Wojna domowa na Ukrainie 02.06.2021r.- 2171 dzień od nowego rozejmu.


Niemy krzyk”– dzień 440.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski uważa, że ​​po uruchomieniu Nord Stream 2 Rosja nie przedłuży umowy z Ukrainą i całkowicie wstrzyma tranzyt gazu przez swoje terytorium.

Taką, niczym nie podpartą tezę przedstawił 31 maja br. szef państwa ukraińskiego w wywiadzie dla niemieckiej gazety Frankfurter Allgemeine Zeitung.

„Jeśli zakończą budowę Nord Stream 2, będzie to zagrożenie dla bezpieczeństwa energetycznego Ukrainy i Europy. Rosja na pewno nas wyłączy. Tak, mamy kontrakt. Nawiasem mówiąc, dzięki Niemcom i Francji uzgodniliśmy ten kontrakt w ‚formacie normandzkim’ na pięć lat. A z tych pięciu lat minęły już prawie dwa. Ten kontrakt wygasa za trzy lata. Jeśli w tym roku dokończą stronę techniczną Nord Stream 2, zacznie on działać za dwa, trzy lata. I wiemy, co się stanie. Wszystko po to, aby Ukraina nie miała kolejnego kontraktu”– powiedział Zełenski.

Według prezydenta Rosja będzie mogła wykorzystać Nord Stream 2 do wywierania presji na Ukrainę w negocjacjach w sprawie Donbasu oraz w „rozwiązywaniu problemów z Krymem”

„Myślę, że Nord Stream 2 niczym nie różni się od aneksji Krymu. Wytłumaczę dlaczego. Aby zająć Krym i mieć okazję się targować, na wschodzie Ukrainy wybuchła wojna, potem kwestia Krymu jest stopniowo ‚zapomniana’ (…) Ale my nadal poruszaliśmy ten temat. Dlatego zdecydowałem się stworzyć platformę krymską (…) Teraz Rosjanie idą według tego samego scenariusza. Oznacza to, że mają stałą dźwignię handlową”– stwierdził Zełenski.

Jego zdaniem gazociąg jest „kartą atutową” Rosji, a jego uruchomienie częściowo wspiera Europa.

„Co więcej, aby targować się w Donbasie, aby ‚znokautować’ amnestię dla separatystów, aby pozostawić Rosji kontrolę nad wynikami wyborów lokalnych i tak dalej, trzeba podnieść stawkę. Nord Stream 2 jest dziś atutem. W rzeczywistości mają w rękach poker królewski, który jest również częściowo wspierany przez Europę”– ogłosił Zełenski.

W związku z tym, ukraiński prezydent wezwał przedstawicieli Europy i Stanów Zjednoczonych do zostania współwłaścicielami ukraińskiego systemu przesyłu gazu. Jego zdaniem wzmocniłoby to pozycję Ukrainy. 

„Naprawdę uważam, że fajnie byłoby mieć Europę i Stany Zjednoczone jako współwłaścicieli ukraińskiego systemu przesyłu gazu. Ponieważ nie chodzi o to, aby nikt nie uszkodził tej rury ani nie podjął żadnych działań przeciwko niej, ale aby wszyscy bronili tych kontraktów i chronili ogólne bezpieczeństwo Ukrainy i Europy”– zaproponował Zełenski.

Ze słów prezydenta Ukrainy wynika, że ​​wie on lepiej niż sami Europejczycy, czego Europa potrzebuje. Z jednej strony twierdzi, że Europa wspiera Nord Stream 2, z drugiej, że zagraża jej bezpieczeństwu.

Tymczasem Niemcy wcale nie uważają nowego rurociągu za zagrożenie dla siebie. Wręcz przeciwnie, status głównego kraju tranzytowego rosyjskiego gazu do Europy obiecuje RFN ogromne korzyści.

A jeśli Ukraina zrobiła wszystko, aby pozbyć się tego statusu, to głupotą jest żądać tego samego od Niemców, którzy umieją liczyć. Dla własnej korzyści, mimo sankcji USA, antyrosyjskiej polityki Unii Europejskiej i nieustannego jęku Kijowa, Niemcy chwycili Nord Stream 2 w silnym uścisku.

Jednocześnie, trzeba dodać, że Rosja nie zamierza rezygnować z tranzytu gazu do Europy przez Ukrainę, co zostało przekazane dziennikarzom przez sekretarza prasowego Prezydenta Federacji Rosyjskiej Dmitrij Pieskowa.

„Rosja i Ukraina mają umowę o tranzycie gazu do Europy, umowa ta będzie obowiązywać przez cały okres jej trwania. Ale nawet po wygaśnięciu tego traktatu Rosja nie zamierza rezygnować z tranzytu ukraińskiego. Prezydent Putin wychodzi z założenia, że ​​w przyszłości wolumeny gazu dostarczanego do Europy będą rosły, a tranzyt na Ukrainie może być popytem. Jednocześnie Putin za każdym razem podkreśla, że ​​jest to kwestia wyłącznie gospodarczo-handlowa i musi odpowiadać wymaganiom rynku. Natomiast Ukraina, jako właściciel systemu przesyły gazu, musi zapewnić normalny stan techniczny systemu.”– powiedział Pieskow.

Przypomnę, że od koniec grudnia 2019 roku Ukraina, Rosja i UE podpisały nowy kontrakt na tranzyt gazu na 5 lat z możliwością przedłużenia do 2034 roku. Dokument przewiduje, że minimalna gwarantowana wielkość tłoczenia gazu wyniesie 65 miliardów metrów sześciennych pierwszym roku i 40 miliardów metrów sześciennych ciągu najbliższych czterech lat.

Umowa tranzytowa zakłada zasadę „pompuj lub płać”, gdy opłata tranzytowa jest pobierana w wysokości zarezerwowanej przepustowości, nawet jeśli faktyczne przepompowanie okazuje się mniejsze.

Sekretarz prasowy prezydenta zauważył również, że Rosja z zadowoleniem przyjmuje zamiar USA zniesienia sankcji wobec Nord Stream 2.


Poza tym, w wywiadzie dla Frankfurter Allgemeine Zeitung prezydent Wołodymyr Zełenski poskarżył się, że od początku wojny w Donbasie Niemcy nie dostarczyły Ukrainie broni, choć mogły to zrobić.

Zełenski uważa, że ​​kanclerz Niemiec Angela Merkel wiele zrobiła dla Ukrainy, ale oni oczekiwali od niej więcej.

„Niemcy mogą więcej. To, co robią dla nas, robią dla siebie. Dlaczego tego nie rozumieją- nie wiem”– podkreślił Zełenski, udowadniając w ten sposób swoje mierne doświadczenie polityczne .

Zełenski wyjaśnił też, że szef niemieckiej Partii Zielonych Robert Gabek, który opowiadał się za dostawami broni na Ukrainę, wie, że Ukraina nie ma własnej marynarki wojennej, a jej wybrzeża nie są chronione. Jednocześnie Niemcy odmówiły dostarczenia Ukrainie łodzi rakietowych, statków i łodzi patrolowych, które posiadają.

Pewnie sądzi, że współczesna Ukraina jest w takim samym sojuszu z Niemcami, jak nazistowska III Rzesza z Banderą?

Zapewne też dlatego ukraiński przywódca zaznaczył, że Niemcy mają sprzęt radiowy, karabiny szturmowe „i wiele więcej” przydatnych ukraińskiej armii zabawek.

„Niemcy mają też broń geopolityczną. Jeśli zostaniemy przyjęci do NATO, to jest to jeden z krajów, który ma ostatnie słowo.”– powiedział Zełenski.

Ponadto Prezydent Ukrainy przypomniał o budowie gazociągu „Nord Stream 2”, w którym Niemcy mają także ostatnie słowo i nie chcą robić „dużo więcej”.

W wywiadzie dla Frankfurter Allgemeine Zeitung prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zasugerował także, że eskalacja militarna w kraju jest możliwa w dowolnym momencie do końca września, czyli 12-16 września. 

Zełenski powiedział, że „Rosja ma wiele możliwości agresji na Ukrainę”, z których jedną jest „przecięcie korytarza” do Krymu. 

„Wielki Skok Naprzód „Blitzkrieg” do granic obwodów Doniecka i Ługańska. Rozważamy i przygotowujemy się do takich kroków.”- ujawnił zaskoczonym dziennikarzom niemieckiej gazety, prezydent Ukrainy.

Według niego Rosja i Białoruś nieustannie rozważają i uzgadniają ważne umowy geopolityczne i obronne.

„Potem może być naprawdę poważny wpływ Rosji i poważna koordynacja i kontrola białoruskich sił zbrojnych. Wtedy możemy rozważyć ryzyko z drugiej strony (…) Ale jeśli mówimy np. o korytarzu na Krym, to znaczy, że nie da się ukryć tej sytuacji za ‚konfliktem cywilnym'”.  W związku z tym, Zełenski jest przekonany, że „to będzie otwarta wojna na pełną skalę.” Nie powiedział tylko, o jaką tu skalę chodzi, a więc, czy to ma być konflikt, którzy zagraża istnieniu Ukrainy, czy też konflikt o zasięgu globalnym, z docelowym zajęciem wybrzeża atlantyckiego. Gdzie zostanie zatknięta na ratuszu w Lizbonie rosyjska flaga.

Natomiast ukraiński prezydent wyjaśnił, że przed rozpoczęciem ćwiczeń Zapad-2021 sytuacja w pobliżu granic Ukrainy będzie niebezpieczna.

„Dlatego moja wizja jest taka, że ​​eskalacja jest możliwa w dowolnym momencie do końca września, powiedzmy, dokładnie do 12-16 września”– dodał na zakończenie swego wywiadu Wołodymyr Zełenski.

https://eadaily.com/ru/news/2021/06/01/zelenskiy-priravnyal-severnyy-potok-2-k-okkupacii-kryma

https://www.faz.net/aktuell/politik/ausland/ukrainischer-praesident-selenskyj-deutschland-koennte-uns-militaerisch-helfen-17367134.html

*

A tymczasem, na froncie w Donbasie- na jego ługańskim odcinku, ukraińskie formacje zbrojne rozmieściły pojazdy opancerzone w pobliżu wsi Oriechowo i Oriechowo-Donieckoje.

„W ciągu ostatniego dnia nasz rekonesans ujawnił rozmieszczenie trzech bojowych wozów piechoty w rejonie odpowiedzialności 14 brygady w pobliżu wsi Oriechowo i innego BMP w pobliżu wsi Oriechowo-Donieckoje.” – poinformowała służba prasowa Wydziału Milicji Ludowej ŁRL.


Ukraińskie Siły Zbrojne nadal też blokują pracę dronów SMM OBWE.

Wojska ukraińskie wykorzystywały wojnę elektroniczną do ingerencji w działanie bezzałogowych statków powietrznych Specjalnej Misji Obserwacyjnej OBWE w pobliżu Zołotoje i miejscowości Łopaskino. 

„W rejonie odpowiedzialności 92 i 14 brygady, w celu stłumienia sygnałów sterujących UAV SMM OBWE w pobliżu osiedli Zołotoje i Łopaskino, wykorzystano elektroniczne stacje bojowe Bukowel-AD z grup 20 mobilnego batalionu walki elektronicznej”– poinformowała służba prasowa Wydziału Milicji Ludowej ŁRL.


Poza tym, Ukraińskie Siły Zbrojne podłożyły kolejne miny przeciwczołgowe na drogach i polach na obrzeżach Popasnej.

„Żołnierze 92 brygady zaminowali drogę i pole uprawne na obrzeżach osady Popasnaja, po zainstalowaniu 55 min przeciwczołgowych TM-62”– poinformowała służba prasowa Wydziału Milicji Ludowej ŁRL.

http://img.lug-info.com/cache/4/2/1622537403_146.png/1000wm.png

Natomiast według wczorajszego raportu SMM OBWE, na donieckim odcinku frontu, obserwatorzy odnotowali naruszenie przez USZ decyzji ramowej w sprawie wycofania sił i sprzętu z 21 września 2016 r .:

– ️ wieczorem 28 maja kamera SMM OBWE zarejestrowała smugę przelatujących pocisków z kierunku miejscowości  Bogdanowka w kierunku osady Pietrowskie- na południowym odcinku frontu,

– ️ tego samego wieczoru UAV dalekiego zasięgu SMM OBWE zarejestrował obecność 1 umundurowanej osoby na dawnym stanowisku USZ w miejscu rozgraniczenia.

Ponadto USZ nadal ingerują w loty UAV SMM OBWE:

– ️ lot dalekiego zasięgu UAV należącego do SMM OBWE został odwołany z powodu zakłóceń sygnału obu modułów GPS w pobliżu bazy w wiosce Stiepanowka,

– ️ SMM OBWE nie udało się uruchomić UAV średniego zasięgu, który znalazł się w promieniu działania w rejonie miejscowości Liebiedinskoje z powodu zakłóceń sygnału GPS ze strony USZ,

– UAV dalekiego i bliskiego zasięgu SMM OBWE nadal systematycznie blokowane są oba moduły GPS. Od 28 do 30 maja USZ sygnał GPS blokowany był w następujących miejscowościach: Konstantinowka, Nieliepowka, Kwaszyno, Piaski, Wierchnietoreckoje, Łopaskino, Klinowoje, Wierszina, Widrodżiennaja, Roty, Majorsk, Kalinowo, Gnutowo, Łomakino i Liebiedinskoje.

Obserwatorzy SMM OBWE ponownie odnotowali także obecność sprzętu USZ rozmieszczonego z naruszeniem linii wycofania, a także w strefie bezpieczeństwa, w tym na obszarach mieszkalnych i w pobliżu osiedli:

– ️4 haubice holowane (2A36 „Hiacynt-B”, 152 mm) w pobliżu miejscowości Krasnoje,

– ️1 bojowy wóz piechoty (BMP-2) w strefie mieszkalnej Nowotrojckoje.

‼ ️ SMM OBWE potwierdziło śmierć mężczyzny w dniu 24 maja w wyniku ostrzału z USZ osiedla mieszkaniowego przy kopalni Trudowskaja w dzielnicy Pietrowskiej w Doniecku, o czym już wcześniej informowałem.


Ponadto, w ciągu minionej doby na donieckim odcinku frontu USZ przeprowadziły o godzinie 16:50 ostrzał z kierunku Nowogorodskoje w stronę osiedla mieszkaniowego przy kopalni im. Gagarina- na obrzeżach Gorłówki, przy użyciu moździerza kaliber 82 mm (20 min), tym sposobem 1 raz naruszając warunki rozejmu.

Poza tym, w ciągu minionej doby USZ 2 razy naruszyły warunki zawieszenia broni na ługańskim odcinku frontu.

Ostrzelano tereny wsi Zołotoje-5 i wsi Mołodieżnoje.

Ogień prowadzono przy użyciu karabinów maszynowych dużego kalibru.


*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

1 min.

⚡

Сала Україні!

Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7.00 2 червня 2021 року Збройні формування Російської Федерації ігнорують режим припинення вогню та обстрілюють позиції підрозділів Об’єднаних сил.

Протягом минулої доби, 1 червня, в районі проведення операції Об’єднаних сил було зафіксовано 5 порушень режиму припинення вогню.

Поблизу населеного пункту НОВГОРОДСЬКЕ окупанти тричі відкривали вогонь з мінометів 82-го калібру, великокаліберних кулеметів і станкових протитанкових гранатометів.

У районі КАТЕРИНІВКИ ворог використав гранатомети різних систем, великокаліберні кулемети та стрілецьку зброю.

Неподалік ПІСКІВ противник у напрямку позицій наших захисників вів вогонь зі стрілецької зброї.

Бойових втрат серед військовослужбовців Збройних Сил України немає.

На обстріли противника наші військові відкривали вогонь у відповідь.Українська сторона СЦКК використовуючи координаційний механізм оперативно реагувала на порушення через СММ ОБСЄ.

Станом на 7 годину ранку, 2 червня, порушень режиму припинення вогню не зафіксовано.Українські військовослужбовці контролюють ситуацію в районі проведення операції Об’єднаних сил.

Сала Україні!🇺🇦

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:***

***©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

35 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 02.06.2021r.- 2171 dzień od nowego rozejmu.

 1. „Zostałem wrobiony”:

  W Internecie pojawił się krótki fragment procedury odpowiedzi Romana Protasewicza na pytania śledczego.
  To drugie wideo z Protasewiczem po jego aresztowaniu.

  ** Jestem pewien, że właśnie zostałem wrobiony.
  Ponieważ nigdzie tego nie powiedziałem, a jak tylko to powiedziałem, od razu znalazłem się w Mińsku. Od razu! **

  Sama publikacja w sieci dotyczy przede wszystkim tego, kto z niej skorzystał.

  https://topwar.ru/183607-menja-podstavili-v-seti-pojavilsja-novyj-fragment-doprosa-protasevicha.html

  Polubione przez 5 ludzi

 2. W temacie wstepniaka

  „Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski uważa, że ​​po uruchomieniu Nord Stream 2 Rosja nie przedłuży umowy z Ukrainą i całkowicie wstrzyma tranzyt gazu przez swoje terytorium.”-z tą tezą Zeleńskiego jednak bym się zgodził. Za 3 lata mija czas umowy na tranzyt gazu przez teren Ukrainy. Stawki za tranzyt są wysokie, dużo wyższe od kosztów tranzytem przez gazociągi NSI i II jeśli volumen sprzedaży gazu nie wzrośnie to…Rosja nie będzie miała ekonomicznego uzasadnienia umowy.
  Ponadto dochodzą czynniki polityczne -przykładowo za prześladowanie ludności rosyjskiej NIE podpisanie umowy z Naftogazem byłoby skutecznym straszakiem.

  Polubione przez 5 ludzi

  • Czyli, że nie przekonują Ciebie zapewnienia strony rosyjskiej?

   Ja zaś uważam, że rura idąca przez Ukrainę jest dla Zachodu istotna i będzie- tak czy inaczej- w ciągłej eksploatacji.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 4 ludzi

   • Jak sam Putin to powiedział- tranzyt gazu przez teren Ukrainy będzie rozpatrywany pod względem opłacalności i rachunku ekonomicznego 🙂 Czyli jak Rosji się nie będzie opłacać pompować gaz tym szlakiem to z niego zrezygnują.
    Wszystko zależy od zapotrzebowania ( i ceny) gazu dla Europy. Zapotrzebowanie pozostanie nie tym samym poziomie-ukraiński gazociąg nie będzie potrzebny.

    Polubione przez 5 ludzi

     • No to wtedy Polska , Słowacja i Czechy, będą musiały wyłożyć kasę na remont i konserwację tej rury,
      bo jeśli Ukraińcy sprzedadzą również udziały Amerykanom, to wątpię, by niemiecki biznes wszedł wtedy z nimi do spółki, tym bardziej , że Ukraińcy chcą by Unia zrobiła u nich swe podziemne magazyny gazu.
      Wyszło by na to , że unijnym gazem na Ukrainie rządzili by Amerykanie , a Ukraińcy okradaliby z gazu tym razem nie Rosję ale Unię.

      Polubione przez 3 ludzi

   • Tu akurat sytuacja jest bardziej skomplikowana. System gazowy jest sprzężony z systemem przesyłowym dla miast/firm/odbiorców indywidualnych. Jeśli zabraknie gazu tranzytowanego przez Rosję to ciśnienie w rurach będzie z byt małe i do wielu regionów kraju dostarczanie gazu będzie utrudnione.
    Inaczej mówiąc koszta utrzymania infrastruktury znacząco wzrosną, a diengów od wrażej Rosji Ukraina już nie otrzyma. Wtedy trzeba by wyczarować dodatkowe 1-2 mld dolarów ROCZNIE na utrzymanie infrastruktury technicznej. A takich pieniędzy nie ma i nie będzie, już i tak ludność żyje w biedzie, a dziura budżetowa poszerza się z roku na rok.

    Polubione przez 4 ludzi

   • Oj będzie awantura w kijowskim „chlewiku”. Wiceszef Administracji Prezydenta FR Dmitrij Kozak stwierdził ze Poroszenko i inni ukraińscy politycy oraz biznesmeni wspierają „rosyjska inwazje”. Cytat „Samo państwo ukraińskie, które od 2018 roku niejako ustawiło Rosję jako agresora, płaci nam pieniądze. Obywatele bliscy władzy, w tym Poroszenko i jego grupy z pewnym panem Granowskim, Jaceniukiem, Pinczukiem, Firtaszem, Achmetowem, Kołomojskim – Każdy płaci za produkty, które są produkowane w Rosji – powiedział Kozak.
    Według niego, dzięki otrzymywanym z tego dochodom, Rosja wzmacnia swoją gospodarkę, rozwiązuje problemy społeczne i sama się utrzymuje, a także udziela pomocy Donbasowi”;
    https://strana.ua/news/336591-kozak-rasskazal-kak-poroshenko-pomoh-rossii-podderzhivat-ldnr.html

    Polubione przez 5 ludzi

 3. Dla zainteresowanych, artykuł o porachunkach wśród kijowskich „ukropatriotów”, którzy domagaja się wyrzucenia z kijowskich struktur banderowskiej ‚Swobody” jednego z jej czołowych polityków, radnego miejskiego z Kijowa Ihora Myroszniczenkę. Część „ukropatriotów” ze stolicy Ukrainy oskarżyła go o „haniebna zdradę” ponieważ ma robić interesy z „kremlowska agenturą”, czyli działaczem partii ‚Opozycyjna platforma”;
  https://kievvlast.com.ua/news/ot-vo-svoboda-trebuyut-isklyuchit-iz-partii-igorya-miroshnichenko-video

  Polubione przez 4 ludzi

 4. Szykuje sie niezły „cyrk” podczas mającego sie odbyć w Genewie szczytu Biden – Putin. Biały Dom poinformował oficjalnie że Biden podczas rozmowy z Putinem chce poruszyć sprawę „cyberataków” jakich ofiarą stał sie ostatnio…światowy potentat w branży mięsnej koncern „JBS”;
  https://strana.ua/news/336612-bajden-khochet-obsudit-s-putinym-v-zheneve-kiberataku-na-proizvoditelja-mjasa-belyj-dom.html

  Polubione przez 3 ludzi

 5. Ukraińska codzienność. W Odessie zatrzymano policjantke która wyniosła z policyjnego magazynu kokainę wartość 100 tys. dolarów w celu jej sprzedaży;
  https://strana.ua/news/336608-v-odesse-pojmali-s-polichnym-politsejskuju-kotoraja-prodavala-kokain-iz-veshchdokov.html
  Po centrum Dniepra, zalanym po ulewie, jeden z mieszkańców pływał sobie kajakiem;
  https://dnepr.strana.ua/336541-v-dnepre-posle-dozhdja-muzhchina-v-bajdarke-ustroil-zaplyv-v-luzhe.html

  Polubione przez 3 ludzi

 6. Tymczasem w ukromediach pojawiła sie informacja, od „źródeł w SBU”,o tym ze sąd w Kijowie wydał nakaz „aresztowania” majątku oraz kont bankowych popularnego ukraińskiego blogera, a od jakiegoś czasu także polityka Anatolija Szarija. Jest on oskarżony o „rozpowszechnianie rosyjskiej propagandy”, czyli otwartego krytykowania tego co się dzieje na „pomajdanowej” Ukrainie. Warto jeszcze dodać że Szarij zbiegł z Ukrainy jeszcze za „tyranii” Janukowycza, kiedy to próbowano go nawet zabić i od tego czasu przebywa jako uchodźca polityczny na terytorium UE;
  https://www.unn.com.ua/ru/news/1931260-pecherskiy-sud-kiyeva-zaareshtuvav-mayno-i-bankivski-rakhunki-shariya

  Polubione przez 3 ludzi

 7. Kolejny „njus” z „juesej”, gdzie jeszcze trwa walka o normalność. Cytat „Władze Florydy zabroniły transpłciowym dziewczętom i kobietom udziału w kobiecych sportach w szkołach publicznych i na uczelniach…Zgodnie z nowymi przepisami kobiety i dziewczęta muszą grać w zespołach płci biologicznej wskazanej w metryce urodzenia…Działacze LGBT potępili ten ruch jako „dyskryminujący” i obiecali zakwestionować prawo w sądzie. Jednocześnie [gubernator Florydy] DeSantis tłumaczył potrzebę takiego środka walką o „uczciwość konkurencji”. – W sporcie będziemy opierać się na biologii, a nie ideologii – podkreślił”;
  https://www.svoboda.org/a/31286862.html

  Polubione przez 2 ludzi

 8. W temacie energetycznym, cytat „Była szefowa austriackiego MSZ Karin Kneissl dołączyła do rady dyrektorów rosyjskiego przedsiębiorstwa państwowego Rosneft, poinformowała organizacja w komunikacie prasowym. Skład rady został zatwierdzony na dorocznym zgromadzeniu wspólników…Kneissl była szefową austriackiego MSZ w latach 2017–2019. W 2018 roku prezydent Rosji Władimir Putin na jej zaproszenie przybył na jej ślub , gdzie tańczył z panną młodą. Wizyta ta miała charakter prywatny”;
  https://www.svoboda.org/a/31286502.html

  Polubione przez 2 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.