Wojna domowa na Ukrainie 15.08.2021r.- 2245 dzień od nowego rozejmu.


„Niemy krzyk”– dzień 512.

Przedstawiciele Ukrainy nie rezygnują z prób zaistnienia w oczach społeczności światowej jako zaniepokojonych eskalacją na linii kontaktu, do której sami celowo doprowadzili. 

Po raz drugi Kijów wystąpił z „inicjatywą pokojową” zwołania nadzwyczajnego posiedzenia grupy roboczej ds. bezpieczeństwa w formie wideokonferencji, motywując swoją propozycję rzekomo wcześniej przyjętej jakiejś decyzji o powrocie do rygorystycznego zawieszenia broni, oświadczył przedstawiciel DRL w grupie roboczej ds. bezpieczeństwa Aleksiej Nikonorow.

„Odbywa się to na tle faktu, że od ponad dziewięciu miesięcy Ukraina na wszelkich spotkaniach, zarówno zwykłych, jak i nadzwyczajnych, wykazywała zupełny brak zainteresowania wynikami prac, w szczególności blokując nasze merytoryczne propozycje pisemne w sprawie uruchomienie mechanizmu dwustronnej interakcji w celu reagowania na naruszenia i ich weryfikacji.

Jednocześnie trwa ostrzał ze strony ukraińskiej. Przypomnijmy, że od poprzedniej podobnej inicjatywy zwołania nadzwyczajnego spotkania, od 28 lipca zginęła spokojna kobieta, a mężczyzna został ranny na południu DRL od ognia USZ, zginęło dziesięciu obrońców oraz czterech obrońców republiki zostało rannych, 22 domy zostały uszkodzone.

Tak jak poprzednio, obecną inicjatywę strony ukraińskiej uważamy za bezsensowną próbę stworzenia pozorów bardzo aktywnej działalności, wykorzystując fakt, że nadal przestrzegamy wszystkich zawartych porozumień.

Ale takimi saltami w negocjacjach nie uda się zwieść mieszkańców w strefie frontowej. Codziennie słyszą i widzą, kto i skąd strzela. Dlatego jeśli strona ukraińska naprawdę chce pokoju, niech po prostu wróci do ścisłego przestrzegania umów i przestanie strzelać do ludności cywilnej”– powiedział Aleksiej Nikonorow.

https://dnronline.su/ukraina-na-ljubyh-zasedaniyah-demonstriruet-polnoe-otsutstvie-zainteresovannosti-v-rezultatah-raboty-aleksej-nikonorov/

*

A na ługańskim odcinku frontu, Kijów zaprosił obcokrajowców do rozminowania w strefie „OPS”.

Ukraińskie dowództwo zaprosiło brytyjsko-amerykańską organizację HALO Trust do rozminowywania w strefie tzw. Połączonych Sił Operacyjnych. 

W obszarze odpowiedzialności 30 brygady w pobliżu osady Nowoługańskoje prace rozminowujące rozpoczeli przedstawiciele brytyjsko-amerykańskiej organizacji HALO Trust”– poinformował na briefingu dla mediów oficjalny przedstawiciel Milicji Ludowej ŁRL, Iwan Filiponenko.

Rzecznik dodał, że dowództwo „OPS” zwróciło się o pomoc w rozminowaniu do kierownictwa Państwowego Pogotowia Ratunkowego Ukrainy w „obwodzie ługańskim” i międzynarodowych organizacji humanitarnych „z powodu masowego eksploatowania tego obszaru, prowadzącego do śmierci i urazy żołnierzy Ukraińskich Sił Zbrojnych”.


Natomiast w DRL uznano, że ukraińscy wojskowi, którzy przeszli na stronę republiki, mogą zamieszkać i pracować na jej terytorium.

Żołnierze Ukraińskich Sił Zbrojnych, którzy przeszli na stronę DRL, mogą zostać zwolnieni i nadal mieszkać na terytorium republiki, jeśli okażą się niewinni w dokonywaniu zbrodni na ludności Donbasu. 

„Nasze służby specjalne ustalają udział Witalija w zbrodniach przeciwko DRL, co pozwoli na podjęcie dalszej decyzji o jego losie. W przypadku braku faktów dotyczących takich zbrodni zostanie zwolniony i będzie mógł dalej żyć w DRL”– poinformował wczoraj wiceszef Departamentu Milicji Ludowej DRL, Eduard Basurin.

Do dezercji z USZ na stronę republiki doszło w dniu 11 sierpnia. Przyczynami ukraińskiego żołnierza jest niski poziom wsparcia materialnego w Ukraińskich Siłach Zbrojnych, pozorowaniem relacji oraz brakiem jakiejkolwiek ochrony ze strony struktur dowodzenia i władzy.


Żołnierz ukraiński, który przeszedł na stronę DRL, przekazał dużą ilość oficjalnych dokumentów z różnymi stopniami tajności.

„Ważne jest, aby pamiętać, że w celu potwierdzenia dobrowolności przejścia Witalij przekazał nam dużą liczbę oficjalnych dokumentów jego powiązania z różnymi etykietami bezpieczeństwa, ujawniającymi strukturę organizacyjną i sztabową jednostek, walkę i siłę, a także dane osobowe personelu wojskowego i potwierdzające ich udział w zbrodniach przeciwko ludności Donbasu”– powiedział Basurin.

„Teraz dokumentacja jest badana przez specjalistów. Sprawdzany jest także udział żołnierza w zbrodniach przeciwko DRL”– dodał Basurin.

Poza tym, jak wynika w wczorajszego raportu SMM OBWE, na donieckim odcinku frontu, obserwatorzy odnotowali zagłuszanie sygnału bezzałogowych statków powietrznych małego i średniego zasięgu- należących do SMM OBWE, podczas lotów w rejonie miejscowości Krasnogorowka, Suchaja Bałka i Mirnoje.

Ponadto obserwatorzy odnotowali obecność sprzętu USZ z naruszeniem ustalonych linii wylotowych oraz w strefie bezpieczeństwa, w tym na dworcu kolejowym, w pobliżu obszarów mieszkalnych i w pobliżu osiedli:

-6 dział przeciwpancernych (MT-12 „Rapier”, 100 mm) i 29 bojowych wozów opancerzonych na stacji kolejowej w osadzie Konstantinowka,

-13 bojowych wozów piechoty w pobliżu miejscowości Walentinowka,

-3 opancerzone wozy naprawcze i ratownicze (BREM-1) w pobliżu miejscowości Nowosiełowka II,

-1 samobieżne działo przeciwlotnicze (ZSU 23-4 „Sziłka”, 23 mm) w pobliżu osady Czernienko.  

Dodatkowo w dniu wczorajszym na donieckim odcinku frontu USZ 3 razy naruszały warunki zawieszenia broni w wyniku czego na terytorium DRL spadło 12 pocisków.

Ostrzały przeprowadzono w następujących godzinach:

13:10, z kierunku Marinki w stronę terenu osiedla mieszkaniowego przy kopalni Trudowskaja- na obrzeżach Doniecka, przy użyciu ręcznego granatnika przeciwpancernego RPG-7 (4 granaty),

19:18, z kierunku Starognatowki w stronę Biełej Kamineki- na południowym odcinku frontu, przy użyciu moździerza kaliber 120 mm (5 min),

21:35, z kierunku osady Opytnoje w stronę wioski Wiesiełoje- na północno-zachodnich obrzeżach Doniecka, przy użyciu podlufowego granatnika GP-25 (3 granaty).

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

6 min.


Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7.00 15 серпня 2021 року.


Сала Україні!

Протягом минулої доби, 14 серпня та станом на 7 годину ранку 15 серпня, в районі проведення операції Об’єднаних сил порушень режиму припинення вогню з боку російсько-окупаційних військ не зафіксовано.

Українські воїни контролюють ситуацію в районі проведення Операції об’єднаних сил з відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації та дотримуються режиму припинення вогню.

Сала Україні! 

ПІДСУМКИ ЗА МИНУЛУ ДОБУ.

У районі проведення операції Об’єднаних сил виконують завдання й інші складові сил оборони.Впродовж доби підрозділами поліції зведених загонів перевірено 4021 транспортних засобів, 4671 особу, з яких 4589 по Інформаційному центру. До територіальних підрозділів на причетність до Збройних формувань Російської федерації та її найманців доставлялось 2 особи. Виявлено 33 адміністративних правопорушень

.За вказаний період поліцейськими розкрито 20 злочинів.

Минулої доби через контрольний пункт в’їзду-виїзду «Станиця Луганська» на тимчасово окуповану територію України прослідувало 1329 осіб, на підконтрольну Україні територію прибула 1421 особа. А через контрольний пункт в’їзду-виїзду «Щастя» та «Новотроїцьке» на підконтрольну Україні територію прибуло по 2 особи.

Сала Україні! ᛋᛋ

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***


Na zakończenie kilka aktualnych filmów:

***


***

©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

55 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 15.08.2021r.- 2245 dzień od nowego rozejmu.

 1. Rozhisteryzowana Timanowska prosi o powrót na Białoruś – wpuścić ją?

  Artemon
  Dzisiaj 10:20

  Rozhisteryzowana Krystyna Timanowska, która wywołała międzynarodowy skandal na olimpiadzie, chce teraz wrócić na Białoruś, do swojej rodziny, „domu”. Co więcej, jej mąż (tu biedny człowiek) również został zmuszony do pilnego spakowania się i odejścia za głupią kobietą.

  W Polsce sportowiec nie bardzo to lubił. Mówi, że przestała być zauważana. Co jest logiczne. Wykonała pracę. Można iść. Bardzo zależy jej na tym, żeby Łukaszenka jej wybaczył i „oddał wszystko z powrotem” – tak właśnie umieściła to w wywiadzie na konferencji prasowej dla dziennikarzy i blogerów w Polsce.

  Kristina Timanovskaya powiedziała, że ​​„Krytyka przywództwa na Instagramie w tak emocjonalnym stanie nie była najmądrzejszym posunięciem. Ale moja dyskwalifikacja, przymusowe odejście, dyskredytacja w państwowej telewizji – po co to wszystko?! ”- relacjonuje Timanovskaya. I woła, że ​​gdyby nie jej emocjonalność, nie byłoby międzynarodowego skandalu.

  Na pytanie, czy chciałaby wrócić na Białoruś, Kristina Timanovska odpowiada twierdząco i mówi, że tam jest jej dom.
  Ale teraz, po skandalu na całym świecie na olimpiadzie, jej domem jest Polska. Albo Ukraina.

  Zwykle w Polsce lądują wszyscy, którzy w Rosji czy na Białorusi wywołali narodowy szum.

  https://cont.ws/@Artemon/2061940

  Polubione przez 3 ludzi

 2. Witam,
  Takie OT militarne
  Jak podało Radio Swoboda, powołując się na źródło w Ministerstwie Obrony Ukrainy, Kijów dokonał wyboru uzbrojenia do korwet typu Ada, które zakontraktowano w Republice Turcji.
  Zgodnie z doniesieniami ukraińskiej stacji radiowej, dwie korwety typu Ada otrzymają uzbrojenie w całości pochodzące od producentów zachodnich.
  Zasadniczym rakietowym systemem uderzeniowym będą pociski przeciwokrętowe Boeing Defense, Space & Security RGM-84 Harpoon w nieznanej wersji. Nie jest też jasne, czy będą nowe, czy pochodzące z nadwyżek sprzętowych US Navy.
  https://zbiam.pl/ukraincy-wybrali-uzbrojenie-do-swoich-korwet/

  Polubione przez 3 ludzi

 3. Co do tego filmu Jana Pińskiego o zapędach totalitarnych Kaczyńskiego to dało się słuchać dopóki nie wystrzelił z porównaniem do modelu władzy obowiązującego w Rosji i Białorusi. Niestety dalej nie da się tego słuchać, bo śmierdzi rusofobią.

  Polubione przez 3 ludzi

 4. OT z Afganistanu, czyli talibowie już w Kabulu…
  https://www.reuters.com/world/asia-pacific/taliban-have-started-entering-kabul-all-sides-afghan-interior-ministry-2021-08-15/
  …liderzy ruchu wydali proklamację w której m.in zadeklarowali powstrzymanie się od przemocy w stolicy i umożliwienie bezpiecznego przejścia każdemu, kto zdecyduje się opuścić Afganistan, powszechną amnestię dla swoich przeciwników;
  https://strana.ua/news/348750-posle-nastuplenija-na-kabul-taliby-vypustili-proklamatsiju-.html
  Ps. Naprawdę powinna zostać powołana specjalna międzynarodowa komisja która powinna zbadać na co poszły te wszystkie miliardy wydane na wojnę i „budowę demokracji” w Afganistanie…

  Polubione przez 3 ludzi

 5. No nie! Za bardzo się pogrążacie w tej polityce.
  Koniecznie muszę muzyką poważną wyciszyć wam emocję
  i na doczesne powaby życia przekierować Wam uwagę…

  Polubione przez 3 ludzi

 6. Jest sukces?
  Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) ogłosiła za pośrednictwem komunikatu prasowego, że udało im się skutecznie rozbić “sieć tajnych giełd kryptowalutowych w Kijowie”. Agencja stwierdziła również, że giełdy były zaangażowane w inną nielegalną działalność finansową.
  Według SBU, operacja odnotowała miesięczny obrót w sieci w wysokości ponad 1 mln dolarów. Dzięki otrzymywaniu do 10% odsetek od każdej transakcji na swojej platformie. Pieniądze te były częściowo wykorzystywane do finansowania “prowokacji z okazji Dnia Niepodległości Ukrainy”, jak twierdzi SBU.
  https://pl.investing.com/news/cryptocurrency-news/sluzby-bezpieczenstwa-ukrainy-rozbijaja-syndykat-prania-kryptowalut-295426

  Polubione przez 3 ludzi

 7. Jeszcze taki news o Afganistanie.
  BBC przedstawiło mapkę z informacjami, które prowincje/tereny zostały już zdobyte, o które trwają walki, a które są (jeszcze) pod kontrolą rządową.
  To już koniec-wszystkie większe miasta (oprócz stolicy?) są pod kontrolą Talibów. Jeszcze trwają negocjacje lokalnych przywódców prowincji z liderami Talibów, ale do końca tygodnia cały kraj będzie już pod kontrolą powstańców.
  Z tego co publikuje zagraniczna prasa (przecieki medialne) wynika, że kraje „demokratyczne” ewakuują swoich dyplomatów. Brakuje jednak środków i czasu na ewakuację personelu pomocniczego- Afgańczycy, którzy pracowali dla zachodnich partnerów zostaną zostawieni sami sobie (!).
  Były pomysły, aby przekazać uchodźców do „zaprzyjaźnionych” krajów takich jak Katar czy Pakistan, ale plan nie wypalił-tempo ofensywy Talibów było tak szybkie. Nie udało się zorganizować relokacji cywilów.
  https://www.bbc.com/news/world-asia-57933979
  https://www.bbc.com/news/world-asia-58219169

  Polubione przez 3 ludzi

 8. Jeszcze taka ciekawostka

  „Afgańska armia oddała talibom dawną amerykańską bazę Bagram, w której znajduje się 5 tys. więźniów, w tym zarówno bojownicy Państwa Islamskiego, jak i talibowie. Źródła dyplomatyczne podały, że tymczasowym rządem Afganistanu pokieruje mieszkający w USA Ali Ahmad Jilali.”
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ali_Ahmad_Jalali
  Komentarz: To jakaś parodia. władze USA będą udawały, ze krajem rządzi facet ,który nie przyjeżdżał do Afganistanu od 2005 roku! Większość młodych bojowników Talibanu zapewne nawet nie wie kim jest ten człowiek. I czym miałby dowodzić ten Pan? Wojska juz nie ma ,policji nie ma, może jakieś konta na Kajmanach zostały, a nie te też są puste, bandy urzędników zrabowały również i to. W dodatku nikomu nie chce przejść przez gardło słowo „ewakuacja” więc nazywają wywożenie urzędników z Kabulu: reorganizacją i zmniejszaniem liczby etatów.

  Polubione przez 4 ludzi

 9. Tymczasem na Ukrainie. Na werandzie należącego do niego domu znaleziono zastrzelonego burmistrza Krzywego Rogu Konstantyna Pawłowa działacza opozycyjnego ugrupowania „Opozycyjna platforma – Za życie”. Przy zwłokach burmistrza miano znaleźć „broń”, a policja rozpatruje wersje samobójstwa oraz zabójstwa…
  https://strana.ua/news/348783-konstantin-pavlov-pohib-mer-krivoho-roha-versii-hibeli.html
  …okazuje sie jednak że po postrzale burmistrz miał przejść jeszcze około 10 metrów;
  https://strana.ua/news/348790-konstantin-pavlov-mer-krivoho-roha-uspel-projti-10-metrov-posle-vystrela.html
  Dla zainteresowanych informacje o zmarłym;
  https://strana.ua/articles/analysis/348794-mer-krivoho-roha-konstantin-pavlov-umer-vse-podrobnosti-zhizni-i-smerti.html

  Polubione przez 3 ludzi

 10. A jednak są w Afganistanie masowę egzekucje.

  Pułkownik CassadPułkownik Cassad
  Wczoraj 20:15

  💥 Masowa egzekucja w Gaznii

  .https://pbs.twimg.com/media/E8sJdGIXsAkhApl.jpg
  Wśród miejscowych milicji, które się poddały, talibowie znaleźli kilka osób, które na początku roku sfilmowały palenie ciał talibów (zabitych podczas walk z armią afgańską) i umieściły te filmy na portalach społecznościowych.
  Niektóre z nich zostały zidentyfikowane przez jeden z filmów, po czym szybko zostały rozstrzelane masowo. Stąd morał, jeśli kręcisz film ze spaleniem zwłok innych ludzi, rozważ możliwość, że później będą mogli nakręcić z tobą film.
  Podobnie jak w przeszłości, Talibowie stosują strategię kija i marchewki – bezwzględną i demonstracyjną brutalność wobec otwartych wrogów związanych z administracją rządową i okupacyjną oraz ostentacyjną miękkość wobec niezdecydowanych i przypadkowych jednostek.
  .https://pbs.twimg.com/media/E8sJcSXWUAA8FIF.jpg

  W Kandaharze talibowie wydalają kobiety pracujące w bankach. Według talibów kobiety nie powinny pracować w bankach.
  Urzędnikom lokalnym wydano tak zwane „karty ułaskawienia” lub „karty amnestii”. Urzędnicy, którzy otrzymali je od lokalnego gubernatora talibów, mogą nadal pracować na swoich poprzednich stanowiskach, ale nie podlegają już rządowi, ale urzędnikom mianowanym przez talibów. W związku z tym na czele rady regionalnej Heratu pod rządami talibów stoi ta sama osoba, która kierowała radą regionalną pod rządami Kabulu.

  Czytaj całość:
  https://cont.ws/@colonel-cassad/2061021

  Polubione przez 4 ludzi

 11. W rosyjskiej prasie nieskrywana ,,radocha” z blamażu amerikańcew w Afganistanie, którą możną z trawestować jednym zdaniem:
  Аналогов в мире нет

  💥 Świat nigdy nie widział większej hańby

  W Afganistanie wydano bilion dolarów w ciągu dwudziestu lat, a wszystko to jest pod ogonem Talibów w ciągu trzech tygodni. Nikt nawet nie próbuje obliczyć, ile broni i sprzętu tam wrzucono. Wszystko to jest teraz w posiadaniu talibów.

  Świat nigdy nie widział większej hańby niż ta – hańba USA
  przywódcy talibów w pałacu prezydenckim w Afganistanie.

  za kilka godzin – to będzie nowy prezydent kraju, do którego cały „cywilizowany świat” ustawi się, by uścisnąć dłoń.

  Stany Zjednoczone błagają talibów, aby nie rozpoczynali jeszcze egzekucji zgodnie z prawem szariatu, dopóki amerykańscy dyplomaci nie opuszczą Afganistanu.

  Z tym wszystkim konferencja prasowa Bidena, która odbyła się wczoraj:
  .https://www.youtube.com/watch?v=3hLdSN1ip2s

  A talibowie ucztują w pałacu marszałka Dostuma, wychowanego przez Amerykanów, który uciekł do Uzbekistanu.
  .https://www.youtube.com/watch?v=7fGWGtEqjls

  Czytaj:
  https://cont.ws/@Cherchill/2062148

  Polubione przez 5 ludzi

 12. OT z naszego nieszczęsnego kraju w sprawie Afganistanu czyli „znalezione w internecie” cytat ‚W 2001 r. LESZEK MILLER i SLD wysłało żołnierzy polskich do AFGANISTANU jedynym liczący się politykiem KRYTYKUJĄCYM TEN POMYSŁ był …. ANDRZEJ LEEPER. Dzisiaj CZARZASTY i s-ka ma tyle GORZKICH SŁÓW DO POWIEDZENIA szkoda że nie o sobie”

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.