Wojna domowa na Ukrainie 06.07.2021r.- 2205 dzień od nowego rozejmu.


„Niemy krzyk”– dzień 472.

Sekretarz prasowy prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow powiedział, że władze ukraińskie starają się przedstawić Rosję jako uczestnika konfliktu w Donbasie, co jest całkowicie nieprawdziwe i nie do zaakceptowania ani dla Federacji Rosyjskiej, ani dla innych krajów formatu normandzkiego.

„Takie jest niezmienne stanowisko Ukrainy, starającej się przedstawić Rosję jako uczestnika konfliktu… Uczestnika konfliktu, co jest kompletną nieprawdą. Jest to nie do przyjęcia ani dla nas, ani prawdopodobnie dla pozostałych członków kwartetu”– powiedział Pieskow w studiu programu „Moskwa. Kreml. Putin” w rozmowie z Władimirem Sołowjowem na kanale telewizyjnym „Rosja 1”.

„Ale główny problem polega na tym, że:

a) Ukraina nie chce wypełniać porozumień mińskich; 

b) Ukraina konsekwentnie próbuje podważyć znaczenie porozumień mińskich, mówiąc, że trzeba je czymś zastąpić, że są już pozornie martwe, te porozumienia mińskie”– wyjaśnił Pieskow.

Prowokacja sytuacji przez Ukrainę jest oczywistą rzeczywistością- smutną rzeczywistością w warunkach, w jakich przyszło nam żyć. Widać, że prezydent Putin podejmuje decyzje, które wyraźnie pokazują naszą postawę. I podejmuje decyzje, które nie pozostają niezauważone. Odnosi się to zarówno do naszych manewrów, jak i naszych nauk. Jedyna różnica polega na tym, że wszystko to dzieje się na naszym własnym terytorium.”– powiedział sekretarz prasowy prezydenta Rosji.

Zwrócił uwagę na fakt, że Rosja nie przenosi infrastruktury wojskowej na inne kontynenty.

„I pod tym względem chyba nikt nie powinien mieć wątpliwości co do zdecydowanie prezydenta Putina i strony rosyjskiej jako całości.”- dodał przedstawiciel Kremla.

„W każdym razie Moskwa nie przymknie oka na problemy humanitarne kilku milionów ludzi, których państwo odrzuciło i wciągnęło w straszliwą blokadę. Rosja udzieliła pomocy humanitarnej i będzie to robić nadal”– stwierdził Pieskow.

Podkreślił, że Moskwa, Paryż i Berlin robią wszystko, co w ich mocy, aby nadal zapewnić realizację mińskiego pakietu środków.

„Tylko bowiem poprzez wdrożenie tego zestawu środków jest droga do rozwiązania tego problemu.”– powiedział przedstawiciel Kremla.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział wcześniej, że jeśli Kijów nie znajdzie sposobu na rozwiązanie sytuacji w Donbasie, to decyzję podejmie naród ukraiński w referendum. Jednocześnie ukraiński przywódca  nie wykluczył całkowitego zerwania stosunków z Donbasem.

Szef ukraińskiej delegacji do trójstronnej grupy kontaktowej Leonid Krawczuk zaproponował także, po ewentualnym przeniesieniu platformy negocjacyjnej z Mińska, powinno nastąpić rozszerzenie formatu dialogu o Donbasie  i zaangażowanie większej liczby wysokich rangą urzędników.

Poza tym, „szef gabinetu prezydenta Ukrainy Andrij Jermak negocjuje z zastępcą sekretarza stanu USA Wiktorią Nuland w sprawie udziału USA w rozwiązaniu konfliktu w Donbasie”– poinformował sekretarz prasowy ukraińskiej delegacji do grupy kontaktowej Aleksiej Arestowicz.

„USA są członkiem OBWE, mają prawo wejść w ten format. Chodzi raczej o to, czy co do zasady dojdzie do porozumienia o takim charakterze. Obecnie doradca polityczny prezydenta Zełenskiego Andrija Jermaka (który jest również szefem urzędu) prowadzi intensywne konsultacje z Victorią Nuland, która została mianowana w Stanach Zjednoczonych głównym urzędnikiem ds. Ukrainy i rozstrzygnięcia konfliktu z Rosją. Federacja”– powiedział Aleksiej Arestowicz na kanale Dom TV.

Według niego, jak zakończą się te konsultacje, będzie jasne po wizycie prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w Stanach Zjednoczonych i spotkaniu z prezydentem Joe Bidenem.

Wcześniej minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmitrij Kuleba powiedział, że jednym z kluczowych tematów przyszłych negocjacji Bidena z Zełenskim będzie udział Stanów Zjednoczonych w rozwiązaniu sytuacji w Donbasie.

Ukraiński prezydent powiedział też, że zamierza zwrócić się do Waszyngtonu o zwiększenie pomocy wojskowej i dostaw obronnych.

Jak zaznaczono na Kremlu, ukraińskie władze nie chcą wypełniać porozumień mińskich, dlatego konsekwentnie starają je ominąć lub choćby czymś zastąpić. 

Według rosyjskiego ministra spraw zagranicznych Siergieja Ławrowa, ekipa Zełenskiego „uwija się tak jak tylko potrafi”, próbując „wywrócić do góry nogami” porozumienia mińskie.

Rosyjski przywódca Władimir Putin, komentując propozycje spotkania ze swoim ukraińskim odpowiednikiem, podkreślił, że Zełenski oddał swój kraj pod pełną zewnętrzną kontrolę: kluczowe sprawy jego funkcjonowania są rozwiązywane w Waszyngtonie, Berlinie i Paryżu.

*

A tymczasem, na froncie w Donbasie- na jego donieckim odcinku, USZ przeprowadziły kolejne ostrzały terytorium DRL:

04:55, z kierunku Piasków w stronę wsi Wiesiełoje- na północno-zachodnich obrzeżach Doniecka, przy użyciu automatycznego granatnika AGS-17 (2 granaty) oraz broni maszynowej,

07:15 i 15:10, z kierunku Granitnoje w stronę Grigorowki i Staromariewki- na południowym odcinku frontu, przy użyciu systemu przeciwpancernych rakiet kierowanych PTUR (2 rakiety) oraz ciężkiego granatnika przeciwpancernego SPG-9 (2 granaty),

16:45, z kierunku Czermalika w stronę Tawriczeskoje- na południowym odcinku frontu, przy użyciu systemu kierowanych rakiet przeciwpancernych PTUR (2 rakiety),

18:50- także na południowym odcinku frontu, z kierunku Wodianoje w stronę Leninskoje, przy użyciu ręcznego granatnika przeciwpancernego RPG-7 (5 granatów).

W sumie, w ciągu minionej doby na donieckim odcinku frontu, USZ 5 razy naruszyły warunki rozejmu, w wyniku czego na terytorium DRL spadło 11 pocisków.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

7 min.


Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7.00 6 липня 2021 року.


Сала Україні!

Протягом минулої доби, 5 липня, в районі проведення операції Об’єднаних сил, з боку збройних формувань Російської Федерації зафіксовано 9 порушень режиму припинення вогню.

Біля АВДІЇВКИ окупанти відкривали вогонь з великокаліберних кулеметів.

Поблизу ЗОЛОТОГО-4 ворог двічі вів обстріл з мінометів 120-го та 82-го калібрів, станкових протитанкових, ручних протитанкових гранатометів і великокаліберних кулеметів.

В районі населеного пункту ПІСКИ противник обстрілював наші позиції з автоматичних станкових гранатометів і великокаліберних кулеметів.

Поблизу ЧЕРМАЛИКА російські окупанти здійснили обстріл українських позицій з протитанкового ракетного комплексу.

Неподалік НОВОЗВАНІВКИ ворожі війська відкривали вогонь з гранатометів різних систем.

Біля НОВОТОШКІВСЬОГО збройні формування Російської Федерації обстрілювали українські позиції з ручних протитанкових і підствольних гранатометів, а також стрілецької зброї.

А в районі населених пунктів ПРИЧЕПИЛІВКА та КРИМСЬКЕ окупанти відкривали вогонь з великокаліберних кулеметів.

Внаслідок ворожих обстрілів один військовослужбовець зі складу Об’єднаних сил отримав поранення несумісні з життям.

Командування Об’єднаних сил висловлює щирі співчуття рідним та близьким загиблого.Крім того, троє військових отримали поранення.

Воїнів доправлено до лікувального закладу. На ворожі обстріли українські захисники відкривали вогонь у відповідь.

Про факти порушень з боку російсько-окупаційних військ Українська сторона СЦКК повідомила представників Місії ОБСЄ, застосувавши встановлений координаційний механізм.

Станом на 7 годину ранку, 6 липня, порушень режиму припинення вогню з боку російсько-окупаційних військ не зафіксовано.

Українські військовослужбовці контролюють ситуацію в районі проведення операції Об’єднаних сил.

Сала Україні! 

ПІДСУМКИ ЗА МИНУЛУ ДОБУ.

У районі проведення операції Об’єднаних сил виконують завдання й інші складові сил оборони.

Впродовж доби підрозділами поліції зведених загонів перевірено 4131 транспортних засобів, 4905 осіб, з яких 4694 по Інформаційному центру. До територіальних підрозділів на причетність до Збройних формувань Російської федерації та її найманців доставлялось 4 особи. Виявлено 48 адміністративних правопорушень.

За вказаний період поліцейськими розкрито 24 злочини.

Минулої доби через контрольний пункт в’їзду-виїзду «Станиця Луганська» на тимчасово окуповану територію України прослідувало 1092 осіб, на підконтрольну Україні територію прибуло 1110 осіб. А через контрольний пункт в’їзду-виїзду «Новотроїцьке» – 185 і 342, відповідно. І через контрольний пункт в’їзду-виїзду «Мар’їнка» на тимчасово окуповану територію України прослідувала 1 особа.

Сала Україні! ᛋᛋ

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***


Na zakończenie kilka aktualnych filmów:

***

***©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

56 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 06.07.2021r.- 2205 dzień od nowego rozejmu.

 1. Kierownictwo Federacji Rosyjskiej nie wierzy, że na Ukrainie rządzą naziści, ale przyznaje, że poglądy ultranacjonalistyczne są w tym kraju szeroko rozpowszechnione. Oświadczenie to złożył dziś sekretarz prasowy prezydenta Federacji Rosyjskiej Dmitrij Pieskow, informuje TASS.
  https://novorosinform.org/868118
  Może czas przejrzeć na oczy…

  Polubione przez 7 ludzi

 2. Uważam, że rozszerzenie kwartetu do kwintetu miałoby sens, gdyby Stany Zjednoczone, były zaangażowane przez ostatnie 7,5 roku w działania pokojowe na Ukrainie, ale nie w przypadku gdy to one wraz z Polska były odpowiedzialne za eskalację represji wobec „ukraińskich” terytoriów niekontrolowanych przez rząd w Kijowie – Donbasu i Krymu.

  Polubione przez 4 ludzi

  • Stany Zjednoczone są ewidentnie stroną konfliktu, i nie dość jego inicjatorem. Tak więc, udział USA w kwintecie mijałby się z celem i byłby nielogiczny z punktu widzenia celu- doprowadzenia do pokoju na granicy z Rosją.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 3 ludzi

  • Trzy pytania:
   1. Nie rozumiem, dlaczego USA są członkiem Organizacji Bezpieczeństwa w Europie – OBWE, ostatecznie USA nie leży w Europie?
   2. Czy nie należałoby powołać Organizacji Bezpieczeństwa w Ameryce – OBWA, a członkowie – założyciele to Federacja Rosyjska, Chiny i Indie, może też Unia Europejska, na tej samej zasadzie, co USA w OBWE.
   3. Skoro USA są ewidentną stroną konfliktu, to czy nie należałoby włączyć jako strony Federacji Rosyjskiej i po prostu dać D/ŁNR odpowiednią broń, by mogli się nie tylko bronić, ale i tak jak USA/U-kraina atakować? Rozwiązać im wreszcie ręce i dać możliwości (podarować parę kutrów rakietowych na morze Azowskie, żeby wreszcie zajęli całe wybrzeże)? Razem z nimi (może Chiny by zechciały uczestniczyć?) urządzić manewry wojskowe, dołączyć Naddniestrze, może uznać państwowość Gagauzów w Bułgarii, jeszcze kogoś „dokooptować (Wenezuelę, Kubę, Białoruś, Syrię?)?
   4. Dlaczego U-krainie odmawiać wojny, domowej, przecież jeśli sami chcą, niech się leją…
   Nie widać już innego wyjścia, jak po prostu rozwiązać ten węzeł gordyjski poprzez wojnę. Niestety inne możliwości zostały wyczerpane. Rosja i Chiny już nie mają żadnej możliwości cofania się, za nimi tylko ściana.

   Polubione przez 6 ludzi

   • Dobre pytania, ale niestety- retoryczne.

    USA- jako narzędzie bezpaństwowych-międzynarodowych geszefciarzy, znajduje się pod specjalną ich ochroną. Dlatego Stany Zjednoczone mogą więcej, i na więcej też ich jest stać.

    Jak widzisz, aby przełamać ten niczym nie uzasadniony przywilej, należy doprowadzić do załamania systemu jaki go stworzył.

    Wtedy jest szansa powrotu, bez wojennego armagedonu, do normalności.

    Pozdrawiam.

    Polubione przez 5 ludzi

   • „Nie widać już innego wyjścia, jak po prostu rozwiązać ten węzeł gordyjski poprzez wojnę. Niestety inne możliwości zostały wyczerpane” – w przypadku Donbasu pozostaje…przeczekać. Rosja nie jest zobligowana do ingerencji w kosztowną militarną potyczkę z Ukrainą i uporządkowanie całego syfu jaki rozpętał się od czasów już Pomarańczowej Rewolucji po Majdan. Sytuacja na Ukrainie jest zła, a będzie jeszcze gorsza. Już dawno wybuchłby bunt i masowe protesty przeciw władzy, ale napięcia społeczne zostały chwilowo załagodzone za czasów „Porocha” poprzez uproszczenie uzyskania Karty Polaka i otworzenie rynków pracy w Polsce (i dalej na Zachód). Spora część ukraińskiego społeczeństwa wybrała emigrację, ale to nie załatwiło spraw tylko opóźnia nieuchronne. Nastroje po kolejnych oszukanych wyborach, coraz gorsze warunki życia, podwyższanie opłat i podatków itp To wszystko w końcu PIERDOLNIE. Ukraińcy sami muszą zrozumieć kto ich w chuja robi i sami powinni przepędzić bandytów w Kijowie. Zarówno tych w Wierchownej Radzie jak i w organizacjach nacjonalistycznych. Na razie są jeszcze zbyt głupi i łudzą się nadzieją, że Zachód im pomoże, podczas gdy tak naprawdę kredytami z MFW zaciskają sobie coraz ciaśniejszą pętlę na szyję.
    W tym czasie Donbas i tak będzie wspierany przez FR. Przy kolejnych wyborach prezydenckich i parlamentarnych okaże się, że w końcu ktoś zechce kraj naprawić czy nadal łupić. Dla republik to nadal ciężki czas i linia rozgraniczenia nadal będzie atakowana i oczywiście szkoda ludzi tam mieszkających, ale ogólnie gorzej niż przez ostatnie lata na pewno nie będzie.

    Polubione przez 5 ludzi

   • De facto są, ale oficjalnie nie. Swoje zaangażowanie na poziomie ponad-ukraińskim mogą ukrawać, dzięki braku stowarzyszenia UA z NATO, zaś na poziomie wewnątrz-ukraińskim, poprzez niepisaną umowę z Rosją, że „wojsk niet” – ani rosyjskich, ani natowskich. Przy okazji podżyrowały Europie „legalność” bądź co bądź wymuszonego na UA, „stowarzyszenia”. W tej sytuacji Rosja nie może uznać „Republik Ludowych” ORDiŁO, za „suwerenne państwowości”, gdyż odda w ten sposób zwycięstwo USA/NATO, no chyba, że UA zdecyduje się na zerwanie mińska poprzez rozpoczęcie ofensywy.
    Europa nie może rozwiązać konfliktu,, ponieważ prawie nie ma wpływów, mimo podżyrowania ukraińsko-euroatlantyckiej propagandy, (której stała się zakładnikiem, gdyż pułapka propagandowa się zamknęła), jedynie ponosi koszty wizerunkowe, jego trwania na stowarzyszonej z nią Ukrainie; część państw i środowisk unijnych to rozumie, euroatlantyckie z oczywistych powodu nie chcą dostrzec istoty problemu.
    Mamy trójstronny pat, z tą różnicą, że Stanom Zjednoczonym jest się najłatwiej wyłgać z zaangażowania, Europie i Rosji z oczywistych powodów nie.
    Ukraina została pomyślana głównie jako pułapka na FR, ale poprzez „stowarzyszenie”, moim zdaniem wpadła weń UE; to dlatego dla poprawy wizerunku sięga, w celu ratowania wizerunku po lewackie kampanie typu, „przyjmuj syryjskich uchodźców”, „chroń LGBT”, „obal mińskiego dyktatora”, „skrobanka prawem człowieka”, ect. Chyba kolega „gbkweb” ma niestety rację, brak możliwości nacisku, przez Europę, na „proeuropejski” rzekomo Kijów, pozostawia jedno możliwe rozwiązanie. Napięcia wokół Krymu i Donbasu wciąż będą potęgowane, bo euroatlantycka Targowica, też walczy o swój wizerunek, i chce n=być zmuszona do przyznania czym faktycznie jest.

    Polubione przez 2 ludzi

    • „……dlatego dla poprawy wizerunku sięga, w celu ratowania wizerunku….”- a najważniejsze jest to, że UE i USA ukrywają- i jednocześnie patronują (tak jak przed wojną kraje zachodnie, hitleryzm w Niemczech- i dokładnie z tych samych powodów) łamaniu podstawowych praw człowieka na Ukrainie, demagogię banderowską i gloryfikację zbrodniarzy oraz obecny neobanderyzm- w istocie narodowy bolszewizm.

     Pozdrawiam.

     Polubione przez 3 ludzi

 3. OT z Afganistanu. Pojawiły sie szczegóły „ewakuacji” US Army z bazy Bagram w Afganistanie, które ujawnili przedstawiciele sił wiernych rządowi w Kabulu. Okazuje się że wbrew oficjalnym zapewnieniom Amerykanów jakoby „przekazali bazę afgańskim siłom rządowym”, ZBIEGLI z niej w nocy nikogo o tym nie informujac, przez co zanim dotarły tam afgańskie siły rządowe została rozgrabiona i splądrowana przez szabrowników 🙂
  https://www.aljazeera.com/news/2021/7/5/us-left-bagram-airfield-without-notice-afghan-officials-say

  Polubione przez 4 ludzi

 4. OT Białorusi, czyli Łukaszenka kontratakuje. Cytat „Aleksander Łukaszenka polecił białoruskim władzom ograniczenie tranzytu towarów z Niemiec do Rosji i Chin przez Białoruś w odpowiedzi na sankcje europejskie…Ponadto, według Łukaszenki, rząd Białorusi i Bank Narodowy powinny „uważnie przyjrzeć się zachodnim firmom, które prowadzą interesy w tym kraju”. Według jego słów nie warto współpracować z tymi, którzy „nie rozumieją” Białorusi i „rozpoczęli walkę z państwem białoruskim”;
  https://strana.ua/news/342208-lukashenko-potreboval-zakryt-belarus-dlja-tranzita-nemetskikh-tovarov.html

  Polubione przez 4 ludzi

 5. Kolejny „njus” z „juesej”, MAKABRYCZNY bilans „świętowania” Dnia Niepodległości. Jak informują amerykańskie media „świętowanie”, trwające od 2 do 4 lipca, zakończyło sie śmiercią co najmniej 150 osób w ponad 400 „incydentach z użyciem broni palnej”…
  https://focus.ua/world/487216-ne-menee-150-amerikancev-pogibli-ot-pul-za-minuvshie-prazdnichnye-vyhodnye
  https://edition.cnn.com/2021/07/05/us/us-shootings-july-fourth-weekend/index.html
  Ps…
  >https://img-9gag-fun.9cache.com/photo/a43AR7p_460s.jpg

  Polubione przez 5 ludzi

 6. Ukraińska codzienność. W związku z „masowymi atakami” na dziennikarzy z Odessy do miasta przyjedzie wiceszef MSW Ukrainy Anton Heraszczenko, który wspólnie z przedstawicielami policji oraz Narodowego Związku Dziennikarzy Ukrainy ma przeprowadzić przesłuchania w sprawie incydentów z udziałem dziennikarzy;
  https://odessa.strana.ua/342210-nszhu-prihlasil-v-odessu-herashchenko-chtoby-obsudit-ataki-na-zhurnalistov.html
  Ukromedia poinformowały o śmierci w Odessie generała ukraińskiej straży granicznej. Miał on „utonąć w niejasnych okolicznościach” w trakcie wypoczynku wraz z rodziną na jednej z miejskich plaży;
  https://odessa.strana.ua/342194-v-odesse-pri-nevyjasnennykh-obstojatelstvakh-utonul-heneral-pohransluzhby.html

  Polubione przez 5 ludzi

 7. Odnośnie ostatnich prowokacji, ze strony Wlk. Brytanii i Holandii, na Morzu Czarnym. Wiceminister spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej Siergiej Riabkow w udzielonym przez siebie wywiadzie potwierdził że strona rosyjska jest gotowa „uderzyć” w przypadku powtórzenia incydentu takiego jak ten z udziałem brytyjskiego niszczyciela „Defender”;
  https://strana.ua/news/342190-v-rossii-zajavili-o-hotovnosti-bombit-esmintsy-v-sluchae-povtorenija-intsidenta-s-defender-v-chernom-more.html

  Polubione przez 3 ludzi

 8. Ciąg dalszy sprawy Olega Sziriajewa, onegdaj jednego z liderów tzw. Wschodniego Korpusu w Charkowie, organizacji powiązanej z dawnym „Azowem” (obecnie Pułk MSW Ukrainy) zrzeszającej rosyjskojęzycznych Ukraińców i Rosjan przeciwnych ‚separatyzmowi” i wiernych „pomajdanowej” Ukrainie, a obecnie lidera „zbrojnego ramienia” Ilji Kiwy to znaczy organizacji ‚Patrioci Ukrainy – Za życie”. Sziriajew decyzją sądu w Charkowie trafił do 12 lipca do aresztu śledczego w związku z prowadzonym przeciwko niemu śledztwu w sprawie „bandyckiego przejęcia” jednego z elewatorów zbożowych w 2018 roku. O Sziraiajewie i bandyckich porachunkach („strzały za węgła”, podkładanie bomb itp) w srodowiskach „ukropatriotów” i neonazistów w Charkowie pisałem na tym blogu juz wielokrotnie;
  https://korrespondent.net/ukraine/4374380-sud-arestoval-odnoho-yz-lyderov-patryotov-za-zhyzn

  Polubione przez 5 ludzi

  • „Według Lewandowskiego klasa średnia to ludzie zarabiający tyle, że „nie można ich kupić”, że są „niezależni” od władzy.”- no proszę, proszę, oto rzecznik „Solidarności”, okazało się że ma dobrze poukładane w głowie.

   Jakim cudem w tym parszywym kraju i podejrzanych ZZ on się uchował?

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 6 ludzi

   • „Minimalna płaca w Niemczech to 1600 euro, co oznacza, że „polska klasa średnia” ma zarabiać mniej więcej połowę tej stawki. Niemiecka salowa bez trudu jest w stanie zarobić 2500 euro, o czym „polska klasa średnia” zarabiająca 1/3 z tego, może sobie pomarzyć. Jako obywatel i podatnik, który nieoczekiwanie znalazł się w klasie średniej, muszę powiedzieć, że wzbogaciło mnie to intelektualnie, bo musiałem trochę pogrzebać w rożnych źródłach, aby na końcu parsknąć śmiechem.”

    Polubione przez 7 ludzi

    • „Nova @Paris 6 lipca 2021 14:32
     6 lipca 2021 16:42

     Proszę Paniąja subiektywnie coraz bardziej sądzę, że te wszystkie myki z podwyższaniem socjalu, średniej krajowej do 4000 brutto aby wszyscy byli w „klasie średniej”, 12000 na dziecko, dopłata do mieszkania to nie dla Polaków tylko po to by socjalem ściągnąć imigrantów z jeszcze większej nędzy i beznadziei. Nie tylko z Ukrainy ale zewsząd. Z tego co się orientuję to te wszystkie dobrodziejstwa to nie wyłącznie dla Polskich obywateli tylko dla osób legalnie przebywających na terenie RP. ZA chwilę ukryć będą żądać prawa głosu do parlamentu. Ja nie mogę znaleźć ani jednego, NIC, w ogóle wypowiedzi Kaczyńskiego o masowej i migracji Ukraińców i tanich robotników do Polski z zagranicy Kaczyńskiego. Przez 6 lat nie raczył zabrać głosu w tej sprawie. Zastanawiające. „

     Polubione przez 4 ludzi

 9. Dla zainteresowanych, o kolejnym skandalu w kijowskiej ‚wierchuszce” polegajacym znowu na ukrywaniu podwójnego obywatelstwa. Tym razem chodzi o nową przewodnicząca partii „Głos” Kirę Rudik która prawdopodobnie zataiła fakt posiadania obywatelstwa USA. Z artykułu moze się dowiedzieć m.in że Rudik zanim „weszła” w ukraińska politykę „W 2016 roku kierowała ukraińskim oddziałem amerykańskiej firmy Ring, startupu, który zyskał popularność w Stanach Zjednoczonych i znalazł się pod kontrolą internetowego giganta Amazon”. Z „Ring” związany jest skandal z 2019 roku kiedy ujawniono że jego „programiści” uzyskali całkowity dostęp do nagran z kamer amerykańskich użytkowników znajdujących sie w posiadaniu „Amazona”. Okazuje się również ze Rusik zasiadała w radzie dyrektorów Amerykańskiej Izby Przemysłowo-Handlowej i am bardzo dobre relacje z urzednikami Departamentu Stanu USA (m.in byłą Ambasador USA w Kijowie Marie Yovanovitch);
  https://strana.ua/news/342207-kira-rudik-hrazhdanstvo-ssha-est-li-u-hlavy-holosa-amerikanskij-pasport.html

  Polubione przez 5 ludzi

 10. OT z FR. Cytat „W rosyjskim Sankt Petersburgu Federalna Służba Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej zatrzymała konsula Estonii Marta Lyatta, który próbował uzyskać informacje o charakterze tajnym…„Estoński dyplomata, konsul Konsulatu Generalnego Republiki Estonii w Sankt Petersburgu, Mart Lyatte, został zatrzymany na gorącym uczynku podczas otrzymywania materiałów o charakterze tajnym od obywatela Rosji” – czytamy w komunikacie”;
  https://strana.ua/news/342279-v-peterburhe-fsb-zaderzhala-konsula-estonii-pri-poluchenii-informatsii.html

  Polubione przez 3 ludzi

  • „……został zatrzymany na gorącym uczynku podczas otrzymywania materiałów o charakterze tajnym od obywatela Rosji”- czyli w ramach obecnej wersji operacji „Cezary” 🙂 🙂 🙂

   Jednocześnie amerykańska ekipa z Langley utraciła kolejnego naiwniaka……z krajów wasalnych.
   FSB w obliczu spodziewanej wojny ostro wzięła się do roboty.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 4 ludzi

 11. Dla zainteresowanych, artykuł o „astronomicznych” zarobkach jakie sobie przyznali członkowie zarządu państwowej spółki ‚Naftohaz Ukrainy” w 2020 roku gdy prezesem był jeszcze Andrij Kobolew, warto przy tym dodać ze ów rok spółka zakończyła stratą w wysokości 700 mln dolarów. Wiceprezes i trzech głownych dyrektorów miało zarobić kolejno 2,3 mln dolarów, 2,2 mln dolarów, 1,7 mln dolarów orz 3,4 mln dolarów;
  https://strana.ua/finance/342266-naftohaz-vo-vremena-koboleva-vyplachival-rukovodstvu-mnohomillionnye-premii.html

  Polubione przez 4 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.