Wojna domowa na Ukrainie 08.04.2021r.- 2116 dzień od nowego rozejmu.


Niemy krzyk”– dzień 386.

Szef nieuznawanej Donieckiej Republiki Ludowej Denis Puszilin na zorganizowanej wczoraj w Doniecku konferencji prasowej z okazji 7 rocznicy proklamowania relubliki, powiedział, że mieszkańcy Donbasu nie chcą wojny i nie zamierzają jej rozpoczynać.

Według niego Donbas zrobi wszystko, co w jego mocy, aby za pomocą środków dyplomatycznych rozwiązać istniejący konflikt.

„Chcę podkreślić: Donbas nie chce wojny, Donbas nie rozpocznie wojny. Donbas zrobi wszystko, co w jego mocy, aby konflikt został rozwiązany dyplomatycznie”– zapewnił Puszilin.

Jednocześnie zwrócił on uwagę na pogorszenie się sytuacji wzdłuż linii demarkacyjnej na całej jej długości w Donbasie.

Według niego sytuacja na linii kontaktu „pozostaje niezwykle dynamiczna i rośnie, pogarsza się, rośnie liczba ostrzałów”.

Puszilin dodał, że liczba ataków ze strony USZ od początku tego roku wzrosła prawie dwukrotnie w porównaniu z ostatnim kwartałem 2020 roku.

Jednocześnie sekretarz Rady Bezpieczeństwa Rosji Nikołaj Patruszew powiedział w rozmowie z Kommiersantem, że Moskwa nie planuje interweniować w konflikcie na południowo-wschodniej Ukrainie, ale uważnie śledzi sytuację.

„Nie uwzględniamy takich planów”- odpowiedział Patruszew na pytanie, czy Rosja może interweniować w konflikcie w Donbasie.

Patruszew dodał, że strona rosyjska „uważnie śledzi sytuację”, wyjaśniając dalej, że „w oparciu o jego rozwój zostaną podjęte konkretne środki”.

Patruszew ocenił, że zaostrzenie sytuacji w Donbasie jest „konsekwencją poważnych problemów wewnętrznych na Ukrainie, od których władze starają się w ten sposób odwrócić uwagę” od nich własnego społeczeństwa.

Według niego Kijów rozwiązuje swoje problemy kosztem Donbasu, a kapitał z Ukrainy od dawna płynie za granicę.⠀

„Gospodarkę podtrzymują jeszcze tylko uciążliwe pożyczki zagraniczne, których zadłużenie rośnie, a te resztki przemysłu, które zdołały utrzymać się na powierzchni, Kijów sprzedaje obcokrajowcom, jak mówią teraz, po demokratycznych cenach. Nawet słynny Ukrainiec czarną ziemię i las koleją wywożą za granicę, pozbawiając kraj również tego atutu, a w zamian pozostały tylko same ciasta, które Amerykanie rozdali na Majdanie”– dodał Patruszew.

W sprawie zaostrzania sytuacji militarnej w Donbasie, zabrała też głos rzeczniczka rosyjskiego resortu dyplomacji, Maria Zacharowa, która powiedziała, że Rosja wzywa Ukrainę i państwa NATO do zaprzestania przygotowań wojskowych, zaostrzenia napięć w Donbasie i powstrzymania się od działań destabilizujących. 

„Wzywamy Ukrainę i kraje NATO do zaprzestania histerycznej rusofobicznej kampanii propagandowej, zaprzestania przygotowań wojskowych i eskalacji napięcia w Donbasie oraz powstrzymania się od działań, które mogłyby doprowadzić do destabilizacji sytuacji we wschodniej Ukrainie”– oświadczyła Zacharowa.

Potwierdziła ona, że Rosja opowiada się za rozwiązaniem konfliktu w Donbasie wyłącznie drogą pokojową na podstawie porozumień mińskich.

Przedstawicielka rosyjskiego MSZ zwróciła także uwagę na intensyfikację działań wywiadowczych obcych państw na Ukrainie wzdłuż granic z Rosją oraz linii styku w Donbasie z wykorzystaniem samolotów i środków radioelektronicznych.

Zacharowa podkreśliła, że ​​wypowiedzi Kijowa i krajów zachodnich o „winie Rosji” w eskalacji napięć w Donbasie są dezinformacją i propagandą mającą na celu odwrócenie uwagi od przygotowań militarnych Kijowa w Donbasie.
*

Milicja Ludowa ŁRL odnotowała obecność żołnierza Ukraińskich Sił Zbrojnych w rejonie wycofywania sił i sprzętu w rejonie Zołotoje.

  Poinformował o tym na spotkaniu oficjalny przedstawiciel departamentu obrony republiki Jakow Osadzy:

„Na dawnych pozycjach Ukraińskich Sił Zbrojnych w strefie wycofania sił i sprzętu w pobliżu osady Zołotoje odnotowano obecność żołnierza 92 samodzielnej brygady zmechanizowanej Ukraińskich Sił Zbrojnych.”

Natomiast wg. wczorajszego raportu SMM OBWE, na donieckim odcinku frontu, obserwatorzy odnotowali następujące naruszenia przez USZ:

– ️ 2 kwietnia, przelot UAV dalekiego zasięgu SMM OBWE nad obszarami USZ między n.p. Iljinowką a Stoepanowką został zakłócony przez sygnał z obu modułów GPS.

– ️ 4 kwietnia, przelatując nad obszarami kontrolowanymi przez USZ pomiędzy Stiepanowką a miejscowością Trypolije UAV dalekiego zasięgu SMM OBWE został zakłócony przez sygnał z obu modułów GPS.

Ponadto obserwatorzy odnotowali obecność sprzętu USZ poza wyznaczonymi miejscami składowania, w strefie bezpieczeństwa, w tym w pobliżu osiedli oraz bezpośrednio na terenach mieszkalnych:

– ️4 czołgi (T-64) w pobliżu osady Mariupol,
– ️4 czołgi (T-64) w pobliżu osady Makiedonowka,
– ️2 bojowe wozy piechoty (BMP-1), 1 bojowy wóz opancerzony i 1 działo przeciwlotnicze (ZU-23, 23 mm) na terenie obiektu w osadzie Klinowoje,
– ️2 bojowe wozy opancerzone w strefie mieszkalnej w miejscowości Niewielskoje,
– 1 działo przeciwlotnicze (ZU-23, 23 mm) i 2 transportery opancerzone (MT-LB) w pobliżu miejscowości Nowotroickoje.

Poza tym, na donieckim odcinku frontu, USZ przeprowadziły w dniu m wczorajszym następujące ostrzały:


12:30, z kierunku Wodianoje w stronę Leninskoje- na południowym odcinku frontu, przy użyciu automatycznego granatnika sztalugowego SGS-17 (29 granatów),

14:45, z kierunku Nowomichajłowki w strone Lugańskoje- w rejonie Doniecka, przy użyciu działa przeciwlotniczego ZU-23-2 (10 wystrzałów),

Kolejne trzy ostrzały na przedmieściach Doniecka;

18:15, z kierunku Opytnoje w stronę Wiesiełoje, przy użyciu moździerza kaliber 120 mm (15 min),

19:20, ponownie z kierunku Opytnoje, ale tym razem z stronę Doniecka, przy użyciu moździerza kaliber 120 mm (5 min),

20:05, z kierunku Piasków w stronę osiedla Oktriabskij na obrzeżach Doniecka, przy użyciu moździerza kaliber 120 mm (1 mina),

22:35, ponownie na południowym odcinku frontu, z kierunku Talakowki w stronę Komiternowa, przy użyciu automatycznego granatnika AGS-17 (15 granatów).

W sumie, w ciągu minionej doby, na donieckim odcinku frontu USZ 6 razy naruszyły warunki rozejmu, w wyniku czego na terytorium DRL spadło 75 pocisków.

Ponadto, USZ w dniu wczorajszym 1 raz naruszyły „reżim ciszy” na obszarze odpowiedzialności ŁRL.

 Poinformowało przedstawicielstwo ŁRL we Wspólnym Centrum Kontroli i Koordynacji Reżimu Zawieszenia Broni (WCKiK).

Ostrzelany został, przy użyciu moździerza kaliber 120 mm, teren wsi Łogwinowo.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

6 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7.00 8 квітня 2021 року.

Сала Україні!

Російсько-окупаційні війська продовжують вести обстріли позицій українських захисників, з метою подальшого звинувачення у порушенні режиму припинення вогню.

Протягом минулої доби, 7 квітня, було зафіксовано 7 порушень режиму припинення вогню з боку збройних формувань Російської Федерації.

Всі вони були здійснені в районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання «Схід».Зокрема, неподалік селищ ПІСКИ та ОПИТНЕ, російські окупанти відкривали вогонь з мінометів 82-го та 120-го калібру, а біля населених пунктів ГНУТОВЕ, ШИРОКИНЕ, ТАЛАКІВКА та ВОДЯНЕ, що на Приазов’ї, ворог використовував гранатомети різних систем та стрілецьку зброю.

В результаті обстрілів один військовослужбовець зі складу Об’єднаних сил отримав осколкове поранення. Воїну оперативно надано першу медичну допомогу та доправлено до лікувального закладу.На обстріли російсько-окупаційних військ українські захисники відкривали вогонь у відповідь.

Про дії збройних формувань Російської Федерації повідомлено представників ОБСЄ через Українську сторону СЦКК.

Станом на 7 годину ранку, 8 квітня, з боку російсько-окупаційних військ було зафіксовано 5 порушень режиму припинення вогню, з яких 4 по позиціях українських захисників та 1 обстріл цивільної інфраструктури. Так, неподалік населених пунктів ПІСКИ та ВОДЯНЕ, що на Приазов’ї, ворог відкривав вогонь з артилерійської установки 122-го калібру, мінометів 82-го калібру та стрілецької зброї.

Внаслідок ворожого вогню військовослужбовець зі складу Об’єднаних сил отримав поранення, несумісні з життям.Командування висловлює щирі та глибокі співчуття рідним та близьким загиблого захисника.

В районі населеного пункту ВОДЯНЕ противник здійснив артилерійський обстріл цивільної інфраструктури. На обстріли російсько-окупаційних військ наші захисники відкривали вогонь у відповідь.

Українські військовослужбовці і надалі контролюють ситуацію в районі проведення Операції Об’єднаних сил та дотримуються режиму припинення вогню.

Сала Україні!

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:***

***

©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

74 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 08.04.2021r.- 2116 dzień od nowego rozejmu.

 1. Powtórka z „misji stabilizacyjnej” w Iraku, czyli USA zebrało „wielką koalicję” przeciwko Rosji, to znaczy Wlk. Brytanię, Kanadę, Polskę oraz Litwę…
  https://strana.ua/news/327017-ssha-litva-polsha-kanada-i-velikobritanija-obsudili-obostrenie-mezhdu-rossiej-i-ukrainoj.html
  Tymczasem „naczelny dyplomatoł RP” Rau udaje się z „pilna wizytą” do Kijowa „w świetle zagrożenia dla pokoju na granicach Ukrainy”. Miejmy tylko nadzieję ze te „neopiłsudczyki” które obecnie rządzą w Warszawie nie wciągną nas w nową „wyprawę kijowską”…
  https://strana.ua/news/327033-hlava-mid-polshi-edet-v-ukrainu-iz-za-situatsii-na-hranitse.html

  Polubione przez 6 ludzi

 2. Epidemia koronawirusa na świecie. „Separatyzm szczepionkowy” w Niemczech, czyli władze Bawarii ogłosiły planu zakupu 2,5 mln dawek rosyjskiej szczepionki „Sputnik V” jeszcze przed jej oficjalną rejestracją w UE. Cytat „Według ministra zdrowia Bawarii Klausa Holetscheka, Bawaria podpisała już oświadczenie intencyjne z odpowiednią strukturą rosyjską w sprawie dostaw Sputnika V. Szef bawarskiego ministerstwa zdrowia zapowiedział też, że produkcja leku w 2021 roku może rozpocząć się w fabryce w bawarskim mieście Illertissen. Jednocześnie Holetschek pochwalił rosyjską szczepionkę jako „wysoce skuteczną”;
  https://www.dw.com/ru/bavarija-zakazhet-25-mln-doz-vakciny-sputnik-v/a-57125563

  Polubione przez 5 ludzi

 3. Kolejny „njus” z „juesej” i kolejna masakra. Tym razem w Rock Hill w Karolinie Południowej do jednego z domów wszedł „biały inaczej” mężczyzna i zastrzelił właściciela domu, znanego w mieście 70-letniego lekarza, jego żonę, pracownika oraz dwójkę wnucząt w wieku 9 i 5 lat;
  https://www.wistv.com/2021/04/08/helicopters-drones-used-search-possibly-armed-dangerous-suspect-york-co/
  https://www.wsoctv.com/news/local/deputies-searching-possibly-armed-dangerous-man-after-reported-shooting-york-county/5AHHEBLIYZAH7CKU44NVTSZAAM/

  Polubione przez 5 ludzi

 4. Tymczasem stary „banderowiec/komunista/demokrata” Krawczuk, były prezydent Ukrainy, opowiadał w ukromediach jak to będzie „strzelał do Rosjan jeżeli wkroczą na Ukraine” wygrażając starą niemiecką strzelbą myśliwską (którą podobno bardzo sobie chwalił „Gruby Herman” czyli Marszałek Rzeszy Hermann Göring) oraz rewolwerem ‚Colt”;
  https://strana.ua/news/327043-ruzhe-kravchuka-i-herinha-chem-eks-prezident-budet-voevat-s-rossijskoj-armiej.html

  Polubione przez 5 ludzi

 5. Kolejny deputowany Rady Najwyższej Ukrainy z proprezydenckiej frakcji „Sługa Narodu” okazał się być właścicielem nieruchomości oraz działek gruntowych na terytorium „państwa – agresora”, czyli Rosji. Teraz tłumaczy się że nieruchomość wraz z parcelą na której sie znajduje w zeszłym roku otrzymała jego żona w spadku;
  https://korrespondent.net/ukraine/4346051-sluha-naroda-rasskazal-o-zadeklaryrovannykh-dome-y-zemelnykh-uchastkakh-v-rf

  Polubione przez 5 ludzi

 6. Niestety kolejny obrońca DRL zginął w wyniku ukraińskiego ostrzału:
  W wyniku ostrzału z 58. brygady Sił Zbrojnych Ukrainy w Donieckiej Republice Ludowej wsi Wyszoleje zginął żołnierz armii DRL. Poinformowała o tym służba prasowa Milicji Ludowej.

  „Jednostki NM DNR zostały zmuszone do otwarcia ognia zwrotnego z broni nie zabronionej przez porozumienia mińskie i stłumienia działań ogniowych wroga. Straty wroga są określane – podała służba prasowa.
  https://novorosinform.org/855052

  Polubione przez 6 ludzi

 7. Epidemia koronawirusa na świecie. Cytat „Rzecznik chińskiego MSZ Zhao Lijian powiedział, że Stany Zjednoczone powinny przekazać informacje o eksperymentach prowadzonych w amerykańskich wojskowych laboratoriach biologicznych na Ukrainie oraz w Fort Detrick (Maryland, USA).
  „Mamy nadzieję, że poszczególne kraje i Stany Zjednoczone zajmą odpowiedzialne i otwarte stanowisko, rozpoczną współpracę z WHO i zaprosimy jej ekspertów do prowadzenia badań naukowych w celu ustalenia pochodzenia koronawirusa w Stanach Zjednoczonych.
  Zauważyłem, że ostatnio Rosja ponownie zapytała Stany Zjednoczone o ich militarną i biologiczną działalność w Fort Detrick i na Ukrainie. Inne kraje również zgłosiły podobne obawy.
  Weźmy na przykład Ukrainę. Tylko Stany Zjednoczone utworzyły 16 laboratoriów biologicznych na Ukrainie. Dlaczego Stany Zjednoczone tworzą tak wiele laboratoriów na całym świecie i co tam robią, w tym w Fort Detrick”;
  https://strana.ua/news/327104-kitaj-potreboval-ssha-raskryt-informatsiju-o-biolaboratorijakh-v-ukraine.html
  https://www.globaltimes.cn/page/202104/1220562.shtml

  Polubione przez 5 ludzi

 8. Cytata „Biznes na wizach dla Ukraińców. Przetarg wart 170 mln zł i kontrowersyjny list.
  Wniosków Ukraińców o przyjazd do Polski jest tak dużo, że krajowe placówki na Ukrainie same nie wyrabiają. Potrzeba firmy do obsługi tych wniosków, a ta może zarobić nawet 170 mln zł. Spółki startujące w przetargu zarzucają ambasadzie faworyzowanie jednej ze spółek”;
  https://www.money.pl/gospodarka/biznes-na-wizach-dla-ukraincow-przetarg-wart-170-mln-zl-i-kontrowersyjny-list-6626225204939360a.html

  Polubione przez 5 ludzi

 9. Polska to długoletni sojusznik i niezawodny przyjaciel Ukrainy – oświadczył szef ukraińskiego MSZ Dmytro Kułeba w czwartek, kiedy wizytę w Kijowie składa minister spraw zagranicznych Polski Zbigniew Rau. Wizyta rozpoczęła się od spotkania obu ministrów.
  https://www.wnp.pl/rynki-zagraniczne/ukraina-szef-msz-polska-to-nasz-dlugoletni-sojusznik-i-niezawodny-przyjaciel,461151.html
  Komentarz: Przepraszam za prywatę, ale już mnie po prostu coś trafia jak czytam takie informacje. Do licha mija kolejny rok jak trwa zakaz ekshumacji Polaków pomordowanych na Wołyniu, zakazuje się nauki w języku polskim w szkołach na Ukrainie. Nowe pomniki bandytów Bandery Szuchewycza buduje się na Ukrainie. A raz na jakiś czas włodarze w Kijowie wzywają władze w Warszawie do wypłaty odszkodowań za „okupacje”.
  Władze w Kijowie nie są przyjaciółmi Polski, traktują nas instrumentalnie i w interesie Polski jest wycofanie pomocy dla tego państewka. I tu uwaga to nie jest moje zdanie tylko zdanie śp Giedroycia
  https://kresy24.pl/giedroyc-nigdy-nie-twierdzil-ze-mamy-zaprzestac-obrony-polskich-interesow-wideo/

  Polubione przez 6 ludzi

 10. W ukraińskim samorządzie bez zmian. W kijowskiej radzie obwodowej (samorząd regionalny) pijany deputowany z frakcji „Batkiwszczyna” (Julii Tymoszenko) „starł sie” z innym deputowanym, który „poza polityką’ jest pułkownikiem SBU;
  https://korrespondent.net/city/kiev/4346139-na-vydeo-snialy-razborky-deputatov-v-kyevoblrade
  https://kievvlast.com.ua/news/nardep-bondarev-ustroil-debosh-v-kievoblsovete-video-18-plus-1

  Polubione przez 5 ludzi

 11. Kolejny „njus” z „juesej”, czyli jak „Benia” Kołomojski ruinował…USA. Amerykański „Miami Herald” opublikował artykuł o tym jak Kołomojski stworzył w Miami „schemat prania pieniędzy nielegalnie wyprowadzonych z Ukrainy”, który pozostawił po sobie „ślady” w postaci zabitych deskami opustoszałych budynków, niebezpiecznych warunków pracy w fabrykach, niezapłaconych podatków i co najmniej czterech hut, które zbankrutowały 🙂
  https://www.miamiherald.com/news/local/crime/article250418591.html

  Polubione przez 5 ludzi

 12. Tymczasem na miejscu tragicznej śmierci kilkuletniego chłopczyka w DRL, spowodowanej podrzuconym przez „ukrowojaków” dronem z ładunkiem wybuchowym, pojawili sie przedstawiciele ONZ. Przeprowadzili „inspekcję” miejsca tragedii wspólnie z przedstawicielami DRL, a także rozmawiali ze świadkami zdarzenia. W wydanym na chwilę obecna komunikacie potwierdzili że śmierć dziecka spowodowała eksplozja i odniesione z jej powodu rany odłamkowe;
  https://strana.ua/news/327149-v-oon-podtverdili-hibel-malchika-na-donbasse-ot-vzryva.html

  Polubione przez 5 ludzi

 13. Nie chwaląc się tym razem byłem szybszy nawet od ukromediów, które dopiero teraz podały „njus” z brytyjskiego ‚The Sun” ze zatrzymane w Dubaju ukrainskie „modelki”, wcześniej odbyły podobną „fotosesje” w luksusowym kurorcie w miejscowości Bukowel w obwodzie iwanofrankowskim;
  https://korrespondent.net/lifestyle/4346184-zaderzhannye-v-dubae-modely-uchastvovaly-v-pykantnoi-vecherynke-v-bukovele

  Polubione przez 5 ludzi

 14. Ciąg dalszy sprawy „porwania” z terytorium Mołdawii przebywającego w Kiszyniowie byłego sędziego Mykoły Czausa. Dziennikarze ukraińskiego portalu śledczego „Слідство.Інфо” wraz ze swoimi mołdawskimi kolegami z portalu „RISE”, ustalili że wbrew zapewnieniom Kijowa za „uprowadzeniem” Czausa stali najprawdopodobniej agenci ukraińskich „specsłużb”. Dziennikarzom „RISE” udało sie pozyskać kopie paszportów dziesięciu Ukraińców, którzy prawdopodobnie brali udział w uprowadzeniu. Okazuje sie ze są oni najprawdopodobniej byłymi lub obecnymi pracownikami ukraińskich ‚specsłużb”;
  https://strana.ua/news/327184-pokhitit-sudju-chausa-mohli-ukrainskie-spetssluzhby-smi.html

  Polubione przez 5 ludzi

 15. Na Słowacji alerty o transferach obcych wojsk sojuszniczych.

  Ministerstwo Obrony Republiki Słowackiej ostrzega mieszkańców Słowacji, że w okresie od 5 do 11 kwietnia 2021 r. Przez terytorium Republiki Słowackiej zaplanowano osiem ruchów drogowych obcych wojsk sojuszniczych. Ministerstwo Obrony podkreśla, że ​​tranzyty zostały należycie zatwierdzone…

  Łooł ! Humvee ! – czyżby Jankesi na Ukrainę się wybierali?

  W ciągu dwóch miesięcy 10 takich Alertów o ruchach wojsk NATO na Słowacji.
  https://www.mosr.sk/48795-sk/rezort-obrany-upozornuje-na-planovane-presuny-vojenskej-techniky-cez-uzemie-slovenska/

  U nas na ten temat cisza. Sciśle Tajna.

  Widocznie jakieś zatory im się robią, bo w trybie nagłym wydają rozporządzenia ułatwiające ruchy wojsk
  http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20210000517&SessionID=1235195837949892B005BFB6DFC73800812D4189

  Polubione przez 5 ludzi

 16. Artykuł o tym jak wygląda faktyczny stan „wojsk obrony terytorialnej” na Ukrainie, których „mobilizację’ ogłosiło ostatnio „z wielka pompą” ukraińskie dowództwo naczelne. Cytat „Wojska na papierze. Jaki jest obecny stan ukraińskich jednostek obrony terytorialnej.
  Bataliony obrony terytorialnej powstały w 2014 roku – tuż po wybuchu wojny na Donbasie. Wtedy armia ukraińska była zupełnie nieprzygotowana do wojny, co przejawiało się w pierwszych etapach ATO. Dlatego bataliony terytorialne były początkowo postrzegane jako siła pomocnicza, mająca na celu zlikwidowanie luk w ochronie strategicznych obiektów na tyłach.
  Oficer brygady obrony terytorialnej w obwodzie mikołajowskim Y. jest pewien, że jego jednostka istnieje tylko w raportach wojskowych urzędów rejestracyjnych i werbunkowych.
  „Częścią obrony terytorialnej są wojska „na papierze”. Żaden z cywili nie chce biegać po poligonie z karabinem maszynowym. Wychodzimy z sytuacji tylko kosztem ideologicznych rezerwistów, którzy już walczyli. Ale jest ich bardzo niewielu. Nawet wśród nich są tacy, którzy mówią, że już spłacili swoją powinność wobec Ojczyzny. Jestem wciągniety u was w ewidencję – i to wystarczy. i nie pojawią się gdy zostaną powołani do słuzby. Ponadto nasze jednostki pozostają tylko lekko uzbrojonymi jednostkami pomocniczymi, które mają za zadanie jedynie chronić zaplecze. Nadal nie nadają się do prowadzenia prawdziwych walk…Jeżeli wybuchnie wojna, to tylko ci którzy już walczyli już w ATO staną w szeregi obrony terytorialnej. Odmiennie myślą oczywiście Sztab Generalny i dowództwo obrony terytorialnej. W raportach o mobilizacji widnieją setki i tysiące żołnierzy. Ale to fikcja biurokratów z wojskowych biur rejestracji i werbunku ”, narzeka wojskowy”;
  https://strana.ua/articles/analysis/326770-v-kakom-sostojanii-sejchas-nakhodjatsja-podrazdelenija-teroborony-ukrainy.html

  Polubione przez 4 ludzi

 17. Ukraińska codzienność. W Hostomelu w obwodzie kijowskim „witirany ATU” przyszły pod siedzibę miejscowego samorządu i solidnie „opukały” budynek domagając się przekazania im obiecanych za „słuzbe ku chwale samostijnej” działek gruntowych;
  >https://twitter.com/SergUA63/status/1380193391124873216
  W Kijowie do przedsiębiorstwa uzyteczności publicznej przyszedł pijak z granatem i zagroził jego zdetonowaniem. Jednak był tak pijany że nie był w stanie powiedzieć o co mu chodzi, ani spełnić swojej groźby, a granat na szczęście okazał sie być ćwiczebnym;
  https://korrespondent.net/city/kiev/4346110-v-kyeve-pianyi-uhrozhal-vzorvat-hranatoi-kommunalnoe-predpryiatye

  Polubione przez 4 ludzi

 18. OT z Wlk. Brytanii. Cytat „Sir Richard Lexington Sutton, jeden z najbogatszych ludzi w Wielkiej Brytanii, został zadźgany na śmierć w wiejskiej posiadłości”;
  https://www.thetimes.co.uk/article/sir-richard-lexington-sutton-one-of-the-uks-richest-men-stabbed-to-death-at-country-estate-hk06dgztr
  Znaleziono także jego 60 – letnią żonę w stanie krytycznym, którą przewieziono do szpitala, a w związku ze zdarzeniem zatrzymano 34 – letniego mężczyznę, który podobno był „znajomym” zamordowanego;
  https://www.dailymail.co.uk/news/article-9450171/One-UKs-richest-men-83-stabbed-death-2m-Dorset-country-mansion.html

  Polubione przez 2 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.