Wojna domowa na Ukrainie 24.04.2021r.- 2132 dzień od nowego rozejmu.


Niemy krzyk”– dzień 402.

Drodzy Mieszkańcy Ukrainy! 

Nagrywam dla Was tę wiadomość wideo z dwóch powodów.

Cieszę się z pierwszego: bo dziś w Doniecku przedstawiliśmy Program Humanitarny, który ma zjednoczyć ludność Donbasu i wesprzeć rosyjskojęzyczną ludność Ukrainy. W ramach tego programu zamierzamy pomóc Wam, mieszkańcom Ukrainy – wszystkim tym, którzy od dzieciństwa myślą i mówią po rosyjsku. Dla tych, którzy cenią naszą wspólną przeszłość. Kto kocha naszą wielką rosyjską kulturę, literaturę, muzykę, poezję, historię i nie zamierza tolerować gwałtownej ukrainizacji.

Chcemy wspierać Was w samych aktualnych najważniejszych obszarach- w medycynie, edukacji, pomocy społecznej tym, którzy jej najbardziej potrzebują. Chcemy pomóc weteranom Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, nauczycielom języka rosyjskiego, literatury, historii, wszystkim tym, którzy niesprawiedliwie i bezprawnie cierpieli z powodu dyskryminacji ze względu na język i prześladowań ze strony władz tylko za to, że wyznaczyli swój udział w świecie rosyjskim .

Uważamy za absolutnie konieczne, w ramach naszych możliwości, wsparcie każdego z Was w trudnej sytuacji, w której się teraz znajdujecie.

Drugi powód, dla którego zwracam się do Was, jest znacznie mniej afirmujący życie. Współczuję Wam z całego serca. W końcu żyjecie w kraju, którego władze są odpowiedzialne za chaos polityczny, kryzys społeczno-gospodarczy, gigantyczną korupcję, przerażającą stopę bezrobocia, a ostatnio także katastrofalną sytuację w służbie zdrowia.

Musicie przetrwać w państwie, którego przywódcy są przyzwyczajeni do obwiniania kogokolwiek za wszelkie kłopoty, tylko po to, aby nie przyznać się do własnej winy, własnych błędów i błędnych kalkulacji. I co jest absolutnie cyniczne- ukraińskie władze przyjęły postawę, z której już nie mogą w żaden sposób wyjść z obrazu swego rodzaju niewinnego baranka, który został zaatakowany przez mitycznego agresora. To oczywiście wygodna rola- o pomoc zachodnich ‚partnerów’ można prosić ze smutnymi minami, a o wiele łatwiej jest uniknąć odpowiedzialności za wytworzony chaos.

Ale my tutaj, w Donbasie, wiemy doskonale, że wizerunek bezbronnej ofiary okoliczności, których pilnie strzeże Ukraina, nie jest nic wart. Podczas gdy w wysokich kijowskich instytucjach urzędnicy różnych szczebli rozgłaszają o ‚okupacji’ i ‚agresji’, zbrojne formacje tego państwa ostrzeliwują nasze terytoria, zabijając naszych cywilnych nieuzbrojonych mieszkańców- starców i dzieci. I, niestety, władze ukraińskie obłudnie ignorują popełnione przez siebie zbrodnie, ani słowem, ani kondolencjami, nie mówiąc o tym w swoich obszernych wypowiedziach dla mediów.

Jednocześnie ukraińscy przywódcy opowiadają całemu światu o swoim rzekomym przestrzeganiu porozumień mińskich, choć w rzeczywistości nie spełnili ani jednego z nich. Od siedmiu lat Kijów nie pofatygował się, by nas słuchać i to jest główna przyczyna konfliktu- w 2014 roku podczas zamachu stanu do władzy doszli ludzie, którzy zamiast liczyć się z opinią Donbasu, nazwali nas terrorystami i rozpętali przeciwko nam wojnę.

Dlatego teraz osobiście zwracam się do prezydenta Ukrainy. Zachęcam pana, panie Zełenski, do nie zapraszania przywódców państw trzecich na linię kontaktową, ale raczej do samodzielnego udania się tam na uczciwą i otwartą rozmowę z nami. Razem z szefem Ługańskiej Republiki Ludowej Leonidem Iwanowiczem jesteśmy gotowi spotkać się z panem tam osobiście i szczegółowo i profesjonalnie poinformować o sytuacji i sposobach pokojowego załatwienia sprawy.

Tylko tym razem proponuję nie chować się w krzakach na drugiej linii obrony, tylko nabrać odwagi i dostać się w najgorętsze miejsca. W rejonie wsi Staromichajłowka, Opytnoje, Wiesiełoje, Zaicewa i Aleksandrowce. Chodź, zobacz na własne oczy, co zrobiły twoje wojska, nie wiem, czy są pod twoją kontrolą, czy nie.

My, ludzie, którzy w pełni odczuliśmy konsekwencje waszej ‚miłującej pokój’ prezydentury, damy wam możliwość nie tylko narzekania, ale i przekonania się na własne oczy, że naprawdę niemożliwe jest wprowadzenie ‚pokoju w czołgach’, samolotach, artylerii i wszelkim innym sprzętem wojskowym. Niemniej jednak nadal pozostajemy wierni porozumieniom mińskim i żądamy ich wdrożenia przez Kijów.

Jeśli jednak nadal nie masz odwagi osobiście odwiedzić linii kontaktowej, Leonid Iwanowicz i ja jesteśmy gotowi do debaty online z tobą. Debata publiczna. Aby cała społeczność światowa miała okazję zobaczyć i usłyszeć, kto wysuwa propozycje prawdziwego pokoju, a kto po prostu tworzy szum, ale w rzeczywistości jest całkowicie niezainteresowany pokojowym porozumieniem.

Podkreślam: mamy dość waszych monologów, domagamy się dialogu. Domagamy się wysłuchania, w końcu zaprzestania ostrzału i rozpoczęcia rozmowy o tym, jak nadal będziemy ze sobą współistnieć.

Informuję również, że pakiet środków, który został przyjęty rezolucją Rady Bezpieczeństwa, wyraźnie stwierdza, że ​​stronami konfliktu są Kijów i Donbas. W związku z tym, jeśli nadal będziecie szukać innych rozmówców lub wzywacie przywódców państw trzecich do rozwiązania konfliktu, to kwalifikujemy to wyłącznie jako wyjście z procesu mińskiego. W takim razie miej odwagę to oficjalnie powiedzieć.”

Denis Puszilin, przywódca
Donieckiej Republiki Ludowej


*


A tym czasem na ługańskim odcinku frontu, Milicja ludowa ŁRL odnotowała obecność Ukraińskich Sił Zbrojnych w rejonie wycofywania sił i sprzętu w rejonie Zołotoje.

 „Na dawnych pozycjach Ukraińskich Sił Zbrojnych w strefie wycofania sił i sprzętu w pobliżu osady Zołotoje odnotowano obecność żołnierza 92 samodzielnej brygady zmechanizowanej Ukraińskich Sił Zbrojnych”– poinformowała służba prasowa resortu obrony ŁRL.

Poza tym, ukraińskie formacje zbrojne rozmieściły 430 min przeciwczołgowych na polach na obrzeżach Popasnej.

„Żołnierze z 92 brygady w dwóch miejscach na polach na wschodnich obrzeżach Popasnej, na północ i południe od trasy T0504, podłożyli 430 min przeciwczołgowych TM-62”– poinformowała służba prasowa Wydziału Milicji Ludowej ŁRL.

Ponadto, Ukraińskie Siły Zbrojne rozmieściły 14 pojazdów opancerzonych i trzy zestawy przeciwlotnicze „Osa” w pobliżu budynków mieszkalnych w strefie tzw. Operacji Połączonych Sił (OPS).

„W rejonie odpowiedzialności 92 brygady Ukraińskich Sił Zbrojnych nasi obserwatorzy zarejestrowali rozmieszczenie przeciwlotniczego zestawu rakietowego 9K33 ‚Osa’ oraz bojowego pojazdu opancerzonego na terenie obiektu we wsi Wrubówka, opancerzony pojazd rozpoznawczo-patrolowy, trzy transportery opancerzone MT-LB oraz bojowy pojazd opancerzony na terenie osiedla Popasnaja”– głosi komunikat służby prasowej Wydziału Milicji Ludowej ŁRL.

Milicja Ludowa ŁRL zauważyła, że ​​„cztery transportery opancerzone BTR-4 ‚Bucephal’ zostały również zarejestrowane w pobliżu dzielnicy mieszkalnej we wsi Zołotoje i cztery czołgi MT-LB w strefie mieszkalnej wsi Nowozwanowka”.

Dodatkowo „w rejonie odpowiedzialności 14 brygady (zarejestrowano) system przeciwlotniczy 9K33 ‚Osa’ we wsi Smolaninowo.”

Milicja Ludowa ŁRL przypomniała, że ​​rozmieszczenie broni i sprzętu wojskowego przez USZ w osadach stanowi naruszenie trzeciego akapitu Dodatkowych Środków zapewniających zawieszenie broni i kontrolujących jego przestrzeganie.


Poza tym, na ługańskim odcinku frontu, USZ utrudniały pracę bezzałogowego statku powietrznego SMM OBWE w pobliżu miejscowości Łoskutowka.

Ukraińskie Siły Zbrojne wykorzystywały walkę elektroniczną (EW) do ingerencji w pracę bezzałogowych statków powietrznych (UAV) Specjalnej Misji Obserwacyjnej OBWE w rejonie wsi Łoskutowka. 

„W rejonie odpowiedzialności 92 brygady Ukraińskich Sił Zbrojnych Ukrainy, w celu stłumienia sygnałów sterujących UAV SMM OBWE w pobliżu wsi Łoskutowka, użyto elektronicznej stacji bojowej ‚Bukowel-AD’ z mobilnej grupy 305 oddzielnego batalionu walki elektronicznej”– poinformowała o tym służba prasowa Wydziału Milicji Ludowej ŁRL.

Natomiast na donieckim odcinku frontu, według wczorajszego raportu SMM OBWE, obserwatorzy odnotowali następujące naruszenia warunków rozejmu przez USZ:

– ️ na terenie osady Krasnogorowka UAV SMM OBWE wykryła 107 min przeciwczołgowych USZ, w tym na drodze lokalnej, z czego około 12 było po raz pierwszy,


– ️ w obszarze miejscowości Marinka UAV SMM OBWE zarejestrował 38 min przeciwczołgowych USZ zainstalowanych na drogach, z czego 20- po raz pierwszy,


– ️ na wschód od miejscowości Sławnoje UAV SMM OBWE wykrył 45 min przeciwczołgowych (TM-62) USZ, z których 15 zostało niedawno zainstalowanych,


– ️ w obszarze miejscowości Piszczewik UAV SMM OBWE ponownie zauważył około 17 min przeciwpancernych USZ,


– ️ na terenie osady Nowogorodskoje SMM OBWE wykryła 101 min przeciwczołgowych USZ, z których 75 zostało zauważonych po raz pierwszy.

UAV krótkiego i średniego zasięgu SMM OBWE zostały poddane zakłóceniom sygnału GPS przelatując nad pobliskimi obszarami miejscowości Kurdjumowka, Ozarjanowka, Dońskoje i Drużnoje.

Poza tym, obserwatorzy SMM OBWE ponownie zarejestrowali obecność sprzętu USZ poza wyznaczonymi obszarami składowania, w strefie bezpieczeństwa, w tym w pobliżu zaludnionych obszarów:

– ️ 2 haubice samobieżne 2S3 „Akacja”, 152 mm w pobliżu miejscowości Wołnowacha,
– ️ 1 zestaw 9K33 „Osa” w strefie mieszkalnej miejscowości Widrodżennja,
– ️ 5 zestawy 9K35 „Strieła-10” na terenie obiektu w strefie mieszkalnej miejscowości Andriejewka,
– ️ 1 haubica holowana 2A36 „Hiacynt-S”, 152 mm na terenie obiektu koło wsi Azowskoje,
– ️ 1 zestaw rakietowy 9K37 „Buk” na terenie obiektu koło miejscowości Pokrowskoje,
– ️ 1 BBM w pobliżu wsi Wiesiełoje,
– ️ 1 BMP-1 w pobliżu  wsi Taramczuk,
– ️ 3 BBM w pobliżu wsi Bieriezowoje,
– ️ 3 BMP-1 i 1 MT-LB S w pobliżu miejscowości Piszczewik,
– ️ 3 BMP-1 w pobliżu osady Nowgorodskoje,
– ️ 1 ZU-23 w strefie mieszkalnej wsi Karłowka,
– ️ 1 BTR-80 w strefie mieszkalnej miejscowości Awdiejewka.

Ponadto patrol misji OBWE nie mógł w dwóch miejscach USZ przeprowadzać kontroli:

– ️ USZ nie pozwoliły patrolowi misji OBWE wejść do obiektu wojskowego w Urzuf, odnosząc się do „rozkazów kierownictwa,
– ️ USZ nie pozwoliły patrolowi SMM OBWE na dotarcie do obszaru stałego przechowywania broni, powołując się na „brak broni na miejscu”.

Natomiast, w ciągu minionej doby na donieckim odcinku frontu, USZ przeprowadziły następujące ostrzały:


06:10, z kierunku Marinki w stronę Aleksandrowki- na obrzeżach Doniecka, przy użyciu ciężkiego granatnika przeciwpancernego SPG-9 (4 granaty), 1.

06:30, z kierunku Troiczkoje w stronę Ozierianowki- w rejonie Gorłówki, przy użyciu moździerza kaliber 120 mm (8 min),

07:15, z kierunku miejscowości Szumy w stronę osiedla mieszkaniowego przy kopalni 6/7- na obrzeżach Gorłówki, przy użyciu cięzkiej artylerii kaliber 152 mm (6 pocisków) i moździerza kaliber 120 mm (21 min),

 07:40 i 17:35, z kierunku Dzierżyńska w stronę osiedla mieszkaniowego przy kopalni im. Gagarina- na obrzeżach Gorłówki, przy użyciu moździerzy kaliber 120 mm (2 ostrzały, 22 miny) i 82 mm (3 miny),

18:10, z kierunku Marinki w stronę Aleksandrowki- na obrzeżach Doniecka, przy użyciu ręcznego granatu przeciwpancernego RPG-7 (3 granaty) oraz broni maszynowej.

 
 18:15, z kierunku Nowogorodskoje w stronę Zielaznaja Bałka- w rejonie Gorłówki, przy użyciu moździerza kaliber 120 mm (8 min),

21:40, z kierunku Krasnogorowki w stronę Staromichajłowki- w rejonie Donicka, przy użyciu artylerii kaliber 122 mm (10 pocisków),

22:15, z kierunku Piasków w stronę wsi Wiesiełoje- na północno-zachodnich obrzeżach Doniecka, przy użyciu ciężkiego granatnika przeciwpancernego SPG-9 (1 granat), ręcznego granatnika przeciwpancernego RPG-7 (3 granaty), podlufowego granatnika PG-25 (5 granatów) i broni maszynowej- w tym ciężkiej.

W sumie, USZ 9 razy naruszyły warunki zawieszenia broni, wystrzeliwując na terytorium DRL 94 pociski,  w wyniku czego odnotowano uszkodzenie dachu domu znajdującego się przy ul. Lenina nr. 101 w miejscowości Aleksandrowka.

Ponadto, na ługańskim odcinku frontu minionej doby, USZ 1 naruszyły warunki rozejmu, ostrzeliwując teren wsi Kalinowki, przy użyciu ciężkich granatników przeciwpancernych SPG-9, automatycznych granatników AGS-17 i karabinu maszynowego dużego kalibru.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

4 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7.00 24 квітня 2021 року.

Сала Україні!

Протягом минулої доби, 23 квітня, в районі проведення операції Об’єднаних сил було зафіксовано 20 порушень режиму припинення вогню, з яких 19 обстрілів та 1 дистанційне мінування.

Зокрема, неподалік населених пунктів НОВОСЕЛІВКА, НОВГОРОДСЬКЕ та ШУМИ противник відкривав вогонь з мінометів калібру 120-го та 82-го калібрів, а біля ВОДЯНОГО – ще й з гранатометів різних систем та стрілецької зброї. У передмісті АВДІЇВКИ, ПІСКІВ та МАР’ЇНКИ російські окупанти вели вогонь з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.

У районі населеного пункту ПІВДЕННЕ ворог здійснив обстріл з мінометів 120-го калібру та з протитанкового ракетного комплексу.

Поблизу ЛЕБЕДИНСЬКОГО, КРАСНОГОРІВКИ, ЛУГАНСЬКОГО та СВІТЛОДАРСЬКА ворог відкривав вогонь з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.

Біля селища НОВГОРОДСЬКЕ збройні формування Російської Федерацій здійснили дистанційне мінування з ручних протитанкових гранатометів мінами ПОМ-2.

Бойових втрат серед наших захисників немає.

Українська сторона СЦКК повідомляє, що вечірні обстріли населених пунктів ПІВДЕННЕ та ПІВНІЧНЕ велися російськими окупантами безпосередньо з житлових кварталів Горлівки.

Метою дій окупантів залишається провокування Збройних Сил України на ведення вогню у відповідь з подальшим звинуваченням у руйнуванні цивільної інфраструктури та загибелі мирних мешканців. За планом проросійських найманців такий сценарій дасть змогу розпалити протистояння та реалізувати плани Москви по відношенню до України.

Станом на 7 годину ранку, 24 квітня, обстановка в районі проведення Операції Об’єднаних сил залишається контрольованою. З боку російсько-окупаційних військ було зафіксовано 1 порушення режиму припинення вогню. Так в районі населеного пункту ТРОЇЦЬКЕ ворог відкривав вогонь зі станкових протитанкових гранатометів.

Бойових втрат серед українських захисників немає.

Українські військовослужбовці і надалі контролюють ситуацію в районі проведення Операції Об’єднаних сил та дотримуються режиму припинення вогню.

Сала Україні!

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:
***

***
©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

40 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 24.04.2021r.- 2132 dzień od nowego rozejmu.

 1. W temacie następstw „afery szpiegowsko – sabotazowej” w Czechach. Rosyjski ‚Kommiersant” informuje powołując się na „źródła rządowe” że strona rosyjska chce odpowiedzieć na działania strony czeskiej ograniczeniem importu czeskich towarów, w szczególności piwa. Oprócz tego firmy czeskie (m.in Skoda) są zaangażowane w działającym w Rosji przemyśle maszynowym. Cytat „Według Federalnej Służby Celnej w 2020 roku wymiana handlowa między Federacją Rosyjską a Czechami wyniosła ponad 5,2 mld dolarów (spadek o 43% w porównaniu do 2019 roku ze względu na skutki pandemii)”;
  https://www.kommersant.ru/doc/4790668

  Polubione przez 5 ludzi

 2. Tymczasem YouTube uległ w końcu „perswazji” władz w Kijowie i zablokował trzy opozycyjne kanały ukroTV „NewsOne”, ‚Zik” oraz „112’, które po wstrzymaniu ich emisji na Ukrainie po decyzji Rady Obrony i Bezpieczeństwa Ukrainy mozna było oglądać na YouTube. Oglądac można jednak wciąż kanał „Pierwszy Niezależny” stworzony przez dziennikarzy i pracowników trzech zablokowanych kanałów;
  https://strana.ua/news/329952-youtube-kanaly-zik-112-i-newsone-zablokirovali.html

  Polubione przez 5 ludzi

 3. Ukraińska codzienność, czyli dzień bez strzelanin dniem straconym. W Kijowie sąd wypuścił z aresztu sledczego, po wpłaceniu kaucji w wysokości 300 tys. hrywien, mężczyzne który pare dni temu ostrzelał na jednej z kijowskich ulic drogowców którzy kładli nową nawierzchnię, raniac jednego z nich;
  https://kiev.strana.ua/329926-obstreljavshij-dorozhnikov-v-kieve-muzhchina-vyshel-na-svobodu-vnesja-zaloh.html
  Również w Kijowie policja zatrzymała „pacjenta” który ze swojego mieszkania w jednym z bloków ostrzeliwał z pistoletu podwórko. Na szczęście nikomu nic sie nie stało;
  https://korrespondent.net/city/kiev/4351473-v-kyeve-muzhchyna-dvazhdy-strelial-yz-okna-doma-eho-zaderzhaly
  Z kolei w Złotonoszy w obwodzie czerkaskim zatrzymano grupę osób która jeździła samochodem osobowym i strzelała z broni palnej, na szczęście tylko w powietrze;
  https://korrespondent.net/ukraine/4351477-v-zolotonoshe-muzhchyna-ustroyl-strelbu-yz-avto-vo-vremia-dvyzhenyia

  Polubione przez 5 ludzi

 4. Dlal zainteresowanych, artykuł z „The American Conservative” krytykujacy „klientyzm” władz USA wobec Ukrainy. Cytat „Szczególnie groźną chorobą przywódców każdego większego narodu jest „klientyzm” – chęć stawiania interesów obcego sojusznika lub klienta na równi z interesami własnego kraju lub ponad nimi. Wydaje się, że amerykańscy urzędnicy mają taki chorobliwy przypadek w odniesieniu do Ukrainy.
  Stany Zjednoczone nie mają żadnego traktatowego zobowiązania do obrony Ukrainy przed przeciwnikiem. Chociaż George W. Bush i Barack Obama naciskali na sojuszników z NATO, aby Kijów stał się członkiem Sojuszu, Niemcy, Francja i inne kluczowe potęgi NATO sprzeciwiały się temu. A ponieważ Ukraina była częścią Związku Radzieckiego przed rozpadem tego kraju pod koniec 1991 roku, żaden poważny Amerykanin nigdy wcześniej nie uważał Ukrainy za istotną, a tym bardziej kluczową dla interesów Stanów Zjednoczonych”;
  https://www.theamericanconservative.com/articles/time-to-cure-americas-clientitis-over-ukraine/

  Polubione przez 5 ludzi

 5. Dla zainteresowanych, artykuł o możliwym zaostrzeniu konfliktu na linii Waszyngton – Ankara w związku z zapowiedziami że administracja Biden’a uzna oficjalnie „ludobójstwo Ormian”, w odpowiedzi Turcy wytykają że w USA doszło do „ludobójstwa Indian”. Pojawia się tez „wątek ukraiński”, czyli Turcy w odpowiedzi na skrajnie proamerykańska postawę Kijowa moga zawiesić współpracę m.in sprzedaż „dronów bojowych”;
  https://strana.ua/news/329956-ssha-mohut-priznat-henotsid-armjan-kakovy-posledstvija-dlja-mira-i-ukrainy-.html

  Polubione przez 4 ludzi

 6. Tymczasem Departament Nawigacji i Oceanografii Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej poinformował o „zamknięciu” od dzisiaj (24 kwietnia) do 31 października tego roku „trzech rejonów Morza Czarnego” z powodu mających sie tam odbyć ćwiczeń wojskowych. Okazuje się jednak że wbrew temu co opowiada strona ukraińska Cieśnina Kerczeńska nie znajduje się w żadnym z „zamkniętych rejonów”…
  https://www.kommersant.ru/doc/4790916
  Ps. Ukrainiec powie prawdę tylko wtedy gdy sie pomyli…

  Polubione przez 4 ludzi

 7. Z danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, które za „Rzeczpospolitą” podała w środę portal Onet, wynika, że Polsce w grudniu w rejestrach tej instytucji było 725 173 obywateli innych państwo. W stosunku rok do roku oznacza to wzrost 0 11,3 proc. Wśród zarejestrowanych w ZUS cudzoziemców było 532 503 obywateli Ukrainy. Oznacza to wzrost o 11,1 proc. w ciągu roku. Jednocześnie Ukraińcy stanowili 73,4 proc. wśród wszystkich zatrudnionych obcokrajowców.
  https://kresy.pl/wydarzenia/polska/w-polsce-znow-szybko-rosnie-liczba-zatrudnianych-cudzoziemcow/

  Polubione przez 4 ludzi

 8. Epidemia koronawirusa na świecie, czyli „wojna szczepionkowa” w UE w pełni . Po zamieszaniu jakie wywołała w Słowacji sprawa zakupu rosyjskiej szczepionki „Sputnik V”, jej producenci wzywają Słowację do ujawnienia umowy z amerykańską firmą „Pfizer”. Cytat „Nie sprzeciwiamy się opublikowaniu przez Słowację umowy na dostawę Sputnika V. Oczywiście dla porównania powinna zostać opublikowana umowa na dostawę szczepionki Pfizera. Opierając się na danych z rzeczywistych zastosowań, Węgry stwierdziły, że Sputnik V radzi sobie lepiej. niż Pfizer. Może kontrakt na dostawę Sputnika V też jest lepszy?”;
  https://ria.ru/20210424/sputnik-1729775308.html

  Polubione przez 4 ludzi

 9. „Wszechwładnie YouTube” zostanie „zamulone” na terytorium FR (podobnie jak wcześniej „Twitter”)? Zaproponował to Aleksiej Puszkow, przewodniczący Komisji Rady Federacji ds. polityki informacyjnej i interakcji z mediami stwierdzając że korporacja, wbrew wcześniejszym „sygnałom” ze strony rosyjskiej, „nie wykazała poważnej zmiany w podejściu firmy do rosyjskiego ustawodawstwa”. W piątek „YouTube” miało zablokować cztery filmy RT w języku angielskim, a na sam kanał nałożyć zakaz nadawania na żywo przez tydzień, tłumacząc to „dezinformacją o COVID-19”. W odpowiedzi rosyjska federalna agencja ‚Roskomnadzor’ zwróciła się z żądaniem usunięcia ograniczeń z kanału RT;
  https://tass.ru/obschestvo/11236561

  Polubione przez 4 ludzi

 10. Tymczasem niemiecki „Frankfurter Allgemeinen Sonntagszeitung” poinformował o tym ze władze Ukrainy „molestują” władze Niemiec by te sprzedały im jakieś uzbrojenie w celu „obrony przed rosyjska inwazją”. Jednak władze Niemiec „dzielnie” się opierają tym ukraińskim „molestacjom” i odmówiły m.in sprzedaży Ukrainie wycofanych ze służby okrętów wojennych, dokładnie miało chodzić o korwety;
  https://ria.ru/20210424/ukraina-1729788537.html
  Ps. Warto przy tym przypomnieć ze ukraińskie stocznie, w tym ta w Mikołajowie, za czasów ZSRR (nawet w jego schyłkowym okresie) były miejscami budowy najnowocześniejszych okrętów dla floty wojennej ZSRR…

  Polubione przez 5 ludzi

  • W ramach postępującej antyseksualizacji społeczeństw, niech zakażą także demonstracyjnego obnoszenia się ze swoimi wdziękami przez płeć nader piękną 🙂

   Kombinezon dla wszystkich jak w ZSRR i ChRL oraz KRL-D.

   Pozdrawiam.

   Polubienie

 11. Dla zainteresowanych, artykuł o prekursorach obecnego tzw. ruchu BLM czyli ‚Czarnych Panterach”. Cytaty „Trzy strzały w twarz. Rewolucja w stylu mafii.
  Gwóźdź do trumny „czarnej rewolucji” 🙂
  22 sierpnia 1989 roku Newton został zastrzelony na osiedlu w zachodniej części Oakland przez 24-letniego członka BGF Tyrone’a Robinsona, skazanego wcześniej za zabójstwo. Robinson zeznał później, że to Newton wyciągnął pistolet, ale, jak później ustalono, nie miał on przy sobie wtedy żadnej broni. Wymownym faktem jest, że Newton zginął w dzielnicy, w której działalność Panter była widoczna najbardziej”;
  https://wiadomosci.onet.pl/kiosk/trzy-strzaly-w-twarz-rewolucja-w-stylu-mafii/npj4m
  Ps. I taki „skandaliczny” artykuł można było przeczytać na „postępacko-tęczowym” Onet.pl, ale „na szczęście” jego RedNaczem został mianowany FLEISCHFARB JR znany jako „Węglarczyk” i nastały czasy (właściwej) „prawdy”…

  Polubione przez 2 ludzi

 12. Z cyklu ‚Cudze chwalicie swego nie znacie” o polskim „sądownictwie”…
  https://wydarzenia.interia.pl/wielkopolskie/news-wielkopolskie-124-latek-poszukiwany-przez-sad,nId,5190146
  …cytat ‚Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim poszukuje zaginionego w czasach II wojny światowej mężczyzny. Formalnie nigdy nie został uznany za zmarłego, dziś powinien mieć 124 lata”…
  I na takie to ‚igraszki” C.AMY w togach wydaja MOJE pieniądze!

  Polubione przez 2 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.