Wojna domowa na Ukrainie 05.07.2021r.- 2204 dzień od nowego rozejmu.


„Niemy krzyk”– dzień 471.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas podróży służbowej w rejonie Odessy odwiedził amerykański niszczyciel US Navy Ross, który uczestniczy w międzynarodowych ćwiczeniach morskich Sea Breeze – 2021.

Zełenski został na amerykańskim okręcie zapoznana z wyposażeniem i uzbrojeniem statku oraz poinstruowany co do czego służy. Pokazano mu nawet tajemniczy czerwony guzik, ale grzecznie, acz stanowczo, zakazano go dotykać.

Ponadto na pokładzie niszczyciela prezydent Ukrainy rozmawiał z dowódcą 6 Floty Marynarki Wojennej USA wiceadmirałem Eugeniuszem Blackiem.

Wołodymyr Zełenski nazwał symbolicznym faktem to, że Dzień Marynarki Wojennej Ukrainy i Dzień Niepodległości Stanów Zjednoczonych obchodzone są w tym samym dniu i przy tej okazji pogratulował Amerykanom tego niezwykle ważnego święta.

„Wierzę, że te dwa wydarzenia są ze sobą powiązane. Przecież dziś Ukraina broni swojej niepodległości, suwerenności i integralności terytorialnej na wschodzie. Wierzymy, że dzięki wsparciu naszych partnerów, Stanów Zjednoczonych Ameryki, na lądzie, na wodzie i w powietrzu, będziemy mogli pewniej i skuteczniej bronić naszej niepodległości”– powiedział Zełenski.

Wyraził przy tym przekonanie, że największe w dotychczasowej historii ćwiczenie Sea Breeze są sygnałem dla wrogów, że Ukraina nie została pozostawiona sama sobie z rosyjską agresją.

Z kolei wiceadmirał Eugene Black zauważył, że wielkim zaszczytem dla amerykańskiej armii jest powitanie prezydenta kraju, który walczy o swoją niepodległość, na pokładzie niszczyciela.

Podkreślił, że podczas ćwiczeń Sea Breeze 2021 wypracowywane jest wiele elementów do osiągnięcia interoperacyjności, co jest bardzo ważne dla współdziałania wojsk ukraińskich i amerykańskich na lądzie, morzu i w powietrzu.

Dodam, że ukraiński wywiad wojskowy donosi, iż Rosja próbuje wszelkimi sposobami przeciwdziałać międzynarodowym manewrom Sea Breeze 2021.

Taką informację podały w piątek ukraińskie media powołując się na źródło w Ministerstwie Obrony Ukrainy. Jak dodano, Rosja skierowała na morze prawie wszystkie okręty Floty Czarnomorskiej.


„Te działania są spowodowane strachem kraju-agresora przed utratą swojej dominującej roli na północy Morza Czarnego”– powiedział w telewizji Dom przedstawiciel Głównego Zarządu Wywiadu Wadym Skibicki.

Komentując informację o intensyfikacji rosyjskiej Floty Czarnomorskiej, przedstawiciel ukraińskiego wywiadu wojskowego zauważył, że dziś nowe państwa członkowskie NATO, które nie istniały w czasach Związku Radzieckiego, są gotowe do zapewnienia zbiorowego bezpieczeństwa w regionie Morza Czarnego.

„Wywiad wojskowy Ukrainy zapewnia teraz bezpieczeństwo i monitoruje sytuację wokół ćwiczeń Sea Breeze 2021, aby zademonstrować, że jest gotowy do obrony swoich interesów przy użyciu siły militarnej. Rosji wyraźnie brakuje sił i zasobów na Morzu Czarnym”– powiedział Skibicki.

Międzynarodowa misja Sea Breeze 2021 rozpoczęła się w poniedziałek 28 czerwca.

Ćwiczenia wojskowe potrwają od 28 czerwca do 10 lipca i będą to największe manewry od ponad 20 lat. Wezmą w nich udział 32 kraje, ok. 5 tys. wojskowych z 17 krajów NATO i partnerów Sojuszu, a także 32 okręty, 40 samolotów i 18 jednostek do zadań specjalnych. Ze strony ukraińskiej wezmą w nich udział 24 jednostki okrętów i łodzi oraz pontonów, 17 samolotów, dziesiątki ciężkiej broni i sprzętu wojskowego. Ponadto z 3000 uczestników ćwiczeń połowę będą stanowić ukraińscy żołnierze. W manewrach weźmie udział także Polska.

Według Głównego Zarządu Wywiadu ukraińskiego ministerstwa obrony: „Rosja próbuje przeciwdziałać manewrom Sea Breeze 2021 wszystkimi możliwymi sposobami”. Jak podano w celu obserwacji tych manewrów Rosja wysłała na morze prawie wszystkie swoje okręty Floty Czarnomorskiej.

https://www.president.gov.ua/ru/news/glava-derzhavi-v-odesi-vidvidav-esminec-ross-vms-ssha-zavdya-69305

*

A tymczasem na froncie w Donbasie- na jego donieckim odcinku, jak wynika z wczorajszego raportu SMM OBWE, obserwatorzy odnotowali zagłuszanie sygnału przez bezzałogowe statki powietrzne średniego zasięgu należące do SMM OBWE podczas ich lotów obserwacyjnych na terenach osiedli Ługańskoje i Gnutowo, a także UAV krótkiego zasięgu SMM OBWE podczas ich lotów w rejonie Łomakino i Gnutowa.

Ponadto obserwatorzy odnotowali obecność sprzętu USZ z naruszeniem ustalonych linii wylotowych, w tym w pobliżu terenów zamieszkałych:

– ️ 1 system wyrzutni rakiet BM-21 „Grad” w pobliżu miejscowości Paraskowiewka.

Również SMM OBWE potwierdził wcześniejszy fakt, że mieszkaniec Gorłówki został ranny w dniu 27.06.2021r. w wyniku ostrzału ze strony USZ.

Poza tym, w ciągu minionej doby- na donieckim odcinku frontu, USZ przeprowadziły następujące ostrzały:


08:55 i 01:55, z kierunku Piasków w stronę wsi Wiesiełoje- na północno-zachodnich obrzeżach Doniecka, przy użyciu ręcznego granatnika przeciwpancernego RPG-7 (1 granat) i broni maszynowej (2 ostrzały),

12:55, z kierunku Mirnoje w stronę Grigorowki- na południowym odcinku frontu, przy użyciu ciężkiego granatnika przeciwpancernego SPG-( (1 granat),

16:05, z kierunku Bieriezowoje w stronę Jasnoje- na południowym odcinku frontu, przy użyciu automatycznego granatnika AGS-17 (15 granatów),

17:30, z kierunku Marinki w stronę ALeksandrowki- na obrzeżach Doniecka, przy użyciu ręcznego granatnika przeciwpancernego RPG-7 (3 granaty),

20:17, z kierunku Taramczuka w stronę Jelenowki- na południowym odcinku frontu, przy użyciu ciężkiego granatniak przeciwpancernego SPG-9 (8 granatów) i broni maszynowej.

Tym sposobem minionej doby (pomiędzy godzinami 03:00-03:00), USZ na donieckim odcinku frontu 6 razy naruszyły warunki rozejmu, w wyniku czego na terytorium DRL spadło 30 pocisków.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

6 min.


Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7.00 5 липня 2021 року.


Сала Україні!

Протягом минулої доби, 4 липня, в районі проведення операції Об’єднаних сил збройні формування Російської Федерації 6 разів порушили режим припинення вогню.

Поблизу ВОДЯНОГО, що на Приазов’ї, російсько-окупаційні війська двічі застосовували гранатомети різних систем і стрілецьку зброю.

Біля АВДІЇВКИ ворог відкривав вогонь з автоматичних станкових гранатометів і великокаліберних кулеметів.

У районі населеного пункту МИРНЕ російські найманці обстрілювали наші позиції зі станкових протитанкових гранатометів.

Неподалік БЕРЕЗОВОГО окупанти вели вогонь з автоматичних станкових гранатометів.

У напрямку ТАРАМЧУКА противник обстрілював українські позиції зі станкових протитанкових гранатометів і великокаліберних кулеметів.

Один військовослужбовець зі складу Об’єднаних сил отримав поранення несумісні з життям.

Командування Об’єднаних сил висловлює щирі співчуття рідним та близьким загиблого.Крім того, один військовий отримав осколкове поранення. Після надання першої медичної допомоги, воїна транспортували до лікувального закладу. Стан пораненого – задовільний.

На ворожі обстріли наші захисники відкривали вогонь у відповідь.

Станом на 7 годину ранку, 5 липня, зафіксовано 3 порушення режиму припинення вогню.

Біля АВДІЇВКИ російсько-окупаційні війська відкрили вогонь з великокаліберних кулеметів.

Поблизу ЗОЛОТОГО-4 ворог вів обстріл з мінометів 82-го калібру, станкових протитанкових, ручних протитанкових гранатометів і великокаліберних кулеметів.

А поблизу населеного пункту ПІСКИ противник обстрілював наші позиції з автоматичних станкових гранатометів і великокаліберних кулеметів.

Бойових втрат серед наших захисників немає.

Про факти порушень з боку російсько-окупаційних військ Українська сторона СЦКК повідомила представників Місії ОБСЄ, застосувавши встановлений координаційний механізм.

Українські військові контролюють ситуацію в районі проведення операції Об’єднаних сил.

Сала Україні! ᛋᛋ

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***


Na zakończenie kilka aktualnych filmów:

***


©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

45 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 05.07.2021r.- 2204 dzień od nowego rozejmu.

 1. Epidemia koronawirusa na Ukrainie. w Winnicy po zaszczepieniu ‚Pfizerem” zmarł 47-letni meżczyzna, ukraiński resort zdrowia wszczął oficjalne sledztwo by zbadać co było przyczyną śmierci, a amerykański koncern „złożył kondolencje rodzinie zmarłego Ukraińca, ale dodał, że ​​związek między śmiercią a szczepieniami nie został udowodniony”;
  https://strana.ua/news/341950-v-pfizer-prokommentirovali-smert-ukraintsa-posle-vaktsinatsii-.html
  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/ukraina-firma-pfizer-o-smierci-47-latka-w-winnicy/t7q84ec,79cfc278

  Polubione przez 5 ludzi

 2. Ukraińska codzienność. W Kijowie banda „ukropatriotów” napadła na sklep z odzieżą sportową marki „Puma” za to ze współpracuje z ukraińskim muzykiem Iwanem Dornem, który dla „ukropatriotów” jest „rosyjskim kolaborantem” (za to m.in że wystepował w rosyjskich mediach);
  https://kiev.strana.ua/341984-v-kieve-na-mahazin-puma-napali-iz-za-sotrudnichestva-brenda-s-dornom.html
  Wicedyrektor d/s Ukrainy z ramienia MFW Władysław Raszkowan poinformował ze NN sprawca napadł i pobił…łopatą jego 80-letnią matkę. Cytat „Wczoraj po południu nieznana osoba dotkliwie pobiła moją 80-letnią matkę w mojej daczy na Buhazie. Najpierw uderzył ją łopatą w głowę. Potem, gdy upadła, pobił ją łopatą na ziemi, potem kopnął ją w twarz … Następnie ukradł jej złoty łańcuszek z szyi i uciekł – powiedział Raszkowan”;
  https://strana.ua/news/341995-80-letnjuju-mat-zamdirektora-v-mvf-ot-ukrainy-zhestoko-izbili-lopatoj-.html

  Polubione przez 5 ludzi

 3. OT z Turcji, skąd deportowano w trybie natychmiastowym izraelskiego turystę który wysmarkał się w restauracji w tureckie banknoty. Cytat „Sam Izraelczyk opublikował w Internecie nagranie ze swojego aktu: on i jego przyjaciele płacą rachunek w restauracji w Stambule i żartobliwie wyciera nos banknotem o nominale 20 lirów…W ten sposób, jak piszą media, chciał wyśmiać spadek tureckiej waluty…Następnego dnia turysta w hotelu został zatrzymany przez turecką policję. Został oskarżony o obrazę symboli państwowych i deportowany z powrotem do Izraela”;
  https://strana.ua/news/341945-iz-turtsii-deportirovali-izrailskoho-turista-kotoryj-smorkalsja-v-liry-v-restorane.html

  Polubione przez 5 ludzi

 4. I powrót na Ukrainę. ‚Naczelny Klaun Ukrainy” chce by w sprawę budowy i uruchomienia gazociągu „Nord stream „, który według niego stanowi ‚zagrożenie dla bezpieczeństwa energetycznego Europy”, włączyły sie…ONZ i OBWE. Dlaczego nie mieliby sie także włączyć Papież i Dalajlama „klaun” już nie wytłumaczył…
  https://strana.ua/news/342002-zelenskij-khochet-privlech-oon-i-obse-k-protivodejstviju-severnomu-potoku-2.html

  Polubione przez 5 ludzi

 5. Dla zainteresowanych, artykuł o rozpoczynajacym się w kijowskim sądzie procesie Ołeha Hładkowskiego (właść. Swinarczuka) byłego wiceszefa administracji Poroszenki i jego bliskiego partnera biznesowego. Cytat „Jest podejrzany o zawyżanie cen dostaw dla armii ukraińskiej. Mowa o pojazdach firmy „Bogdan”, które zostały zakupione przez Siły Zbrojne Ukrainy”. Hładkowski alias Swinarczuk oskarżany jest także o to ze nielegalnie i wbrew zakazom sprowadzał z Rosji towary o przeznaczeniu wojskowym które następnie odsprzedawała z ogromnym zyskiem ukrainskiej „zbrojeniówce”;
  https://strana.ua/news/341971-delo-hladkovskoho-ukhodit-v-sud-pochemu-aktivizirovalis-istorii-s-korruptsiej-v-oboronke.html

  Polubione przez 4 ludzi

 6. Tymczasem ukraińska policja oskarżyła o ujawnienie tajnych informacji na temat zorganizowanej przestępczosci na Ukrainie…sekretarza Rady Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy Daniłowa. Rzecz dotyczy ujawnienia przez Daniłowa tajnych dokumentów z MSW Ukrainy podczas swojego wystąpienia dotyczącego wprowadzonych przez RBiOU „sankcji”na ukraińskie „autorytety kryminalne”;
  https://strana.ua/news/342021-sekretat-snbo-danilov-razhlasil-sekretnye-svedenija-natspolitsija.html

  Polubione przez 3 ludzi

 7. W Mikołajowie podjeto ostateczną decyzje o likwidacji działającej w tym mieście od 124 lat stoczni. Odpowiednia decyzje w tej sprawie podjał sąd gospodarczy obwodu mikołajowskiego. Cytat „Stocznia została otwarta 9 października 1897 r. pod nazwą „Czarnomorskie Zakłady Mechaniczno- Kotłowe” („Zakład Czarnomorski”). W czasie istnienia stoczni zbudowano [w niej] ponad tysiąc statków różnych klas i przeznaczenia. Od 2014 roku [stocznia] znajduje się w stanie upadłości”. W czasach ZSRR powstała tam znaczna część radzieckich okrętów wojennych, w tym niemal wszystkie największe okręty nawodne tego państwa, w tym krążowniki lotnicze projektu 1143;
  https://strana.ua/news/342000-nikolaevskij-khozsud-zakonchil-protseduru-likvidatsii-chsz-.html

  Polubione przez 4 ludzi

 8. OT z Gruzji. W Tbilisi kontrmanifestanci rozbili i rozpędzili tzw. marsz równości LGBTQ (i tak dalej). „Tęczowi aktywiści” oskarżają władze Gruzji o „wspieranie” ich przeciwników;
  https://strana.ua/news/342043-v-tbilisi-otmenili-lhbt-marsh-iz-za-radikalov.html
  W tej chwili na ulicach stolicy Gruzji trwa „obława” na osoby z „symboliką LGBTQ (i tak dalej)”;
  >https://twitter.com/nlevshits/status/1412013459890442249

  Polubione przez 3 ludzi

 9. Kolejny „njus” z „juesej”. „Burmistrzyni” Chicago, zdeklarowana LGBTQ (i tak dalej) Lori Lightfoot zapewnia „W naszym mieście przestępczość nie wymyka się spod kontroli. W rzeczywistości przestępczość spada”;
  >https://twitter.com/Breaking911/status/1410092436488134662
  Tymczasem podsumowanie ostatniego weekendu w Chicago, 39 ofiar strzelanin w tym 9 śmiertelnych;
  >https://twitter.com/Breaking911/status/1411700218106679302

  Polubione przez 4 ludzi

 10. Zdrada
  Końcówki gazociągów z Węgier i Serbii zostały połączone w okolicach serbskiej wsi Horgosz – poinformowały węgierskie media, powołując się na prezesa spółki gazowej FGSZ Szabolcsa Ferencza. Według dziennika „Vilaggazdasag” dzięki tej inwestycji rosyjski gaz będzie mógł ominąć Ukrainę.
  https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-wegry-i-serbia-polaczyly-rurociagi-by-ominac-ukraine,nId,5340012#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

  Polubione przez 3 ludzi

 11. A to POPiS w całej okazałości.
  Zakup maseczek ochronnych od prywatnego oferenta odbył się zgodnie z procedurą i wybrano ofertę najkorzystniejszą cenowo. Nie doszło do przekroczenia uprawnień czy niedopełnienia obowiązków w Ministerstwie Zdrowia, dlatego prokuratura w tym zakresie umorzyła postępowanie – poinformowała w poniedziałek prok. Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.
  https://kresy.pl/wydarzenia/afera-respiratorowa-prokuratura-poinformowala-o-umorzeniu-sledztwa/

  Polubione przez 3 ludzi

 12. W niedzielę ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski zaapelował o pochowanie Polaków, którzy zostali zamordowani podczas Rzezi Wołyńskiej. „Co roku słyszymy obietnice, ale determinacja działaczy kresowych napotyka na straszliwy mur” – duchowny odniósł się do postawy ukraińskich władz.
  https://kresy.pl/wydarzenia/ks-tadeusz-isakowicz-zaleski-zaapelowal-o-pochowanie-polakow-ktorzy-zostali-zamordowani-podczas-rzezi-wolynskiej/
  Komentarz: Zbliża się rocznica „krwawej niedzieli” ciekawe jak w tym roku będą władze w Warszawie starały się zatuszować owe uroczystości?

  Polubione przez 3 ludzi

 13. OT z naszego kraju
  Zakaz zgromadzeń w pandemii z 2020 r. wprowadzony został bez należytej podstawy prawnej, w drodze rozporządzenia, zamiast ustawy – ocenił Sąd Najwyższy. Tym samym SN uwzględnił kasację RPO i uniewinnił dwóch mężczyzn ukaranych grzywną za udział w zgromadzeniu.
  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/koronawirus-sn-zakaz-zgromadzen-w-pandemii-niezgodny-z-prawem/hfnk6b5,79cfc278
  Komentarz: A „naszym” „elytom” marzy się trójmorze.

  Polubione przez 3 ludzi

 14. Konkurs Miss Ukrainy był zagrożony, ponieważ organizatorzy nie mogą znaleźć 25 dziewczyn bez nadszarpniętej reputacji. Zgodnie z warunkami zawodnicy nie powinni mieć implantów, nakłutych ust, przedłużeń włosów i tatuaży. Ponadto muszą być rozwinięte intelektualnie i posiadać pewne wartości moralne…

  „Jednym z głównych problemów psujących reputację zawodów jest świadczenie przez dziewczyny usług towarzyskich. Jest to surowo zabronione. Aby to ustalić, sprawdzają sieci społecznościowe i zadają wiele pytań. Pytamy o jakieś wartości intelektualne i moralne.

  Dodała również, że obecnie wiele dziewcząt w całym kraju ucieka się do interwencji chirurgicznych, co komplikuje poszukiwanie zawodników.

  „Ale jesteśmy pewni, że znajdzie się 25 uczestników. Nasza Ukraina jest bogata w piękno, a to tylko kwestia czasu. Planujemy ich szukać w sieciach społecznościowych, na uniwersytetach i na regionalnych przesłuchaniach ”- powiedział Shchiptsova gazecie Strana.

  Dodała, że ​​przesłuchania do konkursu Miss Ukrainy potrwają do końca lata.

  https://inosmi.ru/social/20210705/250048449.html

  Komentarz:
  ,,Dodała, że ​​przesłuchania do konkursu Miss Ukrainy potrwają do końca lata.”
  Zapewne liczą, ze na koniec sezonu wakacyjnego z hoteli w Dubaju wrócą do kraju te co ładniejsze studentki.

  Ukrainki ostatni ,,towar eksportowy” pogrążonej w permanentnym kryzysie Ukrainy

  https://fotoblogia.pl/16648,skandaliczna-naga-sesja-w-dubaju-40-modelek-i-1-fotograf-co-najmniej-12-osob-zatrzymano

  Polubione przez 4 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.