Wojna domowa na Ukrainie 14.03.2021r.- 2091 dzień od nowego rozejmu.


Niemy krzyk”– dzień 361.

Nie tylko ja, ale również szef delegacji kijowskiej w Trójstronnej Grupie Kontaktowej ds. Donbasu Leonid Krawczuk jest zdania, że ​​sytuacja na południowym-wschodzie Ukrainy dojrzała do „możliwego konfliktu na dużą skalę”.

„Jestem przekonany, że Stany Zjednoczone powinny wziąć udział w tej sprawie (w negocjacjach w sprawie Donbasu- dopisek mój), bo konflikt w Donbasie to nie tylko kwestia ukraińska, a nawet europejska. To kwestia ewentualnego konfliktu na dużą skalę, jeśli Rosja nie ustanie w swoich apetytach”– powiedział Krawczuk na antenie kanału telewizyjnego Ukraina 24.

Wcześniej Krawczuk ujawnił, że Ukraina prowadzi- nie wiadomo jak dotąd, jakieś konsultacje sprawie przyciągnięcia Stanów Zjednoczonych do trójstronnej grupy kontaktowej ds. Donbasu.


Deputowany Dumy Państwowej Ruslan Balbek skomentował w rozmowie RT na temat oświadczenia szefa delegacji kijowskiej do grupy kontaktowej ds. Donbasu Leonida Krawczuka, że ​​Ukraina prowadzi konsultacje w sprawie przyciągnięcia Stanów Zjednoczonych do negocjacji w sprawie rozwiązania sytuacji w regionie.

„To, że Krawczuk chce wciągnąć Amerykanów w wewnętrzny konflikt cywilny na Ukrainie, jest tylko jego osobistą inicjatywą. Chce zostać międzynarodowym rozjemcą, a wszystkie te sztuczki jego głośnych wypowiedzi wynikają z niechęci tego przedstawiciela Kijowa do wypełnienia porozumień mińskich”– uważa Balbek.

Rosyjski deputowany zwrócił również uwagę na to, że Stany Zjednoczone „nie są najlepszym wzorcem jako uczestnik procesu negocjacyjnego”.

„Od 2014 roku Stany Zjednoczone domagają się od kierownictwa DRL i ŁRL oddania broni i poddania się władzom ukraińskim, więc nie jest to bezstronny negocjator wobec mieszkańców samozwańczych republik … To, czy Amerykanie będą negocjować, to kwestia wątpliwa”– dodał deputowany.

Nie dziwi taka postawa przedstawiciela Ukrainy w TGK, który jawnie opowiada się za wycofaniem Kijowa z porozumień mińskich i jednocześnie porozumienia te systematycznie sabotuje, co doprowadziło do impasu procesu pokojowego i zaostrzenia sytuacji na linii styku w Donbasie.

Marzeniem obecnej elity władzy z Kijowa jest rozszerzenie konfliktu w Donbasie na taką skalę żeby stał się on międzynarodowy. W tym celu od samego początku przeprowadzono różne prowokacje, w tym zestrzelania malezyjskiego samolotu pasażerskiego- jeszcze na początku konfliktu późnym latem 2014r.

Wtedy osiągnięto tylko tyle, że po raz pierwszy wprowadzono wobec Rosji sankcje. Oczywiście po siedmiu latach okazało się to za mało, bo sankcje Rosji w żaden sposób nie zaszkodziły, i nie doprowadziły do wewnętrznego przewrotu na szczytach władzy, na co inicjatorzy prowokacji liczyli.

Nie dość tego Rosja w tym czasie się wzmocniła na tyle, że jest gotowa przeciwstawić się wszelkim zamiarom agresji wobec niej.

Tak więc, licznie na to, że Stany Zjednoczone- tak jak wcześniej na Półwyspie Koreańskim, czy też następnie w Wietnamie- staną się aktywną stroną konfliktu, jest marzeniem ściętej głowy, bo już czasy nie te, a także potęga hegemona mocno się chwieje.

Po prostu, w obecnej sytuacji nikt z formatu normandzkiego- poza oczywiście tylko Ukrainą, nie zgodzi się na rozszerzenie składu tego gremium.

Wynik to z tego, że uczestnicy tego forum są partnerami na tyle poważnymi i jednocześnie wykazującymi wolę porozumienia, że nie dopuszczą w swe grono, kogoś kto doprowadził do konfliktu wewnętrznego na Ukrainie, który właśnie obecnie trzeba zakończyć. Przyjęcie zaś w format krajów gwarantujących zakończenie konfliktu na drodze pokojowej, byłoby dolaniem oliwy do ognia.

Na to nikt odpowiedzialny nie pozwoli, co dowodzi o oderwaniu od realiów rzeczywistości elity polityczne w Kijowie, w tym byłego prezydenta, a obecnie pełniącego rolę szefa ukraińskiej delegacji w TGK.

*

UAV Ukraińskich Sił Zbrojnych zestrzelony został nad terytorium ŁRL.

Milicja ludowa ŁRL zestrzeliła bezzałogowy statek powietrzny (UAV), za pomocą którego kijowskie formacje zbrojne kierowały ostrzałem w rejonie wsi Mołodieżnoje. Poinformował o tym na spotkaniu informacyjny Iwan Filiponenko, oficer służby prasowej resortu obrony ŁRL

Przypomniał, że żołnierze 92 brygady USZ pod dowództwem ppłk Pawła Fiedosenki ostrzelali rejon wsi Mołodieżnoje sześcioma minami z moździerzy kal. 82 mm.

„Do korygowania ognia wróg próbował użyć bezzałogowego statku powietrznego, który dzięki skoordynowanym działaniom obrony elektronicznej z wykorzystaniem opracowanej przez naszych specjalistów stacji tłumienia Triton M1, został w porę wykryty iw wyniku zniesienia kanałów kontrolnych i nawigacyjnych rozbił się na stanowiskach Ukraińskich Sił Zbrojnych”– poinformował Filiponenko.

Rzecznik prasowy resortu obrony ŁRL zauważył, że „niemożność przeprowadzenia zwiadu lotniczego i dostosowania ognia do infrastruktury cywilnej wsi Mołodieżnoje zmusiła nieprzyjaciela do zaprzestania prowadzenia ognia”.„Według informacji otrzymanych przez nasz wywiad, 11 marca na stanowisku 1 batalionu 92 samodzielnej brygady zmechanizowanej w pobliżu osady Katerinowka, amunicja została dostarczona do 82-milimetrowych moździerzy, co świadczy o przygotowaniach do tej prowokacji”– dodał Filiponenoko.

Poza tym, ukraińskie formacje zbrojne przetransportowały do ​​Rubiżnego 15 haubic 2S1 „Goździk”.

„Na stacji kolejowej we wsi Rubieżnoje odnotowano przybycie 15 samobieżnych haubic 2S1 Goździk 122-mm z samobieżnej dywizji artylerii 1 samodzielnej brygady czołgów Ukraińskich Sił Zbrojnych Ukrainy”– poinformowała służba prasowa Wydziału Milicji Ludowej ŁRL.

Potwierdza to raport Specjalnej Misji Obserwacyjnej OBWE z 12 marca”– dodał rzecznik prasowy resortu obrony ŁRL.

Przypomniał też, że ​​rozmieszczenie w osadach broni i sprzętu wojskowego przez USZ stanowi naruszenie trzeciego akapitu Dodatkowych Środków zapewniających zawieszenie broni i kontrolujących jego przestrzeganie.

Także siły zbrojne DRL zniszczyły drona (UAV) USZ, z którego skierowano ostrzał na wioskę na południe od Doniecka.

Siły zbrojne Milicji Ludowej DRL zestrzeliły bezzałogowy statek powietrzny ukraińskich formacji zbrojnych, który służył do kierowania ostrzałem moździerzowym we wsi Ługańskoje na południe od Doniecka. Poinformował o tym wczoraj zastępca szefa Milicji Ludowej DRL Eduard Basurin.

„Podczas ostrzału wsi Ługańskoje ukraińscy żołnierze korelowali ostrzał 120-mm moździerzy za pomocą drona Mavik-2, który został zniszczony przez skoordynowane działania jednostek obrony przeciwlotniczej Milicji Ludowej DRL”- powiedział Basurin.

Należy zaznaczyć, że według informacji przedstawiciela DRL we Wspólnym Centrum Kontroli i Koordynacji Reżimu Zawieszenia (WCKiK) ostrzał wsi Ługańskoje miał miejsce dzień wcześniej o godzinie 22:45. Armia ukraińska wystrzeliła wtedy w rejonie Ługańskoje osiem min 120 mm.

Poza tym, według wczorajszego raportu SMM OBWE, na donieckim odcinku frontu, obserwatorzy odnotowali następujące naruszenia przez USZ:

– ️ 10 marca na polu w pobliżu wschodnich przedmieść miejscowości Nowogorodskoje UAV średniego zasięgu należący do SMM OBWE wykrył po raz pierwszy około 130 min przeciwpancernych. Ten UAV ponownie wykrył około 300 min przeciwpancernych na polach w pobliżu wschodnich i północnych przedmieść Nowgorodskoje.

Ponadto obserwatorzy odnotowali obecność sprzętu USZ w strefie bezpieczeństwa:

– ️ 1 BMP w pobliżu miejscowości Nowgorodskoje.

Natomiast w ciągu minionej doby USZ, 2 razy naruszyły warunki rozejmu; o godzinie 07:10, prowadząc ostrzał z kierunku Piasków w stronę terenu byłego serwisu „Volvo-Centrum” na obrzeżach Doniecka, przy użyciu podwieszanego granatnika GP-25 (5 granatów) oraz o godzinie 10:05, z kierunku Wodianoje w stronę Leninskoje- na południowym odcinku frontu, przy użyciu ręcznego granatnika przeciwpancernego RPG-7 (8 granatów) i granatnika podwieszanego PG-25 (1 granat). Tym sposobem, w wyniku wczorajszych ukraińskich ostrzałów na terytorium DRL spadło 14 granatów.


Dodam jeszcze, że w ciągu minionego tygodnia w wyniku ukraińskich ostrzałów zginęło 5 obrońców DRL, dodatkowo jeden został ranny oraz także jeden cywil odniósł rany.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

9 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7.00 14 березня 2021 року.

Сала Україні!

Протягом минулої доби 13 березня, в районі проведення операції Об’єднаних сил збройні формування Російської Федерації десять разів порушили режим припинення вогню.

В районі відповідальності оперативно-тактичного угрупування «СХІД», поблизу населеного пункту ПІСКИ, російсько-окупаційні війська обстрілювали позиції українських захисників з мінометів 82-го калібру, гранатометів різних систем та стрілецької зброї.

Неподалік населеного пункту ВОДЯНЕ, що на Приазов’ї, окупанти відкривали вогонь з гранатометів різних систем та стрілецької зброї. У цьому ж напрямку, застосувавши безпілотний літальний апарат типу «квадрокоптер», збройні формування Російської Федерації скинули над позиціями Об’єднаних сил два постріли ВОГ-17.

В районі відповідальності оперативно-тактичного угрупування «ПІВНІЧ», поруч населеного пункту ПІВДЕННЕ, російсько-окупаційні війська відкривали вогонь з великокаліберних кулеметів, ручних та станкових протитанкових гранатометів.

На обстріли противника наші воїни відкривали вогонь у відповідь. Бойових втрат серед українських воїнів немає.

Про грубі порушення з боку збройних формувань Російської Федерації на непідконтрольній території повідомляє також Українська сторона СЦКК.

Зокрема, російські найманці здійснили низку провокацій із застосуванням забороненого озброєння, метою яких було штучне загострення ситуації в районі населених пунктів ПІСКИ та ВОДЯНЕ, Донецької області, з подальшим безпідставним звинуваченням підрозділів Збройних Сил України в обстрілах цивільної інфраструктури околиць Донецька.

Так, напередодні чергового засідання Тристоронньої контактної групи найманці вдалися до фальсифікації та розповсюдження відверто неправдивих повідомлень для формування альтернативного порядку денного цього засідання. Для введення в оману населення тимчасово окупованих територій, окупанти і надалі тиражують фейки щодо силового сценарію вирішення конфлікту на Донбасі.

Наголошуємо, підрозділи Збройних Сил України неухильно дотримуються досягнутих домовленостей щодо припинення вогню та є послідовними у виконанні взятих на себе зобов’язань.

Від початку поточної доби, 14 березня, було зафіксовано 3 порушення режиму припинення вогню. Зокрема, поблизу населеного пункту ПІСКИ противник застосував ручні протитанкові та підствольні гранатомети, а також стрілецьку зброю.

Так, неподалік КАТЕРИНІВКИ, російсько-окупаційні війська відкривали вогонь по нашим позиціям з протитанкового ракетного комплексу, гранатометів різних систем та стрілецької зброї. А поруч з населеним пунктом ОПИТНЕ, окупанти обстріляли позиції наших захисників застосувавши підствольний гранатомет.Бойових втрат серед українських захисників немає.

Про факти порушення режиму припинення вогню через Українську сторону СЦКК повідомлено представників ОБСЄ.

Українські військовослужбовці і надалі контролюють ситуацію в районі проведення операції Об’єднаних сил та дотримуються режиму припинення вогню.

Сала Україні!

ПІДСУМКИ ЗА МИНУЛУ ДОБУ.

У районі проведення операції Об’єднаних сил виконують завдання й інші складові сил оборони.

Минулої доби через контрольний пункт в’їзду-виїзду «Станиця Луганська» на тимчасово окуповану територію України прослідувало 645 осіб, на підконтрольну Україні територію прибули 576 осіб.

Через КПВВ «Новотроїцьке» на підконтрольну Україні територію прибула 1 особа.

Сала Україні!

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:***©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

39 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 14.03.2021r.- 2091 dzień od nowego rozejmu.

 1. W temacie afery, rodem z legendarnego ‚Radia Erywań”, z „produkcją amerykańskich helikopterów w Odessie”. Specjalistyczny ukraiński portal ujawnił dalsze szczegóły „afery helikopterowej”, jak została „ochrzczona” na Ukrainie, na posiedzeniu Komitetu d/s bezpieczeństwa narodowego Rady Najwyższej Ukrainy wystąpił wiceprezes kompanii „Aviastar Invest Corp” która ma stać za całym „zamieszaniem” i przedstawił parlamentarzystom szczegóły „projektu”. Uspokajał że będzie to projekt „całkowicie prywatny” bez finansowania z ukraińskiego budżetu, a także wyjaśnił o jakie helikoptery chodzi, czyli o cywilny model pod nazwą SW-205 majacy być „licencyjną modyfikacją Bell-205”. Jego słowa potwierdził uczestniczący w posiedzeniu komitetu wicedyrektor generalny „Ukroboronprom”;
  https://defence-ua.com/news/ne_bell_ne_iroquois_i_ne_vijskovij_narodnim_deputatam_rozpovili_jaki_gelikopteri_budut_zbirati_na_odeskomu_aviazavodi_video-3119.html

  Polubione przez 3 ludzi

  • Taa, ale kilka dni temu „Textron” w oficjalnym komunikacie zaprzeczył, żeby miał sprzedać licencje wojskową i CYWILNĄ Ukrainie. Innymi słowy, albo jest to kolejne kłamstwo, albo włodarze Ukrainy spierniczyli sprawę i ujawnili informacje, które będą rzutować na negocjacje ceny(!)
   Tak czy siak blamaż jak cholera.

   Polubione przez 3 ludzi

 2. Ciąg dalszy sprawy zablokowania przez władze w Kijowie sprzedaży (na zlecenie Waszyngtonu) przedsiębiorstwa „Motor Sicz” chińskim inwestorom. Ukraińscy bankierzy i analitycy alarmują ze „nacjonalizacja” przedsiębiorstwa, o której „bełkotał” sekretarz Rady Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy Daniłow (ps. WYJĄTKOWY IDIOTA), może doprowadzić do „obwału” kursu ukraiński waluty. Cytat „Nacjonalizacja Motor Sicz może doprowadzić do załamania kursu hrywny, gdyż Ukraina będzie musiała wypłacić chińskim akcjonariuszom firmy odszkodowanie w wysokości 3,6 mld USD z deficytowych rezerw złota i walut obcych Banku Narodowego”;
  https://www.unn.com.ua/ru/news/1920406-natsionalizatsiya-motor-sich-nalyakala-bankiriv-dolar-dorozhchaye-natsbank-vtratit-zolotovalyutni-rezervi
  Ps. Suprise :-0

  Polubione przez 4 ludzi

  • Szczerze? Nacjonalizacja „Motor Sicz” byłaby dobrą wiadomością dla chińskich inwestorów. Mam takie przeczucie, że wszystkie ważne dokumentacje i „know-how” potrzebne do produkcji silników do samolotów transportowych już mają.
   Teraz na tej nacjonalizacji odzyskaliby środki włożone w ten interes 🙂

   Polubione przez 4 ludzi

 3. Dla zainteresowanych, podsumowanie „parteitagu” proprezydenckiego ugrupowania „Sługa Narodu”, czyli uchwalonej na nim „doktryny partyjnej”. M.in „oczyszczenie” szeregów z „przypadkowych ludzi”, a takze „zbudowanie kraju marzeń”, „z którego nikt nie chce się wyjeżdżać”, „gdzie każde nowe pokolenie żyje lepiej niż poprzednie” bez podziałów politycznych i narodowościowych;
  https://strana.ua/news/322537-doktrina-partii-sluha-naroda-analiz-dokumenta.html

  Polubione przez 3 ludzi

 4. W Wlk. Brytanii „zabawiono się” w symulację „konfliktu zbrojnego z Rosją”, w szczególności „pojedynkiem sił pancernych Wlk. Brytanii i Rosji”, który jak informuje raport Komitetu Obrony Izby Gmin zakończyłby się na „niekorzysć sił brytyjskich”. Cytat „Gdyby armia brytyjska w ciągu najbliższych kilku lat musiała walczyć z równorzędnym wrogiem, czyli Federacją Rosyjską, w Europie Wschodniej nasi żołnierze, z pewnością pozostający jednymi z najlepszych na świecie, ku wielkiemu wstydowi byliby zmuszeni do walki przy użyciu przestarzałych i przestarzałe pojazdy opancerzone”- mówi dokument.
  W raporcie wyjaśniono, że problemy dotyczą przestarzałych pojazdów opancerzonych – wiele z nich ma ponad 30 lat.
  „Pod względem siły ognia są one bardzo poważnie gorsze od współczesnych systemów artyleryjskich i rakietowych i stale nie otrzymują wystarczającego wsparcia z powietrza” – zauważają autorzy raportu”;
  https://korrespondent.net/world/4337346-v-brytanyy-otsenyly-shansy-v-bytvakh-s-rossyei

  Polubione przez 3 ludzi

 5. OT z Boliwii, czyli żałosny koniec junty która obaliła, na zlecenie Elona Muska oraz niemieckich Zielonych, prezydenta Evo Moralesa by przechwycić kontrole nad znajdującymi sie w tym kraju złożami litu. Wysunięta przez juntę na urząd Prezydenta Boliwii Jeanine Añez za którą sąd wydał nakaz aresztowania próbowała się ukryć przed policją…w tapczanie :-)))
  https://colonelcassad.livejournal.com/6624339.html
  https://www.france24.com/en/americas/20210313-bolivia-ex-president-anez-arrested-in-crackdown-on-opposition

  Polubione przez 4 ludzi

 6. W temacie infrastruktury drogowej na Ukrainie. Chciałbym podzielić się kilkoma przemyśleniami 🙂

  Trwa „wielki plan naprawy dróg” na Ukrainie. Z budżetu państwa na działania związane z walką koronakryzysem większość środków została przeznaczona nie na ochronę zdrowia a na…finansowanie remontów dróg.
  W 2021 roku również mają zostać przeznaczone znaczne kwoty na modernizację infrastruktury drogowej na Ukrainie i wydaje się ,że jest to dobra wiadomość dla mieszkańców, jednak kilka kwestii przyćmiewa ten radosny obrazek..
  https://www.unian.info/economics/week-s-balance-latest-on-ukraine-s-economy-11336210.html
  https://intermodalnews.pl/2020/10/14/go-highway-nowy-korytarz-miedzy-polska-a-ukraina/
  Ceny budowy/remontu dróg na Ukrainie są znacznie wyższe niż powinny. Często przekraczają ceny remontów (za 1 km drogi) w innych krajach Europy. Jak nieoficjalnie podają media zajmujące się wykrywaniem korupcji doszło do tzw. zmowy cenowej. Dzięki silnemu lobby w parlamencie tylko 6 firm uzyskało kontrakty na budowę dróg i tu uwaga…owe firmy należące do oligarchów często NIE budują/remontują szlaków komunikacyjnych, a zlecają roboty trzecim firmom.
  Jakość owych robót też często jest kwestionowana, ponoć wykorzystywane są materiały nie najlepszej próby. Tu jednak trzeba poczekać kilka lat czy rzeczywiście te informacje się potwierdzą.
  Kolejnym spornym tematem jest sposób realizowania inwestycji. Często priorytetem są drogi które mają znaczenie lokalne, drugorzędne, tylko dlatego, że dany polityk obiecał ich powstanie w kampanii wyborczej. Efekty są opłakane- pomimo wydania znacznych środków (35 mld hrywien z samego funduszu Covidowego) nadal nie powstały korytarze szybkiego ruchu-nie ma jednej trasy z miarę dobrym stanem nawierzchni, zawsze na jakimś odcinku z powodu dziur w drogach konieczne jest zmniejszenie prędkości.
  https://www.obserwatorfinansowy.pl/bez-kategorii/rotator/dziurawe-drogi-wstrzymuja-gospodarke-ukrainy/
  To jednak jest tylko małą przeszkodą. Kluczowym celem Ukrainy była możliwość polepszenia transportu z krajami UE i zwiększenie eksportu towarów do krajów członkowskich. I tu pojawiają się problemy natury prawnej- brak zezwoleń krajów UE na zwiększenie liczby towarów zwolnionych z akcyzy i brak pozwoleń transportowych.
  Umowa stowarzyszeniowa z Ukrainą ma być w najbliższych miesiącach renegocjowane przez rząd w Kijowie, kłopot w tym, że głównym tematem jest możliwość dopuszczenia sprzedaży maszyn/sprzętu z Ukrainy (porozumienie w sprawie zgodności i dopuszczalności produktów przemysłowych (ACAA)) . A to samo w sobie nie gwarantuje, że towary made in Ukraina zostaną sprzedane krajom UE. Przy duzej konkurencji ze strony krajów z UE i silnym protekcjonizmie szanse na sprzedaż towarów wysoko przetworzonych do UE są niewielkie.
  Innym problemem jest liczba zezwoleń na przejazd ciężarówek. Przykładowo, Polska wydała tylko 160 tysięcy zezwoleń w 2021 roku, gdy 2020 było to 200 tysięcy. Innymi słowy pomimo lepszych dróg tonaż produktów przewożonych z Ukrainy może się zmniejszyć.
  Podsumowując, pomimo znacznych wydatków państwa nie udało się zrealizować najważniejszych celów budowy dróg-pobudzenia eksportu i gospodarki krajowej. Udało się jednak na wielu trasach polepszyć jakość dróg, co z pewnością ucieszyło kierowców.
  Uważam, że obecna strategia władz w Kijowie jest podyktowana populizmem i politycznymi korzyściami. To dobre dla wizerunku polityka sfotografować się podczas otwarcia nowego odremontowanego odcinka drogi. Środki na remonty mogły być jednak lepiej wykorzystane, przykładowo: zabrakło pieniędzy na zakup szczepionek i obecnie Ukrainie grozi kolejny lockdown. Zabrakło $$$ na remonty elektrowni atomowych i obecnie trzeba sprowadzać energie elektryczną z kraju agresora.

  Polubione przez 3 ludzi

 7. Skandal!!! Nie zaproszono naszego Dudena na Ewropejskie salony!

  N cóż, jak to mawiał Jacquest Chirac;
  ,Dostali dobrą okazję do milczenia..”,
  gdy poważni gracze rozmawiają na poważne tematy.
  https://www.o2.pl/informacje/andrzej-duda-pominiety-nie-dostal-zaproszenia-6617726008797792a

  A wydawało by się, że doktor nauk prawniczych powinien być bardziej inteligentny.
  On chyba umysł ma jak?…. niezbyt rozgarnięta kobieta.
  Powinien znać swoje ograniczenia, ale niestety,
  na studiach przyjął zbyt dużą dawkę wiedzy.
  .https://www.youtube.com/watch?v=cGjTgmZcwR0

  A powinien znać swoje miejsce… zanim Panom z Uni podskoczy
  .https://www.youtube.com/watch?v=iaITNmCqn9U

  Polubione przez 4 ludzi

 8. Szykuje się „reset” w relacjach UE z Rosją? Cytat „UE opowiada się za złagodzeniem tonu wobec Rosji.
  Twarde podejście do Moskwy jest „przestarzałe” i nadmiernie związane z konfliktem na Ukrainie, mówią niemieccy dyplomaci.
  W kontekście rozwoju nowej strategii UE wobec Rosji, która ma zostać przedstawiona w marcu 2021 roku, niektórzy wysocy urzędnicy europejscy, w tym z Niemiec, w prywatnych rozmowach nalegają na przejście na „mniej wojowniczy” ton dialogu z Moskwą, informuje „Bloomberg”, powołując się na źródła”;
  https://korrespondent.net/world/4337380-v-es-vystupauit-za-smiahchenye-tona-po-rossyy-smy
  Artykuł z „Bloomberga”;
  https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-03-13/eu-officials-plot-lighter-touch-on-russia-but-it-s-a-tough-sell

  Polubione przez 4 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.