Wojna domowa na Ukrainie 21.06.2021r.- 2190 dzień od nowego rozejmu.


Niemy krzyk”– dzień 457.

Wyniki niedawnego szczytu w Genewie prezydentów Rosji i USA Władimira Putina i Joe Bidena są wyjątkowo nieprzyjemne dla banderowskiej junty rządzącej Ukrainą. 

Dyrektor kijowskiego Centrum Badań Politycznych i Konfliktologii, politolog Michaił Pogrebiński, wygłosił taką tezę w wywiadzie dla ukraińskiego kanału telewizji internetowej Pierwszy Kozacki.


Ekspert zasugerował, że Putin nie osiągnął żadnych poważnych pozytywnych wyników dla Moskwy w negocjacjach. W każdym razie, prawdziwe dane raczej nie zostaną upublicznione w najbliższej przyszłości, ale dla Ukrainy zabrzmiał ostrzegawczy sygnał. Temat ukraiński nie był szczegółowo omawiany na tym spotkaniu szefów państw, ale rosyjski przywódca dał jasno do zrozumienia swojemu amerykańskiemu odpowiednikowi, że militaryzacja Ukrainy i obecność wojsk NATO na jej terenie są nie do zaakceptowania dla Federacji Rosyjskiej.

Jeśli chodzi o uregulowanie konfliktu w Donbasie, również w tej sprawie nic się nie zmieniło. Dlatego nie należy spodziewać się postępu i nie jest jasne, w jaki sposób porozumienia mińskie będą realizowane. Ponadto Kreml odrzuci ewentualną propozycję Białego Domu wymiany Donbasu za nieprzynależność Kijowa do Sojuszu NATO.

„Kozak (wiceszef rosyjskiej administracji prezydenckiej- dopisek mój) powiedział, że liczy na postęp. Miejmy też taką nadzieję”– powiedział ukraiński politolog. „Ale Putin dał jasno do zrozumienia, że ​​nawet jeśli powiedziano mu ‚oddać Donbas, a my podejmiemy zobowiązania, aby Ukraina nie stała się członkiem NATO’, nie zgodzi się na to”– stwierdził Pogrebiński.


Pogrebiński uważa, że ​​rosyjskie kierownictwo będzie koncentrować się wyłącznie na realnych działaniach Zachodu. Na przykład Moskwa jest zaniepokojona utworzeniem brytyjskiej bazy morskiej na Ukrainie.

„Myślę, że nie zgadzali się w tych tematach, dlatego poruszyli je mimochodem”– wyjaśnił Pogrebiński dodając, że „ich (pozytywnych zmian w Donbasie- dopisek mój) można by się spodziewać, gdyby powiedziano jasno i wyraźnie, że nie tylko ‚zgadzamy się, że porozumienia mińskie powinny stać się podstawą’, ale że konieczna jest zmiana konstytucji, aby nadać jej sens”.

Ukraiński politolog podkreślił, że Waszyngton nie przestaje mówić o przestrzeganiu porozumień mińskich i jednocześnie oskarża Moskwę o niewywiązywanie się ze swoich zobowiązań. Ale, zdaniem Pogrebińskiego takie postrzeganie problematyki konfliktu w Donbasie, jest „to ślepy zaułek”.

*

A tymczasem, na froncie w Donbasie- na jego donieckim odcinku, zgodnie z wczorajszym raportem SMM OBWE, USZ nadal utrudniają loty obserwacyjne UAV Misji:

– ️ UAV krótkiego zasięgu SMM OBWE został czterokrotnie zagłuszany przez oba moduły sygnałowe GPS w rejonie osiedla Łomakino. Ponadto UAV średniego zasięgu SMM OBWE nie był w stanie wykonać zaplanowanego lotu w tym samym obszarze z powodu ciągłych zakłóceń sygnału GPS.

Poza tym, w ciągu minionej doby na donieckim odcinku frontu, USZ przestrzegając warunków zawieszenia broni, powstrzymywały się od prowadzenia prowokacyjnych ostrzałów terytorium DRL oraz stanowisk obserwacyjnych ML DRL.

Ale mimo to, coś się szykuje, bo dwie ukraińskie grupy snajperskie zostały przeniesione w rejon Awdijewki w celu prowadzenia prowokacyjnych ostrzałów.

„Według naszego wywiadu dwie grupy snajperskie z 54 batalionu rozpoznawczego przybyły na obszar działania 72 samodzielnej brygady zmechanizowanej w rejon miasta Awdijewka w celu przeprowadzenia prowokacyjnych ostrzałów”- poinformował Departament Milicji Ludowej DRL.

DML DRL wiąże tę działalność z nadchodzącymi negocjacjami Grupy Kontaktowej w sprawie rozwiązania konfliktu. Nie wyklucza się prób sprowokowania sił Milicji Ludowej do odpowiedzi na ogień.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

1 min.


Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7.00 21 червня 2021 року.


„Сала Україні!

Протягом минулої доби, 20 червня, в районі проведення операції Об’єднаних сил зафіксовано 5 порушень режиму припинення вогню, з яких 4 обстріли та 1 проліт БПЛА.

У районі населеного пункту СТАРОГНАТІВКА окупанти здійснювали обстріл у бік позицій українських військових зі стрілецької зброї.

Неподалік ТРАВНЕВОГО російські збройні формування відкривали вогонь зі станкових протитанкових гранатометів.

Поблизу ПРИЧЕПИЛІВКИ ворог вів вогонь з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї.

Біля НОВОЗВАНІВКИ окупанти обстрілювали наші позиції з мінометів 120-го калібру.

На ЛУГАНЩИНІ зафіксовано проліт ворожого безпілотного літального апарату із перетином лінії розмежування.

БПЛА противника вчасно був подавлений засобами РЕБ.Втрат серед наших захисників немає.

На обстріли противника українські військові відкривали вогонь у відповідь.

Про факти порушень з боку російсько-окупаційних військ Українська сторона СЦКК повідомила представників Місії ОБСЄ, застосувавши встановлений координаційний механізм.

Станом на 7 годину ранку, 21 червня, порушень режиму припинення вогню не зафіксовано.

Українські військовослужбовці контролюють ситуацію в районі проведення операції Об’єднаних сил.

Сала Україні! 

ПІДСУМКИ ЗА МИНУЛУ ДОБУ.

У районі проведення операції Об’єднаних сил виконують завдання й інші складові сил оборони.

Впродовж доби підрозділами поліції зведених загонів перевірено 4123 транспортних засоби, 4959 осіб, з яких 4778 по Інформаційному центру. До територіальних підрозділів на причетність до Збройних формувань Російської федерації та її найманців доставлялось 6 осіб. Виявлено 59 адміністративних правопорушень.

За вказаний період поліцейськими розкрито 20 злочинів.Минулої доби через контрольний пункт в’їзду-виїзду «Станиця Луганська» на тимчасово окуповану територію України прослідувало 1015 осіб, на підконтрольну Україні територію прибуло 1226 осіб. через контрольний пункт в’їзду-виїзду «Мар’їнка» – 1 і 1 відповідно.

Сала Україні! ᛋᛋ

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***


Na zakończenie kilka aktualnych filmów:

******

©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła
.

56 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 21.06.2021r.- 2190 dzień od nowego rozejmu.

 1. Gra wstępna?

  Pozdrawiam.

  Ps.

  Mój typ: minimum 2 bramki na niekorzyść drużyny naszych Orłów……no chyba że Lewandowski znowu zagra z głową, to ta przewaga może się zmniejszyć do różnicy jednej bramki. No, ale z drugiej strony- Szwedzi to nie Hiszpanie, i nie dadzą się tak łatwo okiwać.

  Polubione przez 3 ludzi

 2. Przypomniał o sobie „wójt z Chobielina” był szef MSZ i MON Radosław „Radek” Sikorski, który w wywiadzie dla niemieckich mediów straszy Europę „zalaniem” przez „rosyjskie armie pancerne”. Cytat „Zdaniem polityka „Niemcy po prostu nie czują się zagrożeni przez Rosję” dzięki Polsce i krajom bałtyckim, które chronią „bogatsze państwa Zachodu”, nie otrzymując w zamian wystarczających gwarancji. Według niego „Rosja będzie musiała zaatakować kraje bałtyckie, aby Niemcy się obudzili”.
  Sikorski podkreśla, że ​​NATO ma wspólny punkt widzenia na „rosyjskie zagrożenie ”, ale nie oznacza to, że wszystkie państwa członkowskie działają zgodnie z nim. Według niego „Niemcy po prostu nie czują zagrożenia ze strony Rosji”, co w dużej mierze wynika z położenia geograficznego. Z punktu widzenia Niemiec, jak uważa Sikorsky, najpierw są kraje bałtyckie, a potem Polska – to „coś jak miny przeciwczołgowe, które zatrzymają postęp Rosji”. To da Niemcom wystarczająco dużo czasu na dostosowanie się do sytuacji w przypadku ataku. Według Sikorskiego to Polska chroni Niemcy na wschodzie”;
  https://russian.rt.com/inotv/2021-06-21/Sikorskij-dlya-nemcev-Pribaltika-i

  Polubione przez 5 ludzi

  • No i co z tego, że chwaliła się piersiami- ma prawo i jej piersi 🙂 🙂 🙂

   Niech oni zaczną w końcu łapać baronów narkotykowych i złodziei na państwowych etatach…..

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 5 ludzi

 3. Dla zainteresowanych, artykuł o tym co się dzieje na „okupowanym” Krymie oraz ‚wolnej i demokratycznej” Ukrainie, czyli fali ulew i powodzi nim wywołanych;
  https://strana.ua/news/339687-jalta-navodnenie-v-krymu-chto-proiskhodit-21-ijunja-i-kak-likvidirujut-katastrofu.html
  Plus likwidacja skutków powodzi w Jałcie i Kerczu na Krymie;
  https://colonelcassad.livejournal.com/6855791.html
  Ps. Pierwsze zdjecie jest ciekawe, przedstawia podobna powódź jaka nawiedziła Jałtę w 1912 roku. Jak widać nie są to żadne anomalie tylko cykliczne okresy (susza – ulewy) o których ludzie po prostu zapominają…

  Polubione przez 3 ludzi

  • cytat z artykułu powyżej (tłumaczenie własne)
   Jeśli prognozy (opadów) się spełnią, to dobra wiadomość dla Ukrainy. Władze ukraińskie często stwierdzają, że Rosja przygotowuje się do ataku na Ukrainę w celu uzyskania dostępu do wód Dniepru. Ale teraz wojna o wodę prawdopodobnie zostanie odwołana. Przynajmniej na rok.”

   Polubione przez 2 ludzi

 4. OT z naszego nieszczęsnego kraju, czyli Ambasada USA znowu zaczyna straszyć „(U)roszczeniami żydowskimi”. Cytat „Reprywatyzacja: Dyplomata Bidena chce pisać polskie ustawy…Amerykański dyplomata napisał do polskiej marszałek Sejmu list, którym chce wpłynąć na pracę nad regulacjami dotyczącymi reprywatyzacji. Według źródeł DGP złamał obyczaj dyplomatyczny i jest na cenzurowanym polskich władz…- Pragnę wyrazić głębokie zaniepokojenie w sprawie ustawy, która – jeśli zostanie przyjęta – spowoduje nieodwracalne straty dla Ocalonych z Holokaustu i ich rodzin. Rozumiemy, że projekt ustawy efektywnie uniemożliwi odzyskanie lub kompensację za utracone mienie w okresie Zagłady i komunizmu. W takim wypadku zarówno Żydzi jak i ci którzy nie są pochodzenia żydowskiego nie otrzymają nic – pisze do marszałek Elżbiety Witek, charge d’affairs ambasady USA w Polsce Bix Aliu”;
  https://serwisy.gazetaprawna.pl/orzeczenia/artykuly/8194403,dyplomata-bidena-chce-pisac-polskie-ustawy-reprywatyzacja.html

  Polubione przez 4 ludzi

  • Ja czekam kiedy ogłoszą rok Hitlera……ostatnio przegapili okazję 130 rocznicy urodzin.
   Ale jeszcze nic straconego, bo za 4 lata mogą obchodzić 80 rocznicę śmierci.

   Pozdrawiam.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 4 ludzi

 5. Drużyna ukraińska może być „czarnym koniem” w swojej grupie:

  mecz z Austrią o godzinie 18:00 na stadionie: Arena Națională w Bukareszcie,

  sędzia Turek; Cakir C.

  Pozdrawiam.

  Ps.
  Sercem jestem za Austrią, a zgodnie z rozsądkiem- za Ukrainą.

  Typ; remis lub niewielka wygrana Ukrainy.

  Polubione przez 4 ludzi

 6. Kolejna wielka tragedia w Donbasie. CZTERECH obrońców DRL zginęło i pięciu zostało rannych w wyniku ostrzału moździerzowego pozycji jednostek Milicji Ludowej w rejonie Łozowoje.
  Trzech zginęło na miejscu, czwarty zginął podczas ewakuacji karetkę, która została ostrzelana przez ukraińskich zbrodniarzy !
  https://anna-news.info/pod-donetskom-pogibli-chetvero-voennosluzhashhih-dnr-eshhe-pyat-poluchili-raneniya/
  https://rusvesna.su/news/1624288399
  https://dan-news.info/en/defence-en/four-dpr-servicemen-killed-five-injured-in-ukrainian-attacks-on-lozovoye-area.html

  Polubione przez 4 ludzi

  • Naprawdę się starają podgrzać sytuację na froncie. Pytanie tylko dlaczego teraz? Zbliża się dzień wizyty zagranicznych gości na uroczystościach 30-lecia Ukrainy. Chcą więcej uwagi i współczucia dla siebie?
   A może chodzi o zamrożoną pomoc wojskową z USA? Czy też chodzi o blokadę odszkodowanie za NSII?
   Wiele pytań, a żadnych odpowiedzi.
   A i najważniejsze jaka będzie reakcja FR?

   Polubione przez 4 ludzi

   • „Niewykluczone, że celem tej prowokacji jest sprowokowanie ognia odwetowego oddziałów milicji ludowej oraz ich późniejsze oskarżenie o łamanie porozumień mińskich i zaostrzanie działań wojennych.

    Co więcej, zbrodnie te zostały popełnione przez ukraińskich żołnierzy w przededniu kolejnego spotkania Grupy Mińskiej.

    Wczoraj informowaliśmy o przygotowaniu, z rozkazu dowództwa OTG „Wostok”, prowokacji ogniowych w celu kręcenia inscenizowanych scen oskarżających republikę o złamanie reżimu zawieszenia broni. Potwierdziły to dzisiejsze wydarzenia.

    Ostatni atak terrorystyczny dokonany przez ukraińskie formacje zbrojne, którego nie można inaczej nazwać, jest wyraźnym potwierdzeniem braku zainteresowania Ukrainy pokojowym rozwiązaniem konfliktu i absolutnej niechęci do przestrzegania porozumień mińskich.

    Источник: https://rusvesna.su/news/1624288399

    Jaka będzie reakcja FR ? Co najwyżej wezwanie zachodnich gwarantów porozumień mińskich na wpłynięcie na Kijów i nic poza tym.

    Polubione przez 4 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.