Wojna domowa na Ukrainie 16.06.2021r.- 2185 dzień od nowego rozejmu.


Niemy krzyk”– dzień 454.

Ukraina ma silną armię i zasługuje na zaproszenie i zostanie równoprawnym członkiem NATO. 

Sojusz Północnoatlantycki musi obiektywnie ocenić aspiracje euroatlantyckie naszego państwa. Stwierdził prezydent Wołodymyr Zełenski w wywiadzie dla ukraińskich stacji telewizyjnych w ramach odbywającego się w Kijowie ogólnoukraińskiego forum „Ukraina 30. Gospodarka bez oligarchów”.

Ukraiński prezydent podkreślił, że Ukraina dołożyła wielu starań, aby przywódcy NATO potwierdzili perspektywę przyjęcia naszego kraju do Sojuszu.

„Nasze wojsko demonstruje niezawodność i siłę armii, jest gotowe do obrony. Komunikowałem się o tym z przywódcami (krajów członkowskich NATO– dopisek mój), zaprosiłem ich do Donbasu, żeby mogli zobaczyć jej poziom. Zasługujemy na członkostwo w Sojuszu, jeśli Sojusz widzi Ukrainę wśród członków NATO nie za kulisami, ale przy wspólnym stole”– powiedział Wołodymyr Zełenski.

Zełenski przy okazji podziękował prezydentowi USA Joe Bidenowi, premierowi Wielkiej Brytanii Borisowi Johnsonowi, a także przywódcom innych państw członkowskich NATO, którzy podczas szczytu w Brukseli poparli euroatlantyckie aspiracje Ukrainy.

„Uważam, że Ukraina zasługuje na więcej. Zasługujemy na to, by być jednym z równych w Sojuszu, wśród potężnych krajów. Musimy zostać zaproszeni– myślę, że to sprawiedliwe. Nie powinniśmy prosić”– podkreślił Wołodymyr Zełenski.

Według niego Ukraina w stosunkach z NATO wybrała politykę mile widzianego gościa, w przeciwieństwie do niektórych sił politycznych, które w poprzednich latach tylko słownie zbliżały kraj do Sojuszu.

„Mamy inną politykę. To jest wewnętrzne, mocne stanowisko dotyczące szacunku dla Ukrainy jako państwa, narodu”– powiedział prezydent.

Wołodymyr Zełenski zaznaczył, że niektórym politykom nie podoba się bezpośrednie, jasne stanowisko Ukrainy o potrzebie wspierania kursu euroatlantyckiego.

Poza tym, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski spotkał się wczoraj z przebywającą na Ukrainie z roboczą wizytą przewodniczącą OBWE, szwedzką minister spraw zagranicznych Ann Linde.

Głowa państwa zwróciła uwagę, że szwedzkie przewodnictwo w OBWE zwraca uwagę na kwestię przywrócenia suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy oraz pokojowego rozwiązania na wschodzie naszego kraju.

„Po raz drugi w tym roku spotykamy się z Państwem w Kijowie. Ważna jest podróż, którą niedawno odbyliście na wschód Ukrainy”– zaznaczył prezydent.

Wołodymyr Zełenski i Ann Linde omówili sytuację bezpieczeństwa na wschodzie i wzdłuż granic Ukrainy

Rozmówcy wymienili poglądy na temat wysokiego poziomu zagrożenia militarnego Ukrainy. Omówiono również sposoby zwiększenia bezpieczeństwa w regionie Morza Czarnego.

Zełenski dodał, że Trójstronna Grupa Kontaktowa powinna wznowić pełnoprawne prace.

Prezydent podkreślił znaczenie monitorowania sytuacji przez SMM OBWE na czasowo niekontrolowanej przez władze centralne w Kijowie, części granicy rosyjsko-ukraińskiej, na czasowo okupowanym Krymie oraz w regionie azowsko-czarnomorskim.

Wołodymyr Zełenski podziękował stronie szwedzkiej za decyzję o przekazaniu oryginału Konstytucji hetmana Filipa Orlika do czasowej prezentacji w Kijowie.

„Po raz pierwszy od 300 lat ten atrybut naszej państwowości znów będzie na Ukrainie. To niezwykle przyjazny gest ze Szwecji, który bardzo sobie cenimy”– podkreślił szef państwa.

Prezydent Ukrainy zwrócił uwagę na znaczenie udziału strony szwedzkiej w inauguracyjnym szczycie Platformy Krymskiej na wysokim szczeblu.

https://www.president.gov.ua/ru/news/ukrayina-gidna-buti-rivnopravnim-chlenom-nato-prezident-69037,

https://www.president.gov.ua/ru/news/volodimir-zelenskij-zustrivsya-z-chinnoyu-golovoyu-obsye-69049,

https://pl.wikipedia.org/wiki/Filip_Orlik.

*

A tymczasem, na froncie w Donbasie- na jego ługańskim odcinku, ukraiński oficer USZ został wysadzony w powietrze przez ukraińską minę podczas dopracowywania mapy pól minowych Ukraińskich Sił Zbrojnych w obwodzie staniczno-ługańskim.

Poinformował o tym incydencie na odprawie dla mediów Iwan Filiponenko, oficer służby prasowej Dowództwa Milicji Ludowej ŁRL.

Powiedział, że w ramach przygotowań do rotacji ze strefy tzw. Operacji Połączonych Sił „szef sztabu 80 samodzielnej brygady desantowo-szturmowej Ukraińskich Sił Zbrojnych płk Kurasz polecił dowódcom batalionów uporządkowanie całego pola minowego”. Filiponenko dodał, że „nieprzestrzeganie instrukcji grozi dowódcom batalionów środkami dyscyplinarnymi”. „Z naszego źródła w dowództwie 80 brygady wyszło na jaw, że 13 czerwca na rozkaz dowódcy 2 batalionu brygady (podpułkownika) Baliasa wysłano grupę saperów w celu wyjaśnienia rozplanowania pola minowego w obszar odpowiedzialności batalionu w pobliżu osady Giejewka. Chorąży Korenko zboczył z trasy i został wysadzony w powietrze przez zainstalowaną wcześniej minę przeciwpiechotną PMN-2″– poinformował przedstawiciel departamentu obrony republiki.

Filiponenko zaznaczył, że w wyniku eksplozji chorąży doznał urazu wywołanego wybuchem miny w prawym stawie skokowym „i został przewieziony do szpitala wojskowego we wsi Siewierodonieck w stanie ciężkim”.

Następnie do batalionu przybyli funkcjonariusze wojskowej służby porządkowej Ukraińskich Sił Zbrojnych Ukrainy, aby przeprowadzić dochodzenie.


Poza tym, Ukraińskie Siły Zbrojne dostarczyły snajperów i amunicję w pojazdach z logo WCKiK.

USZ wykorzystywały samochód z symbolami ukraińskiej reprezentacji w Połączonym Centrum Kontroli i Koordynacji Zawieszenia Broni (WCKiK) do dostarczania snajperów i pocisków przeciwpancernych na linię styku w rejonie wsi Krymskoje i Popasnoje.

„Dowództwo grupy operacyjno-taktycznej ‚Północ’ nie rezygnuje z prób zaostrzenia sytuacji na linii kontaktu i nadal używa samochodów z symbolami strony ukraińskiej w JCCC do dostarczania snajperów i amunicji na linię walki kontakt”–  poinformował Iwan Filiponenko, dodając, że 13 czerwca samochód z logo WCKiK dostarczył parę snajperów na Krym w rejon odpowiedzialności 3 batalionu 14 brygady Ukraińskich Sił Zbrojnych Ukrainy. Zwrócił też uwagę na to, że praca ukraińskiego UAV Mavik 2 Pro została zarejestrowana w tym samym obszarze.

Rzecznik prasowy dodał, że 14 czerwca w rejonie Popasnej, w rejonie odpowiedzialności batalionu piechoty zmotoryzowanej 92 brygady USZ, żołnierze wnosili pociski do przeciwpancernej rakiety systemu Korsar do samochodu z logo WCKiK.


Poza tym, personel Ukraińskich Sił Zbrojnych rozmieścił pojazdy opancerzone w pobliżu budynków mieszkalnych w strefie tzw. Operacji Sił Połączonych.

„W obszarze odpowiedzialności 92 brygady Ukraińskich Sił Zbrojnych zarejestrowano rozmieszczenie dwóch transporterów opancerzonych BTR-4 w rejonie osady Gorskoje i dwa kolejne MT-LB ( wielozadaniowe transportery-ciągniki ) w prywatnym sektorze osady Popasnaja”–  poinformowała służba prasowa Dowództwa Milicji Ludowej ŁRL.

Służba prasowa przypomniała, że ​​rozmieszczanie broni i sprzętu wojskowego przez USZ na terenie osiedli mieszkalnych stanowi naruszenie trzeciego paragrafu dodatkowych środków mających na celu zapewnienie reżimu zawieszenia broni i kontrolę jego przestrzegania.

Nadto, zgodnie z wczorajszym raportem SMM OBWE, na donieckim odcinku frontu, obserwatorzy odnotowali obecność sprzętu USZ w strefie bezpieczeństwa w pobliżu osiedla:

– ️ 1 BMP-2 i 1 bojowy wóz opancerzony (nieznanego typu) w pobliżu osady Wodianoje- na południowym odcinku frontu.

Poza tym, było spokojnie, i w ciągu minionej doby USZ na donieckim odcinku frontu powstrzymywały się od prowokacji zbrojnych.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

7 min.


Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7.00 16 червня 2021 року.


„Сала Україні!

Збройні формування Російської Федерації продовжують ігнорувати домовленості, досягнуті в рамках ТКГ 22 липня 2020 року, та порушують режим припинення вогню.

Протягом минулої доби, 15 червня, в районі проведення операції Об’єднаних сил зафіксовано 6 порушень.

Неподалік НОВГОРОДСЬКОГО збройні формування Російської Федерації відкривали вогонь зі станкових протитанкових гранатометів і великокаліберних кулеметів.

У районі населеного пункту ПІВДЕННЕ ворог застосовував протитанковий ракетний комплекс.

Поблизу НЕВЕЛЬСЬКОГО окупанти здійснювали обстріли з автоматичних станкових гранатометів і стрілецької зброї.

У напрямку НОВОТОШКІВСЬКОГО противник обстрілював українських військових з автоматичних станкових гранатометів і стрілецької зброї.

Біля ПІСКІВ окупанти вели обстріли зі стрілецької зброї.Крім того, на ЛУГАНЩИНІ зафіксували проліт ворожого безпілотного літального апарату типу «Орлан-3М» із перетином лінії розмежування.

БПЛА противника вчасно подавили засобами РЕБ.На обстріли противника наші захисники відкривали вогонь у відповідь.

Станом на 7 годину ранку, 16 червня, зафіксовано 2 порушення режиму припинення вогню.

Зокрема, поблизу населеного пункту АВДІЇВКА збройні формування Російської Федерації обстріляли наші позиції з автоматичних станкових гранатометів.

Неподалік ЗАЙЦЕВОГО ворог вів вогонь з мінометів 82-го калібру.Бойових втрат серед особового складу Об’єднаних сил внаслідок ворожих обстрілів немає.

Про всі факти порушень з боку російсько-окупаційних військ Українська сторона СЦКК повідомила представників Місії ОБСЄ.Українські військовослужбовці контролюють ситуацію в районі проведення операції Об’єднаних сил та дотримуються режиму припинення вогню.

Сала Україні! 

ПІДСУМКИ ЗА МИНУЛУ ДОБУ.

У районі проведення операції Об’єднаних сил виконують завдання й інші складові сил оборони.

Впродовж доби підрозділами поліції зведених загонів перевірено 4725 транспортних засобів, 5143 особи, з яких 4992 по Інформаційному центру. До територіальних підрозділів на причетність до Збройних формувань Російської федерації та її найманців доставлялись 2 особи. Виявлено 72 адміністративних правопорушення.

За вказаний період поліцейськими розкрито 29 злочинів.Минулої доби через контрольний пункт в’їзду-виїзду «Станиця Луганська» на тимчасово окуповану територію України прослідувало 1203 особа, на підконтрольну Україні територію прибуло 1407 осіб.

Сала Україні! ᛋᛋ

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***


Na zakończenie kilka aktualnych filmów:

***

©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

61 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 16.06.2021r.- 2185 dzień od nowego rozejmu.

 1. Była prokurator Krymu Natalia Poklonskaya nie została wpuszczona do ŁRL:
  https://novorosinform.org/864970
  Oficjalnym powodem odmowy była pandemia koronawirusa, a nieoficjalnym zmiana jej stanowiska w kwestiach Donbasu m.in. nakłaniania do podjęcia dialogu z klownem UPAdlej, który przecież wielokrotnie poniżał przedstawicieli obu republik i nadal ignoruje dialog z władzami DRL/ŁRL.

  Polubione przez 4 ludzi

 2. W temacie wstępniaka
  Liderzy NATO potwierdzili, że Ukraina będzie członkiem Sojuszu i że Plan Działań na rzecz Członkostwa jest integralną częścią procesu uzyskania członkostwa” – oświadczył po szczycie NATO prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Odnosząc się do tej kwestii prezydent USA Joe Biden ocenił, że Ukraina wciąż musi walczyć z korupcją i spełnić inne kryteria.
  https://www.rp.pl/Polityka/210619716-Zelenski-Liderzy-NATO-potwierdzili-ze-Ukraina-bedzie-czlonkiem-Sojuszu.html
  Komentarz: Wystarczyło jedno słowo Bidena, a cała narracja Zeleńskiego się zmieniła.

  Polubione przez 3 ludzi

  • Cytat „Dzień po tym, jak prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski napisał na Twitterze, że przywódcy NATO „potwierdzili”, że [Ukraina] zostanie członkiem NATO, sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg jasno dał do zrozumienia, że ​​nie nastąpi to szybko…„Ukraina jest krajem aspirującym” – powiedział Stoltenberg we wtorek w Waszyngtonie Defence Writers Group. „Udzielamy im wsparcia, zwłaszcza w celu dalszej modernizacji i doskonalenia ich instytucji obrony i bezpieczeństwa, cywilno-politycznej kontroli nad ich służbami bezpieczeństwa, a także walki z korupcją”.
   Dodał: „Mamy różne programy budowania integralności, które w dużej mierze dotyczą walki z korupcją w ramach reform… które Ukraina już rozpoczęła, ale potrzebujemy więcej. Musimy zrobić z nimi więcej, aby mieć pewność, że zostaną w pełni wdrożone”.
   „Aby uzgodnić plan działań członkowskich, potrzebny jest konsensus 30 sojuszników. To nie był główny cel tego szczytu”;
   https://www.defensenews.com/congress/2021/06/15/we-need-more-before-ukraine-can-join-nato-says-stoltenberg/

   Polubione przez 3 ludzi

 3. Ukraina nie spodziewa się, by na spotkaniu prezydentów USA i Rosji, Joe Bidena i Władimira Putina, zapadły dotyczące jej uzgodnienia – oświadczył we wtorek szef MSZ w Kijowie Dmytro Kułeba. Biden i Putin będą rozmawiać w środę w Genewie.
  https://forsal.pl/swiat/ukraina/artykuly/8191568,kuleba-bez-uzgodnien-w-sprawie-ukrainy-na-spotkaniu-biden-putin.html
  Komentarz: Oj Kuleba może się zdziwić. Pomimo deklaracji Kijowa gdyby doszło do przełomu w negocjacjach USA-FR to decyzje Bidena byłyby wdrożone w ciągu kilku miesięcy.

  Polubione przez 4 ludzi

 4. Ukraińskie państwowe biuro konstrukcyjne Łucz poinformowało, że przyspieszyło prace nad stworzeniem pierwszego na Ukrainie drona uderzeniowego rodzimej produkcji Sokił-300. Zapowiedziano, że pierwszy próbny egzemplarz, który mógłby być wykorzystywany również do prób lotu, ma być gotowy do końca tego roku. To oznacza, że maszyna może po raz pierwszy wzbić się w powietrze już na początku 2022 roku.
  https://kresy.pl/wydarzenia/ukraina-przyspiesza-prace-nad-wlasnym-dronem-uderzeniowym-sokil-300/
  Komentarz: Strona ukraińska wielokrotnie powtarzała o możliwości budowy tureckich dronów bojowych na terenie Ukrainy. Zapewne Turcy nie raczyli ujawnić wszystkich szczegółów budowy aparatu (lub zażądali za dużo $$$) wiec Ukraińcy robią podróbkę TB-2 Bayraktar.
  Silniki, bomby mogą otrzymać od państwowych zakładów, gorzej z elektroniką i systemami wykrywania-te musza być sprowadzane. Przewiduje, że ten „ukraiński dron” będzie tanią podróbką tureckiej maszyny-znacznie gorszym pod względem osiągów i możliwości.

  Polubione przez 5 ludzi

  • Nie wyobrażam sobie, żeby coś mogło być jeszcze gorsze niż turecki produkt. To po prostu zwykły śmieć.

   A poza tym:

   „Strona ukraińska wielokrotnie powtarzała o możliwości budowy tureckich dronów bojowych na terenie Ukrainy.”- podobnie jak strona polska, ale przerasta to nasze możliwości naukowo-techniczne i produkcyjne.
   Efekt rządów postsolidarnościowych w ciągu ostatnich trzech dekad.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 5 ludzi

 5. Dla zainteresowanych, szczyt Biden – Putin relacja „na żywo”;
  https://strana.ua/news/338686-putin-i-bajden-vstrecha-sehodnja-onlajn-transljatsija-sammita-v-zheneve-2021.html
  Plus Zełenski wyraził „lekki sceptycyzm” w temacie szczytu i chciałby by „partner strategiczny” Ukrainy, czyli USA, był wobec niej bardziej konkretny;
  https://strana.ua/news/338877-zelenskij-ispytyvaet-skepsis-po-povodu-vstrechi-bajdena-s-putinym.html

  Polubione przez 3 ludzi

 6. „Dzieci specjalnej troski z Ukrainy”, czyli tzw. ukropatrioci obrali sobie nowy „cel” dla swoich „ataków”. Tym razem jest to gra komputerowa „S.T.A.L.K.E.R. 2” wyprodukowana przez ukraińskie studio „GSC Game World”. ‚Ukropatriotom” nie spodobało sie to ze w grze pojawia się rosyjska nazwa Czarnobyl, a nie ukraińska Czornobyl;
  https://strana.ua/news/338717-stalker-2-serdtse-chernobylja-pochemu-khejtjat-videoihru-ukrainskikh-razrabotchikov.html

  Polubione przez 4 ludzi

 7. „Równi i równiejsi”, czyli Rada Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy odmówiła zajecia się sprawą złamania antyrosyjskich sankcji przez „Studio Kwartał 95”, którego współwłaścicielem jest Zełenski, przez sprzedanie jednemu z kanałów rosyjskiej TV licencji na produkcję wyprodukowanych przez siebie seriali telewizyjnych;
  https://strana.ua/news/338834-snbo-ne-budet-vyjasnjat-kak-serial-100-000-minut-popal-na-kanal-sts-v-obkhod-sanktsij-.html

  Polubione przez 4 ludzi

 8. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami wyższa izba francuskiego parlamentu, czyli senat, zajmie się sprawą rozwoju i działalności na Ukrainie ugrupowań skrajnie prawicowych, w tym jawnie neonazistowskich oraz rasistowskich. I zostanie to zrobione pomimo presji jaka mieli wywierać w tej sprawie ukraińscy dyplomaci i urzednicy z Kijowa. „Gwoździem do trumny” był chyba uroczysty pogrzeb jaki w Kijowie odprawiono 99-letniemu „weteranowi” Dywizji Waffen SS ‚Galizien”, o czym z oburzeniem napisała senator Nathalie Goulet z „Unii Demokratów i Niezależnych”;
  https://strana.ua/news/338858-v-senate-frantsii-hotovjatsja-rassmotret-vopros-o-roste-ultrapravykh-v-ukraine-.html

  Polubione przez 4 ludzi

 9. Część wywiadu jakiego udzielił prezydent Federacji Rosyjskiej amerykańskiemu dziennikarzowi:

  Bezczelność, buta i nieokrzesanie jankesa budzi odrazę. Z kolei Władimir Putin wykazał się niesamowitą cierpliwością i stoickim spokojem, bo niektóre pytanie były zwyczajnie głupie i chamskie.

  Polubione przez 4 ludzi

 10. W temacie szczytu Biden – Putin. Amerykański portal „Axios” poinformował o liście jaki otrzymał Biden przed szczytem od kongresmenów – demokratów w który wezwali go do złagodzenia wzajemnych napięć i nawiazania współpracy z Rosją. „Axios” zauważa że zrobiono to pomimo tego ze wcześniej to właśnie Demokraci z Kongresu USA krytykowali Trumpa za „zbyt łagodne podejscie do Rosji”;
  https://www.axios.com/progressives-biden-putin-summit-democrats-14a211ae-2811-4fb5-9a94-2f8124183715.html
  Plus były sekretarz stanu USA Mike Pompeo, całkiem rozsądnie tym razem, w wywiadzie dla „Fox News” nazwał decyzje Bidena (czy raczej jego administracji) o tym ze nie wystąpi na wspólnej konferencji prasowej z Putinem „oznaką słabości”, a domyślnie ‚tchórzostwem”…
  https://strana.ua/news/338840-pompeo-zajavil-chto-otkaz-bajdena-ot-press-konferentsii-s-putinym-priznak-slabosti.html

  Polubione przez 4 ludzi

 11. Ukraina wszczęła postępowanie ochronne (safeguardowe) przed importem z krajów trzecich płytek ceramicznych, w tym z Polski. Tamtejsze Ministerstwo Gospodarki zbada, czy krajowy przemysł nie ucierpiał skutek nadmiernego importu. Ukraina, mimo że posiada umowę o wolnym handlu z Unią Europejską, może zgodnie z prawem wprowadzić cła na przywożone towary.
  https://businessinsider.com.pl/finanse/ukraina-nalozy-cla-na-plytki-z-ue/nrwlsxq
  KOmentarz: Pan Amadeusz Kowalski wiceprezes Grupy Tubądzin w rozmowie z Business Insider Polska dobrze podsumował całą sytuację cytat z artykułu:
  „Naturalnie w ślad za krokami strony ukraińskiej powinny pojawić się działania odwetowe, na przykład w postaci ceł odwetowych. Jako branża mamy obawy, że procedura zabezpieczająca interesy ukraińskich producentów może zakończyć się wprowadzeniem ceł, gdyż taki los spotkał już polskich producentów wołowiny, kabli, czy polimerów. Odpowiedzi ze strony UE nie było.”
  Pies pogrzebany jest w słowie „powinny” nasz kochany rząd w Warszawie zapewne w ramach miłości do Ukrainy nie podejmie żadnych kontrakcji.

  Polubione przez 6 ludzi

 12. Cytat „Prezydenci Rosji i Stanów Zjednoczonych Władimir Putin i Joe Biden przyjęli jednak wspólne oświadczenie po rozmowach w Genewie.
  W oświadczeniu mówi sie że Rosja i Stany Zjednoczone „nawet w czasach napięć są w stanie poczynić postępy w realizacji wspólnych celów, aby zapewnić przewidywalność w sferze strategicznej, zmniejszyć ryzyko konfliktów zbrojnych i groźby wojny nuklearnej”. Przywódcy wyrazili również swoje zaangażowanie w kontrolę zbrojeń nuklearnych” (pełny tekst w linku);
  https://strana.ua/news/338973-bajden-i-putin-prinjali-sovmestnoe-zajavlenie.html

  Polubione przez 4 ludzi

 13. Tymczasem w Mińsku, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami śledczy z prokuratury ŁRL przesłuchali Protasewicza, w związku z jego ‚służbą” w Pułku MSW Ukrainy ‚Azow” na Donbasie. MSZ Ukrainy zażądało w związku z tym oficjalnych wyjaśnień od władz Białorusi i oskarżyło je o to że zatrzymanie Protasewicza nastąpiło według „rosyjskiego scenariusza”;
  https://strana.ua/news/338981-protasevicha-zaderzhali-v-minske-po-rossijskomu-stsenariju-mid-ukrainy.html

  Polubione przez 3 ludzi

  • Cytat „Ta sytuacja nie trwała jednak długo. Do akcji wkroczyli administratorzy serwisu, którzy dostrzegli „nietypową aktywność głosujących” i ogłosili, że „w celu zapewnienia rzetelności systemu ocen”, finalny wynik będzie liczony na podstawie średniej ważonej. Po zmianach ocena ogólna serii wzrosła z 1 do 6,9 pkt w dziesięcio-punktowej skali” i to się nazywa właśnie „wolnośc wypowiedzi w stylu zachodnim” :-)))
   Ps. Nawet sie gnojki nie kryją z tym, ba nawet chwalą, że zmanipulowali końcową ocenę…

   Polubione przez 4 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.