Wojna domowa na Ukrainie 27.04.2021r.- 2135 dzień od nowego rozejmu.


Niemy krzyk”– dzień 405.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wezwał do zmiany porozumień mińskich i rozbudowy czwórki normandzkiej. 

Zostało to ogłoszone w wywiadzie Zełenskiego dla Financial Times, opublikowanym wczoraj, 26 kwietnia.

Przypomniał on, że uczestniczy w procesie, którego plan został sporządzony jeszcze przed rozpoczęciem jego prezydentury.

„Jestem teraz zaangażowany w proces, który został opracowany przed objęciem urzędu. W tej sytuacji proces miński powinien być bardziej elastyczny. Powinien służyć teraźniejszości, a nie przeszłości”– powiedział ukraiński przywódca.


Zdaniem Zełenskiego porozumienia mińskie nie są wystarczająco elastyczne i nie odpowiadają aktualnej sytuacji.

„Są dwie możliwości: możemy zmienić format miński, poprawić. Lub możemy użyć innego formatu. Szybkość ma znaczenie. Tempo tego procesu jest ważne, ponieważ każdego dnia tracimy ludzi.”– wyjaśnił Zełenski, dodając, że sytuacja jest nadal niebezpieczna.

Jednocześnie prezydent Ukrainy wezwał też do rozszerzenia grupy normandzkiej, mówiąc, że reset zależy nie tylko od Stanów Zjednoczonych, ale także Wielkiej Brytanii i Kanady.


Prezydent Ukrainy zaproponował także „rozszerzenie i pogłębienie” negocjacji w „formacie normandzkim”, w które oprócz Ukrainy i Rosji zaangażowane są obecnie Francja i Niemcy. Zełenski uważa, że ​​„czwórka” może stać się „siódemką” dzięki udziałowi w niej Stanów Zjednoczonych, Kanady i Wielkiej Brytanii.

https://www.ft.com/content/ed40d675-16b3-4a35-a157-b9bf0078b507

W tym samym czasie, a wiec jest to jakaś szersza i zaplanowana akcja propagandowa, szef gabinetu prezydenta Ukrainy Andrij Jermak powiedział mediom, że formuła Steinmeiera ma przewidywać przeniesienie kontroli nad granicą z Rosją do Kijowa przed wyborami w DRL i ŁRL. Taka retoryka zmierza do jednego celu- zerwania kompromisu osiągniętego w 2015 roku. W ten sposób Kijów liczy na odegranie się za militarną klęskę w Donbasie.

Sekretarz prasowy prezydenta Rosji Dmitrija Pieskowa nazwał oświadczenie przywódcy Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego o konieczności zmiany porozumień mińskich „alarmującym sygnałem”.

„Warto zwrócić uwagę na wywiad prezydenta Ukrainy Zełenskiego dla Financial Times. W tym wywiadzie to prezydent mówił o potrzebie zmiany formatu mińskiego, dodania innych krajów i tak dalej. To kolejny alarmujący sygnał.  Wielokrotnie mówiliśmy, że to bardzo trudna sytuacja, to znowu na najwyższym poziomie, zapewne pokaz, że Ukraina chciałaby zmodyfikować proces miński. Jednak tak po prostu nie da się go zmodyfikować bez odejścia od niego”– powiedział Pieskow dziennikarzom.

Deputowany rosyjskiej Dumy Państwowej Ruslan Balbek skomentował w rozmowie z RT oświadczenie prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego o potrzebie reformy lub zniesienia formatu mińskiego

„Nie leży w kompetencjach przywódcy państwa ignorowanie międzynarodowego porozumienia podpisanego przez Ukrainę- porozumień mińskich”– podkreślił Balbek.

Deputowany dodał, że to tylko dzięki tym porozumieniom można zatrzymać zakrojone na szeroką skalę akcje w Donbasie.

Zdaniem parlamentarzysty Zełenski jest „motywowany instrukcjami”, aby zapewnić brak stabilności w regionie.

„Źle jest być pionkiem w czyjejś grze, zwłaszcza prezydenta, który faktycznie jest pozbawiony prawa do własnego zdania”– podsumował rozmówca RT.

Podsumowując tą powracającą jak bumerang obsesję Zełenskiego, to takie próby zakładają odrzucenie osiągniętego kompromisu- rezultatu bolesnego kompromisu: wzajemnych ustępstw między Kijowem a republikami Donbasu. A obecne propozycje Kijowa mają na celu wyrzucenie ich na śmietnik historii. Tym sposobem władze ukraińskie chcą przechylić korzyści wyłącznie na swoją stronę, aby tym sposobem wyjść z konfliktu nie w drodze dialogu, ale poprzez spektakularne zwycięstwo dzięki błyskawicznej ofensywie militarnej w Donbasie.

Wszelkie, od czasu prezydentury Zełenskiego, składane propozycje przez Ukrainę mają na celu zniszczenie porozumień mińskich. Okazało się, że Kijów nie może działać w ramach kompromisu. Zamiast tego władze ukraińskie mają nadzieję, że z pomocą Stanów Zjednoczonych uda im się w jakiś sposób zmusić donbaskie republiki do kapitulacji. Takiemu celowi służą wszystkie propozycje Kijowa.

 Kwestią zasadniczą, jest tylko to; na ile takie majaczenia są realne, bo jak wiemy wsparcie udzielone republikom przez władze Rosji, nie są już jak dotąd wyłącznie wsparciem moralnym i humanitarnym, ale konkretną ofertą wsparcia militarnego, czego dowodem były ostatnie przyśpieszone i nie zapowiadane wcześniej ćwiczenia jednostek wojskowych FR przy granicy z Ukrainą, co było oczywistą demonstracją siły i dowodem na wolę walki.

W takiej sytacji, Zełenski i jego ekipa wykoncypowali sobie, aby chronić przestępczy układ jaki rządzi na Ukrainie, że jego gwarantem będą Stany Zjednoczone i NATO, licząc na bardziej antyrosyjską i proukraińską postawę obecnej administracji amerykańskiej po zmianie na stanowisku prezydenta USA, kiedy to republikańskiego Donalda Trumpa zastąpił demokrata Joe Biden.

Kalkulacje te nie są bez podstaw, bo to właśnie poprzednia ekipa demokratów za prezydentury Baracka Obamy doprowadziła do puczu w Kijowie, a następnie syn Joe Bidena- Hunter zaczął tam kręcić lody przy pomocy amerykańskiej spółki gazowniczej „Burishma”.

Tak więc, Zełenski ze swymi „Sługami Narodu” liczy (podobnie zresztą jak naczelnik naszego państwa), że dalsze uzależnienie Ukrainy ze strony geszefciarzy z USA, zagwarantuje bezpieczną władzę sojuszu oligarchów z banderowcami, dotąd, nie wyeksploatują tego kraju do cna. A później……później choćby i potop- niech się Ruscy martwią.

*

A tymczasem na froncie w Donbasie, na jego ługańskim odcinku, żołnierz Milicji Ludowej ŁRL został ranny w wyniku ostrzału ze strony ukraińskich formacji zbrojnych.

„26 kwietnia o godz. 12:10 formacje zbrojne Ukrainy otworzyły ostrzał z broni ręcznej w rejonie Debalcewa z (kierunku) osady Ługanskoje w kierunku osady Kalinowka, w wyniku czego żołnierz Milicji Ludowej ŁRL został ranny”– poinformowało przedstawicielstwo ŁRL we Wspólnym Centrum Kontroli i Koordynacji Reżimu Zawieszenia Broni (WCKiK)..

Natomiast na donieckim odcinku frontu, Ukraińskie Siły Zbrojne rozmieściły ciężką broń w dzielnicach mieszkalnych Dzierżyńska.

„10 Brygada, korzystając z chwilowej awarii bezzałogowego statku powietrznego SMM OBWE „CAMCOPTER S-100”, unieruchomionego 24 kwietnia przez ukraińskich żołnierzy z mobilnej grupy walki elektronicznej 305 batalionu, rozmieszcza broni ciężką z naruszeniem porozumień mińskich na obrzeżach i na terenach mieszkalnych wsi Dzierżyńsk.”– poinformował oficjalny przedstawiciel Departamentu Milicji Ludowej DRL.


„W tym samym czasie pododdziały 109 batalionu 10 brygady ponownie wyposażą miejsca do rozmieszczania broni za pomocą sprzętu inżynieryjnego- spychacza i koparki. Obecnie TRZY 122-mm działa samobieżne 2S1 Goździk z grupy artylerii brygady zostały już rozmieszczone i zamaskowane, przygotowywane są nowe schrony dla trzech kolejnych.
Również w tym rejonie jest dokumentowana praca stacji interferencji radiowej ‚Bukowel-AD’ 305 batalionu EW”
– podano w komunikacie WML DRL.

http://armiyadnr.su/sites/default/files/inline/images/slayd4_29_0.jpg

Poz tym, w dniu wczorajszym w rejonie Pawłopola- na południowym odcinku forontu donieckiego, USZ o godzinie 11:07 przeprowadziły prace inżynierskie przy pomocy ładunku okopowego (1 eksplozja) na swoich stanowiskach bojowych.

 Ponadto, USZ w dniu wczorajszym na donieckim odcinku frontu, 6 razy naruszyły warunki rozejmu, prowadząc następujące ostrzały:

 08:10, z kierunku Lebiedyńskioje w stronę Leninskoje- na południowym odcinku frontu, przy użyciu moździerza kaliber 120 mm (12 min),

11:30, z kierunku Pawłopola w stronę Ukraińskoje- na południowym odcinku frontu, przy użyciu automatycznego granatnika AGS-17 (18 granatów),

12:45, ponownie na południowym odcinku frontu z kierunku Wodianoje w stronę Leninskoje, przy użyciu automatycznego granatnika AGS-17 (11 granatów),

17:17, z kierunku Krasnogorowki w stronę Staromichajłowki- w rejonie Doniecka, przy użyciu moździerza kaliber 82 mm (2 miny),

18.07, ponownie w rejonie Doniecka-z kierunku Opytnoje w stronę Wiesiełoje, przy użyciu broni maszynowej,

18:45, z kierunku północnej części Zajcewa w stronę jego południowych obrzeży- w rejonie Gorłowki, przy użyciu ciężkiego granatnika przeciwpancernego SPG-9 (7 granatów).

Tym sposobem, w wyniku wczorajszych ukraińskich ostrzałów na terytorium DRL spadło 50 pocisków.

Natomiast na ługańskim odcinku frontu, w ciągu minionej doby USZ, 5 razy naruszyły warunki zawieszenia broni, prowadząc ostrzał w okolicach miejscowości Zołotoje-5, wsi Łozowoje, Kalinowki oraz Mołodieżnojee, przy użyciu 82-mm moździerzy, ciężkich granatników przeciwpancernych SPG-9, automatycznych granatników AGS-17 i ciężkiego karabinu maszynowego. W wyniku jednego z ostrzałów został ranny został żołnierz Ludowej Milicji ŁRL. 

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

7 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7.00 27 квітня 2021 року.

Сала Україні!

Російсько-окупаційні війська продовжують вести провокаційні обстріли позицій українських захисників, з метою подальшого звинувачення у порушенні режиму припинення вогню.

Протягом минулої доби, 26 квітня, в районі проведення операції Об’єднаних сил збройні формування Російської Федерації 9 разів порушили режим припинення вогню.

Зокрема, ворог двічі відкривав вогонь із мінометів 120-го калібру та гранатометів різних систем поблизу ВОДЯНОГО.

З мінометів 82-го калібру окупанти здійснили обстріл у напрямку селища ГНУТОВЕ, а біля населеного пункту СВІТЛОДАРСЬК – ще й з великокаліберних кулеметів та автоматичних станкових гранатометів.

Неподалік ПАВЛОПОЛЯ противник два рази відкривав вогонь по українським позиціям, застосувавши гранатомети різних систем та великокаліберні кулемети.

У передмісті АВДІЇВКИ збройні формування Російської Федерації обстрілювали позиції українських захисників з підствольних гранатометів та великокаліберних кулеметів.

В районі населеного пункту ЗАЙЦЕВЕ ворог двічі відкривав вогонь з автоматичних станкових гранатометів та великокаліберних кулеметів.

Внаслідок ворожого вогню один український захисник отримав осколкове поранення. Воїну оперативно надали першу медичну допомогу та евакуювали до лікувального закладу.

Стан здоров’я захисника – задовільний.На дії російсько-окупаційних військ захисники Збройних Сил України відкривали вогонь у відповідь.

Українська сторона СЦКК повідомляє про грубі порушення з боку збройних формувань Російської Федерації на непідконтрольній території.

Станом на 7 годину ранку, 27 квітня, зафіксовано 3 обстріли з боку російсько-окупаційних військ.

Так, біля ВОДЯНОГО російські окупанти застосували заборонені Мінськими домовленостями міномети 120-го калібру.

Неподалік населеного пункту МАЙОРСЬК ворог відкривав вогонь з великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї, а поблизу ТАЛАКІВКИ – зі станкових протитанкових гранатометів.

Бойових втрат серед наших захисників немає.Українські військовослужбовці і надалі контролюють ситуацію в районі проведення операції Об’єднаних сил та дотримуються режиму припинення вогню.

Сала Україні!

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:

***

***

©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

52 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 27.04.2021r.- 2135 dzień od nowego rozejmu.

 1. Zabójstwo przez pomyłkę? Ukromedia poinformowały ze „rozstrzelany” na ulicy Dniepra 24 kwietnia meżczyzna nie był jak wcześniej informowano „narkobaronem” na którym, prawdopodobnie konkurencja, wykonała „egzekucje”, a znanym muzykiem saksofonistą. Nieszczęście zastrzelonego ma polegać na tym że nazywa się tak samo oraz jest podobny do prawdziwego „narkobarona” z Krzywego Rogu w obwodzie dniepropietrowskim…
  https://strana.ua/news/330399-ubijstvo-anara-mamedova-v-dnepre-pohibshij-okazalsja-muzykantom.html
  Ps. To się nazywa mieć pecha…

  Polubione przez 5 ludzi

 2. Horror w Kijowie. 16 -latek prawdopodobnie zadźgał nożem swoich rodziców oraz 8-letniego brata, a następnie przez ‚kilka dni” przebywał w mieszkaniu ze zwłokami. O zabójstwie policję poinformowała babcia zabójcy która od kilku dni nie mogła nawiązać kontaktu z rodziną. Po tym jak na miejscu pojawił sie patrol policji nastolatkowi udało się uciec z mieszkania, ale szybko został zatrzymany. Do zabójstwa doszło w jednym z budynków mieszkalnych rejonu darnyckiego Kijowa. Według ukromediów po zatrzymaniu zabójca przyznał się do popełnienia zbrodni, tłumacząc że dokonał jej z powodu ciagłych awantur domowych oraz „negatywnego nastawienia do rodziców”;
  https://strana.ua/news/330456-maksim-sumin-sovershil-trojnoe-ubijstvo-v-kieve-podrobnosti-chto-izvestno-o-16-letnem-podrostke-.html

  Polubione przez 4 ludzi

 3. Epidemia koronawirusa na Ukrainie. Ukraiński portal ‚Strana.ua” poinformował powołujac się na oficjalne dane ukraińskiego resortu zdrowia że w ciągu ostatnich dwóch miesięcy na Ukrainie przeciwko koronawirusowi w pełni zaszczepiło sie, czyli przyjęło wymagane obie dawki,…9 osób. W zwiazku z tym amerykański „NYT” umieścił Ukrainę w grupie takich państw jak Namibia, Gwatemala, Gabon, Sierra Leone oraz Honduras;
  https://strana.ua/news/330435-ochered-na-vaktsinatsiju-v-ukraine-pochemu-tak-medlenno.html

  Polubione przez 4 ludzi

 4. Tymczasem na Ukrainie afera z przyznaniem Ilji Kiwie, „weteranowi ATO”, byłemu wiceszefowi policyjnego departamentu d/s walki z narkotykami, a obecnie „liderowi” jednej z ukraińskich partii socjalistycznych i członkowi frakcji parlamentarnej „Opozycyjna platforma’ tytułu naukowego „kandydat nauk”. Portal „Bihus.info” ujawnił że w swojej dysertacji Kiwa prawdopodobnie przedstawił swoje nieistniejące „artykuły naukowe” które miały powstać na podstawie jego „wykładów” na dwóch konferencjach naukowych w latach 2018 – 2019 w których nie uczestniczył;
  https://bihus.info/kyva-zbrehav-pro-uchast-v-konferencziyah-i-dodav-do-dysertacziyi-pidrobni-dovidky/

  Polubione przez 4 ludzi

 5. Przypomniał o sobie zbiegły do UE były wiceszef SBU Dmytro Neskromnyj który opublikował „listę” ukraińskich polityków i urzedników „którzy niebawem staną się przedmiotem uwagi Narodowego Biura Antykorupcyjnego Ukrainy (NABU)”. Według Neskromnego „dokument” sfotografował funkcjonariusz SBU na „komputerze rezydenta jednego z wywiadów zagranicznych”, nie podał jakiego. Sa tam m.in członkowie obecnych władz w Kijowie m.in minister zdrowia, wiceszef Biura prezydenta, szef banku centralnego, politycy opozycji oraz oligarchowie, z tych ‚znaczniejszych” to Kołomojski, Kosiuk oraz Firtasz;
  https://strana.ua/news/330436-spisok-politikov-chinovnikov-biznesmenov-kotorymi-zajmetsja-nabu-opublikoval-neskoromnyj.html

  Polubione przez 4 ludzi

 6. „Haniebna zdrada” w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy (PACE). Przedstawiciel Ukrainy Ołeksij Honczarenko (‚nekrofil z Odessy”) został PO SKARDZE ROSJI ukarany kara pozbawienia prawa wystąpień na 3 miesiące. Rosyjska skarga dotyczyły wystapień Honczaruka jeszcze w styczniu tego roku podczas których m.in „skrytykował Putina i wezwał obywateli Federacji Rosyjskiej do zakończenia jego rządów” oraz obraził personalnie przewodniczącego delegacji FR w PACE;
  https://www.eurointegration.com.ua/rus/news/2021/04/27/7122638/

  Polubione przez 4 ludzi

 7. Cytat „Rosyjska firma „Delta” rejestruje w firmie Rospatent znak towarowy ‚Pietrow & Boszirow”, nazwany na cześć [domniemanych] rosyjskich oficerów wywiadu Aleksandra Pietrowa i Rusłana Boszirowa, których czeskie służby specjalne podejrzewają o doprowadzenia do wybuchu w składzie amunicji we wsi Vrbetice . Firma planuje wydać gry planszowe pod tą marką.
  Firma rejestruje znak towarowy „Pietrow & Boszirow” w czterech klasach – do produkcji odzieży, obuwia, czapek, sprzedaży hurtowej i detalicznej towarów, telekomunikacji oraz zabawek dziecięcych’…
  https://strana.ua/news/330508-rossijskaja-kompanija-planiruet-vypustit-ihry-pro-petrova-i-boshirova.html
  Ps. :-)))))))
  >https://i.ibb.co/N7N1wzC/petrov-boshirov.png

  Polubione przez 7 ludzi

 8. OT z Francji, gdzie generałowie francuskich sił zbrojnych (w liczbie 20) w stanie spoczynku mieli wystosować „otwarty list” do Macrona z groźba że jeżeli nie powstrzyma „islamizacji państwa” to oni sie „wmieszają” by nie dopuścić do chaosu i wybuchu wojny domowej. Pod „listem” opublikowanym we francuskim tygodnikiem „Valeurs activelles” podpisało sie jeszcze stu wyższych oficerów i ponad tysiąc innych francuskich żołnierzy;
  https://strana.ua/news/330531-frantsuzskie-heneraly-prihrozili-makronu-perevorotom-iz-za-prodolzhajushchejsja-islamizatsii.html

  Polubione przez 4 ludzi

 9. 3 maja wizytę w Polsce złoży prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, który spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą – przekazał szef Biura Polityki Międzynarodowej Prezydenta RP Krzysztof Szczerski, po spotkaniu z doradcą ds. zagranicznych prezydenta Ukrainy.
  https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-04-26/prezydent-ukrainy-z-wizyta-w-polsce-podano-date/
  Komentarz: Na cholerę, aby znów prosić o jakąś pomoc? A może po raz n-ty obiecać, że już „niedługo” zezwolą na ekshumacje pomordowanych na Wołyniu?

  Polubione przez 4 ludzi

  • Do awarii dochodzi we wszystkich bez wyjątku elektrowniach jądrowych. Kwestią jest tylko to, czy awarię taką można zachować pod pełną kontrolą, czy też wymknie się ona spod kontroli obsługi.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 4 ludzi

 10. Artykuł o marszu ku czci Dywizji Waffen SS „Galizien” który ma sie jutro odbyć w Kijowie. Organizatorem jest działacz banderowskiego ugrupowania „Swoboda” który wczesniej był pomocnikiem parlamentarzysty z tego ugrupowania. Pieniądze na „imprezę”, jak i na podobne do niej, otrzymuje od władz miejskich stolicy Ukrainy. W organizację ochoczo włączyła się neonazistowska organizacja „C14”, wraz ze swoim „fuhrerkiem” Jewhenem Karasem, będąca pod „kuratelą SBU”;
  https://strana.ua/news/330527-divizija-halichina-marsh-v-kieve-28-aprelja-chto-o-nem-izvestno-i-kto-orhanizator.html

  Polubione przez 3 ludzi

 11. OT z Turcji. Cytat ‚Parlament turecki przyjął rezolucję potępiającą prezydenta USA Joe Bidena za uznanie „ludobójstwa Ormian” w Imperium Osmańskim. Głosowanie nad rezolucją odbyło się we wtorek…„Parlament ostro i surowo potępia oświadczenia Joe Bidena złożone 24 kwietnia i zawierające przesłania lobby armeńskiego. Odrzucamy te bezpodstawne oświadczenia. Nie mają one dla nas żadnego znaczenia”
  Parlament wezwał także amerykańskiego przywódcę do „naprawienia tego błędu, który głęboko zranił naród turecki”. Według parlamentarzystów słowa Bidena „nieuchronnie zaszkodzą stosunkom dwustronnym”;
  https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/11257191

  Polubione przez 4 ludzi

 12. Francuski sąd zdecydował, że imigrant z Mali, który z antysemickich motywów zamordował swoją sąsiadkę narodowości żydowskiej, nie może stanąć przed sądem, ponieważ był niepoczytalny z powodu… zażywania marihuany. Wywołało to masowe protesty we Francji i poza jej granicami.
  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/europa-zachodnia/francja-protesty-po-tym-jak-sad-zdecydowal-ze-imigrant-ktory-zamordowal-kobiete-krzyczac-allahu-akbar-nie-poniesie-kary/

  Polubione przez 4 ludzi

 13. A Gazprom, jak gdyby nigdy nic… kończy budowę Nord Stream 2.

  27 kwietnia 2021 11:21
  „Akademik Chersky” rozpoczął układanie „Nord Stream-2” na wodach Danii

  Statek do układania rur Akademik Chersky rozpoczął 27 kwietnia układanie gazociągu Nord Stream 2 na wodach duńskich, informuje operator gazociągu Nord Stream 2.

  „Po pomyślnym przejściu prób morskich statek Akademik Chersky rozpoczął układanie rur w wyłącznej strefie ekonomicznej Danii” – zauważa Nord Stream 2.

  Do 31 marca ułożono 2339 km (95%) gazociągu, do wybudowania pozostaje 121 km (5%).
  Gazociąg Nord Stream 2 zostanie oddany do użytku w 2021 roku – podkreślił w zeszłym tygodniu wicepremier Alexander Novak.

  https://www.vesti.ru/finance/article/2555840

  Polubione przez 6 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.