Wojna domowa na Ukrainie 04.08.2021r.- 2234 dzień od nowego rozejmu.


„Niemy krzyk”– dzień 501.

„Utrata przez Ukrainę statusu faworyta Stanów Zjednoczonych była główną przyczyną niepowodzenia walki Kijowa z projektem Nord Stream 2”– napisał w artykule dla Ukraińskiej Prawdy były szef zarządu Naftohazu, Andrij Kobolew.

Jak pisze Kobolew, oczywistym faktem jest to, że Stany Zjednoczone nie są Ukrainie nic winne. „Dlaczego Stany Zjednoczone tak aktywnie nam pomogły po rewolucji godności (Majdan)? Bo byliśmy ‚ulubieńcami’ (Joe) Bidena”– stwierdził Kobolew.

Według niego to właśnie ten status Ukrainy w oczach Bidena, który był wówczas wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych, pozwolił Kijowowi uzyskać bezprecedensową pomoc. „Więc co się teraz stało? Odpowiedź jest oczywista– straciliśmy nasz specjalny status w Białym Domu. I to nie tylko wśród urzędującego prezydenta Stanów Zjednoczonych, ale także wśród jego wewnętrznego kręgu”– wyjaśnił były szef Naftogazu.

Według Kobolewa, Ukraina uzyskała ten „specjalny” status dzięki Majdanowi, kiedy to „Ukraińcy krwią współobywateli podpisali się pod wyborem na korzyść świata zachodniego”, a także dzięki osiągnięciu „’wielkich sukcesów’ w kilku bardzo bolesnych, ale krytycznych reformach”. „Wszystko to dało nam szczególny status. Byliśmy historią zwycięstwa ‚mimo wszystko’. Wszyscy politycy, niezależnie od czasu i geografii, chcą być kojarzeni ze zwycięstwami, a nie porażkami. Amerykańscy politycy nie są wyjątkiem”– stwierdził Kobolew.

Jednak od 2016 roku zmienił się wektor ruchu na Ukrainie, zaczęła się zmiana „w przeciwnym kierunku”– zauważył Kobolew. „I wtedy strona ukraińska popełniła całkowicie szalony błąd- postanowiła postawić na jedną ze stron w amerykańskich wyborach prezydenckich. Ta stawka kosztowała nas bardzo drogo i nadal będzie kosztować niezależnie od tego, kto będzie szefem w Białym Domu”– pisze Kobolew, nazywając ten „błąd” jednym z największych zwycięstw w działalności „agentów wpływów rosyjskich” na Ukrainie.

Wcześniej ukraiński politolog Taras Semieniuk powiedział, że w kontekście realizacji Nord Stream 2 Ukraina powinna domagać się od Stanów Zjednoczonych statusu „specjalnego” sojusznika poza NATO.

Przypomnijmy, że Waszyngton i Berlin podpisały niedawno umowę w sprawie gazociągu Nord Stream 2. W umowie tej Stany Zjednoczone obiecują nie nakładać sankcji na niemieckiego operatora projektu, a w zamian Niemcy zrobią wszystko, co w ich mocy, by przedłużyć rosyjsko-ukraiński kontrakt na pompowanie gazu do 2034 roku.


Na Ukrainie toczą się gorączkowe rozważania w kwestii, co się stało i kto winien, a tymczasem rosyjska firma Gazprom odmówiła zaoferowania rezerwacji dodatkowych stałych zdolności tranzytowych ukraińskiemu systemowi przesyłu gazu. Ukraiński operator systemu przesyłowego gazu zaoferował 9,8 mln m3 dziennie w czwartym kwartale tego roku.

Dowodzą tego wyniki aukcji na platformie rezerwacyjnej Platformy GSA.

Nie dość tego również i Polsce się przy tej okazji oberwało, bo jej także Gazprom odmówił rezerwacji tranzytu gazociągiem Jamał-Europa przez polskie terytorium na okres październik-grudzień, a więc w okresie największego przesyłu gazu.

Ponadto rosyjska firma nie zarezerwowała mocy produkcyjnych na pierwsze trzy kwartały 2022 r. w ujęciu kwartalnym.

Przypomnijmy, że niedawno na aukcjach na rezerwację dodatkowych mocy Gazprom całkowicie wykupił stałe moce oferowane przez Kijów, ale nigdy nie zarezerwował przerwanych dostaw tranzytowych.

27 lipca „rosyjski monopolista” ponownie odmówił rezerwacji dodatkowych przerwanych przepustowości tranzytowych przez Ukrainę na sierpień.

Zgodnie z umową z dnia 31 grudnia 2019 r. Naftohaz jest organizatorem transportu rosyjskiego gazu i na zlecenie Gazpromu rezerwuje niezbędne przepustowości od LLC GTS Operator Ukrainy. Umowa przewiduje coroczną rezerwację przepustowości ukraińskiego systemu przesyłowego dla przesyłu rosyjskiego gazu: w 2020 r.– 65 mld m sześc. m, w latach 2021-2024- 40 mld metrów sześciennych  rocznie.

Gazprom ogłosił, że jest gotowy do transportu gazu przez Ukrainę po 2024 roku „po cenach rynkowych”.

Szef Naftohazu Jurij Witrenko odrzucił rosyjskie warunki prowadzenia tranzytu gazu przez terytorium Ukrainy.

Ukraiński Operator GTS, postraszył, że Nord Stream-2 pozostawi Ukrainę bez tranzytu gazu, ostrzegł też przed przygotowaniami do „scenariusza zerowego” i w związku z tym, 4-krotnym wzrostem taryfy opłat za gaz.

Już teraz chyba wiadomo, dlaczego na juntę banderowsko-oligarchiczną w Kijowie padł blady strach? Bo uświadomiła ona sobie, konsekwencje swoich działań. Polska też przy okazji oberwie swoje, za co oczywiście nie zapłaci Naimski, Kaczyński czy też Obajtek, tylko My- ciężko pracujący na swój los- Obywatele RP.


https://www.pravda.com.ua/rus/columns/2021/08/2/7302501/.

*


A na froncie w Donbasie- na jego ługańskim odcinku pojazd należący do USZ został wysadzony przez minę podczas dostarczania żywności na pozycje bojowe , w wyniku czego zginęło trzech ukraińskich żołnierzy a jeden został ranny.

„2 sierpnia podczas dostarczania żywności na pozycje 2 batalionu 24 brygady Ukraińskich Sił Zbrojnych samochód osobowy ZAZ Sens najechał na minę przeciwpancerną TM-62. W wyniku wybuchu trzech żołnierzy Ukrainskich Sił Zbrojnych zginęło na miejscu, jeden został ciężko ranny”– poinformował Aleksander Mazeikin, oficer służby prasowej Dowództwa Milicji Ludowej ŁRL.

Mazeikin dodał, że na miejscu zdarzenia pracuje komisja pod dowództwem dowódcy brygady płk. Siergieja Postupalskiego.

Natomiast na donieckim odcinku frontu, według ostatniego raportu SMM OBWE obserwatorzy rejestrowali zagłuszające sygnały ze strony USZ bezzałogowych statków powietrznych krótkiego zasięgu SMM OBWE podczas ich lotów w pobliżu miejscowości Troickoje i Talakowka.

Obserwatorzy odnotowali również obecność sprzętu USZ w strefie bezpieczeństwa:

– 1 transporter opancerzony (typ APC) w pobliżu miejscowości Sartana,

– ️1 opancerzony wóz rozpoznawczy i patrolowy (BRDM-2) w strefie mieszkalnej miejscowości Mariupol.

Poza tym, USZ na donieckim odcinku frontu w ciągu minionej doby 3 razy naruszyły warunki rozejmu, w wyniku czego na terytorium DRL spadło 14 pocisków.

Ostrzały przeprowadzono w następujących godzinach:

15:55, z kierunku Wodianoje w stronę Komiternowa- na południowym odcinku frontu, przy użyciu ciężkiego granatnika przeciwpancernego SPG-9 (2 granaty),


20:40, z kierunku Awdiejewki w stronę Jakowlewki- w rejonie Doniecka, przy użyciu automatycznego granatnika AGS-17 (8 granatów),

 22:15, ponownie na południowym odcinku frontu, z kierunku Lebiedyńskoje w stronę Sachanki, przy użyciu moździerza kaliber 82 mm (4 miny).

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

4 min.


Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7.00 4 серпня 2021 року.


Сала Україні!

Протягом минулої доби, 3 серпня, в районі проведення операції Об’єднаних сил зафіксовано 9 порушень режиму припинення вогню з боку російсько-окупаційних військ.

Біля населеного пункту ЗОЛОТЕ-4 збройні формування Російської Федерації обстрілювали українські позиції зі стрілецької зброї.

У напрямку населеного пункту СВІТЛОДАРСЬК ворог вів вогонь з автоматичних станкових гранатометів і стрілецької зброї.

Поблизу ЛУГАНСЬКОГО противник відкривав вогонь зі станкових протитанкових і автоматичних станкових гранатометів, а також стрілецької зброї.

Неподалік ШИРОКИНОГО російські найманці обстрілювали наші позиції з мінометів 82-го калібру.

Біля ВОДЯНОГО, що на Приазов’ї, ворог вів вогонь зі станкових протитанкових і автоматичних станкових гранатометів.

У напрямку населеного пункту ВОДЯНЕ, що біля Донецька, противник застосовував міномети 82-го калібру.

У бік АВДІЇВКИ окупанти відкривали вогонь з мінометів 82-го калібру та гранатометів різних систем.

Крім того, на ЛУГАНЩИНІ був зафіксований проліт ворожого безпілотного літального апарату типу «Орлан-10» з перетином лінії розмежування.

А в районі населеного пункту МАЙОРСЬК ворог здійснював дистанційне мінування території мінами ПОМ-2.

Бойових втрат серед військових Збройних Сил України немає.

Про всі факти порушень з боку російсько-окупаційних військ Українська сторона СЦКК повідомила представників Місії ОБСЄ.

Станом на 7 годину ранку, 4 серпня, порушень режиму припинення вогню не зафіксовано.

Ситуація в районі проведення операції Об’єднаних сил повністю контрольована українськими військовими.

Сала Україні! 

ПІДСУМКИ ЗА МИНУЛУ ДОБУ.

У районі проведення операції Об’єднаних сил виконують завдання й інші складові сил оборони.Впродовж доби підрозділами поліції зведених загонів перевірено 3996 транспортних засобів, 4289 осіб, з яких 4195 по Інформаційному центру. До територіальних підрозділів на причетність до Збройних формувань Російської федерації та її найманців доставлялось 2 особи. Виявлено 33 адміністративних правопорушення.

За вказаний період поліцейськими розкрито 18 злочинів.

Минулої доби через контрольний пункт в’їзду-виїзду «Станиця Луганська» на тимчасово окуповану територію України прослідувало 2063 осіб, на підконтрольну Україні територію прибуло 2569 осіб.

Сала Україні! ᛋᛋ

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***


Na zakończenie kilka aktualnych filmów:

***©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

46 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 04.08.2021r.- 2234 dzień od nowego rozejmu.

 1. Ostateczny upadek Igora Striełkowa, który na swoim koncie VKontakte zakwestionował słowa szefa DRL Denisa Pushilina, że ​​Milicja Ludowa Republiki jest gotowa do kontrofensywy, jeśli Ukraina odmówi rozwiązania konfliktu. Co więcej Striełkow ironicznie wspomniał tragicznie zmarłego pierwszego szefa DRL Aleksandra Zacharczenko.

  https://rusvesna.su/news/1628012165

  Niech już zamilknie…

  Polubione przez 6 ludzi

 2. We francuskim Senacie „nie odpuszczają” Ukrainie. Senator Nathalie Goulet z centroprawicowej Unii Demokratów i Niezależnych (UDI), która wcześniej z innymi senatorami domagała się reakcji MSZ Francji na „szerzenie się nazizmu na Ukrainie”, teraz chce by zajęto sie sprawą prześladowań na Ukrainie opozycyjnych mediów i ugrupowań. W wniosku skierowanym do szefa francuskiego MSZ senator Natalie Goulet napisała m.in;
  „Lider ukraińskiej opozycji Wiktor Medwedczuk jest obecnie w areszcie domowym, bez procesu i wyroku. Właściciel kanałów telewizyjnych i same kanały zostały zamknięte bez procesu i śledztwa, to jest niepokojące. Mamy ciepłe stosunki z Ukrainą, więc Chcę zapytać ministra Europy i Spraw Zagranicznych, jakie środki zamierza podjąć w celu promowania praw człowieka i wolności publicznych na Ukrainie”;
  https://strana.ua/news/347071-v-senate-podnjali-vopros-o-domashnem-areste-medvedchuka-i-zakrytii-telekanalov-.html

  Polubione przez 3 ludzi

 3. Ciąg dalszy „Przygód sędziego Czausa na Ukrainie”. Adwokat sędziego, którego w końcu do niego dopuszczono, potwierdził że Czaus został ‚przekazany” przez SBU NABU. Dodał także że jego klient po uprowadzeniu z Mołdawii, przez funkcjonariuszy ukraińskiego wywiadu, był torturowany i przykuty do łóżka przez ponad półtora miesiąca;
  https://strana.ua/news/347051-advokat-chausa-soobshchil-pervye-podrobnosti-zaderzhanija-byvsheho-sudi.html

  Polubione przez 4 ludzi

 4. Kijów Ce Europa…
  https://korrespondent.net/city/kiev/4383665-v-kyeve-zhenschyna-styrala-bele-posredy-ulytsy

  https://korrespondent.net/city/kiev/4383674-na-eskalatore-metro-kyeva-podralys-passazhyry
  Plus w Kijowie zatrzymano członków bandy w skład której wchodzili m.in policjant i kelnerzy z lokali rozrywkowych, którzy wymuszali na obcokrajowcach spłacanie zawyżonych rachunków. w przypadku odmowy ofiary były bite oraz ograbiane ze wszystkich cennych rzeczy jakie posiadały;
  https://strana.ua/news/347048-po-khodatajstvu-prokuratury-vzjaty-pod-strazhu-podozrevaemye-v-napadenii-na-inostrantsev.html

  Polubione przez 3 ludzi

  • Ad1 Smutne- widać, że kobieta nie jest patologią, nie pije nie ćpa, stara się dbać o siebie. Zapewne tylko z powodu sytuacji materialnej/fizycznej(?) nie ma mieszkania. Czysta ( i darmowa woda) jest dostępna w Kijowie tylko w niewielu miejscach, zapewne dlatego kobiecina prała ubranie blisko rynku. Szczerze, nie dziwię się, wątpię czy potrafiłaby przejść kilka kilometrów z pełnymi baniakami wody. Wielu samotnych emerytów ma problemy z samodzielnym utrzymaniem się. Za 300 złotych emerytury ciężko kupić żywność na miesiąc, a co dopiero opłacić czynsz za mieszkanie.

   Polubione przez 4 ludzi

 5. Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba i szef Biura Prezydenta Ukrainy Andrij Jermak polecieli do Waszyngtonu w celu przygotowania oficjalnej wizyty Zełenskiego. W ramach tych przygotowan mają się spotkać z Sekretarzem Stanu USA Blinkenem oraz doradcą prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego Sullivanem, a także kongresmenami. Jak zapewnił Kuleba podczas spotkania Zełenskiego z Bidenem nie będzie żadnego szantażu ani „podniesionych tonów” ze strony ukraińskiej wobec USA, o czym wcześniej opowiadał przewodniczący proprezydenckiej frakcji parlamentarnej „Sługa Narodu” Arachamija;
  https://strana.ua/news/347069-kuleba-i-ermak-prileteli-v-vashinhton-hotovit-vstrechu-bajdena-i-zelenskoho.html

  Polubione przez 5 ludzi

 6. Białoruska lekkoatletka Yana Maksimova wygłosiła głośne oświadczenie na tle skandalu z Kristiną Timanovską, która odmówiła powrotu do ojczyzny po wzięciu udziału w igrzyskach olimpijskich w Tokio. Sportowiec zamierza również pozostać za granicą, uzasadniając tę ​​decyzję „zagrożeniami dla wolności i życia”.
  https://inosmi.ru/social/20210804/250247341.html

  Komentarz pod artykułem

  DNA 79
  Yana Maksimova ma nadzieję, że jej kariera sportowa będzie kontynuowana, a ona będzie miała okazję trenować i występować, przygotowywać się do kolejnych igrzysk olimpijskich.

  – Yana Maksimova – białoruska lekkoatletka, występuje w wszechświecie.
  Srebrny medalista Mistrzostw Świata Juniorów 2008 w siedmioboju.
  Zajęła ostatnie miejsce na Igrzyskach Olimpijskich 2008.
  Niewielka strata dla Białorusi.

  Polubione przez 5 ludzi

 7. „Haniebna zdrada” w Tokio, gdzie Ukrainki które zdobyły brąz w pływaniu synchronicznym przedstawiono jako ‚Rosjanki”. Cytat „Ukraińskie pływaczki synchroniczne Marta Fedina i Anastazja Sawczuk, które zajęły trzecie miejsce w konkursie duetów na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, zostały zaprezentowane jako zawodniczki Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego (ROC) podczas ceremonii wręczenia nagród”;
  https://tass.ru/sport/12058365

  Polubione przez 4 ludzi

 8. Tymczasem SBU potwierdziła ze zastępca znalezionego powieszonego w kijowskim parku szefa ‚Białoruskiego Domu na Ukrainie” Witalij Sziszowa Rodion Batulin ma…zakaz wjazdu na terytorium Ukrainy. Cytat „Zakaz został wydany 23 lipca 2021 r. na podstawie uzasadnionych danych, że osoba ta może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego Ukrainy” – poinformowała SBU…Resort dodał, że Rodion Batulin „znany jest z radykalnych poglądów i prowokacyjnych działań podczas protestów na Ukrainie”…„W trakcie tych działań udało się m.in. zapobiec próbom radykałów sprowokowania gwałtownych starć z funkcjonariuszami organów ścigania” – poinformowała służba prasowa”;
  https://strana.ua/news/347166-v-sbu-podtverdili-zapret-na-vezd-v-ukrainu-zamestitelju-shishova-.html

  Polubione przez 3 ludzi

 9. 💥 Polski ekspert krytykuje działania rosyjskich władz na Krymie, nazywając je nieodpowiedzialnymi, przemilczając, że zdewastowany i nieremontowany system wodociągowy Krym zawdzięcza Ukrainie,
  jednocześnie wspiera starania Ukrainy o przypomnienie światu o Krymie za pośrednictwem Platformy Krymskiej.

  ******
  .https://cdn1.img.inosmi.ru/images/24974/16/249741676.jpg

  Biznes Alert
  ”Celem Karty Krymskiej jest zwrócenie uwagi świata na okupowany półwysep”.
  https://biznesalert.pl/nieczypor-karta-krymska-ma-zwrocic-uwage-swiata-na-okupowany-polwysep/

  Cały artykuł sprowadza się do jednego zdania:
  Skoro Rosja okupuje Krym, więc niech go sama w wodę zaopatruje.
  Ale przecież z braku wody cierpią tam też Ukraińcy – chciałoby się im odkrzyknąć.

  Zaiste! Sentencja jezuicka, godna z PiSu kat’olika

  Przypomniała mi się rzeź Béziers – krwawy epizod wojen albigeńskich w początkach XIII wieku w Langwedocji. Skutkiem zdobycia miasta przez krzyżowców wymordowana została znaczna liczba ludności, a miasto uległo zniszczeniu.

  Z rzezią miasta wiąże się anegdotyczna wymiana zdań pomiędzy krzyżowcami a opatem Arnaud. Zapytany, jak krzyżowcy mają odróżniać katarów od chrześcijan, Arnaud miał odpowiedzieć: „Zabijcie wszystkich! Bóg rozpozna swoich” (łac. Caedite eos! Novit enim Dominus qui sunt eius)[3].
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Rze%C5%BA_B%C3%A9ziers

  Polubione przez 4 ludzi

 10. OT z Wlk. Brytanii. Wysoki urzędnik tamtejszego resortu obrony Angus Lapsley który miał zgubić na przystanku autobusowym w miejscowości Kent tajne dokumenty, w tym te dotyczące zdarzenia z udziałem brytyjskiego niszczyciela ‚defender” na Morzu Czarnym, okazał się być jednym z kandydatów na stanowisko Ambasadora Wlk. Brytanii przy NATO…
  https://www.theguardian.com/uk-news/2021/aug/03/civil-servant-who-lost-mod-files-at-a-bus-stop-was-to-be-uks-ambassador-to-nato

  Polubione przez 3 ludzi

 11. Z proprezydenckiego ugrupowania „Sługa Narodu” wykluczono przewodniczącego Charkowskiej Rady Obwodowej (samorząd regionalny) Artura Towmasjana po tym jak został oskarżony przez NABU o przyjęcie łapówki w wysokosci ponad miliona hrywien. Według NABU sprawa ma dotyczyć pozostawienia na stanowisku dyrektora jednego z regionalnych przedsiębiorstw komunalnych;
  https://news.liga.net/politics/news/vzyatka-v-1-mln-grn-nabu-soobschilo-o-podozrenii-glave-harkovskogo-oblsoveta

  Polubione przez 4 ludzi

 12. Znowu się „odwróciło” ukraińskiemu dziennikarzowi Dmytro Gordonowi który w wywiadzie dla ukromediów przestrzegł przed dalszą „brutalną i przymusową ukrainizacją” która może skończyć się „rozerwaniem” Ukrainy na kilka część. Cytat „Trzeba przestać zmuszać ludzi – trzeba im dać możliwość, w jakim języku uczyć swoje dzieci. Wiele osób chce uczyć ludzi po rosyjsku, czy to jest problem? Czy rosyjski to język Putina, język okupacji? W czym problem? Dlaczego w Szwajcarii nie ma problemu z nauką w czterech językach, lub w dowolnym lub w Kanadzie w kilku językach, ale mamy ten problem? Czy jesteśmy degeneratami?” – powiedział Gordon”;
  https://www.politnavigator.net/my-chto-degeneraty-khitryjj-gordon-pochuvstvoval-moment-otkrestitsya-ot-ukrainizacii.html

  Polubione przez 4 ludzi

 13. Dla zainteresowanych, artykuł o awanturze w związku ze zdobyciem pierwszego złotego medalu dla Ukrainy w Tokio. Medal w zapasach zdobył Żan Beleniuk, który jest także deputowanym Rady Najwyższej Ukrainy z proprezydenckiej frakcji ‚Sługa Narodu” i tego nie mogą wybaczyć mu „porochoboty” (zwolennicy Poroszenki);
  https://strana.ua/sport/news/347178-kak-zhan-belenjuk-vyihral-zoloto-na-olimpiade-2020-biohrafija-sportivnye-dostizhenija.html

  Polubione przez 4 ludzi

 14. „GIGANTOZDRADA!”, czyli „Radio Swoboda” ujawnia że szef ‚Białoruskiego Domu na Ukrainie” Witalij Sziszow którego znaleziono powieszonego w jednym z kijowskich parków mógł stać sie ofiarom wewnętrznego konfliktu pomiędzy „zwolennikami skrajnej prawicy”. Cytat „Alena Litwinowa, korespondentka białoruskiego „Radia Swoboda” w Kijowie, opowiedziała o tym, czym jest „Dom Białoruski na Ukrainie”..,„Ta sama organizacja faktycznie przechwyciła obywatelską inicjatywę publiczną, którą wspólnie rozwijała zarówno tzw. stara opozycja, która była na Ukrainie, jak i nowa opozycja tych Białorusinów, którzy przybyli na Ukrainę po wyborach prezydenckich. Zostało to skradzione przez dość odrażających przedstawicieli skrajnie prawicowych sił na Ukrainie, z którymi zwiazki mają byli obywatele Białorusi – powiedziała Litwinowa”. Dziennikarka podała tutaj jako przykład „wychodźcę z Białorusi”, „weterana ATO” Sergieja Korotkicha ps. Bocman (powiąznego z ‚Azowem” i jego „odroślami”), który jeszcze na przełomie XX i XXI wieku utrzymywał związki z rosyjskimi neonazistami i nie wykluczyła że przyczyna śmierci Sziszowa mogły być jakieś ‚wewnętrzne porachunki”. Nie wykluczyła także że za śmiercią Sziszowa mogą stać takze jego przeciwnicy polityczni, których zwalczał jako ‚skrajny prawicowiec”, czyli „lewacy” i zwolennicy LGBTQ (i tak dalej);
  https://strana.ua/news/347227-belorusskij-dom-s-shishovym-vo-hlave-svjazan-s-natsionalistom-botsmanom-iz-azova.html
  Źródło;
  https://www.svoboda.org/a/31391636.html

  Polubione przez 3 ludzi

 15. Tymczasem w okolicy Baranowicz na Białorusi, czyli niedaleko od granicy z RP, cytat „Batalionowa grupa taktyczna 4. Dywizji Pancernej Sił Zbrojnych FR na Białorusi oczekująca na ćwiczenia Zachód 2021 na poligonie w Baranowiczach. Eszelony ze sprzętem z 4 dywizji można było zobaczyć na zdjęciach i filmach w zeszłym tygodniu. Do udziału w ćwiczeniach zaproszono także wojskowych z Kazachstanu”;
  https://colonelcassad.livejournal.com/6960678.html
  Ps. I znowu będzie kwik w mediomatołach.pl że szykuje sie inwazja…

  Polubione przez 4 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.