Wojna domowa na Ukrainie 03.02.2021r.- 2054 dzień od nowego rozejmu.


Niemy krzyk”– dzień 324.

Oświadczenie oficjalnego przedstawiciela ML DRL na temat zaostrzenia się konfliktu z powodu prowokacji ukraińskich formacji zbrojnych na donieckim odcinku frontu w Donbasie.

Ukraina nadal wykazuje brak zainteresowania pokojowym rozwiązaniem konfliktu w Donbasie i próbuje każdym możliwym sposobem zakłócić negocjacje dyplomatyczne, fałszywie oskarżając naszą republikę o łamanie obowiązujących umów.

Tak więc dzisiaj, w trakcie wykonywania warunków Dodatkowych Środków zakazanych w pierwszym akapicie Kompleksu Środków Dodatkowych, żołnierze 35 brygady morskiej prowadzili prace nad dodatkowym wyposażeniem swoich stanowisk ogniowych w rejonie miejscowości Szumy.

Według naszego wywiadu podczas rozminowywania terenu pod nowe okopy zdetonowano niezidentyfikowany ładunek wybuchowy, w wyniku którego jeden ukraiński żołnierz został ranny, a następnie zmarł, z powodu deto, że lekarze wojskowi nie mogli udzielić mu pomocy w odpowiednim czasie.

Jednak strona ukraińska w Grupie Kontaktowej, decydując się na wykorzystanie śmierci swojego żołnierza, który zginął w wyniku zaniedbania dowódców, do celów propagandowych, fałszywie oskarżyła naszych obrońców o czyn, nie zadając sobie nawet trudu, aby wyjaśnić otrzymanych ran, które w rzeczywistości są fragmentaryczne, i oskarżono Milicję Ludową DRL o przeprowadzenie ostrzału snajperskiego i zabicie żołnierza piechoty morskiej.

Następnie, wykorzystując te fałszywe i bezpodstawne zarzuty ‚z powodzeniem’, przedstawiciele Ukrainy w Grupie Kontaktowej po raz kolejny unikali dyskusji na temat kwestii bezpieczeństwa na kolejnym etapie negocjacji w formacie mińskim.

Należy zauważyć, że zaledwie wczoraj ostrzegaliśmy przed zbliżającymi się prowokacjami ze strony Ukrainy za pomocą inscenizowanych samobombardowań i fałszywych raportów przekazywanych dziennikarzom. Ale plany te zostały przez nas ujawnione w odpowiednim czasie, co skłoniło ukraińskich propagandystów do obarczania nas winą za dzisiejsze straty niebojowe wśród żołnierzy 35 brygady.

Ponadto dzisiaj wróg przeprowadził prowokacyjne ostrzały w dwóch obszarach, próbując w ten sposób wymusić odpowiedź.

Tak więc w obszarze miejscowości Sosnowskoje wróg wystrzelił trzy miny 120 mm, a w rejonie miejscowości Jelenowka został przeprowadzony ostrzał przy użyciu z 82-mm moździerzy i bojowych wozów piechoty . Z naszych informacji wynika, że ​​w pobliżu pozycji Ukraińskich Sił Zbrojnych w rejonie miejscowości Taramczuk i Sławnoje podczas wskazanych przez nas prowokacyjnych ostrzałów znajdowali się przedstawiciele ukraińskich mediów, które rejestrowały, to co się tam działo.

Wzywamy społeczność światową i obserwatorów międzynarodowych do odnotowania kolejnych jawnych kłamstw ukraińskich polityków i wojska, którzy próbują w jakikolwiek sposób zakłócić proces pokojowego rozwiązania konfliktu w Donbasie i przerzucić odpowiedzialność za swoje polityczny brak kręgosłupa i niezdolność do wypełnienia umów z Mińska na nas.”

*


Poza tym, na ługańskim odcinku frontu, żołnierze USZ
 rozmieścili trzy pojazdy opancerzone w rejonie miejscowości Stanica Ługańska.

Poinformowała o tym służba prasowa Wydziału Milicji Ludowej ŁRL:

„W rejonie odpowiedzialności 80 samodzielnej powietrznodesantowej brygady szturmowej Ukraińskich Sił Zbrojnych odnotowano obecność dwóch (transporterów opancerzonych) BTR-80 i jednego bojowego wozu opancerzonego w pobliżu wsi Stanica Ługańska.”


Jak wynika z informacji przekazanych przez ML ŁRL:
„żołnierze Ukraińskich Sił Zbrojnych odmawiają wykonywania rozkazów zakazujących opuszczania jednostek.

Żołnierze Sił Zbrojnych Ukrainy odmawiają wykonywania rozkazów dowódców dotyczących zakazu pozostawiania jednostek w strefie tzw. Operacji Połączonych Sił („OPS”) do odwołania, uznając je za nielegalne i nieformalne. Poinformował o tym przedstawiciel Milicji Ludowej ŁRL, Iwan Filiponenko.

Powiedział on, że „dowódca ‚OPS’ (gen. Władimir) Krawczenko 28 stycznia podczas wizyty w kwaterze operacyjno-taktycznej ‚Siewier’ określił działania dowódcy zgrupowania (Władimira) Gorbatjuka w celu zapobieżenia zrzeczenie się stanowisk przez żołnierzy USZ jako nieskuteczne i domagał się jak najostrzejszych działań zmierzających do ograniczenia liczby żołnierzy opuszczających oddział bez pozwolenia ”. „Do podległych jednostek skierowano instrukcje zakazujące opuszczania tymczasowych punktów rozmieszczenia do odwołania. Wśród personelu 59 batalionu brygady stacjonującego we wsi Mironowskij rośnie już niezadowolenie z nałożonych ograniczeń przemieszczania się. Ukraińscy żołnierze odmawiają wykonania rozkazów swoich dowódców, aby nie opuszczać lokalizacji jednostek, uznając te działania za nielegalne i nieformalne”– poinformował Filiponenko. 

Rzecznik prasowy ML ŁRL dodał, że „aby zachować prawo i porządek oraz zapobiec spadkowi dyscypliny, dowódca brygady (pułkownik Giennadij) Szapowałow przybył do osady Mironowskie, obiecując podjąć twarde środki przeciwko wszystkim naruszającym dyscyplinę”. „Jednocześnie nie wzięto pod uwagę apeli zwykłych żołnierzy, którzy skarżyli się na niezadowalające zaopatrzenie, niski poziom organizacji życia i systematyczne wyłudzenia pieniędzy do tzw. ‚kas firmowych’ ”– powiedział Filiponenko.

Natomiast wg. wczorajszego raportu SMM OBWE, na donieckim odcinku frontu obserwatorzy odnotowali naruszenie przez USZ:

– ️ 30 i 31 stycznia patrolowanie wschodniego krańca miejscowości Lebedinskoje obserwatorzy zobaczyli mini-UAV (ciemnego koloru, typu quadrocopter) przelatującego nad polem około 150 m od lokalizacji pozycji USZ. W te dwa dni obserwatorzy SMM OBWE spotykali się również z 7 członkami ukraińskich sił zbrojnych w pobliżu miejsca które według szacunków kontrolowały ukraińskie UAV.

Ponadto formacje zbrojne Ukrainy otworzyły ogień w kierunku drona obserwacyjnego SMM OBWE i dwukrotnie ingerowały w ich odbiór sygnału GPS:

– ️ 30 stycznia, podczas gdy na południowych obrzeżach Aleksandrowki podczas zapowiadanego lotu UAV krótkiego zasięgu SMM OBWE słychać było 20 pojedynczych wystrzałów z broni ręcznej około 1–2 km na południowy zachód. Oszacowano, że ogień skierowany był w kierunku UAV SMM OBWE, który przelatywał około 1–2 km na południowy zachód od miejsca patrolu Misji, w pobliżu pozycji formacji zbrojnych Ukrainy.

– ️ natomiast w dniu 31 stycznia 4 razy prace UAV krótkiego zasięgu SMM OBWE zostały zakłócone przez sygnał GPS (przypuszczalnie w wyniku jego zagłuszania), w tym 2 razy: podczas przelotu nad obszarami w pobliżu Niżnego Nowogrodu w pobliżu miejscowości Piszczewik i Pionerskoje.

Należy zaznaczyć, że strony zostały z wyprzedzeniem poinformowane o ww. lotach UAV przez SMM OBWE. Na tej podstawie należy stwierdzić, że USZ celowo próbowały zablokować UAV Misji, zapobiegające ostrzałom i innych naruszeń.

Ponadto obserwatorzy odnotowali obecność sprzętu VFU poza wyznaczonymi składowiskami broni, a także w strefie bezpieczeństwa, w tym w pobliżu osiedli i obszarów mieszkalnych:

– ️ rakietowy system przeciwlotniczy (9K37 „Buk”) załadowany na przyczepę, która znajdowała się w pobliżu miejscowości Kramatorsk,

– ️ 5 szt. bojowych wozów piechoty w strefie mieszkalnej wsi Bogdanowka.

Poza tym w ciągu minionej doby (licząc od godziny 03:00 do 03:00 dnia następnego), USZ przeprowadziły następujące ostrzały: o godzinie 09:35 z kierunku Nowomichajłowki w stronę Signalnoje- na południowym odcinku frontu, przy użyciu ciężkiego granatnika przeciwpancernego SPG-9 (3 granaty), o godzinie 14:45, przy użyciu moździerza kaliber 120 mm (3 miny) z kierunku Czermalika w stronę Sosnowskoje- na południowym odcinku frontu, o godzinie 17:00 z kierunku Sławnoje w stronę Jelenowki- na południowym odcinku frontu, przy użyciu moździerza kaliber 82 mm (10 min) oraz opancerzonego wozu bojowego BMP-1 (15 wystrzałów), o godzinie 23:55, z kierunku Pawłopola w stronę Szewczenki- na południowym odcinku frontu, przy użyciu moździerza kaliber 82 mm (1 mina), oraz o godzinie 00:45 z kierunku Wodianoje w stronę Leninskoje- także na południowym odcinku frontu, przy użyciu moździerza kaliber 120 mm (6 min), a także o godzinie 01:10 z kierunku miejscowości Szumy w stronę terenu osiedla mieszkaniowego przy kopalni 6/7- na obrzeżach Gorłówki, przy użyciu moździerza kaliber 120 mm (2 miny).

Tym sposobem USZ, w ciągu minionej doby na donieckim odcinku frontu, 6 razy naruszyły warunki rozejmu, w wyniku czego na terytorium DRL spadło 40 pocisków powodując następujące straty:

 • został ranny 66 letni mieszkaniec osiedla przy kopalni 6/7,
 • tam też uszkodzono 3 domy przy ulicy Smirnowa nr. 5, 6 i 7,
 • uszkodzono 5 domów w miejscowości Singalnoje, przy ulicy: Gagarina nr. 12, 13, 15 i 16 oraz przy ulicy Pionierskiej nr. 2.

Poniżej relacja filmowa z ługańskiego odcinku frontu:

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation

6 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7.00 3 лютого 2021 року.

Сала Україні!

Протягом минулої доби, 2 лютого, в районі проведення операції Об’єднаних сил було зафіксовано вісім порушень режиму припинення вогню.

Так, в районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання «Північ», поблизу Південного, збройні формування Російської Федерації відкривали вогонь з мінометів 120-го калібру, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.

Неподалік населеного пункту Шуми російсько-окупаційні війська вели в бік українських позицій прицільний снайперський вогонь. Внаслідок пострілу снайпера отримав важке поранення військовослужбовець Збройних Сил України. Захиснику було надано медичну допомогу, але, на жаль, врятувати його не вдалося. Командування операції Об’єднаних сил висловлює щирі й глибокі співчуття рідним та близьким загиблого воїна.

Біля Кримського окупанти відкривали вогонь з підствольного гранатомета, а поблизу населеного пункту Зайцеве – з автоматичних станкових гранатометів та стрілецької зброї.

В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання «Схід», неподалік Павлополя, окупанти вели прицільний вогонь з автоматичного станкового та станкового протитанкового гранатометів, а неподалік Водяного, що на Приазов’ї – захисники помітили роботу ворожого снайпера.

Також, неподалік Авдіївки було зафіксовано проліт БПЛА противника з перетином лінії розмежування, який скинув два постріли ВОГ-17 неподалік позицій Об’єднаних сил. Вмілими діями наших воїнів, безпілотник ворога було подавлено засобами радіоелектронної боротьби.

Про всі факти порушень режиму припинення вогню через Українську сторону СЦКК повідомлено представників ОБСЄ.

Від початку поточної доби, 3 лютого, порушень режиму припинення вогню не зафіксовано. Обстановка в районі проведення операції Об’єднаних сил і надалі контрольована українськими воїнами.

Сала Україні!

ПІДСУМКИ ЗА МИНУЛУ ДОБУ.

У районі проведення операції Об’єднаних сил виконують завдання й інші складові сил оборони.

Так, минулої доби, 2 лютого, представники Національної поліції України зі складу ОС зафіксували 88 адміністративних правопорушень. Підрозділами поліції зведених загонів перевірено 4437 транспортних засобів та 4574 особи. На причетність до збройних формувань Російської Федерації до територіальних підрозділів особи не доставлялись.

Минулої доби через контрольний пункт в’їзду-виїзду «Станиця Луганська» на тимчасово окуповану територію України прослідувало 744 особи, на підконтрольну Україні територію прибуло 686 осіб.

Сала Україні!

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:


***


***© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

37 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 03.02.2021r.- 2054 dzień od nowego rozejmu.

 1. W temacie wczorajszej decyzji Zełenskiego który zadecydował o wprowadzeniu sankcji, na wniosek Rady Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy, przeciwko deputowanemu Rady Najwyższej Ukrainy z frakcji „Opozycyjna platforma” Tarasowi Kozakowi. W ich ramach cofnięto licencje trzem kanałom ukroTV (ZIK, NewsOne, 112) których Kozak jest właścicielem. Cytat:
  „Ta decyzja jest bezprecedensowa z dwóch powodów.
  Po pierwsze, po raz pierwszy w historii Ukrainy, największe kanały informacyjne zostały zamknięte bez procesu czy śledztwa. Po drugie Zełenski wprowadził sankcje wobec obywatela Ukrainy, chociaż zgodnie z prawem podlegają im tylko cudzoziemcy lub bezpaństwowcy
  W sieciach społecznościowych mówią, że Zełenski w końcu przekroczył granicę między demokracją a dyktaturą. I zrobił nawet to, czego Poroszenko nie odważył się zrobić”
  Decyzje Zełenskiego wsparli oczywiscie „ukropatrioci”, w tym m.in jeden z zabójców ukraińskiego dziennikarza Ołesia Buzyny Andrij Medwedko, który opublikował…”w języku niemieckim tekst podziękowania dla Zełenskiego, w którym zacytował pieśń ludową z I wojny światowej”;
  https://strana.ua/news/315488-telekanaly-112-zik-i-njusvan-zakryty-chto-dalshe-onlajn-transljatsija.html
  Sam Zełenski tłumaczą swoją decyzje tym ze jest to kolejna odsłona walki w „wojnie informacyjnej za prawdę i europejskie wartości”;
  https://strana.ua/news/315513-zelenskij-nazval-otkljuchenie-telekanalov-112-newsone-i-zik-borboj-za-pravdu.html

  Polubione przez 4 ludzi

 2. Jak wygląda w rzeczywistosci „modernizacja” ukraińskich sił zbrojnych zdradził ukraiński portal militarny, informując o tym że ukraiński państwowy koncern „UKROBORONPROM” złozył zamówienie w Zakładach im. Małyszewa w Charkowie na wyprodukowanie w 2021 roku 1 (JEDNEGO) czołgu „Opłot” :-)))
  Cytat „Podobno „Opłot” ma być przygotowany specjalnie na defiladę 24 sierpnia 2021 roku [z okazji Dnia Niepodległosci Ukrainy] i dalej wykorzystywany na międzynarodowych wystawach”…
  https://defence-ua.com/people_and_company/zavod_im_malisheva_nareshti_otrimav_zamovlennja_na_oplot_prote_lishe_odin_dlja_paradu_ta_vistavok-2750.html

  Polubione przez 4 ludzi

 3. Kolejne badania ukraińskiej opinii publicznej przeprowadzone przez Kijowski Miedzynarodowy Instytut Socjologi, tym razem w sprawie trwającego na Ukrainie „majdanu taryfowego”, czyli protestów przeciwko podwyżkom opłat za gaz. Jak wskazują wyniki badań, przeprowadzony na przełomie stycznia i lutego wśród 1205 respondentów, zamieszkujacych całe terytorium Ukrainy (oczywiście z wyjątkiem Krymu i republik) aż 91.1 % z nich popiera protesty. Dodatkowo 55,4%z nich chciałoby powołania nowego rządu, 60,7% rozpisania nowych wyborów parlamentarnych, a 47,6% rezygnacji z urzędu „klauna” Zełenskiego;
  https://strana.ua/news/315516-kak-ukraintsy-otnosjatsja-k-tarifnym-buntam-i-otstavke-vlasti-rezultaty-oprosa.html

  Polubione przez 4 ludzi

 4. OT kosmiczne, czyli kolejna „rakieta” Elona Muska która miała lecieć na Marsa nie doleciała nawet na Ziemie…
  https://www.reuters.com/article/us-space-exploration-starship/spacex-starship-prototype-rocket-explodes-on-landing-after-test-launch-idUSKBN2A22SX
  …z kolei z rosyjskiego kosmodromu „Plesieck” wystrzelono rakietę „Sojuz – 2” która wyniosła na orbitę okołoziemską satelitę wojskowego;
  https://function.mil.ru/news_page/country/more.htm?id=12342072@egNews

  Polubione przez 3 ludzi

 5. Kolejny „njus” z „juesej”, czyli rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki w swoim „stylu” o „Siłach Kosmicznych USA”…
  >https://twitter.com/Forbes/status/1356753013180784640
  …”humorystyczne” podejście Psaki do tematu nie spodobało sie jednak zasiadającemu w Komisji Izby Reprezentantów Kongresu USA ds. sił zbrojnych republikaninowi Mike’owi Rogers’owi który m.in zarzucił Psaki kpienie z jednej z formacji amerykańskich sił zbrojnych i zażądał od niej oficjalnych przeprosin;
  https://www.politico.com/news/2021/02/02/house-republican-psaki-space-force-465175

  Polubione przez 3 ludzi

 6. I powrót na Ukrainę. Ukraiński portal ‚Strana.ua” ujawnił ze dekret Zełenskiego w wyniku którego cofnięto licencję na nadawanie trzem ukraińskim kanałom telewizyjnym napisali…funkcjonariusze ukrobezpieki (SBU). Jak zauważył przy tym jeden z ukraińskich dziennikarzy podczas tworzenia dokumentu posłużyli sie pseudonimem z radzieckiego filmu „Białe słońce pustyni”, opowiadajacym o walkach Armii Czerwonej w czasie wojny domowej….
  https://strana.ua/news/315544-ukaz-zelenskoho-ob-otkljuchenii-oppozitsionnykh-kanalov-hotovili-v-sbu.html

  Polubione przez 3 ludzi

 7. Tymczasem były wiceszef SBU Dmytro Neskromny który zbiegł do UE po tym jak SBU próbowała go aresztować i oskarżyła go o planowanie zabójstwa jednego ze swoich naczelników, zdradził ze redaktor naczelny ukraińskiego portalu „Cenzor.net”, będący obecnie równiez „doradcą” Ministra Obrony Ukrainy jest „tajnym współpracownikiem SBU”;
  https://strana.ua/news/315536-neskoromnyj-zajavil-chto-rasjuk-ne-nazyval-eho-zakazchikom-ubijstva.html

  Polubione przez 5 ludzi

 8. Dla zainteresowanych, artykuł po gwałtownych podwyżkach cen żywnosci na Ukrainie, cytat „Przede wszystkim wzrosły ceny pieczywa i pieczywa (o 9,7% w porównaniu z grudniem ubiegłego roku i o 1,2% miesięcznie), jaj (odpowiednio o 30% i 16%), oleju słonecznikowego (o 21,7% i odpowiednio o 4,7% rocznie i miesiąc), cukier (o 47% i 6%)
  Nie ma jeszcze oficjalnych danych za styczeń 2021 r. Ale jest już jasne – ceny żywności wciąż rosną.
  Eksperci twierdzą, że ceny wielu produktów rosną z obiektywnych powodów.
  Tak więc ceny chleba i oleju słonecznikowego, według szefa Stowarzyszenia Dostawców Sieci Handlowych Aleksieja Doroszenki, rosną z powodu notowań światowych. Ponieważ Ukraina jest dużym eksporterem zboża i oleju, ceny na rynku krajowym zależą od trendów na rynku zewnętrznym, a ogólny trend światowy jest dziś wzrostowy. Ponadto w zeszłym roku piekarze nie odważyli się podnieść cen do końca i zaczęli stopniowo je przepisywać. Dlatego, według Doroszenki, w tym roku cena chleba wzrośnie o kolejne 10-15%. Do tego rosną ceny gazu, energii elektrycznej, logistyki, wzrosły płace minimalne, co zwiększyło koszty piekarzy i koszty produkcji”;
  https://strana.ua/news/315391-pochemu-v-ukraine-snova-dorozhaet-eda-i-kak-vyrastut-tsenniki.html

  Polubione przez 4 ludzi

 9. U wschodniego sąsiada Polski wciąż nie rozpoczęły się szczepienia przeciwko COVID-19. Władze Ukrainy liczą, że pierwsze dawki dotrą do tego kraju w połowie lutego, ale według wyliczeń „The Economist” kraj ten pozostanie jednym z państw bez powszechnego dostępu do szczepionki do roku 2023.
  https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/wschodnia-granica-polski-dzieli-swiaty-ukraina-nie-otrzymala-jeszcze-zadnej-dawki/2zxwgew

  Polubione przez 4 ludzi

 10. Poszerzenie współpracy gospodarczej z Ukrainą i poprawa warunków dla polskich inwestorów na tamtejszym rynku były tematami spotkania wicepremiera, ministra rozwoju, pracy i technologii Jarosława Gowina z wicepremierem Ukrainy Oleksijem Reznikovem.
  Wicepremier podkreślał, że polskie firmy są mocno zainteresowane działalnością na rynku ukraińskim.
  – Otrzymujemy niestety sygnały o występujących nieprawidłowościach i problemach głównie dotyczących przetargów, ochrony własności intelektualnej czy problemów z egzekwowaniem postanowień sądowych. Wiemy, że Ukraina kroczy drogą reform zmierzających do zwiększenia transparentności i umocnienia mechanizmów państwa prawa.
  https://www.wnp.pl/rynki-zagraniczne/wicepremier-gowin-ukraina-strategicznym-partnerem-gospodarczym-polski,447770.html

  Polubione przez 4 ludzi

 11. Artykuł o podziemnych magazynach gazu na Ukrainie.
  https://www.energetyka24.com/gazowy-spichlerz-europy-podziemne-magazyny-gazu-ukrainy-analiza
  Komentarz Jak zwykle, na Ukrainie, „sukces” szybko zamienia się w zdradę. Magazyny miały być odpowiedzią na zmniejszenie volumenu tranzytu gazu przez Rosje. I tak jak pisałem był to ciekawy i dobry sposób na ograniczenie części strat, ale niewystarczający w dłuższej perspektywie.
  cytat z artykułu.
  Mimo sukcesu wyodrębnienia Operatora GTS ze struktury UTH przed 1 stycznia 2020 roku, proces ten odbił się bardzo negatywnie na dochodach UTH. W pierwszym półroczu dochody Ukrtranshazu zmalały dziesięciokrotnie i wyniosły 2,3 mld UAH (około 82 mln. USD). Z jednej strony, dziesięciokrotna redukcja dochodów daje do myślenia, ale z drugiej, obecne dochody nie są krytycznie znikome. Gorzej, że w wyniku unbundling, UTH „odziedziczył” długi nagromadzone przed kompanią w latach 2016–2019. P. o. dyrektora generalnego UTH Serhij Perełoma szacuje ich wysokość na 43,6 mld UAH

  Polubione przez 3 ludzi

 12. Miedzynarodowe reperkusje decyzji Zełenskiego. Międzynarodowe i Europejskie Federacje Dziennikarzy (IFJ i EFJ) nazwały decyzje o cofnięciu licencji trzem kanałom ukraińskiej TV „pozasądowym i motywowanym politycznie zakazem oraz rażącym atakiem na wolność prasy, który należy pilnie zmienić” w wyniku którego parce straci 1500 osób w nich zatrudnionych;
  https://strana.ua/news/315632-federatsii-zhurnalistov-evropy-i-mira-osudili-zapret-telekanalov-v-ukraine.html

  Polubione przez 3 ludzi

 13. Parę „njusów” z Kijowa, gdzie jedno przejśc podziemnych przerobili w stylu…aresztu śledczego;
  https://kiev.strana.ua/315244-podzemnyj-perekhod-v-kieve-razrisovali-pod-sizo-foto.html
  W Kijowie aresztowano członków grupy przestepczej którzy zajmowali się „hurtowym” handlem narkotykami poprzez internet, sprzedając m.in amfetaminę, czy haszysz na kilogramy;
  https://kiev.strana.ua/315644-v-kieve-pojmali-bandu-kotoraja-kilohrammami-prodavala-narkotiki-cherez-telegram.html
  Plus kolejny „Gruziński legion” zlikwidowany w stolicy Ukrainy, czyli banda złożona z obywateli Gruzji która zajmowała sie napadami na kijowskich przedsiebiorców;
  https://kiev.strana.ua/315645-v-kieve-budut-sudit-bandu-urozhentsev-hruzii-hrabivshuju-predprinimatelej.html

  Polubione przez 2 ludzi

 14. Tymczasem jeden z deputowanych Rady Najwyższej Ukrainy z proprezydenckiej frakcji „Sługa Narodu” w swojej deklaracji majątkowej zgłosił 2 mln hrywien jako „wygraną na loterii”. Cytat „Pieniądze zostały przelane na konto deputowanego jednego dnia w sześciu różnych płatnościach z sześciu różnych firm. Jednak według [portalu] PavlovskyNEWS firmy, które zapłaciły Pawlukowi, różnią się tylko nazwą – mają te same adresy prawne i tych samych właścicieli”;
  https://korrespondent.net/ukraine/4323310-sluha-naroda-zadeklaryroval-dva-myllyona-vyyhrysha
  Ps. Godny następca naszego ‚Bolka” :-)))

  Polubione przez 4 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.