Wojna domowa na Ukrainie 05.02.2021r.- 2056 dzień od nowego rozejmu.


Niemy krzyk”– dzień 326.

Prawie 100-stronicowy dokument dotyczący czasowo okupowanych części Donbasu został opublikowany na oficjalnej stronie ukraińskiego ministerstwa ds. reintegracji. 

W „okresie przejściowym”, w którym nastąpi „całkowita reintegracja” terytoriów DiŁRL z Ukrainą, autorzy dokumentu podzielili na fazę konfliktową (która obecnie trwa) i pokonfliktową.

Projekt zakłada, że ​​Krym i Donbas „po wycofaniu wojsk rosyjskich” przejdą czasowo pod kontrolę administracji międzynarodowej. Przedstawiciele Rosji i jej sojusznicy z Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (Организация Договора о коллективной безопасности) nie będą mogli uczestniczyć w tej operacji.

Jednocześnie planują tworzenie nie „wolnych stref ekonomicznych” w Donbasie, ale terenów priorytetowych pod względem rozwoju ze względu na „negatywne konotacje”. Flota Czarnomorska na zawsze przejdzie na własność Ukrainy, ze względu na to, że umowy charkowskie uznane zostały za niekonstytucyjne.

Ustawa zobowiąże Radę Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony do zsynchronizowania ukraińskich sankcji wobec Rosji ze światowymi, tak aby nie ustępowały im pod względem surowości. Jednocześnie wykluczona jest pełna amnestia, a ci, którzy „nie popełnili poważnych przestępstw” mogą nadal mieć ograniczone prawa.

Zgodnie z ustawą, mieszkańcy okupowanych regionów nie będą mogli przekraczać granic Ukrainy posługując się rosyjskimi paszportami, które Moskwa „nielegalnie wydaje w dużych ilościach w Donbasie i na Krymie”. Posiadacze paszportów Federacji Rosyjskiej w Donbasie i na Krymie będą ponosić odpowiedzialność zgodnie z prawem Ukrainy, jeśli spróbują skorzystać z tego dokumentu.

Projekt ustawy o „okresie przejściowym” został skomentowany przez pełnomocnika Rosji Borysa Gryzłowa podczas ostatniego spotkania Grupy Kontaktowej ds. uregulowania konfliktu we wschodniej Ukrainie, które odbyło się 3 lutego. 

„Tak zwany projekt ustawy o polityce państwa okresu przejściowego, opracowany przez władze Kijowa, rażąco narusza porozumienia mińskie i bezpośrednio przewiduje dyskryminację i represje wobec mieszkańców Donbasu ze strony Ukrainy” – powiedział Gryzłow.

Według niego: ustawa ta faktycznie oznacza jednostronne wycofanie się Kijowa z porozumień mińskich.

Eksperci zwracają uwagę, że Ukraina, czując poparcie nowej administracji USA, będzie się starała wnieść nowy pakiet regulacyjny i nowe linie negocjacyjne. Najprawdopodobniej oznacza to początek nowego okresu eskalacji w strefie konfliktu w Donbasie.

Można się tylko domyślać, co jeszcze powinien zrobić Kijów, żeby Moskwa wreszcie zrozumiała, że ​​Ukraina nie będzie przestrzegać porozumień mińskich, ale to może się bardzo przykro skończyć, tak dla samej Ukrainy, jej obecnych władz, jaki i znacznej części ludności ją zamieszkującej.

Zrozumienie tego faktu, już dawno dotarło do mieszkańców ŁRL i DRL. Dlatego też, nie chcą oni nawet słyszeć o „zjednoczeniu” z Ukrainą, która już wcześniej określiła ich jako „ludzi drugiej kategorii”. W rezultacie republiki weszły na otwarty kurs zjednoczenia z Matuszką Rosją, co jeszcze bardziej usztywniło postawę Kijowa wobec nich.https://eadaily.com/ru/news/2021/02/04/zakon-o-perehodnom-periode-ngryzlova-donbasse-oznachaet-konec-minska

*

A na ługańskim odcinku frontu, USZ kolejny już raz rozmieściły nielegalnie dwie jednostki pojazdów opancerzonych w pobliżu wsi Krymskoje.


Poinformowała o tym służba prasowa Wydziału Milicji Ludowej ŁRL:

„Na obszarze odpowiedzialności 14 samodzielnej brygady zmechanizowanej Ukraińskich Sił Zbrojnych odnotowano obecność dwóch bojowych wozów opancerzonych w pobliżu osady Krymskoje”– napisano w komunikacie.

Ministerstwo obrony ŁRL przypomniało, że rozmieszczenie na terenach zamieszkiwanych broni i sprzętu wojskowego przez ukraińskie formacje zbrojne stanowi naruszenie trzeciego akapitu Dodatkowych Środków zapewniających zawieszenie broni i kontrolę jego przestrzeganie.


Natomiast według  wczorajszego raportu SMM OBWE, na donieckim odcinku frontu obserwatorzy odnotowali obecność sprzętu USZ za liniami wycofania, a także w strefie bezpieczeństwa, w tym w pobliżu osiedli i obszarów mieszkalnych:

– ️ 4 szt. haubic holowanych (D-44, 85 mm) w pobliżu osady Mangusz,

– ️ 5 zestawów przeciwlotniczych (9K35 „Strieła10”) zainstalowanych na pięciu transporterach opancerzonych (typ MT-LB) na stacji kolejowej miejscowości Krasnoarmiejsk,

– ️ 1 transporter opancerzony (BTR-70) w pobliżu n. p. Pischevik;

– ️ 1 bojowy wóz piechoty (BMP-1) w strefie mieszkalnej miejscowości Bogdanowka,

– ️ 1 bojowy wóz piechoty (BMP-2) w pobliżu terenu zamieszkanego w Krasnogorowce,

– ️ 1 transporter opancerzony (BTR-60) w pobliżu miejscowości Nowobachmutowki.

Poza tym, w ciągu minionej doby USZ dokonały ostrzału terytorium DRL: o godzinie 06:38 i 11:15 , z kierunku Wodianoje w stronę Leninskoje- na południowym odcinku frontu, przy użyciu moździerza kaliber 120 mm (8 min) i podwieszanego granatnika GP-25 (4 granaty), następnie- również dwukrotnie, bo o godzinie 13:25 i 14:05, z kierunku terenu kopalni Jużna- na obrzeżach Dzierżyńska, w stronę terenu osiedla mieszkaniowego przy kopalni im. Gagarian- na obrzeżach Gorłówki, przy użyciu moździerzy kaliber 120 mm (2 ostrzały, 15 min) i automatycznego granatnika AGS-17 (20 granatów), no i ostatni ostrzał, do którego doszło o godzinie 19:57, kiedy to z kierunku Gnutowa w stronę Nowowybojewa- na południowym odcinku frontu, wystrzelono 3 granaty przy użyciu ciężkiego granatnika przeciwpancernego SPG-9.

Tym sposobem USZ 5 razy naruszyły warunki rozejmu, w wyniku czego na terytorium DRL spadło 50 pocisków.

Poniżej jeszcze film dokumentujący aktualną sytuację na ługańskim odcinku frontu:

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation

8 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7.00 5 лютого 2021 року.

Сала Україні!

Протягом минулої доби, 4 лютого, в районі проведення операції Об’єднаних сил було зафіксовано чотири порушення режиму припинення вогню.

Так, в районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання «Північ», поблизу Південного, збройні формування Російської Федерації здійснили прицільний обстріл позицій українських захисників з 82-х мм міномету та стрілецької зброї. В результаті обстрілу один український захисник отримав вогнепальне поранення. Воїна оперативно доставлено до лікувального закладу, де йому надається медична допомога лікарів.

Також, в районі населеного пункту Кримське було виявлено факт інженерного обладнання позицій противника у бік наших підрозділів.

В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання «Схід», поблизу Водяного, що на Приазов’ї, російсько-окупаційні війська здійснили кілька пострілів зі станкового протитанкового гранатомета. А неподалік населеного пункту Павлопіль окупанти відкривали вогонь з ручного протитанкового гранатомета та стрілецької зброї.

Від початку поточної доби, 5 лютого, було зафіксовано одне порушення режиму припинення вогню. Так, неподалік Новомихайлівки противник відкривав вогонь з ручних протитанкових гранатометів та стрілецької зброї.

Про факти порушення режиму припинення вогню через Українську сторону СЦКК повідомлено представників ОБСЄ. Бойових втрат серед наших захисників немає.

Обстановка в районі проведення операції Об’єднаних сил і надалі контрольована українськими воїнами.

Сала Україні!

ПІДСУМКИ ЗА МИНУЛУ ДОБУ.

У районі проведення операції Об’єднаних сил виконують завдання й інші складові сил оборони.

Так, минулої доби, 4 лютого, представники Національної поліції України зі складу ОС зафіксували 87 адміністративних правопорушень. Підрозділами поліції зведених загонів перевірено 4717 транспортних засобів та 4870 осіб. На причетність до збройних формувань Російської Федерації до територіальних підрозділів доставлялись 3 особи.

Минулої доби через контрольний пункт в’їзду-виїзду «Станиця Луганська» на тимчасово окуповану територію України прослідувало 698 осіб, на підконтрольну Україні територію прибуло 622 особи.

Сала Україні!

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:

***

©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

45 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 05.02.2021r.- 2056 dzień od nowego rozejmu.

 1. Kolejne „njusy” z „juesej”. 37 % amerykańskich wyborców miało zadeklarować ze dołączy lub udzieli poparcia nowej partii politycznej której założenie zapowiadał Donald Trump. Nowe ugrupowanie na amerykańskiej scenie politycznej poparłoby 64 % dotychczasowych zwolenników Partii Republikańskiej oraz 15 % zwolenników Partii Demokratycznej;
  https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/10630309
  https://thehill.com/hilltv/what-americas-thinking/488738-poll-voters-split-on-which-presidential-candidate-cares-about

  Polubione przez 4 ludzi

 2. OT w sprawie „światowego nieuka” i „idolki wszystkich julek”, czyli „ekoaktywistki” Grety Thunberg. „Cudna Grecia” miała na swoim koncie na twitterze udostępnić informacje o tym czym ma się zajmować, oczywiście na „odgórne zlecenie” w najbliższej przyszłości. I nie ma to być ‚walka o klimat”, a wspieranie protestów na świecie m.in trwajacych w Indiach protestów rolników. Podobno za zleceniem dla „Greci” stoi kanadyjska organizacja o nazwie „Poetic Justice Foundation” która twierdzi, że jest oddolną grupą tworzącą „wydarzenia mające na celu prowokowanie, kwestionowanie i zakłócanie systemowych nierówności i uprzedzeń”. W sprawie miało się już wypowiedzieć MSZ Indii które oskarżyło „obcokrajowców” i „celebrytów” o podsycanie protestów, a indyjska policja z Delhi miałą wszcząć w sprawie ujawnionych przez „Grecie” dokumentów oficjalne śledztwo;
  https://nypost.com/2021/02/04/greta-thunberg-faces-probe-in-india-over-farm-protest-tweets/
  Tu owe „informacje” które niechcący upubliczniła ‚Grecia”, a które potem usunęła (lub ktoś mądrzejszy od niej to zrobił), ale jak wiadomo „w internecie nic nie ginie”;
  >https://twitter.com/Breaking911/status/1357070177620414468

  Polubione przez 5 ludzi

  • Plus udzielenie „pomocy energetycznej” Ukrainie zaoferowały…władze „okupowanego” (według Kijowa) Krymu. „W jak najkrótszym czasie zbudowano most energetyczny z Kubania i dwie potężne elektrownie cieplne. Krym stał się regionem z nadwyżką energii. Teraz Krym rosyjski jest gotowy do rozważenia możliwości i rozpoczęcia dostaw energii elektrycznej w ramach pomocy nie władzom Kijowa, które swoją antyrosyjską polityką doprowadziły do ​​upadku swojego kraju, ale braterskiemu narodowi ukraińskiemu” stwierdził przewodniczący komitetu krymskiego parlamentu d/s dyplomacji i stosunków międzyetnicznych Jurij Gempel;;
   https://russian.rt.com/ussr/news/829237-krym-ukraina-elektroenergiya

   Polubione przez 3 ludzi

   • Jak zwykle rosyjska dyplomacja działa-sama deklaracja FR nic nie kosztuje, a już stawia władze w Kijowie w kłopotliwej sytuacji. Wezmą zaoferowaną pomoc-źle. Nie wezmą i wystąpią problemy z dostawami energii elektrycznej- też nieciekawie.

    Polubione przez 3 ludzi

 3. Epidemia koronawirusa na świecie, czyli Ameryka Płd. wybrała rosyjską szczepionkę „Sputnik V”. Cytat „Parlament brazylijski zatwierdza ustawę upraszczającą rejestrację Sputnika V”;
  https://www.gazeta.ru/politics/news/2021/02/05/n_15580478.shtml
  Cytat „Paragwaj podpisał umowę na zakup „Sputnika V”;
  https://www.gazeta.ru/social/news/2021/02/05/n_15580502.shtml
  Pojawiła się informacja ze „Sputnik V” trafił także do Afryki, „Sputnik V zarejestrowany w Gwinei”;
  https://tass.ru/ekonomika/10580367

  Polubione przez 3 ludzi

 4. „Gościnne wystepy” Ukroinców w RP. Cytat „Obywatel Ukrainy stracił życie podczas awantury w hotelu pracowniczym w Żabiej Woli w okolicach Grodziska Mazowieckiego. Sprawcą miał być inny mieszkaniec budynku
  Obaj mężczyźni byli narodowości ukraińskiej i w chwili zdarzenia znajdowali się pod wpływem alkoholu’;
  https://wydarzenia.interia.pl/mazowieckie/news-mazowieckie-awantura-w-hotelu-pracowniczym-nie-zyje-ukrainie,nId,5031473

  Polubione przez 4 ludzi

 5. „Z dziejów rosyjskiej opozycji”, czyli jak Nawalny walczył z rosyjskimi oligarchami za pieniądze…rosyjskich oligarchów. Okazuje sie że jednym ze sponsorów Nawalnego jest, poprzez swoją „top-menadżerkę” Olgę Zinowiew, rosyjski miliarder Władimir Potanin właściciel spółki „Norylski Nikiel” która jakis czas temu doprowadziła do katastrofy ekologicznej w okolicach Norylska (wyciek paliwa z należącej do spółki elektrociepłowni);
  https://zavtra.ru/events/oligarh_potanin_top-menedzher_zinov_eva_i_bloger_naval_nij_lyubopitnaya_infa

  Polubione przez 3 ludzi

 6. Tymczasem w Radzie Najwyższej Ukrainy ‚draka” w zwiazku z wystąpieniem jednego z deputowanych, z frakcji „Głos”, który zażądał by z ukraińskiego parlamentu wyrzucić dziennikarzy z trzech objętych ‚sankcjami” kanałów ukroTV. Pomysł ten nie spodobał się deputowanym „Opozycyjnej platformy”;
  https://focus.ua/politics/473821-v-verhovnoy-rade-proizoshla-potasovka-iz-za-telekanalov-112-ukraina-newsone-i-zik-video
  I jeszcze w temacie czyli Biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka wyraziło zaniepokojenie konsekwencjami decyzji prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w sprawie cofnięcia licencji trzem ukraińskim kanałom telewizyjnym która uderza w wolność wyrażania poglądów na Ukrainie;
  https://strana.ua/news/315989-v-oon-obespokoeny-svobodoj-vyrazhenija-mnenija-v-ukraine-.html

  Polubione przez 4 ludzi

 7. Cóż, po prostu środowiska euroatlantyckie w „Słudze Luda” wygrały z proeuropejskimi i jednoukraińskimi, i będą promowac swój neobanderyzm w imię „wartości i standardów”. Kiedy Amerykanom znudzi się destabilizacja Ukrainy, zawsze będą mogli powiedzieć, że przecież Ukraina jest stowarzyszona z UE, a nie z USA czy NATO.

  Polubione przez 4 ludzi

 8. W temacie gazowym. Nowo wybrany szef niemieckiej Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU) Armin Laschet opowiedział sie za kontynuowaniem budowy ‚Nord Stream 2″. Cytat „Według niego w dyplomacji ważne są zarówno wartości, jak i interesy.
  „Musimy zaakceptować świat takim, jakim jest, aby był lepszy… Ale dobroduszni moralizatorzy i wewnętrzne hasła to nie polityka zagraniczna” – powiedział polityk
  „Przez 50 lat, nawet w agresywnych czasach zimnej wojny, Niemcy kupowały gaz od Związku Radzieckiego, a teraz od Rosji”;
  https://strana.ua/news/316047-novyj-lider-khds-objasnil-pochemu-hermanija-ne-otkazhetsja-o-severnom-potoke.html

  Polubione przez 5 ludzi

 9. Tymczasem ukromedia informują o kolejnej awarii w przeciągu ostatnich trzech dni, w elektrociepłowni w Enerhodarze w obwodzie zaporoskim. Tym razem miało dojść do „wycieku oleju” w wyniku którego trzeba było odłączyć jeden z „energobloków”. Dla przypomnienia poprzednia awaria mogła przyczynić się do wybuchu pożaru w miejskim szpitalu „covidowym” w Zaporożu;
  https://korrespondent.net/business/companies/4324132-na-zaporozhskoi-tes-vtoraia-avaryia-za-try-dnia

  Polubione przez 3 ludzi

 10. Artykuł wart przeczytania, „Imigrancka społeczność ukraińska w Polsce to początek tworzenia w naszym kraju zjawiska multi-kulti, znanego z krajów Europy Zachodniej. Jak wykazują badania, Polacy i Ukraińcy to dwa kulturowo odmienne narody, a takowe na dłuższą metę nie są w stanie zajmować bezkonfliktowo tego samego terytorium”;
  https://kresy.pl/publicystyka/ukraincy-czy-na-pewno-bliscy-kulturowo/

  Polubione przez 3 ludzi

   • Na razie nie jest źle. Co prawda w pewnych dzielnicach miast powstają quasi ukraińskie getta, jednak w większości to pracownicy sezonowi, którzy z naszego kraju wyjadą. W Polsce przebywa około 1.3 mln Ukraińców, większość z nich to mężczyźni (blisko 2/3), jednak tylko niecałe 500 000 jest zatrudnionych na umowę o pracę. Nabycie praw emerytalnych rentowych etc jest więc zarezerwowane dla „wąskiego” grona osób. Co ważne do dodania, pracujący na umowę o pracę są osobami, które zazwyczaj chcą się asymilować (uciekli z Ukrainy i chcą lepszego życia dla siebie i swoich rodzin). Nie porzucają swoich wierzeń, poglądów, jednak dostosowują się do zwyczajów miejscowych i NIE angażują się w politykę czy dysputy historyczne.
    Pomimo nacisków lobby ukraińskiego i pracodawców, rząd w Warszawie, nie zmienił swojego stanowiska jeśli chodzi o nabywanie obywatelstwa polskiego przez gastarbeiterów. Jest to nadal dość utrudnione, zatem rzesze napływowej ludności nie mają praw wyborczych etc.
    Co prawda jest kilku oszołomów, którzy w ramach polityki otwartości głoszą hasła nadania Ukraińcom dodatkowych przywilejów, jednak nadal w tej materii rząd w Warszawie jest nieubłagany. Zapewne boi się reakcji wyborców.
    Co do asymilacji Ukraińców. Tak jak w artykule, który mania podawał, potwierdza się pogląd, że Ukraińcy i Polacy to dwie kompletnie różne kultury i niechętnie zmieniają swoją tożsamość narodową. Jednak w drugim pokoleniu (dzieci gastarbeiterów) stopień polonizacji jest szybki.
    Świadczyć mogą o tym statystyki ze szkół. Z każdym rokiem przybywa uczniów ze wschodu, którzy uczą się w Polsce. Jednak po pewnym czasie, gdy nauka języka polskiego przyniesie pewne rezultaty, młodzież świadomie zaczyna wybierać język polski. Niewielki tylko odsetek maturzystów wybiera zdawanie matury w języku ukraińskim.
    https://tvn24.pl/polska/cudzoziemcy-w-polskich-szkolach-rosnie-liczba-uczniow-z-zagranicy-dane-men-4297956
    https://www.rmf24.pl/raporty/raport-matura/2020/news-matura-2020-ostatni-dzien-egzaminow-maturalnych-dzisiaj-jezy,nId,4581958
    Jak ubolewa Pan Tyma-prezes ZUwP masy z Ukrainy, które przyjechały do Polski za chlebem NIE CHCĄ angażować się w działania kulturalne, oświatowe.
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Piotr_Tyma
    Dla większości z gości ze wschodu najważniejsze jest zarobienie pieniędzy i przesłanie zarobków do ojczyzny lub ułożenie sobie życia w Polsce. Widać brak zaufania dla ukraińskich instytucji. Przykładem może być projekt utworzenia Związku Zawodowego Ukraińców w Polsce. Pomimo wsparcia przez rząd w Warszawie i inne związki zawodowe projekt nie wypalił. Większość pracujących na umowę o pracę Ukraińców wolała zapisać się do polskich ZZ.

    Polubione przez 1 osoba

 11. W temacie wstępniaka.
  Ta cała szopka z wydaniem tego bubla prawnego opublikowanego na oficjalnej stronie ukraińskiego ministerstwa ds. reintegracji ma drugie dno. W kraju panuje bieda, jak sami parlamentarzyści z Ukrainy przyznają ich kraj jest najbiedniejszym w Europie. Szans na szybka poprawę sytuacji nie ma, a przedwyborcze obietnice obecnej ekipy w żaden sposób nie można zrealizować.
  Skoro nie ma chleba-trzeba dać ludziom igrzyska, jakiś temat zastępczy, który „przykryje” niepowodzenia obecnej ekipy rządzącej. A wpadek rządzący mają co niemiara ŻADNA strategia nie została zrealizowana, a w najbliższych latach Ukrainę czekają lata stagnacji gospodarczej.

  Polubione przez 3 ludzi

 12. Zeleński to straszne rozczarowanie, podczas kampanii wyborczej wiele obiecywał, sprawiał wrażenie osoby zainteresowanej losami narodu, a teraz coraz bardziej przypomina Poroszenkę 😦

  Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zorganizował imprezę z okazji swoich urodzin, na której było ok. 30 gości, podczas gdy przeciwepidemiczne restrykcje pozwalają na zgromadzenia z udziałem do 20 osób, przy zachowaniu między nimi odstępu 1,5 metra – podali dziennikarze projektu Schemy.
  https://dorzeczy.pl/swiat/171466/ukraina-prezydent-zorganizowal-impreze-urodzinowa-mimo-restrykcji.html

  Polubione przez 3 ludzi

 13. Wojna propagandowa trwa.

  Na terenach republik trwają już szczepienia obywateli rosyjską szczepionką. To niewątpliwie dobra wiadomość dla mieszkańców Donbasu. Tymczasem w sponsorowanych przez polskie władze mediach pojawiają się takie artykuły mające szkalować humanitarna pomoc FR.
  https://kresy24.pl/separatysci-z-tzw-luganskiej-republiki-ludowej-groza-zwalnianiem-z-pracy-mieszkancow-ktorzy-nie-zaszczepia-sie-przeciw-koronawirusowi-sputnikiem-v/

  I to wszystko w sytuacji gdy na Ukrainie jeszcze nie rozpoczęto nawet podstawowych szczepień!
  Dostawy kolejnych preparatów są niepewne, a władze Ukrainy nie wiedzą nawet kiedy i czy uda się objąć populację masowymi szczepieniami. Za to pełno cynicznych deklaracji min takich jak ta:
  cytat:
  Wiceminister zdrowia i główny lekarz Wiktor Laszko powiedział, że Ukraińcy z czasowo okupowanych terenów obwodów donieckiego i ługańskiego oraz Krymu będą mogli bezpłatnie zaszczepić się przeciwko COVID-19 na terytorium kontrolowanym przez Ukrainę. Poinformował o tym podczas internetowej konferencji prasowej.
  https://kresy24.pl/ukraincy-z-terytoriow-okupowanych-przez-rosje-beda-mogli-zaszczepic-sie-przeciwko-covid-19-na-terytorium-kontrolowanym-przez-wladze-ukrainskie/
  Przecież to jakaś paranoja-mieszkańcy Krymu jako obywatele FR mają już zapewnione bezpłatne szczepienia. zanim na Ukrainie zaczną szczepić obywateli spoza I grupy (lekarze, personel medyczny etc) to na Krymie akcja szczepień już będzie zakończona(!).
  To dużo większa szansa jest na to, ze mieszkańcy obwodów Donieckiego i Ługańskiego pod kontrolą Kijowa zaczną się szczepić w republikach.

  Polubione przez 3 ludzi

 14. Wojna dyplomatyczna trwa

  Estonia i Litwa poparły decyzję prezydenta Zełenskiego o zablokowaniu prorosyjskich mediów na Ukrainie
  https://kresy24.pl/estonia-i-litwa-poparly-decyzje-prezydenta-zelenskiego-o-zablokowaniu-prorosyjskich-mediow-na-ukrainie/
  Ukraina ogłasza, że UE popiera blokadę kanałów „rosyjskich” na Ukrainie.
  https://kresy24.pl/unia-europejska-wspiera-decyzje-prezydenta-zelenskiego-o-zablokowaniu-prorosyjskich-mediow-na-ukrainie/
  Komentarz: To ja poczekam na oficjalne stanowisko UE.

  Polubione przez 3 ludzi

 15. OT z Czarnogóry, gdzie doszło do niespodziewanego „przewrotu” w sprawie domniemanej „próby zamachu stanu” jaka w tym kraju w 2016 roku mieli szykować „agencji GRU FSB”. Sąd Apelacyjny unieważnił wyroki jakie zapadły w tej sprawie w sadzie pierwszej instancji uzasadniając swój werdykt tym ze podczas procesu doszło do „istotnych naruszeń przepisów postępowania karnego”. Cytat „Werdykt pierwszej instancji zapadł 9 maja 2019 roku. Następnie Sąd Najwyższy Czarnogóry, który rozpatrzył sprawę próby zamachu stanu, skazał 14 osób, w tym dwóch obywateli Rosji związanych z rosyjskim wywiadem wojskowym, a także dwóch przywódców czarnogórskiej prorosyjskiej opozycji”;
  https://korrespondent.net/world/4324343-v-chernohoryy-osuzhdennym-za-hosperevorot-otmenyly-pryhovory

  Polubione przez 2 ludzi

 16. A mają przyjść solidne mrozy

  Na Ukrainie od początku epidemii koronawirusa wzrosła liczba bezdomnych. Według różnych szacunków w Kijowie na ulicy żyje od 5 tys. do nawet 40 tysięcy ludzi, a w całym kraju – do 200 tysięcy. W stołecznej noclegowni na miejsce do spania może liczyć zaledwie 150 osób.
  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Na-Ukrainie-wzrosla-liczba-bezdomnych-w-zwiazku-z-epidemia-8050987.html

  Polubione przez 3 ludzi

 17. „Z dziejów rosyjskiej opozycji”. „Liocha” Nawalny znowu ‚dokazuje”, tym razem podczas procesu jaki wytoczono mu za obrażanie 93 – letniego weterana IIWŚ, Nawalnemu nie spodobało sie to ze dziadek p[oparł zmiany w konstytucji FR dlatego tez „zrugał” go w internecie. Podczas rozprawy Nawalny, doprowadzony na nią z aresztu, miał zachowywać sie „wyzywająco” obrażając sędziego, a takze znowu obraził wojennego weterana stwierdzając że „wychował wnuka – prostytutkę” (wnuk występuje jako świadek oskarżenia). Za nowe „dokonania” Nawalnemu grozi zasądzenie grzywny lub prac społecznych;
  https://strana.ua/news/316091-navalnyj-nazval-v-sude-vnuka-veterana-prostitutkoj.html

  Polubione przez 3 ludzi

 18. Epidemia koronawirusa na świecie. Cytat „Premier Czech Andrej Babiš pojechał w piątek do Budapesztu, by zapoznać się z węgierskimi doświadczeniami przy zakupie szczepionek na koronawirusa z Rosji i z Chin. Agencja AP pisze, że Czechy mogą stać się kolejnym krajem UE, który skorzysta z innych szczepionek niż te, które zostały zakupione przez Unię Europejską”;
  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/europa-srodkowa/premier-czech-pojechal-na-wegry-by-poznac-opinie-wegrow-nt-rosyjskiej-szczepionki/

  Polubione przez 3 ludzi

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s