Wojna domowa na Ukrainie 20.02.2021r.- 2071 dzień od nowego rozejmu.


Niemy krzyk”– dzień 341.

Na forum „Rosyjski Donbas” Denis Puszilin- przywódca DRL wspólnie z szefem Ługańskiej Republiki Ludowej Leonidem Pasecznikiem, zdecydowali o potrzebie wzmocnienia pracy na rzecz ludności mieszkającej na terytorium kontrolowanym przez Ukrainę i poszerzenia Programu Humanitarnego na rzecz Zjednoczenia Ludzi z Donbasu. Teraz jego działanie zostanie rozszerzone na rosyjskich i rosyjskojęzycznych obywateli całej Ukrainy.

Zamiar ten podyktowany jest przede wszystkim świadomością złożoności sytuacji, w jakiej znajdują się rosyjskojęzyczni mieszkańcy Ukrainy. Nauczyciele tracą pracę, dzieci boją się porozumiewać w ojczystym języku. Dyskryminacja narasta we wszystkich sferach życia, nie wyłączając poziomu gospodarstwa domowego. Prześladowania osób, które nadal bronią swoich praw do mówienia po rosyjsku, nasilają się i rozważane są projekty ustaw naruszające ich prawa.

„Nie mamy moralnego prawa, by nie wyciągać pomocną dłoń. Środki wsparcia dla rosyjskojęzycznych i rosyjskojęzycznych obywateli Ukrainy są zdefiniowane pod kątem praktycznej realizacji doktryny ‚Rosyjskiego Donbasu’- dokumentu, którego zapisy odzwierciedlają najważniejsze problemy mieszkańców Donbasu i wyznaczają wektor naszego rozwoju.

Pomimo przeformatowania Programu Humanitarnego jego najważniejsze kierunki pozostaną. W szczególności wsparcie będzie kontynuowane dla mieszkańców części Donieckiej Republiki Ludowej czasowo kontrolowanej przez Ukrainę, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. Szczególna uwaga zostanie zwrócona na weteranów Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Ich pozbawienie praw wyborczych i narastająca agresja ze strony ukraińskich radykałów wywołują słuszne oburzenie całej myślącej części społeczności światowej. Jesteśmy również zobowiązani do pomocy nauczycielom języka i literatury rosyjskiej, którzy zachowując nasze wspólne wartości muszą znosić upokorzenie i przezwyciężać wrogość. Opracowywana jest kwestia wsparcia obywateli, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej ze względu na nastroje rusofobiczne.

Zapewnia także warunki do uzyskania średniego i wyższego wykształcenia zawodowego w instytucjach Republiki, bezpłatną pomoc medyczną i pomoc prawną.

Jestem przekonany, że Program Humanitarny od razu pokaże skuteczność swoich działań i pomoże chronić interesy rosyjskich i rosyjskojęzycznych obywateli Ukrainy, których prawa konstytucyjne są łamane przez rządzący w Kijowie reżim.”
– napisał w swoim oświadczeniu, \szef Donieckiej Republiki Ludowej

Denis Puszilin
.
http://dnr-news.com/oficialno/55719-zayavlenie-glavy-dnr-denisa-pushilina-o-rasshirenii-deystviya-gumanitarnoy-programmy-po-vossoedineniyu-naroda-donbassa.*
A na foncie w Donbasie, na jego ługańskim odcinku, ukraińskie formacje zbrojne rozmieściły cztery pojazdy opancerzone w strefie prowadzonej tam przez nie Operacji Połączonych Sił (OPS).

Poinformowała o tym służba prasowa Wydziału Milicji Ludowej ŁRL:

„W rejonie odpowiedzialności 80 brygady Ukraińskich Sił Zbrojnych odnotowano obecność transportera opancerzonego w Pietrowce (osada miejska) i 59 brygady- dwa bojowe wozy piechoty BMP-1 i jeden MT-LB transporter opancerzony w (miejscowości) Mironowski. „

Poza tym, USZ w minionym tygodniu zaminowały obszary czterech osad w strefie na kontrolowanym przez siebie terenie tzw. Operacji Połączonych Sił.

Poinformował o tym na briefingu oficjalny przedstawiciel Milicji Ludowej ŁRL Jakow Osadczy:

„W mijającym tygodniu odnotowaliśmy instalację przeszkód w postaci min przez saperów z 59 i 92 brygady na terenach osad (wiosek) Nowoługańskoje, Mołodieżnoje (osada typu miejskiego) Troickoje i Popasnej”.

Osadczy wezwał mieszkańców wskazanych obszarów oraz obserwatorów Specjalnej Misji Obserwacyjnej OBWE do zachowania ostrożności we wspomnianym wyżej rejonie.


Generał Ukraińskich Sił Zbrojnych Ukrainy uznał niemożność rozminowania terenu OPS.

Dowódca sił wsparcia Ukraińskich Sił Zbrojnych gen. Nikołaj Żirnow przyznał, że skuteczne rozminowanie terenu w strefie tzw. Operacji Połączonych Sił („JFO”) jest niemożliwe. O czym także poinformował na briefingu oficjalny przedstawiciel Milicji Ludowej ŁRL Jakow Osadczy.

Przypomniał, że „po śmierci trzech spadochroniarzy 81 brygady powietrzno-desantowej, prezydent Ukrainy Zełenski osobiście nakazał Ministrowi Obrony (Andrzejowi) Taranowi i Naczelnemu Wodzowi Sił Zbrojnych Ukrainy (Rusłan) Chomczakowi zbadanie przyczyn śmierci ukraińskich żołnierzy i znalezienia osób odpowiedzialnych za to, co się stało”. 

W tym celu 16 lutego do strefy OPS przybyła komisja, na czele której stanął dowódca sił wsparcia Ukraińskich Sił Zbrojnych generał dywizji Nikołaj Żirnow, odpowiedzialny za wsparcie inżynieryjne. „Oprócz zapoznania się z sytuacją i przeprowadzenia inspekcji formacji i jednostek w strefie OPS, zadaniem komisji było opracowanie rozwiązania zapobiegającego śmierci żołnierzy. Według naszego źródła w centrali OPS Żirnow, oceniając sytuację, wyraził opinię, że skuteczne rozminowywanie terytorium kontrolowanego przez ukraińskie wojsko, a także dokładna lokalizacja wszystkich pól minowych wytyczonych przez ukraińskich żołnierzy nie jest możliwea- powiedział Osadczy, dodając, że „aby uspokoić najwyższe kierownictwo kraju, Żirnow przygotował raport, który nie budzi kontrowersji w kierownictwie.”

Ponadto, według wczorajszego raportu SMM OBWE, na donieckim odcinku frontu obserwatorzy odnotowali naruszenie przez USZ decyzji ramowej w sprawie wycofania sił i sprzętu z 21 września 2016 r .:

– ️ w rejonie wycofania w pobliżu wsi Piertowskoje, UAV dalekiego zasięgu SMM OBWE zarejestrował obecność 1 osoby na byłym ukraińskim stanowisku wojskowym, około 1,5 kilometra na wschód-północny-wschód od południowo-zachodniego narożnika stanowiska.

Misja zarejestrowała również kolejne miny przeciwpancerne rozmieszczone przez USZ:

– ️ około 1,2 km dalej na zachód i 3,5 km na południowy wschód od Bieriezowoje dron krótkodystansowy SMM OBWE jako pierwszy zarejestrował 59 min przeciwpancernych rozmieszczonych w 2 rzędach w poprzek drogi T0509, rozciągających się na północ i południe i wchodzących na przyległe pola. Miny te należą do ukraińskich sił zbrojnych.

Ponadto obserwatorzy odnotowali obecność uzbrojenia USZ z naruszeniem linii rozgraniczenia, poza wyznaczonymi obszarami składowania oraz w strefie bezpieczeństwa, w tym w pobliżu osiedli i bezpośrednio na terenach mieszkalnych:

– ️ 1 SAM (9K35 „Strieła-10”), 3 MT-LB i 1 opancerzony pojazd ratowniczy w strefie mieszkalnej  wsi Taramczuk,


– ️ 1 SAM (9K33 „Wasp”) w pobliżu wsi Jurkowka,


– ️ 7 szt. samobieżnych haubic (2S3 „Akacja”, 152 mm) w pobliżu terenu zabudowanego wsi Mangusz,


– ️ 3 bojowe wozy piechoty w pobliżu miejscowości Bieriezowoje,


– ️ 2 szt. BMP i 1 szt. MT-LB w pobliżu miejscowości Mironowskij,


– ️ 2 szt. BMP-2 w pobliżu miejscowości Sławnoje,


– ️ 1 BTR-70 i 1 opancerzony wóz bojowy nieznanego typu w pobliżu wsi Krasnogorowki,


– ️ 1 MT-LB-M z działem przeciwlotniczym (ZU-23, 23 mm) w strefie zamieszkanej miejscowości Nowosiełowka Wtoraja,


– ️ 2 BMP-1 w pobliżu Bogdanowki.

Poza tym, w ciągu minionej doby, USZ przeprowadziły 4 ostrzały: o godzinie 07:55 i 07:58, z kierunku Zajcewa w stronę Gołmowskiego- w rejonie Gorłówki, przy użyciu moździerza kaliber 120 mm (2 ostrzały, 20 min) oraz w tym samym rejonie- o godzinie 17:00, z kierunku Lenienskoje w stronę osiedla mieszkaniowego przy kopalni im. Gagarina, przy użyciu automatycznego granatnika AGS-17 (6 granatów) i broni maszynowej, a także o godzinie 17:23, z kierunku Pawłopola w stronę Ukraińskoje- na południowym odcinku frontu, przy użyciu ciężkiego granatnika przeciwpancernego SPG-9 (3 granaty). Dodatkowo, USZ naruszyły także 2 razy warunki Dodatkowych Środków zawieszenia broni, prowadząc o godzinie 14:25, w okolicy Marinki oraz o godzinie 17:23, w okolicy Nowomichajłowki- w rejonie Doniecka, prace inżynieryjne na swoich stanowiskach bojowych, przy użyciu ładunków okopowych (2 eksplozje).

W sumie, USZ minionej doby 4 razy naruszyły warunki rozejmu, w wyniku czego na terytorium DRL spadło 29 pocisków.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation

5 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7.00 20 лютого 2021 року.

Сала Україні!

Протягом минулої доби, 19 лютого, в районі проведення операції Об’єднаних сил було зафіксовано п’ять порушень режиму припинення вогню.

В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання „Північ”, неподалік населеного пункту Зайцеве, російсько-окупаційні війська вели прицільний вогонь по українських позиціях з мінометів 120-го калібру.

Поблизу Луганського збройні формування Російської Федерації відкривали вогонь з гранатометів різних систем, а біля Південного – ще й зі стрілецької зброї.На обстріли зі сторони противника українські захисники відкривали вогонь у відповідь. Бойових втрат серед наших воїнів немає.

В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання „Схід”, неподалік Водяного, що на Приазов’ї противник здійснив дистанційне мінування місцевості в напрямку наших позицій мінами ПОМ-2 за допомогою ПКМ-1.

Від початку поточної доби, 20 лютого, було зафіксовано одне порушення режиму припинення вогню. Так, поблизу Новгородського, що в районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання „Північ”, збройні формування Російської Федерації відкрили прицільний обстріл наших позицій з мінометів 120-го калібру, випустивши при цьому понад тридцять мін.

Про факти порушення режиму припинення вогню через Українську сторону СЦКК повідомлено представників ОБСЄ. Бойових втрат серед наших воїнів немає.

Обстановка в районі проведення операції Об’єднаних сил залишається контрольованою українськими воїнами.

Сала Україні!

ПІДСУМКИ ЗА МИНУЛУ ДОБУ

У районі проведення операції Об’єднаних сил виконують завдання й інші складові сил оборони.

Так, минулої доби, 19 лютого, представники Національної поліції України зі складу ОС зафіксували 76 адміністративних правопорушень. Підрозділами поліції зведених загонів перевірено 4992 транспортних засоби та 4491 особа. На причетність до збройних формувань Російської Федерації до територіальних підрозділів доставлялась одна особа.

Минулої доби через контрольний пункт в’їзду-виїзду «Станиця Луганська» на тимчасово окуповану територію України прослідувало 698 осіб, на підконтрольну Україні територію прибуло 445 осіб. Через КПВВ «Новотроїцьке» – 58 і 75 осіб відповідно.

Сала Україні!

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:

***

©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

39 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 20.02.2021r.- 2071 dzień od nowego rozejmu.

 1. Epidemia koronawirusa na świecie. Pojawiła się informacja o tym ze Rosja przekaże 300 mln dawek swojej szczepionki „Sputnik V” jako dar państwom Afryki;
  >https://twitter.com/sputnik_fr/status/1362870070318276609
  Plus w Rosji zarejestrowano trzecią już szczepionkę opracowaną przez Centrum Badań i Rozwoju Preparatów Immunobiologicznych im. Czumakowa o nazwie „CoviVac”. Jak poinformował Premier Rosji pierwsza partia nowej szczepionki ma trafić do „obiegu” już w połowie przyszłego miesiaca;
  https://www.rbc.ru/society/20/02/2021/6030b07b9a79473fe4305eb1

  Polubione przez 4 ludzi

 2. Dla zainteresowanych, artykuł przedstawiający sylwetkę Oksany Marczenko, ukraińskiej prezenterki telewizyjnej i celebrytki, żony Wiktora Miedwiedczuka którą sankcjami objęła wczoraj Rada Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy. Cytaty „Ukraina po raz pierwszy wprowadza sankcje wobec własnej gwiazdy telewizyjnej, która pojawiła się w wielu krajowych kanałach telewizyjnych.
  Prezenterka telewizyjna od dawna zna Władimira Zełenskiego, który będąc showmanem kręcił się w tych samych sferach co Marczenko. Według niej przychodził nawet do jej i domu Medwiedczuka, aby omawiać wspólne projekty telewizyjne [i zapewne brać od nich na nie pieniądze-dopisek mój]”;
  https://strana.ua/news/318770-oksana-marchenko-popala-pod-sanktsii-chto-izvestno-o-televedushchej.html

  Polubione przez 2 ludzi

 3. W temacie gazowym. „Bloomberg” ujawnił że zgodnie z wczesniejszymi zapowiedziami nowymi sankcjami nałozonymi na „Nord Stream 2” mają zostać obłożone tylko dwie rosyjskie firmy zaangażowane w projekt, czyli m.in przeciwko firmie będącej właścicielem statku „Fortuna” układającym gazociąg, która i tak jest juz objęta sankcjami wprowadzonymi jeszcze za rządów Trumpa;
  https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-02-20/u-s-singles-out-russian-ship-for-breaking-nord-stream-sanctions?srnd=premium

  Polubione przez 4 ludzi

 4. Uwaga! Uwaga! Nadchodzi ⚡YLWIA ⚡PUREK .
  NIe wiem o co się tak pieni ten Jedrzejewski z Forum Żydów Polskich.
  Spójrz tylko na ten nos Sylwii Spurek, toż to jedna z Sorosowych córek.
  https://www.fronda.pl/a/pawel-jedrzejewski-niebezpieczna-ideologia-sylwii-spurek,139437.html
  https://m.demotywatory.pl/tag/sylwia-spurek

  Obawiam się, że z ”SEKSMISJI” wypełzły na powierzchnie inne też ⚡ strażniczki…
  i teraz w realu dzieje się ”⚡eksmi⚡ja” pod wodzą Lempart i Spurek.
  Panowie ostrzegam, uważać, bo stracić możecie swe cojones i siurek.
  https://m.demotywatory.pl/tag/seksmisja

  Polubione przez 4 ludzi

 5. Niezły odlot
  „Naftohaz” poinformował, że planuje przeznaczyć w ciągu najbliższych 10 lat, aż 25 MILIARDÓW $ na inwestycje związane ze zwiększeniem wydobycia gazu na Ukrainie. Nowa strategia zakłada, ze to prywatni inwestorzy wyłożą środki na odwierty.
  https://www.unian.info/economics/naftogaz-the-company-to-invest-us-20-25-bln-in-gas-production-11327879.html
  Komentarz: PGNiG miał ponoć interesować się wydobyciem gazu na Ukrainie, jednak poza podpisaniem memorandum, sprawy nie zaszły daleko. Na Ukrainie działa też kilka prywatnych firm oligarchów, jednak i one nie są zbyt zainteresowane zwiększeniem wydobycia (ryzykowna inwestycja). Z roku na rok spada wydobycie gazu na Ukrainie, głównym problemem jest brak nowych odwiertów (kosztowne inwestycje) jak i zużycie starych złóż (nawet do 80%).
  W tej sytuacji konieczne jest zwiększenie finansowania, jednak środków w budżecie państwa i państwowych spółek brak. Strategia pozyskania zagranicznego wsparcia jest może i dobra, ale…klimat biznesowy jest taki jaki jest i nie słyszałem, aby jakieś wielkie korporacje pchały się na Ukrainę BEZ stosownych zabezpieczeń.

  Polubione przez 4 ludzi

 6. Rząd w Kijowie twierdzi, że liczba zgonów z powodu epidemii kononawirusa na terenach republik zastraszająco rośnie.
  https://covid.unian.info/covid-19-corona-mortality-rate-in-occupied-donbas-catastrophic-11327507.html?_gl=1*7216pq*_ga*MTI2OTA0NzkyOC4xNjEzODE5NzY1*_ga_P6EEJX21DY*MTYxMzgxOTc2NC4xLjEuMTYxMzgxOTc3My41MQ..*_ga_DENC12J6P3*MTYxMzgxOTc2NC4xLjEuMTYxMzgxOTc3My41MQ..&_ga=2.222504603.1049063391.1613819765-1269047928.1613819765
  Komentarz: Mam takie wrażenie, ze to kolejna próba ukraińskich polityków odwrócenia uwagi społeczeństwa od krajowych problemów, również tych związanych z epidemią.
  Nie twierdzę, że sytuacja epidemiologiczna w separatystycznych republikach jest dobra-mieszka tam wielu starszych ludzi, a system opieki zdrowotnej jest mocno przeciążony. Jednak w sytuacji gdy w samym 2020 liczba „nadliczbowych” zgonów na Ukrainie wyniosła 36 tysięcy to śmierdzą takie deklaracje hipokryzją.
  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/w-ubieglym-roku-ukraina-zanotowala-prawie-36-tys-nadmiarowych-zgonow/

  I w temacie epidemii
  Nie wiadomo, czy na Ukrainie rozprzestrzeniają się nowe warianty koronawirusa, bo w kraju nie ma laboratoriów, które mogłyby to sprawdzić – oświadczył we wtorek szef parlamentarnej komisji zdrowia tego kraju Mychajło Raduckyj.
  https://www.wnp.pl/rynki-zagraniczne/ukraina-szef-komisji-parlamentu-nie-wiemy-czy-sa-u-nas-nowe-warianty-koronawirusa,450476.html

  Polubione przez 4 ludzi

 7. Tymczasem „czarna rozpacz” w ukromediach, czyli z powodu obfitych opadów śniegu wszystkie zbiorniki na „okupowanym” (wg Kijowa) Krymie mogą znowu napełnić sie wodą…
  https://replyua.net/news/krym-poluostrov/243562-dlya-poluostrova-eto-slishkom-mnogo-vodohranilischa-kryma-mogut-polnostyu-napolnitsya-vodoy-iz-za-silneyshego-snegopada.html
  Jak wyglada sytuacja na Krymie;
  https://rg.ru/2021/02/19/reg-ufo/krym-zavalilo-snegom.html
  >https://www.youtube.com/watch?v=nOdtzhEzKy0

  Polubione przez 4 ludzi

 8. Dla zainteresowanych, artykuł o ujawnionym wczoraj przez szefa ukraińskiej Narodowej Agencji Zwalczania Korupcji fakcie popełnienia przestępstwa przez „tęczowego lidera” Partii Radykalnej Ukrainy Ołeha Laszki, czyli podrobienia kuponu loteryjnego by wskazywał na „wygraną” 500 tys. hrywien, a nastepnie wpisanie tej ‚wygranej” do swojej deklaracji majątkowej;
  https://strana.ua/news/318787-ljashko-poddelal-bilet-loterei-chto-ob-etom-izvestno.html

  Polubione przez 3 ludzi

  • Nie tak dawno zapodawałeś info, że Tymoszenko dostała z USA sporo kasy odszkodowania w ramach ,,ugody sadowej”.
   Zaraz tez spotkała się z Liaszko proponując mu wspólną koalicję.
   Teraz, gdy dostała od Zelenskiego propozycje wspólnej koalicji, musiała się pozbyć ,,gejowskiego ogona” i wystawiła go Skarbówce.
   Teraz zapewne ,,Ze” urządzi mu ,,noc długich noży”. Jego SA-gejów chyba oszczędzą, bo by zachodzie Tęczowi wrzask podnieśli, ale Liaszko jest już załatwiony. Będzie miał szczęście, jeśli jak Rohm nie skończy.
   No cóż, Historia lubi się farsą powtarzać.

   Polubione przez 3 ludzi

 9. OT militarne
  Władze w Kijowie chcą dokończyć korwetę/fregatę „Włodzimierz Wielki”-padły deklaracje, ze okręt zostanie ukończony. Niemniej takich zapewnień w ciągu ostatnich lat było wiele. Chociażby w sprawie krążownika „Ukraina”. Stocznia zajmująca się projektem zbankrutowała i obecnie chce sprzedać niedokończony kadłub.
  https://defence-ua.com/army_and_war/korvet_volodimir_velikij_planujut_dobuduvati_u_fregat_na_zaminu_getman_sagajdachnij-2848.html

  Polubione przez 4 ludzi

 10. Tymczasem Ukrainą wstrząsnęła ostatnio „fala samobójstw” nastolatek, która jak się okazuje jest skutkiem pojawienia się nowej „gry śmierci” (podobnej do wcześniejszego ‚Błekitnego Wieloryba”) na serwisie społecznościowym ‚TikTok”. Nastolatki trują się lekarstwami, albo wyskakują z okien;
  https://strana.ua/articles/analysis/318474-v-ukraine-volna-podrostkovykh-samoubijstv-politsija-podozrevaet-hruppy-smerti-v-sotssetjakh.html
  W związku z tymi wydarzeniami Rada Najwyższa Ukrainy chce wprowadzić zakaz sprzedaży osobom niepełnoletnim lekarstw;
  https://strana.ua/news/318780-parlament-nameren-zapretit-prodazhu-lekarstv-detjam.html
  A ukraiński Rzecznik Praw Dziecka chce by na Ukrainie ograniczono czy wręcz zakazano działania ‚destrukcyjnych sieci [społecznościowych” z „TikTok” na czele;
  https://www.unn.com.ua/uk/exclusive/1917065-otruyennya-shkolyarok-dityachiy-ombudsmen-pidtrimuye-zaboronu-tik-tok-ta-inshikh-destruktivnikh-merezh

  Polubione przez 4 ludzi

 11. Ukraińscy bandyci ostrzelali Gorłówkę, są straty pośród obrońców DRL – 1 zabity i dwóch rannych. Ostrzał był przez cały ranek 20 lutego i w nocy z 19 na 20 lutego. Według przedstawicielstwa Doniecka w JCCC do nocnego ostrzału użyto moździerzy i min kalibru 82 i 120 milimetrów . Ponadto około godziny 09:30 wojska ukraińskie rozpoczęły ostrzał także położonej na froncie wsi Staromichajłowka .
  https://novorosinform.org/847272

  Stanowiska ogniowe zostały stłumione przez ogień odwetowy obrońców DRL:
  https://novorosinform.org/847270

  Polubione przez 4 ludzi

 12. „Z dziejów rosyjskiej opozycji”, czyli zapadł wyrok w sprawie obrażania przez Nawal(o)nego 93-letniego weterana IIWŚ, którego zwyzywał w internecie za „kolaboracje z reżimem” ponieważ dziadek wystąpił z poparciem dla zmian w rosyjskiej konstytucji zaproponowanych przez władze. Proces Nawal(o)nemu wytoczyła rodzina weterana, a sąd „doceniając” wyczucie ogłady i „swoiste” poczucie humoru „nagrodził” Nawal(o)nego sumą 850 tysięcy rubli…do zapłacenia;
  https://strana.ua/news/317431-navalnyj-v-sude-po-veteranu-samye-jarkie-tsitaty.html

  Polubione przez 5 ludzi

 13. Jeszcze w temacie sankcji jakie wczoraj wprowadził Zełenski na wniosek Rady Obrony i Bezpieczeństwa Ukrainy, został nimi objęty także chiński inwestor, prezes „BEIJING SKYRIZON AVIATION INDUSTRY INVESTMENT”, który kupił ukraińskie przedsiębiorstwo „Motor Sicz”, którą to transakcję sprzedaży zablokowały władze w Kijowie na wniosek USA;
  https://strana.ua/news/318841-zelenskij-vvjol-sanktsii-protiv-medvedchuka-marchenko-i-kitajskoho-investora-motor-sichi.html
  I jeszcze w temacie, czyli pełne poparcie dla wprowadzonych sankcji wyraziła…Ambasada USA w Kijowie;
  https://strana.ua/news/318829-posolstvo-ssha-v-ukraine-odobrilo-reshenie-snbo-o-sanktsijakh-protiv-medvedchuka-i-eho-zheny.html

  Polubione przez 4 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.