Wojna domowa na Ukrainie 04.04.2021r- 2112 dzień od nowego rozejmu.


Niemy krzyk”– dzień 382.

W sobotę 3 kwietnia w transmisji na żywo „Sołowiew NA ŻYWO” szef Donieckiej Republiki Ludowej Denis Puszilin poinformował, że pięcioletnie dziecko zmarło w wyniku eksplozji niezidentyfikowanego obiektu wybuchowego.

Oficjalna informacja o tym tragicznym zdarzeniu będzie dostępna po zakończeniu wstępnych prac przez funkcjonariuszy organów ścigania DRL.

„Kiedy będziemy mieć wszystkie oficjalne informacje, na pewno je opublikujemy. Teraz możemy powiedzieć, że dziecko zmarło. Nie ma dziecka. Dziecko urodziło się i zmarło w czasie wojny, po prostu nie doczekało innego życia. Miało pięć lat… ”– powiedział Denis Puszilin.

Szef DRL podkreślił, że sytuacja w republice jest nadal niezwykle niepokojąca.

„Eskalacja jest oczywista: liczba ostrzałów, liczba min … Tylko w ciągu ostatnich dwóch dni spadło około 50 min kalibru 120”– powiedział Denis Puszilin.

W odpowiedzi na komentarz Władimira Sołowjowa, że ​​kaliber 120 jest zakazany porozumieniami mińskimi, szef DLR odpowiedział, że dla Ukrainy nie ma nic świętego, a USZ stosują metody prowadzenia wojny zabronione przez jakiekolwiek konwencje.

„Czy możemy powiedzieć, że miny mniejszego kalibru nie są zabronione? Ludzie od nich umierają, dzieci umierają. I tutaj nie wiem, jakie są właściwe słowa. Żyjemy w tym stanie od siedmiu lat: raz ciszej, raz ostrzej. Ale nie ma okresu, w którym powiedzielibyśmy, że nadszedł rozejm. W rzeczywistości nigdy nie było rozejmu. Były okresy, kiedy strzelali trochę mniej. Były okresy, kiedy nie można było strzelać, ale używali grup sabotażowych. Kiedy zamknęliśmy granicę z Ukrainą, utrudniając przemieszczanie się grup sabotażowych na nasze terytorium, stosowano metody walki informacyjnej, co również jest niezwykle niebezpieczne w obecnej sytuacji.

Teraz są podirytowani. Używają wszystkiego, nic nie jest święte. Używają bezzałogowych statków powietrznych, pocisków, moździerzy, używają metod prowadzenia wojny zabronionych przez jakiekolwiek konwencje. Ukrywają swój sprzęt na obszarach mieszkalnych- wszystko to jest rejestrowane. Nie jesteśmy takimi zwierzętami jak oni. Nie strzelamy i nie będziemy strzelać do obszarów mieszkalnych, w których ukrywa się sprzęt. Ale stamtąd pochodzą pociski, a to jest ludzkie życie. Nie 10 osób zginęło, ale dziesiątki, tysiące kalekich żyć bliskich, którzy stracili swoich bliskich. To dzieci, które urodziły się w czasie wojny i już podczas wojny zmarły. Nie widzieli innego życia. Z tym mamy do czynienia dzisiaj. Niestety, ale właśnie tak jest”– powiedział Denis Puszilin.

*

A tym czasem na froncie w Donbasie, na jego ługańskim odcinku, USZ rozlokowały kolejne haubice i pojazdy opancerzone w pobliżu terenów mieszkalnych w strefie tzw. Operacji Połączonych Sił („OPS”).

Poinformowała o tym służba prasowa Wydziału Milicji Ludowej ŁRL:

„W rejonie odpowiedzialności 14 brygady Ukraińskich Sił Zbrojnych odnotowano obecność bojowego wozu piechoty i bojowego pojazdu pancernego w pobliżu zabudowań mieszkalnych wsi Oriechowo-Donieckoje, natomiast na terenie odpowiedzialność 59 brygady w pobliżu miejscowości Troickoje odnotowano obecność dwóch jednostek haubic 122-mm ciągnionych D -30.”

Milicja Ludowa ŁRL przypomniała, że ​​rozmieszczenie w osadach broni i sprzętu wojskowego przez USZ stanowi naruszenie trzeciego punktu Dodatkowych Środków zapewniających zawieszenie broni i kontrolujących jego przestrzeganie.

Natomiast na donieckim odcinku frontu w ciągu minionej doby USZ używając do ostrzału moździerza kaliber 120 mm (25 min), o godzinie 09:45 przeprowadziły prowokację zbrojną z kierunku Piasków w stronę wsi Żabunki- na północno-zachodnich obrzeżach Doniecka.

Ponadto, w wyniku wczorajszego ataku UAV Ukraińskich Sił Zbrojnych zginęło jedno dziecko, a jego matka została ranna. 

Poinformował o tym Departament Milicji Ludowej DRL:

„Żołnierze z 59 brygady Ukraińskich Sił Zbrojnych, wykonując zbrodniczy rozkaz… użyli bezzałogowego statku powietrznego wyposażonego w improwizowany ładunek wybuchowy”.

Należy zauważyć, że atak został przeprowadzony na teren mieszkalny we wsi Aleksandrowskoje, gdzie w czasie ataku na podwórzu znajdowało się dwójka cywilów.  

„W tym momencie na dziedzińcu znajdowało się dwóch cywili. W wyniku zbrodniczych działań ukraińskich żołnierzy zginęło dziecko urodzone w 2016 roku, zaś kobieta została poważnie ranna.”– poinformował DML DRL.

Powracając do informacji z ługańskiego odcinka frontu, t w dniu wczorajszym USZ po raz pierwszy od końca lipca minionego roku dokonały ostrzału z broni artyleryjskiej wielkiego kalibru terytorium ŁRL.

Po raz pierwszy od końca lipca minionego roku, kiedy to w Donbasie wprowadzono dodatkowe zawieszenie broni, USZ ostrzelały terytorium ŁRL przy użyciu artylerii zabronionej porozumieniami mińskimi. Poinformowała o tym służba prasowa Wydziału Milicji Ludowej ŁRL.

Ukraińskie Siły Zbrojne przeprowadziły ostrzał w rejonie wsi Kalinowo-Borszczewate przy użyciu 122-mm dział artyleryjskich.

„Na kierunku Popasniańskoje z pozycji 59 brygady w rejonie osady Troickoje, na rozkaz zbrodniarza wojennego (Giennadija) Szapowałowa, oraz z pozycji 92 brygady w rejonie miejscowości Popasnaja, na osobiste polecenie zbrodniarza (Pawła) Fiedosenki ukraińscy agresorzy otworzyli ogień w rejonie osad Kalinowo-Borszczewatie po raz pierwszy od wprowadzenia Dodatkowych Środków kontroli przestrzegania zawieszenia broni, używając artylerii kaliber 122 mm”- poinformowała służba prasowa Wydziału Milicji Ludowej ŁRL.

Służba prasowa wyjaśniła, że ​​„łącznie wystrzelono 16 pocisków na pozycje obrońców republiki”. „Aby zapewnić bezpieczeństwo ludności cywilnej ŁRL, nasi obrońcy zostali zmuszeni do ostrzeliwania pozycji wroga, z których strzelali z broni nie zabronionej w porozumieniach mińskich. Straty wroga są obecnie ustalane” – dodano w raporcie służby prasowej resortu obrony ŁRL.

W komunikacie zwrócono też uwagę na to, że „fakty naruszeń zostały niezwłocznie przekazane przedstawicielom strony ukraińskiej w WCKiK (Wspólnym Centrum Kontroli i Koordynacji Reżimu Zawieszenia Broni) w celu podjęcia działań i wykluczenia oskarżenia ŁRL o prowokację ”.

„Wzywamy obserwatorów międzynarodowych i kierownictwo OBWE do odnotowania kolejnego faktu rażącego naruszenia zawieszenia broni przez stronę ukraińską”– dodano w komunikacie Milicji Ludowej ŁRL.

W odpowiedzi na ten apel misja OBWE skomentowała oświadczenia ŁRL o użyciu artylerii przez Ukraińskie Siły Zbrojne.

„Specjalna misja obserwacyjna OBWE na Ukrainie, po oświadczeniach ŁRL o użyciu przez Kijów artylerii do ostrzału Donbasu, będzie odzwierciedlać w codziennych raportach wszystkie istotne obserwacje, jeśli takie wystąpią”– powiedział rzecznik SMM OBWE na Ukrainie, Dragan Nikolic-Solomon.

„Ewentualne istotne obserwacje zostaną odzwierciedlone w codziennych raportach SMM, dostępnych dla wszystkich na stronie internetowej OBWE w trzech językach”– dodał Dragan Nikolic-Solomon.

Tak więc, nie pozostaje nic innego jak tylko czekać na dzisiejszy oficjalny raport SMM OBWE.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

2 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7.00 4 квітня 2021 року.

Сала Україні!

Російсько-окупаційні війська продовжують вести обстріли позицій українських захисників, з метою подальшого звинувачення у порушенні режиму припинення вогню.

Протягом минулої доби, 3 квітня, було зафіксовано 10 порушень режиму припинення вогню з боку збройних формувань Російської Федерації.

В районі оперативно-тактичного угруповання «Схід» неподалік населеного пункту ПІСКИ, російські окупанти відкривали вогонь із заборонених Мінськими домовленостями мінометів 120-го калібру, великокаліберних кулеметів, ручних протитанкових гранатометів та стрілецької зброї, а неподалік селища ГНУТОВЕ – з мінометів 82-го калібру та ручних протитанкових гранатометів. Поблизу населених пунктів АВДІЇВКА, ШИРОКИНЕ та ВОДЯНЕ, що на Приазов’ї, російсько-окупаційні війська здійснювали обстріли з великокаліберних кулеметів та гранатометів різних систем.

Минулої доби, неподалік населеного пункту ШУМИ, що в районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання «Північ», відбувся підрив на невідомому мінно-вибуховому пристрої в наслідок якого, бойове травмування несумісне з життям отримав військовослужбовець Об’єднаних сил. Командування висловлює щирі та глибокі співчуття рідним та близьким загиблого захисника.Про всі факти порушень з боку збройних формувань Російської Федерації Українська сторона СЦКК повідомила представників ОБСЄ.

Станом на 7 годину ранку, 4 квітня, обстановка в районі проведення Операції Об’єднаних сил залишається контрольованою. З боку російсько-окупаційних військ порушень режиму припинення вогню не зафіксовано.

Українські військовослужбовці і надалі контролюють ситуацію в районі проведення Операції Об’єднаних сил та дотримуються режиму припинення вогню.

Сала Україні!

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:***

***

©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

Ps.

Chrystus zmartwychwstał!

Radujcie się więc i z ufnością patrzcie w przyszłość.

Niech zsyła na Was łaski i wnosi szczęście do Waszego codziennego życia  dając Wam siłę wytrwania w czynieniu dobra i przezwyciężaniu zła.

21 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 04.04.2021r- 2112 dzień od nowego rozejmu.

 1. Były poseł Rady Najwyższej Ukrainy Ołeksij Żurawko wyraził swoje oburzenie zbrodnią Sił Zbrojnych Ukrainy na 5 letnim dziecku słowami: „Pieprzyć cię klaunie Zeleński, piekło czeka!” – napisał na swoim kanale telegramowym.

  Marszałek Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej Wiaczesław Wołodin potępił zabójstwo pięcioletniego dziecka w DRL dokonane przez ukraińskich bandytów za pomocą drona i wezwał do wykluczenia Ukrainy z Rady Europejskiej

  Szef Komisji Spraw Międzynarodowych Dumy Państwowej Leonid Słucki skomentował milczenie Stanów Zjednoczonych i Unii Europejskiej w sprawie zabójstwa pięcioletniego dziecka w Donbasie. Polityk napisał o tym na swoim kanale telegramowym.

  Słucki zauważył, że Europa i Ameryka milczą na temat śmierci rosyjskiego dziecka, pomimo obecności międzynarodowych obserwatorów w Donbasie i żarliwej chęci Zachodu do ochrony praw człowieka na całym świecie. Setki organizacji międzynarodowych, tysiące pracowników humanitarnych i dziesiątki światowych mediów nie zareagowały na incydent.

  https://novorosinform.org/854275

  https://novorosinform.org/854291

  Polubione przez 6 ludzi

 2. Ukraińska armia poinformowała w sobotę, że za kilka miesięcy odbędą się jej wspólne ćwiczenia z wojskami NATO.
  W zapowiedzianych w sobotę przez Kijów wspólnych ćwiczeniach wojskowych z siłami NATO „Kozacka Buława 2021” ma wziąć udział ponad tysiąc żołnierzy z co najmniej pięciu państw członkowskich NATO.
  https://www.rp.pl/Wojsko/210409851-Ukraina-zapowiada-wspolne-cwiczenia-z-wojskami-panstw-NATO.html

  Francja i Niemcy są zaniepokojone wzrostem liczby przypadków łamania zawieszenia broni na wschodzie Ukrainy. „Z wielką uwagą śledzimy sytuację, w szczególności ruchy sił rosyjskich” – napisały resorty dyplomacji Francji i Niemiec we wspólnej deklaracji w sobotę wieczór.
  https://forsal.pl/swiat/unia-europejska/artykuly/8134124,francja-niemcy-zaniepokojone-ruchy-sil-rosyjskich-na-granicy-ukraina.html

  Polubione przez 5 ludzi

 3. Cytat „Rzecznik prasowy ministra-koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego, Stanisław Żaryn opublikował na amerykańskim portalu DefenseNews artykuł krytyczny wobec budowy gazociągu „Nord Steam-2”
  Artykuł Żaryna nie wywołał szczególnego zainteresowania wśród czytelników portalu. Wśród nielicznych komentarzy przeczytawszych go Amerykanów przeważają komentarze utrzymane w tonie prześmiewczym, traktujące publikowanie tekstów tego autora przez DefenseNews za naganne z uwagi na ich niski poziom merytoryczny.
  Użytkowniczka Norah Dean komentuje: „Czy autor wierzy też, że Księżyc zbudowany jest z sera? Jak, na Boga, gazociąg może być zagrożeniem wywiadowczym? Jak możecie zamieszczać takie komediowe teksty na tej stronie? Chodzi po prostu o handel jednego kraju z drugim, to nie ma nic wspólnego z żadnymi krajami trzecimi. To infantylny nonsens”. Jeszcze dowcipniej skomentował tekst użytkownik Joe Vick: „Czegokolwiek się, przyjacielu, napaliłeś, też tego trochę chcę 🙂 ‘Putinowski gazociąg agresji’ 🙂”…
  https://myslpolska.info/2021/04/02/amerykanie-wysmiewaja-tekst-rzecznika-polskich-sluzb/

  Polubione przez 5 ludzi

  • Z pewnością komentujący artykuł to płatni szpiedzy Putina 🙂
   A tak na poważnie: gazociąg NSII jest korzystny dla Rosji i dlatego całe przedsięwzięcie jest kontynuowane. Pozwala na zdywersyfikowaniu dostaw gazu, uwalnia operatora od konieczności negocjacji z krajami trzecimi i zapewnia (niski) stały koszt tranzytu gazu. Budowa NSII oczywiście zagraża interesom kilku państw, głównie Ukrainy, która straci miliardy $ rocznie z tytułu opłat za tranzyt rosyjskiego gazu.
   Ten miliard -dwa miliardy rocznie, w zależności od raportów, dla tak słabego ekonomicznie państwa jak Ukraina o może być rzeczywiście ciężar, którego nie będzie mogła udźwignąć. Naftohaz będzie musiał być dofinansowywany z budżetu państwa, a takich środków kraj nie ma. Jedynym sposobem byłyby kolejne podwyżki opłat, ale to wiąże się z buntem społecznym- ludność Ukraina jest tak biedna, że kolejne podwyżki opłat spychają całe grupy społeczne w nędzę.

   Polubione przez 7 ludzi

 4. Epidemia koronawirusa na świecie. W USA wstrzymano produkcję nowej szczepionki koncernu ‚Johnson & Johnson” w zakładach w Baltimore po tym jak okazało się że doszło tam do wymieszania jej składników ze składnikami , wywołującej wiele kontrowersji, szczepionki „AstraZeneca”. Mowa jest o utylizacji około 15 mln dawek „pomieszanej” szczepionki;
  >https://www.nytimes.com/live/2021/04/03/world/covid-vaccine-coronavirus-cases

  Polubione przez 5 ludzi

 5. Dla zainteresowanych, artykuł z uchodzącego za opiniotwórczy amerykańskiego „Foreign Affairs” pod tytułem „Nowy koncert mocarstw. Jak zapobiegać katastrofie i promować stabilność w wielobiegunowym świecie”. Cytat „System międzynarodowy znajduje się w historycznym punkcie zwrotnym. W miarę jak Azja nadal rośnie w siłę, dwa stulecia zachodniej dominacji nad światem, najpierw pod rządami Pax Britannica, a następnie Pax Americana, dobiegają końca. Zachód traci nie tylko dominację materialną, ale także wpływ ideologiczny. Na całym świecie demokracje padają ofiarą nieliberalizmu i populistycznych sporów, podczas gdy wschodzące Chiny, wspierane przez wojowniczą Rosję, próbują rzucić wyzwanie autorytetowi Zachodu i republikańskiemu podejściu do zarządzania wewnętrznego i międzynarodowego’
  https://www.foreignaffairs.com/articles/world/2021-03-23/new-concert-powers
  O autorze artykułu;
  https://en.wikipedia.org/wiki/Richard_N._Haass

  Polubione przez 6 ludzi

  • Panie Maniaprzepraszania,

   Przepraszam, że pszekam, ale ten Richard N. Haass jest członkiem Dialogu Międzyamerykańskiego .

   Jego poglądy na temat polityki zagranicznej

   ,,W wywiadzie dla BBC ‚s HARDtalk w maju 2015 r. , Przemawiając jako przewodniczący Council on Foreign Relations , Haass przewidział nową erę w historii świata, po części z powodu wyciszenia dominacji Stanów Zjednoczonych przez bardziej rozproszoną władzę sprawowaną przez państwa i podmioty państwowe w wyniku proliferacji broni jądrowej i cyberterroryzmu oraz kilku błędów politycznych, które mogą doprowadzić do „epoki nieporządku” przy braku wyraźnego supermocarstwa . [10]
   ,
   W dniu 4 października 2017 r. Haass wezwał Sekretarza Stanu USA Rexa Tillersona do rezygnacji. [11]”

   Był on bliskim doradcą Colina Powella, tak, tego ”fiolkarza” i zapewne to on mu ten pomysł ż tą fiolką podsunął.
   .https://tvn24.pl/najnowsze/cdn-zdjecied41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e-colin-powell-prezentuje-jak-mala-moze-byc-fiolka-z-waglikiem-694251/alternates/FREE_840

   Ten artykuł jest na tym samym, co ta fiolka, ,, judejsko’cwaniackim” poziomie, tylko, że Czas już nie ten; Świat się zmienił, a on się zaciął i gra jak stara płyta; Pax Americana… , Americana… cacana …, cacana…

   To samo gówno ,,Pax Americana” owinięte w nowe sreberko , sprzedaje jako ,,Koncert Mocarstw” pod batutą Uncle Sama, (bo USA w Radzie Bezpieczenstwa ONZ jest vetowana)
   a ”ekspansywne gospodarczo Chiny i wspierająca je militarnie Rosja” w tym koncercie stać mają w tle jako statyści.
   Tylko, że Chiny już nad brzegiem nie siedzą, nie czekają , aż jankeskie trupy do morza spłyną, już Uncle Sama atakują
   A Rosji za Putina przeszło Ameriką zauroczenie, teraz na topie taka jest melodia:
   .https://www.youtube.com/watch?v=G2s4cAZelLs&t=7s
   .

   Polubione przez 5 ludzi

 6. Artykuł wart przeczytania, cytat „Polskie środowiska patriotyczne oraz, o zgrozo narodowe, zatrząsły się ze świętego oburzenia jak to podły dyktator – Łukaszenka represjonuje białoruskich Polaków. Asumptem do rzeczonego stało się uwięzienie Anny Paniszewej, Andżeliki Borys i Andrzeja Poczobuta. Wnet wszelkiej maści „patrioci” jęli drzeć szaty. W internecie pojawiły się grafiki pod hasłem „jeden naród ponad granicami” a co bardziej krewkie jednostki (w tym niestety posłowie Konfederacji) zaczęły wzywać do obłożenia Białorusi sankcjami. Rzecz jasna nie obyło się bez rytualnego odsądzania od czci i wiary wszystkich, którzy ośmielają się myśleć inaczej”;
  https://myslpolska.info/2021/04/03/jeden-narod-ponad-granicami/
  Ps. Zgadzam się z autorem jako osoba która do Łukaszenki (o czym wiedzą ci śledzą moje wpisy) ma stosunek (co najmniej) „bardzo chłodny”…

  Polubione przez 7 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.