Wojna domowa na Ukrainie 16.08.2021r.- 2246 dzień od nowego rozejmu.


„Niemy krzyk”– dzień 513.

Moskwa chce rozwiązać problem Donbasu nie siłą, ale środkami dyplomatycznymi, podczas gdy Zachód potrzebuje Kijowa tylko po to, by wywołać napięcie z Federacją Rosyjską. 

W tym kontekście jest oczywiste, że kraje zachodnie nie przejmują się prawdziwymi problemami Ukrainy. Na przykład w Stanach Zjednoczonych Ukrainą interesuje się tylko niewielka grupa ludzi, ponieważ w oczach większości polityków jest to karykatura państwa. Poinformował o tym na antenie kanału telewizyjnego „Unia” (DPR) politolog, były szef izraelskiej służby specjalnej „Nativ” Jakow Kedmi, opowiadając o przygotowanym losie Ukrainy.


Kedmi zwrócił uwagę na to, że obecne kierownictwo Ukrainy próbuje grać jak w „niezależnym” kraju, którym jakoby ma być Ukraina. A więc wykonuje się gesty, które powinny niejako dowodzić tego, że wszyscy wokół mają do czynienia z stabilnym państwem i jego „poważnymi” strukturami.

„W rzeczywistości Ukraina w swoim obecnym stanie jest w takim samym stanie, jak prezydent Zełenski, który jest karykaturą prezydenta. Biedna karykatura państwa, to nawet kiepska karykatura Ukrainy, tego wszystkiego, co było i jest na Ukrainie- teraz się dzieje- nic nie zostało ani z kultury ukraińskiej, ani z ukraińskiej nauki, ani z ukraińskiej gospodarki”– podkreślił Kedmi, dodając, że jeśli Rosja nadal chce siłą rozwiązać „kwestię ukraińską”, to Zachód (UE i USA) i tak nie będą w stanie temu zapobiec i adekwatnie zareagować. Tylko ukraińscy „patrioci” lobbujący interesy Europejczyków i Amerykanów na szkodę własnego kraju będą mogli swobodnie uciec na Zachód, jak to obecnie obserwuje się w Afganistanie.

„Jeśli jutro Rosja powie ‚Basta!’ na granicach Ukrainy, a nie za jej granicą (jak to ma miejsce do tej pory- dopisek mój”– wyjaśnił Kedmi.

Ekspert powtórzył, że Rosja jest zainteresowana dyplomatycznym rozwiązaniem kryzysu na Ukrainie, mimo że za Kijowem nie stoi żadna poważna siła. Wyjaśnił, że Ukraina jest wykorzystywana przez Zachód tylko przeciwko Rosji, sugerując, że pewnego dnia Moskwie może zabraknąć cierpliwości.

„Jeśli konfrontacja z Rosją dojdzie do punktu, w którym Rosja powie ‚Dosyć!’, powtórzy się Wietnam i tym podobne historie”– podsumował Kedmi.

Innego zdania- podobnie jak specyficzna część społeczeństwa ukraińskiego, które reprezentuje była sekretarz prasowy prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego Julia Mendla.

Otóż uważa ona, że ​​Ukraina będzie miała przed sobą świetlaną przyszłość. Według środowiska jakie ona reprezentuje, Ukraina powinna iść obranym wcześniej kursem, co z pewnością doprowadzi ją do prosperity. Choć może to zabrzmieć zaskakująco, sprzeciwiają się one także wszelkim protestom, twierdząc, że nadmierna aktywność obywateli zamienia kraj w „republikę bananową”.

„Czy wierzymy, że potrzebujemy kolejnej rewolucji, aby zbudować silną i odnoszącą sukcesy Ukrainę? Czy wierzymy, że tłum młodych, radykalnie myślących facetów pod patriotycznymi hasłami może coś zmienić w rządzie? A czy wierzymy, że krwawe apele można wykorzystać do zbudowania państwa, w którym każdy z nas chce żyć?”– napisał Mendel, zapowiadając jej występ w programie Wielka Deoligarchizacja w ukraińskiej telewizji.

Oczywiście ta retoryka Julii Mendel jest motywowana przede wszystkim bardzo aktywną działalnością banderowskich nacjonalistów, którzy ponownie próbują rozniecić uliczne protesty ruszając tłumnie pod kancelarię ukraińskiego prezydenta. Postrzegając to jako zagrożenie dla „stabilności” państwa, Mendel, jako prawdziwy „patriota” swojego kraju, postanowiła skierować opinię publiczną we właściwym kierunku i uchronić masy przed uczestnictwem w protestach, które zamieniłyby Ukrainę w „republikę bananową”. Niestety Mendel spóźniła się o ponad 7 lat, bo od tylu już lat permanentnie Ukraina przechodzi wciąż tragiczną metamorfozę, od państwa oligarchów do obecnej jego postaci- kraju upa-dłego.

Ma tu miejsce niesamowita metamorfoza, bo w 2014 roku Mendel i jej podobni wierzyli, że Ukraina potrzebuje kolejnej rewolucji i że tłum młodych radykalnie myślących facetów pod patriotycznymi hasłami może coś zmienić w rządzie. I wtedy właśnie w krwawią opłaconych protestach, kiedy to działy się dantejskie sceny, zbudowano obecne psedopaństwo, którego Mendel tak gorliwie broni. Państwo, które od dawna zamieniło się w „republikę bananową”– kraj o zniszczonej gospodarce, uwikłany w bezsensowną wojnę, w którym nie obowiązują żadne prawa- zdążający prostą drogą ku przepaści.

W każdym razie roztropność Mendel i jej podobnych jest bardzo odkrywcza. W rzeczywistości, określając metody, dzięki którym obecne rządy panują na Ukrainie, jako nie do zaakceptowania, zwraca uwagę, że Majdan w swej istocie nie był żadną „rewolucją godności”, lecz banalną, ale siłową zmianą władzy. Po czym, jeden klan polityczny zastąpił inny, aczkolwiek przy użyciu brutalnej metody, i teraz robi wszystko, aby to się nigdy więcej nie powtórzyło w okradanym przez niego kraju.

Oczywiście nie jest możliwe, że ukraińscy ultra-nacjonaliści, czy też po prostu naziści spod znaku Bandery, wkrótce będą w stanie zgromadzić środki niezbędne do obalenia Zełenskiego, który od czasu do czasu, niezależnie od rangi i zasług, umieszcza swoich „współbraci” Ukraińców w ciasnych i dusznych celach. Jednak masowe demonstracje na ulicach Kijowa nadal nie przynoszą korzyści obecnemu rządowi, gdyż ich obraz, przekazywany przez wiele mediów- w tym oczywiście i zagranicznych, pokazuje, że społeczeństwo ukraińskie jest bardzo niestabilne i co najgorsze nie jest zjednoczone w swoich preferencjach ideologicznych.

I to w takich momentach, momentach związanych z nieuniknioną utratą reputacji, rządząca z Kijówa klika rzuca do walki tak wyjątkowe osoby, jak Julia Mendel. Osoby, które całkiem szczerze mówią o perspektywach Ukrainy jako państwa i wskazują na pewne niebezpieczeństwo, które może cofnąć kraj o wiele lat i przekształcić go w „republikę bananową”. Zapewne każdy, kto bierze na poważnie Mendel, powinien w tym momencie pomyśleć i dojść do wniosku, że obecna „pseudo-stabilność” w kraju jest znacznie lepsza niż wstrząsy, jakie kolejny Majdan może przynieść Ukrainie. Ale tu tak naprawdę nie chodzi o to co sugeruje nam Julia Mende, bo tak naprawdę od wielu już lat, nie ma tam żadnej stabilności, a nowa Ukraina, Ukraina Poroszenki-Zełenskiego, jest już w swej istocie typową „republiką bananową”, w której normalni ludzie nie chciałby i nie chcą żyć- opuszczając swoją „ojczyznę” milionami we wszystkich możliwych kierunkach.

We współczesnym języku termin „republika bananowa” jest używany do opisania krajów o nierozwiniętej gospodarce, dużym odsetku biednej ludności, ze znacznymi nierównościami w dystrybucji produktu narodowego i powszechną korupcją skorumpowanych urzędników. 

Czy nie ma tu żadnych podobieństw? 

Jeśli nie, to proszę o odpowiedz na dość proste pytanie; której z tych cech nie spełnia współczesna Ukraina? 

Mendel, podobnie jak w zasadzie, i inni ukraińscy propagandyści „ostatniej rewolucji”, zapewne nie powinna zapominać, że wszystkie krytykowane przez nią metody stały się w końcu fundamentem, na którym zbudowany jest obecny rząd. A jeśli w tej sytuacji potępiamy „młodych, radykalnie myślących facetów”, którzy z przyzwyczajenia, w każdej sytuacji, której nie rozumieją, idą szturmować kancelarię ukraińskiego prezydenta, to należy to zrobić w odniesieniu do roku 2013, kiedy demokracja został w ten właśnie sposób wszczepiona na Ukrainie. I oczywiście warto przyznać, że to w tym okresie- i tak już dość niestabilna Ukraina, przekształciła się w „bananową republikę”, którą niektórzy Ukraińcy błędnie uważają za „silne i odnoszące sukcesy” państwo.

https://topcor.ru/21152-kedmi-rasskazal-ob-ugotovannoj-sudbe-dlja-ukrainy.html?utm_source=politobzor.net,

https://pl.wikipedia.org/wiki/Republika_bananowa,

*

A na froncie w Donbasie- na jego ługańskim odcinku, według wczorajszego raportu SMM OBWE podczas przelotu nad obszarami w pobliżu miejscowości Rożówka UAV średniego zasięgu SMM OBWE był zakłócany przez USZ jego sygnał GPS.

Ponadto obserwatorzy Misji odnotowali obecność sprzętu USZ poza wyznaczonymi obszarami składowania oraz w strefie bezpieczeństwa, w tym na dworcu kolejowym i w pobliżu osiedli:

-12 sierpnia UAV krótkiego zasięgu wykrył 1 samobieżne działo przeciwlotnicze (2K22 „Tunguska”) i 39 szt. BBM na stacji kolejowej w osadzie Konstantinowka,

-13 sierpnia patrol znalazł 1 samobieżne działo przeciwlotnicze (2K22 „Tunguska”) na stacji kolejowej w osadzie Konstantinowka. Misja zaobserwowała w tym samym miejscu także 1 działo przeciwlotnicze i 42 opancerzone wozy bojowe,

-8 transporterów opancerzonych (MT-LB) w pobliżu osady Krasnogorowka.

Poza tym, na donieckim odcinku frontu, w ciągu minionej doby USZ 2 razy naruszyły warunki rozejmu, w wyniku czego na terytorium DRL spadło 6 granatów.


Ostrzały przeprowadzono o godzinie 17:53 i 18:40, z kierunku wsi Wodianoje w stronę miejscowości Leninskoje- na południowym odcinku frontu, przy użyciu granatnika podlufowego GP-25 (6 granatów) oraz broni maszynowej.

Ponadto, w dniu wczorajszym na ługańskim odcinku frontu USZ 3 razy naruszyły warunki rozejmu.

Ostrzał przeprowadzono w rejonie miejscowości Zołotoje-5 i wsi Łozowoje, przy użyciu automatycznych granatników AGS-17, ręcznych granatników przeciwpancernych RPG-7 i broni strzeleckiej.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

7 min.


Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7.00 16 серпня 2021 року.


Сала Україні!

Протягом минулої доби, 15 серпня, в районі проведення операції Об’єднаних сил зафіксовано 3 порушення режиму припинення вогню.

Неподалік СВІТЛОДАРСЬКА збройні формування Російської Федерації обстрілювали наші позиції з автоматичних станкових гранатометів.

Поблизу ЗОЛОТОГО-4 ворог відкривав вогонь з автоматичних станкових і ручних протитанкових гранатометів, а також великокаліберних кулеметів.

Біля КАТЕРИНІВКИ противник застосовував автоматичні станкові гранатомети, великокаліберні кулемети та стрілецьку зброю.

На обстріли противника наші військові відкривали вогонь у відповідь.

Про дії збройних формувань Російської Федерації повідомлено представників ОБСЄ через Українську сторону СЦКК.

Станом на 7 годину ранку, 16 серпня, порушень режиму припинення вогню не зафіксовано.

Українські воїни контролюють ситуацію в районі проведення Операції об’єднаних сил з відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації.

Сала Україні!

ПІДСУМКИ ЗА МИНУЛУ ДОБУ.

У районі проведення операції Об’єднаних сил виконують завдання й інші складові сил оборони.Впродовж доби підрозділами поліції зведених загонів перевірено 3852 транспортних засоби, 4469 осіб, з яких 4367 по Інформаційному центру. До територіальних підрозділів на причетність до Збройних формувань Російської федерації та її найманців особи не доставлялись.

Виявлено 33 адміністративних правопорушення.

За вказаний період поліцейськими розкрито 16 злочинів.Минулої доби через контрольний пункт в’їзду-виїзду «Станиця Луганська» на тимчасово окуповану територію України прослідувало 1245 осіб, на підконтрольну Україні територію прибуло 1443 осіб.

Сала Україні! ᛋᛋ

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***


Na zakończenie kilka aktualnych filmów:

***

***

©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

54 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 16.08.2021r.- 2246 dzień od nowego rozejmu.

 1. Tymczasem na Ukrainie, szef ukraińskiego resortu sportu Wadim Hutcajt przyznał się do „haniebnej zdrady”, czyli utrzymywania kontaktów z „przyjaciółmi z Rosji” komentując ostatnie skandale na Ukrainie wywołane przez ukraińskich sportowców publicznie okazującymi przyjaźń Rosjanom;
  https://strana.ua/news/348871-ministr-sporta-huttsajt-obshchaetsja-s-rossijskimi-sportsmenami-no-ne-na-politicheskie-temy.html

  Polubione przez 2 ludzi

 2. W temacie ‚samobójstwa” burmistrza Krzywego Rogu Konstantyna Pawłowa, działacza opozycyjnego ugrupowania „Opozycyjna platforma – Za życie”, policja nie wykluczyła ze ktos go mógł do samobójstwa „nakłonić”;
  https://korrespondent.net/ukraine/4387579-pavlova-mohly-dovesty-do-samoubyistva-polytsyia
  Z kolei bliscy i przyjaciele Pawłowa, w tym były burmistrz Krzywego Rogu Jurij Wilkul, który poparł kandydaturę Pawłowa w wyborach i był jego przyjacielem, powiedział, że nie wierzy w wersję samobójczą. W „samobójstwo” nie wierzy także jeden z liderów ‚Opozycyjnej platformy” Wadim Rabinowicz. Co do samego zdarzenia to pomimo monitoringu w domu burmistrza na upublicznionym nagraniu nie widać Pawłowa, chociaż policja tłumaczy ze dysponuje nagraniem na którym widać jak „popełnia samobójstwo” ale nie chce go ujawnić;
  https://strana.ua/news/348853-konstantin-pavlov-chto-izvestno-o-smerti-mera-krivoho-roha.html

  Polubione przez 2 ludzi

 3. Ale wstyd…
  Australia, Dania, Niemcy, ba Czechy! potrafiły uratować „swoich” Afgańczyków, pracowników ambasad, tłumaczy itd itp.
  Rząd w Warszawie „przespał” sprawę i zostawił „swoich” Afgańczyków na pastwę losu. Zapowiedź rządzących z Warszawy, o tym, że Afgańczycy mogą zgłaszać się do ambasady w… Indiach można traktować tylko jako okrutny żart. Granica jest zamknięta i nikt bez wizy nie może się wydostać z kraju!
  Za poświęcenie, za zaufanie Afgańczycy, którzy współpracowali z Polakami zapłacą najwyższą cenę.
  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/talibowie-zajeli-afganistan-zamieszanie-wokol-ewakuacji-rzad-zmienil-decyzje/z1fbh1f

  Polubione przez 2 ludzi

 4. Wszystko wskazuje na to, że na pewno to nie będzie tylko 45 wiz humanitarnych. Będzie ich więcej – powiedział w niedzielę wieczorem w Polsat News szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Paweł Soloch.

  „Wszystko wskazuje na to, że na pewno to nie będzie tylko 45 wiz” – odniósł się szef BBN do wieczornej informacji premiera Mateusza Morawieckiego dotyczącej „wystawienia wiz humanitarnych dla 45 osób, które współpracowały z Polską, delegaturą UE w Kabulu i członków ich rodzin”.

  Równocześnie Soloch zaznaczył, że „konsultował się z ambasadorem Polski w Brukseli, bo NATO zwróciło się z prośbą o przejęcie części afgańskich pracowników, którzy byli zakontraktowani nie przez siły polskie, ale bezpośrednio przez NATO”.

  Czytaj dalej:

  https://www.defence24.pl/szef-bbn-bedzie-wiecej-wiz-humanitarnych-dla-afganczykow

  Komentarze czytelników:

  Ardeny
  poniedziałek, 16 sierpnia 2021, 13:35
  Nie zostawia się przyjaciół i współpracowników na pastwę wrogów. Pamiętajcie dzisiejsi decydenci. Taka pomoc może być potrzebna niebawem Wam.

  ***.

  krzys
  poniedziałek, 16 sierpnia 2021, 13:10
  Jeśli tych kilkudziesięciu (lub nieco więcej) osób, które pomagały tam naszemu wojsku i dyplomacji, nie potrafimy wywieźć stamtąd, mając jeszcze do dyspozycji lotnisko kontrolowane przez USA, to jaką wartość ma nasza armia? Jeśli naszych współpracowników tam zostawimy, to zrobimy żałosną kpinę z siebie. Słowacja i Czechy mogą, a „mocarstwo” nad Wisłą już nie? Oby to była tylko dezinformacja, by akcję wywożenia zrobić po cichu. Jeśli nie, jeśli te wizy są do odbioru w Indiach, to Duda z Błaszczakiem mogą sobie te wizy powiesić tam, „gdzie się chodzi piechotą”.

  ***.

  Daruspol
  poniedziałek, 16 sierpnia 2021, 13:45
  Ludzie pomagali naszym żołnierzom przez kilka lat. Byli tłumaczami, pomocnikami, pracownikami pomagali załatwić sprawy i ostrzegali przed atakami. Służyli pomocą i radą. Trzeba być ostatnim dupkiem żeby ich tam zostawić na pewną śmierć bo talibowie im nie darują.

  ***.

  Polubione przez 3 ludzi

  • Znając nasze „elyty” to możliwe, że wysłali tylko zawiadomienie o wizach do konsulatu w Indiach. Teraz na organizację akcji ratunkowej jest już za późno. Chyba, że …. zaangażuje się konsulaty FR lub Chin. Oba kraje mogłyby bezpiecznie „przechować” „naszych Afgańczyków”. Problem w tym, że i z jednym i z drugim krajem mamy nie najlepsze stosunki.

   Polubione przez 3 ludzi

 5. Cd. Ale wstyd..

  To kogo oni chcą ewakuować jak ,nasi” tłumacze porzuceni na pastwę losu rozpierzchli się ratując swe życie.

  .https://twitter.com/jodynaa/status/1427218321955512329

  Tu pod postem są jeszcze dosadniejsze komentarze.

  *.
  Banda cynicznych, zdegenerowanych hipokrytów.
  *.
  Prawidłowa nazwa to skurwysyństwo.
  [ PIS = Podłość i Skurwysyństwo ]*
  *.
  Zdradziliśmy współpracowników, kto nam pomoże jak my będziemy w potrzebie? Polska zapamiętana jako kraj zdrajców.
  *.
  A Niemcy proszą swoich afgańskich współpracowników o pozostanie w domach i nie kieriw się na lotnisko, ponieważ ludzie z amabsdady będą się z każdym kontaktować…Niemcy nie ogarnęli dobrozmianowej metody ewakuacji ludzi

  *.
  Ja to nazwę po imieniu:
  Katopisfaszystowskie SQRWYSYŃSTWO!

  Polubione przez 3 ludzi

 6. Cd. – Ale wstyd…

  Co niektórzy mają jednak odmienne zdanie.

  Wczoraj pojawił się na blogu niejaki andrzej wiącek
  i czynił nam wykłady z PiSmenelskiej mentalności,
  zapewne był to jakiś PiSukisyn w moherowym bereciku

  ,, Dokładnie byłoby to wspaniałe posuniecie PR na cały świat,
  Tak wspaniale podkreślające zbójeckość
  [ zapewne Wojska Polskiego ]*
  i ochronę zdrajców narodu afgańskiego.”
  [ bełkotał jak moherowy po jabcoku ]*

  […]* moje komentarze.

  https://adnovumteam.wordpress.com/2021/08/15/wojna-domowa-na-ukrainie-15-08-2021r-2245-dzien-od-nowego-rozejmu/#comment-220385

  Polubione przez 3 ludzi

 7. ​​Wycofanie się USA z Afganistanu to „czarny znak” dla Kijowa, Tbilisi i Kiszyniowa.
  Ceniony status „sojusznika NATO poza sojuszem”, który został „przyznany” byłemu Kabulowi, nic mu nie dał, a jedynie pogorszył sytuację.
  Wątpliwy tytuł „ukochanej żony w haremie” Stanów Zjednoczonych może być dziś niebezpieczny.

  Interes narodowy (USA):
  Afganistan jest dzwonkiem alarmowym dla „głównych sojuszników spoza NATO”

  Od Afganistanu po Węgry panuje zamieszanie co do tego, co oznacza sojusz i jakie kroki są gotowe podjąć Stany Zjednoczone w imieniu tych, których uważają za sojuszników. Sprawy te wymagają rozwiązania, ponieważ Stany Zjednoczone nie mogą wątpić w to, jakie zobowiązania są gotowe wyegzekwować, zwłaszcza w sytuacji, gdy konkurenci z wielkich mocarstw są bardziej przygotowani na testowanie wszelkich niejednoznaczności w postawie Ameryki.

  przez Nikolas K. Gvosdev

  Czytaj :
  https://nationalinterest.org/feature/afghanistan-wake-call-%E2%80%98major-non-nato-allies%E2%80%99-191864

  Komentarz:
  ,,Od Afganistanu po Węgry” … A o Polsce nawet nie wspomnieli !!!
  No cóż… Orban stoi przed hegemonem patrząc mu hardo w oczy,
  to go nawet jankeskie pismaki z NI zauważają.

  No coż . tak to jest, gdy się klęczy przed Hegemonem…
  patrząc niecierpliwie w rozporek…

  Polubione przez 3 ludzi

 8. OT afgańsko-ukraińskie. Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmitrij Kuleba poinformował że z Kabulu nie może wylecieć ukraiński samolot wysłany tam by pomóc w ewakuacji chętnych, ale okazało się ze jest ich za dużo;
  https://korrespondent.net/world/4387834-ukraynskyi-samolet-ne-mozhet-vyletet-yz-kabula
  Plus podobno u Poroszenki pojawili sie pracownicy Ambasady USA w Kijowie którzy, w związku z majacym nastąpić wystąpieniem Bidena, chcą by powiedział im jak przedstawił jako „zwycięstwo” sromotną ucieczkę ukraińskiej armii spod Debalcewa w 2015 roku 🙂

  Polubione przez 3 ludzi

 9. Trwa ustalanie okoliczności śmierci mera Krzywego Rogu Kostiantyna Pawłowa. Ukraińska policja rozważa trzy główne przyczyny zgonu. Sprawę zamierza osobiście nadzorować Wołodymyr Zełenski.
  Głos w sprawie zabrał w mediach społecznościowych prezydent Ukrainy, który pochodzi z Krzywego Rogu. Wołodymyr Zełenski podkreślił, że w poniedziałek ma do niego dotrzeć pierwszy raport urzędników ws. śmierci Pawłowa. Ukraińska głowa państwa zaznaczyła, że objęła „osobistą kontrolę” nad sprawą. Zełenski złożył też kondolencje rodzinie i przyjaciołom zmarłego mera Krzywego Rogu.
  https://www.wprost.pl/swiat/10480840/ukraina-kostiantyn-pawlow-wolodymyr-zelenski-o-merze-krzywego-rogu.html

  Polubione przez 2 ludzi

 10. Tymczasem amerykański dziennikarz śledczy Michael Sallah poinformował że w zeszłym tygodniu podpalono hutę w Ohio której właścicielem jest ukraiński oligarcha Kołomojski. Amerykańska policja wszczęła w tej sprawie oficjalne śledztwo. Dziennikarz przypomniał także, że ukraiński oligarcha jest przedmiotem dochodzenia w Stanach Zjednoczonych w związku ze sprawą prania brudnych pieniędzy;
  https://strana.ua/news/348971-v-ssha-na-zavode-kolomojskoho-proshel-pozhar-politsija-podozrevaet-podzhoh.html

  Polubione przez 2 ludzi

 11. MiG-29 i Afghan Embraer zderzyły się na niebie Uzbekistanu

  Samolot Embraer-314 Afgańskich Sił Powietrznych zderzył się z myśliwcem MiG-29 Uzbekistanu. Do incydentu doszło podczas eskortowania afgańskich samolotów, które naruszyły granice powietrzne Uzbekistanu. Według Prokuratury Generalnej Uzbekistanu pilotom udało się katapultować.

  W sumie 22 samoloty wojskowe i 24 śmigłowce Afganistanu nielegalnie naruszyły granicę kraju od 14 do 15 sierpnia – zawierały 585 żołnierzy z bronią – wszystkie samoloty zostały wysłane do Termezu.

  Poinformowano również, że 158 obywateli Afganistanu nielegalnie wjechało do Uzbekistanu przez graniczną rzekę Amu-darię. W związku z tym prokuratura w kraju wszczęła sprawy karne.

  Wcześniej siły obrony powietrznej Uzbekistanu zestrzeliły samolot Afgańskich Sił Powietrznych, który naruszył granice kraju. Dwóch pilotów trafiło do szpitala w ciężkim stanie.

  https://tvzvezda.ru/news/20218162036-j40rS.html

  Polubione przez 3 ludzi

 12. Kolejne OT w sprawie Afganistanu. Władze Uzbekistanu ujawniły szczegóły rozbicia sie na terytorium tego kraju samolotu Embraer-314 afgańskich sił powietrznych. Samolot miał sie zderzyć z eskortującym go, po wleceniu w przestrzeń powietrzną nad Uzbekistanem, Migiem-29 uzbeckich sił zbrojnych. Obu pilotom udało się jednak katapultować i trafili do szpitali. Strona uzbecka poinformowała także w dniach 14 i 15 sierpnia przestrzeń powietrzną Uzbekistanu przekroczyło 585 afgańskich żołnierzy na 22 samolotach wojskowych i 24 śmigłowcach wojskowych (!);
  https://strana.ua/news/348989-afhanskij-samolet-nad-uzbekistanom-stolknulsja-s-mih-29-a-ne-byl-sbit-pvo.html

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.