Wojna domowa na Ukrainie 19.06.2021r.- 2188 dzień od nowego rozejmu.


Niemy krzyk”– dzień 455.

Rosja wezwała ONZ do potępienia zbrodniczego ataku ukraińskich dywersantów w ŁRL.

Rosja wezwała Radę Bezpieczeństwa ONZ do potępienia ataku ukraińskich dywersantów na posterunek obserwacyjny Milicji Ludowej w pobliżu wsi Gołubowskoje na terytorium ŁPR, który miał miejsce 11 czerwca br.

„Rosja wzywa członków Rady Bezpieczeństwa do potępienia tego bezsensownego i brutalnego ataku Ukraińskich Sił Zbrojnych na stanowisko milicji ługańskiej, który stał się bezpośrednim naruszeniem porozumień mińskich”– napisano w skardze stałej misji FR przy ONZ.

Następnie dodano, że należy zauważyć, że Moskwa jest szczególnie zaniepokojona „współudziałem w zbrodniach reżimu kijowskiego przeciwko pokojowo nastawionym obywatelom państw zachodnich”.

Strona rosyjska zwróciła również uwagę na fakt, że prowokację tę zaaranżowano niemal natychmiast po rozmowie telefonicznej prezydentów Ukrainy i Stanów Zjednoczonych 8 czerwca.

Podano informację, że Rosja w czwartek zainicjowała dyskusję w Radzie Bezpieczeństwa ONZ na temat tego incydentu.

Przypomnijmy, że ukraińscy dywersanci zaatakowali punkt obserwacyjny w ŁRL i zabili pięciu obrońców republiki. Według informacji przekazanych przez oficera służby prasowej Milicji Ludowej ŁRL Iwana Filiponenki: „żołnierzom strzelano w głowę z broni specjalnej, podczas gdy jeden z nich został zabity strzałem z karabinu snajperskiego produkcji zagranicznej, pozostali zostali zastrzeleni wprost przez ukraińską grupę dywersyjną, która wkroczyła na teren stanowiska bojowego”.

 Szef ŁRL Leonid Pasecznik poinformował, że dywersanci to specjalnie wyszkoleni fachowcy, a sama „operacja” została zatwierdzona i zaplanowana przez kierownictwo kraju w oczekiwaniu na spotkanie prezydentów Rosji i Stanów Zjednoczonych.

Przedstawicielstwo FR w ONZ poinformowało także, jakie są przyczyny ukraińskich wyczynów w Donbasie i nie przestrzegania warunków zawieszenia broni przez USZ.

Otóż, za główną kwestię- poza jawnym przyzwoleniem do tego typu postawy, są dostawy broni śmiercionośnej na Ukrainę, co utwierdza reżym w Kijowie i dowództwo USZ w słuszności swoich poglądów.

„Amerykańskie firmy dostarczają Ministerstwo Obrony Ukrainy karabinów snajperskich i amunicję. Taka dostawa amerykańskiej broni i sprzętu wojskowego na Ukrainę zmusza Kijów do destabilizacji Donbasu i próby militarnego rozwiązania konfliktu”– napisano na oficjalnej stronie przedstawicielstwa FR w RB ONZ.

Dodam jeszcze, że poza dostawami broni i amunicji oraz sprzętu wojskowego, które trafiają bezpośrednio na linię frontu w Donbasie, amerykańscy (ale też i z innych krajów członków NATO, m.in. i z Polski) instruktorzy szkolą grupy dywersyjno-sabotażowe jednostek specjalnych USZ, do działań prowadzonych na terytoriach znajdujących się pod kontrolą ML DRL i ŁRL. A więc, to USA- poprzez swoją politykę, bezpośrednio są odpowiedzialne także, za brak realizacji porozumień mińskich przez stronę Ukraińską oraz za zbrodnie wojenne popełniane przez ukraińskich żołnierzy, szkolonych do akcji specjalnych przez amerykańskich instruktorów.


*

A na froncie w Donbasie- na jego ługańskim odcinku, Ukraińskie Siły Zbrojne pod pozorem rozminowywania podłożyły 18 min przeciwpiechotnych przy wylocie wsi Krymskoje.

„Nasz zwiad odnotował wyjście załogi inżynieryjnej 14 brygady Ukraińskich Sił Zbrojnych wraz z saperami 48 samodzielnej brygady inżynieryjnej, którzy pod pozorem rozminowywania i unieszkodliwiania materiałów wybuchowych zainstalowali 18 min przeciwpiechotnych PMN -2 na poboczu drogi przy wyjeździe ze wsi Krymskoje, na co dzień używany przez ludność cywilną i patrole OBWE”– poinformował na odprawie dla mediów szef Milicji Ludowej ŁRL Jan Leszczenko.

Leszczenko dodał, że „w celu ukrycia zbrodniczych działań żołnierze Ukraińskich Sił Zbrojnych instalują tablice informacyjne o pracach przy rozminowywaniu terenu z materiałów wybuchowych”.

„Zaminowanie tak ukrytego obszaru stanowi bezpośrednie zagrożenie dla życia ludności cywilnej, a także monitorującego personelu Specjalnej Misji Obserwacyjnej OBWE”– powiedział szef resortu obrony ŁRL.


Poza tym, Ukraińskie Siły Zbrojne rozmieściły haubicę w rejonie Gorskiego.

„Nasze rozpoznanie w rejonie odpowiedzialności 92 brygady Ukraińskich Sił Zbrojnych ujawniło rozmieszczenie haubicy w pobliżu wsi Gorskoje”– poinformowano w komunikacie służby prasowej Dowództwa Milicji Ludowej ŁRL. 

Służba prasowa Milicji Ludowej ŁRL przypomniała, że ​​rozmieszczanie broni i sprzętu wojskowego przez USZ w osiedlach jest naruszeniem trzeciego punktu Dodatkowych Środków mających na celu zapewnienie reżimu zawieszenia broni i kontrolę jego przestrzegania.

Natomiast, na donieckim odcinku frontu, według wczorajszego raportu SMM OBWE lot UAV dalekiego zasięgu SMM OBWE został ponownie odwołany z powodu zakłóceń sygnału obu modułów GPS w pobliżu bazy w miejscowości Stiepanówka.

Ponadto obserwatorzy odnotowali obecność sprzętu USZ poza obszarami magazynowymi:

– ️ 4 samobieżne haubice (2S3 „Akacja”, 152 mm) w pobliżu osady Gołubowka.

Nadto, w dniu wczorajszym o godzinie 18:00, USZ z kierunku miejscowości Starognatowki w stronę Nowołaspy- na południowym odcinku frontu, dokonały ostrzału stanowisk ML DRL przy użyciu opancerzonego wozu bojowego BMP-2 (20 wystrzałów) oraz automatycznego granatnika AGS-17 (10 granatów).

Tym sposobem USZ na donieckim odcinku frontu, w ciągu minionej doby, 1 raz naruszyły warunki rozejmu w wyniku czego na terytorium DRL spadło 30 pocisków.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

8 min.


Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7.00 19 червня 2021 року.


„Сала Україні!

Протягом минулої доби, 18 червня, в районі проведення операції Об’єднаних сил зафіксовано 3 порушення режиму припинення вогню.

Поблизу ЗОЛОТОГО противник вів вогонь з ручних протитанкових гранатометів.

Біля населеного пункту НОВОСЕЛІВКА російські окупанти застосовували міномети 82-го калібру.

Неподалік ЛУГАНСЬКОГО ворог обстрілював наші позиції зі станкових протитанкових гранатометів і великокаліберних кулеметів.Бойових втрат серед особового складу Об’єднаних сил внаслідок ворожих обстрілів немає.

Про дії збройних формувань Російської Федерації повідомлено представників СММ ОБСЄ через Українську сторону Спільного центру контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін.

Станом на 7 годину ранку, 19 червня, порушень режиму припинення вогню не зафіксовано.

Українські військові контролюють ситуацію в районі проведення операції Об’єднаних сил і дотримуються домовленостей, досягнутих 22 липня 2020 року в рамках Тристоронньої контактної групи.

Сала Україні!

ПІДСУМКИ ЗА МИНУЛУ ДОБУ

У районі проведення операції Об’єднаних сил виконують завдання й інші складові сил оборони.

Впродовж доби підрозділами поліції зведених загонів перевірено 4504 транспортних засоби, 5414 осіб, з яких 4999 по Інформаційному центру. До територіальних підрозділів на причетність до Збройних формувань Російської федерації та її найманців доставлялась 3 особи. Виявлено 77 адміністративних правопорушень.

За вказаний період поліцейськими розкрито 15 злочини.Минулої доби через контрольний пункт в’їзду-виїзду «Станиця Луганська» на тимчасово окуповану територію України прослідувало 1326 осіб, на підконтрольну Україні територію прибуло 1130 осіб.

Через контрольний пункт в’їзду-виїзду «Новотроїцьке» – 172 і 202 відповідно.

Сала Україні! ᛋᛋ

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***


Na zakończenie kilka aktualnych filmów:

******

©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

52 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 19.06.2021r.- 2188 dzień od nowego rozejmu.

 1. Prokuratura okręgowa w Łodzi przekazała, że zatrzymano dwie osoby w związku z brutalnym napadem w gminie Piątek. W wyniku zdarzenia zmarł 52-latek, jego żona została pobita i zakneblowana, a sprawcy splądrowali dom i ukradli kosztowności. Teraz policja zabiera głos w tej sprawie, a także publikuje zdjęcia i film z zatrzymania pary obywateli Ukrainy.
  https://kutno.net.pl/wydarzenia/brutalny-napad-i-zabojstwo-mezczyzny-policja-publikuje-zdjecia-i-film-z-zatrzymania-ukraincow-fotowideo/lPw1nC8zCsqJKIi56zEU

  Polubione przez 5 ludzi

 2. Wiedziałem, że tak będzie wszak główne skrzypce w PGZ gra Sasin. Ciekawe gdzie zostanie przeniesiony ten Pan gdy już skompromituje się na nowym stanowisku? Zajmował się sektorem energetycznym i górnictwem-wybuchła awantura o o Ostrołękę C, Organizował wybory korespondencyjne w 2020 teraz jest w PGZ. Ciekawi mnie tylko czy rzeczywiście ten Pan jest tak nieudolny, czy też jest tylko tak zwanym chłopcem do bicia i powołuje się go na stanowisko, gdy wiadomo, że założeń nie uda się zrealizować.
  https://www.rp.pl/Przemysl-Obronny/306109878-Targi-zbrojeniowe-w-Kijowie-bez-PGZ.html

  Polubione przez 6 ludzi

  • Jak nie wiadomo o co z tym wycofaniem się chodzi, to zazwyczaj o forsę chodzi.

   PGŻ umoczył na Ukrainie sporo kasy modernizując im ( między innymi optoelektronikę ) w tym ich posowieckim szrocie, licząc na dostęp do technologii silników lotniczych i rakietowych i innych, ale Ukraińcy naszych frajerów ,,obrobili” i na wspólną produkcję broni razem z Turkami sami (bez wspólników) umowy podpisali.
   Rosjanie Turkom sankcjami w import pomidorów i we współprace w lotnictwie zagrozili, więc zapewne ta współpraca zakończy się tym, że tym razem Turcy (pamiętając co spotkało Chińczyków) jak najszybciej ,,obrobią” Ukraińców z technologii budowy silników lotniczych i na tym się ich współpraca zakończy.

   Ukraina jest Bankrutem, i jak sam się przyznał Zieleński, pieniądze na broń ma tylko te, które jej Gazprom za przesył gazu płaci a te za dwa lata wyschną.

   Sprzedać broń Ukrainie mogą tylko te firmy, którym ich rząd da Ukrainie kredyt długoterminowy.
   Tak jak rząd francuski skredytował Ukrainie fregaty budowane w stoczniach francuskich, albo rząd USA daję kasę na zakup broni, ale tylko od amerykańskich firm.

   Na targi broni do Ukrainy jadą firmy pochwalić się przed innymi swą bronią i poważne kontrakty tam zawarte wcale Ukrainy dotyczyć nie będą.

   PGŻ do Kijowa na Targi nie jedzie, bo Ukraińcom darowizn robić nie będą a nic interesującego nawet dla dla M i N (Malezji i Nigerii) nie mają , a broń i tak bez Targów i przetargów kupujemy z USA.

   Polubione przez 6 ludzi

   • Niestety z wieloma tezami się zgadzam 🙂
    Co do samych targów-nie chodziło o to, żeby wcisnąć coś Ukraińcom -na targach pojawiają się też zagraniczni goście (głównie z krajów arabskich) szukający alternatywnych tańszych rozwiązań niż made in USA.
    Przykładowo moglibyśmy promować „Borsuka” czy też „Oncille” o systemach „Pustelnik” czy dronach nie wspominając, a tak na targach będą tylko ukraińskie rozwiązania.

    Polubione przez 4 ludzi

 3. Dla zainteresowanych, artykuł o wczorajszej rewizji jaka SBU przeprowadziła wczoraj w tzw. Straży Municypalnej w Kijowie, oficjalnie działającej jako „przedsiębiorstwo komunalne”, w trakcie rewizji zabezpieczono dużą ilość broni palnej (oraz granatniki) wywiezione nielegalnie z tzw. strefy OZS na Donbasie.W artykule napisano m.in o powiazania tej „struktury” z działajacymi na Ukrainie organizacjami banderowskimi i neonazistowskimi, w tym z niesławną organizacją „C14”, które powodują że nie chce z nią współpracować kijowska policja (oficjalnie nazwała ich „rasistami”) dla wsparcia której burmistrz Kijowa Kliczko właśnie „Straż Municypalną” powołał;
  https://strana.ua/news/339359-munitsipalnaja-varta-pochemu-u-nikh-proshli-obyski-chem-izvestny-lidery-serhej-mazur-i-serhej-bondar.html

  Polubione przez 6 ludzi

 4. Kolejny „njus” z „juesej”, czyli „bunt” policjantów Portland w Oregonie. Grupa 50 funkcjonariuszy jednocześnie złozyła podanie o zwolnienie po tym jak jeden z nich został oskarżony przez prokuraturę okręgową o „napaść na kobietę” (miał popchnąć i przewrócić „reporterkę”) podczas zeszłorocznych zamieszek prowokowanych przez tzw. BLM. Działania prokuratury potępił także zwiazek zawodowy policjantów stwierdzając że są one motywowane politycznie;
  >https://www.nytimes.com/2021/06/17/us/portland-police-resign-protesters.html

  Polubione przez 5 ludzi

 5. Szykuje się kolejny „miedzynarodowy szczyt” z udziałem WWP?Szef brytyjskiego resortu obrony Ben Wallace nie wykluczył zorganizowania „szczytu Johnson – Putin”, a co za tym idzie „normalizacji” stosunków brytyjsko – rosyjskich, jeżeli tylko Rosja zaprzestanie „złośliwej działalności wobec Wlk. Brytanii”. Czy jednak jest ta „złosliwa działalność” nie objaśnił;
  https://news.sky.com/story/johnson-putin-summit-possible-if-russia-ends-malign-activity-defence-secretary-says-12335892
  W odpowiedzi na to rzecznik Kremla Pieskow stwierdził że może dojść do spotkania Putina z Johnsonem, jednak strona brytyjska powinna wykazać się „[dobrą] wolą polityczną”;
  https://tass.ru/politika/11694937

  Polubione przez 5 ludzi

 6. Tradycyjny już „njus” z Ukrainy, czyli przypomniała o sobie jedna z ukraińskich ‚atomówek”. Tym razem w Chmielnickiej Elektrowni Jądrowej doszło do „awaryjnego wyłaczenia drugiego energobloku”, przy tym pierwszy energoblok ma znajdować się w „kapitalnym remoncie”. Cytat „Podobno „wyłaczenie awaryjne” nie oznacza wypadku, co oznacza, że ​​systemy automatyki i bezpieczeństwa elektrowni jądrowej działają prawidłowo…Sytuacja radiacyjna na terenie zakładu przemysłowego i w rejonach przyległych nie uległa zmianie, jest na poziomie odpowiadającym normalnej pracy bloków energetycznych i nie przekracza wartości tła naturalnego”;
  https://strana.ua/news/339437-na-khmelnitskojaes-avarijno-ostanovili-vtoroj-blok.html

  Polubione przez 4 ludzi

 7. Dla zainteresowanych, artykuł o tym jak to sankcje wprowadzane przez Radę Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy przeciwko ukraińskim oligarchom, ostatnio przeciwko Dmytro Firtaszowi i Pawło Fuksowi, w rzeczywistosci służą interesom amerykańskim. Cytat „Dlatego sankcje wobec Firtasza są kwestią redystrybucji rynku tytanu dla Amerykanów, aby mogli zmniejszyć zależność swojego przemysłu lotniczego od rosyjskich dostawców” – uważa nasze źródło. „Tytanowe aktywa” Firtasza na Ukrainie chca mu odebrać i wystawić je na „licytację” pod amerykańskiego kupca. Mogą być potrzebne sankcje wobec AVISMY – żeby jakoś nie była w stanie uzyskać dostępu do ukraińskiego tytanu przed Amerykanami. Z drugiej strony najprawdopodobniej Firtasz bedzie kwestionować próby usuniecia go z biznesu w sądzie, a proces nie będzie przebiegał bardzo szybko. Ogólnie rzecz biorąc, sytuacja ulegnie odwróceniu, jeśli zmienią się układy polityczne na Ukrainie”;
  https://strana.ua/news/339410-titanovaja-tsep-kak-ssha-podbirajutsja-k-aktivam-firtasha-i-prichem-tut-heneral-fsb-.html

  Polubione przez 4 ludzi

  • Tymczasem w Kijowie narasta skandal po tym jak sekretarz Rady Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy Daniłow (nazwany „wyjatkowym idiotą” przez jednego z ukraińskich parlamnetarzystów z proprezydenckiej frakcji ‚Sługa Narodu”) stroił sobie żarty z nieszczęścia jakie dotknęło Krym i jego mieszkańców. Nie zdzierzył tego nawet „kolega’ Daniłowa z kijowskiej „wierchuszki” szef MSW Ukrainy Awakow który wyraził współczucie mieszkańcom Krymu i napisał ze ich nieszczęście nie jest powodem do żartów i cieszenia sie. jeden z ukraińskich dziennikarz Jurij Tkaczew z kolei szyderczo spytał czy „żarty” Daniłowa znajdą się w programie kanału ukroTV „DOM” który władze w Kijowie uruchomiły w celu „szerzenia proukraińskich nastrojów wśród mieszkańców terytoriów okupowanych”, czyli Krymu oraz republik z Donbasu;
   https://strana.ua/news/339459-danilov-o-kryme-hospod-dal-im-slishkom-mnoho-vody-reaktsija-sotssetej-.html

   Polubione przez 3 ludzi

   • Nie licząc strat ludzkich to skutki powodzi nie są tak duże jakby mogło się wydawać. Teraz konieczne jest szybkie uporządkowanie terenu, tak, żeby jak najwięcej osób mogło skorzystać z wakacji na Krymie 🙂

    Polubione przez 2 ludzi

 8. W trakcie spotkania w Turcji ministrowie spraw zagranicznych Ukrainy i Polski Dmytro Kułeba i Zbigniew Rau skoordynowali swoje stanowiska w sprawie przeciwdziałania budowie gazociągu Nord Stream 2. Podkreślili też, że projekt niesie zagrożenie dla bezpieczeństwa.
  https://tvn24.pl/biznes/ze-swiata/ukraina-i-polska-przeciwko-nord-stream-2-jest-skoordynowane-stanowisko-5125434
  Komentarz: Ciekawe o jakie koordynacjach mowa? Czyżby wysyłali więcej błagalnych próśb do Waszyngtonu? Tylko to teraz mogą zrobić.

  Polubione przez 4 ludzi

 9. Jest sukces Warszawy?
  Porozumienie Energinetu, duńskiego inwestora Baltic Pipe, z agencją wydającą pozwolenie środowiskowe gwarantuje ukończenie projektu w pierwotnie założonym terminie – oświadczył w sobotę Pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej Piotr Naimski. W sobotę spółka Energinet, duński operator systemu przesyłowego, poinformowała na swojej stronie, że Duńska Agencja Ochrony Środowiska wydała zezwolenie na wznowienie prac budowlanych w określonych częściach 210-kilometrowego duńskiego odcinka rurociągu Baltic Pipe z Norwegii do Polski – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP).
  https://kresy.pl/wydarzenia/jest-pozwolenie-na-wznowienie-prac-budowlanych-przy-baltic-pipe-rzad-porozumienie-gwarantuje-ukonczenie-projektu/

  Polubione przez 3 ludzi

 10. Jaki wynik obstawiacie dzisiejszego meczu naszych Orłów?

  Ja typuję, różnicę minimum 3 bramek dla Hiszpanii.

  Pozdrawiam.

  Ps.

  Kilka uwag po meczu.

  Otóż, drużyna polska okazała się bardzo skuteczna w obronie, a nasz as, wykorzystał (i nie zmarnował) super okazję pod bramką przeciwnej drużyny.

  Jeśli zaś chodzi o reprezentację hiszpańską, zgubiła ich zbytna pewność siebie, nieprzygotowanie na taki wariant gry jaką im zaserwowali Polacy oraz wyjątkowa nieskuteczność. Niestety, ale nasza obrona bardzo mieszała im szyki, czego nie mogli oni przeforsować. A poza tym, wykazali się bardzo mierną skutecznością.
  W efekcie, pomimo niskiego remisu, można uznać za zwycięską- naszą drużynę.

  A co dalej zobaczymy. Mimo to jest już szansa, że nie zakończymy tych mistrzostw jako ostatni w swej grupie 🙂

  Polubione przez 2 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.