Wojna domowa na Ukrainie 13.10.2021r.- 2304 dzień od nowego rozejmu.


„Niemy krzyk”– dzień 570.

„Zaplanowane na dzisiaj kolejne posiedzenie grupy roboczej ds. humanitarnych zostało przerwane z winy przedstawiciela Kijowa” – poinformowała komisarz ds. praw człowieka w DRL Daria Morozowa.

„Deputowana ludowa Galina Tretiakowa, uczestnicząca w negocjacjach ze strony Ukrainy, po raz kolejny wykazała się absolutnie niepoprawnym i niedyplomatycznym zachowaniem. Bez obiektywnego powodu odłączyła się od konferencji dosłownie natychmiast po rozpoczęciu dialogu. Następnie przez kolejną godzinę wszyscy uczestnicy, w tym koordynatorka grupy roboczej pani Relander, czekali na powrót przedstawiciela Ukrainy do stołu negocjacyjnego. Ale tak się nie stało.

W rezultacie nie doszło do dyskusji na najważniejsze tematy bloku humanitarnego. Niechęć Galiny Tretiakowej do rozpoczęcia pracy doprowadziła do tego, że kwestie wymiany więźniów i oczyszczenia proceduralnego ponownie pozostawiono bez rozpatrzenia”– powiedziała Morozowa.

Rzeczniczka DRL zwróciła również uwagę na to, że nie ma także postępów w poszukiwaniach zaginionych. Ukraina, wbrew pilnym rekomendacjom organizacji międzynarodowych, nie działa w tym kierunku, ponadto jej przedstawiciele blokują rozpatrywanie tej sprawy na platformie w Mińsku.

„Od ponad półtora roku praca grupy humanitarnej jest zasadniczo zablokowana. Po tym, jak Ukraina ponownie zmieniła swoich negocjatorów, nie możemy poczynić postępów w żadnej z kwestii objętych porządkiem obrad.

Jest to niedopuszczalne, biorąc pod uwagę specyfikę pracy podgrupy. Losy ludzi bezpośrednio zależą od naszych decyzji. Dlatego wszyscy uczestnicy powinni dołożyć wszelkich starań, aby wyjść z impasu negocjacyjnego i nie angażować się w prowokacje”– powiedziała Daria Morozowa.

W dniu wczorajszym, w formule wideokonferencji spotkała się także w ramach TGK podgrupa ds. politycznych.

„Na dzisiejszym spotkaniu koordynator OBWE przedstawił zaktualizowany dokument dotyczący ‚Mapy Drogowej’, ale prace merytoryczne nie miały miejsca, ponieważ strona ukraińska stale szukała powodów, aby odejść się od merytorycznej dyskusji”– poinformowała przedstawicielka DRL w grupie politycznej, Natalia Michajłowa.

„Charakterystyczne jest to, że po tym, jak koordynator poparł stanowiska republik, aby przejść do konsekwentnego omawiania zapisów dokumentu, strona ukraińska, obawiając się naruszyć wydane jej wytyczne i posunąć się do przodu w procesie negocjacyjnym, rozpoczęła filozoficzne dyskusje na temat istoty porozumień mińskich, ‚liczby okienek w konferencjach online’, składu delegacji, podmiotowości uczestników oraz innych kwestii proceduralnych i technicznych, które nie są bezpośrednio związane z celami negocjacji w grupa polityczna.

Tym samym nawet dla nowego mediatora OBWE jest już oczywiste, że to strona ukraińska ponosi pełną odpowiedzialność za utrudnianie przygotowania jednego projektu ‚Mapy Drogowej’ zgodnie z instrukcjami Grupy Kontaktowej, a także za sabotowanie pokojowego rozwiązania konflikt w Donbasie w ogóle”– skomentowała wyniki negocjacji Michajłowa.

Olga Kobcewa, przedstawicielka ŁRL w podgrupie roboczej ds. humanitarnych Grupy Kontaktowej, szefowa grupy roboczej ds. wymiany jeńców wojennych republiki : powiedziała, że ŁRL i DRL wezwały OBWE do wskazania prawdziwego powodu zakłócenia spotkania podgrupy humanitarnej. 

Przedstawiciele ŁRL i DRL zwrócili się do koordynatorki podgrupy roboczej ds. humanitarnych Grupy Kontaktowej OBWE, Charlotte Relander, z prośbą o podanie rzeczywistego powodu zakłócenia posiedzenia podgrupy.  „

„Wideokonferencja nie zdążyła się na dobre rozpocząć i natychmiast się zakończyła. Powód jest jak zwykle ten sam- przedstawicielka Ukrainy, pani ( Galina ) Tretiakowa, po raz kolejny złożyła bezpodstawne uwagi wobec eksperta DRL, po czym samodzielnie podjęła decyzję i rozłączyła się.”– poinformowała Olga Kobcewa na briefingu dla mediów w ŁugańskInformCenter.

Przedstawicielka ŁRL podkreśliła, że w ten sposób Kijów po raz kolejny zakłócił pracę podgrupy humanitarnej.

„W osobie przedstawiciela ŁRL oraz w osobie przedstawiciela DRL, wyrażono życzenie wobec koordynatora grupy humanitarnej, pani Relander, złożenia obiektywnego oświadczenia wskazującego na przyczyny przerwania spotkania grupy humanitarnej. Chciałbym zwrócić uwagę zarówno OBWE, jak i międzynarodowych gwarantów realizacji przez Ukrainę porozumień mińskich, na zachowanie przedstawiciela Ukrainy w grupie humanitarnej”– powiedział Kobcewa.

Podkreśliła, że ​​zachowanie Tretiakowej w procesie negocjacyjnym „nie odpowiada żadnej etykiecie dyplomatycznej” i niejednokrotnie służyło do zakłócania posiedzeń podgrupy humanitarnej.

*

A tymczasem na froncie w Donbasie- na jego ługańskim odcinku, żołnierze USZ  posłużyli się metodyką walki elektronicznej (EW), aby zakłócić pracę dronów SMM OBWE na terenach dwóch osiedli.

„W rejonie odpowiedzialności 30 i 24 brygady Ukraińskich Sił Zbrojnych na terenach osiedli Ługańskoje i Zołotoje, mobilne grupy 20 batalionu EW, korzystając ze stacji ‚Bukowel-AD’, tłumiły sygnały kanałów kontrolnych UAV misji OBWE w celu zapobiegania rejestrowania na tych obszarach sprzętu wojskowego”– poinformowała w komunikacie służba prasowa Dowództwa Milicji Ludowej ŁRL.

Ponadto, na donieckim odcinku frontu, według ostatniego raportu SMM OBWE, obserwatorzy dwukrotnie odnotowali zagłuszanie sygnału bezzałogowych statków powietrznych SMM OBWE o dużym i krótkim zasięgu podczas lotów w rejonie osad; Sofiewka, Kalinowo, Sławnoje, Nowoandrejewka i Andrejewka, w tym dwukrotnie w pobliżu wsi Andrejewka i Warwarowka oraz pięć razy w rejonie wsi Ługańskoje.

Poza tym, SMM OBWE obserwował działalność zbrojną w rejonie wycofania nr. 3 Bogdanowka-Pietrowskoje oraz w promieniu 5 km od niego.

Odnotowano również obecność sprzętu wojskowego VFU w strefie bezpieczeństwa:


-1 transporter opancerzony (BTR-70) w pobliżu osady Nowobachmutówka.

Dodatkowo, w ciągu minionej doby USZ na donieckim odcinku frontu 3 razy naruszały warunki rozejmu, w wyniku czego na terytorium DRL spadły 24 pociski (18 granatów i 6 min).

Ostrzał prowadzony był o godzinie 18:10, z kierunku Wodianoje w stronę Leninskoje- na południowym odcinku frontu, przy użyciu ręcznego granatnika przeciwpancernego RPG-7 (6 granatów) oraz broni maszynowej.

Następnie o godzinie 19:00, z kierunku Nowogorodskoje w stronę Szirokoj Bałki- w rejonie Gorłówki, przy użyciu moździerza kaliber 120 mm (6 min).

Ostatni ostrzał miał miejsce o godzinie 21:27, z kierunku Marinki w stronę Aleksandrowki- na obrzeżach Doniecka, przy użyciu ręcznego granatnika przeciwpancernego RPG-7 (6 granatów) oraz automatycznego granatnika sztalugowego AGS-17 (6 granatów).

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

2 min.

Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 17.00 13 жовтня 2021 року.

Сала Україні!

Збройні формування Російської Федерації продовжують ігнорувати режим припинення вогню та обстрілюють позиції Збройних Сил України.

Упродовж минулої доби, 12 жовтня, російсько-окупаційні війська 6 разів порушували режим припинення вогню, 2 з яких із застосуванням забороненого Мінськими домовленостями озброєння.

Біля ЗАЙЦЕВОГО позиції наших воїнів ворог обстріляв зі стрілецької зброї.

Поблизу НОВОЗВАНІВКИ окупанти вели вогонь з автоматичних станкових гранатометів.

В районі КРИМСЬКОГО ворожі збройні формування застосували станкові протитанкові гранатомети.

В напрямку ПРИЧЕПИЛІВКИ противник здійснив обстріл з ручних протитанкових гранатометів та великокаліберних кулеметів.

Позиції українських захисників біля КРАСНОГОРІВКИ потрапили під обстріл з мінометів калібру 82 мм та гранатометів різних систем.

В бік МАРЇНКИ найманці відкривали вогонь з мінометів калібру 82 мм та ручних протитанкових гранатометів.

Втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил немає.

На збройні провокації противника наші захисники відкривали вогонь у відповідь,не застосовуючи заборонене Мінськими домовленостями озброєння.

Станом на 7 годину ранку, 13 жовтня, порушень режиму припинення вогню не зафіксовано.

Ситуація в районі проведення операції Об’єднаних сил залишається контрольованою. Українські підрозділи продовжують виконувати визначені завдання за призначенням.

Разом до перемоги!

Сала Україні! ᛋᛋ

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:***


***


©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

47 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 13.10.2021r.- 2304 dzień od nowego rozejmu.

 1. Dla zainteresowanych podsumowanie corocznego szczytu Ukraina – UE, cytat „Odbywający się corocznie szczyt UE-Ukraina stał się w pewnym sensie rytuałem…Kijów tradycyjnie oczekuje, że najwyżsi urzędnicy europejscy zadeklarują gotowość dalszego wspierania Ukrainy w konfrontacji z Rosją i przynajmniej zasugerują zbliżające się wejście do Unii Europejskiej. Z kolei ważni goście z Brukseli z pewnością usłyszą słowa o niezmienności europejskiego kursu jednego z najbliższych sąsiadów bloku. W tym roku delegacji UE przewodniczyli przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel i przewodnicząca Komisji Europejskiej (KE) Ursula von der Leyen. Prezydent Ukrainy przyjął ich w Pałacu Maryjskim…Nie było odejścia od tradycji . We wspólnym oświadczeniu wydanym po szczycie Kijów otrzymał zapewnienia o „niewzruszonym poparciu i oddaniu niepodległości, suwerenności i integralności terytorialnej”. Były one również w ubiegłym roku, ale w tym roku zostały uzupełnione, pod naciskiem ukraińskiego MSZ, potępiając zaangażowanie mieszkańców niekontrolowanej części Donbasu i Krymu w głosowanie na deputowanych do Dumy Państwowej Rosji oraz prześladowania Tatarów krymskich. Mówi także o odpowiedzialności Moskwy jako strony konfliktu w Donbasie”;
  https://strana.today/articles/analysis/357165-sammit-ukraina-es-zelenskoho-ostavili-ni-s-chem.html

  Polubione przez 3 ludzi

 2. Ukraińska codziennosć. Jak informują ukromedia w jednym z kijowskich banków miało miejsce przestępstwo zasługujące na tzw. nagrode Darwina (czyli „za głupotę”), ponieważ złodziej ukradł tam…atrapy banknotów 🙂
  https://strana.one/news/357188-na-pecherske-klient-banka-vykral-reklamnye-muljazhi-hriven.html
  Z kolei w jednej z miejscowosci obwodu kijowskiego policjanci zostali zaatakowani przez pijanego mężczyznę uzbrojonego w widły, który „uspokoił się’ dopiero jak funkcjonariusze oddali strzały ostrzegawcze;
  https://korrespondent.net/ukraine/4405931-pod-kyevom-na-polytseiskykh-napaly-s-vylamy
  W miejscowosci Łozowa w obwodzie charkowskim ponad 16 tys. mieszkań zostało pozbawionych dostaw gazu, po tym jak ktoś „zablokował” miejski gazociąg;
  https://interfax.com.ua/news/general/773189.html

  Polubione przez 3 ludzi

 3. Tymczasem na Ukrainie „gaza niet i ugla toże niet”. Dwóm z trzem elektrowniom cieplnym spółki ‚Centrenergo”, jednej z największych spółek produkujących energię elektryczną i cieplną w środkowej Ukrainie i we wschodniej Ukrainie, pozostało jeszcze zapasów wegla na od jednego do trzech dni;
  https://ukranews.com/news/807283-zapasov-uglya-na-skladah-dvuh-tes-tsentrenergo-hvataet-na-1-3-dnya-raboty

  Polubione przez 3 ludzi

 4. OT z FR, czyli zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Natalia Pokłońska, która zaczęła „słynąć” z coraz bardziej „oryginalniejszych” wypowiedzi, została „wynagrodzona” posadą ambasador w Republice Zielonego Przylądka (państwa położonego na Wyspach Zielonego Przylądka u wybrzeży Afryki). Ponoć taka posada bardzo ją interesowała 🙂
  https://strana.one/news/357239-putin-naznachil-natalju-poklonskuju-poslom-kabo-verde.html

  Polubione przez 3 ludzi

    • Ale przyznaj niezwykle urodziwa 🤩
     i polskie ma nazwisko ! 😃
     Inteligentna, bystra, no, być może jęzor ma trochę niewyparzony,
     ale odważna i nieustępliwa , w 20011 była nawet ciężko pobita.

     https://pl.wikipedia.org/wiki/Natalja_Pok%C5%82onska

     https://cafe-ayo.ru/pl/their-hands/byvshii-prokuror-kryma-poklonskaya-poklonskaya-natalya-vladimirovna.html

     Ma nawet tag na Wykopie
     https://www.wykop.pl/tag/nataliapoklonska/wszystkie/next/entry-10140254/

     Polubione przez 3 ludzi

    • Ad – Manieprzepraszania
     „Ciepłe miejsce dla Natalii Pokłonskiej.
     Dlaczego Putin wysłał byłą prokurator krymską jako ambasadora na wyspy w pobliżu Afryki”;

     No właśnie! Dlaczego?!!!
     Dlaczego Putin ją ,,nie zniszczył”, gdy jedna jedyna z partii Jednej Rosji powiedziała NIE! reformie emerytalnej.
     Putin ją poparł i wycofał z Dumy projekt ustawy.

     Dla kogo ta szppka?! Dla ludu, bo okazało się, że zbyt duży sprzeciw był wobec tej ustawy.
     Trzeba było wyjść z tego szamba z twarzą, by wizerunek Putina nie ucierpiał , bo partia leciała w dół na łeb w sondażach.
     Tierieszkowa przeznaczona była na inną szczególną okazję, starsza, poważna, z nieposzlakowanym -niezbijalnym autorytetem, ta karta zbyt mocna była na taką tylko prestiżową jeno zagrywkę.

     Było takie powiedzonko: Na kłopoty – Bednarski , a w tym przypadku – Pokłońska.
     Gdy trzeba było potrollować Ukraińców, skontrować nacjonalnych oszołomów girkinowców, zawsze japą niewygodne kwestie Pokłońska paplała.
     Jest swego rodzaju Żirinowskim, gada tak, jak w danej chwili władzy odpowiada, ale jej samej gadać tak nie wypada.

     Nigdy za za swą japę nie została ukarana, zawsze jak kotka na cztery łapy spada.
     Dzieje się tak, nie dla tego ,że ma japę ładną , ale, że szczeka nią tylko wtedy , gdy jest do tego podjudzana.

     Dam Ci dwa znamienne cytaty:
     Vovan222 składa na propozycję rozbieranej sesji Pokłońskiej
     Bierze ją pod włos łechtając jej ego rozbujane popularnością na patriotyczny wabik
     – ,,Jesteś popularna w internecie… ( Zrób to ) dla poprawy wizerunku krymskiej i rosyjskiej prokuratury” – mówi.

     A teraz zauważ co ona odpowiada:
     Jeśli chodzi o nią, to ona, na taką sesję dla dobra sprawy by się zgodziła,
     ale powiedziała jednak, że ”musi uzgodnić sprawę z kierownictwem”.

     A więc, te jej słowa świadczą , że nasza Natalką gra przypisaną jej role i to dobrze , skoro jest w niej autentyczna.
     Sądzę. że to kierownictwo jest w FSB a jej rola i popisówki mają akceptację Putiną skoro wakacjami ją nagradza,
     Zresztą nie pierwsza to dla niej banicja, już raz była zesłaną na bezterminowy urlop na Krym.

     Ten typ kobiet jest jak szampańskie wino, jak Natalka trochę poleżakuję będzie jeszcze lepsza, odwrotnie niż Ukraina.
     Z Ukrainą – z tym ciasteczkiem cioci Nuland – (właśnie co była w Moskwie, zapewne Putinowi chciała ją upchnąć), im dłużej to trwa, tym z nią gorzej,- tym szybciej się rozkłada, tym bardziej zachód ją Putinowi ,,wykłada”.

     Co do Pokłońskiej , to sądzę , że to ,,wino” nie jest przeznaczone na krajowy, rosyjski rynek a raczej jest to towar przeznaczony na rynek ukraiński, stąd ten imaż ukrofilny.
     Gdy sytuacja z Ukrainą dojrzeje Putin znów nam o Pokłońskiej przypomni.

     ******.

     Na poparcie swej tezy jako przykład dałem dwa cytaty
     Pochodzą one z naszej, z polskiej prasy, więc jeśli są ,,naciągane”, to raczej na jej niekorzyść.

     *Rozbieraną sesję Natalii Pokłońskiej zaproponował komik, ukrywający się pod pseudonimem „Vovan222”. Do pani prokurator zadzwonił jako pracownik administracji prezydenta Rosji. „Ponieważ jest pani popularna w internecie, można byłoby to wykorzystać dla poprawy wizerunku krymskiej i rosyjskiej prokuratury na Zachodzie” – mówił.

     Natalia Pokłońska zgodziła się na rozbieraną sesję. Powiedziała jednak, że „musi uzgodnić sprawę z kierownictwem”. W stronę Pani prokurator skierowano jeszcze jedną propozycję zdjęciową. Natalia Pokłońska miała w niej „biczować banderowca”. Na tą sesję pani prokurator jednak się nie zgodziła.

     https://polskatimes.pl/prokurator-krymu-natalia-poklonska-zgodzila-sie-na-rozbierane-zdjecia-wideo-zdjecia/ar/3390981

     Polubione przez 1 osoba

 5. Skandal wokół Mistrzostw Europy w MMA które mają odbyć sie na początku listopada na Ukrainie, po tym jak prezes Ukraińskiej Federacji Mieszanych Sztuk Walki (MMA) Wołodymyr Teslia zapowiedział ze nie dopusci do udziału w nich zawodników z FR. Teraz pojawiła się informacja że za takie działanie Ukraina może utracić prawo do organizacji Mistrzostw Europy Mieszanych Sztuk Walki (MMA), ponieważ Globalne Stowarzyszenie Mieszanych Sztuk Walki (GAMMA) uznało takie postępowanie za „formę dyskryminacji”. Cytat „W odpowiedzi GAMMA oficjalnie deklaruje, że nigdy nie pozwoli żadnej krajowej federacji uniemożliwiać innym sportowcom udziału w turniejach GAMMA z powodów politycznych, ideologicznych lub jakichkolwiek innych. GAMMA i lokalni organizatorzy nadal ciężko pracują, aby zorganizować Mistrzostwa Europy na poziomie godnym sportowców, którzy przyjadą z całego kontynentu. Mistrzostwa Europy w 2021 r. na Ukrainie będą otwarte dla wszystkich europejskich krajów członkowskich GAMMA”;
  https://tass.ru/sport/12646609

  Polubione przez 3 ludzi

 6. Masowe bankructwo rolników uprawiajacych arbuzy w obwodzie chersoński, powód nie maja gdzie ich sprzedać ponieważ wcześniej dużą ilość ekspediowali na Krym i na Donbas. Teraz niezebrane arbuzy zalegają na polach stanowiąc karme dla dzikich zwierząt
  https://replyua.net/politika/262750-blokada-kryma-i-donbassa-byvshij-deputat-objasnil-prichinu-bankrotstva-ukrainskih-fermerov.html
  A tu filmik z jednym z rolników który w akcie desperacji rozjeżdża arbuzy zalegające pola;
  >https://twitter.com/SergUA63/status/1447961611021467649

  Polubione przez 3 ludzi

 7. I kolejna zdrada

  Niedługo po podpisaniu przez węgierskie MVM nowego kontraktu gazowego z rosyjskim Gazpromem i przekierowaniu dostaw z Ukrainy na szlak z użyciem Turkish Stream strona ukraińska zaczęła notować problemy z rewersowymi dostawami z Unii Europejskiej. Alternatywny szlak dostaw rewersowych wiedzie między innymi przez Polskę, ale Komisja proponuje Słowację.
  https://biznesalert.pl/orban-z-gazpromem-odcinaja-ukraine-od-gazu-unijnego-polska-moze-pomoc-lecz-komisja-sugeruje-slowacje/

  Polubione przez 3 ludzi

 8. W temacie szczytu UE-Ukraina
  Analiza z OSW

  https://www.osw.waw.pl/pl/publikacje/analizy/2021-10-13/szczyt-ue-ukraina-ostrozne-poglebianie-wspolpracy
  Komentarz: Z mojej strony kilka wtrąceń. Szczyt nie przyniósł żadnych w polityce UE wobec Ukrainy. Pozytywną wiadomością dla rządu w Kijowie jest otwarcie dla Ukrainy możliwości ubiegania się o środki w ramach trzech programach UE. Przy czym najważniejszym pytaniem jest czy urzędnikom z Ukrainy uda się owe środki uzyskać. Dotychczas na Ukrainie działało kilka programów Banku Światowego czy też Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju i… za każdym razem kwota wykorzystanych środków oscylowała w granicach 50%.
  Niestety, ale kilka czynników mocno ogranicza możliwość pozyskania znacznych kwot ze wspomnianych programów. Po pierwsze brakuje kadry, urzędników mających umiejętności pozyskiwania środków z UE.
  Po drugie chodzi o koszty związane z projektami, aby uzyskać środki z uE konieczne jest zainwestowanie własnych środków. Dopiero po rozliczeniu projektu możliwe jest otrzymanie rekompensaty. Większość ukraińskich instytucji/samorządów nie ma zabezpieczonych środków na takie inwestycje.
  Władze UE chciały pokazać, ze gotowe są dać Ukrainie dużo. Jednak z pewnością ośrodki decyzyjne zdawały sobie sprawę, że „Kijów” nie da rady skorzystać z dobrodziejstw programu w pełni.
  Ważnym elementem jest informacja o bezwizowym reżimie przemysłowym. Te niewielkie ustępstwa ze strony UE w rzeczywistości jeszcze mocniej uderzą w przemysł na Ukrainie. Sama renegocjacja umowy o pogłębionej strefie wolnego handlu (DCFTA) nie jest czymś złym. Problemem dla władz Ukrainy będą umowy z nią związane (zasada równości), które pozwolą firmom z UE na większy eksport towarów na Ukrainę.

  Polubione przez 4 ludzi

 9. BANDEROWSCY HUNWEJBINI, czyli artykuł o nowej akcji ukraińskich uczniów na Tik-Tok, wyśpiewywaniu m.in na lekcjach banderowskiej przyśpiewki” Bandera naszym ojczulkiem”. Ci nauczyciele którzy ośmiela sie zwrócić im uwage ze śpiewac moga sobie co chcą po lekcjach, sa przez rozwydrzoną ‚szkołotę” piętnowani jako ‚zdrajcy narodu” i „agenci Kremla”;
  https://strana.one/news/357282-batko-nash-bandera-kak-v-ukrainskikh-shkolakh-nachali-pet-khity-ultrapravykh.html

  Polubione przez 3 ludzi

 10. Ciąg dalszy sprawy Craiga Langa byłego amerykańskiego wojskowego który na Florydzie zamordował parę emerytów, a następnie zbiegł na Ukrainę gdzie brał udział w ‚wyzwalaniu” Donbasu w szeregach banderowskiego ‚Prawego Sektora”. Sąd na Ukrainie wstrzymał jego ekstradycje do USA.
  Teraz amerykańskie media poinformowały ze Departament Sprawiedliwości USA bada udział Langa, oraz sześciu innych Amerykanów, w zbrodniach jakich mieli dopuścić się na Donbasie m.in porwań i torturowania oraz mordowania cywilów. Podobno Craig Lang miał być „prowodyrem” całej grupy;
  https://www.buzzfeednews.com/article/christopherm51/craig-lang-ukraine-war-crimes-alleged

  Polubione przez 4 ludzi

 11. Wieści z Donbasu, czyli „na froncie bez zmian”. W pobliżu punktu kontrolnego „Pierwomajsk – Zołotoje” grupa „ukrowojaków” uprowadziła przedstawiciela ŁRL w Wspólnym Centrum Kontroli i Koordynacji Zabezpieczenia Przerwania Ognia który dokonywał w tym rejonie zaplanowanej kontroli. Oświadczenie w tej sprawie wydał lider ŁRL Leonid Pasecznik który m.in oskarżył Ukrainę o „akt terrorystyczny” zażądał uwolnienia uprowadzonego, a także stwierdził że do czasu jego uwolnienia „uważa za bezsensowne kontynuowanie pełnoprawnego dialogu w ramach formatu mińskiego!”;
  https://telegra.ph/Zayavlenie-glavy-LNR-Leonida-Pasechnika-10-13
  A SBU „robi” już z uprowadzonego „uzbrojonego Rosjanina”, pomimo tego ze posiada dokument ŁRL i urodził się w Alczewsku w obwodzie ługańskim oraz oskarża go że w 2010 roku „popełnił ciężkie przestępstwo” na Ukrainie…
  https://korrespondent.net/ukraine/4406203-na-donbasse-zaderzhaly-vooruzhennoho-rossyianyna

  Polubione przez 3 ludzi

 12. W temacie gazowym. Podczas swojego wystąpienia na „Rosyjskim Tygodniu Energii” w Moskwie WWP stwierdził m.in „Teraz niektórzy nieodpowiedzialni politycy na Ukrainie mówią o potrzebie nacjonalizacji tego gazu, który jest przechowywany w podziemnych magazynach, które do nich nie należą. I co teraz widzimy? Zaczęło się stopniowe wypompowywanie gazu z podziemnych magazynów na Ukrainie, w tym należacych do operatorów zagranicznych”;
  https://ria.ru/20211013/putin-1754387275.html
  WWP mówił także o niebezpieczeństwie zwiększenia tranzytu gazu przez Ukrainę które to niebezpieczeństwo spowodowane jest fatalnym stanem w jakim znajduje sie system przesyłowy gazu na Ukrainie. Według niego „zużycie” tego systemu wynosi obecnie 80-85% i dopełnianie go większą ilościa gazu może się skończyć jego „pęknięciem”;
  https://www.interfax.ru/russia/797054

  Polubione przez 4 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.