Wojna domowa na Ukrainie 07.07.2021r.- 2206 dzień od nowego rozejmu.


„Niemy krzyk”– dzień 473.

Popieramy wszelkie pomysły, które mogą tchnąć życie w porozumienia mińskie”– zapewniła Natalia Nikonorowa, szefowa dyplomacji DRL

„Nie przyjmujemy i nie widzimy możliwości zmiany formatu normandzkiego w jakiejkolwiek formie, w tym w postaci włączenia w jego skład Stanów Zjednoczonych, jednak jako wyjątek dopuszczamy ich jednorazowy udział na zasadzie parytetu z ŁiDRL. Nie tylko przyznajemy, ale nawet wymyśliliśmy taką inicjatywę, w przeciwieństwie do Ukrainy, nie ograniczając się do pustych stwierdzeń”– oświadczyła pełnomocnik DRL, minister spraw zagranicznych Natalia Nikonorowa.

„Wierzymy, że dzięki takim negocjacjom moglibyśmy przekazać Stanom Zjednoczonym prawdziwe informacje o tym, co tak naprawdę dzieje się w Donbasie, w jakim impacie znajduje się proces miński z winy Kijowa, jakie trudności napotyka nasza strona podczas negocjacji.

Pragniemy zauważyć, że zaproponowana przez nas opcja jednorazowego spotkania doradców politycznych w formacie normandzkim bez jakiejkolwiek ‚modernizacji’ z udziałem przedstawicieli Stanów Zjednoczonych i republik mogłaby dać dobry impuls do rozwiązania konfliktu i ewentualnie znalezienie nowych rozwiązań w obecnej sytuacji w celu realizacji porozumień mińskich. Wierzymy, że takie podejście zapewni jednolity przekaz wydarzeń w Donbasie i zniszczy mur jednostronnej profanacji informacyjnej ze strony Ukrainy. Również biorąc pod uwagę fakt wpływu polityki amerykańskiej na zarządzanie państwem ukraińskim, po takim spotkaniu można liczyć na intensyfikację procesu pokojowego uregulowania sytuacji.

Choć mówienie o pokojowym rozwiązaniu konfliktu jest dość przedwczesne: jak już dawno zauważyliśmy, Kijów nie jest zainteresowany bezkrwawym scenariuszem, a jedynie eskalacją i rozbudową sił zbrojnych. Innym przykładem jest upór, z jakim strona ukraińska stara się nakłonić Berlin do realizacji dostaw broni.

Jak widać, Ukraina nadal wypacza proponowane inicjatywy, co nie doprowadzi do niczego dobrego, a jedynie do kolejnego zaostrzenia na linii kontaktów i stagnacji w procesie negocjacyjnym. Ale zagrożone jest życie i dobrobyt ludzi, a i jesteśmy pewni, że zwykli obywatele Ukrainy chcą zakończyć tę wojnę w taki sam sposób, jak my. Jedyną rzeczą, która oddziela nas od punktu po punkcie i pełnej realizacji porozumień mińskich, jest obojętność władz ukraińskich na los ich narodu i mieszkańców Donbasu. A rozróżnienie w tym kontekście nie jest przypadkowe, bo to pan Kuleba uważa, że ​​Ukraińcy i Rosjanie to nie jeden naród.

Ze swojej strony w pełni popieramy wszelkie pomysły i scenariusze, które mogą tchnąć życie w porozumienia mińskie i stać się gwarancją długoterminowego i trwałego pokoju. Podkreślamy jednak, że takie inicjatywy nie powinny być sprzeczne z porozumieniami mińskimi lub w jakiś sposób im zaprzeczać”– powiedziała szefowa MSZ DRL.

Poza tym, w dniu wczorajszym odbyły się spotkanie w formie wideokonferencji, Grupy Kontaktowej ds. uregulowania konfliktu w Donbasie w kwestiach politycznych, któremu po raz pierwszy przewodniczyła nowa przedstawicielka OBWE Sylvie Bermann.

„Podczas dyskusji nakreśliliśmy nasze pryncypialne stanowiska i powstałe problemy, rozmawialiśmy o chronologicznym przebiegu procesu negocjacyjnego, a także omawialiśmy kwestie organizacyjne i proceduralne.

Pani Bermann wyraziła ubolewanie, że praca grupy znajduje się w impasie. Zauważmy, że dzieje się to wyłącznie z winy strony ukraińskiej, która przez 6 lat i 4 miesiące pracy grupy politycznej zakłóciła 70% spotkań. Oznacza to, że 4 lata i 4 miesiące zostały po prostu zablokowane z absolutnie naciąganych powodów.

Dzisiejsze spotkanie nie było wyjątkiem. Gdy tylko uczestnicy próbowali przejść do dyskusji w oficjalnym formacie i do dyskusji włączyła się nasza osoba publiczna, strona ukraińska demonstracyjnie opuściła spotkanie.

Nie porzuciliśmy naszych prób nawiązania dialogu i zaproponowaliśmy omówienie projektu Mapy drogowej przynajmniej w formie nieformalnego spotkania, ale Kijów udawał, że nasze propozycje w ogóle nie istnieją. Takie stanowisko Ukrainy kategorycznie jest sprzeczne z zobowiązaniami wynikającymi z Pakietu Środków i zasadami każdego konstruktywnego procesu negocjacyjnego”- skomentowała wyniku wczorajszego spotkania przedstawicielka DRL w grupie ds. politycznych Natalia Michajłowa.

Odbyło się też spotkanie grupy ds. bezpieczeństwa, ale o nim jutro szerzej w kolejnej mojej relacji.

*

A tymczasem, na froncie w Donbasie- na jego ługańskim odcinku Ukraińskie Siły Zbrojne rozmieściły kolejne działo przeciwlotnicze w dzielnicy mieszkalnej Zołotoje-4.

„W ciągu ostatniego dnia nasz zwiad ujawnił rozmieszczenie działa przeciwlotniczego ZU-23 z 24 samodzielnej brygady zmechanizowanej w strefie mieszkalnej wsi Zołotoje-4”– poinformował oficjalny przedstawiciel Milicji Ludowej ŁRL, Iwan Filiponenko.


Poza tym, samochód USZ został wysadzony przez miny w pobliżu linii kontaktu z DRL.

„Nasz wywiad otrzymał dane o śmierci i obrażeniach pięciu żołnierzy 93 brygady zmechanizowanej”– poinformował Wydział Milicji Ludowej ŁRL.

Grupa oficerów dowództwa brygady, składająca się z zastępcy dowódcy ds. logistyki, szefów służb żywnościowych i odzieżowych wraz z ochroniarzem, po przeprowadzeniu czynności weryfikacyjnych, wyjaśniła, że o godz. 16:40, w samochodzie UAZ zwróconym uprzednio ze stanu 2 batalionu do sztabu brygady, podczas jazdy kierowca stracił kontrolę i wypadł na pobocze, gdzie został wysadzony zainstalowane tam miny na polu minowym. W rezultacie zginął jeden oficer, a czterech zostało rannych o różnym stopniu ciężkości.

„Okupanci ukraińscy otwarcie informowali przez radio o śmierci i obrażeniach żołnierzy, a także poprosili o pilną pomoc medyczną. Z kolei strona ukraińska w WCKiK wystąpiła o ‚tryb ciszy’ dla ewakuacji ciał zabitych i rannych, co gwarantowała Milicja Ludowa”– dodał WML ŁRL

.


Ponadto, Departament ML DRL poinformował o możliwości fałszowania raportów przez stronę ukraińską.

 „W przeddzień rozpoczęcia wideokonferencji Grupy Kontaktowej 7 lipca otrzymujemy informację o prowokacji przygotowanej przez ukraińskie przedstawicielstwo w WCKiK wspólnie z dowództwem GO-T Wostok przeciwko pododdziałom ML DRL”– poinformował wiceszef DML DRL, Eduard Basurin.

Wyjaśnił, że ukraińskie jednostki z 28, 93 i 10 brygad Ukraińskich Sił Zbrojnych Ukrainy, współdziałając z obserwatorami WCKiK, zamierzają „rozpocząć fałszywy ostrzał”, co zostanie nagłośnione w mediach.

„Ukraina zamierza zatem zwrócić uwagę ludności ukraińskiej i społeczności międzynarodowej na sytuację w Donbasie i przerzucić odpowiedzialność za jej zaostrzenie na kierownictwo republiki” – wyjaśnił wiceszef DML DRL.

Dodatkowo, zgodnie z wczorajszym raportem SMM OBWE, na donieckim odcinku frontu, obserwatorzy odnotowali następujące naruszenia przez USZ:

– ️ 4 lipca, przelatując nad obszarami w pobliżu miejscowości Lebiedińskoje, UAV średniego zasięgu SMM OBWE został zakłócony przez sygnał GPS.

Obserwatorzy odnotowali również obecność sprzętu USZ w strefie bezpieczeństwa w obszarach mieszkalnych:

– ️ 1 bojowy wóz opancerzony (nieznanego typu) w części mieszkalnej wsi Gnutowo.

Nadto, minionej doby USZ- na donieckim odcinku frontu przeprowadzili ostrzał o godzinie 09:50, z kierunku Piasków w stronę wsi Żabunki, przy użyciu ręcznego granatnika przeciwpancernego RPG-7 (2 granaty), w wyniku czego naruszono 1 raz warunki zawieszenia broni, przy czym na terytorium DRL spadły 2 granaty.

Natomiast na ługańskim odcinku frontu w dniu wczorajszym USZ, 3 razy naruszyły warunki rozejmu.

Ostrzelano tereny Zołotoje-5 i wieś Żełobok.

Ogień prowadzono z ciężkich granatników przeciwpancernych SPG-9 oraz broni strzeleckiej, w tym wielkokalibrowej.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

8 min.


Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7.00 7 липня 2021 року.


Сала Україні!

Протягом минулої доби, 6 липня, та станом на 7 годину ранку, 7 липня, порушень режиму припинення вогню з боку збройних формувань Російської Федерації не зафіксовано.

Бойових втрат серед військових Збройних Сил України немає.

Українські воїни продовжують контролювати ситуацію в районі проведення операції Об’єднаних сил і дотримуються режиму припинення вогню.

Сала Україні! ᛋᛋ

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***


Na zakończenie kilka aktualnych filmów:

***


***©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

51 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 07.07.2021r.- 2206 dzień od nowego rozejmu.

  1. OT z naszego nieszczęsnego kraju , czyli „Na pocztę Sejmu mogą się zalogować ludzie, którzy od dawna tam nie pracują. Skrzynki posłów mają nieprzystający do współczesności stopień zabezpieczeń. Obce służby mogły niepostrzeżenie wchodzić na rządowe serwery i swobodnie podglądać państwowe tajemnice. Tak wygląda rzeczywistość w państwie, które mierzy się właśnie ze zorganizowanym atakiem hakerskim”;
    https://wiadomosci.wp.pl/ujawniamy-odkrylismy-krytyczne-bledy-w-poczcie-rzadu-i-sejmu-6658453740235328a
    Plus w temacie tzw.(U)roszczeń żydowskich;
    >https://www.youtube.com/watch?v=PcMGlQZWbzE&t=227s

    Polubione przez 5 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.