Wojna domowa na Ukrainie 05.05.2021r.- 2143 dzień od nowego rozejmu.


Niemy krzyk”– dzień 413.

Polska jest gotowa w pełni wspierać europejskie i euroatlantyckie aspiracje Ukrainy. 

O czym poinformował nieświadomych obywateli RP., prezydent Wołodymyr Zełenski po spotkaniu z prezydentem naszego kraju- Andrzejem Dudą w Warszawie. 

Zełenski nie omieszał dodać, że w szczególności ważna jest wspólna deklaracja podpisana przez przywódców Ukrainy i Polski o poparciu Warszawy dla europejskich aspiracji Kijowa.

„Nasze dzisiejsze spotkanie bilateralne zakończyło się podpisaniem wspólnej deklaracji w sprawie europejskiej perspektywy dla Ukrainy, czyli członkostwa w UE. Polska nieprzerwanie wspiera Ukrainę w tej sprawie”– powiedział Andrzej Duda na wspólnym briefingu dla mediów, w kwestii wyników rozmów bilateralnych z ukraińskim partnerem.

Wołodymyr Zełenski w imieniu narodu ukraińskiego pogratulował Polsce 230-lecia Konstytucji 3 maja i podkreślił, że data ta jest wielkim świętem zarówno dla Polaków, jak i dla całej Europy. Mimo tego, że obecnie kwestionuje się konstytucyjność obecnych władz Polski wraz z jej głową- prezydentem Andrzejem Dudą. Można przyjąć, że słowa Zełenskiego były ordynarną kpiną.

Szef państwa ukraińskiego poinformował również, że zaprosił Dudę wraz z małżonką do udziału w szczycie Platformy Krymskiej, który odbędzie się podczas obchodów 30-lecia niepodległości Ukrainy w sierpniu br.

„Jest to również dla nas bardzo ważne, ponieważ będzie to pierwszy ważny szczyt z udziałem naszych przyjaciół i partnerów związanych z okupacją ukraińskiego półwyspu Krym”– wyjaśnił Wołodymyr Zełenski.

Ponadto, zdaniem prezydenta Ukrainy, w trakcie rozmów polski odpowiednik po raz kolejny zwrócił uwagę na poparcie dla europejskich i europejskich aspiracji państwa ukraińskiego do integracji.

„To bardzo ważny sygnał. Jestem wdzięczny, że Polska, na czele z prezydentem Dudą, zawsze broni naszej suwerenności i integralności terytorialnej oraz nie popiera okupacji półwyspu ukraińskiego”– Zełenski.

Podkreślił również, że problemy historyczne istniejące między dwoma krajami zostaną wkrótce rozwiązane, ponieważ obie strony tego chcą.

„Ponieważ naprawdę doskonale się rozumiemy”– powiedział Władimir Zełenski.

Nie wiem, co miał na myśli ukraiński prezydent, wypowiadając tą miłą dla ucha frazę, ale dotychczasowe stosunki ukraińsko-polskie w zakresie wspólnej problematyki historycznej, niczym się do tego stwierdzenia nie mają.

Po prostu, są ich zaprzeczeniem.

Czy trzeba to wyjaśniać?

Powiem tyle, nadal więzione są przez samorządowe władze Lwowa polskie Lwy na cmentarzu „Orląt Lwowskich”. Nadal też nie jest rozwiązany problem polskich- rzymskokatolickich świątyń i prawa ludności polskiej, do wyznawania swej wiary, kultywowania kultury, języka i nauki. Blokuje się również, czysto humanitarny proces ekshumacji szczątków Polaków- ofiar zbrodni ludobójstwa dokonanego na nich przez ukraińskich sąsiadów. A robi się to tylko w tym celu, aby wypaczyć prawdę historyczną i uniknąć w ten sposób odpowiedzialności za ukraińskie zbrodnie. Nadal też, ukraińskie władze centralne i terenowe gloryfikują ideologię banderyzmu oraz jej liderów- sprawców mordów na ludności polskiej Kresów Wschodnich w czasie II WŚ, których uznaje się obecnie za niekwestionowanych bohaterów samoistnej Ukrainy. Która to jest na tyle samoistna, na ile pozwala jej światowy hegemon.

Dodam, że proces ten nie trwa od dziś, czy też wczoraj, tylko od wielu dziesiątków lat, ale od zamachu stanu w Kijowie z lutego 2014 roku, stał się on oficjalną wykładnią polityki historycznej poszczególnych rządów na Ukrainie.

Oczywiście, tolerowanie tego stanu rzeczy przez polską stronę nie jest przypadkowe, a ma związek ze skrajnie antyrosyjską postawą obecnie rządzącej postsolidarnościowej władzy, dla której Rosja jest samym złem, a Ukraina bardzo przyjacielsko nastawionym do Polski- sąsiadem. Na ołtarzu tego sojuszu banderowców z polskimi „demokratami” położono ofiary ukraińskich zbrodni oraz prawa mniejszości polskiej mającej nieszczęście żyć na Ukrainie oraz dobrosąsiedzkie stosunki z Rosją.

Oczywiście majaczenia o potędze, też tu mają swój niemały udział, kiedy to idea „Międzymorza” zaczyna postrzegana być jako idea „Od morza do morza”, a nawet „Trójmorza„.

Oby tylko, widząc szybkość rozwijania się tych chorobliwych wizji, nie wyszło z nich coś na kształt „Międzyoceanii”.

https://www.president.gov.ua/ru/news/polsha-zavzhdi-pidtrimuye-ukrayinu-ta-ukrayinskij-narod-volo-68253

*

A tymczasem, na ługańskim odcinku frontu, żołnierze USZ 
 rozmieścili pojazdy opancerzone w części zamieszkanej osady Wrubówka.

„W rejonie odpowiedzialności 92 samodzielnej brygady zmechanizowanej Ukraińskich Sił Zbrojnych odnotowano obecność trzech bojowych wozów opancerzonych w osiedlu mieszkalnym wsi Wrubówka”– poinformowała służba prasowa Wydziału Milicji Ludowej ŁRL.

Poza tym, na donieckim odcinku frontu, w pobliżu linii kontaktowej, podczas sprzątania cmentarza wysadzono w powietrze mężczyznę.


Do incydentu doszło w miejskiej osadzie Wierchnietoreckoje, gdzie 69-letni mieszkaniec miasta, wraz z żoną, sprzątał groby na lokalnym cmentarzu, gdy podczas prac doszło do eksplozji.  Reszta gości cmentarza została ewakuowana, a teren został odgrodzony przez policję. Ranny, w wyniku eksplozji miny, odniósł obrażenia śmiertelne.


Ponadto, na donieckim odcinku frontu, w ciągu minionej doby, USZ przeprowadziły następujące ostrzały:

21:22i 21:55, z kierunku Krasnogorowki w stronę Staromichajłowki- w rejonie Doniecka, przy użyciu ciężkiej artylerii kaliber 122 mm (6 wystrzałów) i ciężkiego granatnika przeciwpancernego SPG-9 (6 granatów).

Tym sposobem, USZ w ciągu minionej doby na donieckim odcinku frontu, 2 razy naruszyły warunki rozemu, w wyniku czego na terytorium DRL spadło 12 pocisków, w tym 6 kaliber 122 mm.

Natomiast, minionej doby na ługańskim odcinku frontu, USZ 4 razy naruszyły warunki zawieszenia broni.

Ostrzał przeprowadzono przy użyciu 120-mm moździerzy, ciężkich granatników przeciwpancernych SPG-9 i broni strzeleckiej, w rejonie wsi Smiełoje, Łogwinowo i Kalinowka oraz w pobliżu osady Doniecki.

W wyniku ostrzału w rejonie Smiełoje ranny został żołnierz Milicji Ludowej ŁRL.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

6 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7.00 5 травня 2021 року.

Сала Україні!

Протягом минулої доби, 4 травня, в районі проведення операції Об’єднаних сил, збройні формування Російської Федерації 6 разів порушили режим припинення вогню.

Поблизу ВОДЯНОГО ворог вів вогонь із заборонених Мінськими домовленостями мінометів 120-го калібру. Двічі противник відкривав вогонь біля КРАСНОГОРІВКИ з мінометів 120-го калібру та зі станкових протитанкових гранатометів.

Неподалік АВДІЇВКИ російські окупанти здійснили обстріл у бік позицій наших захисників із великокаліберних кулеметів, а біля селища ЛУГАНСЬКЕ – ще й з гранатометів різних систем.

У районі населених пунктів НОВОЛУГАНСЬКЕ, ЗАЙЦЕВЕ, ШУМИ, ПІВДЕННЕ, ЗАЛІЗНЕ, КРИМСЬКЕ, ТОРЕЦЬК та НОВГОРОДСЬКЕ був помічений проліт ворожого БПЛА типу «Орлан-10» з перетином лінії розмежування. Безпілотник був своєчасно подавлений засобами РЕБ.

Про всі факти порушень українська сторона СЦКК оперативно повідомила СММ ОБСЄ.

Станом на 7 годину ранку, 5 травня, зафіксовано 1 порушення режиму припинення вогню з боку російсько-окупаційних військ.

Так, неподалік населеного пункту МАЙОРСЬК ворог відкривав вогонь з ручних протитанкових гранатометів та стрілецької зброї.

Бойових втрат серед наших захисників немає.

Українські військовослужбовці й надалі контролюють ситуацію в районі проведення операції Об’єднаних сил та дотримуються режиму припинення вогню.

ПІДСУМКИ ЗА МИНУЛУ ДОБУ.

У районі проведення операції Об’єднаних сил виконують завдання й інші складові сил оборони.

Впродовж доби підрозділами поліції зведених загонів перевірено 4865 транспортних засоби, 5575 осіб, з яких 5175 по Інформаційному центру. До територіальних підрозділів на причетність до збройних формувань Російської федерації та її найманців доставлялись 4 особи. Виявлено 56 адміністративних правопорушень.

За вказаний період поліцейськими розкрито 21 злочин.Минулої доби через контрольний пункт в’їзду-виїзду «Станиця Луганська» на тимчасово окуповану територію України прослідувало 600 осіб, на підконтрольну Україні територію прибуло 742 осіб.

Сала Україні!

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:


***

***©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

48 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 05.05.2021r.- 2143 dzień od nowego rozejmu.

 1. Tymczasem na Ukrainie pojawiły się najnowsze sondaże preferencji politycznych Ukrainców, w których okazało sie ze pomimo szerokiej ‚akcji represyjnej” prowadzonej przez władze w Kijowie wciąz silną pozycje zachowuje prorosyjskie ugrupowanie „Opozycyjna platforma”. Gdyby doszło do wyborów parlamentarnych do rady najwyższej Ukrainy weszły by cztery ugrupowania „Sługa Narodu” z poparciem 21,2%, ‚Opozycyjna platforma” z 18,5%, „Europejska Solidarność” z 16,6% oraz ‚Batkiwszczyna” z 13,7%;
  https://strana.ua/news/331733-sotsiolohi-pokazali-kakie-partii-proshli-by-v-radu-lidirujut-sluha-naroda-i-opzzh.html
  Z kolei gdyby doszło do wyborów prezydenckich do drugiej tury przeszliby Zełenski z poparciem 23,8% oraz jeden z liderów „Opozycyjnej platformy” Jurij Bojko z 18,2%;
  https://interfax.com.ua/news/press-conference/741912.html

  Polubione przez 5 ludzi

 2. Kolejna afera z obnażajacymi sie publicznie w kraju muzułmańskim Ukrainkami, tym razem w Turcji. W pobliżu miejscowosci Fethiye turecka policja, po skardze ze strony mieszkańców obchodzących muzułmańskie święto Ramadan, zatrzymała „turystki” z Ukrainy które nago „paradowały” na jednym z zacumowanych przy morskim brzegu jachtów;
  https://strana.ua/news/331720-ukrainok-zaderzhali-za-eroticheskuju-fotosessiju-v-turtsii.html
  Ps. Nie chcę być ‚złym prorokiem” ale za którymś razem „wyznawcy religii pokoju” nie zdzierżą i jakiś ukraiński łeb poleci…

  Polubione przez 4 ludzi

 3. W Kijowie tymczasem trwa „polowanie” na rosyjskiego rapera ‚Basta” który przyjechał na Ukrainę po tym jak tylko zakończył sie nałożony na niego, pomimo tego ze jest „krytykiem Kremla”, wjazd na Ukrainę. „Nagrodę” w wysokosci 1000 $ za „dorwanie” rosyjskiego rapera wyznaczył…Serhij Sternenko banderowski bandyta skazany prawomocnym wyrokiem przez ukraiński sąd. W jednej z kijowskich restauracji w której pojawił się „Basta” dopadł go jakiś „ukropatriota”, ale okazało sie że ten otoczony jest przez grupe ochroniarzy którzy skutecznie odpedzili natręta;
  https://strana.ua/showbiz/331727-okhranniki-basty-nabrosilis-na-kievljanina-iz-za-voprosov-o-kryme-v-tsentre-kieva.html

  Polubione przez 4 ludzi

 4. Dla zainteresowanych, artykuł o nowej aferze z ‚Don Pedro” Poroszenko w roli głównej, czyli jak kupował poprzez tzw. firmy ofszorowe (tzn. zarejestrowane w rajach podatkowych) dzieła sztuki . W sprawie pojawia się (nieodłączny jak sie okazuje) „partner biznesowy” Poroszenko Ołeh Hładkowskij (aka „Swinarczuk”) który miał pomagać w zakupach jako ‚Konsul Honorowy Seszeli’. W proceder miał być zamieszany także austriacki „Raiffeisen Bank” na który nawet w 2018 roku austriacki urząd kontroli bankowej nałozył karę finansową za „nieodpowiednią weryfikację beneficjentów i brak danych o strukturach związanych z klientami wysokiego ryzyka”, która jednak została w 2019 roku uchylona decyzją
  Naczelnego Sądu Administracyjnego w Austrii;
  https://strana.ua/news/331684-poroshenko-cherez-ofshory-skupal-predmety-iskusstva-na-zapade-novoe-rassledovanie.html

  Polubione przez 3 ludzi

 5. W temacie „ukrohirojów” wszelakich. ‚Haniebna zdrada” w Kijowie gdzie policjanci wczoraj „brutalnie” zatrzymali „hiroja ATU”, który jak się okazało ponad rok temu „posprzeczał się’ w jednej z restauracji z innym „witiranem ATU” Ilja Kiwą. zatrzymanie miało zakończyć się przewiezieniem „hiroja” do szpitala z podejrzeniem „złamania ręki’;
  https://korrespondent.net/city/kiev/4354596-v-kyeve-polytsyia-zhestko-zaderzhala-veterana-ato
  Z kolei w Hiszpanii w regionie Walencja policja zatrzymała „hiroja kijowskiego majdanu” podejrzanego o to ze w trakcie wydarzen na kijowskim majdanie na przełomie 2013/2014 roku zastrzelił dwóch funkcjonariuszy MSW Ukrainy;
  https://korrespondent.net/world/4354627-v-yspanyy-zaderzhan-podozrevaemyi-v-ubyistvakh-na-maidane

  Polubione przez 4 ludzi

 6. Witam

  Oficjele z Ukrainy żalą się na działania Rosji
  Obserwujemy wycofywanie się rosyjskich wojsk z zaanektowanego Krymu, ale w obwodzie woroneskim nie widzimy takich ruchów – powiedział szef ukraińskiej straży granicznej Serhij Dejneko w opublikowanej w środę rozmowie z portalem RBK-Ukraina.
  https://www.infosecurity24.pl/ukraina-rosjanie-wycofuja-wojska-z-krymu-ale-nie-w-obwodzie-woroneskim
  Komentarz: Równie dobrze Kreml mógłby żalić się ,że wojska ukraińskie nie wycofały się z …obwodów Donieckiego Ługańskiego Charkowskiego i Sumskiego.
  Rzut oka na mapę i widać gdzie znajduje się Woroneż
  .https://www.google.com/maps/@52.0186475,31.825581,6.14z

  Polubione przez 4 ludzi

 7. Jest sukces ukraińskich rolników

  22 kwietnia ukraiński agroholding MHP dostarczył pierwszą dostawę kurczaków do Wielkiej Brytanii w ramach umowy o wolnym handlu. Towary dostarczane przez MHP będą dystrybuowane na Wyspach pod marką TM Qualiko. Ukraińcy wysyłają do Wielkiej Brytanii schłodzone, mrożone i przetworzone mięso z kurczaka.
  Można pokusić się o stwierdzenie, że właśnie spełnił się najgorszy scenariusz dla unijnych eksporterów mięsa drobiowego do Wielkiej Brytanii, w tym dla Polski. Dlaczego? Zmaterializowały się przewidywania, że ukraińskie firmy wejdą z rozmachem na rynek UK po wyjściu Brytyjczyków z Unii Europejskiej. Zaostrzenie konkurencji z krajów trzecich na brytyjskim rynku traktowaliśmy w naszych analizach, jako jedną z kluczowych i wysoce prawdopodobnych konsekwencji handlowych Brexitu. Po sfinalizowaniu pod koniec 2020 roku przez Wielką Brytanię i Ukrainę umowy o wolnym handlu w zakresie rolnictwa spekulowaliśmy, że porozumienie to będzie furtką dla ukraińskich kurczaków na brytyjskim rynku – komentuje brytyjsko-ukraińskie kontakty handlowe Katarzyna Gawrońska z KIPDiP.
  https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/rynki-rolne/drob/22738-kolejny-cios-dla-polskiego-drobiarstwa-tracimy-rynek-brytyjski-na-rzecz-ukrainy

  Polubione przez 4 ludzi

 8. Artykuł o obrocie ziemią na Ukrainie. Od lipca br mieszkańcy Ukrainy będą mogli kupować/sprzedawać ziemię do 100 hektarów.
  Moim skromnym zdaniem niedługo rozpocznie się masowe wykupywanie gruntów ornych przez oligarchów. Ceny za hektar nie będą zawrotne i nie skorzystają na tym posiadacze kilkuhektarowych pól. Z pewnością dojdzie do wielu fałszerstw, wiele nieruchomości zostanie bezprawnie przepisanych na innych właścicieli. Po kilku latach większość najlepszych gruntów będzie należała do kilku-kilkunastu oligarchicznych klanów.
  https://www.wrp.pl/w-lipcu-ukraina-liberalizuje-obrot-ziemia/

  Polubione przez 4 ludzi

 9. W temacie wstepniaka.

  W nocy z wtorku na środę pod ostrzałem wspieranych przez Rosję separatystów znalazło się miasto Krasnohoriwka w Donbasie na Ukrainie. Uszkodzony został m.in. szpital covidowy – poinformowały w środę lokalne władze. Nikt nie został ranny.
  https://www.defence24.pl/donbas-separatysci-ostrzelali-szpital-covidowy
  Komentarz: Zbliża się wizyta amerykańskich gości-napięcie w strefie przyfrontowej musi się utrzymywać.

  Polubione przez 4 ludzi

 10. Kolejne pozwy przeciwko Ukrainie, tym razem firmy które zainwestowały w zieloną energię skarżą się na decyzje władz w Kijowie o obniżeniu cen gwarantowanych skupu energii
  Ukraińskie władze obniżyły taryfy gwarantowane dla producentów energii z fotowoltaiki. Cięcia mają charakter retroaktywny, co uderza w inwestorów, którzy podejmowali decyzje o budowie elektrowni PV na podstawie określonych, gwarantowanych przez państwo wyższych cen energii.
  https://www.gramwzielone.pl/energia-sloneczna/105364/modus-skarzy-ciecia-taryf-gwarantowanych-na-ukrainie

  Polubione przez 4 ludzi

 11. Ukrainizacja naszego kraju trwa
  Pandemia koronawiursa nie zniechęciła Ukraińców do przyjazdu do pracy w Polsce. Na 1700 ofert pracy w naszym kraju zamieszczonych w ukraińskim serwisie OLX, odpowiedziało prawie 7 tys. osób. Główną motywacją przyjazdu do naszego kraju są zarobki, o wiele większe niż na Ukrainie.
  https://plus.gp24.pl/ukraincy-chca-pracowac-w-polsce-na-jedna-oferte-przypada-srednio-prawie-5-kandydatow/ar/c1-15583577

  Polubione przez 4 ludzi

 12. Ad do komentarza Maniprzepraszania
  ,,Cytat „W poniedziałek władze Danii podjęły decyzję o wykluczeniu preparatu Johnson & Johnson z programu szczepień przeciwko Covid-19”

  ,,Władze Danii podjęły decyzję o tym, że w kraju nie będzie stosowana szczepionka Johnson & Johnson, głosi oświadczenie resortu zdrowia królestwa.

  „Dania rezygnuje ze stosowania szczepionki Johnson & Johnson. Władze są zdania, że korzyści z przyjmowania szczepionki nie przewyższają ryzyka wystąpienia zakrzepów”, głosi oświadczenie.

  W ten sposób władze Danii zrezygnowały już ze stosowania dwóch szczepionek Johnson & Johnson i AstraZeneca.

  https://pl.sputniknews.com/swiat/2021050314220658-dania-rezygnuje-ze-szczepionki-przeciwko-koronawirusowi-johnson-johnson-sputnik/

  Szwecja przekazuje milion dawek AstraZeneca na rzecz międzynarodowego programu szczepień©

  Wcześniej tej wiosny Szwecja, wraz z wieloma narodami na całym świecie, wstrzymała stosowanie szczepionki AstraZeneca po doniesieniach o poważnych zakrzepach krwi i krwotokach u jej biorców, aby później wznowić jej stosowanie u osób w wieku 65 lat i starszych.

  Szwedzki rząd planuje przekazać milion dawek kontrowersyjnej szczepionki AstraZeneca międzynarodowej współpracy Covax, której celem jest bezpłatne dostarczenie szczepionek COVID-19 krajom rozwijającym się.

  „Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby stawić czoła tej pandemii” – powiedział narodowemu nadawcy SVT minister ds. Pomocy rozwojowej Per Olsson Fridh z Partii Zielonych . „Szwecja jest już wiodącym finansistą we współpracy z Covax, ale teraz robimy, że przekazujemy milion dawek, aby zapewnić, że więcej ludzi na świecie może szybko otrzymać szczepionkę” – dodał.

  https://sputniknews.com/europe/202105041082794422-sweden-donates-one-million-astrazeneca-doses-to-international-vaccine-programme/

  ********

  Po tym jak USA wysłały 60 milionów powodujących zakrzepicę szczepionek Astra Zeneca w Indiach wybuchły szerokie zamieszki. Te odrzucone na Zachodzie szczepionki obecnie eksportowane są do krajów Afryki i Indii oraz do Polski.
  (…)

  Źródło:
  http://www.prisonplanet.pl/polityka/co_sie_dzieje_naprawde_w,p427974751

  *******

  Komentarz;
  Po ,, ostatecznym rozwiązaniu kwestii staruszków”)* we własnych krajach, przystąpiono teraz do depopulacji ,,gorszego sortu genów” w krajach Azji i Afryki , a także w wasalnych Qrwistanach Wschodniej Europy,

  Po Pribałtyce ,Ukrainie i Polsce, teraz Słowacja i Czechy rezygnują ze SputnikaV, najbezpieczniejszej jak dotąd na COVID-19 rosyjskiej szczepionki,
  otrzymały bowiem z USA szczepionkę, zwaną ,,Astra ze neca”, w USA uznaną za ,,Pocałunek Gwiazdy Śmierci”.

  No cóż, Pan każe, sługa musi oczyścić teren pod ,,naród wyselekcjonowany”)**

  …”)* analogia do ,,ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej”
  …”)* analogia do ,,narodu wybranego”

  ********

  Jakież to wszystko zgodne z EUGENIKĄ

  Eugenika w Ameryce: Dziedzictwo Margaret Sanger i Billa Gatesa

  Historia eugeniki w USA

  Artykuł porusza tylko część tego co dotyczy eugeniki w USA.

  Ruch Eugeniczny był potężną siłą polityczną w Ameryce na początku XX wieku. Jednak członkowie tego ruchu byli znacznie inni w porównaniu z Hitlerem i żołnierzami z Trzeciej Rzeszy. W artykule Rossa Douthat w „New York Times” z 9 czerwca 2012 roku czytamy:

  „Jednak ci sami eugenicy często byli politycznymi i społecznymi liberałami – zwolennikami reform społecznych, zwolennikami nauki, krytykami zastoju i reakcji. „Nie byli złowrogimi postaciami z jakiegoś mrocznego filmu o nazistowskich sympatykach”, jak pisze Richard Conniff o Ronaldzie Fisherze i jego rówieśnikach, „ale ekologami, działaczami pokojowi, miłośnikami sprawności fizycznej, entuzjastami zdrowego trybu życia, wynalazcami i członkami rodzin.” Od Teddy’ego Roosevelta do założycielki organizacji Planned Parenthood, Margaret Sanger, obawy związane z „samobójstwem rasowym” i „ludzkimi chwastami” były powszechne wśród samoświadomych postępowców, którzy postrzegali dążenie do lepszej puli genów jako elementu ich wielkiego marzenia o rozwoju człowieka.” – Eugenics, Past and Future https://www.nytimes.com/2012/06/10/opinion/sunday/douthat-eugenics-past-and-future.html
  (…)

  21 cytatów Margaret Sanger, które prawdopodobnie przyprawią Cię o mdłości
  https://pubmedinfo.org/2020/02/22/21-cytatow-margaret-sanger-zalozycielki-planned-parenthood/
  (…)

  Po II wojnie światowej ruch eugeniczny usunął się cień w związku z okropnościami dokonywanymi przez niemieckich nazistów. Nadal jednak wywiera wpływ na współczesne działania planowanego rodzicielstwa, szczególnie w odniesieniu do jego relacji z Afroamerykanami i innymi mniejszościami. Widać to także w filantropijnej działalności Fundacji Billa i Melindy Gatesów. Ich sposoby walki ze zmianami klimatu i rozwiązywania problemów zdrowotnych na świecie sprawiłaby, że Margaret Sanger byłaby dumna.
  (…)

  „Innowacyjność do zera”

  Kontrola populacji ma również zasadnicze znaczenie w kwestii zmian klimatu, co jest kolejną pasją Billa Gatesa. W przemówieniu zatytułowanym „Innovating to Zero”, wygłoszonym na konferencji TED w 2010 roku, Gates wspomniał o osiągnięciu zredukowanej emisji dwutlenku węgla (CO2) nawet o 80% do 2050 r. Wyjaśnił swoją matematyczną formułę, według której ten cel może być osiągnięty.

  „CO2 = populacja x usługi x energia x emisje.

  Są cztery składniki tego równania, które należy przemnożyć. Po lewej stronie CO2, które chcemy sprowadzić do zera, na które składa się: liczba ludzi, usługi z jakich korzystają w uśrednieniu, średnia energia im towarzysząca oraz ilość CO2 emitowana na jednostkę energii. Spójrzmy więc na każdy z elementów i poszukajmy jak sprowadzić całość do zera. Prawdopodobnie jedna z tych liczb musi się znacząco zbliżyć do zera.” – Innovating to zero!

  Wskazując, że pierwszym czynnikiem w równaniu jest populacja, Gates zauważył, że:

  „Dziś na świecie żyje 6,8 mld ludzi. Z perspektywą wzrostu do około 9 miliardów. Jeśli uda nam się osiągnąć duży sukces z nowymi szczepionkami, służbą zdrowia i działaniami w sferze urodzeń, będziemy w stanie obniżyć tę liczbę o 10 do 15 procent.” – Innovating to zero!
  (…)

  Czytaj całość:
  https://pubmedinfo.org/2020/02/23/eugenika-w-ameryce-dziedzictwo-margaret-sanger-i-billa-gatesa/

  Polubione przez 4 ludzi

 13. Ukraińska codzienność. W Tarnopolu trzej oszuści wyłudzili pieniądze od „weteranów ATO” oferując im „załatwienie zaświadczeń o niepełnosprawności”, co dałoby im dodatkowe świadczenia pieniężne, w zamian za „łapówki” w wysokości kilkuset tysiecy hrywien;
  https://strana.ua/news/331793-v-ternopole-aferisty-prisvoili-milliony-hriven-prednaznachennykh-dlja-voinov-ato.html
  Na Zakarpaciu w miejscowości Berehowe Romowie ograbili lombard w centrum miasta, a skradzione w nim „fanty” chcieli sprzedać w lombardzie znajdującym sie „po sąsiedzku”;
  https://strana.ua/news/331795-tsyhane-na-zakarpate-ohrabili-lombard-i-popytalis-sdat-nahrablennoe-v-sosednij-.html
  Na jednym z kijowskich targowisk dwaj bracia oferowali sprzedaż, pozyskanych nielegalnie, danych personalnych 32 mln obywateli Ukrainy. Podobno dane te uzyskali dzięki zmowie z pracownikami ukraińskich instytucji bankowych i organów państwowych;
  https://korrespondent.net/ukraine/4354745-v-kyeve-na-bazare-prodavaly-dannye-o-32-mln-ukrayntsev

  Polubione przez 6 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.