i nadal niszczy nasze osady, naszą infrastrukturę a co najstraszniejsze, nadal odbiera życie nie tylko walczącym, ale także ludności cywilnej. Oto propozycja dla społeczności światowej: jesteśmy gotowi, a czy wy jesteście gotowi? U nas wszystko jest jasne, wszystko jest oczywiste. W każdej chwili możemy powtórzyć referendum. Czy w 2014 roku nie było niezbędnych elementów prawnych? Jesteśmy gotowi powtórzyć to jeszcze raz z maksymalną liczbą międzynarodowych obserwatorów. Ale czy światowa społeczność jest na to gotowa? To pytanie pozostaje otwarte”– wyjaśnił Denis Puszilin.

Poruszając temat produkcji przemysłowej, Denis Puszilin wskazał na odnoszące sukcesy przedsiębiorstwa DRL, takie jak: DonFrost produkujący urządzenia chłodnicze, makiejewską fabrykę Lazer, jasinowatską fabrykę maszyn Aviatech, która otrzymała pierwszą licencję na dostawę sprzętu dla sektora lotniczego.

„Na terytorium republiki istnieje ponad 500 przedsiębiorstw przemysłowych w różnych kierunkach, ale filarem Donbasu zawsze były trzy główne kierunki: metalurgia, budowa maszyn i przemysł węglowy. Tu potrzebne są inwestycje, modernizacja, której nie prowadzi się od wielu lat, a dla takich przedsiębiorstw ma to krytyczne znaczenie, ponieważ produkty muszą być konkurencyjne. Oczywiście pracujemy w tym zakresie. To bardzo trudne, nie chowam się, ale nikt się tutaj nie poddaje.

Już teraz Zakład Metalurgiczny Juzowski wykazuje pozytywną dynamikę. Mamy plany dotyczące Donieckiego Zakładu Metalurgicznego. Stopniowo, pokonujemy trudności i przeszkody”– powiedział szef DLR.

Denis Pushilin odniósł się także do stosunku Ukrainy do porozumień mińskich:

„To jest typowo ukraińskie: z jednej strony nie chcą i nie mogą wywiązać się z porozumień mińskich, niemniej jednak pozostawiają sobie taką możliwość kontynuowania polityki sankcyjnej wobec Rosji, pokazania się jako ofiara, biorąca kredyty i finansująca wojnę, wszystkie jej gospodarcze niepowodzenia i tak dalej. To jest ta cała Ukraina.

Z drugiej strony doskonale zdajemy sobie sprawę, że po Ukrainie wszystkiego można się spodziewać, zwłaszcza w związku z nadejściem nowej administracji USA, z czym część ukraińskich polityków wiąże bardzo poważne nadzieje.

Oczywiście musimy być przygotowani na zaostrzenie na linii frontu, ale nie zamierzamy czekać. Planujemy i robimy: budujemy naszą republikę, wzmacniamy naszą państwowość, pracujemy nad ideologią, aby nikt nie miał wątpliwości, że idziemy dokładnie na obranym kierunku od 2014 roku”– powiedział Denis Puszilin.

W trakcie wywiadu pojawiły się również pytania o możliwość zaostrzenia się sytuacji na linii kontaktowej, o to, jak republika może pokojowo przyłączyć cały Donbas do swojej struktury, o taryfy mieszkaniowe i usługi komunalne oraz o ukrytą pandemię.

Na zakończenie wywiadu Denis Puszilin opowiedział, jak widzi republikę za pięć lat:

„Dostatnią. Bardzo tego pragnę. Nasi ludzie zasługują na lepsze życie, otrzymują odpowiednie wynagrodzenie, są gotowi do pracy, więc trzeba zapewnić im pracę. I oczywiście z pełnym zrozumieniem, że zbliżyliśmy się jak najbliżej Rosji. To dla nas ważne.”

https://denis-pushilin.ru/press/denis-pushilin-my-smozhem-povtorit-referendum-v-lyuboj-moment-eto-nashe-predlozhenie-mirovomu-s.

*

A na froncie w Donbasie, na jego donieckim odcinku według  wczorajszego raportu SMM OBWE obserwatorzy odnotowali obecność sprzętu USZ w strefie bezpieczeństwa:

– ️ 1 BTR w pobliżu osady Sartana,

– ️ 1 działo przeciwlotnicze w pobliżu miejscowości Łomakino.

Poza tym, USZ prowadząc ostrzały: o godzinie 08:05, 08:35 i 16:18, z kierunku Wodianoje w stronę Leninskoje i Komiternowa- na południowym odcinku frontu, przy użyciu moździerzy kaliber 120 mm (2 ostrzały, 16 min) i ciężkiego granatnika przeciwpancernego SPG-9 (4 granaty), 3 razy naruszyły warunki rozejmu.

Łącznie w wyniku wczorajszych ukraińskich ostrzałów na terytorium DRL spadło 20 pocisków.

Ponadto, ukraińscy żołnierze dwa razy naruszyli warunki Dodatkowych Środków, prowadząc o godzinie 06:45 prace inżynieryjne na swoich stanowiskach bojowych w rejonie Wodianoje i o godzinie 18:50 w rejonie Piasków- koło Doniecka, także przy użyciu ładunków okopowych (2 eksplozje).

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation

4 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7.00 1 лютого 2021 року.

Сала Україні!

Протягом минулої доби, 31 січня, в районі проведення операції Об’єднаних сил було зафіксовано дев’ять порушень режиму припинення вогню.

В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання «Схід», поблизу населеного пункту Водяне, що на Приазов’ї, російсько-окупаційні війська відкривали вогонь з міномету 120-го калібру, автоматичних станкових, станкових протитанкових та підствольних гранатометів, а також великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.

Для коригування вогню противник використав безпілотний літальний апарат типу «КРИЛО», який вчасно був подавлений засобами радіоелектронної боротьби, що унеможливило його подальше застосування.

Неподалік Лебединського збройні формування Російської Федерації здійснили провокаційний обстріл з міномету 82-го калібру, а біля населеного пункту Піски – з автоматичних станкових гранатометів. Поблизу Опитного ворог випустив кілька черг в бік українських позицій зі стрілецької зброї, а в передмісті Авдіївки – ще й з великокаліберного кулемета.

Бойових втрат серед наших захисників немає.

Від початку поточної доби, 1 лютого, було зафіксовано одне порушення режиму припинення вогню. Так, поблизу Авдіївки, що в районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання «Схід», російсько-окупаційні війська відкривали неприцільний обстріл в бік наших позицій з ручного протитанкового та підствольного гранатометів.

Про всі факти порушень режиму припинення вогню через Українську сторону СЦКК повідомлено представників ОБСЄ. Бойових втрат серед наших захисників немає.

Обстановка в районі проведення операції Об’єднаних сил і надалі контрольована українськими воїнами.

Сала Україні!

ПІДСУМКИ ЗА МИНУЛУ ДОБУ.

У районі проведення операції Об’єднаних сил виконують завдання й інші складові сил оборони.

Так, минулої доби, 31 січня, представники Національної поліції України зі складу ОС зафіксували 63 адміністративних правопорушення. Підрозділами поліції зведених загонів перевірено 4159 транспортних засобів та 4733 особи. На причетність до збройних формувань Російської Федерації до територіальних підрозділів не доставлялись.

Минулої доби через контрольний пункт в’їзду-виїзду «Станиця Луганська» на тимчасово окуповану територію України прослідувало 466 осіб, на підконтрольну Україні територію прибуло 733 особи.

Сала Україні!

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:

***

©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

45 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 01.02.2021r.- 2052 dzień od nowego rozejmu.

 1. Kolejne „njusy” z „juesej”. Po ostatnim skandalu na Wall Street gdzie drobni inwestorzy mieli czelność postawić się gigantom giełdowym;
  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ameryka/wall-street-drobni-inwestorzy-ograli-finansowych-potentatow-w-odpowiedzi-ograniczono-ich-prawa/
  Po tym jak użytkownicy sieci społecznościowej Reddit uruchomili flash mob przeciwko funduszom inwestycyjnym amerykańskie korporacje medialne Netflix , Hulu i Disney + zablokowały swoim użytkownikom dostęp do filmów o tematyce giełdowej, m.in do „Wilka z Wall Street” (z Leonardo Di Caprio) w którym obnażone zostały mechanizmy machinacji na amerykańskiej giełdzie;
  https://strana.ua/news/315095-filmy-o-birzhevoj-torhovle-okazalis-nedostupnymi-na-osnovnykh-striminhovykh-platformakh.html

  Polubione przez 4 ludzi

 2. Władze Chin zareagowały na ostatnie posunięcia władze Ukrainy w sprawie sprzedaży przedsiębiorstwa „Motor Sicz” (nałożenie sankcji na firmy chińskie, rozpędzenie posiedzenia akcjonariuszy). Cytat „Chińskie MSZ w odpowiedzi na sankcje Ukrainy zażądało poszanowania praw chińskich inwestorów.
  Kategorycznie sprzeciwiamy się stosowaniu przez rząd innego państwa jednostronnych sankcji wobec chińskich przedsiębiorstw…Mamy nadzieję, że strona ukraińska zgodnie z normami prawnymi będzie bronić praw spółek i inwestorów ChRL”;
  https://tass.ru/ekonomika/10593533

  Polubione przez 4 ludzi

 3. Dla zainteresowanych pojawił się spis „kandydatów do pokojowej Nagrody Nobla” (czy raczej JOBLA jak napisał jakiś internauta), a w spisie tym m.in takie „tuzy intelektu i polityki” jak ‚Greta Thunberg, „prezydętka” Swietłana Tichanowska oraz „otruty i zmartwychwstały” Aleksiej Nawalny…
  https://wydarzenia.interia.pl/swiat/news-pokojowa-nagroda-nobla-nawalny-who-greta-thunberg-i-iustitia,nId,5021386

  Polubione przez 5 ludzi

 4. Ot światowe. Wybitny chiński politolog dziekan Instytutu Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Pekińskim (W 2008 roku został uznany za jednego ze 100 największych światowych myślicieli przez amerykański dziennik Foreign Policy) profesor Yan Xuetong w wywiadzie dla niemieckiego ‚Spiegla” przedstawił swoją teorię jak może wygladać upadek USA. Według niego będzie to ‚scenariusz brytyjski” czyli taki jak spotkał Imperium Brytyjskie, trwający kilkadziesiąt lat powolny upadek;
  https://ria.ru/20210201/ssha-1595423032.html

  Polubione przez 4 ludzi

 5. „Według wielu organizacji międzynarodowych poziom ubóstwa na Ukrainie wzrósł do 50%, poniżej progu ubóstwa jest około 19 mln Ukraińców. Dlatego Rada Najwyższa musi postawić rządowi zadanie pilnego przyjęcia strategii i zestawu środków. walczyć z ubóstwem na Ukrainie do 2030 roku ” stwierdziła wiceprzewodnicząca Rady Najwyższej Ukrainy Olena Kondratiuk odnosząc się do raportów organizacji międzynarodowych;
  https://korrespondent.net/ukraine/4322385-v-ukrayne-19-mln-bedniakov-vytse-spyker-rady

  Polubione przez 3 ludzi

 6. Tymczasem ukraiński portal „Strana.ua” opublikował ostateczne uzasadnienie wyroku włoskiego sądu w sprawie ukraińskiego „weterana ATO”, posiadającego obywatelstwo Włoch, Witalija Markiwa który oskarżony był o dokonanie zabójstw włoskiego dziennikarza podczas walk o Słowiańsk w 2014 roku. Sąd I Instancji skazał Markiwa na 24 lata więzienia, ale dzięki „mediacji” szefa MSW Ukrainy Awakowa (został on wykupiony?) i powrócił w zeszłym roku na Ukraine.
  Okazuje się że pomimo uniewinnienia Markiwa, włoski sąd obarczył winą za śmierć dziennikarza władze w Kijowie, dodatkowo pojawiła się informacja ze wcale nie musi to być koniec sprawy, ponieważ do odpowiedzialności karnej mogą być pociągnięci ówcześni „dowódcy” Markiwa z tzw. ukraińskich baonów ochotniczych, przemianowanych później na ukraińską Gwardię Narodową.
  W sprawie pojawił sie także wątek skandalicznego ‚opozycyjnego rosyjskiego dziennikarza” Arkadija Babczenki, obecnie przebywa w „bezcennym” Izraelu, znanego z różnych matactw, m.in sfingowania własnej śmierci wspólnie z SBU oraz wyłudzania pieniędzy, który miał pomagać obronie Markiwa;
  https://strana.ua/articles/analysis/315028-kto-vinovat-v-smerti-italjanskoho-fotohrafa-pod-slavjanskom.html

  Polubione przez 4 ludzi

 7. Portal „Strana.ua” ujawnił szczegóły biografii urzędnika Państwowego Komitetu Telewizji i Radiofonii Ukrainy Serhija Olijnyka który „zasłynął” ostatnio z wprowadzenia zakazu wwozu na Ukraine powieści kryminalnych, osadzonych w XIX wieku rosyjskiego pisarza Borysa Akunina (opozycyjnego wobec Kremla) oraz…”Mistrza i Małgorzaty” Michaiła Bułhakowa (urodzonego w Kijowie…) tłumacząc to tym że „rozpowszechniają rosyjską propagandę”. Olijnyk to „weteran ATO”, a także członek banderowskiego ugrupowania „Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów” (OUN). W artykule zauważono także że zarabiając jak na warunki ukraińskie spore pieniadze, prawie 415 tysięcy hrywien rocznie, w swoich deklaracjach majątkowych nie wykazuje posiadania mieszkań, domów, samochodów, ziemi, depozytów w bankach ani gotówki, ba nawet nie wykazał opłat za wynajem jakiegoś lokalu w którym by pomieszkiwał…
  https://strana.ua/news/315130-kto-takoj-serhej-olijnyk-kotoryj-zapretil-vvozit-v-ukrainu-knihi-akunina-i-mastera-i-marharitu.html

  Polubione przez 3 ludzi

   • Jest kilka innych okrętów do złomowania, a jednym z pierwszych powinien być okręt flagowy „Hetman Sahajdaczny”. Ten jednak pomimo złego stanu technicznego nie zostanie skreślony. Będzie stał na redzie, będą ładować w jego remont dziesiątki milionów hrywien, ale nie będzie mógł być użyty nawet w misjach patrolowych.
    Okręt maił zostać skreślony ze stanu marynarki w 2015 roku. Jednak po zajęciu Krymu przez FR okazało się ,ze została Ukrainie tylko jedna duża jednostka. Teraz z powodów czysto polityczno-propagandowych okręt służy jako wizytówka ukraińskiej marynarki.
    Zresztą nie ma co się dziwić skoro po jego wykreśleniu największym okrętem wojennym Ukrainy byłby kuter klasy „Island”.

    Polubione przez 3 ludzi

  • Nie żebym był złośliwy, ale te dwa niszczyciele USA są więcej warte (i mają większą siłeognia) niż cała flota ukraińska razem wzięta. Szczególnie depresyjne jest pierwsze zdjęcie, gdzie ukazano okręt pomocniczy Ukrainy. Kurczę zdjęcie małe a i tak widać zacieki rdzy na okręcie.

   Polubione przez 3 ludzi

 8. Epidemia koronawirusa na świecie. ‚Cuda” od ‚P(f)izera” trwają w najlepsze, cytat „Kongresmen Stephen Lynch, demokrata z Massachusetts poinformował, że test w kierunku koronawursa dał u niego wynik dodatni. Doszło do tego ponad dwa tygodnie po przyjęciu przez polityka drugiej dawki szczepionki Pfizera – informuje „Daily Beast”;
  https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-koronawirus-w-usa-kongresmen-z-pozytywnym-testem-po-przyjeci,nId,5022983#comments4-1
  Plus „- Kobieta, która zmarła krótko po przyjęciu zastrzyku przeciw COVID-19 w punkcie szczepień w Mysłowicach, była osobą starszą i schorowaną – poinformował w poniedziałek wojewoda śląski Jarosław Wieczorek’;
  https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-myslowice-kobieta-zmarla-krotko-po-szczepieniu-starsza-i-sch,nId,5023067

  Polubione przez 3 ludzi

 9. W temacie biedy na Ukrainie

  Średnie wynagrodzenie na Ukrainie dorówna zarobkom w Polsce za 30-40 lat, pod warunkiem, że Polska będzie stać w miejscu – stwierdził szef ukraińskiej parlamentarnej komisji ds. polityki celnej i podatkowej Danyło Hetmancew. Premier Denys Szmyhal zapowiedział zrównanie zarobków do 2030 r.
  https://www.wnp.pl/rynki-zagraniczne/ukraina-zarobki-ukrainskie-dorownaja-polskim-za-30-40-lat,447303.html

  Polubione przez 3 ludzi

  • a za te słowa ukrpatrioci pewnie polityka będą chcieli ukamieniować

   Deputowany rządzącej Sługi Narodu dodał, że na razie Ukraina jest najbiedniejszym krajem Europy i „trzeba myśleć, jak dogonić Armenię czy Białoruś” – pisze Ukrinform.

   Polubione przez 3 ludzi

 10. Władze w Kijowie poinformowały, że pierwsze szczepionki dotrą tam za dwa tygodnie. Ale to tylko niewielka pomoc ze strony WHO. Ukraina czeka na szczepionki z Chin i przyznaje, że jako państwo spoza UE „nie jest traktowana priorytetowo”.
  https://www.euractiv.pl/section/bezpieczenstwo-i-obrona/news/koronawirus-zelenski-ukraina-rosja-chiny-unia-europejska-szczepionkapandemia-sputnikv-pfizer/

  i w temacie

  „Kraje UE, z jakimi mamy wspaniałe stosunki i do liderów których się zwracałem, powiedziały, że będą nam pomagać. Po trochu, ze swoich dostaw szczepionek. Ale będzie im ciężko to wyjaśnić swojemu narodowi. (…) To bardzo niemiłe – czuć, że stoisz z wyciągniętą ręką” – podkreślił prezydent Ukrainy.
  https://www.wnp.pl/rynki-zagraniczne/ukraina-prezydent-o-szczepionkach-niemilo-stac-z-wyciagnieta-reka,447193.html
  Komentarz: Dlaczego myślę, że chodzi o Polskę…

  Polubione przez 4 ludzi

 11. Kolejne sondaże ukraińskiej opinii publicznej, według danych opublikowanych przez centrum „Monitoring społeczny”, gdyby wybory do ukraińskiego parlamentu odbył sie teraz weszłyby do niego tylko cztery ugrupowania. Zwycięzca zostałaby prorosyjska ‚Opozycyjna platforma – Za życie” (22,6%), drugie byłoby proprezydenckie ugrupowanie „Sługa Narodu” (20,7%) a trzecie „Europejska Solidarność” (15,6%), jako ostatnia do Rady Najwyższej weszłaby ‚Batkiwszczyna” (11,3%);
  https://strana.ua/news/315171-v-radu-po-itoham-vyborov-prokhodjat-chetyre-partii-opros.html

  Polubione przez 3 ludzi

  • Opozycyjna platforma – Za Życie nie ma zdolności koalicyjnej.
   Musiała by wejść do parlamentu zdobywając powyżej 35% głosów, a na to NATO i Awakow nie pozwoli.

   Gdzie tam nam do Ukrainy… ale jak Giertych z Lepperem się spikneli i stworzyli zagrożenie dla Ukladu, to Giertycha się kupiło, Leppera powiesiło a aktyw partyjny służbami się zastraszyło, a potem w mediach ośmieszało i zohydzało. Partie same znikły.
   Pamiętacie ja przed wyborami załatwiono Nadiuchnę Heroinę Samostijnej, aby Porochowi za dużo głosów nie skubnęła. Zohydzili ją tak, że w swoim okręgu dostała tylko osiem głosów z najbliższej rodziny.

   Polubione przez 4 ludzi

 12. Tymczasem z parlamentarnej frakcji proprezydenckiego ugrupowania „Sługa Narodu” wyrzucono lidera jednej z dwóch głownych grup, czyli „kołomojczyków” (druga to ‚SOROSieta”) Ołeksandra Dubinskiego. Jest on objety sankcjami Departamentu Stanu USA za „mieszanie sie w wybory prezydenckie w USA”, a na jego wyrzucenie naciskała m.in pełniąca obowiazki Ambasador USA w Kijowie. Sam Dubinski komentując „głosowanie” w wyniku którego miał zostać wyrzucony ze „Sługi Narodu” nazwał je „czysta farsą”, jako ze nie mógł nawet w nim uczestniczyć, stwierdził także że jest to „tchórzostwo i podłość” oraz że „przekroczono wszystkie możliwe czerwone linie”;
  https://strana.ua/news/315202-dubinskij-prokommentiroval-svoe-iskljuchenie-iz-fraktsii-sluhi-naroda.html

  Polubione przez 3 ludzi

 13. Ciąg dalszy sprawy zakupu przez MSW Peru samolotu An-178 który miało wyprodukować ukraińskie przedsiębiorstwo „Antonow”. Zarząd przedsiębiorstwa poinformował ze jak do tej pory nie otrzymał żadnych środków z budżetu na zakończenie budowy samolotu, a tymczasem termin w jakim miało to zostać wykonane zbliża sie do końca. Jeżeli Ukraincy nie wywiążą się z niego to najprawdopodobniej skończy się na tym ze będa musieli płacić Peruwiańczykom odszkodowanie;
  https://defence-ua.com/news/dp_antonov_dosi_ne_otrimalo_koshti_vid_spetseksportera_na_budivnitstvo_litaka_an_178_dlja_mvs_peru-2754.html

  Polubione przez 4 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.