Wojna domowa na Ukrainie 09.02.2021r.- 2060 dzień od nowego rozejmu.


Niemy krzyk”– dzień 330.

„Na ostrzał stanowisk Sił Zbrojnych Ukrainy w Donbasie trzeba zareagować w lustrzany sposób”– stwierdził pierwszy prezydent Ukrainy i szef delegacji kijowskiej do Trójstronnej Grupy Kontaktowej (TGK), Leonid Krawczuk.

„Powiem wam, co myślę w tej sprawie. Na przykład, zastosowałbym metodę lustrzaną: odpowiadałbym na każdy strzał strzałem. I nie trzeba czekać, wymyślać, czy to prowokacja, czy nie. Strzał to strzał. Jeśli strzelą, odpowiedź jest taka sama. I nie czekaj, aż ktoś zostanie zabity lub zraniony”– powiedział Krawczuk na antenie kanału telewizyjnego Ukraina 24.

Według niego reakcja musi być ostra.

„Strzelanie- strzelanie, kłamstwo- prawda. Zjednoczcie się i działajcie. W przeciwnym razie zrozumieją, że nasze ustępstwa są dla nich oznaką naszej słabości”– dodał Krawczuk.

„75% ostrzału Donbasu jest przeprowadzane przez siły zbrojne Ukrainy. Jeśli Krawczuk chce ‚oko za oko, ząb za ząb’, to nie jesteśmy przeciwni temu”– powiedział Rodion Mirosznik, doradca szefa ŁRL, komentując w ten sposób wezwanie byłego prezydenta Ukrainy Leonida Krawczuka, aby odpowiedzieć Donieckowi i Ługańskowi „strzałem za każdy strzał” i „wyrzucić” Rosję z Donbasu i Krymu.

„W swoich wypowiedziach Krawczuk de facto nawołuje do eskalacji konfliktu z Rosją i nieprzestrzegania rozejmu w Donbasie, które jest już łamane przez stronę ukraińską”– powiedział przedstawiciel ŁRL podczas rozmów w Mińsk, doradca szefa republiki Rodion Mirosznik.

„Według statystyk ponad 75% ostrzałów Donbasu jest dokonywanych przez siły zbrojne Ukrainy” – podkreślił Mirosznik, dodając, że „jeśli Krawczuk chce oko za oko, ząb za ząb, to nie jesteśmy przeciwni, odpowiemy na to”

„Ponadto ostatnio odnotowano pierwsze użycie ciężkiej artylerii przez Ukrainę. Jeśli wcześniej używano granatników i moździerzy, to teraz używana jest artyleria kalibru 122 mm”– powiedział MIrosznik.

„Chęć Ukrainy do podążania ścieżką eskalacji konfliktu potwierdza również fakt, że władze Kijowa wielokrotnie rozpowszechniały fałszerstwa dotyczące rzekomej obecności rosyjskiej armii w Donbasie. Jednak żadna organizacja międzynarodowa nie znalazła na to dowodów”– przypomniał doradca szefa ŁRL.

„Dlatego wypowiedzi Krawczuka wyglądają nie tylko dziwacznie, ale także cynicznie: sam Krawczuk raczej nie pójdzie na wojnę, ale jednocześnie wzywa do wysyłania młodych ludzi na śmierć”– podsumował Mirosznik odnosząc się do propozycji złożonej przez Krawczuka.

Wcześniej Ukraina po raz pierwszy od lipca 2020 r. ostrzelała terytorium DRL z dział kal. 122 mm. Wcześniej Misja Obserwacyjna OBWE na Ukrainie odnotowała od początku 2021 r. ponad 2,5 tys. naruszeń warunków rozejmu w Donbasie.

Przypomnijmy, że przedstawiciele biura Prezydenta Ukrainy, Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony, Ministerstwa Obrony i Sił Zbrojnych Ukrainy w imieniu prezydenta Wołodymyra Zełenskiego przybyli do Donbasu, aby sprawdzić stan Ukraińskich Sił Zbrojnych.

 Także zastępca szefa Departamentu Milicji Ludowej DRL, Eduard Basurin wyraził swoje zdanie w kwestii inicjatywy Kraczuka:

Kijów nie chce pokoju w Donbasie i proponuje różne opcje eskalacji konfliktu. Fakty, rzekomo wskazujące na ostrzał ze strony DRL, zostały wyssane z palca. Obalamy je, ale strona ukraińska szuka wszystkich nowych, daleko idących powodów, aby otworzyć ogień do republik Donbasu”– stwierdził Basurin.

*

A na froncie w Donbasie, w dniu wczorajszym na jego ługańskim odcinku, pracownicy przedstawicielstwa ŁRL w WCKiK zarejestrowali skutki ostrzału szkoły w Zołotoje-5 dokonanego przez ukraińskie formacje zbrojne.

W nocy 8 lutego USZ ostrzelały szkołę w Zołotoje-5 na terytorium ŁRL, budynek został lekko uszkodzony. 

Biuro WCKiK poinformowało, że ostrzał uszkodził przeszklenia szkoły na powierzchni trzech metrów kwadratowych.

„Podczas analizy fragmentów zużytej amunicji i uszkodzeń stwierdzono, że ostrzał budynku szkolnego prowadzono z broni strzeleckiej kal. 7,62 mm. Pociski naboju karabinowego 57-Н-323С znaleziono na miejscu incydentu”.

Poza tym, ukraińskie służby bezpieczeństwa wprowadziły bezprecedensowe środki w miejscowości Szczastie, obawiając się ataku terrorystycznego podczas wizyty prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

Poinformował o tym Iwan Filiponenko, przedstawiciel służby prasowej Wydziału Milicji Ludowej ŁRL:

„Otrzymaliśmy informację o przygotowaniach do aktu terrorystycznego przeciwko prezydentowi Ukrainy podczas ewentualnej wizyty w obwodzie ługańskim w obwodzie nowojdzkim w celu sprawdzenia gotowości 80 samodzielnej powietrznodesantowej brygady szturmowej do wykonywania zadań bojowych. Jako, że region jest w opozycji do obecnego rządu, a także na możliwość nabycia w strefie ‚OPS’ wszystkiego, co niezbędne do dokonania sabotażu, w wiosce Szczastie podjęto bezprecedensowe środki bezpieczeństwa.”

Filiponenko wyjaśnił, że „na obrzeżach miejscowości utworzono dodatkowe punkty kontrolne, wjazdowe i wyjazdowe, przez które wymagają specjalnych przepustek od lokalnych mieszkańców”. Dodatkowo „na ulicach eksponowane są wzmocnione patrole policji państwowej, funkcjonariuszy organów ścigania wojskowego i żołnierzy z 80 brygady. Funkcjonariusze SBU zatrzymują osoby podejrzane na czas nieokreślony pod pretekstem sprawdzenia dokumentów.”


Ponadto, ukraińskie formacje zbrojne
rozlokowały pojazdy opancerzone w pobliżu miejscowości Ługanskoje i wsi Nowoaleksandrowka.

Poinformował o tym oficjalny przedstawiciel resortu obrony ŁRL Jakow Osadczy:

„Na obszarze odpowiedzialności 59 samodzielnej brygady piechoty zmotoryzowanej Ukraińskich Sił Zbrojnych Ukrainy odnotowano jeden BMP-2 w pobliżu miejscowości Ługańskie.”

Osadczy dodał, że dwa kolejne transportery opancerzone BTR-70 zostały umieszczone przez ukraińskie formacje zbrojne w pobliżu Nowoaleksandrowki.

Dodatkowo, funkcjonariusze SBU przejęli ponad 2000 sztuk broni i amunicji ze składu utworzonego przez ukraińskich spadochroniarzy w strefie tzw. Operacji Połączonych Sił:

„5 lutego oficerowie SBU w rejonie odpowiedzialności 80 smodzielnej brygady powietrzno-desantowej w rejonie wsi Dmitrowka odkryli skład broni i amunicji”– poinformował Osadczy.

Przedstawiciel resortu obrony ŁRL wyjaśnił, że skrytka zawierała trzy karabiny szturmowe AK-74, dwa pistolety PM, ponad 2 tysiące nabojów kalibru 5,45 mm oraz dwa noktowizory.

W wyniku wstępnego śledztwa okazało się, że skrzynkę zorganizowali żołnierze 2 batalionu 80 brygady Ukraińskich Sił Zbrojnych.

„W tej chwili pracownicy SBU i prokuratury sprawdzają rozliczenia broni i amunicji w jednostkach brygady”– dodał Osadczy.

Natomiast, na donieckim odcinku frontu, w ciągu minionej doby USZ przeprowadziły następujące ostrzały: o godzinie 14:10, z kierunku Wodianoje w stronę Leninskoje- na południowym odcinku frontu, przy użyciu ciężkiego granatnika przeciwpancernego SPG-9 (3 granaty) i ręcznego granatnika przeciwpancernego RPG-9 (3 granaty), następnie o godzinie 17:45, z kierunku Taramczuka w stronę Jelenowki- także na południe od Doniecka, przy użyciu automatycznego granatnika AGS-17 (6 granatów), i wreszcie ostatni ostrzał o godzinie 21:38, kiedy to z kierunku Awdiejewki w stronę Jakowlewki- na północno-zachodnich obrzeżach Doniecka, wystrzelono dwa granaty z ręcznego granatnika przeciwpancernego RPG-7.

W sumie, w wyniku tych ostrzałów, USZ 3 razy naruszyły warunki rozejmu, w wyniku czego na terytorium DRL spadło 14 pocisków.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation

3 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7.00 9 лютого 2021 року.

Слава Україні!

Протягом минулої доби, 8 лютого, в районі проведення операції Об’єднаних сил було зафіксовано сім порушень режиму припинення вогню.

В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання „Північ”, неподалік населеного пункту Південне російсько-окупаційні війська відкривали вогонь з мінометів 120-го та 82-го калібрів, а також – з автоматичного станкового гранатомета.

В передмісті Авдіївки, що в районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання „Схід”, противник неодноразово вів вогонь в бік українських позицій з гранатометів різних систем та стрілецької зброї. А неподалік Пісків та Водяного, що на Приазов’ї, крім стрілецької зброї окупанти застосували проти наших захисників ще й гранатомети.

На прицільні обстріли збройних формувань Російської Федерації українські воїни надавали адекватну відповідь.

Від початку поточної доби, 9 лютого, було зафіксовано одне порушення режиму припинення вогню. Так, поблизу Пісків російсько-окупаційні війська відкривали вогонь зі стрілецької зброї. Про факт порушення режиму припинення вогню через Українську сторону СЦКК повідомлено представників ОБСЄ. Бойових втрат серед наших воїнів немає.

Обстановка в районі проведення операції Об’єднаних сил і надалі контрольована українськими воїнами.

Слава Україні!

ПІДСУМКИ ЗА МИНУЛУ ДОБУ.

У районі проведення операції Об’єднаних сил виконують завдання й інші складові сил оборони.

Так, минулої доби, 8 лютого, представники Національної поліції України зі складу ОС зафіксували 75 адміністративних правопорушень. Підрозділами поліції зведених загонів перевірено 4616 транспортних засобів та 4425 осіб. На причетність до збройних формувань Російської Федерації до територіальних підрозділів доставлялись дві особи.

Минулої доби через контрольний пункт в’їзду-виїзду «Станиця Луганська» на тимчасово окуповану територію України прослідувало 424 особи, на підконтрольну Україні територію прибуло 806 осіб. Через КПВВ «Новотроїцьке» – 87 та 55 осіб відповідно.

Слава Україні!”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:

***

***
©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

41 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 09.02.2021r.- 2060 dzień od nowego rozejmu.

 1. Tymczasem Amerykanie używają ukraińskiego sprzetu wojskowego do szkolenia żołnierzy amerykańskich i testowania nowych rodzajów broni. Zdjecie miano zrobić na drodze prowadzącej na poligon wojskowy Yuma w Arizonie;
  https://topcor.ru/18553-foto-t-80ud-iz-ssha-otkuda-u-amerikancev-tanki-s-sekretnoj-dinamicheskoj-zaschitoj-nozh.html
  https://defence-blog.com/news/army/u-s-army-moves-ukrainian-t-84-tank-to-yuma-proving-ground.html

  Polubione przez 3 ludzi

 2. Epidemia koronawirusa na Ukrainie. Ambasador USA na Ukrainie tymczasem wystąpiła w roli lobbystki amerykańskiego koncernu ‚Pfizer” obiecując władzom Ukrainy „pomoc” w postaci dostarczenia chłodziarek do przechowywania szczepionek ‚Pfizer”;
  https://strana.ua/news/316548-posolstvo-ssha-budet-raspredeljat-vaktsinu-ot-koronavirusa-v-ukraine.html
  Warto przy tym przypomnieć ze wcześniej lobbysta amerykańskich producentów uzbrojenia okazał się być były specjalny wysłannik Departamentu Stanu USA na Ukrainie Kurt Volker;
  https://www.wprost.pl/opinie-i-komentarze/10255590/specjalny-wyslannik-trumpa-na-ukraine-lobbysta-producentow-broni.html
  A podobnie do Ambasador USA w Kijowie zachowywała się była Ambasador USA w RP Mosbacher, lobbując za amerykańskimi firmami prowadzącymi interesy w Polsce;
  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Ambasador-USA-w-Polsce-odniosla-sie-do-zarzutow-o-lobbing-na-rzecz-amerykanskich-firm-7880831.html

  Polubione przez 4 ludzi

 3. Ukraińska codzienność. Kolejna afera w ukraińskiej policji, tym razem dwójka policjantów z obwodu czerkaskiego została oskarżona o stosowanie tortur, by wymusić zeznania, na mężczyźnie który podejrzany był o kradzież;
  https://strana.ua/news/316594-pod-cherkassami-politsejskie-stulom-i-shlanhom-vybivali-priznanie-v-krazhe.html
  Ukromedia informują o dwójce sędziów z Kijowa którzy podejrzani są o współprace z członkami jednej ze zorganizowanych grup przestępczych, których zatrzymała ukraińska policja. Sędziowie mieli m.in zadecydować o zwrocie przestępcom zabezpieczonego przez policję rzeczy, w tym takze tych które pochodziły z napadów jakich dokonali zatrzymani. Warto przy tym dodać że bandyci podczas napadów stosowali „tradycyjne ukraińskie metody”, czyli m.in przypalanie ofiar żelazkiem;
  https://plus.obozrevatel.com/kiyany/crime/hoteli-polmilliona-dollarov-i-pyitali-vsyu-semyu-v-kieve-sudi-podyigrali-zhestokoj-bande-grabitelej.htm

  Polubione przez 4 ludzi

 4. Rzeczniczka MSZ FR Maria Zacharowa skomentowała decyzje sądu w Hadze o nie pociąganiu Ukrainy do odpowiedzialności karnej za to ze władze w Kijowie nie zamknęły przestrzeni powietrznej nad Donbasem w czasie gdy trwały tam najcięższe walki. Cytat „Epopeja o odpowiedzialności Ukrainy, która jest wyraźnie niewygodna dla rządu holenderskiego, kończy się tak, jak chciałaby tego oficjalna Haga, który przymyka oczy na wszystkie grzechy swoich podopiecznych w Kijowie”;
  https://korrespondent.net/world/4325334-mn17-rf-otreahyrovala-na-otkaz-otkryt-delo-protyv-ukrayny

  Polubione przez 4 ludzi

 5. Tymczasem przypomniał o sobie Kostia Griszin znany bardziej jako ‚Semen Semenczenko”, były ukraiński parlamentarzysta oraz „dowódca” tzw. batalionu „Donbas”, znany jako „legendarny marszał iłowajski”. Cytat „Państwowy białoruski kanał telewizyjny ONT zarzucił byłemu dowódcy batalionu „Donbas” Semenowi Semenczence udział w działalności terrorystycznej na Białorusi”. Według białoruskiej telewizji państwowej z Semenczenką mieli się kontaktować sprawcy kilku zamachów terrorystycznych do jakich doszło w czasie protestów na Białorusi (m.in popaleń oraz podłożenia ładunków wybuchowych pod samochody należace do funkcjonariuszy białoruskich służb);
  https://reform.by/200305-ont-obvinilo-byvshego-komandira-batalona-donbass-k-prichastnosti-k-teraktam-v-belarusi

  Polubione przez 4 ludzi

 6. OT kosmiczne 🙂
  Państwowa Agencja Kosmiczna Ukrainy (Державне космічне агентство України, Derżawne kosmiczne ahenctwo Ukrajini – ДКАУ, DKAU) podpisała porozumienie z australijską prywatną firmą CosmoVision Global Corporation, które ma otworzyć wschodniemu sąsiadowi Polski drogę do prowadzenia regularnych lotów orbitalnych z północno-zachodnich rejonów Australii. Zawarcie obustronnej deklaracji woli zakomunikowała szerzej jeszcze w styczniu br. Ambasada Ukrainy w Australii.
  https://www.space24.pl/ukraina-o-krok-blizej-startow-kosmicznych-z-australii
  Komentarz: Na 30-lecie Ukrainy ma zostać wystrzelony ukraiński sputnik.

  Polubione przez 4 ludzi

 7. Z TVN

  Jak podaje portal Krym Realii, zapasy wody w zbiornikach na zaanektowanym przez Rosję Krymie nadal się kurczą. Jak dodano, sytuacji nie polepszyły istotnie odnotowywane w miesiącach zimowych opady.
  – Zapasy wody nadal maleją – zaalarmował w poniedziałek Władimir Bażenow, dyrektor firmy Woda Kryma, cytowany przez portal Krym Realii. Zwrócił uwagę, że według stanu z poniedziałkowego poranka, dla przykładu, zbiornik symferopolski jest zapełniony w 7 procentach.
  https://tvn24.pl/swiat/ukraina-na-krymie-brakuje-wody-5014604

  Polubione przez 4 ludzi

 8. Ambasada Ukrainy w Berlinie wyraziła oburzenie słowami prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera o budzącym kontrowersje gazociągu Nord Stream 2. „Wątpliwe argumenty historyczne” prezydenta zostały przyjęte w Kijowie „z zaskoczeniem i oburzeniem” – napisał w oświadczeniu ambasador Andrij Melnyk.
  https://forsal.pl/swiat/ukraina/artykuly/8091044,ukraina-oburzona-slowami-prezydenta-niemiec-o-nord-stream-2-jest-oswiadczenie-ambasady.html

  Polubione przez 5 ludzi

 9. Ukraiński portal „Strana,ua” opublikował artykuł o tym na jakiej podstawie Rada Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy oraz Zełenski nałożyli sankcje na deputowanego Rady Najwyższej Ukrainy z frakcji „Opozycyjna platforma” Tarasa Kozaka doprowadzając tym samym do zablokowania trzech opozycyjnych kanałów ukroTV. Miał on mianowicie zajmować się wydobyciem i handlem weglem z „terytoriów niekontrolowanych” (czyli w republikach z Donbasu”. Jak ujawnia jednak ‚Strana.ua” wszystko to opiera się jednak na „anonimowych informacjach” które pojawiły się na otwartych niedawno kontach na „Telegramie” oraz z portalu „obrońców praw człowieka z Ługańska” finansowanego ze środków ukraińskiego rządu (tzw. grantów) i faktycznie na „nielegalne” działania Kozaka nie ma żadnych innych „twardych dowodów”;
  https://strana.ua/news/316692-uholnyj-biznes-tarasa-kozaka-v-dnr-i-lnr-otkuda-poshli-takie-slukhi.html

  Polubione przez 5 ludzi

   • Podobnie jak z chińskimi inwestorami, tak i dla prorosyjskiego polityka jest to olbrzymia szansa. Teraz może zaskarżyć decyzje do międzynarodowych trybunałów oskarżając władze Ukrainy o polityczną zemstę i domagać się odszkodowania (z procentem).
    Wyrok zapewne będzie korzystny dla Tarasa Kozaka, pytanie tylko jak będzie z egzekucją wyroku?

    Polubione przez 4 ludzi

 10. Takie OT. Szef we wstępniaku załączył film z zimy stulecia. Pamiętam jak wracaliśmy wtedy z ferii w Zakopanem do Warszawy. Śniegu w Tatrach było jak na lekarstwo. Czekaliśmy na dworcu na dalekobieżny. Nie przyjechał, podstawiono lokalny skład elektryczny do Krakowa Płaszowa. Dojechał co do minuty. Tam stał nasz osobowy, który nie dotarł do Zakopanego, Był zatłoczony, mu biegiem. Z pociągu śmiech, ale gdzie solidarność studencka. W jednym z przedziałów koledzy. Przez okna aby do środka. 16 osób w przedziale, co za problem. Jedziemy ruszył o czasie. Ktoś chce do toalety, też bez problemu. Stojący na korytarzu dziewczyny podadzą między sobą nad głowami, a chłopaki im po ramionach. Już zbliżamy się do celu, a tu przed nami zasypane tory. Maszynista spróbował się przebić, ale się nie udało. Postanowił inaczej. Wycofał pociąg, odczepił lokomotywę i spróbował znowu. Stanął w zaspie, koła straciły kontakt z szynami, więc nie był zasilania. Czekamy na pomoc, a za oknem widać autobusy miejskie na Puławskiej jadące do Piaseczna. Czekać, czy wysiadać. Jest parę kilometrów do przejścia po kopnym, głębokim śniegu. Co prawda mamy narty, ale wiązania spakowane na dnie plecaków. Więc czekamy. Po sześciu i pół godziny wyciągnęli nas. Na drugim torze jeździły już pociągi podmiejskie, Zamiast jednostek elektrycznych składy, z przodu dwa „gagariny” z pługiem, potem trzy wagony i na końcu „gagarin”. Dojechaliśmy. 🙂

  Pozdrawiam.

  Polubione przez 5 ludzi

 11. Ot historyczne
  https://ipn.gov.pl/pl/historia-z-ipn/137782,Tylko-w-morzu-krwi-poczatek-zbrodni-ukrainskich-nacjonalistow-na-ludnosci-polski.html
  Komentarz: Dobrze ,że takie artykuły powstają, jednak byłbym bardziej zadowolony gdyby za takimi propagandowymi działaniami szły rzeczywiste działania polskiego rządu. Wszak minie 3 lata odkąd nie doszło do żadnej ekshumacji pomordowanych rodaków na Ukrainie. A tymczasem w ramach „bratniej pomocy” (nie)rząd w Warszawie zgadza się na dostarczanie szczepionek/pomocy dla Ukrainy.

  Polubione przez 5 ludzi

 12. W temacie informacji podanej przez Manie-o zakusach samorządów na Ukrainie, aby czerwono-czarna szmata powiewała codziennie powiewała nad Wołyniem.
  Jakże odmienna sytuacja jest w Polsce. Większość ukraińskich gastarbeiterów czuje się w Polsce dobrze/bezpiecznie. Większość gości ze wschodu czuje się w Polsce komfortowo i jedynie czego się obawia to…utrata pracy.
  https://www.warzywa.pl/informacje-z-firm/pracownicy-z-ukrainy-czuja-sie-w-polsce-bezpiecznie-ale-boja-sie-utraty-pracy/

  Polubione przez 5 ludzi

 13. Parę „njusów” o odsuniętym ‚w cień” prze swoja „kukiełke”, czyli Zełenskiego, Kołomojskim. Wraz ze swoim „partnerem biznesowym” Boholubowem (również narodowość „bezcenna”) przegrał on proces przed Sądem Anglii i został zobowiązany do wypłacenia miliona funtów ukraińskiemu ‚PrivatBankowi”, kiedyś jego własności „znacjonalizowanej” przez Poroszenke;
  https://strana.ua/news/315511-sud-anhlii-objazal-kolomojskoho-i-boholjubova-vyplatit-privatbanku-1-mln-funtov-sterlinhov.html
  Teraz Kołomojski (również z Boholubowem) postanowił sobie „odbić” straty i jak informują media zamierza pozwać..USA. W pozwie zamierza sądzić się o odzyskanie ,lub odszkodowanie, nieruchomości w USA, wartości około 70 milionów dolarów, która zostały skonfiskowane przez Departament Sprawiedliwości USA pod pretekstem że zostały zakupione z funduszy nielegalnie wyprowadzonych przez Kołomojskiego z „PrivatBanku”;
  https://strana.ua/news/316744-kolomojskij-i-boholjubov-budut-suditsja-v-ssha-.html

  Polubione przez 5 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.