Wojna domowa na Ukrainie 25.10.2021r.- 2316 dzień od nowego rozejmu.


„Niemy krzyk”– dzień 582.

 „Ługańska Republika Ludowa otrzymuje codzienne wsparcie w sprawie uwolnienia naszego obserwatora z WCKiK, pojmanego przez ukraińską SBU i bezprawnie przetrzymywanego, na różnych szczeblach: zarówno ze strony władz, jak i społeczeństwa obywatelskiego.”- powiedział minister spraw zagranicznych Ługańskiej Republiki Ludowej, pełnomocny przedstawiciel ŁRL w grupie kontaktowej Władysław Deinogo.

„Pierwszym, który oficjalnie potępił zbrodnicze działania Ukrainy, była braterska DRL: Denis Puszilin i Natalia Nikonorowa. Następnie nastąpiły oficjalne oświadczenia pełnomocnego przedstawiciela Rosji w Grupie Kontaktowej Borysa Gryzłowa, Ministerstwa Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej Marii Zacharowej oraz Stałego Przedstawiciela Rosji przy OBWE Aleksandra Łukaszewicza.

Jednoznaczne wsparcie społeczeństwa obywatelskiego, wsparcie informacyjne ze strony blogerów i dziennikarzy, w tym międzynarodowych, jest niezwykle znaczące i namacalne”– powiedział Władysław Deinego.

Zaznaczył też, że nie wszyscy są gotowi otwarcie wyrazić swoje stanowisko w sprawie uprowadzenia przez Ukrainę obserwatora WCKiK ŁRL. Przede wszystkim dotyczy to misji międzynarodowych reprezentowanych w republikach.

„W rozmowach prywatnych prawie wszyscy wyrażali swoje stanowisko jednoznacznie– takie działania są niedopuszczalne. Jednocześnie w sferze publicznej nadal chowają się za stwierdzeniami podobnymi do tych z SMM OBWE: ‚SMM nie obserwował bezpośrednio tego wydarzeni. Zgodnie z naszą metodologią raportowania niepotwierdzonych informacji pośrednich nie można uwzględniać w raporty Misji’. Czyli nie należy oczekiwać adekwatnej obiektywnej reakcji OBWE na oczywiste łamanie przez Ukrainę jej zobowiązań wobec Mińska i norm prawa międzynarodowego?

Andrij Kosiak jest nielegalnie przetrzymywany przez Ukrainę od 12 dni, a Ukraińskie Siły Zbrojne zintensyfikowały ostrzał Donbasu, w wyniku którego ranni są cywile, w tym dzieci, uszkodzona jest infrastruktura cywilna, urządzenia podtrzymujące życie i budynki mieszkalne. Ale wszystkie te fakty pozostają bez reakcji społeczności światowej. Żadna organizacja międzynarodowa nie potępiła jeszcze działań Kijowa.

Taka postawa– milczeć, biernie siedzieć– to przykład absolutnego przyzwolenie, które tylko zachęca do bezprawia Ukrainy. Brak aktywnej reakcji społeczności międzynarodowej i organizacji międzynarodowych na zbrodnie władz Kijowa i Ukraińskich Sił Zbrojnych stwarza w nich złudzenie, że możliwe jest zdewaluowanie wszystkich zawartych porozumień i norm prawa międzynarodowego ogólnie.

Wzywamy organizacje międzynarodowe i społeczność światową do należytej oceny działań Ukraińskich Sił Zbrojnych, które pojmały obserwatora ŁRL w WCKiK, chronionego immunitetem dyplomatycznym, oraz do wywarcia niezbędnej presji na Ukrainę w celu powstrzymania eskalacji konfliktu przez Kijów i zachęcić władze ukraińskie do przestrzegania norm międzynarodowych i wypełniania podpisanych przez siebie gwarancji zobowiązań i porozumień” – podkreślił minister spraw zagranicznych ŁRL.

*

Natomiast na froncie w Donbasie- na jego donieckim odcinku, zgodnie z ostatnim raportem SMM OBWE, bezzałogowy statek powietrzny krótkiego zasięgu Misji OBWE został poddany zakłóceniom sygnału GPS przelatując w pobliżu osady  Nowoługańskoje.

Ponadto obserwatorzy Misji nadal odnotowują aktywność militarną w rejonie wycofywania sił i sprzętu nr. 3 Bogdanowka-Pietrowskoje.

Odnotowano również obecność sprzętu wojskowego USZ w strefie bezpieczeństwa:

-2 opancerzone wozy rozpoznawcze i patrolowe (BRDM-2) w pobliżu wsi Orłowskoje.


Poza tym, w dniu wczorajszym o godzinie 20:45, USZ przeprowadziły ostrzał z kierunku Kamienki w stronę Wsilewki- na północnych obrzeża Doniecka, przy użyciu ręcznego granatnika przeciwpancernego RPG-7 (2 granaty) i automatycznego granatnika sztalugowego AGS-17 (17 granatów). Tym samym, USZ na donieckim odcinku frontu- w ciągu minionej doby 1 raz naruszyły warunki rozejmu, w wyniku czego na terytorium DRL spadło 19 granatów.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

4 min.

Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 17.00 25 жовтня 2021 року.

Сала Україні!

Збройні формування Російської Федерації продовжують ігнорувати режим припинення вогню та обстрілювати позиції Збройних Сил України.

Упродовж минулої доби, 24 жовтня, з боку російсько-окупаційних військ зафіксовано 4 порушення режиму припинення вогню, 1 з яких із застосуванням забороненого Мінськими домовленостями озброєння.

В бік КАМ’ЯНКИ ворожі збройні формування відкривали вогонь з мінометів калібру 120 мм.

Неподалік СВІТЛОДАРСЬКА найманці здійснили обстріл з автоматичних станкових гранатометів.

В напрямку ТРАВНЕВОГО окупанти вели вогонь зі станкових протитанкових гранатометів.

Біля НОВОСЕЛІВКИ ДРУГОЇ позиції наших воїнів ворог обстріляв з гранатометів різних систем та великокаліберних кулеметів.

Втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил немає.

На збройні провокації противника наші захисники відкривали вогонь у відповідь, змусивши його припинити вогневу активність.

Станом на 7 годину ранку, 25 жовтня, порушень режиму припинення вогню не зафіксовано.

Ситуація в районі проведення операції Об’єднаних сил залишається контрольованою. Українські підрозділи продовжують виконувати визначені завдання за призначенням.

Разом до перемоги!

Сала Україні! ᛋᛋ”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:

***


©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

36 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 25.10.2021r.- 2316 dzień od nowego rozejmu.

 1. W kraju, gdzie węgiel jest tak powszechnym zasobem jak ropa w USA czy gaz w Rosji i powinien być tani to…brakuje go!
  Dziś zadzwoniłem do kilku lokalnych dostawców i albo braki, albo mało, albo będzie dostawa z nową ceną. Uwaga – popularny „orzech” tona – 1480 zł !!!
  „Dobra zmiana” w chuj…

  Polubione przez 4 ludzi

 2. UKROSZAJBA ciąg dalszy. Przedstawiciel Ukrainy na rozmowy w Mińsku znany blagier Arestowicz (sam sie kiedyś publicznie przyznał do kłamania na temat tego co się dzieje na Donbasie) komentując ostatnie wypowiedzi WWP o Ukrainie i NATO zagroził że Ukraina …ostrzela Moskwę rakietami. Skad Ukraina miałaby wziąć rakiety które byłyby w stanie dolecieć do Moskwy Arestowicz juz nie wytłumaczył…
  https://korrespondent.net/ukraine/politics/4409782-arestovych-pryhrozyl-putynu-raketamy-na-moskvu

  Polubione przez 3 ludzi

 3. Kolejny „njus” z „juesej”, CNN ujawniło że USA stały się odbiorcą zużytych rękawic medycznych z Tajlandii, które zostały „przerobione” na „nowe”. Cytat „Worki na śmieci wypchane zużytymi rękawiczkami medycznymi , niektóre wyraźnie zabrudzone, niektóre nawet poplamione krwią, zaśmiecają podłogę magazynu na obrzeżach Bangkoku…W pobliżu znajduje się plastikowa miska wypełniona niebieskim barwnikiem i kilka rękawiczek. Tajscy urzędnicy twierdzą, że pracownicy-migranci próbowali sprawić, by rękawice znów wyglądały jak nowe, kiedy tajlandzkie władze służby zdrowia dokonały nalotu na zakład w grudniu…Obecnie w Tajlandii działa o wiele więcej takich magazynów, które próbują zarobić na popycie na medyczne rękawiczki nitrylowe, który eksplodował wraz z pandemią koronawirusa. I pakują do pudeł miliony tych niespełniających norm rękawic na eksport do Stanów Zjednoczonych i krajów na całym świecie w obliczu globalnego niedoboru, który potrwa lata”;
  https://edition.cnn.com/2021/10/24/health/medical-gloves-us-thailand-investigation-cmd-intl/index.html

  Polubione przez 4 ludzi

 4. W temacie koronawirusa na Ukrainie

  29 tys. ukraińskich dzieci choruje obecnie na COVID-19. Od początku pandemii na Ukrainie wśród niepełnoletnich odnotowano ponad 150 tys. zakażeń koronawirusem – poinformowało ministerstwo ochrony zdrowia tego kraju.
  https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-ukraina-ponad-150-tys-zakazen-koronawirusem-wsrod-dzieci,nId,5604011#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

  Polubione przez 3 ludzi

 5. Kolejne „dzieci z Michałowa” w drodze do UE, poprzez terytorium Ukrainy. Cytat „Z Turcji do portu Czernomorsk w obwodzie odeskim przypłynął prom z ciężarówkami. Straż graniczna znalazła w nich grupę nielegalnych migrantów, w tym dzieci”;
  https://strana.today/news/358965-pod-odessoj-pohranichniki-nashli-v-hruzovikakh-iz-turtsii-sirijskikh-nelehalov-foto-video.html
  A tu widoczek z Mukaczewa na Zakarpaciu, na placach zabaw dla dzieci rozwieszono ulotki ostrzegajace przez „migrantami – pedofilami” z Indii i Pakistanu którzy molestują małe dziewczynki;
  https://strana.today/news/356804-v-mukachevo-detskuju-ploshchadku-ukrasili-oskorblenijami-v-adres-mihrantov.html

  Polubione przez 2 ludzi

 6. „Gościnne występy” Ukroinców w RP ciąg dalszy. Cytat „Tarnowskie Góry. Pościg na Zagórskiej, uciekinier wjechał w radiowóz…Okazało się, że 24-letni obywatel Ukrainy miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Trafił do policyjnej celi”;
  https://gwarek.com.pl/pl/473_na_sygnale/33210_tarnowskie-gory-poscig-na-zagorskiej-uciekinier-wjechal-w-radiowoz.html
  Plus „ukrainizacji” uległ także pierwszy polski kosmonauta…
  https://wiadomosci.wp.pl/gen-miroslaw-h-prowadzil-po-pijanemu-jechal-zygzakiem-6697664176802368a

  Polubione przez 3 ludzi

 7. To było do przewidzenia, czyli Mołdawia „kupuje” gaz od…Polski. Cytat „Mołdawska spółka państwowa Energocom i polskie PGNiG podpisały umowę na próbny zakup 1 mln m3 gazu”. Teraz Polska będzie ‚sprzedawać” gaz Mołdawii które nie ma czym za niego zapłacić, a jedynym który na tym zarobi będzie…Ukraina jako kraj tranzytowy;
  https://strana.today/news/358993-moldova-pokupaet-haz-u-polshi-nesmotrja-na-sohlasie-ukrainy-odolzhit-haz.html

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.