Wojna domowa na Ukrainie 22.07.2021r.- 2221 dzień od nowego rozejmu.


„Niemy krzyk”– dzień 488.

W dniu wczorajszym, 21 lipca odbyło się ostatnie spotkanie Grupy Kontaktowej, na którym Pani Heidi Grau pełniła funkcję Specjalnego Przedstawiciela OBWE na Ukrainie. 

„Niestety, spotkanie to pod każdym innym względem niewiele różniło się od poprzednich – ze względu na destrukcyjne stanowisko Kijowa nie osiągnięto najmniejszego pozytywnego wyniku”– powiedział sekretarz prasowy delegacji DRL w Trójstronne Grupie Kontaktowej Władysław Moskowski.

W ramach dyskusji o bloku politycznym partie wysłuchały raportu Koordynatora OBWE, który de facto praktycznie nie zmienił się od marca 2021 roku. Jednocześnie strona ukraińska potwierdziła, że ​​będzie nadal sabotować dyskusję na tematy polityczne, dopóki w delegacji DRL będzie obecna przedstawicielka społeczeństwa Maja Pirogowa.

Pełnomockim DRL zwrócił uwagę wszystkim negocjatorom, że w miesięcznej przerwie między spotkaniami grup kontaktowych i roboczych Kijów musi zrobić wszystko, co możliwe, aby zmienić swoje stanowisko i rozważyć opcje proponowane przez republiki w celu odblokowania pracy grupy politycznej.

Omawiając sprawy w kwestii bezpieczeństwa, strona ukraińska odmówiła komentarza i tylko ograniczyła się do wysłuchania raportu pana Yaşara  Çevika, szefa SMM OBWE na Ukrainie.

Przedstawiciele Kijowa nie uznali za konieczne poruszania kwestii koordynacji planu rozminowania, najwyraźniej zdając sobie wreszcie sprawę z jego niezgodności w obecnej sytuacji z rosnącą liczbą naruszeń reżimu zawieszenia broni na linii kontaktowej.

„Koordynatorka OBWE Heidi Grau wezwała Kijów do zaprzestania niewłaściwych zachowań i przywrócenia pracy politycznej grupy roboczej, którą blokują od czterech miesięcy. Nalega na przejście na format kompromisowy zaproponowany przez przedstawicieli DRL i ŁRL, kiedy w negocjacjach biorą udział tylko pełnomocnicy stron konfliktu: z jednej strony Kijów, z drugiej Ługańsk i Donieck oraz udział przedstawiciela Rosji i koordynatora z OBWE. przez stronę ukraińską, nazywając ich ‚ukraińskimi przedstawicielami ORDLO’ ( oddzielne obszary obwodów donieckiego i ługańskiego )”– powiedział Mirosznik, dodając, że przedstawiciele Kijowa nie zareagowali na to oświadczenie Grau.

„Najprawdopodobniej wznowienie dialogu w sprawie porozumienia politycznego nie jest ich priorytetowym zadaniem. W przypadku wznowienia dialogu, a tym bardziej osiągnięcia niektórych porozumień, przedstawicielom Ukrainy na innych będzie niezwykle trudno. międzynarodowe platformy oskarżające republiki i Rosję o niezdolność do negocjacji i proszenie o wsparcie militarne i finansowe, co jest obecnie główną działalnością obecnego rządu ukraińskiego na arenie międzynarodowej”– przepowiedział przedstawiciel DRL, dodając, że” Heidi Grau zasugerowała, że ​​podczas przerwy w spotkaniach ta propozycja powinna zostać poważnie rozważona przez przedstawicieli Ukrainy”.

W kwestii omawiania kwestii bloku humanitarnego stanowisko delegacji ukraińskiej było przewidywalne. Kijów na szczeblu prezydenckim blokuje dokończenie poprzednich etapów wymiany zatrzymanych, ignorując żądania przedstawicieli republik o przeprowadzenie pełnej kontroli proceduralnej.

„Spotkanie Grupy Kontaktowej pokazało, że Ukraina nie jest gotowa do dialogu z republikami w celu jak najszybszego rozwiązania konfliktu w Donbasie. Ukraińskie kierownictwo otwarcie demonstruje, że jest zaangażowane w osiągnięcie pokoju tylko słowami, a nawet wtedy wyłącznie w przestrzeni medialnej, ale w rzeczywistości Kijów nie chce robić nic, aby wypełnić swoje zobowiązania wynikające z porozumień mińskich”- powiedział przedstawiciel Delegacja DRL w TGK.

W sprawie wczorajszego spotkania TGK wypowiedziała się także pełnomocnik DRL w TGK, i jednocześnie szefowa resortu dyplomacji republiki, Natalia Nikonorowa, która stwierdziła, że „nie ma nawet minimalnych postępów w procesie negocjacyjnym”.

„Na osiem ostatnich spotkań Grupy Kontaktowej, mimo że został zastąpiony przez innego dyplomatę, czytany jest przez koordynatora OBWE praktycznie ten sam raport. Co zatem bardzo wyraźnie pokazuje najgłębszą stagnację procesu negocjacyjnego na ścieżce politycznej.

Jednocześnie co jakiś czas artykułujemy, że na życzenie Ukrainy możliwe byłoby szybkie przywrócenie pracy grupy politycznej i generalnie rozpoczęcie konstruktywnego dialogu na temat realizacji politycznej części Pakietu Środków. W tym celu Kijów musi w pierwszej kolejności zareagować na zgłaszane przez nas propozycje odblokowania działalności grupy politycznej– i zaproponowaliśmy aż trzy opcje, tj. jest z czego wybierać i o czym dyskutować. Po drugie, wciąż czekamy na informacje zwrotne ze strony ukraińskiej dotyczące naszego projektu Mapy Drogowej, który został odesłany w październiku ubiegłego roku”– powiedziała Natalia Nikonorowa.

Zaznaczyła również, że zachowanie ukraińskich przedstawicieli w przestrzeni medialnej sprawia, że ​​sytuacja z negocjacjami jest jeszcze bardziej absurdalna.

„Podczas gdy prezydent Ukrainy deklaruje swoje rzekome przywiązanie do porozumień mińskich i gotowość do ich realizacji, inni przedstawiciele ukraińskich polityków i inni prelegenci wysuwają poglądy, że porozumienia te mogą być realizowane tylko na sygnał z Europy, że Kijów nie zamierza wdrożyć formuły Steinmeiera i inne dziwne tezy. Jednak ukraińscy negocjatorzy w ramach Grupy Kontaktowej odmawiają jakichkolwiek wyjaśnień i komentarzy w tej sprawie.

Dlatego dzisiaj, po zapoznaniu się z panem Kinnunenem, który od 1 sierpnia obejmie stanowisko Specjalnego Przedstawiciela OBWE na Ukrainie i w Grupie Kontaktowej, zwróciliśmy jego uwagę na dwa fundamentalnie ważne punkty. Po pierwsze, potrzeba pilnego odblokowania pracy grupy politycznej, co jest możliwe tylko wtedy, gdy Ukraina będzie na to gotowa, bo tak naprawdę to Kijów jest odpowiedzialny za blokowanie tej działalności. Po drugie, zaprosiliśmy pana Kinnunena do odwiedzenia republik w celu osobistego zapoznania się z sytuacją w Donbasie. Takie doświadczenie, naszym zdaniem, bardzo mu pomoże w pełnieniu obowiązków Specjalnego Przedstawiciela OBWE w Grupie Kontaktowej”– podkreśliła szefowa dyplomacji DRL.


https://dan-news.info/en.

*


A tymczasem, ukraińscy żołnierze na froncie w Donbasie- na jego ługańskim odcinku, przeprowadzili zajęcia na temat niszczenia dronów OBWE.

Żołnierze jednej z ukraińskich brygad Ukraińskich Sił Zbrojnych operujących w strefie tzw. Operacji Połączonych Sił prowadzili zajęcia doskonalące umiejętności niszczenia bezzałogowych statków powietrznych (UAV) Specjalnej Misji Obserwacyjnej OBWE”– poinformował na odprawie dla mediów Aleksander Mazeikin, oficer służby prasowej Dowództwa Milicji Ludowej ŁRL.

Zaznaczył, że dowództwo USZ z grupy operacyjno-taktycznej „Północ” „nadal świadomie narusza mandat misji OBWE”.

Poza tym, na tym samym odcinku frontu żołnierz Ukraińskich Sił Zbrojnych został ranny w wybuchu na ukraińskim połu minowym.

„19 lipca, w wyniku eksplozji na polu minowym zaminowanym przez 59 samodzielną brygadę piechoty zmotoryzowanej (w czasie rotacji ze strefy OPS ) , która została wycofana z rejonu osady Mironowski, żołnierz 30 samodzielnej brygady zmechanizowanej Zazulja został ranny”– powiedział Aleksander Mazeikin.

Rzecznik prasowy dodał, że ofiara trafiła do szpitala.

„Dowództwo Milicji Ludowej wzywa ludność cywilną do zachowania czujności i ostrożności, jeśli zostaną znalezione podejrzane przedmioty i niewybuchy, natychmiast zgłoś je służbom ratunkowym republiki”– dodał Mazeikin.

Ponad to, według wczorajszego raportu SMM OBWE, na donieckim odcinku frontu obserwatorzy odnotowali obecność sprzętu USZ w strefie bezpieczeństwa, w tym w pobliżu osiedli i bezpośrednio na obszarach mieszkalnych:

– ️ 3 opancerzone wozy rozpoznawcze i patrolowe (BRDM-2) w pobliżu osady Krasnyj Pachar,

– ️ 3 bojowe wozy opancerzone (BMP-2 – 1 szt., nieznanego typu – 2 szt.) i 1 opancerzony wóz ratowniczy (typu BREM) w pobliżu dzielnicy mieszkalnej osady Krasnogorowka.

Natomiast w ciągu minionej doby USZ- na donieckim odcinku frontu, prowadząc ostrzał terytorium DRL, 3 razy naruszyły warunki rozejmu w wyniku czego spadło tam 11 pocisków, w tym 4 o kalibrze 122 mm.

Z tego dwa skoordynowane ostrzały przeprowadzono w rejonie Doniecka (07:55 z kierunku Opytnoje w stronę Wiesiełoje i z kierunku Piasków w stronę Wiesiełoje), przy użyciu moździerza kaliber 82 mm (3 miny) i systemu kierowanych rakiet przeciwpancernych PTUR (2 rakiety).

Kolejny ostrzał prowadzony przy użyciu ciężkiej artylerii kaliber 122 mm (4 pociski), miał miejsce o godzinie 20:00, i prowadzony był z kierunku Granitnoje w stronę Krasnego Oktiabra- na południowym odcinku frontu w obwodzie wołnowachskim.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

9 min.


Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7.00 22 липня 2021 року.


Сала Україні!

Протягом минулої доби, 21 липня, в районі проведення операції Об’єднаних сил зафіксовано 3 порушення режиму припинення вогню.

Зокрема, у напрямку АВДІЇВКИ ворог вів вогонь з ручних протитанкових і підствольних гранатометів, а також стрілецької зброї.

Поблизу селища ПІСКИ противник застосовував міномети 82-го калібру та протитанкові ракетні комплекси.

Біля МАР’ЯНКИ російські окупанти обстрілювали українські позиції з мінометів 120-го калібру.

Внаслідок підриву на невідомому вибуховому пристрою один військовий дістав осколкові поранення. Воїн знаходиться у лікувальному закладі. Стан пораненого – задовільний.

Про факти порушень з боку російсько-окупаційних військ Українська сторона СЦКК повідомила представників Місії ОБСЄ, застосувавши встановлений координаційний механізм.

Станом на 7 годину ранку, 22 липня, порушень режиму припинення вогню не зафіксовано.

Бойових втрат за поточну добу серед підрозділів Об’єднаних сил немає.

Українські військовослужбовці контролюють ситуацію в районі проведення операції Об’єднаних сил та дотримуються режиму припинення вогню.

Сала Україні!

ПІДСУМКИ ЗА МИНУЛУ ДОБУ.

Впродовж доби підрозділами поліції зведених загонів перевірено 4180 транспортних засобів, 4647 особи, з яких 4523 по Інформаційному центру. До територіальних підрозділів на причетність до Збройних формувань Російської федерації та її найманців доставлялась 1 особа. Виявлено 37 адміністративних правопорушень.

За вказаний період поліцейськими розкрито 32 злочини.

Минулої доби через контрольний пункт в’їзду-виїзду «Станиця Луганська» на тимчасово окуповану територію України прослідувало 1549 осіб, на підконтрольну Україні територію прибуло 1474 осіб.

Сала Україні! ᛋᛋ

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***


Na zakończenie kilka aktualnych filmów:

***

***

©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

44 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 22.07.2021r.- 2221 dzień od nowego rozejmu.

 1. Tak wracając do klęski polskiej i ukraińskiej dyplomacji w sprawie NSII

  Im bardziej wczytuje się w informacje jakie napływają, tym większy obraz klęski wyłania się. Wygląda na to, że Polska nie uzyska żadnych zadośćuczynień za uruchomienie NSII. Co najwyżej Uncle Joe poklepie jakiegoś polityka z Polski po plecach. W zamian za to Polska straciła miliardy złotych z powodu kontrsankcji jakie Rosja wprowadziła na polskie produkty, miliardy zainwestowane w dywersyfikacje gazową, która…może się nie udać, bo Baltic Pipe musi przeciąć NSII-konieczne jest pozwolenie Rosji (inaczej budowa zostanie zablokowana)(!).

  Ukraina też otrzymała czarną polewkę. Nie ma mowy o jakiejś formie pomocy są tylko zapewnienia o INWESTYCJACH na Ukrainie w zieloną energię. Co ważniejsze nie ma w ogóle informacji, że ma to być inwestycja w nowoczesne instalacje wodorowe(!).
  Mowa o niesprecyzowanych inwestycjach w „zieloną energie”. Co jest po prostu kuriozum. Ukraina w 2019/20 miała olbrzymie problemy właśnie z powodu inwestycji w energię odnawialna. Koszty pozyskania energii elektrycznej z ZOE były tak duże, że konieczne były podwyżki opłat za media.
  Jedyną akceptowalną formą inwestycji byłaby produkcja wodoru. Transfer nowoczesnej technologii+ zagwarantowany odbiór paliwa do UE. Jakieś inwestycje w fotowoltaikę tylko pogłębiają problemy ukraińskiego sytemu energetycznego.
  https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/porozumienie-usa-i-niemiec-ws-nord-stream-2-na-co-moga-liczyc-polska-i-ukraina/ljqzpd5

  Polubione przez 3 ludzi

 2. OT z Białorusi, czyli jeden z byłych liderów tamtejszej „opozycji”, były „współredaktor” portalu „NEXTA” Roman Protasewicz zaczął ‚sypać”. W wywiadzie dla litewskich mediów Protasewicz stwierdził że wśród przebywajacej obecnie poza granicami Białorusi opozycyjnej „wierchuszki” rozpoczęły się „zaciekłe spory” o dostęp do zagranicznych „grantów”. Cytat „Zaznaczył, że początkowo przywódcy dysydentów próbowali za wszelką cenę wznowić protesty uliczne, aby nie dopuścić do zniesienia zachodnich sankcji wobec oficjalnego Mińska. Działania te rzekomo nadzorował Francziszak Wiaczorka, doradca do spraw międzynarodowych byłej kandydatki na prezydenta Swietłany Tichanowskiej…„Poniewaz jeżeli świat nie zobaczy brutalnie stłumionych wieców, to sankcje zostaną zniesione” – wyjaśnił Protasewicz…Teraz, według niego, wśród liderów protestu nie ustępuje rywalizacja i wewnętrzna walka o osobiste korzyści, której towarzyszy „kradzież idei”…Protasewicz powiedział też, że dziś białoruska opozycja walczy nie o zmiany w kraju, ale o pieniądze, uśmiercajac się w ten sposób sama”;
  https://korrespondent.net/world/4379406-protasevych-zaiavyl-o-raspriakh-yz-za-deneh-v-oppozytsyy

  Polubione przez 3 ludzi

 3. Ciag dalszy perypetii z wizytą Zełenskiego w USA. Tym razem pojawiła sie informacja o tym że amerykańscy kongresmeni chcą by administracja prezydencka (kolejny raz) zmieniła datę wizyty (obecnie jest to 30 sierpnia) ze względu na trwająca w Kongresie USA przerwę wakacyjną. O przesuniecie terminu wizyty wystąpiła m.in Marcy Kaptur, współprzewodnicząca Kongresowej Grupy Wsparcia Ukrainy;
  https://korrespondent.net/world/4379351-chleny-konhressa-ssha-prosiat-baidena-yzmenyt-datu-vyzyta-zelenskoho

  Polubione przez 2 ludzi

  • No to pięknie 🙂
   Mam takie wrażenie, że przełożenie daty wizyty Zeleńskiego wynika z innych przyczyn. Władze w Kijowie szumnie chcą obchodzić 30-lecie Ukrainy. W ramach uroczystości zaproszono wielu zagranicznych gości, przy okazji zapraszając ich do obrad „platformy Krymskiej”.
   Brak obecności na tych spotkaniach to pewność, że władze Ukrainy nie będą mogły przymusić polityków do jakichś obietnic. A miesiąc później temat platformy krymskiej będzie już nieaktualny.

   Polubione przez 2 ludzi

 4. Trwa „medialna ofensywa” byłego ‚dowódcy” tzw. batalionu Donbas i byłego ukraińskiego parlamentarzysty Konstantyna Griszina, znanego szerzej jako ‚Semen Semenczenko” który obecnie przebywa w „areszcie domowym” w związku z toczącym sie przeciwko niemu sledztwem o stworzenie „nielegalnej formacji zbrojnej” oraz zorganizowanie ostrzelania siedziby jednego z kanałów ukroTV. Tym razem ‚Semenczenko” ogłosił że całą sprawa przeciwko niemu została sfingowana przez Biuro Prezydenta Ukrainy na wniosek białoruskich „specsłużb” ponieważ był on zaangażowany w „specoperację” wywiadów ukraińskiego i amerykańskiego przeciwko Łukaszence;
  https://strana.ua/news/345035-semen-semenchenko-svjazyvaet-delo-protiv-neho-s-rabotoj-protiv-rezhima-lukashenko.html

  Polubione przez 2 ludzi

 5. Viktoria Syumar, deputowana Eurosolidarności Petra Poroszenki, powiedziała, że ​​były prezydent był osobiście zaangażowany w zamach na dowódcę batalionu „Somalii” Michaił Tołstich „Giwi”

  https://rusvesna.su/news/1626929467

  Spójrzcie na listę newsów na portalu DNR:
  http://dnr-news.com/
  10:48
  Rosja po raz pierwszy złożyła międzypaństwową skargę przeciwko Ukrainie w ETPC

  10:59
  Rosja obwinia Ukrainę za katastrofę MH1717

  11:02
  Rosja obwinia Ukrainę o śmierć Rosjan podczas ostrzału granicy

  11:05
  Rosja w skardze do ETPC oskarżyła Ukrainę o łamanie praw Rosjan

  12:34
  Rosja ogłosiła terror nacjonalistyczny na Ukrainie

  12:39
  Rosja ogłosiła przebranie wojny domowej na Ukrainie w ramach operacji antyterrorystycznej

  12:43
  Rosja oskarżyła Ukrainę o naruszenie Konwencji Rady Europy o ochronie praw człowieka

  12:47
  Rosja zgłosiła do ETPCz masowe porwania i tortury mieszkańców Donbasu

  Czyżby przejście do ofensywy przy okazji końca budowy NS2 ?

  Polubione przez 2 ludzi

 6. I kolejny „kwik niezadowolenia’ z kijowskiego ‚chlewiku” w sprawie amerykańsko – niemieckiego porozumienia dotyczącego gazociągu „NS2″, tym razem wydał go ‚Don Pedro” Poroszenko który potępił prezydenta USA Bidena i kanclerz Niemiec Merkel stwierdzając, że „popełnili wielki błąd, pozwalając Rosji zakończyć projekt” oraz że stanowi on „uderzenie w narodowe interesy Ukrainy’. Nazwał także sytuację w jakiej obecnie znajduje się Ukraina, pozbawiona „gwarancji bezpieczeństwa z zachodu”, „żelaznym uściskiem”;
  https://strana.ua/news/345098-petr-poroshenko-prizval-ne-sohlashatsja-so-sdelkoj-ssha-i-hermanii-po-sp-2.html

  Polubione przez 3 ludzi

 7. Kolejny „njus” z „juesej”, które jak sie okazuje jest nie tylko „infiltrowane” przez wywiady rosyjski i chiński, ale nawet przez wywiad…Zjednoczonych Emiratów Arabskich 🙂 Cytat „Były doradca ds. kampanii Trumpa, Thomas Barrack, oskarżony o działanie jako agent zagraniczny…Akt oskarżenia złożony z siedmiu zarzutów został dziś przedstawiony w sądzie federalnym w Nowym Jorku, zarzucając „bezprawne wysiłki Thomasa Barracka w celu wspierania interesów Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA) w Stanach Zjednoczonych pod kierunkiem wyższych urzędników ZEA poprzez wpływanie na stanowiska w polityce zagranicznej kampanii kandydata w wyborach prezydenckich w USA w 2016 r., a następnie stanowiska rządu USA w polityce zagranicznej w nowej administracji, a także dążenie do wpływania na opinię publiczną na korzyść interesów ZEA”;
  https://breaking911.com/breaking-ex-trump-campaign-adviser-thomas-barrack-charged-with-acting-as-a-foreign-agent/

  Polubione przez 2 ludzi

 8. Dla zainteresowanych, artykuł z ukraińskiego portalu ‚Strana.ua” o tym jak mają wyglądać „rekompensaty” dla Ukrainy w zamian za uruchomienie gazociągu ‚NS2″. Cytat „W oświadczeniu wymieniono także inne pozycje z „pakietu kompensacyjnego” – utworzenie Zielonego Funduszu z finansowaniem na miliard dolarów, wsparcie przejścia Ukrainy na „czyste” technologie, rezygnację z węgla i tak dalej. Oznacza to, że w zasadzie wszystkie obietnice dotyczą zielonej energii, w której głównymi inwestorami, są w tej chwili sami Europejczycy. I taryfy za którą są najwyższe spośród wszystkich rodzajów technologii…Ekonomista Ołeksij Kuszcz dodał, że z „zielonych” inicjatyw skorzystają przede wszystkim inwestorzy zagraniczni, dostawcy sprzętu i wszelkiego rodzaju „konsultanci”;
  https://strana.ua/articles/analysis/345069-chto-znachat-dlja-ukrainy-dohovorennosti-po-severnomu-potoku-2.html

  Polubione przez 2 ludzi

  • Też o tym (nie chwaląc się )wspominałem. Na tych „inwestycjach” Ukraina wyjdzie jak Zabłocki na mydle 🙂

   Z innych ważnych wiadomości, jest odpowiedź FR na porozumienie w sprawie NSII

   Po zawarciu porozumienia energetycznego między Stanami Zjednoczonymi a Niemcami Rosja wyraziła gotowość przedłużenia wygasającego w 2024 roku kontraktu na tranzyt gazu przez Ukrainę, ale tylko wtedy, gdy będzie na to zapotrzebowanie. Poinformował o tym wiceminister spraw zagranicznych Rosji Aleksandr Gruszko.
   https://kresy24.pl/rosja-wyrazila-gotowosc-do-przedluzenia-umowy-na-tranzyt-gazu-przez-ukraine/
   Innymi słowy sprawdza się też i to co pisałem wcześniej-Rosja zrezygnuje z tranzytu gazu przez Ukrainę. Może pozostawi jakiś teoretyczny volumen gazu za który nawet zapłaci, ale de facto Ukraina musi szybko zmodernizować swój system gazowy inaczej kraj może czekać krach.

   Polubione przez 2 ludzi

 9. Jest coraz lepiej hahaha 😀

  cytat:
  Aby wesprzeć ekologiczną transformację Kijowa, Berlin zapowiedział, że utworzy i będzie zarządzał tzw. zielonym funduszem dla tego kraju, przekazując początkowo 175 mln dolarów i pracując nad pozyskaniem co najmniej 1 mld dolarów z innych źródeł, w tym z sektora prywatnego. Ponadto Ukraina otrzyma od Niemiec dodatkowe 70 mln dolarów na odejście od węgla i wsparcie dwustronnych projektów energetycznych.
  https://wiadomosci.onet.pl/politico/usa-i-niemcy-dogadali-sie-w-sprawie-nord-stream-2-ukraina-wsciekla/zmkvgjq
  Komentarz: Czyli Kijów nie otrzyma nawet pożyczki, tylko niemiecki rząd będzie zabiegał u prywatnych inwestorów i instytucji, aby ci inwestowali na Ukrainie. Niezły kabaret.

  Polubione przez 2 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.