Wojna domowa na Ukrainie 10.09.2021r.- 2271 dzień od nowego rozejmu.


„Niemy krzyk”– dzień 538.

Powracając jeszcze raz do pamiętnego forum „Platformy Krymskiej”, to poza jej wymiarem propagandowym, miała ona również cele jak najbardziej pragmatyczne, czyli jak to zawsze jest aktualne na Ukrainie- o trywialną kasę.

Oczywiście środowiska z otoczenia królika, już coś tam uszczknęły z państwowego tortu przy okazji organizacji tej imprezy, ale także pozostaje po niej trwały ślad, który biedne społeczeństwo ukraińskie będzie drenował z kasy przez wiele dziesiątków lat, zaś dla innych stanowić będzie solidne źródło dochodów. I to za nic nie robienie!

Chodzi tu o powołanie pod auspicjami prezydenta Ukrainy, Wołodymyra Zełenskiego stałego biura inicjatywy krymskiej.

Z tego też powodu, Wołodymyr Zełenski i uczestnicy inauguracyjnego szczytu „Platformy Krymskiej” odwiedzili główne biuro tej inicjatywy, które będzie działać w Kijowie.

Prezydent zaznaczył, że otwarcie nowoczesnego biura „Platformy Krymskiej”, zlokalizowanego w centrum Kijowa, świadczy o szczególnym stosunku państwa do kwestii deokupacji półwyspu krymskiego. Według niego w biurze będą pracować profesjonalni menedżerowie i ideolodzy platformy.

„Najważniejszy jest wynik, jaki możemy uzyskać wobec deokupacji Krymu i pomoc dla Tatarów Krymskich i wszystkich innych Krymczan, pracujących tu codziennie przez całą dobę”– podkreślił prezydent.

Szef Biura Platformy Krymskiej, Stały Przedstawiciel Prezydenta w Autonomicznej Republice Krymu Anton Korinewicz poinformował, że biuro powstało na podstawie Przedstawicielstwa Naczelnika Państwa na Krymie.

„Krymowie, przesiedleńcy wewnętrzni z Krymu, w szczególności moi zastępcy, dla których to nie jest tylko praca- to kwestia życia, praca w biurze Platformy Krymskiej. To sprawa, której poświęcają całą swoją siłę i cały swój czas”– powiedział Korinewicz, zacierając przy tym, w charakterystyczny sposób, swoje lepkie ręce.

Według Antona Korinewicza do zadań Biura Platformy Krymskiej należy w szczególności całodobowe monitorowanie stanu rzeczy na okupowanym półwyspie w zakresie praw człowieka, sytuacji gospodarczej i środowiskowej, dziedzictwa kulturowego itp., pomoc w realizacja Strategii wysiedlenia i reintegracji Krymu, zatwierdzonej dekretem prezydenckim, informacja i komunikacja z obywatelami Ukrainy z Krymu oraz wspólna praca Ministerstwa Spraw Zagranicznych z partnerami międzynarodowymi.

Goście wzięli również udział w symbolicznym zasadzeniu drzew – sosny krymskiej na dziedzińcu biurowym, co będzie symbolizować wspólne odrodzenie krymskiej przyrody, cierpiącej w wyniku okupacji rosyjskiej.

Ponadto Wołodymyrowi Zełenskiemu i uczestnikom szczytu „Platformy Krymskiej” pokazano poświęconą Krymowi rzeźbę „Dźwięki miasta”.

Anton Korinewicz zaznaczył, że jest to jedna z siedmiu rzeźb powstałych w ramach projektu „Dźwięki miast” poświęconego obchodom 30-lecia niepodległości Ukrainy. Dzięki połączeniu oprogramowania do projektowania dźwięku i wizualizacji 3D artyści przekształcili ścieżki dźwiękowe w kształty. Każda rzeźba oparta jest na dźwiękach, a także myślach znanych mieszkańców: artystów, sportowców, artystów, naukowców i przedsiębiorców. W sumie objętych jest sześć miast: Kijów, Charków, Dniepr, Lwów, Odessa, Mariupol, a także Półwysep Krymski.

„Rzeźba ta symbolizuje głosy i dźwięki o szczególnym znaczeniu dla Krymu– odgłosy morza, odgłosy samolotu lądującego na lotnisku w Symferopolu, odgłosy połowów morskich. Ważne jest, aby ta rzeźba składała się z dwóch części, które łączą się ze sobą. Ta jedność jest bardzo silna i nigdy się nie załamie”– powiedział szef biura Platformy Krymskiej.

Prezydent Ukrainy rozmawiał z obywatelami Ukrainy, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia Krymu po okupacji, a także z tymi, którzy nadal mieszkają na półwyspie i specjalnie przyjechali do Kijowa na spotkanie z Wołodymyrem Zełenskim i uczestnikami „Platformy Krymskiej”.

W szczególności za stworzenie platformy krymskiej podziękował szefowi państwa działacz krymskotatarski i były więzień polityczny Kremla Edem Bekirow.

„Dziękuję, że nie zapomnieliście wszystkim, że Krym jest częścią Ukrainy i na pewno powróci. Krym był i pozostaje ukraiński. Dzięki twojemu zespołowi, twojemu przedstawicielstwu (w AR Krymu. – wyd.), Antonowi Korinewiczowi, który dużo robi”- powiedział ze łzami wdzięczności w oczach, Edem Bekirow.

https://www.president.gov.ua/ru/news/prezident-ukrayini-ta-uchasniki-samitu-krimskoyi-platformi-o-70301

Dla przypomnienia, jeszcze przemówienie polskiego prezydenta, Andrzeja Dudy na inauguracyjnym posiedzeniu forum „Platformy Krymskiej”:

*

A tymczasem, na froncie w Donbasie- na jego ługańskim odcinku, ML ŁRL zarejestrowała prace walki elektronicznej Ukraińskich Sił Zbrojnych na terenach trzech miejscowości.

„USZ użyły walki elektronicznej ( EW ) do ingerencji w pracę bezzałogowych statków powietrznych ( UAV ) Specjalnej Misji Obserwacyjnej OBWE na obszarach trzech osiedli”– poinformowała służba prasowa Dowództwa Milicji Ludowej ŁRL.

„Na terenach miejscowości Gorskoje, Zołotoje-2, a także w rejonach wycofywania sił i sprzętu na terenach osiedli Stanica Ługańska i Zołotoje, w rejonach odpowiedzialności 79 i 24 brygad Ukraińskich Siły Zbrojne, mobilne grupy 20 batalionu walki elektronicznej przy pomocy stacji ‚Bukowel-AD’ stłumiły sygnały z kanałów kontrolnych bezzałogowych statków powietrznych misji OBWE, aby uniemożliwić obserwatorom otwarcie rozmieszczonego w nich sprzętu wojskowego. obszary”– wyjaśniła służba prasowa DML ŁRL.

Poza tym, na donieckim odcinku frontu, Milicja Ludowa nie wyklucza zaostrzenia sytuacji na linii kontaktu, co może nastąpić w najbliższych dniach na polecenie Kijowa.

„Według otrzymanych informacji Kancelaria Prezydenta Ukrainy postawiła Sztabowi Generalnemu zadanie zintensyfikowania działań Ukraińskich Sił Zbrojnych w Donbasie i zwiększenia liczby prowokacji przeciwko jednostkom Milicji Ludowej”– poinformowała służba prasowa Departamentu ML DRL.

DML nie wykluczył, że ma to bezpośredni związek ze zbliżającym się wyjazdem prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego do Stanów Zjednoczonych na posiedzenie 76 Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

„Rozpaczliwie potrzebuje dowodów naruszenia istniejących porozumień o zawieszeniu broni przez republiki ludowe, a także stworzenia szumu informacyjnego o zaostrzeniu sytuacji w Donbasie”– uważa departament wojskowy DRL.

Ponadto, zgodnie z wczorajszym raportem SMM OBWE, na donieckim odcinku frontu, kamera CCTV Misji nadal rejestruje aktywność zbrojną w rejonie wycofywania sił i środków nr. 3 Bogdanowka-Pietrowskoje.

Obserwatorzy odnotowali również obecność sprzętu wojskowego USZ w strefie bezpieczeństwa:

-1 transporter opancerzony (BTR-70) w pobliżu miejscowości Lebiedińskoje.

Natomiast, w dniu wczorajszym na tym samym odcinku frontu, USZ 3 razy naruszyły warunki rozejmu w wyniku czego na terytorium DRL spadło 39 pocisków.

Ostrzały przeprowadzono o godzinie 06:58, z kierunku Krasnogorowki w stronę osiedla mieszkaniowego przy kopalni Trudowskaja- na obrzeż Doniecka, przy użyciu moździerza kaliber 120 mm (10 min) oraz o godzinie 07:40, z kierunku miejscowości Wierchnietoreczkoje w stronę Wasilewki- na północ od Doniecka, przy użyciu ciężkiej artylerii kaliber 122 mm (24 pociski). Ostatni z wczorajszych ostrzałów miał miejsce o godzinie 20:55, na południowym odcinku frontu, gdzie z kierunku miejscowości Wodianoje została ostrzelana wieś Leninskoje, przy użyciu automatycznego granatnika sztalugowego AGS-17 (5 granatów) i broni maszynowej.

Natomiast na ługańskim odcinku frontu w ciągu minionej doby USZ 3 razy naruszyły warunki rozejmu.

Ostrzelane zostały rejonach osiedli Kalinowo i Frunze, przy użyciu granatnika automatycznego AGS-17 i granatników przeciwpancernych SPG-9

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

5 min.

Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7.00 10 вересня 2021 року.

Сала Україні!

Протягом минулої доби, 9 вересня, в районі проведення операції Об’єднаних сил зафіксовано 12 порушень режиму припинення вогню з боку збройних формувань Російської Федерації.

У напрямку ГРАНІТНОГО російські найманці застосували великокаліберні кулемети.

Неподалік КРАСНОГОРІВКИ противник двічі вів вогонь з мінометів 120 калібру та ручних протитанкових гранатометів.

Під щільний вогонь противника потрапили позиції наших захисників поблизу населеного пункту ВЕРХНЬОТОРЕЦЬКЕ.

Ворог здійснив численні обстріли з артилерії калібру 122 мм та мінометів калібру 120 мм.

Також російсько-окупаційні війська здійснили обстріл околиць ВЕРХНЬОТОРЕЦЬКОГО із заборонених Мінськими домовленостями мінометів калібру 120 мм та артилерії калібру 122 мм. Внаслідок обстрілу пошкоджено цивільні будівлі дачного кооперативу. Постраждалих серед місцевого населення немає.

Біля НЬЮ-ЙОРКУ російські найманці обстрілювали наші позиції з мінометів калібру 82 мм та станкових протитанкових гранатометів.

Поблизу НОВОЗВАНІВКИ російсько-окупаційні війська п’ять разів вели вогонь із забороненої зброї, застосувавши міномети 120-го калібру, а також станкові протитанкові гранатомети.

В районі населеного пункту КАТЕРИНІВКА окупанти здійснили обстріл з мінометів калібру 120 мм.

В результаті ворожого вогню двоє військовослужбовців Об’єднаних сил дістали поранення. Після надання першої медичної допомоги воїнів транспортували до лікувального закладу. Стан здоров’я одного – тяжкий, іншого – задовільний.

На ворожі обстріли українські захисники відкривали вогонь у відповідь.

Про дії збройних формувань Російської Федерації повідомлено представників ОБСЄ через Українську сторону СЦКК.

Станом на 7 годину ранку, 10 вересня, порушень режиму припинення вогню з боку російсько-окупаційних військ не зафіксовано.

Українські військовослужбовці контролюють ситуацію в районі проведення операції Об’єднаних сил з відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації.

ПІДСУМКИ ЗА МИНУЛУ ДОБУ.

У районі проведення операції Об’єднаних сил виконують завдання й інші складові сил оборони.

Впродовж доби підрозділами поліції зведених загонів перевірено 3851 транспортних засобів, 4350 осіб, з яких 4294 по Інформаційному центру. До територіальних підрозділів на причетність до Збройних формувань Російської федерації та її найманців доставлялась 5 осіб. Виявлено 35 адміністративних правопорушення.

За вказаний період поліцейськими розкрито 27 злочинів.

Минулої доби через контрольний пункт в’їзду-виїзду «Станиця Луганська» на тимчасово окуповану територію України прослідувало 1263 особа, на підконтрольну Україні територію прибуло 1133 особи. А через контрольний пункт в’їзду-виїзду «Новотроїцьке» – 37 та 1 відповідно.

Разом до перемоги!

Сала Україні! ᛋᛋ

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***


Na zakończenie kilka aktualnych filmów:

***

***
©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

76 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 10.09.2021r.- 2271 dzień od nowego rozejmu.

 1. Tymczasem ukraińska Narodowa Agencja ds. Zapobiegania Korupcji „zaprosiła” do złozenia wyjaśnień, w związku z moozliwością ewentualnych naruszeń wymogów ustaw „O zapobieganiu korupcji” i „O partiach politycznych na Ukrainie”, ukraińskiego ‚Darth’a Vader’a”, czyli znanego na Ukrainie polityka który zmienił sobie nawet oficjalnie imie i nazwisko;
  https://strana.news/news/352788-napk-vyzvalo-dlja-objasnenij-darta-vejdera.html
  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%B5%D0%B9%D0%B4%D0%B5%D1%80,_%D0%94%D0%B0%D1%80%D1%82_%D0%90%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%B5%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%87
  Plus „ukroklasyka” 🙂

  Polubione przez 4 ludzi

 2. O większego trudno zuch jak był baron Stefek Munchhausen Burczymucha

  Liga (Ukraina): \
  „Jesteśmy w stanie przeprowadzić operację w dowolnej części świata”. Wywiad z szefem GUR
  *.
  Szef GUR Ministerstwa Obrony Ukrainy, który niedawno „wyróżnił się” organizując sabotaż na gazociągu na Krymie, opowiada o innych „osiągnięciach”.
  Okazuje się, że gdyby nie zapobieżono im w 2014 roku, półwysep pozostałby ukraiński.

  Ponadto wszystkie służby wywiadowcze świata rzekomo „patrzą z zazdrością” na zaawansowane metody pracy swoich ukraińskich kolegów.
  Mogą prowadzić operacje w dowolnym miejscu na świecie. „W razie potrzeby możemy prowadzić operacje w dowolnym miejscu na świecie. I nie potrzebujemy niczyjej zgody ani niczego innego. Podjęta zostaje decyzja i zostanie ona wdrożona.”

  My uczymy zachodnie służby wywiadowcze.
  „Nasi zachodni partnerzy uczą się od nas form i metod prowadzenia wojny z poważnym wrogiem…
  I to jest jeden z głównych, przy którym znaleźliśmy zrozumienie i współpracę.
  Przekazujemy im nasze doświadczenie, a oni nam pomagają.
  Tak wszystko zostało zbudowane.”
  (…)

  Czytaj dalej
  https://www.liga.net/politics/interview/my-sposobny-provesti-operatsiyu-v-lyuboy-chasti-mira-intervyu-nachalnika-gur-za-minutu

  Polubione przez 4 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.