Wojna domowa na Ukrainie 19.02.2021r.- 2070 dzień od nowego rozejmu.


Niemy krzyk”– dzień 340.

Wczoraj, 18 lutego, szef Donieckiej Republiki Ludowej Denis Puszilin złożył wizytę na wysuniętych stanowiskach Milicji Ludowej DRL, aby porozmawiać się z żołnierzami, zapoznać się z warunkami, w jakich odbywają służbę, a także z pierwszej ręki zapoznać się z sytuacją na linii. kontaktu. 

Pretekstem do złożenia tej wizyty na linii frontu, był ostatnio coraz częstszy ostrzał terytorium DRL przez ukraińskie formacje zbrojne. Według danych operacyjnych tylko w ostatnim dniu USZ sześciokrotnie naruszyły środki kontroli zawieszenia broni.

Podczas inspekcji pozycji bojowych Denis Puszilin przekonał się o wysokiej jakości przeszkolenia wojskowego obrońców republiki oraz o ich wysokim duchu bojowym.

„Mam najbardziej pozytywne uczucia, kiedy odwiedzam linię frontu. Jeśli chodzi o wyszkolenie i morale naszych żołnierzy, wszystko jest tutaj w porządku. Jeśli chodzi o eskalację, to jest ona zbyt dobrze widoczna we wszystkich przejawach: zarówno na platformie negocjacyjnej, jak i w liczbie spadających pocisków i min, na naszych pozycjach. Celem Ukrainy nie jest pokojowe rozwiązanie konfliktu”– podkreślił Denis Puszilin.

Denisowi Puszilinowi pokazano wkładki z łusek fosforowych, co po raz kolejny wskazuje na użycie zakazanej amunicji przez stronę wroga. Szef państwa zapewnił wojskowych Milicji Ludowej, że takie fakty nie będą ignorowane.

„Oczywiście ta kwestia jest omawiana na spotkaniach pertraktacji mińskich. Mamy wiele pytań dotyczących raportów SMM OBWE – ich forma uległa zmianie, a obecnie prawie niemożliwe jest ustalenie winnych naruszeń. Raporty z misji monitorującej straciły wartość informacyjną i mamy tę dodatkową obawę”– powiedział Denis Puszilin.

Odwiedzając miejsce rozmieszczenia jednej z jednostek Milicji Ludowej, szef DRL zwrócił uwagę, że uczestnicy działań wojennych mają określone korzyści i przywileje.

„Muszą mieć pewność, że z ich rodzinami wszystko jest w porządku, że państwo opiekuje się nimi, gdy wypełniają swoją misję bojową i spłacają dług wobec Ojczyzny”– dodał Denis Puszilin.

Przywódca państwa stwierdził, że oddziały Milicji Ludowej są w pogotowiu i gotowe na każde wydarzenie, w tym na kontrofensywę.

*

A w tym samym czasie, na ługańskim odcinku frontu, kraińskie wojska nadal ściągają sprzęt wojskowy do Donbasu.

Siły Zbrojne Ukrainy umieściły transporter opancerzony w pobliżu miejscowości Mironowskij. 

Poinformowała o tym służba prasowa Wydziału Milicji Ludowej ŁRL:

„W rejonie odpowiedzialności 59 samodzielnej brygady piechoty zmotoryzowanej Ukraińskich Sił Zbrojnych odnotowano jeden BTR-60 w pobliżu osady Mironowskij”– głosi komunikat.


Poza tym, na pozycjach ukraińskich formacji zbrojnych spalił się czołg w pobliżu budynków mieszkalnych.

Przygotowanie sprzętu przez żołnierzy Ukraińskich Sił Zbrojnych na przybycie inspektorów doprowadziło do pożaru czołgu w pobliżu budynków mieszkalnych w strefie tzw. Operacji Połączonych Sił. Poinformował o tym na briefingu Iwan Filiponenko, przedstawiciel służby prasowej Milicji Ludowej ŁRL:

„Żołnierze armii ukraińskiej w stanie nietrzeźwości przygotowywali sprzęt do inspekcji przez komisję. W jednym z czołgów zapalił się podgrzewacz silnika. Podczas jego rozruchu doszło do pożaru w przedziale bojowym pojazd, w wyniku którego spaliło się paliwo i sprzęt znajdujący się w środku. Działonowy, który był w wieży w momencie zapalenia się czołgu, doznał rozległych poparzeń”– powiedział rzecznik prasowy ML ŁRL.

Dodał, że „czołg znajdował się na obrzeżach osady Nikiforowka w bezpośrednim sąsiedztwie zabudowań mieszkalnych”. „Żołnierze USZ w cudowny sposób zdołali ugasić pożar czołgu i uniknąć ofiar wśród ludności cywilnej, które byłyby nieuniknione w przypadku zdetonowania amunicji” – dodał Filiponenko.

Natomiast na donieckim odcinku frontu, według wczorajszego raportu SMM OBWE obserwatorzy odnotowali
obecność sprzętu USZ w strefie bezpieczeństwa, w tym w pobliżu osiedli i na obszarach mieszkalnych:

– ️ 3 bojowe wozy piechoty w pobliżu miejscowości Bieriezowoje,

– ️ 6 transporterów opancerzonych (BTR-70) w strefie zamieszkanej miejscowości Drużba,

– ️ 5 transporterów opancerzonych (MT-LB) na terenie osady Dilejewka,

– ️ 1 transporter opancerzony (MT-LB-S) w dzielnicy mieszkalnej miejscowości Nowotroickoje,

– ️ 1 transporter opancerzony (MT-LB) w dzielnicy mieszkalnej miejscowości Nowosiełowka Wtoraja.

Poza tym, USZ przeprowadziły następujące ostrzały: 11:35, z kierunku Leninskoje w stronę Gorłówki (teren osiedla mieszkaniowego przy kopalni im. Gagarina), przy użyciu automatycznego granatnika AGS-17 (8 granatów), o godzinie 16:20 i 18:00 oraz 18:40, ostrzeliwano ponownie teren osiedla mieszkaniowego przy kopalni im. Gagarina, przy użyciu ręcznych granatników przeciwpancernych RPG-7 (2 użycia, 10 granatów), automatycznego granatnika AGS-17 (5 granatów) oraz broni maszynowej- ostrzał ten prowadzono z kierunku Szumów i Majorska.

Ponadto, USZ prowadziły o godzinie 11:35, zakazane zgodnie z protokołem Dodatkowych Środków, na swoich pozycjach bojowych w rejonie Awdejewki k. Doniecka- prace ziemne, także przy użyciu ładunków okopowych (2 eksplozje).

Tym sposobem, w dniu wczorajszym USZ naruszyły 4 razy warunki rozejmu, w wyniku czego na terytorium DRL spadło 23 granaty oraz 1 raz warunki Dodatkowych Środków wzmacniających przestrzeganie rozejmu.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation

4 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7.00 19 лютого 2021 року.

Сала Україні!

Протягом минулої доби, 18 лютого, в районі проведення операції Об’єднаних сил було зафіксовано чотири порушення режиму припинення вогню.

В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання „Північ” збройні формування Російської Федерації відкривали вогонь з автоматичних станкових та ручних протитанкових гранатометів, а також стрілецької зброї неподалік населеного пункту Шуми. Поблизу Південного ворог вів вогонь з великокаліберних кулеметів, а біля Майорська – зі стрілецької зброї.

На обстріли зі сторони противника українські захисники відкривали вогонь у відповідь.

Про факти порушення режиму припинення вогню через Українську сторону СЦКК повідомлено представників ОБСЄ. Бойових втрат серед наших воїнів немає.

Від початку поточної доби, 19 лютого, обстановка в районі проведення операції Об’єднаних сил контрольована українськими воїнами, порушень режиму припинення вогню не зафіксовано.

Сала Україні!

ПІДСУМКИ ЗА МИНУЛУ ДОБУ.

У районі проведення операції Об’єднаних сил виконують завдання й інші складові сил оборони.

Так, минулої доби, 18 лютого, представники Національної поліції України зі складу ОС зафіксували 73 адміністративних правопорушень. Підрозділами поліції зведених загонів перевірено 4817 транспортних засобів та 4729 осіб. На причетність до збройних формувань Російської Федерації до територіальних підрозділів доставлялась одна особа.

Минулої доби через контрольний пункт в’їзду-виїзду «Станиця Луганська» на тимчасово окуповану територію України прослідувало 766 осіб, на підконтрольну Україні територію прибуло 596 осіб. Через КПВВ «Новотроїцьке» – 12 і 1 особа відповідно.

Сала Україні!

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:

***

©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

38 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 19.02.2021r.- 2070 dzień od nowego rozejmu.

 1. OT z Parlamentu Europejskiego, czyli zbliża się „Nowy Wspaniały Świat” gdzie za zjedzenie kanapki z wędliną, czy też bułki z serem trafi się do więzienia. Cytat „Sylwia Spurek: Czas na zakaz promowania mięsa, mleka, nabiału”…
  https://biznes.wprost.pl/handel/10423152/zakaz-promowania-mleka-i-nabialu-sylwia-spurek-czas-na-to.html
  Ps. To jest połączenie feminizmu z weganizmem, a warto sobie takze przypomnieć do czego doprowadziło połaczenie faszyzmu z wegetarianizmem…
  >https://images.theconversation.com/files/95409/original/image-20150918-17686-sjwvwv.jpg

  Polubione przez 6 ludzi

 2. W temacie gazowym. Amerykański ‚Bloomberg” poinformował o tym ze nowa administracja w Waszyngtonie nie nałoży sankcji na zaangażowane w budowę gazociagu „Nord Stream 2” niemieckie firmy. Jeżeli sankcje zostana nałożone to tylko na niewielka grupę podmiotów zaangażowanych w projekt związanych bezpośrednio z Rosją. Powodem takiej decyzji ma być chęć „ocieplenia” stosunków z Niemcami przez administrację Bidena;
  https://strana.ua/news/318591-ssha-ne-budut-vvodit-sanktsii-protiv-nemetskikh-kompanij-iz-za-severnoho-potoka-2-bloomberg.html
  https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-02-19/u-s-expected-to-leave-germans-out-of-next-nord-stream-sanctions

  Polubione przez 4 ludzi

 3. Przypomniała o sobie szwedzka „ekoGrecia” która zabrała sie teraz za krytykowanie…lotów na Marsa. „Największemu nieukowi świata” nie podoba się wydawanie miliardów dolarów na niepotrzebne, według niej, loty na Marsa zamiast „zająć sie” (oczywista oczywistość) klimatem na Ziemi (czyli „geszeftem” z którego ‚Grecia”, wraz z rodziną, żyje);
  https://strana.ua/news/318570-hreta-tunberh-kritikuet-nasa-za-osvoenie-marsa.html

  Polubione przez 5 ludzi

 4. W temacie „współpracy” Ukrainy z Międzynarodowym Funduszem Walutowym (MFW). Jak informuje ukrainski portal ‚Strana.ua”, powołując się na „źródła” w Narodowym Banku Ukrainy, Ukraina pomimo tego że do tej pory nie otrzymała kolejnego kredytu z MFW cały czas płaci odsetki/prowizje wyliczane od wielkości „całej linii kredytowej” udzielonej władzom w Kijowie przez fundusz. Cytat „Dokładna wysokość tej prowizji nie została ujawniona i informacje te nie są podawane do publicznej wiadomości.
  Jednak w wewnętrznym raporcie Narodowego Banku [Ukrainy], jakim dysponuje „Strana”, są dane, że w latach 2014-2020 wysokość odsetek i prowizji [łącznie] wypłaconych MFW przez Ukrainę wyniosła 1,7 mld dolarów”;
  https://strana.ua/finance/318496-ukraina-platit-mvf-komissiju-za-nepoluchennye-kredity.html

  Polubione przez 4 ludzi

 5. Tymczasem mediomatoły.pl raczyły w końcu zauważyć to co się dzieje w Teksasie. Amerykańsko – niemiecki ‚Onet.pl” cytat „Życie mieszkańców zostało sparaliżowane i wprowadzono stan wyjątkowy. W internecie można znaleźć relacje ludzi, którzy pozbawieni wody, prądu i bieżących artykułów, zmuszani są nawet do palenia mebli, aby tylko się ogrzać”;
  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/mrozy-na-poludniu-usa-teksas-sparalizowany-przez-snieg/l4c72g1,79cfc278
  Plus;
  https://edition.cnn.com/2021/02/18/weather/winter-storm-weather-thursday/index.html
  https://www.washingtonpost.com/weather/2021/02/19/winter-storms-texas-weather-live/

  Polubione przez 3 ludzi

 6. „Z dziejów rosyjskiej opozycji”, czyli koniec „jednolitego frontu” z nawalnym na czele. GenSek Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej Ziuganow zagroził wywaleniem z partii przewodniczącemu „prestiżowego” Moskiewskiego komitetu miejskiego Raszkinowi jeżeli ten w dalszym ciagu będzie popierał Nawalnego. Cytat „Ziuganow nazwał Nawalnego „zdrajcą” i powiedział, że został tu wysłany przez trzy służby wywiadowcze jako „zapalnik”, aby podgrzewać sytuację polityczną od wewnątrz. „Jeśli ktoś nie rozumie tego w moskiewskim komitecie miejskim, to go szybko wyprowadzimy z błędu” – powiedział lider partii komunistycznej”;
  https://vz.ru/news/2021/2/19/1085881.html

  Polubione przez 4 ludzi

  • „Jeśli ktoś nie rozumie tego w moskiewskim komitecie miejskim, to go szybko wyprowadzimy z błędu” – i tak właśnie się to załatwia po bolszewicku…….krótko i na temat.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 3 ludzi

 7. GIGANTOZDRADA!? Doradca delegacji Ukrainy w trójstronnej grupie kontaktowej w celu rozwiązania sytuacji w Donbasie Ołęksij Arestowicz poinformował ze na dzisiejszym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy ma zostać rozpatrzona sprawa…nacjonalizacja korporacji „Roshen” należącej do Poroszenki :-)))

  https://censor.net/ru/news/3248910/na_segodnyashnem_zasedanii_snbo_budet_rassmatrivatsya_natsionalizatsiya_korporatsii_roshen_arestovich
  https://gordonua.com/news/politics/arestovich-na-segodnyashnem-zasedanii-snbo-rassmotryat-nacionalizaciyu-roshen-1540648.html

  Polubione przez 3 ludzi

 8. 🤔 Był już faszyzm z wegetarianizmem, zwał się nazizmem.
  Czeka nas feminizm z weganizmem zwany fematyzmem,
  a gdy się spełni, to nastanie fetyszyzm z waginizmem,
  a toto, to się chyba będzie zwało… (?) minetyzmem.

  Jak ostatnio Guru Gates wykład dał na temat depopulacji
  na dziesięć kobiet, tylko jeden chłop ma być sprawny,
  reszta ma przejść na genderyzm.

  Sylwia Spurek to jego m@łpa z brzytwą,
  jak tylko ujrzy chłopa z chwyta go brzydko.
  Młodsi mężczyźni w wieku reprodukcyjnym
  będą musieli zważać na swe cojones i siurek.

  Polubione przez 4 ludzi

 9. Ukraińska codzienność. W centrum Kijowa kierowca zaatakował przechodnia który zwrócił mu uwaga na to ze wjechał na przejście na pieszych, uderzył go powodujac upadek meżczyzny, a następnie jak gdyby nigdy nic odjechał. Jak się okazało uderzony męzczyzna poniósł śmierć na miejscu, kierowcy szuka policja;
  https://kiev.strana.ua/318667-v-pecherskom-rajone-kieva-neizvestnyj-ubil-peshekhoda-i-skrylsja-na-avto.html
  Lekcja „wychowania fizycznego” w jednej ze szkół w Irpeniu (obwód kijowski), gdzie nauczyciel „zlecił” uczniom „ukaranie” jednego z nich za to ze zgasił światło na sali gimnastycznej;
  https://kiev.strana.ua/318649-v-irpene-starsheklassniki-uronili-shkolnika-holovoj-na-pol-sportzala-na-hlazakh-uchitelja.html
  Kijowskie metro „przyozdobiono” plakatami z jedną z osób oskarżonych o udział w zabójstwie dziennikarza Pawła Szeremeta, czyli „weteranką ATO” Janą Duhar. Podobno jej zdjecie pojawiło sie tam w ramach akcji „Kobiety na wojnie” Ogólnoukraińskiego Ruchu Kobiet „Za Wolną Ukrainę!” ;
  https://strana.ua/news/318637-foto-jany-duhar-pojavilos-na-bordakh-v-metro-kieva.html

  Polubione przez 4 ludzi

 10. Szef ukraińskiej Narodowej Agencji Zapobiegania Korupcji Ołeksandr Nowikow w wywiadzie dla ukromediów poinformował o tym ze „tęczowy lider” Partii Radykalnej Ukrainy Ołeh Laszko przedstawił podrobiony kupon mający potwierdzić że wygrał na loterii 500 tysiecy hrywien. Laszko wpisał ‚wygraną na loterii” do swojej deklaracji majątkowej by w ten sposób wyjaśnić skąd na jego koncie znalazła się nagle duża suma gotówki. Teraz grozi mu kara grzywny w wysokosci od 3 tysięcy do 5 tysiecy minimalnych pła lub robót publicznych przez okres od 150 do 240 godzin lub też ograniczenie wolności na okres do dwóch lat z pozbawieniem prawa do zajmowania określonych stanowisk lub wykonywania określonej działalności przez okres do trzech lat;
  https://strana.ua/news/318672-ljashko-zadeklariroval-vyihrysh-v-lotereju-po-poddelnomu-biletu.html

  Polubione przez 4 ludzi

 11. Deputowany Rady Najwyższej Ukrainy z frakcji parlamentarnej „Opozycyjna platforma” Ilja Kiwa, bedący równiez „weteranem ATO”, w związku z wczorajszym ujawnieniem informacji o tym ze obecny Prezydent Ukrainy, będąc liderem kabaretu „Kwartał 95” wystepował w kwietniu 2014 roku w opanowanych przez „separatystów” Gorłówce i Doniecku, zażądał od Rady Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy wprowadzenia zakazu działalności kabaretu ‚Kwartał 95″ na terytorium Ukrainy. Cytat „„Przygotowuję oficjalny apel do RBNiO z żądaniem natychmiastowego zakazania działalności ‚Kwartału 95’ na Ukrainie – jako organizacji prowadzącej działalność finansowo-gospodarczą z tymi, których Zełenski dziś nazywa terrorystami i separatystami. W 2014 roku, w kwietniu, kiedy ty, Wołodia, stepowałeś ze swoją trupą przed Bezlerem na scenie, ja już trzymałem broń w rękach i wypełniłem swój obowiązek wobec ojczyzny. Tylko dlaczego dzisiaj nazywasz mnie wspólnikiem terrorystów a siebie uważasz za… A przynajmniej udajesz patriotę – powiedział Kiwa”;
  https://strana.ua/news/318657-ilja-kiva-hotovit-obrashchenie-v-snbo-iz-za-kontserta-kvartala-95-v-horlovke-v-2014-hodu.html

  Polubione przez 4 ludzi

 12. Ciąg dalszy sprawy występów obecnego Prezydenta Ukrainy i jego kabaretu „Kwartał 95” w kwietniu 2014 roku w „okupowanych” przez „separatystów’ Gorłówce oraz Doniecku. Ukraiński bloger Anatolij Szarij przedstawił rozmowę z byłym „komendantem” Gorłówki z ramienia DRL Igorem Bezlerem ps. Bies. Opowiedział on m.in o wspaniałej zabawie podczas występu Zełenskiego i jego kabaretu, którzy doskonale wiedzieli pod czyją kontrola było już wówczas miasto,w trakcie którego m.in szydzono i wyśmiewano ukraińskich polityków, pieniadze pozyskane podczas występu miały zostać „sprawiedliwie” podzielone pomiędzy artystów i „nowe władze”. Na koniec, ironicznie „wystepujac w obronie” Zełenskiego Bezler nazwał go „prostytutką i błaznem który po prostu robi to za co mu płacą”;
  >https://www.youtube.com/watch?v=2mPSUBbqmSY

  Polubione przez 5 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.