Wojna domowa na Ukrainie 25.06.2021r.- 2194 dzień od nowego rozejmu.


Niemy krzyk”– dzień 461.

Ze względu na całkowitą niechęć Kijowa do sumiennej realizacji zobowiązań wynikających z porozumień zawartych na platformie mińskiej, nie nastąpiły w tym czasie nawet niewielkie zmiany kierunku politycznego, tj. koordynacja Formuły Steinmeiera i decyzja o utworzeniu Rady Doradczej.

Do takie sytuacji doszło pod ogromną presją ze strony ukraińskiej i porozumienie mińskie faktycznie pozostało tylko na papierze. „W praktyce nadal dochodzi do systematycznego sabotażu ze strony Ukrainy i świadomej odmowy pracy nad politycznym blokiem spraw porozumień mińskich”– oświadczyła pełnomocnik DRL, minister spraw zagranicznych Natalia Nikonorowa.

„Przedstawiciele Ukrainy często wypowiadają się o gotowości do działania, ale tak naprawdę nie widzimy najmniejszej chęci ze strony Kijowa, aby rozpocząć z nami efektywną i skoordynowaną pracę- ale w pełni obserwujemy wszystkie nowe sposoby na ucieczkę od wszelkich działań produktywnych”– powiedziała Natalia Nikonorowa.

Na ostatnim (23 czerwca) posiedzeniu Politycznej Grupy Kontaktowej koordynator OBWE pan Morel ogłosił swoją rezygnację i przedstawił swoją następczynię, panią Sylvie Bermann. Dlatego republiki, zapoznając się z nowym koordynatorem OBWE, nie ograniczyły się do wyrażania nadziei na efektywną pracę, jak to zrobili przedstawiciele Ukrainy, ale też pokrótce nakreśliły obecną destrukcyjną sytuację na ścieżce politycznej.

„W szczególności opowiedzieliśmy pani Bermann o stanie rzeczy z przesłaną przez nas Mapą Drogową, na którą nie byliśmy w stanie otrzymać odpowiedzi z Kijowa od ponad 9 miesięcy i poprosiliśmy o dołożenie wszelkich możliwych starań w celu odblokowania pracy grupy nad kwestiami politycznymi i wreszcie zacznij owocną dyskusję na temat Mapy Drogowej.
Zwróciliśmy też uwagę na to, że nie ma dla nas ‚dobrych’ lub ‚złych’ projektów Roadmap. Jesteśmy gotowi pracować nad ukraińską wersją tego dokumentu, ale tylko w tym przypadku gdy Kijów zmieni go w taki sposób, aby wyeliminować wszelkie sprzeczności z porozumieniami mińskimi, których, według naszych szacunków, cały projekt delegacja ukraińska składa się z 78 procent”– poinformowała Nikonorowa.

Środowa runda dyskusji o kwestiach bezpieczeństwa w ramach spotkania Grupy Kontaktowej po raz kolejny ujawniła brak gotowości przedstawicieli Ukrainy do osiągnięcia produktywnych porozumień.

Po spotkaniu grupy roboczej, przedstawiciel Donieckiej Republiki Ludowej zaproponował przedstawienie Grupie Kontaktowej kluczowej kwestii, co do której istnieją spory, a mianowicie koncepcji Mechanizmu Koordynacyjnego i zasad jego działania. Ale niestety nie udało się rozstrzygnąć i znaleźć wspólnej płaszczyzny w tej kwestii, ponieważ istnieją diametralnie przeciwstawne opinie na temat dwustronnej interakcji na poziomie przedstawicieli stron w WCKiK.

„Nalegamy, aby mechanizm koordynacyjny zakładał przede wszystkim operacyjną, bezpośrednią i regularną komunikację między stronami– tak jak uzgodniono to podczas podpisywania środków na rzecz wzmocnienia reżimu zawieszenia broni w dniu 22 czerwca 2020 r. Takie powiązanie jest konieczne, po pierwsze, w celu zapobiegania naruszeniom reżimu zawieszenia broni, a po drugie, w celu przeprowadzenia skutecznej weryfikacji naruszeń, postępowania z jakich powodów do tego doszło, kto jest odpowiedzialny i będzie ukarany za popełnione przestępstwa.

Ale Kijów zasadniczo nie zgadza się z tym stanowiskiem i doskonale rozumiemy dlaczego: skoro to strona ukraińska w przeważającej mierze łamie zawieszenie broni, jest całkiem oczywiste, że żadne przejrzyste i obiektywne śledztwo nie jest dla niej korzystne.

Niemniej jednak życie, zdrowie i bezpieczeństwo ludzi bezpośrednio zależą od zatwierdzenia dokumentu, który wskaże jasne parametry Mechanizmu Koordynacyjnego. Tragedie, które wydarzyły się poprzedniego dnia, kiedy żołnierze ML zginęli i zostali ranni od celowego ostrzału ukraińskich formacji zbrojnych, a część z nich zginęła podczas ewakuacji towarzyszy karetką ze znakami identyfikacyjnymi- to bezpośrednie potwierdzenie pilna potrzeba uzgodnienia jasnej procedury bezpośredniej interakcji między stronami w ramach przedstawicielstw w WCKiK.

To pytanie, w którym niedopuszczalny jest polityczny PR, a ponadto sabotaż i unikanie dyskusji z nami. Dlatego kategorycznie nalegamy, aby Mechanizm Koordynacji, o którym próbujemy dyskutować na platformie mińskiej od ponad 7 miesięcy, został szybko uzgodniony i podpisany przez strony”– podkreśliła Natalia Nikonorowa.

*

A na froncie w Donbasie- na jego donieckim odcinku, według wczorajszego raportu SMM OBWE USZ ostrzelały cywilów w rejonie Stacji Uzdatniania Wody (SUW). Te naruszenia zawieszenia broni miały miejsce, gdy autobus z pracownikami SUW przemieszczał się między dworcem a miejscowością Jasinowataja.

Ponadto, podczas dwóch lotów nad obszarami w pobliżu Niżnego Nowogrodu zakłócony został sygnał GPS UAV bliskiego zasięgu SMM OBWE w rejonie miejscowości   Krasnogorowka, lot nad terenami wokół miejscowości Szumy i na obszarach w pobliżu miejscowości Nowosiełówka.

Obserwatorzy odnotowali również obecność sprzętu USZ w strefie bezpieczeństwa:

– ️ 1 bojowy wóz opancerzony (nieznanego typu) w pobliżu wsi Bogdanowka,
– ️ 1 opancerzony pojazd ratowniczy (BREM-2) w pobliżu wsi Krasnogorowka,
– ️ 1 opancerzony wóz rozpoznawczy i patrolowy (typu BRDM) w rejonie wsi Czermalik.

Poza tym, wczoraj rano rejonie Staromichajłowki zginął na posterunku żołnierz ML DRL.

USZ zrzuciły ładunek wybuchowy z bezzałogowego statku powietrznego w pobliżu wsi Staromichajłowka na zachód od Doniecka, w wyniku czego zginął obrońca DRL. 

„O godz. 10.25 formacje zbrojne Ukrainy, z naruszeniem ustępu a środków mających na celu wzmocnienie reżimu zawieszenia broni, ponownie zastosowały atak UAV i uderzyły na pozycje Milicji Ludowej DRL w pobliżu osady Staromichajłowka. W wyniku wystrzelenia nieznanego ładunku wybuchowego zginął obrońca naszej republiki”– zostało ogłoszone przez przedstawicielstwo republiki we Wspólnym Centrum Kontroli i Koordynacji Reżimu Zawieszenia Broni.

Wojska ukraińskie otrzymały właściwą odpowiedź od ML DRL.

„Żołnierze ML DRL odpowiedzieli ogniem z broni nie zakazanej przez porozumienia mińskie w kierunku stanowisk armii ukraińskiej, z których ostrzelano Donieck i Gorłówkę.„- poinformował wczoraj wiceszef Milicji Ludowej DRL Eduard Basurin.

Należy zauważyć, że w przeddzień z rana USZ ostrzeliwały okolice Gorłówki z użyciem moździerzy i granatników, w wyniku których uszkodzono dom we wsi Zajcewo. Wieczorem Ukraińskie Siły Zbrojne ostrzelały północne obrzeża Doniecka z moździerzy. Pociski uszkodziły gazociąg niskiego ciśnienia, przeszklenia i elewację stacji kogeneracji w kopalni Zasiadko

.„Aby chronić ludność cywilną, nasi obrońcy zostali zmuszeni do oddania ognia z broni, której nie zabraniają porozumienia mińskie, tłumiąc punkty ostrzału wroga”– powiedział Basurin.

Poza tym, w ciągu minionej doby, na donieckim odcinku frontu USZ przeprowadziły kolejne ostrzały:

07:48, z kierunku Marinki w stronę osiedla mieszkaniowego przy kopalni Trudowskaja- na południowo-zachodnich obrzeżach Doniecka, przy użyciu moździerza kaliber 120 mm (6 min),

10:25, w rejonie Staromichajłowki w rejonie Doniecka przy użyciu UAV (1 pocisk),  

18:45, z kierunku wsi Opytnoje w stronę wioski Wiesiełoje- na północno-zachodnich obrzeżach Doniecka, przy użyciu broni maszynowej,

19:10, oraz w tym samym rejonie- z kierunku osiedla Piaski w stronę wsi Wiesiełoje, przy użyciu podlufowego granatnika GP-25 (2 granaty) i broni maszynowej.

Tym sposobem w dniu wczorajszym USZ- na donieckim odcinku frontu, 4 razy naruszyły warunki zawieszenia broni w wyniku czego na terytorium DRL spadło 9 pocisków, powodując ofiary śmiertelne w szeregach ML DRL- zginął jeden obrońca republiki.

Ponadto, w ciągu minionej doby USZ na ługańskim odcinku frontu 1 raz naruszyły warunki rozejmu prowadząc ostrzał obszaru wsi Żiełobok, przy użyciu ciężkiego granatnika przeciwpancernego SPG-9.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

5 min.


Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7.00 25 червня 2021 року.


„Сала Україні!

Ігноруючи домовленості, досягнуті 22 липня 2020 року у рамках Тристоронньої контактної групи, російсько-окупаційні війська продовжують порушувати режим припинення вогню.

Протягом минулої доби, 24 червня, зафіксовано 14 порушень.

Біля населеного пункту НОВГОРОДСЬКЕ ворог відкривав вогонь з мінометів 82-го калібру.

Неподалік ПІВДЕННОГО російсько-окупаційні війська двічі обстрілювали українських військових з мінометів 120-го калібру.

В районі селища ШУМИ окупанти застосовували 120-мм міномети.

Поблизу МАР’ЇНКИ ворожі війська двічі відкривали вогонь зі 100-мм протитанкової гармати МТ-12 «Рапіра».

У напрямку СТАРОГНАТІВКИ російські найманці здійснювали обстріли зі станкових протитанкових гранатометів, великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї.

На Приазов’ї, неподалік ВОДЯНОГО, ворог обстрілював військових Об’єднаних сил із автоматичних станкових і підствольних гранатометів, а також стрілецької зброї.

Поблизу НЕВЕЛЬСЬКОГО окупанти відкривали вогонь з мінометів 120-го калібру, а біля НОВОТОШКІВСЬКОГО – з мінометів 82-го калібру.

Біля КРАСНОГОРІВКИ збройні формування Російської Федерації обстрілювали наші позиції з мінометів 120-го калібру, станкових протитанкових гранатометів і стрілецької зброї.

Неподалік селища ПІСКИ російські найманці двічі обстрілювали українських захисників з ручних протитанкових і підствольних гранатометів, а також великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.

У районі населеного пункту МАЙОРСЬК ворог здійснював дистанційне мінування території мінами ПОМ-2.В результаті ворожого вогню один військовий отримав проникаючі осколкові поранення. Воїна доставлено до лікувального закладу. Стан пораненого – середньої тяжкості.

Станом на 7 годину ранку, 25 червня, зафіксовано 3 порушення режиму припинення вогню.

В районі ВОДЯНОГО, що на Приазов’ї, ворог обстріляв військових Об’єднаних сил зі станкових протитанкових і ручних протитанкових гранатометів.

Неподалік ЗОЛОТОГО-4 російські найманці вели вогонь з ручних протитанкових гранатометів, а біля АВДІЇВКИ – з великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї.

На обстріли противника українські захисники відкривали вогонь у відповідь.Українські військові контролюють ситуацію в районі проведення операції Об’єднаних сил.

Сала Україні!

ПІДСУМКИ ЗА МИНУЛУ ДОБУ.

У районі проведення операції Об’єднаних сил виконують завдання й інші складові сил оборони.

Впродовж доби підрозділами поліції зведених загонів перевірено 4763 транспортних засобів, 4935 осіб, з яких 4747 по Інформаційному центру. До територіальних підрозділів на причетність до Збройних формувань Російської федерації та її найманців доставлялось 2 осіб. Виявлено 78 адміністративних правопорушень.

За вказаний період поліцейськими розкрито 110 злочинів.

Минулої доби через контрольний пункт в’їзду-виїзду «Станиця Луганська» на тимчасово окуповану територію України прослідувало 2135 осіб, на підконтрольну Україні територію прибуло 1173 осіб. Через контрольний пункт в’їзду-виїзду «Новотроїцьке» прослідувало на підконтрольну Україні територію 2 осіб.

Сала Україні! ᛋᛋ

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***


Na zakończenie kilka aktualnych filmów:***


*

***


©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

53 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 25.06.2021r.- 2194 dzień od nowego rozejmu.

 1. Zwolniono z aresztu śledczego Protasiewicza i Sofię Sapiega
  https://novorosinform.org/866562
  Pozostawiono nadzór aresztu domowego.

  Siły Zbrojne Ukrainy i pracownicy Służby Bezpieczeństwa postanowili połączyć przyjemne z pożytecznym.
  W okupowanej przez Kijów części Donbasu, w mieście Wołnowacha, przeprowadzono szereg rewizji okolicznych mieszkańców w celu zidentyfikowania osób nielojalnych wobec działań armii ukraińskiej, a po rewizjach okazało się, że u wielu mieszkańców zaginęło wiele rzeczy…
  https://novorosinform.org/866554

  Polubione przez 4 ludzi

 2. .

  W najbliższym czasie nie dojdzie do szczytu UE-Rosja na poziomie szefów państw i rządów – poinformowała w nocy z czwartku na piątek w Brukseli kanclerz Niemiec Angela Merkel po kilkugodzinnej dyskusji z unijnymi przywódcami na ten temat.

  Propozycja niemiecko-francuska była dużym zaskoczeniem dla wielu krajów członkowskich.

  Wśród kilkunastu państw przeciwnych propozycji Merkel znalazły się m.in. Litwa, Łotwa, Estonia, Szwecja, Finlandia, Dania, Holandia, Rumunia, Bułgaria i Polska.
  „Jest zaskakująco duży opór przeciwko niemieckiej propozycji” – wskazało źródło.

  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/nie-bedzie-szczytu-unii-europejskiej-i-rosji-w-najblizszym-czasie-angela-merkel/xkcl2yx,79cfc278

  Polubione przez 4 ludzi

   • Morawiecki stawia warunki w kwestii dialogu UE z Putinem.

    – Tylko wycofanie się Rosji z agresywnej polityki wobec sąsiadów, w szczególności wobec Ukrainy, ale też wobec państw UE – w szczególności wobec Polski – może stanowić podstawę do otwarcia szerszego dialogu – mówił po przybyciu do Brukseli na szczyt Unii Europejskiej premier Mateusz Morawiecki.
    Morawiecki odniósł się w ten sposób do przedstawionej przez Francję i Niemcy propozycji zorganizowania szczytu UE-Putin.
    Kreml inicjatywę Francji i Niemiec przyjął pozytywnie.

    https://www.rp.pl/Dyplomacja/210629671-Morawiecki-stawia-warunki-w-kwestii-dialogu-UE-z-Putinem.html

    Komentarz:
    Imperium Intermarium pod PiS przewodem ,,wydało z się” stanowczy protest

    Nie będzie nam Szwab z Francą w UNI się szarogęsił !!!
    « Vive la Pologne, Monsieur ! »

    Znów „Stracili dobrą okazję, aby siedzieć cicho” – skomentowałby Jacques Chirac.

    Polubione przez 4 ludzi

 3. Ciąg dalszy sprawy tzw. wagnerowców, którą przypomniał wczoraj Zełenski opowiadając że tak naprawdę została sprokurowana przez „siły z zewnatrz”, a Ukraina została w nią tylko „wciągnieta”. Zełenski opowiadał także że w sprawie zatrzymanych na Białorusi ‚wagnerowców” odbył rozmowę telefoniczną z Łukaszenką w trakcie której proponował mu „oficjalną ekstradycję” zatrzymanych (dla przypomnienia, w ramach ‚specoperacji” mieli oni zatrzymani na lotnisku w Kijowie po tym jak samolot w którym lecieli miał tam zostać zmuszony do lądowania pod wymyślonym pretekstem). W związku z tymi wynurzeniami „porochoboty” (czyli zwolennicy Poroszenki) oskarżyli Zełenskiego o to że to właśnie on doprowadził do niepowodzenia całej ‚specoperacji” oraz że zdradził amerykańskie ‚specsłużby” które miały właśnie stać za jej przygotowaniem. Z kolei doradca Prezydenta Ukrainy Podoljak tłumaczy że Zełenski nikogo nie zdradził, a „obce służby” które miały stać za „wciągnięciem” Ukrainy w całą afere to tak naprawdę…służby rosyjskie;
  https://strana.ua/news/340414-zajavlenie-zelenskoho-po-vahnerovtsam-objasnili-v-ofise-prezidenta.html

  Polubione przez 4 ludzi

 4. OT z Afganistanu, czyli ‚chwalebny odwrót” US Army nastąpi szybciej niż zaplanowano, ma tam jednak pozostać około 650 żołnierzy, głownie w celu „zabezpieczenia” międzynarodowego lotniska w Kabulu. Dodatkowo w celu ochrony lotniska do Kabulu maja przybyć także siły tureckie, cytat „Według urzędników Turcja w dużej mierze zgodziła się zapewnić bezpieczeństwo na lotnisku, o ile otrzyma wsparcie ze strony sił amerykańskich. Urzędnicy wojskowi USA i Turcji spotykają się w tym tygodniu w Ankarze, aby sfinalizować ustalenia”;
  https://apnews.com/article/afghanistan-us-troop-withdrawal-ac5f7fc24364ac46020cce8bee581815
  Pojawiła się także informacja o tym ze Amerykanie będa chcieli ewakuować ich afgańskich „pomocników”, wraz z rodzinami, mowa jest o około 50 tys. osób. Nie wiadomo jednak czy zostaną oni ewakuowani bezpośrednio do USA, czy tez do jakiegoś ‚zaprzyjaźnionego państwa trzeciego” (Zjednoczone Emiraty Arabskie, Bahrajn, Katar lub Kuwejt);
  https://www.reuters.com/world/asia-pacific/us-evacuate-afghan-interpreters-before-military-withdrawal-complete-officials-2021-06-24/

  Polubione przez 3 ludzi

 5. Brytyjski ‚The Daily Telegraph” ujawnił kolejne szczegóły incydentu z brytyjskim niszczycielem na Morzu Czarnym. Według tych informacji trasę jednostki wytyczył szef brytyjskiego resortu obrony Ben Wallace, a została ona zatwierdzona przez premiera Johnsona, pomimo sprzeciwu ze strony szefa brytyjskiego resortu spraw zagranicznych Dominica Raab’a. Cytat „Według gazety Raab wyraził zaniepokojenie planami Wallace’a i ostrzegł, że Moskwa może próbować wykorzystać przejście Defender na swoją korzyść.
  „Cały spór toczył się między Raabem i Wallace’em, a następnie zwrócili się do premiera o decyzję. W poniedziałek niszczycielowi wysłano decyzję, że powinien dokonać pokojowego przejścia przez te wody” – cytuje źródło The Daily Telegraph”;
  https://strana.ua/news/340402-reshenie-o-prokhode-esmintsa-defender-vblizi-kryma-prinjal-premer-britanii-dzhonson-the-daily-telegraph.html

  Polubione przez 3 ludzi

 6. Powrót na Ukraine, gdzie przypomniał o sobie były bliski współpracownik Poroszenki Dawid Żwanija, który ujawnił kolejne „mroczne tajemnice” polityki ukraińskiej. Tym razem opowiedział o czasach tzw. pomarańczowej rewolucji (czyli pierwszego majdanu) na Ukrainie i wydarzeniach które do niego doprowadziły, czyli „otrucia” Juszczenki. Według Żwaniji „scenarzystami” tzw. pomarańczowej rewolucji byli ‚specjaliści z USA”, a w całą sprawę zamieszani byli Poroszenko oraz… żona Juszczenki;
  https://strana.ua/news/340379-kto-i-pochemu-otravil-viktora-jushchenko-david-zhvanija-opublikoval-novoe-video.html

  Polubione przez 2 ludzi

 7. Dla zainteresowanych, artykuł z ukraińskiego portalu ‚Strana.ua” o tym dlaczego Łukaszenka zdecydował się przenieśc Protasewicza , oraz jego partnerkę, do aresztu domowego. Cytat „W ostatnich tygodniach Protasewicz bardzo aktywnie wypracowywał agendę informacyjną oficjalnego Mińska, krytykując opozycję i ujawniając jej nieczyste gierki…I w tej roli Roman, jak sądzę, jest o wiele bardziej przydatny władzom białoruskim niż jako „więzień Łukaszenki” czy obiekt odwetu za zeszłoroczne protesty…W rzeczywistości Protasewicz gra teraz „Nehta na odwrót”: tak jak podczas Biełomajdanu dyskredytował władze białoruskie, tak teraz „zatapia” informacjami przeciwników Łukaszenki.
  A głównym kontrargumentem opozycji było to, że Roman i jego dziewczyna są w więzieniu. Oznacza to, że wszystkie ich ujawnienia są wynikiem presji psychicznej lub ogólnie tortur. Ale teraz Roman i Sophia zostali wypuszczeni do domu, a teraz znacznie trudniej będzie wyjaśnić rewelacje Protasewicza zastraszaniem przez KGB”;
  https://strana.ua/news/340421-roman-protasevich-i-sofja-sapeha-pod-domashnim-arestom-chto-izvestno-ob-ikh-osvobozhdenii-iz-sizo.html

  Polubione przez 4 ludzi

 8. Pojawiła się oficjalna informacja o ile juz od lipca wzrośnie cena gazu dla ludności na Ukrainie. Według komunikatu ‚Naftohazu” ma ona od 1 lipca wynosić 13,13 hrywien za metr sześcienny, dla porównania cen w czerwcu wynosiła 11,94 hrywien;
  https://strana.ua/finance/340452-s-ijulja-v-ukraine-haz-podorozhaet-na-10.html
  Jednocześnie ukraiński resort energetyki poinformował że zapowiadane podwyżki cen energii elektrycznej dla ludności zostały odłożone na miesiąc, czyli do 1 sierpnia;
  https://lvov.strana.ua/340469-v-minenerho-reshili-otlozhit-povyshenie-tarifov-na-svet-do-1-avhusta.html

  Polubione przez 3 ludzi

 9. I powrót na Ukraine, gdzie w Kijowie ku wściekłosci „ukropatriotów” odbywa sie koncert rosyjskiego rapera ‚Basty”;
  https://strana.ua/news/340534-foto-i-video-kak-natsionalisty-brosajut-shashki-pered-kontsertom-basty-v-kieve.html
  Z kolei przychodzący na koncert, głownie młodzi ludzie, zdecydowanie negatywnie odnieśli się do akcji „ukropatriotów” nazywając ich „po.ebami” którym „pomieszała się” muzyka z polityka;
  https://kiev.strana.ua/340531-na-kontserte-basty-nachalis-perepalki-s-natsionalistami.html

  Polubione przez 3 ludzi

 10. „Wielkie zwycięstwo” odniesione przez „ukropatriotów”, którzy w Iwano-frankowsku napadli, oblewając zielenią brylantowa i obrzucając jajkami, ukraińskiego dziennikarza Rusłana Kocabę znanego ze swojego krytycznego stosunku do „pomajdanowych” władz w Kijowie i prowadzonej przez nich polityki, szczególnie w sprawie konfliktu na Donbasie;
  https://zaxid.net/v_ivano_frankivsku_oblili_zelenkoyu_ta_zakidali_yaytsyami_blogera_ruslana_kotsabu_n1521328

  Polubione przez 2 ludzi

 11. OT z Germanistanu (dawniej Niemcy). W Wurzburgu na ulicy pojawił się 24 – letni „inżynier z Somalii” uzbrojony w nóż, który zaczał atakować przypadkowych przechodniów. Wokół niego zebrała sie grupa osób uzbrojonych w to co mieli pod ręka, czyli m.in krzesła i kije, próbując go obezwładnić (albo i coś więcej). Na szczęscie, dla Somalijczyka oczywiscie, na miejscu szybko pojawiła sie policja;
  https://strana.ua/news/340556-v-hermanii-25-ijunja-somaliets-s-nozhom-zarezal-kak-minimum-trekh-prokhozhikh.html

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.