Wojna domowa na Ukrainie 08.10.2021r.- 2299 dzień od nowego rozejmu.


„Niemy krzyk”– dzień 565.

 Kijów zaostrzył swoje wymagania i „obecnie  domaga się utrzymania tranzytu gazu przez swoje terytorium w ilości co najmniej 45 mld metrów sześciennych rocznie po uruchomieniu gazociągu Nord Stream 2”– powiedział ostatnio Siergiej Makogon, dyrektor generalny ukraińskiego operatora sieci gazowej GTS.


Makogon wziął udział w posiedzeniu Komitetu Politycznego NATO ds. Bezpieczeństwa Energetycznego, na którym stwierdził, że bezpieczeństwo energetyczne Ukrainy jest integralną częścią bezpieczeństwa regionu euroatlantyckiego.

„Wielokrotnie społeczność transatlantycka dawała jasno do zrozumienia, że ​​nie pozwoli Rosji na użycie broni przeciwko Ukrainie czy Europie. W tym celu należy zwrócić uwagę na trzy punkty: brak wyjątków od stosowania norm III pakietu energetycznego dla Nord Stream 2…; zagwarantowane zachowanie fizycznego tranzytu gazu przez terytorium Ukrainy w ilości co najmniej 45 mld metrów sześciennych rocznie; przestrzeganie rynku, a nie geopolitycznych zasad działania- bez sztucznego tworzenia ‚wąskich gardeł’, bez nieuzasadnionego rezerwowania przepustowości, z przejrzystym ustalaniem taryf.”– napisał w środę Makogon na Facebooku.

Zaznaczył, że kroki te powinny być wspierane przez wszystkich partnerów Ukrainy w zakresie pomocy w zakresie bezpieczeństwa energetycznego dostaw gazu.

Wcześniej premier Denis Szmygal zapowiedział, że Ukraina będzie nalegać na utrzymanie tranzytu gazu przez swoje terytorium przez co najmniej 15 lat po uruchomieniu gazociągu Nord Stream 2.

Po tych słowach Makogona, nagle na europejskim rynku surowcowym cena gazu ziemnego zaczęła gwałtownie szybować do góry, i w ciągu kilku dni wzrosła o ponad 100% przekraczając barierę 2 tys. dolarów za 1000 m3.

W sprawie gazu, w kontekście jego rosnących cen, zabrał głos sam prezydent FR, Wołodymyr Putin, który stwierdził, że „można śmiało powiedzieć, że Rosja w 2021 r. przekroczy zobowiązania umowne dotyczące pompowania gazu przez system przesyłu gazu Ukrainy.”

„A w ciągu dziewięciu miesięcy tego roku Gazprom zwiększył te dostawy, to ‚przepompowanie’ przez system transportowy Ukrainy o ponad 8%. I możemy śmiało powiedzieć, że przekroczymy nasze zobowiązania umowne na dostawy gazu przez terytorium Ukrainy. Zwiększanie wolumenu dla Gazpromu jest ekonomicznie nieopłacalne, ponieważ jest droższe, przepompowywanie przez nowe systemy jest znacznie tańsze, o około 3 miliardy dolarów rocznie do odpowiednich wolumenów dostaw”– powiedział Putin na spotkaniu poświęconym sprawom energetycznym.

„Widzimy wszelkiego rodzaju spekulacje na temat transportu gazu w systemie ukraińskim, dostaw przez niego. Chciałbym tutaj również zaznaczyć: nasze zobowiązania umowne na dostawy ukraińskim systemem przesyłowym gazu wynoszą 40 mld metrów sześciennych rocznie, a przez 9 miesięcy br. Gazprom zwiększył te dostawy, a dokładniej to przepompowywanie systemem przesyłowym Ukrainy o ponad 8%. Można śmiało powiedzieć, że przekroczymy zobowiązania umowne na dostawę gazu przez terytorium Ukrainy”– dodał Putin.

Według niego nieopłacalne ekonomicznie jest dla Gazpromu zwiększenie pompowania, ponieważ jest to droższe.

Po tej wypowiedzi rosyjskiego prezydenta, cena gazu na European Intercontinental Exchange zaczęła gwałtownie spadać i osiągnęła już poziom poniżej 1000 USD za 1000 metrów sześciennych: w tej chwili dzienne minimum to 973 USD, ale niestety ma ponownie tendencję do wzrostu. A więc można przyjąć, że było to chwilowe zatrzymanie przed kolejną falą wzrostową.

Przypomnijmy, że dzień wcześniej cena gazu w Europie aktywnie rosła i wzrosła do ponad 1900 USD za metr sześcienny.

Wielka Brytania uważa, że ​​sytuacja na giełdzie uległa zmianie po tym, jak prezydent Rosji Władimir Putin wezwał Gazprom do wypełnienia zobowiązań dotyczących tranzytu gazu przez Ukrainę i ogłosił gotowość do pomocy w ustabilizowaniu rosnących światowych cen energii.

Na kanwie ostatnich wzrostów cen gazu na rynku europejskim, miała miejsce lokalna burza spowodowana rezygnacją przez węgierskiego operatora, z gazu idącego tranzytem przez Ukrainę. Wywołało to mocną reakcję Kijowa, któremu to się nie spodobało.

Na taką postawę zareagowała rzeczniczka rosyjskiej dyplomacji, Maria Zacharowa, która stwierdziła, że „gdyby ‚niewłaściwe zachowanie’ było sportem, to Kijów nie zszedłby z podium”– komentując w ten sposób krytyczne wypowiedzi premiera Ukrainy Denisa Szmygala w sprawie nowego kontraktu gazowego między Węgrami a Rosją.

Zacharowa rzypomniała też niedawne oświadczenie ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego o „arogancji” jako „koniecznym czynniku w ukraińskiej polityce”.

Wcześniej premier Ukrainy Denis Szmygal powiedział, że Węgry jako suwerenne państwo mają prawo do kontraktu gazowego z Rosją, ale Kijów nadal potępia tę decyzję jako nieadekwatną do zachowania europejskich partnerów.

Przypomnijmy, że Gazprom zapowiedział dostawy gazu przez Turkish Stream na Węgry i do Chorwacji. Tego samego dnia Ukraina ogłosiła zakończenie tranzytu rosyjskiego gazu na Węgry.

Gazprom i Węgry podpisały kontrakt na dostawy gazu do końca 2036 roku. Przez Serbię Węgry będą otrzymywać rocznie 3,5 miliarda metrów sześciennych paliwa, a przez Austrię kolejny miliard.

Oczywiście po cenie znacznie niższej, niż notowana obecnie na European Intercontinental Exchange.

I to jest ich niekwestionowany zysk, którego takie kraje jak Ukraina, mogą tylko zazdrościć. Do tego prowadzi mądra polityka, a nie politykierstwo oszołomów na szczytach władzy.

https://t.me/MariaVladimirovnaZakharova,

https://www.facebook.com/mcfire76.

*

A tymczasem, na froncie w Donbasie- na jego ługańskim odcinku, Ukraińskie Siły Zbrojne zastosowały metody wojny elektronicznej do ingerencji w pracę dronów SMM OBWE na terenach trzech miejscowości.

„W rejonach miejscowości Szczastje, Nikołajewka i Wrubóaka w pasie odpowiedzialności 79 i 24 brygady mobilne grupy 20 batalionu EW, korzystając ze stacji ‚Bukowel-AD’, tłumiły sygnały kanałów kontrolnych UAV misji OBWE w celu uniemożliwienia zarejestrowania sprzętu wojskowego znajdującego się na terenach mieszkalnych”– poinformował na briefingu dla mediów oficjalny przedstawiciel Milicji Ludowej ŁRL Iwan Filiponenko.

Natomiast na donieckim odcinku frontu, według wczorajszego raportu SMM OBWE, formacje zbrojne Ukrainy także nadal ingerują w loty bezzałogowych statków powietrznych Misji. 

Tak więc, wykonując lot w pobliżu miejscowości Andrejewka, Konstantinowka i Iwanopole oraz Zaicewo UAV dalekiego zasięgu SMM OBWE został zakłócony przez sygnał GPS ze strony USZ.

Misja kontynuuje rejestrowanie dalszych działań zbrojnych w strefie 5 km od obszaru wycofania nr. 3 Bogdanowka-Pietrowskoje.

Odnotowano również obecność sprzętu wojskowego USZ w strefie bezpieczeństwa:

-1 BMP-2 w okolicy miejscowości  Nowoignatówka.


!!! SMM OBWE, dopiero po półtora miesiąca, zamieścił w swoim w raporcie informacje o pięciu z ośmu uszkodzonych budynków, zarejestrowanych przez WCKiK, w wyniku ostrzału dokonanego przez USZ 28 sierpnia w rejonie Gorłówki.

!!! SMM OBWE potwierdził również wyniki postępowania pełnomocnika DRL w WCKiK w sprawie ostrzelania obiektów infrastruktury cywilnej przez USZ na terenie przemysłowym w Jakowlewce znajdującej się tam kopalni im. A.F. Zasiadko, wskazując, że ogień był prowadzony z kierunku północno-zachodniego i północnego, gdzie znajdują się stanowiska USZ, przy użyciu artylerii o kalibrze 122 mm.

Ponadto, w ciągu minionej doby na donieckim odcinku frontu, USZ 2 razy naruszyły warunki rozejmu prowadząc ostrzał o godzinie 08:58, z kierunku miejscowości Czermalik w stronę Sosnowskoje- na południowym odcinku frontu, przy użyciu automatycznego granatnika sztalugowego AGS-17 (25 granatów) oraz o godzinie 17:15, z kierunku Marinki w stronę Aleksandrowki- w rejonie Doniecka, przy użyciu moździerza kaliber 82 mm (12 min).

W wyniku tych ostrzałów na terytorium DRL spadło 37 pocisków.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

6 min.

Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 17.00 8 жовтня 2021 року.

Сала Україні!

Збройні формування Російської Федерації продовжують ігнорувати режим припинення вогню та обстрілюють позиції Збройних Сил України з метою підтримання напруги та провокування вогню у відповідь.

Упродовж минулої доби, 7 жовтня, російські окупаційні війська 6 разів порушували режим припинення вогню, з них 1 раз із застосуванням забороненого Мінськими домовленостями озброєння.

В напрямку ПІВДЕННОГО противник вів вогонь зі станкових протитанкових та автоматичних станкових гранатометів.

Поблизу МАР’ЇНКИ окупанти обстріляли наші позиції з мінометів калібру 82 мм.

Біля НОВОЗВАНІВКИ ворог здійснив обстріл з великокаліберних кулеметів.

В бік населеного пункту ЗОЛОТЕ-4 ворожі збройні формування відкривали вогонь зі станкових протитанкових гранатометів.

Неподалік МАЙОРСЬКА велися обстріли з ручних протитанкових підствольних гранатометів. Крім того, на Луганщині зафіксовано проліт ворожого безпілотного літального апарату, ймовірно Орлан-10, з перетином лінії розмежування.

Станом на 7 годину ранку, 8 жовтня, зафіксовано 2 порушення режиму припинення вогню.

Позиції українських воїнів біля ЗОЛОТОГО-4 ворог обстріляв використовуючи ручні протитанкові гранатомети та стрілецьку зброю.

Біля ТРОЇЦЬКОГО окупанти вели вогонь з великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.

Внаслідок ворожого обстрілу один військовослужбовець Об’єднаних сил дістав поранення. Воїну було надано невідкладну домедичну допомогу та евакуйовано до лікувального закладу. Стан його здоров’я – середньої важкості.

Щоб змусити противника припинити вогневу активність, українські захисники відкривали вогонь у відповідь, не застосовуючи заборонене Мінськими домовленостями озброєння.

Наші воїни контролюють ситуацію в районі проведення операції Об’єднаних сил з відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації.

Разом до перемоги!

Сала Україні! ᛋᛋ

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:


***
©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

52 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 08.10.2021r.- 2299 dzień od nowego rozejmu.

 1. W Kijowie policja zatrzymała taksówkę do kontroli, w której odkryto zwłoki deputowanego rady najwyższej Ukrainy (z frakcji ‚Za przyszłosć” sponsorowanej przez Kołomojskiego) ze śladami duszenia na szyi;
  https://censor.net/ru/news/3292823/na_shee_polyakova_obnarujeny_ssadiny_v_vide_polos_a_v_taksi_sledy_rvoty_istochnik
  Policjanci zatrzymali samochód oraz taksówkarza który obecnie jest przez nich przesłuchiwany;
  https://strana.news/news/356626-voditelja-kotoryj-pered-smertju-vez-nardepa-poljakova-doprosjat-sledovateli.html

  Polubione przez 3 ludzi

 2. Ukromedia ujawniły ze sędzina sądu rejonowego w Kijowie która niedawno wydała skandaliczny wyrok zwalniajac z aresztu „mażora” Kiryła Ostrowskiego, który w 2018 roku wjechał samochodem na pasy dla pieszych zabijając małego chłopca, otrzymała „podarunek” w postaci mieszkania w Kijowie o wartości 1,5 mln hrywien;
  https://ukranews.com/news/806152-sudya-po-delu-voditelya-hummer-ostrovskogo-ubivshego-rebenka-poluchila-v-podarok-kvartiru-za-1-5

  Polubione przez 3 ludzi

 3. Ciąg dalszy sprawy ukraińskiego państwowego „Ukreximbanku’ którego prezes zlecił swoim ochroniarzom napaśc na dziennikarzy po tym jak zadali mu „niewygodne pytania”. Popularny na Ukrainie program ‚Schematy” zajmujacy się ujawnianiem korupcji (którego dziennikarze padli ofiarami napaści) ujawnił że „Ukreximbank’ udzielił 60 mln dolarów kredytu osobie która prawdopodobnie prowadzi interesy, oraz płaci podatki, na „terytoriach niekontrolowanych”, jak Kijów okresla Krym i republiki z Donbasu;
  https://korrespondent.net/ukraine/4404488-skhemy-opublykovaly-rassledovanye-po-ukreksymbanku

  Polubione przez 3 ludzi

 4. Tymczasem na granicy z Mołdawią ukraińscy pogranicznicy zatrzymali…obywatela Japonii z „oprzyrządowaniem szpiegowskim”. Cytat „Na granicy zatrzymano Japończyka ze sprzętem szpiegowskim…Dwie pary okularów, dwa długopisy i zegarek z ukrytymi kamerami i złączami micro-USB zostały skonfiskowane mężczyźnie podróżującemu do Mołdawii”;
  https://korrespondent.net/ukraine/4404452-na-hranytse-zaderzhaly-yapontsa-so-shpyonskym-oborudovanyem

  Polubione przez 3 ludzi

 5. O! Droga bestia!

  Na Alegro spotkać można znacznie tańsze ,,glutracki” i ,,bondackie” zegarki.

  Glutrack – zegarek dla diabetyków trafia na rynek.
  GlucoTrack już na nim jest
  31 stycznia 2020

  https://www.chip.pl/2020/01/glutrack-zegarek-dla-diabetykow-trafia-na-rynek-glucotrack-juz-na-nim-jest/

  Zegarek Bonda !!! Taniocha!!! Za jedyne 4 stówy.

  Kamera Szpiegowska Smartwatch, 1080p Spy Camera Smart Watch, Ukryta Kamera Zegarek Pomiar Tętna, Nagrywanie Wideo i Audio Inteligentny Zegarek Sportowy do Telefonów z systemem Android iOS 32 GB
  Marka: DigiKuber
  2,5 z 5 ⭐gwiazdek
  https://www.amazon.pl/Szpiegowska-Smartwatch-Nagrywanie-Inteligentny-Telefon%C3%B3w/dp/B083FF5B7J/ref=asc_df_B083FF5B7J/?tag=plshogostdde-21&linkCode=df0&hvadid=504492713997&hvpos=&hvnetw=g&hvrand=8635524746726059208&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=&hvdev=c&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=1031056&hvtargid=pla-912863210092&psc=1

  a ten chodzi za 7 stów
  .https://www.google.com/aclk?sa=l&ai=DChcSEwitzvXR-brzAhXMxLIKHXqFA9wYABAPGgJscg&sig=AOD64_10B9xpLX6odjPsakLNyRAjCgyQNQ&adurl&ctype=5&ved=2ahUKEwj1lenR-brzAhUWtioKHZ6XD98Qvhd6BAgBEGI

  Polubione przez 5 ludzi

 6. Postawiono nowe zarzuty jednemu z liderów największego ukraińskiego opozycyjnego ugrupowania (o opcji ‚prorosyjskiej”) „Opozycyjna platforma” Wiktorowi Medwedczukowi. Znalazł się wśród nich m.in zarzut „zdrady państwowej” polegajacej na zakupach wegla w „terytoriach okupowanych”, czyli republikach z Donbasu, plus zerwania „na polecenie strony rosyjskiej” kontraktu na zakup wegla z RPA. Co ciekawe tego drugiego „przestępstwa” Medweczuk miał się dopuścić w „porozumieniu z Poroszenką”;
  https://strana.news/news/356707-delo-medvedchuka-i-podrobnosti-henprokuror-venediktova-i-hlava-sbu-bakanov.html
  Prokurator Generalna Ukrainy poinformowała także o „rekordowej” sumie kaucji jaka sąd wyznaczył Medwedczukowi, a która ma wynosić…miliard hrywien;
  https://strana.news/news/356711-venediktova-nazvala-rekordnuju-summu-zaloha-za-medvdechuka-1-mlrd-hrn.html

  Polubione przez 3 ludzi

 7. Kolejna peremoha zamienia się w zdradę

  Na przełomie sierpnia i września Ukraina podjęła próbę pogłębienia współpracy w sektorze energetyki jądrowej z czołowymi amerykańskimi firmami – Westinghouse i NuScale. Jednak dotychczasowe działania władz raczej mnożą przeszkody do zrealizowania ambitnych założeń z podpisanych memorandów. Bez zmiany filozofii w budowaniu rynku energii elektrycznej, amerykańsko-ukraińskie plany infrastrukturalne pozostaną na papierze
  https://www.energetyka24.com/atomowe-ambicje-ukrainy-blokowane-przez-wewnetrzna-patologie-analiza

  Polubione przez 4 ludzi

  • W temacie surowców energetycznych, prezes DTEK (własność Achmetow) żali się, że z powodu wysokich cen surowca i dużego zapotrzebowania ze strony Chin pozyskanie węgla dla ukraińskich elektrociepłowni jest utrudnione.
   Większe transporty surowca mogą zostać zakontraktowane dopiero za 2-3 miesiące. Ponoć jednym z nielicznych dostawców na Ukrainę mają być polskie spółki.
   https://uazmi.com/news/post/haEgVzuIY0OjWICYJcuRj4

   Polubione przez 3 ludzi

   • Przegłosowano zmiany do budżetu na rok 2021. Ponoć dochody z tytułu podatku od osób fizycznych mają być wyższe o 30 mld hrywien niż wcześniej zakładano, dlatego zmieniono wydatki i dochody. Armia ma dostać dodatkowo blisko 5 mld hrywien (nadal trochę brakuje).
    https://uazmi.com/news/post/hEQyPKISjDg2y7PN2S5fvK
    Komentarz: Śmierdzi te nagłe pojawianie się dodatkowych środków. Rozumiem, że inflacja napędza zyski z VAT i ceł ( dodatkowe 10 mld hrywien), ale dochody spółek miałyby wzrosnąć aż o 30 mld? Zapewne jest to przykład kreatywnej księgowości. Jakimś spółkom państwowym „udowodniono” zyski, jest to o tyle proste, że na papierze każdej spółce państwowej inna spółka państwowa lub budżet/obywatele wiszą kasę.
    Następnie nakazano natychmiastową spłatę i nagle mamy wzrost dochodów 🙂
    Przy czym jeśli jest to prawda, to ci „geniusze” z Kijowa chcą doprowadzić do szybkiego krachu finansowego ich kraju. Na dłuższą metę takie działania doprowadza do upadku państwowych molochów, które trzeba będzie ratować środkami z budżetu-jeśli tych nie będzie kraj czeka zapaść.

    Polubione przez 4 ludzi

 8. W temacie śmierci deputowanego RN Poliakowa. Ukraińska policja udostępniła krótkie nagranie pokazujące oględziny taksówki w której znaleziono martwego Poliakowa. Jednocześnie szef policji w Kijowie poinformował „Obecnie śledztwo opracowuje kilka wersji śmierci parlamentarzysty: przewlekłą chorobę, która może prowadzić do śmierci i zatrucia nieznaną substancją, samodzielnego lub przez nieznaną osobę. Mamy już wstępne zaświadczenie lekarskie o śmierci po sekcji zwłok, według którego przyczyną zgonu była ostra niewydolność wieńcowa, czyli choroba niedokrwienna serca.Zlecono szereg badań w celu wykrycia substancji toksycznych, trujących, narkotycznych, psychotropowych i medycznych, które pozwolą ustalić ostateczną przyczynę zgonu,”;
  https://strana.news/news/356717-anton-poljakov-politsija-opublikovala-video-s-mesta-hibeli-narodnoho-deputata.html
  Ps. A na końcu i tak się okaże że to było „samobójstwo”…

  Polubione przez 4 ludzi

 9. Aktualności z Ługańska

  https://lug-info.com/news

  ******.

  Milicja Ludowa LPR zorganizowała pokazowe występy w rocznicę jej powstania
  https://lug-info.com/news/narodnaya-miliciya-lnr-v-godovshinu-svoego-sozdaniya-provela-pokazatel-nye-vystupleniya

  W Ługańsku powstał specjalny pojazd bojowy oparty na samochodzie UAZ

  Rozwój inżynierów ługańskich został zademonstrowany podczas pokazów pokazowych na cześć siódmej rocznicy powstania Milicji Ludowej LPR. Data ta obchodzona jest corocznie 7 października.

  W SUV-ie UAZ zainstalowano nietypowe mocowanie karabinu maszynowego, składające się z czterech karabinów maszynowych Kałasznikowa kalibru 7,62 mm.
  https://topwar.ru/187888-v-luganske-sozdali-boevuju-mashinu-na-baze-avtomobilja-uaz.html

  Polubione przez 4 ludzi

  • PS. Cztery sprzężone karabiny maszynowe kalibru T,62 mm.
   Donbas to nie iracke , czy syryjskie pustynie.

   Mobilny, duża siła ognia, nadaje się do patrolowania linii frontu i osłony zakładów przemysłowych
   przed ukraińskich dronami uzbrojonymi, którym udało się przedrzeć za linię frontu.

   Niedawno Ukraińcy zaatakowali zbiorniki z ropą dronem uzbrojonym w granaty.
   Służby ochrony zakładu zauważyły nadlatujący dron i wszczęły alarm i ewakuację, więc obyło się bez ofiar w ludziach.
   Gdyby służby ochrony zakładu miały taką taczankę że sprzężonymi 4 karabinami maszynowymi, zapewne zestrzeliłyby tego drona, gdy podchodził do ataku.

   Polubione przez 4 ludzi

 10. Na Ukrainie nie mogą ustalić osób zaangażowanych w odwołanie akcji schwytania „wagnerowców”

  Tymczasowa Komisja Śledcza (WSK), powołana przez Radę Najwyższą w celu zbadania okoliczności odwołania akcji zatrzymania pracowników PKW Wagner, po raz kolejny nie ustaliła niczego nowego. O tym powiedział prezes VSK Maryana Bezuglaya.

  Odpowiadając na pytania dziennikarzy po kolejnym spotkaniu VSK, powiedział, że komisja nie może w żaden sposób ustalić osób zaangażowanych w anulowanie operacji schwytania „wagnerytów”, ponieważ „odpowiednie dane” zostały utajnione.

  Jednocześnie twierdzi, że rosyjskie służby specjalne mogły wiedzieć o planowanych przez Kijów specjalnych środkach (jak WSK nazywa nieudaną operację SBU – przyp. VO) w celu schwytania „rosyjskich najemników”, ale to „tylko założenie”. ”.

  https://topwar.ru/187829-na-ukraine-ne-mogut-ustanovit-prichastnyh-k-otmene-operacii-po-zahvatu-vagnerovcev.html

  Komentarz czytelnika
  Cyrk i klauni. To Współczesna Ukraina.

  Gwoli wyjaśnienia dodam, że powyższy obraz jest pastiszem obrazu Repina
  Kozacy piszą list do Sułtana

  A tu ukraińscy posłowie piszą list do Putina.

  Polubione przez 4 ludzi

 11. Międzynarodowa inicjatywa Land Matrix przeanalizowała dane na temat nabywania gruntów na całym świecie i doszła do wniosku, że duża część ziemi na Ukrainie jest kontrolowana przez obcokrajowców. Takie są wyniki raportu analitycznego „Podsumowanie wyników globalnej „gorączki ziemi” – nieistotne korzyści, znaczące zagrożenia dla ludzi i środowiska”.
  W raporcie czytamy, że na Ukrainie ponad 3,3 mln hektarów gruntów jest kontrolowanych przez międzynarodowych inwestorów.
  Wyżej niż Ukraina w rankingu uplasowała się Indonezja, gdzie obcokrajowcy kontrolują ponad 3,6 mln hektarów. W pierwszej piątce znalazły się również Rosja, Brazylia i Papua Nowa Gwinea.
  https://studium.uw.edu.pl/badanie-ukraina-zajmuje-2-miejsce-na-swiecie-pod-wzgledem-gruntow-kontrolowanych-przez-inwestorow-zagranicznych/

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.