Wojna domowa na Ukrainie 08.02.2021r.- 2059 dzień od nowego rozejmu.


Niemy krzyk”– dzień 329.

Prezydent Wołodymyr Zełenski wyjaśnił, że decyzja Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy o zastosowaniu środków ograniczających wobec właścicieli kilku ukraińskich kanałów telewizyjnych jest uzasadniona i legalna, oraz, że jakoby jest popierana przez międzynarodowych partnerów Ukrainy.

„Decyzja RBNiO jest zgodna z prawem, logiczna, uzasadniona i, co najważniejsze, uczciwa. Dlatego jest w pełni popierana przez Stany Zjednoczone i Unię Europejską oraz kraje G7, które wyraźnie widzą różnicę między cenzurą a ochroną interesów narodowych”– powiedział Zełenski w swoim vlogu.

Prezydent zaznaczył, że jako osoba, która od ponad 20 lat pracuje w telewizji, której zakazano koncertów, filmów i programów telewizyjnych, która nienawidzi cenzury i wie, co to znaczy chronić wolność słowa, nie bez powodu zdecydował się na sankcje. .

„Jeśli ktoś zapomniał- Rosja zaanektowała od nas Krym, a część naszego terytorium jest dziś okupowana, to jestem pewien, że jest to tymczasowe. I wszyscy, dla których biznes z tymi terenami jest normą, dla których utrzymywanie kontaktów z nielegalnymi formacjami i pseudo-strukturami na tych terenach jest normą- wszyscy stanowią zagrożenie dla naszego kraju. To oznacza, że ​​kraj będzie z nimi walczył i to też jest norma. Jako prezydent jestem zobowiązany i podejmę wszelkie dostępne środki prawne, aby zneutralizować takie zagrożenia. W tym za pomocą sankcji”– powiedział Wołodymyr Zełenski.

Przypomniał też, że ustawa „O sankcjach” zaczęła obowiązywać w 2014 roku, ponieważ wojna na Ukrainie trwa. Dlatego też w ścisłej zgodności z tą ustawą, a także z Konstytucją Ukrainy, na podstawie uchwały Rady Najwyższej z 2018 r. oraz danych ze Służby Bezpieczeństwa Ukrainy, RBNiO podjął decyzję o nałożeniu sankcji na właściciel kanałów 112 Ukraina, ZIK, NewsOne i inne.

Według niego kanały te posiadały „armie informacyjne”, które bardzo profesjonalnie wprowadzały w błąd ludność Ukrainy, w szczególności w zakresie reformy rolnej, kwestii obniżania ceł i wojny w Donbasie.

„Zarabiając na wojnie, byli przekonani, że wojny tak naprawdę nie ma. Dokładniej, jest, ale jest ona cywilna. Nie, nie w tym sensie, że walczą obywatele Ukrainy i Rosji. Że to jest nasz wewnętrzny konflikt. Sprzeczka. Małe nieporozumienie.”– wyjaśnił Zełenski.

„To jest główny powód zabronienia im nadawania. A nie z powodu krytyki mojej osoby jako prezydenta. Bądźmy szczerzy- dziś siła przekazu pochodzi od wszystkich kanałów. Ale nie wszystkie kanały podlegają sankcjom władz”– dodał Wołodymyr Zełenski.

Prezydent odpowiedział również na zarzuty o „zielony faszyzm” .

Otóż wyjaśnił on, że ​​jego dziadek walczył na froncie w czasie II wojny światowej, a bracia dziadka i ich rodziny zostali zabici przez hitlerowców. I to ma być, wg. niego ten przekonywujący fakt, że nie jest on „zielonym faszystom”. Natomiast wg. mojego poglądu i doświadczenia życiowego, nie ma żadnego znaczenia kim byli jego dziadek i co się stało z jego rodziną, bo liczy się tylko to co jest teraz. A teraz, Zełenski, aby utrzymać się- i swoje ugrupowanie polityczne, u władzy, musi iść na kompromisy z banderowcami, i to go spycha na pozycje „zielonego faszyzmu”.

Dodam jeszcze, że w ostatnich działaniach podejmowanych przez Zełenskiego, znalazł się również element propagandy sukcesu, czyli demagogicznej gdy pod publiczkę- w czym jest on profesjonalistą z racji swego zawodu- komika estradowego.

Otóż, poinformował on, że odbył spotkanie z ministrem zdrowia Maksimem Stiepanowem w sprawie dostawy szczepionek przeciwko koronawirusowi COVID-19 na Ukrainę.

Zełenski trzymając rękę na pulsie, w kwestii podaży szczepionek jakoby wielokrotnie zwracał się do światowych przywódców o pomoc w przyspieszeniu dostarczania na Ukrainę wysokiej jakości i zatwierdzonych szczepionek.

W związku z tym pod koniec minionego tygodnia, minister zdrowia Maksim Stiepanow poinformował Zełenskiego, że Ukraina otrzymała potwierdzenie na dostawę 12 milionów dawek szczepionek wyprodukowanych przez AstraZeneca i Novavax, których dostawy będą realizowane od lutego 2021 roku. Czyli, jakoby już powinny być dostarczane, z racji tego, że dziś mamy już 8 dzień miesiąca.

„Im szybciej otrzymamy szczepionki, tym szybciej pokonamy pandemię na Ukrainie. Wiem, że Rada Ministrów starannie pracuje nad stworzeniem strony internetowej, która pomoże Ukraińcom w łatwy i wygodny sposób zarejestrować się na szczepienia. Jak każdy Ukrainiec, nie mogę się doczekać rozpoczęcia szczepień. 12 milionów dawek to dobry sygnał od naszych partnerów, a to wystarczy, aby zapewnić szczepienia w ciągu pierwszych miesięcy po rozpoczęciu dostaw”– powiedział Zełenski.

Natomiast, szef resortu zdrowia poinformował, że osiągnięto porozumienie w sprawie dostaw szczepionek opracowanych przy udziale AstraZeneca (Wielka Brytania i Oxford University) i Novavax (USA), które są produkowane na podstawie umów licencyjnych w obiektach Serum Institute (Indie). Otrzymane potwierdzenie zostanie zrealizowane na podstawie umowy między Serum Institute a poszczególnymi agentami.

Dodam, że 12 milionów szczepionek, do jest wielokrotnie więcej, niż np. zakontraktowała do tej pory Polska, a nawet wielokrotnie więcej, niż moce produkcyjne rosyjskich laboratoriów, które produkują swoją szczepionkę przeciwko koronawirusowi COVID-19, wyłącznie do szczepień obywateli FR.

I ten fakt pokazuje, jak wygląda prawda.

*

A na froncie w Donbasie, na jego donieckim odcinku, w ciągu minionej doby, USZ przeprowadziły dwa ostrzały: o godzinie 17:40, z kierunku Nowomichajłowki w stronę Ługańskoje, przy użyciu ręcznego granatnika przeciwpancernego RPG-7 (2 granaty), automatycznego granatnika AGS-17 (10 granatów) oraz broni maszynowej, i o godzinie 17:45, z kierunku Piasków w stronę wsi Łozowoje, przy użyciu moździerza kaliber 82 mm (20 min). Oba ostrzały miały miejsce na obrzeżach Doniecka.

W sumie, USZ w ciągu minionej doby na donieckim odcinku frontu 2 razy naruszyły warunki rozejmu, w wyniku czego na terytorium DRL spadły 32 pociski.

Poza tym, o godzinie 17:40, zarejestrowano na pozycjach bojowych USZ w okolicy Marinki- na obrzeżach Doniecka, jedną eksplozję, co stanowi naruszenie porządku Dodatkowych Środków, mających na celu skuteczne zapewnienie przestrzegania reżymu zawieszenia broni.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation

2 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7.00 8 лютого 2021 року.

Сала Україні!

Протягом минулої доби, 7 лютого, в районі проведення операції Об’єднаних сил було зафіксовано чотири порушення режиму припинення вогню.

В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання «Схід», неподалік Новомихайлівки, російсько-окупаційні війська здійснили обстріл позицій українських захисників зі станкових протитанкових гранатометів та прицільний постріл зі снайперської зброї. В результаті цього військовослужбовець зі складу Об’єднаних сил отримав вогнепальне поранення. Воїна оперативно доставили до лікувального закладу, де йому надається належна медична допомога.

В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання «Північ», біля населеного пункту Золоте-4 противник вів вогонь з автоматичних станкових та ручних протитанкових гранатометів, а також – стрілецької зброї. Поблизу Луганського збройні формування Російської Федерації здійснили дистанційне мінування місцевості біля наших позицій мінами ПОМ-2.

Про факт порушення режиму припинення вогню через Українську сторону СЦКК повідомлено представників ОБСЄ.

Від початку поточної доби, 8 лютого, обстановка в районі проведення операції Об’єднаних сил контрольована українськими воїнами, порушень з боку збройних формувань Російської Федерації не зафіксовано.

Сала Україні!

ПІДСУМКИ ЗА МИНУЛУ ДОБУ.

У районі проведення операції Об’єднаних сил виконують завдання й інші складові сил оборони.

Так, минулої доби, 7 лютого, представники Національної поліції України зі складу ОС зафіксували 71 адміністративне правопорушення. Підрозділами поліції зведених загонів перевірено 4436 транспортних засобів та 4420 осіб. На причетність до збройних формувань Російської Федерації до територіальних підрозділів доставлялась одна особа.

Минулої доби через контрольний пункт в’їзду-виїзду «Станиця Луганська» на тимчасово окуповану територію України прослідувало 414 осіб, на підконтрольну Україні територію прибуло 748 осіб.

Сала Україні!

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:

***

***


©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

48 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 08.02.2021r.- 2059 dzień od nowego rozejmu.

 1. Tymczasem w Kijowie trwa protest dziennikarzy i pracowników kanałów ukroTV którym ostatnio cofnięto licencje na nadawanie, oficjalnie z powodu tego ze sa „siewcami rosyjskiej propagandy”, a nieoficjalnie chcąc powstrzymać wzrost poparcia dla ugrupowania „Opozycyjna platforma” którego politycy są właścicielami kanałów. Protestujący występują w studiach z zaklejonymi ustami, a ich część udała się pod jedno z kijowskich centrów biznesowych gdzie odbywa się forum z udziałem Zełenskiego, pojawiła się tam także grupa „ukronazioli” z „Korpusu Narodowego” chcąca zrobić porządek z „rosyjską agentura” jak nazywa protestujących dziennikarzy;
  https://strana.ua/news/316425-zhurnalisty-zik-112-i-newsone-zakleili-rty-chernoj-lentoj-i-vyshli-v-efir.html

  Polubione przez 4 ludzi

 2. „Z dziejów rosyjskiej opozycji”, czyli „haniebna zdrada” Youtube które zablokowało filmik Nawalnego na którym miał jakoby zadzwonić i rozmawiać ze swoim „trucicielem”, czyli „domniemanym „pracownikiem rosyjskich specsłużb”. Cytat „film na YouTube został zablokowany z powodu naruszenia praw autorskich. Właścicielem praw jest Viacom CBS, właściciel hollywoodzkiego studia Paramount Pictures” <= :-)))
  https://strana.ua/news/316440-rolik-o-zvonke-navalnoho-svoemu-otravitelju-zablokiroval-youtube.html

  Polubione przez 4 ludzi

 3. https://ru.espreso.tv/news/2021/02/08/ukraynskyy_kosmycheskyy_centr_pokazal_naraschyvanye_rossyey_voennogo_prysutstvyya_v_okkupyrovannom_krymu_foto
  Ukraińskie centrum kosmiczne – nazwa zwala z nóg.
  Ale najlepsze jest to: „Например, когда проводится мобилизация, то людей надо чем-то вооружать, и это вооружение хранится именно в таком месте”.
  W razie mobilizacji okupant będzie uzbrajał okupowanych!!

  Polubione przez 2 ludzi

 4. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełeński ogłosił, że jego kraj prowadzi negocjacje z wieloma krajami, w tym z Polską, na temat przekazania przez nie nadwyżki szczepionek przeciw COVID-19. Jego słowa potwierdza szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk. Jest jednak ostrożny i podkreśla, że „konkretne decyzje” jeszcze nie zapadły.
  https://www.o2.pl/informacje/polskie-szczepionki-dla-ukrainy-minister-wyjasnia-6606013614316224a
  Komentarz: Któraś ze stron kłamie. Zeleński mówił o przekazaniu przez stronę polską w najbliższym czasie szczepionek. Tu zaś mowa tylko o możliwości wykupienia części nadwyżek (których na razie nie ma i w najbliższym czasie nie będzie).

  Polubione przez 4 ludzi

 5. Epidemia koronawirusa na Ukrainie. Ponad 2/3 Ukrainców nie wierzy oficjalnym statystykom na temat koronawirusa publikowanych przez ukraiński resort zdrowia. Łącznie jest to 67 % Ukrainców, 39 % uważa że resort zaniża statystyki zarażeń, a 28 % że je zawyża, zaufanie do statystyk resortu ma tylko 19 %;
  https://strana.ua/news/316531-bolshinstvo-ukraintsev-ne-doverjaet-statistike-minzdrava-po-zabolevaemosti-covid-19.html

  Polubione przez 3 ludzi

  • To nie jest takie pewne. Co prawda nie zostało już wiele kilometrów rur do położenia, ale z pewnością pojawią się przeszkody. Organizacje pro-ekologiczne, jakieś dodatkowe pozwy, kolejne sankcje itd itp. Nie wspominam o losowych przypadkach jak zła pogoda.
   Niemniej spółka ma możliwości ukończyć gazociąg przed odejściem Merkel.

   Polubione przez 2 ludzi

 6. Dla zainteresowanych, RedNacz ukraińskiego portalu ‚Cenzor.net” Jurij Butusow (o którym zbiegły do UE były wiceszef SBU powiedział ze to „tajny współpracownik ukrobezpieki”) opowiada o szczegółach zabójstwa Michaiła Tołstycha którego dokonała banda „ukrodywersantów” w doniecku 8 lutego 2017 roku.
  W komentarzach pod artykułem wściekli „ukropatrioci” wyzywaja Butusowa od „idioty który zdradza tajemnice ukraińskiej agentury”…
  https://plus.obozrevatel.com/crime/likvidatsiyu-givi-organizovala-ukrainka-vtorogo-agenta-sbu-shvatili-i-nechelovecheski-pyitali-butusov.htm

  Polubione przez 4 ludzi

 7. Tymczasem, wbrew wcześniejszym zapewnieniom i zaprzeczeniom ze strony władz w Kijowie, w ukromediach pojawiła się informacja o tym ze został już przygotowany „grafik harmonogramu wyłączeń prądu na Ukrainie”, w związku z krytyczną sytuacją w ukraińskich elektrociepłowniach (brak węgla oraz awaryjność) oraz pogarszającymi się warunkami pogodowymi;
  https://strana.ua/news/316543-ostanutsja-li-ukraintsy-bez-sveta-i-tepla-na-pike-pokholodanija-.html

  Polubione przez 3 ludzi

 8. OT militarno-ekologiczne, czyli „GenSek NATO Jens Stoltenberg powiedział, że armie państw świata są głównym źródłem szkodliwych emisji, jednocześnie proponując wyposażenie czołgów … w panele słoneczne w celu zmniejszenia zużycia paliwa węglowego. Zdaniem Stoltenberga będzie to korzystne zarówno z punktu widzenia ekologii, jak i logistyki wojskowej” ;-)))
  https://www.techcult.ru/technology/9358-gensek-nato-prizyvaet-sozdavat-ekologichnye-tanki
  Źródło;
  https://www.thenationalnews.com/world/europe/nato-chief-suggests-battle-tanks-with-solar-panels-as-militaries-go-green-1.1160313
  Ps. Można by od razu powrócić do starych dobrych…

  Polubione przez 3 ludzi

 9. Ciag dalszy sprawy profesor kijowskiego uniwersytetu Jewhenij Bilczenko, która skakała na kijowskim majdanie i organizowała „pomoc dla bojców ATO na Donbasie”, a potem stała się „antyfaszystką” i sprzeciwiła się przymusowej „ukrainizacji” na Ukrainie. Jak sama poinformowała 1 lutego została usunieta z uniwersytetu, choc oficjalnie tego nie potwierdzono, właśnie za swój sprzeciw wobec „ukrainizacji”;
  https://strana.ua/news/316563-professorshu-kievskoho-vuza-otstranili-ot-prepodavanija-za-kritiku-ukrainizatsii.html

  Polubione przez 3 ludzi

 10. Tymczasem Amerykanie używają ukraińskiego sprzetu wojskowego do szkolenia żołnierzy amerykańskich i testowania nowych rodzajów broni. Zdjecie miano zrobić na drodze prowadzącej na poligon wojskowy Yuma w Arizonie;
  https://topcor.ru/18553-foto-t-80ud-iz-ssha-otkuda-u-amerikancev-tanki-s-sekretnoj-dinamicheskoj-zaschitoj-nozh.html
  https://defence-blog.com/news/army/u-s-army-moves-ukrainian-t-84-tank-to-yuma-proving-ground.html

  Polubione przez 2 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.