Wojna domowa na Ukrainie 19.08.2021r.- 2249 dzień od nowego rozejmu.


„Niemy krzyk”– dzień 516.

Zdaniem szefowej dyplomacji DRL, Natalii Nikonorowej, zatwierdzony przez Gabinet Ministrów Ukrainy projekt ustawy „O podstawach polityki państwa w okresie przejściowym”, opracowany przez ukraińskich ustawodawców, powinien określać „czerwone linie deokupacji i reintegracji” Donbasu i Krymu. Ale w rzeczywistości dokument ten definiuje tylko jedną „czerwoną linię” – tę, którą Kijów wykreślił wielki i śmiały krzyż na realizację Pakietu Środków i innych aktów pakietu mińskiego. 

„Po przeczytaniu tekstu ustawy można odnieść wrażenie, że jej autorzy postawili sobie za główny cel maksymalizację liczby absurdalnych stwierdzeń, nieistniejących koncepcji i zdarzeń z równoległej rzeczywistości. Tak więc dokument mówi o ‚zbrojnej agresji Rosji na Ukrainę’, o ‚terytoriach okupowanych’ i ich ‚reintegracji’, o ulubionych terminach wielu ukraińskich urzędników, takich jak ‚sprawiedliwość przejściowa’ i ‚konwalidacja’– ale nie ma słowo o tych normach, które zgodnie z Pakietem Środków powinny być zawarte w ustawodawstwie ukraińskim. Mianowicie, nie ma ani jednej wzmianki o specjalnym statusie Donbasu, wdrożeniu reformy konstytucyjnej, przyjęciu ustaw i regulaminów w sprawie realizacji amnestii, przeprowadzeniu wyborów, rejestracji statusu Milicji Ludowej , zniesienie ustaw dyskryminujących mieszkańców Donbasu, przyjęty przez ukraińskich parlamentarzystów podczas 7 lat konfliktu i nie tylko. Wręcz przeciwnie, ustawa ta jeszcze bardziej narusza nasze prawa i wolności, nakładając ograniczenia na możliwość wybierania i bycia wybieranym do organów władzy dla zdecydowanej większości mieszkańców republik.

Jednocześnie najbardziej cyniczne w tej ustawie jest obecność w niej sformułowań ‚trwały pokój’, ‚wzmacnianie więzi społecznych z czasowo okupowanymi terytoriami’, ‚rozwiązywanie problemów humanitarnych’ i innych.

Tzw. Kijów poważnie oczekuje, pod przykryciem tych głośnych i pretensjonalnych haseł, przyjęcia na szczeblu Wierchownej Rady innego fundamentalnie dyskryminującego, normatywnego aktu prawnego, który narusza porozumienia mińskie i jest sprzeczny z koncepcjami człowieczeństwa i legalności. A potem, nie mamy tu wątpliwości, żeby z tej akcji zaaranżować całą akcję PR i trąbić cały świat o naszym rzekomym przestrzeganiu porozumień mińskich i wypełnianiu zobowiązań z nich wynikających.

Ale w rzeczywistości dla każdego, kto choć raz przeczytał tekst Pakietu Środków, absurdalność prób władz ukraińskich przekonania społeczności światowej, że projekt ten przyczynia się do realizacji porozumień mińskich, będzie całkowicie zrozumiała. Dlatego Kijów w przyszłości nie oczekuje w ogóle tytułu wiarygodnego partnera w negocjacjach, ale samych ‚środków politycznych, dyplomatycznych i sankcji’, o których mowa w projekcie ustawy”– oświadczyła szefowa MSZ DRL.


https://dnronline.su/ukrainskij-zakonoproekt-o-perehodnom-periode-stavit-krest-na-vypolnenii-kompleksa-mer-natalya-nikonorova/

*

A tymczasem na froncie w Donbasie- na jego ługańskim odcinku, Ukraińskie Siły Zbrojne nadal utrudniają pracę dronów SMM OBWE

Kolejny już raz USZ użyły metod wojny elektronicznej, aby zakłócić działanie bezzałogowych statków powietrznych OBWE w pobliżu wsi Pieiredielskoje w obwodzie staniczno-ługańskim. „Aby zapobiec rejestracji naruszeń, żołnierze z 79 brygady wykorzystali stacje walki elektronicznej ‚Bukovel-AD’ z mobilnej grupy 20 samodzielnego batalionu walki elektronicznej w rejonie osady Pieriedielskoje”– poinformowała służba prasowa Dowództwa Milicji Ludowej ŁRL.


Poza tym, żołnierze Ukraińskich Sił Zbrojnych umieścili pojazdy opancerzone w dzielnicy mieszkalnej osady Trecizbienka.

„W obszarze odpowiedzialności 79 brygady Ukraińskich Sił Zbrojnych odnotowano rozmieszczenie transportera opancerzonego BTR-70 w strefie mieszkalnej osady Trechizbienka”– poinformowała służba prasowa DML ŁRL.


Ponadto, ML ŁRL odpowiedziała ogniem na ostrzał prowadzony ze strony USZ.

Żołnierze Milicji Ludowej ŁRL, w związku z ostrzałem prowadzonym przez Ukraińskie Siły Zbrojne, odpowiedzieli ogniem na pozycje bojowe USZ z broni, której nie zabraniają porozumienia mińskie.  „Obecnie ustalane są straty ukraińskich po stronie ukraińskich żołnierzy” – dodał rzecznik ML ŁRL.


Natomiast na donieckim odcinku frontu, jak wynika z wczorajszego raportu SMM OBWE, obserwatorzy odnotowali zagłuszanie sygnału bezzałogowych statków powietrznych SMM OBWE krółtkiego i średniego zasięgu przez USZ podczas ich lotów w rejonie osiedli Jużnoje i Mirnoje.

Poza tym, na donieckim odcinku frontu w ciągu minionej doby USZ 6 razy naruszały warunki rozejmu, w wyniku czego na terytorium DRL spadło 48 pocisków.

Ostrzały prowadzono w następujących godzinach:

10:45, z kierunku Starognatowki w stronę Biełaja Kamienka- na południowym odcinku frontu, przy użyciu moździerza kaliber 120 mm (7 min),

10:55, z kierunku Kamienki w stronę Krótej Bałki- na północnych obrzeżach Doniecka, przy użyciu automatycznego granatnika sztalugowego AGS-17 (5 granatów) oraz broni maszynowej- w tym ciężkiej,


16:50, z kierunku Nowoługańskoje w stronę Dolomitnoje- w rejonie Gorłówki, przy użyciu ręcznego granatnika przeciwpancernego RPG-7 (2 granaty),

 18:30 , 18:37 i 19:17 z kierunku Wodianoje i Szirokino w stronę Leninskiego i Żabunki, przy użyciu ręcznego granatnika przeciwpancernego RPG-7 (8 granatów) oraz moździerza kaliber 120 mm (18 min) i moździerza kaliber 82 mm (8 min),

Poza tym, na ługańskim odcinku frontu było spokojnie, bo USZ powstrzymały się od wrogich ostrzałów, a tym samym nie naruszyły warunków rozejmu.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

1 min.


Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7.00 19 серпня 2021 року.


Сала Україні!

Протягом минулої доби, 18 серпня, в районі проведення операції Об’єднаних сил зафіксовано 3 обстріли з боку збройних формувань Російської Федерації.

Поблизу ШИРОКИНОГО противник відкривав вогонь з мінометів 82-го калібру.

Біля ВОДЯНОГО, що на Приазов’ї, російські найманці обстрілювали позиції українських захисників з автоматичних станкових і ручних протитанкових гранатометів.

Неподалік ОПИТНОГО ворог вів вогонь з мінометів 120-го калібру.Бойових втрат серед особового складу Об’єднаних сил немає.

Станом на 7 годину ранку, 19 серпня, зафіксовано 3 порушення режиму припинення вогню.

У напрямку НОВООЛЕКСАНДРІВКИ російські найманці вели вогонь зі стрілецької зброї.

Біля КРИМСЬКОГО противник обстріляв наші позиції з мінометів 120-го калібру.

Неподалік НЬЮ-ЙОРКУ ворог вів вогонь зі станкових протитанкових гранатометів.

В результаті ворожого обстрілу один військовий дістав вогнепальне поранення несумісне з життям.Командування Об’єднаних сил висловлює щирі співчуття рідним і близьким загиблого.

На обстріли російсько-окупаційних військ українські захисники відкривали вогонь у відповідь.

Про факти порушень з боку російсько-окупаційних військ Українська сторона СЦКК повідомила представників Місії ОБСЄ, застосувавши встановлений координаційний механізм.

Українські воїни контролюють ситуацію в районі проведення Операції об’єднаних сил з відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації.

Слава Україні!

ПІДСУМКИ ЗА МИНУЛУ ДОБУ.

У районі проведення операції Об’єднаних сил виконують завдання й інші складові сил оборони.

Впродовж доби підрозділами поліції зведених загонів перевірено 4376 транспортних засоби, 4600 осіб, з яких 4504 по Інформаційному центру. До територіальних підрозділів на причетність до Збройних формувань Російської федерації та її найманців доставлялось 2 особи. Виявлено 43 адміністративних правопорушень.

За вказаний період поліцейськими розкрито 25 злочинів.

Минулої доби через контрольний пункт в’їзду-виїзду «Станиця Луганська» на тимчасово окуповану територію України прослідувало 1575 осіб, на підконтрольну Україні територію прибуло 1611 осіб. Через контрольний пункт в’їзду-виїзду «Новотроїцьке» – 3 і 3 відповідно. А через контрольний пункт в’їзду-виїзду «Щастя» на тимчасово окуповану територію України прослідувало 8 осіб.

Сала Україні! ᛋᛋ

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***


Na zakończenie kilka aktualnych filmów:***
***©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

41 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 19.08.2021r.- 2249 dzień od nowego rozejmu.

 1. A na Ukrainie, kolejna „haniebna zdrada” deputowanego Rady Najwyższej Ukrainy z proprezydenckiej frakcji ‚Sługa Narodu” i złotego medalisty z Tokio Żana Beleniuka który w wywiadzie dla ukromediów przyznał ze jest wiernym Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej (Patriarchatu Moskiewskiego). Beleniuk powiedział m.in że stało sie to dzięki jego babci która zabierała go do cerkwi od najmłodszych lat, a on sam do dzisiaj udaje się do cerkwi by sie tam „doładować’ ponieważ jest to dla niego „miejsce mocy”;
  https://strana.ua/news/349356-belenjuk-rasskazal-chto-javljaetsja-prikhozhaninom-upts.html

  Polubione przez 3 ludzi

 2. Z okazji trzydziestego Dnia Niepodległości Ukrainy, ukraiński portal ‚Strana.ua” opublikował artykuł w którym ujawnił (cytat) „Jak cudzoziemcy kontrolują sądy i największe spółki państwowe na Ukrainie”.

  I tak na czele rady nadzorczej „Naftohazu” (gaz) stoi poddana monarchii brytyjskiej Clare Spottiswoode, na czele rady nadzorczej „Ukrzaliznyci” (koleje) stoi obywatel Turcji Shevki Ajuner, z kolei państwowymi bankami ‚PrivatBank” zarządza Austriak Gerhard Bjosch, a ‚OszczadBank” Łotyszka Baiba Apine. Oczywiście pozostali członkowie rad nadzorczych to także w większości obcokrajowcy.
  Oprócz tego „zachodni kuratorzy” przejęli także kontrolę nad ukraińskimi organami zwalczania korupcji, czyli NABU i SAP oraz tymi odpowiedzialnymi za weryfikację i mianowanie ukraińskich sedziów;
  https://strana.ua/articles/analysis/349283-dno-nezavisimosti-kak-rabotajut-mekhanizmy-vneshneho-upravlenija-ukrainoj.html

  Polubione przez 3 ludzi

 3. SBU „zaprosiła” do siebie ukraińskiego artystę, wielokrotnie nagradzanego przez władze Ukrainy, Iwana Salywecza. Powodem wysłania „zaproszenia” była ostatnia „instalacja artystyczna” Salewycza zatytułowana „Chachły”, przedstawiajaca figury w wyszywankach klęczące i „patrzące na Rosję”. Jak tłumaczy sam artysta ma to pokazać, że „większość Ukraińców jest niezdecydowana co do swojej tożsamości narodowej”;
  https://bukinfo.com.ua/kultura/za-hohliv-do-sbu-u-chernivcyah-hotily-zaboronyty-instalyaciyu-z-ukrajincyamy-na-kolinah-ale-rozum-peremig

  Polubione przez 2 ludzi

 4. Dla zainteresowanych obszerny wywiad z sekretarzem Rady Bezpieczeństwa FR Nikołajem Patruszewem. Cytat „Sytuacja w Afganistanie będzie głównym tematem jednego z kolejnych posiedzeń operacyjnych Rady Bezpieczeństwa. Omówione zostaną dodatkowe środki zapewniające stabilność w regionie. Powiedział o tym w rozmowie z Izwiestia sekretarz Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej Nikołaj Patruszew . Podkreślił, że priorytetowym zadaniem jest teraz zapewnienie kontroli nad przepływami migracyjnymi z Afganistanu, ochrona regionu przed przepływem terrorystów przez granicę pod przykrywką uchodźców , a także przed przemytem broni i handlem narkotykami. Sekretarz Rady Bezpieczeństwa podkreślił: po wycofaniu wojsk amerykańskich z republiki zwykłym Afgańczykom pozostała tylko ruina – rozwój kraju cofnął się o dziesięciolecia. A obalonemu proamerykańskiemu reżimowi w Kabulu nie pomógł nawet fakt, że Afganistan miał status głównego sojusznika USA poza NATO. Według prognoz Nikołaja Patruszewa, podobna sytuacja czeka zwolenników sojuszu z USA na Ukrainie”;
  https://iz.ru/1209165/aleksei-zabrodin/pokhozhaia-situatciia-ozhidaet-i-storonnikov-amerikanskogo-vybora-na-ukraine

  Polubione przez 4 ludzi

 5. W Krzywym Rogu (obwód dniepropietrowski) na Ukrainie rozpoczęły sie oficjalne uroczystości pogrzebowe burmistrza Konstantyna Pawłowa, który miał popełnić „samobójstwo” strzelając sobie w pierś z broni automatycznej, po czym przejść jeszcze 10 metrów i ubrać skarpetki…
  https://korrespondent.net/ukraine/4388794-v-kryvom-rohe-proschauitsia-s-merom-pavlovym
  https://strana.ua/news/349341-horozhane-na-tseremonii-proshchanija-rasskazali-o-pohibshem-mere-krivoho-roha-pavlove.html

  Polubione przez 3 ludzi

 6. Ukraińska codzienność. Ukraińscy internauci mają ubaw z idioty który wytatuował sobie na nodze…podobiznę Zełenskiego;
  https://strana.ua/news/349354-tatu-zelenskoho-na-nohe-sdelal-ukrainets.html
  Na granicy z Rumunią znaleziono zwłoki ukraińskiego pogranicznika z raną postrzałową. Według informacji z ukromediów 24-letni pogranicznik pełnił służbę na tym odcinku granicznym;
  https://korrespondent.net/ukraine/4388847-vozle-rumynskoi-hranytsy-pohranychnyka-nashly-zastrelennym
  Cytat „W kawiarni w centrum Lwowa mężczyzna zaczął strzelać i uciekł, ale został zatrzymany przez funkcjonariuszy patrolu [policji]. W wyniku incydentu nie było ofiar”;
  https://korrespondent.net/city/lvov/4388826-vo-lvove-muzhchyna-ustroyl-strelbu-v-kafe

  Polubione przez 2 ludzi

 7. Czego się PiS nie tknie to i tak z.ebie, czyli (cytat) „Do Polski przyleciał w czwartek kolejny samolot, który na swoim pokładzie przywiózł uciekinierów z Afganistanu. Jest to już drugi tego typu transport, bo pierwsza maszyna z ewakuowanymi wylądowała na Okęciu w środę wieczorem. W rozmowie z WP swoje wątpliwości wobec całej operacji przedstawił były ambasador w Kabulu. – Na pewno nie są to wszyscy ludzie, na których najbardziej mi zależało, (…) ale część moich byłych współpracowników jest po bezpiecznej stronie – stwierdził Piotr Łukasiewicz…Dzisiaj w Polskim Radiu 24 wiceminister obrony zdradził tożsamość ludzi, którzy wczoraj przylecieli do Warszawy. – Były osoby z Niemiec i Holandii. Zgodnie z poleceniem pana premiera bardzo mocno wspieramy inne instytucje – NATO, UE czy Komitet Olimpijski – poinformował Wojciech Skurkiewicz…Nie wiem, kto wrócił tym samolotem z Kabulu. Na pewno nie są to ludzie, na których najbardziej mi zależało i dla których apelowaliśmy do rządu o akcję ewakuacyjną – podkreślił Piotr Łukasiewicz”;
  https://wiadomosci.wp.pl/kogo-polska-ewakuowala-z-afganistanu-byly-ambasador-w-kabulu-nie-na-nich-mi-najbardziej-zalezalo-6673868879063680a

  Polubione przez 3 ludzi

 8. Tymczasem ukraiński odpowiednik Krajowej Rady Telewizji i Radiofonii chce odebrać licencję na nadawanie kanałowi ukroTV ‚NASZ” (powiązany z Achmetowem). Powodem takiej decyzji ma być to że w nadawanym na kanale programie na żywo były deputowany Rady Najwyższej Ukrainy Petro Symonenko powiedział ze tzw. Kościół Prawosławny Ukrainy (powołany tzw. tomosem przez Patriarchat Konstantynopola) to ‚rozłamowcy”, to co się dzieje na Donbasie nazwał „oporem obywatelski” wobec władz w Kijowie, a sama politykę „pomajdanowych” władz nazwał „państwową faszyzacją”;
  https://strana.ua/news/349412-natssovet-podast-v-sud-s-trebovaniem-lishit-kanal-nash-litsenzii.html

  Polubione przez 4 ludzi

 9. Na Ukrainie „na tapetę” powróciła sprawa „zdrady państwowej” jakiej mieli dopuścić się Turczynow, Jaceniuk, Łucenko i inni członkowie pierwszej „pomajdanowej junty” dopuszczając do utracenia Krymu przez Ukrainę faktycznie bez żadnego oporu zbrojnego. Śledztwo w tej sprawie wznowił sąd rejonowy w Kijowie na wniosek prawników byłego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza;
  https://strana.ua/news/349428-delo-o-sdache-kryma-protiv-jatsenjuka-turchinova-i-parubija-vozobnovil-sud.html

  Polubione przez 4 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.