Wojna domowa na Ukrainie 09.06.2021r.- 2178 dzień od nowego rozejmu.


Niemy krzyk”– dzień 447.

Jak wiadomo, kilka dni temu prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski odbył rozmowę telefoniczną z amerykańskim prezydentem Joe Bidenem.

Rozmowa ta była długo oczekiwana na Ukrainie. A jednak Biden nie dzwonił. W gabinecie ukraińskiego prezydenta założyli już zegarek przy telefonie. Nie daj Boże, aby nie przegapić tej wiekopomnej chwili.

Wreszcie emeryt zadzwonił. Choć wyraźnie nie chciał, biorąc pod uwagę wcześniejsze doświadczenia w kontaktach z prezydentami Ukrainy. Dlatego starannie dobierał słowa i wyrażenia, aby przy ponownym odtworzeniu nagranej rozmowy nie było różnych niejednoznaczności i nadinterpretacji. Wiemy, że obaj lali wodę, że aż miło.

Ale to nie pomogło. Tam, na Zachodzie, całkiem dobrze przestudiowali Ukrainę, ale jeszcze nie do końca są w stanie pojąc ten stan umysłu. Najważniejsze więc, to nie wierzyć na słowo, nagrywać wszystko na magnetofon, a następnie to sprawdzać. Żaden inny sposób w kontaktach z Ukraińcami się nie sprawdza.

Ale partnerzy strategiczni z nowej ekipy rządowej w Waszyngtonie nie znają jeszcze wszystkich tych niuansów. Dlatego trochę znudziła im się interpretacja Kancelarii Prezydenta Ukrainy.

Oto, co dowiedzieli się wścibscy dziennikarze z amerykańskiego wydania  Axios .

Okazuje się, że Kijów w poniedziałek błędnie zinterpretował słowa prezydenta USA Joe Bidena o idei przystąpienia Ukrainy do NATO. Poinformowała o tym Rada Bezpieczeństwa Narodowego (SBN) Białego Domu. Według Kijowa, szef administracji waszyngtońskiej „podkreślił znaczenie zapewnienia państwu ukraińskiemu Planu Działań na rzecz Członkostwa w NATO”.

Jednak Biały Dom zaprzecza, jakoby Biden wypowiedział się za takim planem podczas rozmowy telefonicznej z Władimirem Zełenskim. 

„Ukraina źle zrozumiała oświadczenie i wprowadziła poprawkę”– ogłosił w specjalnym komunikacie SBN. W poprawionym w poniedziałek wieczorem oświadczeniu rządu ukraińskiego stwierdzono, że Zełenski, a nie Biden, mówił o znaczeniu dostarczenia państwu ukraińskiemu Planu Działań na rzecz członkostwa w sojuszu.

Najwyraźniej, kiedy Zełenski to powiedział, Biden grzecznie milczał. To na rosyjskim zapleczu, czyli w Kijowie- zostało zinterpretowane jako cichy znak zgody ( 🙂 ). Ponadto na Ukrainie, dzięki prostocie duszy ukraińskiego człowieka, zdecydowali, że nikt nie czyta ich komunikatów prasowych, z wyjątkiem wewnętrznej publiczności domagającej się obiecywanych po tysiąckroć zmian.

Najczęściej tak jest. Ale nie w sprawach globalnych, w które Biden czasami się angażuje. Na przykład w tych rzadkich sytuacjach, gdy prezydentom udaje się zamienić kilka słów z prezydentami amerykańskimi przez telefon lub w pobliżu szaletu w Białym Domu.

Nie na próżno Biden unikał rozmowy z Zełenskim, och, nie na próżno, bo najgorsze oczekiwania okazały się uzasadnione- wrobili starca po całości. Z pewnością w końcu wezwania do Bidena zaczęły się z ambasad europejskich:

Czy obiecałeś tam NATO? Czy całkowicie zwariowałeś?”

 Biały Dom nie miał w tej sytuacji innego wyjścia, tylko szukać wymówek, zadzwonić do Kijowa i zażądać przepisania komunikatu prasowego.

Pieremoga tradycyjnie zamieniła się w zdradę i tym razem bardzo szybko. Przez półtorej godziny pili za zdrowie Bidena i zwycięstwo nad Moskalami, nie dłużej.

Natomiast prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, komentując sprostowanie w komunikacie prasowym swojego biura słów amerykańskiego przywódcy Joe Bidena o planie działania na rzecz członkostwa Ukrainy w NATO, powiedział, że słowa nie są ważne, ważne są działania. No i oczywiście to co się nosi w sercu 🙂

„Słowa nie są ważne, ważne są konkretne działania. To, czy Ukraina w końcu otrzyma MAP, czy nie, jest kwestią pragnienia samego sojuszu. Jeśli to dostanie, to naprawdę nas tam widzą. Jeśli tego nie rozumie, jest to również bardzo konkretna odpowiedź.”– powiedział Zełenski w komentarzu do publikacji Ukraińska Prawda, komentując sytuację z korektą komunikatu prasowego.

Według prezydenta najważniejsza jest jak najskuteczniejsza reforma sił zbrojnych Ukrainy, bo „samo to jest dziś absolutną gwarancją pokoju w naszym kraju i gwarancją ochrony każdego Ukraińca”.

Powiedział też, że jest zadowolony z wyników negocjacji.

„Wczoraj odbyłem wspaniałą rozmowę z prezydentem Bidenem. W istocie jasną i merytoryczną. Jestem bardzo zadowolony z wyników rozmowy i perspektywy dalszej poufnej komunikacji osobistej. Joe Biden zapewnił mnie dosłownie o swoim pełnym i bezwarunkowym wsparciu dla Ukrainy. Mamy obszerną agendę bilateralną, którą szczegółowo omówimy pod koniec lipca w Stanach Zjednoczonych. Tete-a-tete. Mamy do dyskusji wiele ważnych kwestii- bezpieczeństwo, integralność terytorialna, gospodarka, energetyka, inwestycje bezpośrednie, technologia, współpraca obronna”
– ogłosił Zełenski.

Tak więc ponownie przekuł on klęskę w niewątpliwy sukces. Ile jeszcze takich „sukcesów” trzeba, aby Ukraina przestała istnieć?

Coś mi mówi, że już niedługo.

https://www.axios.com/ukraine-biden-call-readout-nato-membership-plan-875ddde2-0ef2-481f-aa5f-97c6a36a9c97.html

*

A tymczasem, na froncie w Donbasie- na jego ługańskim odcinku, Ukraińskie Siły Zbrojne rozmieściły haubice w Rubieżnoje i pojazdy opancerzone w okolicy miejscowości Nowotoszkowskie.

„W ciągu ostatniego dnia nasz zwiad ujawnił sześć 122-mm samobieżnych haubic 2S1 ‚Gwozdzik’ na stacji kolejowej we wsi Rubieżnoje”- poinformowała służba prasowa Wydziału Milicji Ludowej ŁRL.

Poza tym, Ukraińskie Siły Zbrojne podłożyły miny przeciwczołgowe na drodze w pobliżu osady Nowotoszkowskie i w okolicach Troickoje.

„Nasi obserwatorzy odnotowali instalację 10 min przeciwpancernych TM-62 w poprzek drogi w pobliżu osiedla Nowotoszkowskie przez saperów z 92 samodzielnej brygady zmechanizowanej”– poinformowała służba prasowa WML ŁRL.

Natomiast, według wczorajszego raportu SMM OBWE, na donieckim odcinku frontu, obserwatorzy odnotowali następujące naruszenia przez USZ:

– ️ 5 czerwca podczas 4 lotów nad obszarami w pobliżu miejscowości Dzierżyńsk (ukr. Toreck; która jest kontrolowana przez USZ) UAV krótkiego zasięgu SMM OBWE zostały zakłócone przez sygnał GPS.


– ️ 6 czerwca, przelatując nad obszarami w pobliżu miejscowości  Wierchnietoreckoje (kontrolowany przez USZ), bezzałogowy statek powietrzny SMM OBWE krótkiego zasięgu został zakłócony przez sygnał GPS.


– ️ Rankiem 6 czerwca, SMM OBWE patrolując około 2 km na północ od Pietrowskoje, zaobserwował bezzałogowy statek powietrzny (UAV) lecący około 400 m na północny wschód od miejsca patrolowania, a później tego samego ranka z tego samego miejsca usłyszał dźwięk UAV nie należącego do SMM OBWE.

‼ ️ Nie jest to pierwszy przypadek użycia UAV przez USZ, podobne naruszenie odnotowali obserwatorzy w raporcie z dnia 8 lutego 2021 r.

Poza tym, systemy monitorujące SMM OBWE ponownie zarejestrowały obecność sprzętu USZ poza wyznaczonymi obszarami składowania, w strefie bezpieczeństwa, w tym w obszarach mieszkalnych i w pobliżu osiedli:

– ️ 2 haubice holowane (2A65 „Msta-B”, 152 mm) na poligonie koło wsi Urzuf,
– ️ 1 samobieżny zestaw rakiet przeciwlotniczych (2K22 „Tunguska”) na dworcu kolejowym we wsi Artemowsk (ukraiński Bachmut),
– ️ 1 transporter opancerzony (BTR-3) w strefie mieszkalnej miejscowości Winogradnoje.

Natomiast w ciągu minionej doby na donieckim odcinku frontu, USZ przeprowadziły następujące ostrzały:

05.45, z kierunku Dzierżyńska w stronę terenu osiedla mieszkaniowego przy kopalni im. Gagarina- na obrzeżach Gorłówki, przy użyciu moździerza kaliber 82 mm (4 miny),

18:30, z kierunku Awdiejewki w stronę Jakowlewki- na pólnocno-zachodnich przedmieściach Doniecka, przy użyciu ręcznego granatnika przeciwpancernego RPG-7 (3 granaty) i broni maszynowej.

Tym sposobem USZ w ciągu minionej doby- na donieckim odcinku frontu 2 razy naruszyły warunki rozejmu w wyniku czego na terytorium DRL spadło 7 pocisków.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

9 min.


Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7.00 9 червня 2021 року.


„Сала Україні!

Протягом минулої доби, 8 червня, в районі проведення операції Об’єднаних сил, збройні формування Російської Федерації 6 разів порушували режим припинення вогню.

Поблизу населеного пункту НОВГОРОДСЬКЕ противник двічі обстрілював позиції українських захисників зі станкових протитанкових гранатометів і великокаліберних кулеметів.

У районі НОВОТОШКІВСЬКОГО російські окупанти здійснювали обстріл з автоматичних станкових гранатометів і стрілецької зброї.

Неподалік АВДІЇВКИ ворог двічі здійснював обстріл наших позицій із ручних протитанкових гранатометів і великокаліберних кулеметів.

Біля СВІТЛОДАРСЬКА противник відкривав вогонь зі станкових протитанкових, автоматичних станкових гранатометів і великокаліберних кулеметів.Станом на 7 годину ранку, 9 червня, зафіксоване одне порушення режиму припинення вогню.

Зокрема, в районі НОВОТОШКІВСЬКОГО російські окупанти обстріляли наші позиції зі стрілецької зброї.

На обстріли противника наші військовослужбовці відкривали вогонь у відповідь.

За минулу та поточну добу втрат серед наших захисників немає.

Про всі факти порушень українська сторона СЦКК оперативно повідомила СММ ОБСЄ.

Українські військовослужбовці продовжують контролювати ситуацію в районі проведення операції Об’єднаних сил.

Сала Україні!

ПІДСУМКИ ЗА МИНУЛУ ДОБУ.

У районі проведення операції Об’єднаних сил виконують завдання й інші складові сил оборони.

Впродовж доби підрозділами поліції зведених загонів перевірено 4254 транспортних засоби, 4714 осіб, з яких 4615 по Інформаційному центру. До територіальних підрозділів на причетність до Збройних формувань російської федерації та її найманців доставлялись 5 особи. Виявлено 80 адміністративних правопорушень.

За вказаний період поліцейськими розкрито 29 злочинів.

Минулої доби через контрольний пункт в’їзду-виїзду «Станиця Луганська» на тимчасово окуповану територію України прослідувало 1029 осіб, на підконтрольну Україні територію прибуло 1127 осіб. А через контрольний пункт в’їзду-виїзду «Мар’їнка» 2 і 2, відповідно.

Сала Україні! ᛋᛋ„”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***


Na zakończenie kilka aktualnych filmów:


***

***

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

42 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 09.06.2021r.- 2178 dzień od nowego rozejmu.

 1. ‚Naczelny Klaun Ukrainy” (znowu) kłamał? Sekretarz Stanu USA Blinken w trakcie swojego wystapienia przed Komisja d/s zagranicznych senatu USA powiedział że Waszyngton ostrzegał Kijów o tym że nie będzie nakładał (kolejnych) sankcji na „NS2”. Nie wie jednak dlaczego ta informacja nie dotarła do Zełenskiego (który jak wiadomo żalił sie że nic o tym nie wiedział);
  https://strana.ua/news/337625-ssha-preduprezhdali-ukrainu-o-planakh-naschet-severnoho-potoka-2-blinken.html

  Polubione przez 4 ludzi

 2. Przypomniał o sobie były szef MSZ Ukrainy Klimkin który w wywiadzie dla ukromediów nazwał oszukiwaniem Ukrainców (w którym sam uczestniczył) mówienie o rychłym wstapieniu Ukrainy do UE. Według Klimkina najwcześniej może nastąpić to dopiero w…2035 roku, a w międzyczasie będzie trzeba na Ukrainie „zrobić wiele rzeczy, niektóre z nich będą bardzo bolesne i politycznie samobójcze”;
  https://strana.ua/news/337623-ukraina-ne-vstupit-v-evrosojuz-ranshe-2035-hoda-klimkin.html

  Polubione przez 4 ludzi

 3. Witam szefa i całą ekipę.
  W temacie wstępniaka. Troszkę się zaniepokoiłem jak zobaczyłem obrazek przewodni (mapę Ukrainy ze zmienionymi granicami). Wiem, ze to żarcik rednacza, ale jest wiele osób w naszym kraju, którzy traktują takie projekty serio. Przykładowo wielu „inteligentów” pragnie Unii z Ukraina (!)
  http://ineuropa.pl/in15/starszy-brat-czy-strategiczny-partner/
  Nasz kochany rząd w Warszawie ma problemy z utrzymaniem programu 500+ inflacja zap*(^%la, podatki rosną więc przyłączenie ziem zachodniej Ukrainy byłoby szaleństwem-budżet Polski nie wytrzymałby tego obciążenia.
  Zresztą tak czuję, ze w obecnym czasie większość obywateli Ukrainy byłaby zachwycona gdyby to Polska przejęła władze na tym terenie. Mniej sami Polacy, którzy musieliby łożyć na utrzymanie tych terenów i „ukropatriotów” którzy jeszcze by pieprzyli, że oto Polska stara się zniszczyć Ukrainę.
  Mam takie zdanie, że dla Polski w relacjach z Ukrainą są ważne tylko kilka tematów, które zresztą nie wymagają astronomicznych nakładów. Po pierwsze zapewnienie możliwości nauki polskich dzieci w języku polskim. Polska finansowała naukę ukraińskiej młodzieży w polskich szkołach (dzieci emigrantów) Ukraina więc nie powinna robić wstrętów bądź co bądź sojusznikowi…nie powinna ,jednak z powodów politycznych robi-przykładem jest polskie liceum we Lwowie.
  Kolejnym tematem jest godny pochówek pomordowanych rodaków, ocalenie od zniszczenia (zwrot) polskich zabytków na Ukrainie i możliwość prowadzenia działalności (ochrona prawna) polskich firm na Ukrainie.
  To naprawdę niewiele i nawet we „wrażej” Rosji Polacy tam mieszkający nie mają ŻADNYCH problemów w promowaniu kultury polskiej.

  Polubione przez 5 ludzi

  • „To naprawdę niewiele i nawet we „wrażej” Rosji Polacy tam mieszkający nie mają ŻADNYCH problemów w promowaniu kultury polskiej.”- no tak, ale Rosja jest ponadtysiącletnim poważnym państwem i przewidywalnym partnerem Zachodu.
   A czymże jest Ukraina?

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 4 ludzi

   • Cytat „To naprawdę niewiele i nawet we „wrażej” Rosji Polacy tam mieszkający nie mają ŻADNYCH problemów w promowaniu kultury polskiej”, Ukraincy mieszkajacy w Rosji także nie mają tego problemu, no chyba ze promują „KQLTQRĘ” w postaci banderowskiej propagandy…

    Polubione przez 3 ludzi

 4. I jeszcze w temacie wstępniaka
  Prezentacja BTR-4 (ostatni filmik) wypadła bardzo słabo. Ta wersja pojazdu określana jako „morska” nie nadaje się do operacji desantowych. Proszę zwrócić uwagę na to jak starano się ukryć mankamenty maszyny. Nie pokazywano jak to „coś” pływa. Pod koniec filmiku widać, że BTR-4 w wodzie może poruszać się z prędkością 4-5 km na godzinę. Przy braku fal i bardzo dobrej pogodzie, gdy pojazd bojowy otwiera ogień to widać, że się kołysze. Indonezyjski wariant BTR-4 był lżejszy i miał lepszą pływalność, a i tak dodawano dodatkowe pływaki. Te pojazdy nie nadają się do operacji morskich. Mam wrażenie, ze decydenci z Kijowa postawili masę wymagań nijak nie mających się do rzeczywistości (opancerzenie) i armia dostała gniot. Czekam na informacje jak to podczas pierwszych większych ćwiczeń kilka z tych BTR zatonie.

  Polubione przez 4 ludzi

 5. Podczas pandemii Covid-19 na Ukrainie wykrywa się o jedną trzecią mniej przypadków gruźlicy. Nie oznacza to, że chorych jest mniej, tylko zwracają się rzadziej do lekarzy – pisze we wtorek portal Suspilne. W związku ze zbyt późną diagnostyką rejestrowanych jest więcej ciężkich przebiegów choroby.
  https://www.wnp.pl/rynki-zagraniczne/ukraina-media-przez-pandemie-covid-19-wykrywa-sie-mniej-przypadkow-gruzlicy,474107.html

  Polubione przez 3 ludzi

 6. „Haniebna zdrada”, cytat „Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej postanowił unieważnić ustawę Rady UE z 2019 r. o przedłużeniu zamrożenia aktywów byłego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza i jego syna Aleksandra.
  „Rada UE nie była w stanie wykazać, że prawo do obrony i prawo do skutecznej ochrony sądowej są przestrzegane w postępowaniu karnym prowadzonym przeciwko tym osobom przez władze ukraińskie, które leży u podstaw tej kontynuacji” – stwierdził sąd”
  https://strana.ua/news/337695-sud-es-annuliroval-reshenie-o-zamorozke-aktivov-viktora-janukovicha.html

  Polubione przez 3 ludzi

 7. Kostia Griszyn (znany jako ‚Semen Semenczenko”) kontratakuje. Podczas odbywajacego się dzisiaj posiedzenia sądu w sprawie dotyczącej stworzenia przez niego „nielegalnej formacji zbrojnej”, był „dowódca” tzw. batalionu ‚Donbas” poinformował ze NA POLECENIE UKRAIŃSKIEGO WYWIADU PRZEKAZYWAŁ DOŚWIADCZENIA (czyli SZKOLIŁ) BIAŁORUSKICH OPOZYCJONISTÓW;
  >https://twitter.com/SergUA63/status/1402580067025293314
  https://strana.ua/news/337684-semenchenko-zajavil-o-doprosakh-po-zaprosu-khb-belarusi.html

  Polubione przez 3 ludzi

 8. „Pietrow & Boszirow” znowu w akcji. Tym razem mieli próbować „otruć”, według „niezależnego portalu BELLINGCAT” (właściwie „komórka” brytyjskiego wywiadu) znanego rosyjskiego pisarza Dmitrija Bykowa (właściwie Dmitrij Zilbertrud) krytyka polityki Kremla. Mieli tego dokonać w kwietniu 2019 roku, wtedy ‚Bykow” nagle „rozchorował sie” w samolocie lecącym do Ufy;
  https://strana.ua/news/337719-rossijskoho-pisatelja-bykova-i-navalnoho-otravili-odni-i-te-zhe-ahenty-fsb-smi.html
  Ps. Każdy obznajomiony z rosyjską opozycją wie jak wyglada i zachowuje się ‚Bykow” który nie należy do zwolenników „zdrowego stylu życia” m.in słynie z niepohamowanego obżarstwa, czym sie nawet publicznie przechwala. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „Дмитрий Львович Быков” i pooglądać sobie zdjęcia.

  Polubione przez 2 ludzi

  • A plastikowe/foliowe woreczki?
   Na początku miał to być eko-pomysł. Zlikwidowano by produkcję papierowych torb i mniej drzew byłoby ścinanych- tak argumentowano pomysł wprowadzenia foliowych opakowań. Później urzędnicy „wpadli” na to, ze plastik długo się rozkłada więc nakazali zmienić strukturę foli na biodegradowalny -znów będzie eko.
   Było fajnie jakieś 10 lat aż badania wykazały, że taki eko-plastik rozpada się, ale na mikroplastik który jest bardzo toksyczny i zabija wszystko co żyje.

   Polubione przez 3 ludzi

  • Ja nie patrzę w ogóle przez tą optykę opłacalności.

   Dla mnie ważne są wartości wyższego rzędu,…..imponderabilia.

   Podzieliła nas religia, ale ona traci obecnie swoje znaczenie.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 1 osoba

 9. Modernizacja elektrociepłowni na Ukrainie będzie kosztować około 4,3 mld euro. Bez tych zmian, kraj po 2025 roku zacznie przekraczać zobowiązania emisyjne – powiedział Maxim Niemczinow, wiceminister energetyki Ukrainy.
  https://biznesalert.pl/ukraina-elektrocieplownie-energetyka-wegiel-gaz/
  Komentarz: A jeśli limity będą przekraczane to Ukrainie grożą sankcje i kary pieniężne. Tak to jest jak się nie czyta umów pisanych małych druczkiem (umowa stowarzyszeniowa z UE).

  Polubione przez 3 ludzi

  • Obstawiam trzecia możliwość- krycie poprzednich gaf naszego(?) kontrwywiadu i politycznych nagonek
   Wskazują na to zdania wypowiedziane przez rzeczników, cytat:
   „Jego działalność wpisywała się w rosyjskie przedsięwzięcia propagandowo-dezinformacyjne podejmowane w celu osłabienia pozycji Polski w UE i na arenie międzynarodowej – ocenili.”

   W kodeksie karnym NIE MA odpowiedzialności karnej za złe wyrażanie się o władzach państwowych ich krytykę. Można oskarżyć kogoś o obrażanie konkretnej osoby, jednak możliwość wyrażania swojej opinii jest niezbywalnym prawem gwarantowanym przez Konstytucję.
   i drugi cytat:
   „Śledczy ustalili, że N. prowadził aktywność na rzecz Federacji Rosyjskiej, którą nasilił po tym, jak wcześniej pod zarzutem szpiegostwa zatrzymano jego współpracownika.”
   Janusz N. na zlecenie osób działających na rzecz rosyjskiego wywiadu próbował nawiązać kontakt z polskimi oraz zagranicznymi politykami, w tym z pracującymi w Parlamencie Europejskim”

   Obstawiam, że „szpieg” postanowił interweniować w sprawie niesłusznie zatrzymanego pracownika i chciał się widzieć z politykami z KE, aby przedstawić sprawę. Nasze(?) Służby się posrały, bo wyszłaby kolejna chryja podobnie jak to było z zatrzymaniem i uwiezieniem Pana Piskorskiego.
   O niesłusznych aresztowaniach w Polsce jest już głośno w KE, a i nasze władzunie maja wyrobiona opinię. Obecnie starają się trochę wyciszyć temat jednak problem z tym, że tych spraw jest za dużo.
   Większość „szpiegów”, których łapią nasze służby (obstawiam, ze kilku prawdziwych jednak udało się złapać) to sfrustrowani urzędnicy, którzy krytykują projekty/strategie władz w Warszawie.
   Dodam, ze ta krytyka jest całkowicie uzasadniona. Przykładowo próba zablokowania NSII polegała na uruchomieniu wszystkich „zielonych organizacji” i „walkę o środowisko naturalne”. I wszystko ładnie pięknie tylko polski projekt „Baltic Pipe” TEŻ przebiega przez te same tereny co NSII, wiec urzędnicy musza się teraz liczyć z ta samą liczba pozwów co rosyjska spółka.
   Ponadto w ferworze walki o Ukrainę zapomnieliśmy o NASZYM interesie i zabezpieczeniu naszych gazociagów („JAMAL”)
   Takich „sukcesów” naszych (?) służb jest na pęczki ponizej kilka kolejnych. Pomiędzy wierszami można wyczytać, że większość tych spraw to krytyka polityki „Warszawy” i ich projektów.
   https://wydarzenia.interia.pl/polska/news-abw-zatrzymala-janusza-n-pod-zarzutem-szpiegostwa-na-rzecz-r,nId,5288134#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
   https://wiadomosci.wp.pl/dziennikarz-z-rosji-szpiegiem-decyzja-polskich-sluzb-6618648927308416a
   https://biznesalert.pl/szpieg-ministerstwo-energii-abw/

   Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.