Wojna domowa na Ukrainie 26.06.2021r.- 2195 dzień od nowego rozejmu.


Niemy krzyk”– dzień 462.

MSZ ŁRL: Ukraina odmawia uznania Donbasu za stronę konfliktu i prowadzenia z nim dialogu.

„Strona ukraińska w negocjacjach Trójstronnej Grupy Kontaktowej i jej podgrup roboczych odmawia uznania republik Donbasu za stronę konfliktu i prowadzenia dialogu z ich przedstawicielami”– stwierdził minister spraw zagranicznych oraz pełnomocny przedstawiciel ŁRL w Trójstronnej Grupie Kontaktowej Władysław Deinogo.

„W tym celu jest gotowa zablokować wszelkie prace merytoryczne i wymyślić nowe sposoby na zrobienie tego”– dodał szef dyplomacji ŁRL.

Minister Spraw Zagranicznych ŁRL poinformował, że 23 czerwca na posiedzeniu Grupy Kontaktowej, omawiając raport koordynatora podgrupy ds. rozstrzygnięć politycznych, „delegacja ukraińska kontynuowała taktykę odmawiania bezpośredniego dialogu z przedstawicielami Donbasu, ignorując propozycję republik i próby rewizji kwalifikacji stron konfliktu określonych w paragrafie 2 Pakietu Środków.”

„Taki sposób działania Kijowa wpędza negocjacje w ślepy zaułek. Przecież możliwość rozwiązania konfliktu w zasadzie zależy od decyzji politycznych, a przede wszystkim wynegocjowania specjalnego statusu. Wyjście z impasu jest proste Ukraina musi powrócić do bezpośredniego dialogu z Donbasem, przestać blokować prace podgrupy i przekazać swoje uwagi i uwagi do naszego projektu Mapy Drogowej”– powiedział Deinego.

Stwierdził, że odmowa Ukrainy prowadzenia bezpośredniego dialogu z republikami Donbasu została prześledzona we wszystkich obszarach pracy Grupy Kontaktowej i jej podgrup. 

„Przede wszystkim objawiło się to w kwestiach uregulowań politycznych. Nie udało się nakłonić Kijowa do odblokowania prac podgrupy, a także uzyskania komentarza do naszego projektu Mapy Drogowej”– podsumował Deinego.

Głos zabrał także szef republiki ługańskiej, Leonid Pasecznik, który stwierdził, że:

„Prezydent Ukrainy Zełenski wystąpił z inicjatywą całkowitego zerwania stosunków z Donbasem.
Przypomnę Zełenskiemu, że zapomniał, iż de facto od siedmiu lat między Kijowem, Ługańskiem i Donieckiem nie ma relacji i wszystkie sprowadzają się tylko do szalonego strzelania do ludności cywilnej Donbasu.
Kijów zademonstrował swoje stanowisko wobec ‚współpracy’ siedem lat temu, rozpoczynając totalne ludobójstwo na własnym narodzie. Wszystko zaczęło się od ostrzału ludności cywilnej i miast Ługańskiej i Donieckiej Republiki Ludowej. Następnie dodano do blokady ekonomicznej, energetycznej, wodnej i żywnościowej.
Zełenski mówi o uregulowaniu konfliktu w Donbasie na poziomie formatu normandzkiego. Najwyraźniej ukraiński gwarant od ponad sześciu lat ‚pracy’ mińskich porozumień wciąż nie zrozumiał, że dopiero ich realizacja przyniesie Donbasowi pokój. Nic dziwnego: Ukraina praktycznie nie wytrzymała ani jednego dnia, by nie naruszyć porozumień podpisanych w stolicy Białorusi. Władimir Aleksandrowicz w tym przypadku jeszcze raz przypomnę: rozwiązanie konfliktu w Donbasie jest możliwe tylko w ramach realizacji porozumień mińskich i bezpośredniego dialogu z republikami.
Co do referendum, o którym również mówił pan Zełenski, to zaznaczę: od dawna sugerowałem, aby ukraiński poręczyciel przeprowadził referendum i zapytał Ukraińców, czy chcą wojny. Nie wymaga to żadnych ‚murów’ i alternatywnych umów z ich zagranicznymi protektorami. Jestem przekonany, że wynik tego wyrażenia woli jest dość oczywisty– naród ukraiński zagłosuje za pokojem w Donbasie!”


Czy obecną sytuację dotyczącą stosunku junty kijowskiej wobec Donbasu, można lepiej wyjaśnić?

W zasadzie oświadczenie Pasecznika w sposób syntetyczny objęło samo jądro problemu i jego przyczyny.*

Tymczasem ma froncie w Donbasie, na jego donieckim odcinku, zgodnie z wczorajszym raportem SMM OBWE obserwatorzy odnotowali kolejny już raz obecność zabronionego w umowie o zawieszeniu broni, sprzętu USZ z naruszeniem linii wycofania, poza wyznaczonymi obszarami składowania i w strefie bezpieczeństwa, w tym na terenie obiektów i w pobliżu obszarów mieszkalnych:

– ️ 1 system rakiet przeciwlotniczych (9K35 „Strieła-10”) w pobliżu strefy mieszkalnej we wsi Krasnogorowka,

– ️ 4 systemy rakiet przeciwlotniczych (9K35 „Strieła-10”) na terenie obiektu w pobliżu osiedla mieszkaniowego w miejscowości Andrejewka,

– ️ 1 transporter opancerzony (MT-LB) na terenie obiektu w pobliżu strefy mieszkalnej miejscowości Nowosiełówka.

Poza tym, na donieckim odcinku frontu, w ciągu minionej doby USZ przeprowadziły następujące ostrzały:


08:50, z kierunku Franitnoje w stronę Nowaja Mariewka– na południowym odcinku frontu, przy użyciu moździerza kaliber 120 mm (7 min),

11:20, z kierunku Wodianoje w stronę Leninskoje- ponownie na południowym odcinku frontu, przy użyciu podlufowego granatnika PG-25 (3 granaty),


17:57 i 18:40, z kierunku Piasków w stronę wsi Wiesiełoje i Łozowoje- w rejonie Doniecka (północno-zachodnie przedmieścia), z użyciem podlufowego granatnika GP-25 (2 granaty) oraz moździerza kaliber 120 mm (11 min),

18:35, ponownie z kierunku wsi Wodianoje w stronę Leninskoje, przy użyciu moździerza kaliber 120 mm (3 miny).

Tym sposobem w ciągu minionej doby na donieckim odcinku frontu, USZ 5 razy naruszyły warunki rozejmu w wyniku czego na terytorium DRL spadło 26 pocisków.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

6 min.


Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7.00 26 червня 2021 року.


„Сала Україні!

Протягом минулої доби, 25 червня, в районі проведення операції Об’єднаних сил зафіксовано 12 порушень режиму припинення вогню.

В районі ВОДЯНОГО, що на Приазов’ї, ворог тричі обстрілював позиції Об’єднаних сил з мінометів 120-го калібру, гранатометів різних систем і стрілецької зброї.

Неподалік ЗОЛОТОГО-4 російські найманці вели вогонь з ручних протитанкових гранатометів, а біля АВДІЇВКИ – з великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї.

У бік ГРАНІТНОГО російсько-окупаційні війська здійснювали обстріли з мінометів 120-го калібру.

Неподалік ПІСКІВ ворог тричі відкривав вогонь з мінометів 82-го калібру, станкових протитанкових, ручних протитанкових і підствольних гранатометів.

Біля МАЙОРСЬКА збройні формування Російської Федерації обстрілювали наші позиції зі станкових протитанкових, ручних протитанкових гранатометів, великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї.

У районі населених пунктів КАТЕРИНІВКА та АВДІЇВКА були зафіксовані прольоти ворожих безпілотних літальних апаратів типу «Орлан-10» із перетином лінії розмежування.

БПЛА противника вчасно подавилися засобами РЕБ.Бойових втрат серед особового складу Об’єднаних сил за минулу добу немає.

Станом на 7 годину ранку, 26 червня зафіксовано 2 порушення режиму припинення вогню.

Поблизу населеного пункту ПІСКИ противник двічі вів вогонь з мінометів 120-го калібру та станкових протитанкових гранатометів.

Внаслідок обстрілу один український військовий отримав осколкове поранення несумісне з життям.Командування операції Об’єднаних сил висловлює щирі та глибокі співчуття родині загиблого.

На обстріли російсько-окупаційних військ наші захисники відкривали вогонь у відповідь.

Про дії збройних формувань Російської Федерації та її найманців Українська сторона СЦКК повідомила представників СММ ОБСЄ через встановлений координаційний механізм.Українські військові продовжують контролювати ситуацію в районі проведення операції Об’єднаних сил.

Сала Україні! ᛋᛋ

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***


Na zakończenie kilka aktualnych filmów:


******

©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

40 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 26.06.2021r.- 2195 dzień od nowego rozejmu.

 1. Gorąco dziś na linii rozgraniczenia – siły ukraińskie od rana zwiększają intensywność ostrzału Donieckiej Republiki Ludowej. Osiedla Staromikhaylovka i Zaichenko zostały trafione ciężkim ostrzałem moździerzowym. Zostało to zgłoszone w biurze DPR we Wspólnym Centrum Kontroli i Koordynacji (JCCC).

  08:05 – n.p. Talakovka – n.p. Zaichenko: wystrzelono 12 min kalibru 120 mm.

  8:10 – n.p. Krasnogorovka – rz. Staromikhaylovka: wystrzelił 12 min kalibru 120 mm

  08:35 – n.p. Krasnogorovka – rz. Staromikhaylovka: wystrzelił 5 min kalibru 120 mm

  Przypomnijmy, że rano okazało się, że bojownicy armii ukraińskiej ostrzelali 20 min wielkokalibrowych w rejonie Kujbyszewskim w Doniecku.

  https://novorosinform.org/866736

  Armia DRL odpowiada:
  https://novorosinform.org/866736

  Polubione przez 5 ludzi

 2. Ciekawe z kim powinowaty jest ten żul i ćpun od „pomroczności jasnej”?

  https://wydarzenia.interia.pl/wiadomosci-lokalne/news-warszawa-uderzyl-kobiete-na-nowym-swiecie-sledczy-chca-umorz,nId,5321612

  Poza tym, jakie to świadectwo daje naszemu krajowi.

  *

  A ta, to chyba niedawno z więzienia wyszła?

  https://www.pomponik.pl/plotki/news-polsat-superhit-festiwal-karolina-gilon-postawila-na-odwazna,nId,5320284#iwa_source=worthsee

  Pozdrawiam.

  Polubione przez 4 ludzi

  • Ps.

   Ziobro, ty nie udawaj głupszego niż nim jesteś:

   To twój podwładny, podjął taką a nie inną decyzję. Gdybyś chciał, żeby sprawa była załatwiona inaczej, a więc zgodnie z zasadami sprawiedliwości, toby podległy tobie prokurator podjął zupełnie inną decyzję.

   Albo też, wszystkich którzy popełniali przestępstwa i wykroczenia, a byli pod wpływem narkotyków, uniewinniajcie.

   Nie ma równych i równiejszych, bo wszyscy są równi wobec prawa- taka jest podstawowa zasada państwa prawa. Nie wspominając tu o sprawiedliwości…..

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 3 ludzi

 3. OT rosyjsko – brytyjskie., czyli w Londynie znowu będą mieli problemy z zaśnięcie. Ambasador FR w Wlk. Brytanii obiecał ostrą reakcję w przypadku nowej prowokacji ze strony Londynu;
  https://strana.ua/news/340561-posol-rossii-v-britanii-prihrozil-zhestkim-otvetom-v-sluchae-novoj-provokatsii.html
  Tymczasem rosyjskie okręty stałej grupy floty wojennej na Morzu Śródziemnym, których baza operacyjna znajduje się w syryjskim porcie Tartus, będą prowadzić będą ćwiczenia, w tym z uzyciem wyrzutni rakietowych, kilkadziesiąt kilometrów od grupy uderzeniowej lotniskowców Wielkiej Brytanii, prowadzonej przez lotniskowiec „Queen Elizabeth”;
  https://korrespondent.net/world/4371555-rossyiskye-korably-provedut-uchenyia-riadom-s-brytanskym-avyanostsem

  Polubione przez 4 ludzi

 4. Amerykański ‚Bloomberg” informuje o tym ze Niemcy i USA chcą zawrzeć „umowę” w sprawie gazociągu „Nord Stream 2” w której ma znaleźć się „rekompensata” dla Ukrainy za utratę opłat tranzytowych oraz plan „wzmocnienia” ukraińskiego systemu energetycznego. Podobno strony chcą by umowa została zawarta do końca sierpnia;
  https://strana.ua/news/340577-ssha-i-frh-hovorjat-o-kompensatsijakh-ukrainy-za-sp-2.html

  Polubione przez 4 ludzi

 5. Artykuł wart przeczytania, czyli „Góra Syjonu wyrosła w Polsce…Co tam w PiS-owskiej Polsce? Ano przyjeżdżają w gościnę nasi “przyjaciele”, nasz najwierniejszy sojusznik … Czytamy na bankier.pl “Do Polski przyjedzie amerykańska delegacja, aby rozmawiać o reprywatyzacji. Na jej czele staną prawnik i były ambasador przy Unii Europejskiej oraz były podsekretarz skarbu USA w administracji Billa Clintona – Stuart Elliott Eizenstat, wynika z informacji “DGP”;
  https://konserwatyzm.pl/gora-syjonu-wyrosla-w-polsce/

  Polubione przez 4 ludzi

 6. Dla zainteresowanych, artykuł o ‚słodkiej zemści” Łukaszenki na UE czyli (cytat) „Wydaje się, że Białoruś znalazła nowy – i bardzo nieoczekiwany – sposób wywierania nacisku na swoich głównych przeciwników, UE w ogóle, a na Litwę w szczególności. W ostatnich miesiącach Litwa stanęła w obliczu bezprecedensowej inwazji nielegalnych migrantów z krajów trzeciego świata. Dlaczego stało się to takim problemem dla Wilna i co ma z tym wspólnego zemsta Łukaszenki?”;
  https://vz.ru/world/2021/6/25/1105840.html

  Polubione przez 4 ludzi

 7. A to Polska właśnie…
  Mamy prawo wycofywać się z inwestycji, których rentowność jest zagrożona i kontynuować inne, korzystne – powiedział prezes PKN Orlen. Odniósł się do sprawy Energi, która podpisała umowę na budowę elektrowni gazowej zamiast węglowej. Budynek elektrowni poszedł do rozbiórki. Energa należy do Orlenu.
  https://kresy.pl/wydarzenia/ostroleka-obajtek-o-rozbiorce-bloku-za-13-mld-mamy-prawo-wycofywac-sie-z-inwestycji-ktorych-rentownosc-jest-zagrozona/

  Polubione przez 3 ludzi

 8. Podsumowanie „antyimigranckiej” polityki polskiego rzadu
  W 2018 r. Polska była największym rynkiem pracy spośród państw OECD przyjmującym tymczasowych pracowników z innych krajów – poinformował Państwowy Instytut Ekonomiczny (PIE) 24 czerwca w najnowszym tygodniku. Z kolei w 2020 roku, mimo pandemii koronawirusa, zaobserwowano wzrost liczby zatrudnionych obcokrajowców w polskiej gospodarce. Autorzy zwracają uwagę, że pod względem liczby tymczasowych migrantów zarobkowych wyprzedziliśmy Stany Zjednoczone i Niemcy.
  https://kresy.pl/wydarzenia/pie-w-polsce-zatrudnionych-jest-wiecej-imigrantow-zarobkowych-niz-w-usa-czy-niemczech/

  Polubione przez 2 ludzi

 9. Takie rzeczy to tylko na Ukrainie

  Miejsce, gdzie leżały ludzkie kości pochodzące z krypt kościoła w Komarnie k. Lwowa, wyrzucone pod płotem miejscowego cmentarza, zostało zrównane przy użyciu ciężkiego sprzętu. Miało to nastąpić na polecenie Iryny Małańczak, lokalnej aktywistki odpowiedzialnej za ubiegłoroczny skandal w związku z pracami badawczymi. Specjalistyczna ekspertyza potwierdziła, że kości wyrzucone pod płotem cmentarza to ludzkie szczątki sprzed ponad 100 lat.
  https://kresy.pl/wydarzenia/ukraina-kosci-z-krypt-z-kosciola-w-komarnie-rozwleczone-sprzetem-budowlanym/
  Komentarz: Pop Grekokatolicki z Komarowa chciał razem z miejscowym proboszczem rzymskokatolickim przeprowadzić ponowny pochówek. Koszt takiej operacji byłby niewielki i zadowoliłby pragnienia lokalnej społeczności polskiej. Zamiast tego „ukropatrioci” zajęli się tematem i zlecili zniszczenie „dowodów zbrodni”.
  Czekam na reakcję polskiego konsulatu. Może urzędnicy średniego szczebla nie będą reagować, ale Bartosz Cichocki jeśli zostanie poinformowany o tych działaniach to z pewnością poruszy niebo i ziemię, aby tylko ukarać winnych.
  P.S z nieoficjalnych informacji wynika, ze to ambasador Polski odpowiada za zawieszeniem współpracy Tarnowa z Tarnopolem. Po pierwsze zaalarmował władze samorządowe, po drugie jego negatywna opinia na temat działań neobanderowców (pomimo krytyki władz w Warszawie) została przyjęta jako wykładnia.

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.