Wojna domowa na Ukrainie 07.07.2021r.- 2206 dzień od nowego rozejmu.


„Niemy krzyk”– dzień 473.

Popieramy wszelkie pomysły, które mogą tchnąć życie w porozumienia mińskie”– zapewniła Natalia Nikonorowa, szefowa dyplomacji DRL

„Nie przyjmujemy i nie widzimy możliwości zmiany formatu normandzkiego w jakiejkolwiek formie, w tym w postaci włączenia w jego skład Stanów Zjednoczonych, jednak jako wyjątek dopuszczamy ich jednorazowy udział na zasadzie parytetu z ŁiDRL. Nie tylko przyznajemy, ale nawet wymyśliliśmy taką inicjatywę, w przeciwieństwie do Ukrainy, nie ograniczając się do pustych stwierdzeń”– oświadczyła pełnomocnik DRL, minister spraw zagranicznych Natalia Nikonorowa.

„Wierzymy, że dzięki takim negocjacjom moglibyśmy przekazać Stanom Zjednoczonym prawdziwe informacje o tym, co tak naprawdę dzieje się w Donbasie, w jakim impacie znajduje się proces miński z winy Kijowa, jakie trudności napotyka nasza strona podczas negocjacji.

Pragniemy zauważyć, że zaproponowana przez nas opcja jednorazowego spotkania doradców politycznych w formacie normandzkim bez jakiejkolwiek ‚modernizacji’ z udziałem przedstawicieli Stanów Zjednoczonych i republik mogłaby dać dobry impuls do rozwiązania konfliktu i ewentualnie znalezienie nowych rozwiązań w obecnej sytuacji w celu realizacji porozumień mińskich. Wierzymy, że takie podejście zapewni jednolity przekaz wydarzeń w Donbasie i zniszczy mur jednostronnej profanacji informacyjnej ze strony Ukrainy. Również biorąc pod uwagę fakt wpływu polityki amerykańskiej na zarządzanie państwem ukraińskim, po takim spotkaniu można liczyć na intensyfikację procesu pokojowego uregulowania sytuacji.

Choć mówienie o pokojowym rozwiązaniu konfliktu jest dość przedwczesne: jak już dawno zauważyliśmy, Kijów nie jest zainteresowany bezkrwawym scenariuszem, a jedynie eskalacją i rozbudową sił zbrojnych. Innym przykładem jest upór, z jakim strona ukraińska stara się nakłonić Berlin do realizacji dostaw broni.

Jak widać, Ukraina nadal wypacza proponowane inicjatywy, co nie doprowadzi do niczego dobrego, a jedynie do kolejnego zaostrzenia na linii kontaktów i stagnacji w procesie negocjacyjnym. Ale zagrożone jest życie i dobrobyt ludzi, a i jesteśmy pewni, że zwykli obywatele Ukrainy chcą zakończyć tę wojnę w taki sam sposób, jak my. Jedyną rzeczą, która oddziela nas od punktu po punkcie i pełnej realizacji porozumień mińskich, jest obojętność władz ukraińskich na los ich narodu i mieszkańców Donbasu. A rozróżnienie w tym kontekście nie jest przypadkowe, bo to pan Kuleba uważa, że ​​Ukraińcy i Rosjanie to nie jeden naród.

Ze swojej strony w pełni popieramy wszelkie pomysły i scenariusze, które mogą tchnąć życie w porozumienia mińskie i stać się gwarancją długoterminowego i trwałego pokoju. Podkreślamy jednak, że takie inicjatywy nie powinny być sprzeczne z porozumieniami mińskimi lub w jakiś sposób im zaprzeczać”– powiedziała szefowa MSZ DRL.

Poza tym, w dniu wczorajszym odbyły się spotkanie w formie wideokonferencji, Grupy Kontaktowej ds. uregulowania konfliktu w Donbasie w kwestiach politycznych, któremu po raz pierwszy przewodniczyła nowa przedstawicielka OBWE Sylvie Bermann.

„Podczas dyskusji nakreśliliśmy nasze pryncypialne stanowiska i powstałe problemy, rozmawialiśmy o chronologicznym przebiegu procesu negocjacyjnego, a także omawialiśmy kwestie organizacyjne i proceduralne.

Pani Bermann wyraziła ubolewanie, że praca grupy znajduje się w impasie. Zauważmy, że dzieje się to wyłącznie z winy strony ukraińskiej, która przez 6 lat i 4 miesiące pracy grupy politycznej zakłóciła 70% spotkań. Oznacza to, że 4 lata i 4 miesiące zostały po prostu zablokowane z absolutnie naciąganych powodów.

Dzisiejsze spotkanie nie było wyjątkiem. Gdy tylko uczestnicy próbowali przejść do dyskusji w oficjalnym formacie i do dyskusji włączyła się nasza osoba publiczna, strona ukraińska demonstracyjnie opuściła spotkanie.

Nie porzuciliśmy naszych prób nawiązania dialogu i zaproponowaliśmy omówienie projektu Mapy drogowej przynajmniej w formie nieformalnego spotkania, ale Kijów udawał, że nasze propozycje w ogóle nie istnieją. Takie stanowisko Ukrainy kategorycznie jest sprzeczne z zobowiązaniami wynikającymi z Pakietu Środków i zasadami każdego konstruktywnego procesu negocjacyjnego”- skomentowała wyniku wczorajszego spotkania przedstawicielka DRL w grupie ds. politycznych Natalia Michajłowa.

Odbyło się też spotkanie grupy ds. bezpieczeństwa, ale o nim jutro szerzej w kolejnej mojej relacji.

*

A tymczasem, na froncie w Donbasie- na jego ługańskim odcinku Ukraińskie Siły Zbrojne rozmieściły kolejne działo przeciwlotnicze w dzielnicy mieszkalnej Zołotoje-4.

„W ciągu ostatniego dnia nasz zwiad ujawnił rozmieszczenie działa przeciwlotniczego ZU-23 z 24 samodzielnej brygady zmechanizowanej w strefie mieszkalnej wsi Zołotoje-4”– poinformował oficjalny przedstawiciel Milicji Ludowej ŁRL, Iwan Filiponenko.


Poza tym, samochód USZ został wysadzony przez miny w pobliżu linii kontaktu z DRL.

„Nasz wywiad otrzymał dane o śmierci i obrażeniach pięciu żołnierzy 93 brygady zmechanizowanej”– poinformował Wydział Milicji Ludowej ŁRL.

Grupa oficerów dowództwa brygady, składająca się z zastępcy dowódcy ds. logistyki, szefów służb żywnościowych i odzieżowych wraz z ochroniarzem, po przeprowadzeniu czynności weryfikacyjnych, wyjaśniła, że o godz. 16:40, w samochodzie UAZ zwróconym uprzednio ze stanu 2 batalionu do sztabu brygady, podczas jazdy kierowca stracił kontrolę i wypadł na pobocze, gdzie został wysadzony zainstalowane tam miny na polu minowym. W rezultacie zginął jeden oficer, a czterech zostało rannych o różnym stopniu ciężkości.

„Okupanci ukraińscy otwarcie informowali przez radio o śmierci i obrażeniach żołnierzy, a także poprosili o pilną pomoc medyczną. Z kolei strona ukraińska w WCKiK wystąpiła o ‚tryb ciszy’ dla ewakuacji ciał zabitych i rannych, co gwarantowała Milicja Ludowa”– dodał WML ŁRL

.


Ponadto, Departament ML DRL poinformował o możliwości fałszowania raportów przez stronę ukraińską.

 „W przeddzień rozpoczęcia wideokonferencji Grupy Kontaktowej 7 lipca otrzymujemy informację o prowokacji przygotowanej przez ukraińskie przedstawicielstwo w WCKiK wspólnie z dowództwem GO-T Wostok przeciwko pododdziałom ML DRL”– poinformował wiceszef DML DRL, Eduard Basurin.

Wyjaśnił, że ukraińskie jednostki z 28, 93 i 10 brygad Ukraińskich Sił Zbrojnych Ukrainy, współdziałając z obserwatorami WCKiK, zamierzają „rozpocząć fałszywy ostrzał”, co zostanie nagłośnione w mediach.

„Ukraina zamierza zatem zwrócić uwagę ludności ukraińskiej i społeczności międzynarodowej na sytuację w Donbasie i przerzucić odpowiedzialność za jej zaostrzenie na kierownictwo republiki” – wyjaśnił wiceszef DML DRL.

Dodatkowo, zgodnie z wczorajszym raportem SMM OBWE, na donieckim odcinku frontu, obserwatorzy odnotowali następujące naruszenia przez USZ:

– ️ 4 lipca, przelatując nad obszarami w pobliżu miejscowości Lebiedińskoje, UAV średniego zasięgu SMM OBWE został zakłócony przez sygnał GPS.

Obserwatorzy odnotowali również obecność sprzętu USZ w strefie bezpieczeństwa w obszarach mieszkalnych:

– ️ 1 bojowy wóz opancerzony (nieznanego typu) w części mieszkalnej wsi Gnutowo.

Nadto, minionej doby USZ- na donieckim odcinku frontu przeprowadzili ostrzał o godzinie 09:50, z kierunku Piasków w stronę wsi Żabunki, przy użyciu ręcznego granatnika przeciwpancernego RPG-7 (2 granaty), w wyniku czego naruszono 1 raz warunki zawieszenia broni, przy czym na terytorium DRL spadły 2 granaty.

Natomiast na ługańskim odcinku frontu w dniu wczorajszym USZ, 3 razy naruszyły warunki rozejmu.

Ostrzelano tereny Zołotoje-5 i wieś Żełobok.

Ogień prowadzono z ciężkich granatników przeciwpancernych SPG-9 oraz broni strzeleckiej, w tym wielkokalibrowej.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

8 min.


Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7.00 7 липня 2021 року.


Сала Україні!

Протягом минулої доби, 6 липня, та станом на 7 годину ранку, 7 липня, порушень режиму припинення вогню з боку збройних формувань Російської Федерації не зафіксовано.

Бойових втрат серед військових Збройних Сил України немає.

Українські воїни продовжують контролювати ситуацію в районі проведення операції Об’єднаних сил і дотримуються режиму припинення вогню.

Сала Україні! ᛋᛋ

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***


Na zakończenie kilka aktualnych filmów:

***


***©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

51 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 07.07.2021r.- 2206 dzień od nowego rozejmu.

 1. OT z „megademokratycznych” i „ultratolerancyjnych” Niderlandów które pouczają inne państwa. Cytat ” Reporter kryminalny Peter R. de Vries został postrzelony we wtorek w Amsterdamie. Dziennikarz został zaatakowany wkrótce po opuszczeniu studia telewizyjnego RTL Boulevard, gdzie udzielał wcześniej wywiadu”;
  https://wydarzenia.interia.pl/swiat/news-holandia-w-amsterdamie-postrzelono-znanego-dziennikarza-sled,nId,5344058

  Polubione przez 4 ludzi

 2. OT z naszego nieszczęsnego kraju, czyli „Stanisław Żaryn: CBA zatrzymało kolejną osobę w śledztwie dotyczącym Sławomira N.
  – Podejrzany usłyszy zarzuty o charakterze korupcyjnym – poinformował w środę rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Według nieoficjalnych informacji zatrzymaną osobą jest obywatelka Ukrainy”;
  https://wydarzenia.interia.pl/polska/news-stanislaw-zaryn-cba-zatrzymalo-kolejna-osobe-w-sledztwie-dot,nId,5344165

  Polubione przez 5 ludzi

 3. Epidemia koronawirusa na świecie. ‚Bezcenny” Izrael obwinił amerykańską szczepionke „Pfizer” o to ze jest o 1/3 mniej skuteczny wobec „wariantu indyjskiego” koronawirusa (skuteczność zamiast oficjalnych 93% ma wynosić tylko 64%). W odpowiedzi „Rzecznik firmy Pfizer odmówił skomentowania danych z Izraela, ale przytoczył inne badania pokazujące, że przeciwciała wytworzone przez szczepionkę nadal były w stanie zneutralizować wszystkie testowane warianty, w tym Delta”;
  https://www.reuters.com/world/middle-east/israel-sees-drop-pfizer-vaccine-protection-against-infections-still-strong-2021-07-05/

  Polubione przez 5 ludzi

 4. W temacie energetycznym, czyli ukraiński politolog Ołeksij Jakubin o tym jak „sułtan” Erdogan „obrobił” Ukraine z 20 % gazu jaki tranzytem z FR do UE przechodził przez jej terytorium zanim uruchomiono gazociąg „Turecki Potok”, podczas gdy Zełenski „wojował” z Merkel o „NS2”;
  https://www.politnavigator.net/ehrdogan-otkusil-20-procentov-ukrainskogo-tranzita-poka-zelenskijj-prygal-na-merkel.html

  Polubione przez 5 ludzi

 5. W temacie relacji amerykańsko-ukraińskich czyli ‚sługa – pan”. Sekretarz Rady Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy Daniłow poinformował że zgodnie z wcześniejszą decyzją rada zatwierdziła wprowadzenie sankcji przeciwko ponad setce obywateli Ukrainy którzy zostali objęci sankcjami ze strony USA;
  https://strana.ua/news/342343-danilov-rasskazal-o-sanktsijakh-protiv-100-ukraintsev-nakhodjashchikhsja-pod-ohranichenijami-ssha.html
  Jednocześnie strona amerykańska odmawia stronie ukraińskiej przekazania dokumentów dotyczacych objętych amerykańskimi sankcjami obywateli Ukrainy, w tym dotyczących oligarchy Kołomojskiego. Okazuje się także że od przekazania takich dokumentów przez Amerykanów Rada Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy uzależniała wprowadzenie sankcji przeciwko Kołomojskiemu;
  https://zn.ua/POLITICS/posolstvo-ssha-v-ukraine-hosdep-ne-imeet-predostavljat-kievu-nikakikh-dokumentov-otnositelno-sanktsij-protiv-kolomojskoho.html

  Polubione przez 4 ludzi

 6. Na poważnie, chciałbym się spytać jak pan i tutaj piszących jak to się dzieje, ze u was są sami normalni ludzie relacjonujący i piszący w temacie pana bloga, a u Bruska jego blog jest cały zawszony trolami nienawidzącymi Rosji i wszystkiego co z nią związane. Gdzie obrażanie prezydenta Putina i Rosjan ma miejsce każdego dnia, a Brusek wcale na to nie reaguje. Przekupili go czy co?
  Pytam się trochę z głupia frant, ale przez wiele lat mego pobytu na zgniłym zachodzie na pewno w Polsce wiele się zmieniło i ja tych zmian nie złapałem. Może to normalne co się u Bruska dzieje? W każdym bądź razie, mnie odeszła ochota zaglądać na jego bloga. Chciało by się spytać, co jest grane?

  Polubione przez 5 ludzi

 7. Tymczasem w Kijowie. Policja szturmem wzieła mieszkanie w którym zabarykadował się pijany mężczyzna który wcześnie postrzelił na jednej z kijowskich ulic dwójkę policjantów;
  https://kiev.strana.ua/342367-v-kieve-na-holoseevskom-prospekte-muzhchina-vystrelil-v-2-politsejskikh-.html
  https://strana.ua/news/342397-holoseevskij-strelok-ivan-martynjuk-zaderzhan-politsiej.html
  Naczelnik kijowskiej policji poinformowął z kolei ze mężczyzna strzelał na ulicy z niezarejestrowanej broni mysliwskiej, ranią policjanta i przypadkowego przechodnia. Następnie zamknał się w swoim mieszkaniu i rozlał w nim substancję łatwopalną grożąc że się podpali. W mieszkaniu miała się znajdować także kobieta której rola w całym zdarzeniu jest obecnie wyjaśniana;
  https://strana.ua/news/342403-krishchenko-rasskazal-podrobnosti-o-kievskom-strelke.html

  Polubione przez 5 ludzi

 8. „Draka” pod Ambasadą Białorusi w Kijowie, gdzie banda „ukropatriotów” napadła na osoby z flagami państwowymi Białorusi, które chciały w ten sposób uczcić Dzień Niepodległosci Białorusi który przypada 3 lipca;
  https://kiev.strana.ua/342433-v-kieve-natsionalisty-napali-na-ljudej-s-flahami-belarusi.html
  Ambasada Białorusi w zwiazku ze zdarzeniem wystosowała oficjalną notę do MSZ Ukrainy w której wyraziła „zaniepokojenie niedostatecznymi działaniami podejmowanymi w celu zapewnienia bezpieczeństwa misji dyplomatycznej w Kijowie”;
  https://korrespondent.net/ukraine/4374772-posolstvo-belarusy-zaiavylo-o-napadenyy-radykalov-v-kyeve

  Polubione przez 5 ludzi

 9. Szef węgierskiej dyplomacji Péter Szijjártó podczas swojego wystapienia na Konferencji reform w Ukrainie która odbywa się w Wilnie, przypomniał główne „priorytety” dla Węgier dotyczące Ukrainy, to znaczy przywrócenie i zapewnienie mniejszości węgierskiej prawa do używania języka wegierskiego w sferze oświatowej, kulturalnej oraz administracyjnej. Cytat „Nie prosimy o nic dodatkowego ani nadzwyczajnego. Prosimy tylko o zwrócenie na rzecz Węgrów praw, które mieli przed zmianami w [ukraińskim] ustawodawstwie – używania języka w sferze edukacyjnej, tak jak to było przedtem, oraz używania ich język ojczystego w mediach, kulturze i administracji publicznej”;
  https://strana.ua/news/342407-sijjarto-napomnil-o-pretenzijakh-k-pravam-venhrov-v-ukraine-i-sajtu-mirotvorets.html

  Polubione przez 5 ludzi

 10. Pojawił sie najnowszy ranking popularnosci partii politycznych na Ukrainie przygotowany przez „Ukraiński Instytut Przyszłości”. Na pierwszym miejscu pozostaje proprezydenckiego ugrupowanie „Sługa Narodu” z poparciem 23%, drugie miejsce zachowała (pomimo ostatnich represji i prześladowań) „Opozycyjna platforma – Za życie” z 18%. Kolejne miejsca zajmują „Europejska Solidarnosć” oraz „Batkiwszczyna” oba z 14%. Do parlamentu weszłoby także ugrupowanie „Siła I Cześć” której przewodzi był szef SBU (za prezydentury Juszczenki) Ihor Smeszko;
  https://strana.ua/news/342429-v-rejtinhe-partij-na-pervykh-mestakh-opzzh-i-sluha-naroda.html

  Polubione przez 5 ludzi

 11. W temacie afery wokół wystawienia straży honorowej z żołnierzy ‚Pułku Prezydenta Ukrainy” podczas pogrzebu „weterana” z Dywizji Waffen SS „Galizien” jaki odbył się w Kijowie w czerwcu tego roku. Spraw stała się głośna na Zachodzie po tym jak poinformowali o tym zdarzeniu francuscy senatorowie którzy podali to jako jeden z przykładów ‚szerzenia się nazizmu na Ukrainie”. Teraz ukraińskie Ministerstwo Obrony tłumaczy się że w całą sprawę „wrobił” je ukraiński Instytut Pamięci Narodowej który zataił fakt że zmarły służył w dywizji waffen SS przedstawiając go tylko jako „przewodniczący kijowskiego regionalnego bractwa OUN i UPA, członka głównej Buławy Wszechukraińskiego bractwa OUN i UPA, członka ruchu narodowowyzwoleńczego narodu ukraińskiego, politycznego więźnia, ukraińską osobistość polityczną i publiczną”;
  https://ukranews.com/news/786705-minoborony-otpravilo-pochetnyj-karaul-na-pohorony-esesovtsa-po-zayavke-instituta-natspamyati

  Polubione przez 5 ludzi

 12. W kijowskiej „wierchuszce” trwa afera z „astronomicznymi” wypłatami („rekompensatami”) dla członków zarządu państwowej spółki „Naftohaz” w 2020 roku, za prezesury Andrija Kobolewa, rzecz idzie o miliony dolarów. Sam Kobolew wszystkiemu zaprzecza twierdząc że nie wziął „ani kopiejki” po przedłużeniu umowy w marcu 2020 roku oraz twierdzi ze jest to odwracanie uwagi od swoich działań przez niektórych „pechowych” menedżerów spółki (czyli obecnego prezesa Witrenkę który za Kobolewa pełnił funkcje dyrektora d/ handlowych). Z kolei spółka w wydanym oświadczeniu twierdzi ze pieniądze Kobolewowi wypłacono;
  https://strana.ua/news/342485-kobolev-zajavil-chto-ne-poluchal-voznahrazhdenij-v-naftohaze-s-marta-2020-hoda.html

  Polubione przez 4 ludzi

 13. Nowa pseudo szlachta nieudaczników i darmozjadów:

  „Myślenie, które zaprezentował wiceminister, jest niebywale niepokojące. Ja je rozumiem w ten sposób, że klasę średnią próbuje się stworzyć odgórnie, tak aby stanowiła zaplecze władzy. Służyć do tego mogą chociażby daleko posunięta redystrybucja dochodów, oparta na stworzeniu nowego systemu zasiłków i przebudowie systemu podatkowego, czy motywowane politycznie awanse zawodowe. Jest w tym coś z inżynierii społecznej, która ma na celu stworzenie klasy utrzymanków programów socjalnych, czyli całej niesamodzielnej i uzależnionej od władzy grupy społecznej”- ocenia prof. dr hab. Krzysztof Jasiecki.

  https://businessinsider.com.pl/finanse/4-tys-zl-brutto-i-nalezysz-do-klasy-sredniej-profesor-socjologii-wyjasnia-skad-mogl/yfmj2v5

  Pozdrawiam.

  Polubione przez 4 ludzi

 14. Zdaniem przedstawiciela Związku Rolniczego Ukrainy, rynek czereśni w kraju się załamał. Owoce nie są kupowane nawet do przetwórstwa. Ceny są niskie i znacząco wyhamował także handel na rynkach hurtowych. Wobec powyższego sadownicy są zmuszeni do usuwania owoców z drzew.

  Eksperci wskazują przede wszystkim na niezwykle niski popyt w kraju. Przyczyny to spadająca wartość siły nabywczej ukraińskiej waluty. W związku z tym obywatele ograniczają zakupy spożywcze do niezbędnych artykułów. Kolejny powód to wyludnianie się kraju. Z powodu pogody niska jest również ogólna jakość czereśni.
  https://www.sad24.pl/sady/zalamanie-rynku-czeresni-na-ukrainie/
  Komentarz: Kiedy nawet portal sadowniczy twierdzi, że Ukraina popadła w ruinę to może dać trochę do myślenia. Od kilku lat trwa drenowanie obywateli z niewielkich oszczędności jakie im pozostały. Wysoka inflacja, ciągle rosnące ceny prądu/gazu/wody. Zmniejszanie ilości ulg i kolejne opłaty to główne problemy z jakimi zmagają się Ukraińcy.

  Polubione przez 4 ludzi

 15. Ukraińskie służby poinformowały o cyberataku wymierzonym m.in. w stronę internetową prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. Do zdarzenia doszło we wtorek po południu.
  Kijów oskarżał wcześniej Rosję o organizowanie cyberataków w ramach „wojny hybrydowej” przeciwko Ukrainie. Kreml odrzucił te oskarżenia.
  https://www.rp.pl/Polityka/210709564-Hakerzy-zaatakowali-strone-Zelenskiego-i-sluzb-bezpieczenstwa-Ukrainy.html

  Polubione przez 4 ludzi

 16. Szefowie MSZ Polski — Zbigniew Rau, Litwy — Gabrielius Landsbergis i Ukrainy — Dmytro Kułeba w wileńskim Pałacu Władców podpisali Mapę drogową Trójkąta Lubelskiego oraz Deklarację o wspólnym dziedzictwie. Ten drugi dokument ma związek z 230. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Rau podkreślił, że trzy państwa łączą wspólne wartości i dziedzictwo — pisze “Kurier Wileński”.
  https://kresy24.pl/szefowie-dyplomacji-polski-litwy-i-ukrainy-podpisali-plan-dzialan-trojkata-lubelskiego/

  Polubione przez 4 ludzi

 17. NATO, a Ukraina (cytat) „Specjalny Przedstawiciel Sekretarza Generalnego NATO James Appathurai wyjaśnił, dlaczego Ukrainie nie przyznano członkostwa w NATO. W ten sposób odpowiedział na propozycję prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, aby przekazać Kijowowi listę reform, które strona ukraińska powinna przeprowadzić, aby wstąpić do Sojuszu…Appathurai poruszył temat członkostwa Ukrainy 7 lipca na konferencji na temat reform w naszym kraju, w której uczestniczyli także Andrij Taran, George Kent i Matti Maasikas…„To nie działa w ten sposób. Nie ma jasnej listy kryteriów, po których przyznaje się Plan Działań na rzecz Członkostwa (MAP) lub członkostwo. Ponieważ są to decyzje polityczne, a nie kryteria czysto techniczne… Nie mówię, że nie ma związku między reformami a decyzją polityczną – oczywiście są ze sobą powiązane. Ale spełnienie listy warunków nie wystarczy – powiedział Appathurai”;
  https://strana.ua/news/342502-v-nato-objasnili-zelenskomu-pochemu-ukraine-ne-dajut-pdch-v-aljans.html

  Polubione przez 5 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.