Wojna domowa na Ukrainie 27.02.2021r. 2076 dzień od nowego rozejmu.


Niemy krzyk”– dzień 348.Dziś występ kabaretu „Kwartał 95”.

Aby Ukraina mogła wrócić do normalnego życia, a jej obywatele odczuwali radość i mieli szczery uśmiech na twarzach, Rosja „musi zwrócić okupowany Krym”. O czym zapewnił w swoim przesłaniu wideo prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

W swoim przemówieniu z okazji 7 rocznicy proukraińskiego wiecu w Symferopolu Zełenski przypomniał, że ​​data ta została nazwana „Dniem oporu wobec okupacji Autonomicznej Republiki Krymu i Sewastopola”.

„Krym był sercem Ukrainy. Słoneczny, ciepły, jasny. Siedem lat temu wyrwano nam serce. Nigdy nie zapomnimy, kto to zrobił, i nigdy nie zapomnimy, kto na to pozwolił. Niektórzy upierali się, że legalnie i grzecznie wyrwali nam serce. A teraz, ściskając go w dłoniach, naprawdę zastanawiają się, dlaczego Ukraina jest obrażona, dlaczego nie chce mieć dobrych relacji, dlaczego jest tyle nienawiści, dlaczego Ukraina nie może tego zapomnieć i wybaczyć …”– powiedział Zełenski.

Według Zełenskiego „pamięć Ukraińców, że półwysep jest okupowany, i nikt nie będzie mógł go zaanektować”.

„Że jest aktywna militaryzacja regionu. Że na Krymie regularnie łamane są prawa Ukraińców i Tatarów krymskich. Prześladuje się wolność słowa, myśli, religii. Aresztowani są działacze publiczni i dziennikarze. I podczas gdy Federacja Rosyjska przetrzymuje ponad stu więźniów politycznych z Krymu. Teraz wreszcie podejmujemy rzeczywiste kroki w celu rozwiązania wszystkich tych problemów.”– zwrócił uwagę Zełenski.

Zełenski dodał, że w przeddzień Święta Niepodległości pierwsze spotkanie Platformy Krymskiej odbędzie się w stolicy Ukrainy wspólnie z partnerami międzynarodowymi. Będzie to międzynarodowa platforma poszukiwania i wdrażania zestawu środków „wyzwolenia Krymu od okupantów”.

Prezydent Ukrainy poinformował również, że podpisał dekret w sprawie pewnych środków mających na celu „deokupację i reintegrację półwyspu”. W związku z tym Rada Ministrów otrzymała polecenie zorganizowania i uruchomienia „Platformy Krymskiej”, a także działań na rzecz rozwoju i wspierania języka, kultury krymsko-tatarskiej oraz „ochrony praw mieszkańców Krymu”.

„Szczerze wierzę, że nadejdzie dzień, w którym będę mógł odwołać swój dekret – po prostu dlatego, że straci on na aktualności i Krym wróci na Ukrainę”– podkreślił Zełenski.

Po tym występie, odezwało się echo z Ameryki.

„Stany Zjednoczone nigdy nie uznają Krymu za część terytorium Rosji”– stwierdził amerykański prezydent Joe Biden.

„W tę ciemną rocznicę powtarzamy prostą prawdę: Krym to Ukraina. Stany Zjednoczone nie uznają i nigdy nie uznają tak zwanej rosyjskiej aneksji półwyspu”– zamieścił  w swoim oświadczeniu Biden na stronie internetowej Białego Domu.

Zaznaczył, że Waszyngton będzie nadal pracował nad „pociągnięciem Rosji do odpowiedzialności za agresję na Ukrainie”.

Wcześniej Roman Chegrinets, współprzewodniczący Zgromadzenia Ludów Słowiańskich Regionu Krymu zwrócił się do przywódców politycznych Stanów Zjednoczonych „w ich języku”, wzywając „do zaprzestania agresji wobec rdzennej ludności Ameryki” i do wycofania amerykańskiego kontyngentu wojskowego z krajów, w których znalazł się bez zaproszenia z ich strony.

https://www.facebook.com/WhiteHouse,

https://www.whitehouse.gov/,

*
A w tym samym czasie w Donbasie, na ługańskim odcinku frontu, Milicja Ludowa ŁRL przeprowadziła ćwiczenia z działań obronnych.

Poinformował o tym na konferencji oficjalny przedstawiciel Milicji Ludowej ŁRL Jakow Osadczy:

„W ciągu tygodnia na poligonach Milicji Ludowej oddziały wypracowały elementy szkolenia taktycznego i taktyczno-specjalnego, w szczególności koordynację bojową oddziałów obrony.”

Osadchy poinformował także, że „podczas szkolenia żołnierze wykazali się wysokim poziomem wyszkolenia zawodowego i opanowaniem specjalności wojskowych”.


Poza tym obserwatorzy Milicji Ludowej ŁRL odnotowałi obecność oficera USZ w rejonie wycofywania sił i sprzętu w rejonie Zołotoje . 

„Na dawnych pozycjach Sił Zbrojnych Ukrainy w strefie wycofania sił i sprzętu w pobliżu osady Zołotoe odnotowano żołnierza 92. brygady Sił Zbrojnych Ukrainy”- głosi komunikat służby prasowej ML ŁRL.


Tam też USZ rozmieściły transportery opancerzone i działo przeciwlotnicze w części mieszkalnej w Szczastie i Zołotoje-2.

„W rejonie odpowiedzialności 80 brygady Ukraińskich Sił Zbrojnych odnotowano lokalizację działka przeciwlotniczego BTR-80 i 23 mm ZU-23 na terenie posesji mieszkalnej we wsi Sczastje, a w rejonie odpowiedzialności 92 brygady Ukraińskich Sił Zbrojnych – BTR-3 w dzielnicy mieszkalnej Zołotoje-2”– głosi komunikat służby prasowej ML ŁRL.

Ministerstwo obrony przypomniało, że rozmieszczenie na terenach zamieszkanych broni i sprzętu wojskowego przez ukraińskie formacje zbrojne stanowi naruszenie trzeciego akapitu Dodatkowych Środków zapewniających zawieszenie broni i kontrolujących jego przestrzeganie.

Natomiast, na donieckim odcinku frontu, według wczorajszego raportu SMM OBWE obserwatorzy odnotowali naruszenie przez USZ decyzji ramowej w sprawie wycofania sił i wyposażenia z 21 września 2016 r .:

 • w rejonie wycofania wojska i sprzętu Pietrowskoje UAV dalekiego zasięgu SMM OBWE zarejestrował 1 osobę w ukraińskim mundurze na dawnym stanowisku USZ.

Uzbrojone formacje Ukrainy także sześć razy poddały UAV misji OBWE zakłóceniom sygnału GPS:

– ️ UAV dalekiego zasięgu SMM OBWE został zakłócony przez oba moduły GPS podczas przelotu nad obszarami między osadami Konstantinowka i Predteczino, w pobliżu  Artemovsk (ukraiński Bachmut), między Predteczino i  Wesiełaja Dolina, między Majorskiem a zniszczonym międzynarodowym lotniskiem w Doniecku oraz w rejonie pomiędzy Bugas a Nowomichajłowka.

Misja OBWE ponownie wykryła miny przeciwpancerne USZ:

– ️ W dniu 21 lutego UAV średniego zasięgu SMM OBWE ponownie wykrył około 70 min przeciwczołgowych USZ rozmieszczonych w okolicy miejscowości Sławnoje.

Ponadto obserwatorzy odnotowali obecność sprzętu USZ poza wyznaczonymi miejscami składowania, w strefie bezpieczeństwa, w tym w pobliżu osiedli oraz bezpośrednio na terenach mieszkalnych:

– ️ 1 SAM (9K35 „Strieła-10”) w pobliżu n. wieś Aleksandropol,
– ️ 13 haubic samobieżnych (2S1 „Goździk„, 122 mm) i 3 samobieżne haubice (2S3 „Akacja”, 152 mm) w pobliżu wsi Drużkowka,
– ️ 15 holowanych haubic (D-30 „Frog”, 122 mm) i 9 samobieżnych haubic (2S3 „Akacja”, 152 mm) na stacji kolejowej w pobliżu wsi Drużkowka,
– ️ 2 bojowe wozy piechoty w pobliżu miejscowości Sławnoje,
– ️ 2 bojowe wozy piechoty w pobliżu wsi Taramczuk,
– ️ 3 bojowe wozy piechoty w strefie zamieszkanej wsi Gieorgiewka,
– ️ 5 szt. BMP-2, 1 szt. BMP-1KSH „Potok-2” i 1 szt. BTR-80 w strefie zamieszkanej Czistnyj Kljucz.


Poza tym, w ciągu minionej doby, na donieckim odcinku frontu USZ, przeprowadziły następujące prowokacje zbrojne: o godzinie 07:10 i 12:25, z kierunku Piasków w stronę Wiesiełoje- na północno-zachodnich obrzeżach Doniecka, przeprowadziły ostrzał przy użyciu automatycznego granatnika AGS-17 (2 ostrzały, 5 granatów), o godzinie 14:34, z kierunku Wodianoje w stronę Leninskoje- na południowym odcinku frontu, ostrzał przy użyciu ręcznego granatnika przeciwpancernego RPG-7 (6 granatów), o godzinie 14:55, z kierunku Kamienki w stronę Wasilewki- na północ od Doniecka, ostrzały przy użyciu ręcznego granatnika przeciwpancernego RPG-7 (3 granaty) i broni maszynowej, następnie o godzinie 14:57, z kierunku Marinki w stronę osiedla mieszkaniowego przy kopalni Trudowskaja- na obrzeżach Doniecka, ostrzał przy użyciu ręcznego granatnika przeciwpancernego RPG-7 (2 granaty) i broni maszynowej, kolejny ostrzał miał miejsce o godzinie 15:21, z kierunku Wodianoje w stronę Leninskoje, przy użyciu moździerza kaliber 120 mm (10 min). Ten ostrzał, miał wymiar tragiczny, bo w jego wyniku zginął żołnierz ML DRL. Dowództwo Wydziału ML DRL złożyło rodzinie zmarłego żołnierza kondolencje pochylając się nad ich tragedią. Ostatnie trzy ostrzały miały miejsce o godzinie: 16:25, z kierunku Piasków w stronę donieckiego zakładu chemicznego, przy użyciu moździerza kaliber 82 mm (18 min), o godzinie 20:00, z kierunku Leninskoje w stronę terenu osiedla mieszkaniowego przy kopalni im. Gagarina- na obrzeżach Gorłówki, przy użyciu ręcznego granatnika przeciwpancernego RPG-7 (3 granaty) i broni maszynowej, i ostatni ostrzał o godzinie 20:57, z kierunku Lebiedyńskiego w stronę Sachanki- na południowym odcinku frontu, przy użyciu podwieszanego granatnika GP-25 (2 granaty).

Tym sposobem, w ciągu minionej doby USZ, na donieckim odcinku frontu, 9 razy naruszyły warunki rozejmu, w wyniku czego na terytorium DRL spadło 49 pocisków.

Ponadto, prowadząc o godzinie 11:45, w rejonie wsi Bogdanowki, prace inżynieryjne przy użyciu ładunków okopowych, dokonano 11 eksplozji, tym samym 1 raz naruszono warunki Dodatkowych Środków zapewniających zawieszenie broni i kontrolujących jego przestrzeganie.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation

3 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7.00 27 лютого 2021 року.

Сала Україні!

Протягом минулої доби, 26 лютого, збройні формування Російської Федерації чотирнадцять разів порушили режим припинення вогню в районі проведення операції Об’єднаних сил, в тому числі – із забороненого озброєння.

Так, поряд з ВОДЯНИМ, що на Приазов’ї, окупанти вели вогонь зі 120 мм мінометів, гранатометів різних систем та стрілецької зброї. Внаслідок обстрілу шість військовослужбовців Збройних Сил України отримали осколкові поранення, ще троє воїнів –бойове травмування.

В районі населеного пункту ПІСКИ окупанти відкривали прицільний вогонь по позиціях українських воїнів зі 120 мм та 82 мм мінометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.

Вогнева активність ворога спостерігалася і неподалік населеного пункту ЛУГАНСЬКЕ. Тут російсько-окупаційні війська тричі відкривали прицільний вогонь по наших позиціях з автоматичних станкових та ручних протитанкових гранатометів, великокаліберних кулеметів та снайперської зброї. На цьому ж напрямку окупанти здійснили дистанційне мінування місцевості в напрямку українських позицій мінами ПОМ-2.

Поблизу МАР’ЇНКИ та ЛЕБЕДИНСЬКОГО ворог вів прицільний вогонь зі стрілецької зброї. Внаслідок ворожого обстрілу один український захисник отримав кульове поранення.

Біля КАМ’ЯНКИ окупанти здійснили кілька пострілів з автоматичного станкового гранатомета, а поруч з ПІВДЕННИМ – ще й зі стрілецької зброї. В передмісті СВІТЛОДАРСЬКА противник вів вогонь зі станкового протитанкового гранатомета.

На обстріли збройними формуваннями Російської Федерації українські захисники давали адекватну відповідь.

Неподалік НЕВЕЛЬСЬКОГО, внаслідок підриву на невідомому вибуховому пристрої, отримав осколкові поранення військовослужбовець зі складу Об’єднаних сил.

Всіх воїнів, які були поранені протягом минулої доби, оперативно доставлено до лікувального закладу, де їм надається необхідна медична допомога.

З метою негайного припинення вогню УС СЦКК неодноразово направляла запит через СММ ОБСЕ на запровадження режиму «Тиша». Однак в усіх випадках вони були проігноровані найманцями ОРДЛО.

Також вчора підтвердилися побоювання щодо перешкоджання представниками збройних формувань РФ перетину КПВВ. Так, на КПВВ «Щастя», не зважаючи на складну соціальну та гуманітарну ситуацію, в якій знаходяться прості мешканці ТОТ Донецької та Луганської областей, представники ЗФ не пропустили гуманітарний вантаж ООН, вагою приблизно 136 тонн (11 вантажівок). Він був призначений для закладів освіти, медичних закладів та для соціально незахищених громадян. На даний час вживаються заходи щодо повторної доставки вантажу на тимчасово окуповану територію України.

Станом на 7 годину ранку 27 лютого, в районі проведення операції Об’єднаних сил було зафіксовано одне порушення режиму припинення вогню. Так, неподалік населеного пункту ЗАЙЦЕВЕ російсько-окупаційні війська відкривали прицільний вогонь по українських позиціях зі стрілецької зброї. Про всі випадки порушень Українською стороною СЦКК повідомлено представників ОБСЄ.

Наші воїни і надалі контролюють ситуацію в районі проведення операції Об’єднаних сил та дотримуються режиму припинення вогню.

Сала Україні!

ПІДСУМКИ ЗА МИНУЛУ ДОБУ.

У районі проведення операції Об’єднаних сил виконують завдання й інші складові сил оборони.

Так, минулої доби, 27 лютого, представники Національної поліції України зі складу ОС зафіксували 69 адміністративних правопорушень. Підрозділами поліції зведених загонів перевірено 5059 транспортних засобів та 4937 осіб. На причетність до збройних формувань Російської Федерації до територіальних підрозділів особи не доставлялись.

Минулої доби через контрольний пункт в’їзду-виїзду «Станиця Луганська» на тимчасово окуповану територію України прослідувала 881 особа, на підконтрольну Україні територію прибуло 547 осіб. Через КПВВ «Новотроїцьке» – 80 і 64 особи відповідно.

Сала Україні!

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:

***

©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

34 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 27.02.2021r. 2076 dzień od nowego rozejmu.

  • Zniszczone owe „podstawy energetyki” w inny sposób, kupowanie energii elektrycznej od FR jest tylko objawem choroby, a nie jego przyczyną. Po kolei. Elektrownie atomowe to podstawa ukraińskiej energetyki. Zaraz po Majdanie niezależności rząd w Kijowie zrezygnował z budowy dwóch dodatkowych bloków atomowych przez FR, co ważne, Rosja owe struktury miała wybudować za DARMO.
   Potem nastąpił krach finansowy i osłabienie hrywny- władze w Kijowie nie chciały „majdanów energetycznych” więc wymusiły na spółce EnergoAtom by a) utrzymała ceny dla ludności cywilnej (niskie dochody spółki) b) nie wyłączała prądu dłużnikom, którzy nie mieli środków na zapłatę (zaległości finansowe).
   Jednak dopiero ustawa o zielonej energii dobiła elektrownie atomowe na Ukrainie. (Nie) rząd w Kijowie postanowił ustalić jedną z najwyższych zielonych taryf dla energii elektrycznej na świecie. Z okazji skorzystał Achmetow i kilku innych graczy z zachodnich rynków. Stopa zwrotu inwestycji była oszałamiająca, ale… pomimo wysokich taryf nie podniesiono cen energii dla użytkowników indywidualnych na tyle, by pokryć różnice w dofinansowaniu państwa do każdej wyprodukowanej kilowatogodzinie „zielonej energii”. Nie było kasy w budżecie, aby jakoś załatać dziurę w budżecie postanowiono, zrzucić koszta na EnergoAtom.
   Elektrownie atomowe produkowały energię najtaniej jednak nie dane im było zbierać różnicę w cenie produkcji i ceny dla użytkowników indywidualnych- ta szła na dofinansowanie „zielonej energii”.
   Przez lata w taki sposób traktowano spółkę, aż … wszystko się zawaliło. Niedofinansowane konsorcjum nie miało kasy na bieżące naprawy i inwestycje, aż w końcu jego siły przerobowe zaczęły maleć- i trzeba było kupować E/e od Rosji.

   Polubione przez 4 ludzi

 1. A gdzie był Zeleński kiedy „wycinano serce” UPAdłej ? Czy czasem w tym czasie nie podróżował ze swoją trupą kabaretową zamiast walczyć w obronie Krymu ? 🙂

  Polubione przez 5 ludzi

 2. Ukraińska codzienność. W Prymorsku (obwó zaporoski) rozpoczał się protest pracowników ukraińskiej służby zdrowia którzy do tej pory nie otrzymali obiecanych przez rząd „dodatków covidowych”;
  https://zanoza-news.com/n/2021/02/26/33346
  W Kijowie znowu popękał niesławny „Most Kliczki” wyłożony szklanymi płytami, jednak teraz jak alarmują „aktywiści” władze nie pofatygowały się nawet by zabezpieczyć miejsca peknięć;
  https://kievvlast.com.ua/news/na-sektsii-steklyannogo-pola-mosta-klichko-nad-vladimirskij-spuskom-opyat-poyavilis-treshhiny-foto
  Cytat „Na ulicy Muzealnej w Zaporożu pojawił się kowboj. Chodzi i otwarcie strzela z pistoletu. Miejscowi wezwali policję, nie było żadnej reakcji”;
  >https://twitter.com/SergUA63/status/1365385977586475014

  Polubione przez 3 ludzi

 3. OT światowe, czyli „jedyne supermocarstwo na świecie” (obecnie w stanie upadku) nałożyło sankcje na Saudyjczyków za bestialski mord popełniony na opozycyjnym saudyjskim dziennikarzu Dżamalu Chaszukdżi (dokonany przez saudyjski „szwadron śmierci” w konsulacie na terytorium Turcji). Co najciekawsze sankcje USA ominęły zleceniodawcę zbrodni (wskazanego nawet przez amerykański wywiad) czyli saudyjskiego następcę tronu Muhammada ibn Salmana, a przed ich nałożeniem ‚Uncle Joe” Biden miał zadzwonić do Króla Arabii Saudyjskiej;
  https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-morderstwo-chaszukdziego-usa-oglasza-sankcje-na-arabie-saudy,nId,5074623
  https://www.theguardian.com/us-news/2021/feb/25/joe-biden-speaks-to-saudi-arabias-king-salman-before-release-of-khashoggi-report

  Polubione przez 4 ludzi

 4. „Klauny z juesej” w akcji, czyli „Federalne Biuro Śledcze (FBI) ogłosiło osobami poszukiwanymi 13 obywateli rosyjskich, którym Stany Zjednoczone zarzucają udział w spisku mającym na celu wpłynięcie na wynik wyborów prezydenckich w USA w 2016 roku. Wśród osób, za którymi wysłano list gończy, jest Jewgienij Prigożyn, nazywany niekiedy „kucharzem Putina”. Między innymi przewidziano nagrodę 250 tysięcy dolarów za wskazanie miejsca zamieszkania poszukiwanych;
  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ameryka/fbi-wyslalo-list-gonczy-za-14-rosjanami-m-in-za-kucharzem-putina/
  W odpowiedzi należąca do Prigożyna kompania „Concord” opublikowała adres swojego szefa i…wystąpiła o wydanie obiecanej za to nagrody…
  https://ria.ru/20210226/prigozhin-1599188237.html
  Ps. Jak mawiał „klasyk” USAmany zostali wy.ebani po całości :-))))

  Polubione przez 5 ludzi

 5. Tymczasem w Kijowie. Na ul. Bankowej gdzie znajduje się Biuro Prezydenta Ukrainy pojawili się „fani” banderowskiego bandyty Sternenki by protestować przeciwko jego skazaniu przez sąd na 7 lat więzienia za porwanie i torturowanie (w celu wymuszenia okupu) samorządowca z obwodu odeskiego;

  https://strana.ua/news/319878-mitinh-sternenko-v-kieve-sehodnja-onlajn-prjamaja-transljatsija-aktsii-na-bankovoj-27-fevralja-2021.html

  Polubione przez 4 ludzi

 6. Pojawiła się informacja że korweta „Winnica” wchodząca do tej pory w skład „niezwyciężonej floty kijowskiej” nie zostanie jednak „pocięta na żyletki”, a stanie się decyzją Ministra Obrony Ukrainy „okrętem – muzeum”. Cytat „Stworzenie ekspozycji muzealnej na bazie okrętu bojowego uczyni z niej jeden z potężnych ośrodków wojskowo-patriotycznej edukacji młodzieży. Tu popularyzowane będą tradycje ukraińskiej floty wojskowej, a molo stanie się jednym z najważniejszych centrów turystycznych miasta stoczniowego – powiedział minister obrony”;
  https://korrespondent.net/ukraine/4332295-korvet-vms-ukrayny-prevratiat-v-muzei
  Ps. Ciekawe kto to „muzeum” będzie utrzymywał (to znaczy robił na nim przewały)?

  Polubione przez 5 ludzi

 7. Wybuch i pożar w szpitalu miejskim w Czerniowcach, w rezultacie których śmierć poniosła jedna osoba a inna odniosła obrażenia;
  https://korrespondent.net/ukraine/4332322-v-bolnytse-chernovtsov-proyzoshel-vzryv-est-zhertvy
  W ukromediach pojawiła się informacja że wybuchła butla z tlenem, ale władze ją dementują twierdząc że wybuch i pożar to prawdopodobnie skutek samopodpalenia się przez jednego z pacjentów;
  https://strana.ua/news/320107-vlasti-nazvali-versii-vzryv-v-bolnitse-chernovtsov-.html

  Polubione przez 4 ludzi

 8. Popularni rosyjscy prankerzy ‚Wowan” i ‚Lexus” znowu „uderzyli” tym razem obnażając hipokryzję „obrońców praw człowieka” z ‚Amnesty International”. Prankerzy występowali w imieniu Leonida Wołkowa „mianowanego” przez zachodnie mediomatoły „szefem MSZ Nawalnego”. W konferencji w której udział wzięli Sekretarz Generalna „Amnesty International” Julie Verhaar oraz dyrektorzy organizacji d/s Europy Wschodniej prankerzy domagali sie ponownego przyznania Nawalnemu statusu „więźnia sumienia”, cofniętego za jego „rasistowskie wypowiedzi”. Obnażyli także „podwójne standardy” AI na przykładzie stosunku organizacji do sprawy represji wobec rosyjskich dziennikarzy na Łotwie;
  https://sharij.net/vovan-i-leksus-razygrali-amnesty-international-pod-vidom-soratnika-navalnogo

  Polubione przez 5 ludzi

 9. OT z Kaukazu, czyli trwa „tragikomedia” w Armenii, jak stwierdził prezydent Azerbejdżanu Alijew. Premier Armenii Paszynian zażądał od Prezydenta Armenii Sarkisjana zdymisjonowania Szefa Sztabu generalnego Armenii. ten odmówił, na co z kolei Paszynian znowu zażądał by zdymisjonował Szefa Sztabu…
  https://strana.ua/news/320123-pashinjan-vnov-potreboval-otstavki-onika-hasparjana.html
  Ps. Dwa lata po „kolorowej rewolucji” i „prodemokratycznych reform” i państwo przeistoczyło się w pośmiewisko dla sąsiadów….

  Polubione przez 4 ludzi

 10. W dniu wczorajszym Bladyświt zapodał info, że Amerykanie chcą nas uszczęśliwić Abramsem, swoim ,,czołgiem autostradowym”.
  Strach czymś takim zjechać na pobocze szosy a co dopiero wjechać jesienią w leśne bezdroża pełne wertepów i grzęzawisk na Przesmyku Suwalskim.
  Poniżej link porównawczy, jak zachowuje się amerykańska technika w terenie a jak ta ..posowiecka”, którą mamy na wyposażeniu.
  .https://www.youtube.com/watch?v=W0xPTGrLP6A

  Polubione przez 5 ludzi

 11. UPAdła ściąga ciężki sprzęt do Donbasu:
  https://novorosinform.org/848204
  http://t.me/RtrDonetsk/474
  A od dzisiejszego wieczora trwa ciężki ostrzał moździerzowy DRL i ŁRL:
  https://novorosinform.org/848263
  W międzyczasie okazało się, że drony OBWE zostały wytrącone z trasy w wyniku zagłuszania sygnału GPS Sił Zbrojnych Ukrainy. Przyjmuje się, że miało to na celu ukrycie faktu umieszczania sprzętu wojskowego poza wyznaczonymi miejscami składowania.

  W przeciągu ostatniego tygodnia siedmiu obrońców Republiki zabitych.
  https://dnronline.su/za-nedelju-pogibli-sem-zashhitnikov-respubliki-raneny-mirnyj-zhitel-i-voennosluzhashhij/

  Polubione przez 6 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.