Wojna domowa na Ukrainie 24.03.2021r.- 2101 dzień od nowego rozejmu.


Niemy krzyk”– dzień 371.

Oświadczenie szefowej dyplomacji DRL i jednocześnie pełnomocnym członkiem delegacji republiki w TGK, w sprawie tragicznego incydentu zabójstwa dokonanego na cywilu przez ukraińskiego snajpera:

„Nie pokojem, ale krwią- taka jest polityka obecnego reżimu kijowskiego w stosunku do Donbasu.

Donbas wielokrotnie dbał o to, by formacji zbrojnych Ukrainy nie obchodziło to, do kogo celują- żołnierza, emeryta, kobiety czy dziecka. Podczas gdy Ukraina na platformach międzynarodowych informuje o powodzeniu przestrzegania środków wzmacniających zawieszenie broni, nadal giną cywile. Oto, co wydarzyło się dzisiaj.

W Aleksandrowce w wyniku celowego ostrzału snajperskiego w głowę zginął 71-letni emeryt Piotr Iwanowicz Cat. Barbarzyński strzał oddana w czasie, gdy mężczyzna wykonywał prace domowe na terenie własnej posesji.

Niezwykle cyniczne jest również to, że USZ przez kilka godzin prowadziły celowy ostrzał w tym samym sektorze, ingerując w pracę grupy ewakuacyjnej. Niestety, przelana krew cywilów jest tym, co Kijów nazywa swym ‚bezprecedensowym sukcesem’.

Należy pamiętać, że jest to pierwszy przypadek śmierci cywila od 27 lipca 2020 r.- od dnia wejścia w życie środków wzmacniających zawieszenie broni. Co więcej, to właśnie w Aleksandrowce odnotowano ostatnią, przed wejściem w życie umowy, ofiarę zbrojnej agresji USZ- 22 czerwca 2020 r. gdy we wsi zginął mężczyzna w wyniku ostrzału budynku mieszkalnego z granatnika. Sytuacja była podobna do dzisiejszej- wtedy też prowadzony przez długi czas ciągły ogień USZ uniemożliwiał ewakuację zwłok zmarłego.

Aleksandrovka to jedna z osad najczęściej atakowanych przez USZ. W ciągu zaledwie dwóch miesięcy tego roku dwóch cywilów zostało tam rannych, również w wyniku ostrzału snajperskiego, zostało rannych w tym samym rejonie z różnicą czasu poniżej miesiąca.

Ukierunkowane i umyślne zabicie cywila- nieuzbrojonej starszej osoby jest zbrodnią wojenną, która nie podlega przedawnieniu.

Będziemy kontynuować z uporem, korzystając z wszelkich dostępnych metod, aby zwrócić się do Ukrainy o powrót do podpisanych przez siebie porozumień- do realizacji pakietu działań wzmacniających zawieszenie broni z 22 lipca 2020 r., w tym do podjęcia odpowiednich działań i wprowadzone w związku ze stanowiskiem strony ukraińskiej propozycje uszczegółowienia mechanizmu koordynacji.

Pełnomocnik Przedstawiciel KRLD ds. Negocjacji Grupy Kontaktowej, Minister Spraw Zagranicznych DRL

Natalia Nikonorowa


http://dnr-news.com/oficialno/56040-kommentariy-natali-nikonorovoy-po-povodu-gibeli-mirnogo-zhitelya-aleksandrovki-iz-za-ognya-ukrainskogo-snaypera.html

Także rzecznik Praw Człowieka DRL, Daria Morozowa wyraziła swoją opinię:

„Ukraiński snajper celnym strzałem w głowę zabił urodzonego w 1950 roku cywila. Po incydencie ukraińskie wojsko kontynuowało ostrzał jeszcze przez kilka godzin, celowo uniemożliwiając ewakuację zwłok ofiary.

Zmarły emeryt znajdował się pod ostrzałem w momencie, gdy wykonywał prace domowe na dziedzińcu własnego domu. Strzał padł z odległości kilkuset metrów. Oznacza to, że snajper doskonale widział, do kogo iw jakich okolicznościach strzela. Oznacza to, że miał świadomość, że swoimi działaniami popełnia zbrodnię wojenną mającą na celu odebranie życia cywilowi.

Ten rażący fakt po raz kolejny dowodzi, że strona ukraińska nie zamierza przestrzegać norm międzynarodowego prawa humanitarnego, stosowanych podczas niemiędzynarodowych konfliktów zbrojnych. Ponadto ukraiński personel wojskowy celowo narusza zasady ogólnej ochrony zapewnianej ludności cywilnej zgodnie z IV Konwencją Genewską.

Wzywam społeczność światową do właściwej oceny prawnej działań Ukrainy i do wykorzystania wszelkich dostępnych środków, aby zapobiec dalszej eskalacji konfliktu w Donbasie. Kijów musi zaprzestać stosowania zakazanych metod prowadzenia wojny i powrócić do konstruktywnego pokojowego dialogu w ramach procesu negocjacyjnego w Mińsku ”– powiedziała rzecznik Praw Obywatelskich DRL.

Ja ze swej strony dodam, że reżym kijowski i jego siły zbrojne, nie po raz pierwszy (i zapewne jeszcze nie ostatni), demonstracyjnie pokazał, jaki jest ich stosunek, nie tylko do „buntowników”, ale także do cywilnej ludności w Donbasie. Ich stosunek jest taki, jaki wypracowano w ideologi banderowskiej, która jest państwowotwórczą ideologią państwową obecnie obowiązującą na Ukrainie, czyli dokładnie taki sam jak stosunek do ludności polskiej Kresów Wschodnich II RP, którą postanowiono usunąć, ze „świętej ziemi ukraińskiej” po prostu przez fizyczne jej wyeliminowanie. Co skutkowało potwornymi zbrodniami ludobójstwa, dokonywanego z pełnym okrucieństwem wobec matek, kobiet w ciąży, dzieci i starców. I właśnie w tym konkretnym przypadku zabójstwa emeryta, jest na to dobitny dowód, że w świadomości środowisk nacjonalistycznych nic od czasów II WŚ. się nie zmieniło.

*

Komisja RBNiO w Donbasie sprawdza gotowość wojsk do ofensywy.

Komisja Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy (RBNiO) przybyła w strefę tzw. Operacji Połączonych Sił w celu sprawdzenia gotowości jednostek Ukraińskich Sił Zbrojnych do przeprowadzenia operacji ofensywnej. 

Poinformował o tym oficjalny przedstawiciel Milicji Ludowej ŁRL Jakow Osadczy.

Zaznaczył on, że „strona ukraińska nie rezygnuje z planu intensyfikacji działań wojennych w Donbasie”.

„W celu sprawdzenia gotowości zgrupowania Ukraińskich Sił Zbrojnych do wykonania zadań w operacji ofensywnej, w tym do prowadzenia działań wojennych w warunkach miejskich, do strefy OPS przybyła komisja Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy”– stwierdził Osadczy.

Przedstawiciel Milicji Ludowej ŁRL dodał, że „do zadań komisji należy także sprawdzenie usunięcia uchybień stwierdzonych podczas prac komisji w lutym br., kiedy jednostki wykazały się całkowitą nieprzygotowaniem do wykonywania zadań zgodnie z przeznaczeniem”.

W strefę frontu w Donbasie kierowani są też neofaszyści ukraińscy.


Dwie grupy nacjonalistów z „Prawego Sektora”, którego działalność jest zakazana w Rosji przybyły do ​​strefy tzw. „Operacji Połączonych Sił” w Donbasie.

O czym także poinformował oficjalny przedstawiciel Milicji Ludowej ŁRL Jakow Osadczy. 

Według niego bojownicy przybyli do strefy walk, aby rekrutować informatorów i organizować prowokacje zbrojne.


„Według lokalnych mieszkańców 21 marca w strefie odpowiedzialności 80 brygady Ukraińskich Sił Zbrojnych dwie grupy bojowników nacjonalistycznej organizacji ‚Prawy Sektor’ z bojowym doświadczeniem udziału w tzw. operacji antyterrorystycznej”– powiedział Osadczy. 

Przedstawiciel biura prasowego ML ŁRL zwrócił uwagę na to, że w rejonie wsi Stanica Ługańska nacjonaliści rozmieścili mobilny punkt kontrolny w celu kontroli pojazdów osobowych i dokumentów miejscowej ludności. Według wywiadu „odnotowano już próby rekrutacji potencjalnych informatorów”„Praca drugiej grupy ma na celu przeprowadzenie prowokacji na niektórych odcinkach frontu w celu zdestabilizowania sytuacji”– dodał przedstawiciel Milicji Ludowej ŁRL.

Poza tym, Ukraińskie Siły Zbrojne rozmieściły pojazdy opancerzone w pobliżu domów miejscowości Troickoje i Stanica Ługańska.

„W rejonie odpowiedzialności 59 brygady odnotowano obecność bojowego wozu piechoty na ulicy Frunze we wsi Troitskoye. Na obszarze odpowiedzialności 80 brygady – dwa transportery opancerzone BTR-3E w dzielnicy mieszkalnej wsi Stany Ługańska”- przekazał Departament Obrony ŁRL, przypominając, że rozmieszczenie broni i sprzętu wojskowego przez kijowskie formacje zbrojne w strefie zamieszkałej stanowi naruszenie trzeciego akapitu Dodatkowych Środków zapewniających zawieszenie broni i kontrolujących jego przestrzeganie.


Portal @Wargonzo: Kijów przygotowuje transfer 4 tysięcy żołnierzy do Doniecka.


Takie informacje pozyskał portal @Wargonzo od poinformowanego źródła z Kurachowki, która znajduje się w pobliżu zachodnich obrzeży stolicy DRL.

„W tej chwili liczba personelu wojskowego rozmieszczonego w tej wciąż kontrolowanej przez Kijów osadzie zwiększyła się już o co najmniej jeden batalion.
Ukraińskie wojsko ma swoją siedzibę w szkole nr. 23, która słynie z dobrej jakości schronu przeciwbombowego”
– głosi komunikat.

Według Wargonzo budynek może pomieścić w razie potrzeby nawet 2000 osób.


„W sumie spodziewane jest przybycie do Kurachowa ok. 4 000 tys. żołnierzy Ukraińskich Sił Zbrojnych. O czym ostatnio aktywnie dyskutują ukraińscy oficerowie odpowiedzialni za rozmieszczenie i zaopatrzenie garnizonu”– dodał informator portalu Wargonzo.

Poza tym, w ciągu minionej doby na donieckim odcinku frontu, USZ 2 razy naruszyły warunki rozejmu:

o godzinie 12:40, prowadząc ostrzał przy użyciu broni maszynowej, z kierunku Szirokino w stronę Sachanki- na południowym odcinku frontu oraz o godzinie 00:17, ponownie z kierunku Szirokino w stronę Komiternowa, tym razem przy użyciu moździerza kaliber 120 mm (10 min).

Tym sposobem na terytorium DRL spadło 10 min wystrzelonych przez ukraińskich żołnierzy.

Ponadto, minionej doby na ługańskim odcinku frontu, ukraińskie formacje zbrojne jeden raz naruszyły warunki zawieszenia broni. Poinformowało o tym przedstawicielstwo ŁRL we Wspólnym Centrum Kontroli i Koordynacji Reżimu Zawieszenia Broni (WCKiK).

Ostrzelany został teren wsi Łozowoje przy użyciu 82-milimetrowego moździerza.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

9 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7.00 24 березня 2021 року.

Сала Україні!

Збройні формування Російської Федерації й надалі ігнорують режим припинення вогню та обстрілюють позиції підрозділів Об’єднаних сил.

Протягом минулої доби, 23 березня, в районі проведення операції Об’єднаних сил було зафіксовано 10 порушень режиму припинення вогню.

Неподалік населеного пункту ВОДЯНЕ, збройні формування Російської Федерації відкривали вогонь по позиціях наших воїнів з гранатометів різних типів та стрілецької зброї.

У передмісті АВДІЇВКИ, російсько-окупаційні війська обстрілювали позиції українських захисників з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.А поблизу населеного пункту ШУМИ, окупанти вели вогонь по позиціях наших воїнів з ручних протитанкових гранатометів. Біля ГНУТОВЕ, загарбники застосували по українських захисниках станкові протитанкові гранатомети. Неподалік ШИРОКИНЕ – окупанти вели вогонь по позиціях зі стрілецької зброї.

Поблизу населеного пункту СЛАВНЕ – російсько-окупаційні війська обстрілювали позиції наших захисників з автоматичних станкових гранатометів та стрілецької зброї. Бойових втрат серед особового складу Об’єднаних сил внаслідок ворожих обстрілів немає.

Про дії збройних формувань Російської Федерації Українська сторона СЦКК повідомила представників ОБСЄ.

Українська сторона СЦКК повідомляє про грубі порушення з боку збройних формувань РФ на території ОРДЛО.

Російські найманці здійснили низку вогневих провокацій уздовж всієї лінії розмежування із застосуванням гранатометів різних типів та стрілецької зброї.

Найбільше обстрілів було зафіксовано в районі населеного пункту Авдіївка, яку неодноразово обстрілювали впродовж дня окупанти. Українська сторона СЦКК своєчасно реагувала на порушення режиму тиші збройними формуваннями РФ через встановлений координаційний механізм.

Вищезазначені факти свідчать про те, що представники незаконних збройних формувань російської Федерації продовжують порушувати раніше досягнуті домовленості.

Наголошуємо, Збройні Сили України неухильно дотримуються досягнутих домовленостей щодо припинення вогню та є послідовними у виконанні взятих на себе зобов’язань.

Станом на 7 годину ранку, 24 березня, обстрілів не зафіксовано. Українські військовослужбовці і надалі контролюють ситуацію в районі проведення операції Об’єднаних сил та дотримуються режиму припинення вогню.

Сала Україні!

ПІДСУМКИ ЗА МИНУЛУ ДОБУ.

У районі проведення операції Об’єднаних сил виконують завдання й інші складові сил оборони.

Впродовж доби підрозділи поліції зведених загонів перевірили 4742 транспортних засоби, 4840 осіб, з яких 4390 по Інформаційному центру. До територіальних підрозділів на причетність до Збройних формувань Російської федерації та її найманців доставлялись 2 особи. Виявлено 106 адміністративних правопорушень.

За вказаний період поліцейськими розкрито 26 злочинів.Минулої доби через контрольний пункт в’їзду-виїзду «Станиця Луганська» на тимчасово окуповану територію України прослідувало 1274 осіб, на підконтрольну Україні територію прибуло 1424 осіб.

Відмовлено в пропуску на КТУ через неможливість встановити ЕС «ВДОМА» та відмову від обсервації 2 особам. Збройні формування РФ не пропустили до тимчасово окупованих територій України 2 особи.

Сала Україні!

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:
***

***©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

46 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 24.03.2021r.- 2101 dzień od nowego rozejmu.

 1. OT ukraińsko – białoruskie, czyli konflikt na linii Kijów – Mińsk nabiera rozpędu. Ukrobezpieka (SBU) poinformowała o zatrzymaniu na Wołyniu „agenta KGB Białorusi”. „Agent” miał zbierać dane wywiadowcze a także przygotowywać prowokacje m.in o wysyłaniu broni z Ukrainy na Białoruś w celu destabilizacji sytuacji politycznej;
  https://strana.ua/news/324413-kontrrazvedka-sbu-razoblachila-shpiona-khb-belarusi.html

  Polubione przez 4 ludzi

  • Cytat ‚Żelazny atak na Achmetowa. Dlaczego Rada chce gwałtownie podnieść podatki od wydobycia rudy.
   „Ceny surowca są wysokie. A ponieważ budżet jest pusty, parlament aktywnie poszukuje dodatkowych źródeł jego zapełniania, więc ponownie wrócił do kwestii podatku od wydobytej rudy” – powiedział deputowany Rady Najwyższej Michaił Wołyńec, przewodniczący Niezależnego Związku Zawodowego Górników.
   Należy zauważyć, że pod koniec ubiegłego roku (w którym cena rudy na rynku światowym wzrosła prawie dwukrotnie) większość eksporterów wyraźnie poprawiła swoje wyniki finansowe.
   Przykładowo Rinat Achmetow i Wadim Nowinskij z „Metinvest” zwiększyli zysk netto o 54% w porównaniu do 2019 roku czyli o 526 mln $, a EBITDA o 82%, do 2,204 mld $, z koloei marża wzrosła o 10 punktów procentowych, z 11% do 21%.
   Grupa „Ferrexpo” Konstantina Żewago (kontroluje Poltawski Kombinat Wydobycia i Przeróbki Rudy ) w 2020 roku zwiększyła swój zysk netto o 58% , czyli do 635,3 mln $.
   Przychody Ferrexpo za rok wzrosły o 12,8%, do 1,7 mld, EBITDA – o 46%, do 859 mln. Przepływy pieniężne netto z operacji finansowych wzrosły o 45%, do 687 mln dolarów”;
   https://strana.ua/news/324424-v-rade-hotovitsja-novyj-proekt-po-povysheniju-renty-na-zheleznuju-rudu.html

   Polubione przez 3 ludzi

 2. Tymczasem były deputowany Rady Najwyzszej Ukrainy Ihor Mosijczuk poinformował o tym ze „Sąd Rejonowy im. Szewczenki w Kijowie nakazał Państwowemu Biuru Śledczemu (PBŚ) wznowienie postępowania karnego w sprawie nawoływania do nienawiści na tle wyznaniowym [rzecz idzie o przyjęcie tzw. tomosu, a pozew złożył tzw. Patriarchat Kijowski] przez byłego prezydenta Ukrainy Petra Poroszenkę”. Warto przy tym przypomnieć że Biuro Prezydenta Ukrainy o zorganizowanie „pogromu” swojej siedziby oskarzyło właśnie Poroszenke, dlatego tez wygląda to na rewanż;
  https://ukraina.ru/news/20210324/1030926175.html

  Polubione przez 4 ludzi

 3. Epidemia koronawirusa na Ukrainie. Ukraiński resort zdrowia oficjalnie poinformował o przyczynach śmierci ukraińskiej żołnierki w obwodzie odeskim która zmarła po podaniu szczepionki ‚CoviShield”. Według komunikatu ukraińskiego ministerstwa powodem smierci kobiety była „ostra niewydolność sercowo-naczyniowa”;
  https://strana.ua/news/324448-prichina-smerti-voennoj-posle-ukola-covishield-serdechnaja-nedostatochnost-minzdrav.html
  Plus artykuł o chińskiej szczepionce ‚Sinovac”, która (w końcu) ma trafić na Ukraine. Podobno ma to być 1,9 mln dawek, czyli jak zauważono w artykule ilość wystarczająca dl 1 mln Ukrainców;
  https://strana.ua/news/322024-koronavak-vaktsina-v-ukraine-instruktsija-na-russkom-protivopokazanija-pobochnye-effekty-tsena.html

  Polubione przez 3 ludzi

   • Problem pederastii w szeregach zinstytucjonalizowanej, regularnej armii jest stary jak cywilizacja 🙂 Siejący postrach na półwyspie peloponeskim spartiaccy hoplici jak wynika ze źródeł, nie stronili od tego rodzaju cielesnych uciech 🙂 Z lektury Wojny peloponeskiej, również można takie wnioski wysnuć. Żeby nie było, że to tylko jakaś grecka aberracja, na takie skłonności wśród barbarzyńców wskazuje też Jean Merkale w biografii Wercyngetoryksa. twierdzi on, że pederastia cementowała więź w bitwie między wojownikami galijskimi.

    Może takie upodobania idą w parze z zamiłowaniem do mordu i przemocy fizycznej 😀

    Polubione przez 5 ludzi

    • „Może takie upodobania idą w parze z zamiłowaniem do mordu i przemocy fizycznej”- ogólnie jest to dewiacja, czyli że taki gość nie wyznaje normalności za fundament ludzkiego bytu……co za tym idzie, również wobec cierpienia i wartości życia.

     Po prostu, nie sanując siebie, nie szanują też innych.
     Oczywiście, co za tym idzie, źle znoszą jakikolwiek wysiłek i uczciwą pracę.

     Pozdrawiam.

     Ps.

     Problem ten dotyczy wszystkich środowisk zamkniętych, np. także zakonników i kleru.

     Polubione przez 1 osoba

  • Ps.

   Wszyscy sądzili, że dorobią tam sobie uczciwie dziewczyny, a oni za chłopakami się uganiają……

   Pozdrawiam.

   A kto w dobie współczesnych gustów idzie w kamasze?

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 1 osoba

 4. „Wojna” SBU (ukrobezpieki) z NABU (Narodowe Antykorupcyjne Biuro Ukrainy) trwa. SBU dokonała rewizji u niejakiego Jewhena Szewczenki „z zawodu” agenta NABU, w związku z podejrzeniem ze tworzył „nielegalne formacje zbrojne”. Jak poinformował sam Szewczenko sprawa, ciągnąca się od 2018 roku, dotyczy próby stworzenia przez niego „firmy ochroniarskiej” która na zlecenie Departamentu Stanu USA miała zajmować się „ochrona obiektów i konwojów w Syrii oraz Afganistanie”.
  Przypomniano także że Szewczenko w 2014 roku był zastępca dowódcy tzw. batalionu „Donbas” Konstantyna Griszina (znanego jako ‚Semen Semenczenko’), a po zakończeniu tej „kariery” juz jako „agent NABU” uczestniczył w wielu prowokacjach zorganizowanych przez ten urząd;
  https://strana.ua/news/324434-u-ahenta-nabu-shevchenko-proshli-obyski.html

  Polubione przez 3 ludzi

 5. Tymczasem sekretarz Rady Obrony I Bezpieczeństwa Ukrainy Daniłow („ochrzczony” mianem „WYJĄTKOWEGO IDIOTY” przez jednego z deputowanych z frakcji parlamentarnej „Sługa Narodu”) ogłosił że „nazywanie obwodów donieckiego i ługańskiego Donbasem jest błędne, ponieważ to słowo jest narracją narzuconą przez Rosję”…
  https://strana.ua/news/324471-aleksej-danilov-zajavil-chto-slova-donbass-ne-sushchestvuet-.html

  Polubione przez 4 ludzi

 6. W temacie gazowym, czyli porozumienia między Waszyngtonem a Berlinem w sprawie zdjęcia sankcji z „Nord stream 2” nie będzie. Cytat „Poinformował o tym w środę sekretarz stanu USA Anthony Blinken po spotkaniu z ministrem spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maas.
  „Niemcy są jednym z naszych najbliższych sojuszników, nadal mamy głębokie różnice w stosunku do Nord Stream 2, ale nie pozwolimy, aby to utrudniało nam pracę nad innymi sprawami z korzyścią dla mieszkańców naszych krajów” – powiedział”;
  https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/10984593

  Polubione przez 2 ludzi

 7. Kolejny „njus” z „juesej”, czyli amerykański komentator polityczny Tucker Carlson z ‚FoxNews” pyta „kto obecnie faktycznie rządzi USA?”. Podobno Biały Dom oficjalnie zażądał by obecna administracja amerykańska była nazywana „administracją Biden’a-Harris”, co jak dotąd (czyli „podzielenie się’ władzą przez Prezydenta USA z jego wiceprezydentem) nie zdarzyło sie w historii Stanów Zjednoczonych;
  https://russian.rt.com/inotv/amp/2021-03-24/Fox-News-novoe-rasporyazhenie-Belogo

  Polubione przez 3 ludzi

 8. Dopełnienie sprawy rewizji przeprowadzonej przez SBU u byłego zastępcy dowódcy tzw. batalionu ‚Donbas” i jednocześnie agenta NABU Jewhena Szewczenki, sprawa opisana w jednym z moich linków powyżej. „Figurantem” w sprawie okazuje się także być takze jego były „dowódca” z batalionu „Donbas”, czyli „Semen Semenczenko” (właściwie Konstantyn Griszin). Obaj podejrzani są o stworzenie „nielegalnej formacji zbrojnej – prywatnej firmy wojskowej” pod przykrywką „firmy ochroniarskiej” która miała m.in zagrażac bezpieczeństwu narodowemu. Według SBU firma liczyła ponad 150 osób, ich szkolenie odbywało się w specjalnie wyposażonej bazie szkoleniowej w obwodzie kijowskim. Niektórzy z nich odbywali szkolenia w zagranicznych ośrodkach szkoleniowych.
  Śledczy uzyskali także dane dotyczące udziału oskarżonych w zawieraniu umów z przedstawicielami różnych organizacji na Bliskim Wschodzie. Według SBU mieli oni takze być „możliwymi organizatorami i uczestnikami nielegalnego programu importu z pominięciem kontroli celnej wojskowych części zamiennych i towarów podwójnego zastosowania z Federacji Rosyjskiej, które następnie zostały sprzedane przedsiębiorstwom ważnym dla obronności państwa, po zawyżonych cenach”;
  https://strana.ua/news/324569-sbu-razoblachila-chvk-orhanizovannuju-nardepom-semen-semenchenko.html
  Ps. I tak „legendarny iłowajski marszał Semen Semenczenko” okazał się być „agentem Kremla” :-)))
  >https://pp.userapi.com/c639127/v639127605/ad42/2HVA9I5w12s.jpg

  Polubione przez 4 ludzi

  • No cóż, Historia lubi się powtarzać farsą…
   chyba będziemy oglądali ukraińską wersję
   ,, Kryształową Noc Długich Noży”

   🔴 Oleh Liaszko ………….,,,, uziemiony

   🔴 Jewhen Szewczenko …… uziemiony

   🔴 Semen Semenczenko … uziemiony

   Polubione przez 4 ludzi

  • Jak sądzisz, ko może być następny ?

   Ciekaw jestem w co wrobią Andrija Jewhenijowicza Biłeckiego?

   Czy imię Jewhen na Ukrainie jest aż tak popularne, że go co drugi przywódca nazioli go nosi?

   Przecież to imię chyba od Jewreja, czyli od żydowskiego słowa pochodzi.

   Polubione przez 4 ludzi

   • Biłecki to „człowiek Awakowa”, który jak wiadomo jest NIEUSUWALNY i wszystko może, więc podejrzewam ze dopóki Awakow będzie „na topie” to i „fuhrerkowi” nic nie grozi.
    Ps. Raczej etymologia ukraińskich nazwisk i imion to skutek ich „rustykalnego” pochodzenia, czyli „proste” i łatwe do zapamiętania nazwiska/przydomki oraz imiona.

    Polubione przez 2 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.