Wojna domowa na Ukrainie 18.03.2021r.- 2095 dzień od nowego rozejmu.


Niemy krzyk”– dzień 365.

Wczorajsza wideokonferencja Trójstronnej Grupy Kontaktowej ds. Donbasu rozpoczęła się z dwugodzinnym opóźnieniem ze względu na destrukcyjną postawę strony ukraińskiej.

Poinformowała wczoraj służba prasowa Ministerstwa Spraw Zagranicznych DRL:

„Spotkanie Grupy Kontaktowej rozpoczęło się z dwugodzinnym opóźnieniem ze względu na destrukcyjne zachowanie i nieodpowiednie żądania ze strony Kijowa. Na tej podstawie dochodzimy do wniosku, że dziś delegacja ukraińska zamierza zakłócić negocjacje, zwłaszcza dotyczące dyskusji nad kwestiami politycznego porozumienia. Niemniej jednak jesteśmy gotowi do pracy na wszystkich torach procesu negocjacyjnego i będziemy dążyć do pełnoprawnej dyskusji na wszystkie tematy poruszone w porządku obrad”– napisano w komunikacie MSZ DRL.

„Wyczerpanie środków i metod opóźnienia procesu negocjacyjnego sprawia, że ​​ukraińscy delegaci kierują ultimatywne żądania w kierunku SMM OBWE oraz innych uczestników procesu negocjacyjnego”– poinformowali przedstawiciele delegacji DRL w Grupie Kontaktowej.

„Jest całkiem oczywiste, że Kijów nie rozważa możliwości osiągnięcia konsensusu w ramach procesu negocjacyjnego. Ukraińscy negocjatorzy nadal ignorują wzrost naruszeń zawieszenia broni i nie zamierzają przywracać środków wzmacniających zawieszenie broni.

Dyskusja na temat kwestii bezpieczeństwa pozostaje niejednoznaczna. Według biura DRL w WCKiK od ostatniego spotkania Grupy Kontaktowej Kijów nie zrobił nic, aby zmniejszyć poziom eskalacji konfliktu. USZ kontynuują ostrzał terytorium republiki, w tym z użyciem broni zabronionej.

W dniu dzisiejszym ukraińscy negocjatorzy ponownie odmówili rozważenia kwestii związanych z aktualizacją działań wzmacniających system zawieszenia broni, a także z trybem działania mechanizmu koordynacyjnego. Jednocześnie ukraińscy przedstawiciele próbują uciszyć problem rosnącej liczby naruszeń reżimu zawieszenia broni, jednostronnie przechodząc do omawiania kwestii rozminowywania, które są co najmniej nielogiczne, ale w istocie niemożliwe w obecnej sytuacji operacyjnej na linii trakcyjnej.”– napisano w oświadczeniu MSZ DRL po wczorajszej wideokonferencji TGK.

Pełnomocnik DRL w TGK, Natalia Nikonorowa zwróciła uwagę, że oprócz wzmożonego ostrzeliwania terytorium Donieckiej Republiki Ludowej przez USZ, nastąpił znaczący wzrost agresywnej retoryki w ukraińskich mediach. Są wśród nich takie wyraziste fragmenty oficjalnych propagandzistów kijowskich, jak: „armia ukraińska ma potencjał do rozwiązania konfliktu środkami militarnymi”, „rozwiązanie konfliktu w Donbasie odbywa się wyłącznie w samolocie wojskowym”, „nowa runda eskalacja jest nieunikniona ”. W związku z tym nasuwa się oczywisty i logiczny wniosek: nie ma gwarancji zaangażowania Ukrainy na rzecz pokojowego rozwiązania konfliktu, a wręcz przeciwnie, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo siłowego rozwiązania konfliktu przez stronę ukraińską.


Ukraińskie siły bezpieczeństwa przyciągają nowe siły do ​​linii kontaktowej w Donbasie, próbując sprowokować ostrzał w kierunku Ukraińskich Sił Zbrojnych i w ten sposób stworzyć pretekst do rozpoczęcia militarnego konfliktu. Poinformował po spotkaniu dziennikarzy pełnomocnik Federacji Rosyjskiej w grupie kontaktowej Boris Gryzłow.

„Ukraińskie Siły Zbrojne wprowadzają nowe siły i środki na linię kontaktu, łamiąc wszystkie poprzednie zobowiązania dotyczące wycofania się. Kijów ostrzeliwuje terytoria Donbasu codziennie. Oczywiste jest też, że Ukraina wycofuje się ze środków zaostrzających zawieszenie broni. Kijów ostrzeliwuje obszary mieszkalne, infrastrukturę cywilną. Jednocześnie cyniczna kalkulacja podczas ostrzału polega na cofnięciu ognia do wojsk ukraińskich i stworzeniu w ten sposób pretekstu do militarnej awantury.”– powiedział Gryzłow dziennikarzom.

Według niego ważne jest, aby w tej sytuacji „milicje wykazywały powściągliwość i tylko sporadycznie reagowały na ostrzał, nie naruszając porozumień uzgodnionych 22 lipca 2020 r. i nie narażając ludności cywilnej w swoich osiedlach, w których siły zbrojne Ukrainy rozmieszczają swój sprzęt”.

„Ponieważ ukraińskie prowokacje nie przynoszą rezultatów, Kijów dodatkowo pogarsza sytuację. Towarzyszy temu masowa kampania informacyjna mająca na celu uzasadnienie agresywnej postawy Kijowa. Oczywiste jest, że ukraiński rząd czuje, że znalazł się w ślepej uliczce, ale zaostrzenie militarne w Donbasie nie jest wyjściem z tej ślepej uliczki. Jedyną alternatywą dla Kijowa jest dialog polityczny z Donbasem, to realizacja zobowiązań Ukrainy podjętych w Mińsku. Każda awantura militarna zakończy się dla Ukrainy bardzo źle”– przestrzegł Gryzłow po wczorajszym spotkaniu TGK.

Na zakończenie jeszcze humorystyczna anegdota.

Otóż, przedstawiciel Ukrainy w Trójstronnej Grupie Kontaktowej ds. Donbasu, Aleksiej Arestowicz, ma zostać usunięty ze składu ukraińskiej delegacji za obrażenie użytkownika w mediach społecznościowych. Chodzi o to, że ten ukraiński „negocjator-dyplomata” w swoim poście na Facebooku odpowiedział wulgarnymi rosyjskimi obelgami na prośbę jednego z użytkowników o napisanie po ukraińsku. 

W związku z tym incydentem deputowany Wierchownej Rady Roman Łoziński zwrócił się do prezydenta Wołodymira Zełenskiego z prośbą o usunięcie Arestowicza ze skłądu TGK.

„Tylko w rynsztoku możesz się komunikować w ten sposób, Aleksieju Arestowiczu. Tutaj i o języku i przeklinaniu”- napisał Łoziński na swojej stronie na Faceboku, dodając, że:

„Dziś skierowałem wniosek do prezydenta Zełenskiego o usunięcie Arestowicza z ukraińskiej delegacji w TGK. Izba parlamentu zagłosuje na ten wniosek w piątek. No i to razem przekonamy się jakie ma poparcie takie haniebne zachowanie kompromitujące nasz kraj na międzynarodowej arenie.”

Sam Arestowicz nazwał tych niezadowolonych z jego stylu wykwintnej komunikacji „hipokrytami”. Wyjaśnił, że nie pracuje w urzędzie publicznym, więc na swojej stronie nie musi pisać po ukraińsku.

„W takim przypadku wyślę butelkę szampana do poszczególnych posłów, którzy domagają się mojej ‚rezygnacji’ w podzięce od mojej rodziny, która już dawno zapomniała, jak wyglądam”– ogłosił Arestowicz.

Dodam, może to i dobrze, bo na łonie swej rodziny będzie mógł się wypowiadać wreszcie swobodnie w swym „wykwintnym stylu” retorycznym ukraińskiego parlamentarzysty i międzynarodowego negocjatora. Takiego języka pozazdrościł by mu sam Horacy o Homerze nie wspominając 🙂

https://www.facebook.com/alexey.arestovich,

https://www.facebook.com/lozynskyi.roman.

*

A w tym samym czasie, na froncie w Donbasie, na jego ługańskim odcinku, bojcy z ukraińskich formacji zbrojnych ukryli granaty i miny przeciwpiechotne w skrytce w piwnicy budynku mieszkalnego we wsi Krymskoje.

Poinformował o tym na spotkaniu z mediami oficjalny przedstawiciel Milicji Ludowej ŁRL Jakow Osadczy:

„15 marca podczas poszukiwań w piwnicy budynku mieszkalnego na obrzeżach wsi Krymskoje funkcjonariusze SBU odkryli kolejny skład amunicji i materiałów wybuchowych, w tym granaty F-1, RGD-5, miny przeciwpiechotne MON -90 i PMN-2. Po przesłuchaniu mieszkańców budynku ustalono, że piwnice, w których znaleziono skrzynkę, były wielokrotnie odwiedzane przez bojowników 14 brygady.”

Osadczy podkreślił, że „formalne uczestnictwo Ukrainy w Konwencji o zakazie min przeciwpiechotnych z 1997 r. nie przeszkadza Kijowowi w ich użyciu w Donbasie”, nawet jeśli użycie tej amunicji jest sprzeczne z ukraińskim prawem.  

„Zwracamy uwagę ludności cywilnej przebywającej na terytorium czasowo kontrolowanym przez Ukrainę na konieczność zachowania ostrożności przy przemieszczaniu się w pobliżu lokalizacji jednostek Sił Zbrojnych Ukrainy w celu zachowania życia i zdrowia”– dodał Osadczy.


Poza tym, Ludowa Milicja ŁRL odnotowała obecność kijowskich funkcjonariuszy bezpieczeństwa w rejonie wycofywania sił i sprzętu w rejonie Zołotoje. 

Poinformowała o tym służba prasowa resortu obrony ŁRL:

„Na dawnych pozycjach Ukraińskich Sił Zbrojnych w strefie wycofania sił i środków w pobliżu osady Zołotoje odnotowano obecność czterech żołnierzy 92 brygady USZ” – głosi komunikat.


Ponadto, według wczorajszego raportu SMM OBWE, na donieckim odcinku frontu, obserwatorzy odnotowali następujące naruszenia warunków rozejmu i Dodatkowych Środków przez USZ:

– ️ 14 marca UAV krótkiego zasięgu należący do SMM OBWE zarejestrował kolejnych 19 min przeciwpancernych ustawionych w poprzek drogi na północnym krańcu Niżnego Nowogrodu w pobliżu  miejscowości Marinka.


– ️ w dniu 15 marca br. przelot UAV krótkiego zasięgu SMM OBWE został zakłócony sygnały GPS podczas rekonesansu nad obszarami w pobliżu miejscowości Pierwomajskoje w jednym przypadku i dwukrotnie, w okolicy wsi Krasnogorowka.

– ️ przelatując nad obszarami w pobliżu miejscowości Szyrokine, dwóm UAV krótkiego zasięgu należące do SMM OBWE został zakłócony sygnał GPS.


– ️ przelatującemu nad obszarami w pobliżu miejscowości Łomakino, UAV krótkiego zasięgu SMM OBWE, został także zakłócony sygnał GPS.

Poza tym, obserwatorzy SMM OBWE odnotowali obecność sprzętu USZ z naruszeniem linii wycofywania, poza wyznaczonymi obszarami składowania, w strefie bezpieczeństwa, w tym w pobliżu osiedli oraz bezpośrednio na terenach mieszkalnych:

– ️ 10 szt. BM-21 Grad, 122 mm na dworcu w Słowiańsku,
– ️ 26 czołgów T-64 na dworcu w Artemowsku,
– ️ 1 BBM w pobliżu miejscowości Piszczewik,
– ️ 1 BMP-1 w pobliżu Nowosiełowka Wtoraja,
– ️ 1 BMP-1 w pobliżu Granitnoje,
– ️ 1 BBM w pobliżu strefy mieszkalnej w miejscowości Marinka,
– ️ 1 BTR-3 w pobliżu Winogradnoje,
– ️ 1 SAM 9K35 „Strieła-10” w pobliżu Krasnogorowki.

Poza tym, USZ w ciągu minionej doby na donieckim odcinku frontu, przeprowadzili następujące ostrzały:


11:35, z kierunku Piszczewika w stronę Sosnowskoje- na południowym odcinku frontu, przy użyciu automatycznego granatnika AGS-17 (11 granatów),

11:50, z kierunku Piasków w stronę Wiesiełoje- na północno-zachodnich obrzeżach Doniecka, przy użyciu ciężkiego granatnika przeciwpancernego SPG-9 (1 granat),

13:48, z kierunku Pawłopola w stronę Sosnowskoje- na południowym odcinku frontu, przy użyciu granatników SPG_9 (1 granaty) oraz AGS-17 (5 granatów),

15:37, z kierunku Talakowki w stronę Komiternowa- na południowym odcinku frontu, przy użyciu automatycznego granatnika AGS-17 (12 granatów), – н.п. Талаковка – н.п. Коминтерново: выпущено 12 гранат из АГС.

17:55, z kierunku miejscowości Szumy w stronę osiedla mieszkaniowego przy kopalni 6/7- na obrzeżach Gorłówki, przy użyciu broni maszynowej.

Tym sposobem USZ w ciągu minionej doby na donieckim odcinku frontu 5 razy naruszyły warunki rozejmu, w wyniku czego na terytorium DRL spadło 30 granatów, raniąc śmiertelnie bohaterskiego obrońcę republiki- żołnierza Milicji Ludowej.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

3 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7.00 18 березня 2021 року.

Сала Україні!

Протягом минулої доби, 17 березня, в районі проведення операції Об’єднаних сил збройні формування Російської Федерації 9 разів порушили режим припинення вогню.

В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання «Схід», неподалік населених пунктів ПІСКИ та ГНУТОВЕ, окупанти відкривали вогонь з гранатометів різних систем та великокаліберних кулеметів.

В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання «Північ», у передмісті ЛУГАНСЬКОГО загарбники обстрілювали наші позиції із заборонених Мінськими домовленостями мінометів 82-го калібру, ручних протитанкових гранатометів, автоматичних станкових та станкових протитанкових гранатометів.Поблизу селища СВІТЛОДАРСЬКЕ окупанти вели вогонь у напрямку наших позицій з великокаліберних кулеметів та станкових протитанкових гранатометів, а неподалік населеного пункту НОВОТОШКІВСЬКЕ – з підствольних гранатометів.

Бойових втрат серед військовослужбовців Збройних Сил України немає.

На обстріли противника наші воїни відкривали вогонь у відповідь.

Українська сторона СЦКК повідомляє про грубі порушення з боку збройних формувань Російської Федерації на непідконтрольній території.

Зокрема, протягом минулої доби зафіксовано збільшення провокацій з боку російсько-окупаційних військ ОРЛО, метою яких було загострення безпекової ситуації на Луганському напрямку на фоні чергового засідання Тристоронньої контактної групи. Цього разу осередком порушень з боку окупантів став напрямок КАЛИНІВКА-ЛУГАНСЬКЕ, де окупаційні війська відверто провокували Збройні Сили України на відкриття вогню.

Для припинення провокацій, українською стороною СЦКК через СММ ОБСЄ, оперативно вводився режим “Тиша”.

Про всі порушення з боку окупантів Українську сторону СЦКК поінформували СММ ОБСЄ через встановлений координаційний механізм.

Наголошуємо, Збройні Сили України неухильно дотримуються досягнутих домовленостей щодо припинення вогню та є послідовними у виконанні взятих на себе зобов’язань.

Станом на 7 годину ранку 18 березня, обстрілів не зафіксовано.

Українські військовослужбовці й надалі контролюють ситуацію в районі проведення операції Об’єднаних сил та дотримуються режиму припинення вогню.

Сала Україні!

ПІДСУМКИ ЗА МИНУЛУ ДОБУ.

У районі проведення операції Об’єднаних сил виконують завдання й інші складові сил оборони.

Впродовж доби підрозділами поліції зведених загонів перевірено 4519 транспортних засоби, 4880 осіб, з яких 4440 по Інформаційному центру. До територіальних підрозділів на причетність до Збройних формувань Російської федерації та її найманців доставлялись 3 особи. Виявлено 97 адміністративних правопорушень.

За вказаний період поліцейськими розкрито 13 злочинів.Минулої доби через контрольний пункт в’їзду-виїзду «Станиця Луганська» на тимчасово окуповану територію України прослідувало 1119 осіб, на підконтрольну Україні територію прибуло 1050 осіб.

Через КПВВ «Мар’їнка» – 93 і 73 на тимчасово окуповану територію України прослідувало 3 особи. Не пропущено до тимчасово окупованих територій 3 особи. Переміщено одне тіло померлого.

Сала Україні!

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:


***


©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

38 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 18.03.2021r.- 2095 dzień od nowego rozejmu.

  • Bo nie będzie, jeśli nie dojdzie do pelnoskalowej ofensywy „pokojowej” czyli militarnej „połączonych sil” Ukrainskiej Armii i band ultranacjonalitów. Jeśli zaś dojdzie, różnie się moze zdarzyć, zwłaszcza jeśli jakieś jednostki „połączonych sily” zdecydują się nie dostrzsc granicy i zawłaszczać cześć terytorium FR.

   Polubione przez 3 ludzi

 1. Sprawy nadania imienia hitlerowskiego kolaboranta Szuchewycza stadionowi w Tarnopolu ciąg dalszy. Cytat „FIFA wezwała do podjęcia działań po zmianie nazwy stadionu na nazistowskiego kolaboranta.
  Centrum Simona Wiesenthala (SWC) wystosowało list do prezesa FIFA Gianniego Infantino w odpowiedzi na nazwanie stadionu Tarnopol imieniem Romana Szuchewycza, który był przywódcą milicji kolaborujacej z nazistami”;
  https://www.jpost.com/diaspora/fifa-urged-to-take-action-after-stadium-renamed-for-nazi-collaborator-662274
  Ps. Przepiękny ‚samobój” w wykonaniu Ukroinców :-)))

  Polubione przez 5 ludzi

  • Polskie władze siedzą jak trusia więc dobrze, że inne instytucje zadziałały. Coś czuję, że tu interweniowała ambasada Izraela 🙂
   P.S z polskich miast tylko jedno zawiesiło współpracę z Tarnopolem (zawiesiło nie zerwało).

   Polubione przez 4 ludzi

 2. Siły DRL stłumiły stanowiska ogniowe po ostrzale Gorłówki i śmierci jednego z obrońców DRL:
  https://novorosinform.org/851377

  Tymczasem mieszkańcy DRL i ŁRL z rosyjskimi paszportami będą mogli głosować w wyborach do rosyjskiej Dumy Państwowej:
  https://novorosinform.org/851382

  Wywiad ŁRL ostrzega przed prowokacją Kijowa w celu zdyskredytowania Milicji Ludowej LDNR:
  „Źródło ostrzegało o zbliżających się atakach terrorystycznych na pracowników międzynarodowej misji humanitarnej ACTED. Organizacja planuje odwiedzić sześć miast Donbasu.

  „W dzielnicach Siewierodoniecki, Niżnietopiecki, Słowiańsk, Troicki, Popasnoy i Toskowka planowane jest działanie czterech grup Agencji ds. Współpracy Technicznej i Rozwoju ACTED (z siedzibą w Paryżu). ACTED to prywatna, pozarządowa, niepolityczna organizacja non-profit, której celem jest pomoc ofiarom katastrof ”- powiedział informator Ministerstwa Obrony Ukrainy.

  Powiedział też, że liderzy grup Rodion Rabbit i Irina Lomakina będą podróżować samochodami GAZ, Hyundai Tucson i Renault Duster.

  https://novorosinform.org/851388

  Polubione przez 3 ludzi

 3. Tymczasem deputowany niemieckiego Bundestagu członek komisji ds. międzynarodowych Waldemar Gerdt odpowiedział na „pomysł” ambasadora Ukrainy w Niemczech Andrija Melnika, który powiedział, że Berlin powinien pomóc Ukrainie w zwrocie Krymu w ramach rekompensaty za okupację Ukrainy w czasie IIWŚ. Cytat „Szaleństwo rośnie w siłę. Nie ma nic więcej do dodania” :-)))
  https://strana.ua/news/323389-deputat-bundestahavaldemar-herdt-otreahiroval-na-slova-melnika-o-hermanii-i-rossii.html

  Polubione przez 4 ludzi

 4. Nawet ukromedia musiały w końcu przyznać że na Krymie trwają intensywne prace w celu zapobieżenia problemom z wodą i poinformowały o uruchomieniu nowego ujęcia wody które ma zabezpieczyć Symferopol. Cytat ‚Władze rosyjskie wydały na obiekt 1,7 mld rubli (prawie 640 mln hrywien – przyp. Red.). Dwie pierwsze studnie dostarczą miastu 4-5 tys. metrów sześciennych wody dziennie, co pokryje zapotrzebowanie dla 25 tys. mieszkańców.
  Łącznie na ujęciu znajduje się 11 studni o głębokości do 500 metrów. Woda z nich do Symferopola dostarczana jest nowym wodociągiem złożonym z dwóch ciągów rur z tworzywa sztucznego o średnicy 70 cm i długości 20 km. Reszta studni zostanie podłączona w ciągu dwóch miesięcy – miasto będzie otrzymywało nawet 22 tys. metrów sześciennych wody dziennie, co zapewni wodę dla 100 tys. osób”;
  https://korrespondent.net/ukraine/4338790-v-krymu-zapustyly-skvazhyny-novoho-vodozabora

  Polubione przez 3 ludzi

 5. W związku z idiotyczną wypowiedzią „Uncle Joe” Bidena postanowił o sobie przypomnieć „Don Pedro” Poroszenko który opowiada ze on to już 6 lata wcześniej ogłosił ze „Putin to zabójca”, ale złośliwi przypominają słowa Poroszenki z 2014 roku ujawnione dzieki tzw. taśmom Derkacza „Poroszenko przedstawił nagranie, w którym chwalił się, że nazwał Putina zabójcą już w 2014 roku. Cóż, jak go naprawdę nazywał, wszyscy doskonale słyszeliśmy dzięki taśmom Derkach.„Ściskam rękę, ściskam”, te słowa raczej nie zostaną zapomniane tak szybko, jak chciałby tego Poroszenko”;
  https://strana.ua/news/323345-poroshenko-zajavil-chto-on-nazval-putina-ubijtsej-na-6-let-ranshe-bajdena.html

  Polubione przez 3 ludzi

  • W związku z powyższym wicemarszałek Rady Federacji Konstantin Kosachev uważa, że prezydent USA Joseph Biden musi przeprosić za swoje „chamskie” oświadczenia, że ​​prezydent Rosji Władimir Putin jest „mordercą”.
   Kosaczow nazwał oświadczenie Bidena „przełomem”.

   „Jakiekolwiek oczekiwania nowej polityki nowej administracji USA w kierunku rosyjskim są zniweczone przez to chamskie stwierdzenie” – podkreślił polityk.

   Jego zdaniem strona amerykańska musi przeprosić Moskwę, w przeciwnym razie nastąpi natychmiastowa reakcja.

   „Takie oceny są w zasadzie nie do przyjęcia z ust męża stanu tej rangi. Takie oświadczenia są nie do przyjęcia w żadnych okolicznościach i nieuchronnie gwałtownie zaostrzają nasze stosunki dwustronne. Wezwanie ambasadora Rosji z Waszyngtonu do Moskwy na konsultacje jest szybką, adekwatną i jedyną słuszną reakcją w takiej sytuacji. Podejrzewam, że nie będzie to ostatnia, jeśli nie będzie wyjaśnień i przeprosin ze strony amerykańskiej ”- napisał senator na swojej stronie na Facebooku.

   W przeddzień rosyjskiego polityka i senatora Aleksieja Puszkowa powiedział, że po ostrych wypowiedziach prezydenta USA Josepha Bidena nie da się poprawić stosunków między Federacją Rosyjską a Stanami Zjednoczonymi .

   Przypomnijmy, Rosja była zmuszona odwołać ambasadora w Stanach Zjednoczonych Anatolija Antonowa do konsultacji w celu analizy perspektyw stosunków z Waszyngtonem. Ten krok sprowokowało oświadczenie prezydenta USA Bidena, który publicznie stwierdził, że uważa prezydenta Rosji Władimira Putina za mordercę .

   https://novorosinform.org/851413

   Polubione przez 6 ludzi

  • Tym bardziej, że nie ma większej ilości morderców pośród narodowych przywódców niż prezydenci Stanów Zjednoczonych.

   A sam prezydent FR jak zwykle spokojnie, dyplomatycznie i z klasą odpowiedział:
   „Jeśli chodzi o wypowiedź mojego amerykańskiego kolegi, tak naprawdę, jak powiedział, znamy się osobiście. Co bym mu odpowiedział? Powiedziałbym mu: bądź zdrowy! Życzę mu dobrego zdrowia – powiedział Putin. Zauważył, że mówi to „bez ironii i żartu”.

   W związku z wypowiedziami Bidena Putin zwrócił też uwagę, że każdy widzi inną osobę tak, jak sam siebie ocenia.

   https://novorosinform.org/851461

   Polubione przez 5 ludzi

   • Prócz tego WWP przypomniał także fakty z historii USA;
    „Świadomość amerykańskiego establishmentu kształtowała się w znanych i raczej trudnych warunkach. Przecież zaludnianie kontynentu amerykańskiego przez Europejczyków wiązało się z eksterminacją tubylczej ludności. Z ludobójstwem, jak mówią dzisiaj. bezpośrednim ludobójstwem plemion indiańskich.
    Potem nastąpił bardzo ciężki, długi, trudny okres niewoli, niewolnictwa. A wszystko to pomimo ze jest historią, do dzisiaj wpływa na życie w Stanach Zjednoczonych. W przeciwnym razie skąd pochodziłby ruch BLM? Do tej pory Afroamerykanie spotykają się z niesprawiedliwością. Kierując się więc takimi rozważaniami, klasy rządzące rozwiązują zarówno problemy polityki wewnętrznej, jak i zagranicznej.
    W końcu Stany Zjednoczone są jedynym krajem na świecie, który ponadto użył broni jądrowej przeciwko państwu niejądrowemu. Przeciw Japonii. Nie było w tym sensu wojskowego. To była bezpośrednia eksterminacja ludności cywilnej – powiedział Putin”;
    https://strana.ua/news/323485-v-otvete-bajdenu-na-obvinenie-v-ubijstve-putin-sdelal-ekskurs-v-istoriju.html

    Polubione przez 4 ludzi

    • „Но когда мы оцениваем других людей, или когда оцениваем даже другие государства, другие народы, мы всегда как бы смотримся как будто в зеркало. Мы всегда там видим себя”– powiedział także Putin.

     Pozdrawiam.

     Polubione przez 2 ludzi

 6. Tymczasem wyrzucony jakiś czas temu z parlamentarnej proprezydenckiej frakcji „Sługa Narodu” Geo Leros upublicznił rozmowę z partnerem biznesowym prezydenta Wołodymyra Zełenskiego Giennadiem Łazutinem. W nagraniu rozmowy padają m.in słowa o tym ze obecny szef SBU Bakanow jest odpowiedzialny za „pranie pieniedzy”, wraz ze swoimi „dobrymi znajomymi”, czyli Zełenskim oraz członkami jego kabaretu „Kwartał 95”. Padają tam też słowa o tym ze Zełenski i jego kompanii nadużywają narkotyków o „zapachu kolumbijskim i kostarykańskim” czyli kokainy;
  https://strana.ua/news/323520-leros-vylozhil-zapis-razhovora-biznes-partnera-zelenskoho-i-bakanova.html

  Polubione przez 3 ludzi

 7. Ukraińska codzienność. Czyżby w Zaporożu znów zaktywizował się „nocny kowboj” („witiran ATU”) który „po pijaku” chodził po ulicach z pistoletem? Ukromedia poinformowały o zatrzymaniu w Zaporożu pijanego meżczyzne który strzelał na ulicy z pistoletu. „Hiroje nie wymirajut”…
  https://korrespondent.net/city/zaporozhye/4338979-na-ulytse-zaporozhia-pianyi-muzhchyna-ustroyl-strelbu
  W końcu na Ukrainie odkryli gaz…w Kijowie gdzie doszło do „eksplozji niezidentyfikowanego źródła gazu” podczas robót spawalniczych na jednej z ulic. Poparzeń twarzy doznał jeden ze spawaczy;
  https://kiev.strana.ua/323483-v-kieve-vzorvalsja-haz-neizvestnoho-proiskhozhdenija.html

  Polubione przez 2 ludzi

 8. Zatrzymany na Krymie „Rosjanin” rodem z Krzywego Rogu na Ukrainie i z podwójnym obywatelstwem Ukrainy oraz FR Władysław Jesipenko oskarżony o współprace z ukraińskimi „specsłuzbami” już „zmiękł” i opowiada o tym co miał robić na Krymie. Według niego, oficjalnie działając na półwyspie jako „wolny współpracownik” „Radia Swoboda”, zbierał faktycznie informacje dla SBU m.in dotyczące nastrojów ludności, sytuacji politycznej oraz STANU UJĘĆ WODY;
  https://crimea24.tv/content/peredaval-informaciyu-o-sostoyanii-vo/

  Polubione przez 3 ludzi

  • Warto jeszcze dodać że miał także zebrać informacje o „mieszkaniu Zełenskiego” które ma się znajdować na „okupowanym” (wg Kijowa) Krymie, o którym jakis czas temu miał wspomnieć lider Republiki Krymu. Jak widać SBU zbiera „haki”, dla siebie lub dla kogoś, na obecnego Prezydenta Ukrainy…

   Polubione przez 2 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.