Wojna domowa na Ukrainie 07.12.2021r.- 2359 dzień od nowego rozejmu.


„Niemy krzyk”– dzień 625.

Mińsk jest jedyną platformą, na której możliwe są negocjacje z Ukrainą w sprawie pokojowego sąsiedztwa, ale szanse na sukces w tej sprawie są coraz bardziej iluzoryczne. 

Takie wnioski przedstawił szef Donieckiej Republiki Ludowej Denis Puszilin podczas rozmowy z deputowanym Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej Leonidem Słuckim.

Według szefa DRL Rosja jako kraj gwarant robi wszystko, co możliwe, aby zrealizować porozumienia mińskie.

„Ze strony Rosji kroki są bezprecedensowe. Ile ich podejmuje Rosja jako kraj gwarant, mediator w tym konflikcie pod względem przywrócenia pokoju. Ile razy przymyka Rosja przymyka oczy na to szczere, aroganckie, cyniczne stanowisko, retorykę przeciwko niemu, oskarżenia o brak udziału. Widzimy, że w rzeczywistości sytuacja jest poniżająca. Poroszenko z dużym doświadczeniem politycznym zrobił to filigranowo– czyli proces miński nie został wdrożony, ale przynajmniej mieścił się nadal w pewnych ramach. Za Zełenskiego wszystko poszło na marne. W rzeczywistości są to niebezpieczne trendy, które mogą ostatecznie doprowadzić do działań wojennych na pełną skalę.”– powiedział Denis Puszilin.

Deputowany do Dumy Państwowej interesował się również, jakie konkretnie środki podejmą Rosja i Białoruś w przypadku dalszej eskalacji konfliktu przez Ukrainę.

„Wiesz, kłóciłbym się tutaj w zależności od tego, jak rozwinie się sytuacja. Wiemy, jak walczyć z Ukrainą i w niektórych momentach wszystko jest dla nas przewidywalne, nawet biorąc pod uwagę fakt, że armia ukraińska to już nie ta sama armia w 2014 roku. Wszystko jasne.

Ale teraz sytuacja się zmieniła, a my zdajemy sobie z tego sprawę i widzimy to nie tylko poprzez oświadczenia, ale poprzez szereg działań. Tam nie tylko instruktorzy, ale i praktycznie otwarcie Wielka Brytania wysyła swoje jednostki sił specjalnych, Kanada i inne. Oznacza to, że nie jest to już bitwa jeden na jednego.

Jak potoczą się wydarzenia? Tutaj ja, jako głowa republiki, martwię się przede wszystkim o ludność cywilną, którą– doskonale zdajemy sobie z tego sprawę– Ukraina po prostu zniszczy, bez względu na wszystko, w przypadku działań wojennych na pełną skalę. A potem może dojść do sytuacji, kiedy będę musiał zwrócić się zarówno do Rosji, jak i Białorusi. Gdyby doszło do takiej intensywności. To bardzo poważna sytuacja.”– podkreślił Denis Puszilin.

 Jednocześnie DRL nie wyklucza wznowienia działań wojennych na pełną skalę w Donbasie.

Szef Donieckiej Republiki Ludowej Denis Puszilin nie wykluczył wznowienia przez Ukrainę działań wojennych na pełną skalę w Donbasie. 

„Sytuacja, która rozwija się na linii styku, budzi wiele poważnych obaw. Widzimy duże nagromadzenie personelu, sprzęt zakazany przez porozumienia mińskie, bezzałogowe statki powietrzne do celów obserwacyjnych i oczywiście dużą liczbę prowokacji, zarówno lokalnych, jak i na całej linii kontaktowej”– powiedział Puszilin, odpowiadając na pytanie Leonida Słuckiego o sytuacja na linii frontu.

Szef DRL nie wykluczył też możliwości ofensywy ze strony Kijowa. Zwrócił także uwagę na bezczynność zachodnich państw gwarantów porozumień mińskich.

„Nie jest jasne, do kogo zwrócić się, aby skierować Ukrainę na realną ścieżkę pokojową”– podkreślił Puszilin.

Jednocześnie, szykując się do rozprawy z Rosją i republikami donbaskimi, Ukraina zamierza mocno wkroczyć w szeregi kosmicznych potęg, tworząc na orbicie kosmiczną konstelację satelitów rozpoznawczych, aby śledzić Rosję.

 Pierwszy ukraiński satelita ma zostać wysłany na orbitę w styczniu 2022 roku, pisze ukraińskie wydanie Defense Express.


Według planów Kijowa, sonda Sicz-2-30 do teledetekcji Ziemi ma wejść na orbitę w styczniu 2022 roku. Mówi się, że jest to pierwszy z serii satelitów rozpoznawczych, które zostaną wystrzelone w kosmos, a udany start rozpocznie odrodzenie Ukrainy jako potęgi kosmicznej.

Według autora artykułu, obecnie Ukraina ma wszelkie możliwości stworzenia własnej technologii kosmicznej, jest wśród dziesięciu krajów, które „wiedzą, jak to zrobić”. Mimo to, że Ukraina opracowała własne rakiety nośne i satelity, ale realizacja programu kosmicznego nadal jest „kiepska”, projekt ten nie zostanie w żaden sposób zaakceptowany.

Jak na razie, w ramach programu kosmicznego, Ukraina planuje wynieść na orbitę siedem satelitów obserwacyjnych Ziemi, które również mogą wykonywać zadania dla wojska, m.in. prowadzić obserwację ruchu wojsk rosyjskich. Do 2025 roku planowane jest zmontowanie całej konstelacji, w skład której wejdą różne statki kosmiczne umożliwiające obserwację. Na razie gotowy jest tylko Sich-2-30, który ma zostać wysłany na orbitę za pomocą rakiety nośnej Falcon-9 firmy SpaceX.

Państwowy program kosmiczny Ukrainy zakłada przeznaczenie na wszystko 40 miliardów hrywien do 2025 roku, ale wciąż jest na etapie projektu, nie był nawet rozważany w Wierchownej Radzie. Kolejnym problemem mogą być środki na realizację projektu. Chodzi o to, że na 40 miliardów hrywien państwo obiecuje przeznaczyć tylko 15, a nawet tą część „z trudem”. Pozostałe 25 miliardów muszą zapewnić inwestorzy, ale jak na razie ich nie ma. No chyba, że może Orlen się zdecyduje?

Z drugiej strony utrzymanie konstelacji satelitów w dobrym stanie wymaga uruchomienia nowych pojazdów, ponieważ stare zawodzą, a to wymaga dodatkowych środków.

W ten sposób Ukraina jest gotowa do powrotu do szeregów kosmicznych potęg, ale pod warunkiem trwałego finansowania. Ponieważ Kijów nie ma na to własnych środków, a inwestorom jakoś nie spieszy się z inwestowaniem w ukraiński program kosmiczny, raczej nie zobaczymy konstelacji satelitów rozpoznawczych do śledzenia rosyjskich wojsk na orbicie.

Mimo, sytuacji w jakiej znalazły się Ukraińskie Siły Zbrojne, ich naczelny dowódca Walerij Załużny powiedział, że armia ukraińska przeszła trudną ścieżkę rozwoju i jest gotowa na każdy scenariusz.

„Siły zbrojne od 30 lat przeszły trudną ścieżkę rozwoju. A wojna nas zmieniła. Powstrzymaliśmy wrogą ofensywę i rzetelnie bronimy państwa. Ponadto jesteśmy gotowi na wszelkie opcje rozwoju sytuacji bezpieczeństwa. Ufają nam i wierzą w nas. To daje siłę, by przybliżyć zwycięstwo.”– czytamy w okolicznościowym wpisie Załużnego z okazji dnia USZ, opublikowanych na stronie ukraińskiego Ministerstwa Obrony.

Poza tym, Załużny posunął się do stwierdzenia, że Ukraińskie Siły Zbrojne są teraz „jedną z wiodących armii na świecie”.

„Doświadczenie bojowe i waleczność żołnierzy ukraińskich są również wysoko cenione przez naszych partnerów. A nasza przyszłość jest w NATO”– dodał Załużny.

Armia hitlerowska też kiedyś jakoby była najmocniejsza na świecie, a co po niej pozostało?

Nie jest to jedyna wizja problematyki wojennej na Ukrainie, bo były prokurator generalny Ukrainy Światosław Piskun na antenie telewizji Nasz wyjaśnił, dlaczego Kijów tak mocno upiera się, że Rosja będzie niezmiennie atakować terytorium Ukrainy.

„Wiesz, że ‚Putin zaatakuje’- zrobiono to celowo, aby w kraju nie pojawiły się nastroje protestacyjne. Daję 100%, że Putin nie zaatakuje, jeśli nie dojdzie do zamachu stanu”– powiedział były urzędnik.

Wyraził też opinię, że tylko trzy „bezpieczniki” mogą powstrzymać wojnę z Rosją, a więc po pierwsze i drugie; jeśli armia ukraińska nie zaatakuje Donbasu lub Krymu, a po trzecie; na Ukrainie nie zostaną rozmieszczone pociski z głowicami atomowymi państw NATO.

*

A na froncie w Donbasie- na jego ługańskim odcinku, ukraińskie dowództwo OPS wysłało snajperów w rejon miejscowości Szczastie w celu dokonania prowokacji.

„Według naszego wywiadu na stanowiskach jednostek 79 brygady w rejonie osady Szczastie odnotowano przybycie par snajperskich ze 131 batalionu rozpoznawczego”– poinformował oficjalny przedstawiciel Milicji Ludowej ŁRL.

Departament obrony ŁRL zasugerował, że „w tej dziedzinie, żołnierze przygotowują się do prowadzenia działań prowokacyjnych”.


Poza tym, Ukraińskie Siły Zbrojne rozmieściły pojazdy opancerzone w pobliżu strefy mieszkalnej w miejscowości Zołotoje.

„Na obszarze odpowiedzialności 24 brygady Ukraińskich Sił Zbrojnych zarejestrowano rozmieszczenie transportera opancerzonego BTR-70 w pobliżu strefy mieszkalnej we wsi Zołotoje”– poinformowała służba prasowa Dowództwa Milicji Ludowej ŁRL.

Natomiast na donieckim odcinku frontu, USZ w ciągu minionej doby przeprowadziły o godzinie 17:45, z kierunku Leninskoje w stronę osiedla przy kopalni im. Gagarina- na obrzeżach Gorłówki, przy użyciu moździerza kaliber 120 mm (2 miny). Tym samym USZ 1 raz- w ciągu minionej doby, naruszyły warunki rozejmu.

Na ługańskim odcinku frontu, w ciągu minionej doby, nie zarejestrowano ze strony USZ naruszeń warunków rozejmu.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

2 min.

Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7:00 7 грудня 2021 року.

Сала Україні!

Збройні формування Російської Федерації продовжують ігнорувати домовленості, досягнуті у рамках Тристоронньої контактної групи.

Упродовж минулої доби, 6 грудня, з боку російсько-окупаційних військ зафіксовано 5 порушень режиму припинення вогню, 2 з яких із застосуванням забороненого Мінськими домовленостями озброєння.

В напрямку ПІСКІВ окупанти вели вогонь зі підствольних гранатометів.

В бік КАТЕРИНІВКИ, що на Луганщині, російські найманці здійснили обстріл зі станкових протитанкових, автоматичних станкових гранатометів та стрілецької зброї.

В районі ПОПАСНОЇ ворог застосував міномети калібру 82 мм та станкові протитанкові гранатомети.

Неподалік ШУМІВ противник вів обстріл з мінометів калібру 82 мм та стрілецької зброї.

По наших позиціях біля МАЙОРСЬКА окупанти стріляли з гранатометів різних систем і стрілецької зброї.

Втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил внаслідок дій ворога немає.

Українські захисники відкривали вогонь у відповідь, не застосовуючи заборонене Мінськими домовленостями озброєння, та змусили противника припинити обстріли.

Станом на 7 годину ранку, 7 грудня, порушень режиму припинення вогню з боку російсько-окупаційних військ не зафіксовано.

Військовослужбовці Об’єднаних сил контролюють ситуацію та продовжують виконувати завдання з відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації.

Разом до перемоги!

Сала Україні! ᛋᛋ”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:

***

***

©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.


50 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 07.12.2021r.- 2359 dzień od nowego rozejmu.

 1. Przed mającą dzisiaj nastapić „wideorozmową’ Biden – Putin. Wczoraj rzeczniczka Białego Domu „niezastąpiona” Jen Psaki podczas swojej konferencji prasowej nie chciała odpowiedzieć na pytanie ze strony dziennikarzy czy utrzymanie integralności Ukrainy jest „żywotnym interesem USA”. Cytat „Psaki zapytano bez ogródek, czy prezydent USA Joe Biden uważa, że ​​„obecna integralność terytorialna” Ukrainy leży w „żywotnych interesach USA”. Rzeczniczka prasowa odpowiedziała jednak, że zapewnienie integralności terytorialnej Ukrainy leży w interesie „globalnej społeczności”…„Powiedziałabym, że oczywiście uważamy integralność terytorialną Ukrainy za spełniającą żywotne interesy, interesy globalne, interesy społeczności globalnej. A nasze interesy są zgodne z zapewnieniem stabilności w całej Europie. No w dalsze stwierdzenia nie będę sie [jednak] wgłębiała” – powiedziała Psaki”;
  https://strana.today/news/365766-u-bajdena-ushli-ot-otveta-javljaetsja-li-tselostnost-ukrainy-zhiznenno-vazhnym-interesom-ssha.html
  Z kolei rosyjskie media, powołujące się z kolei na informacje od „urzędnika Departamentu Stanu USA”, pojawiła się informacja o tym że „USA nie planują uzycia sił zbrojnych w odpowiedzi na działania Rosji wobec Ukrainy”;
  https://ria.ru/20211206/kontrmera-1762460184.html

  Polubione przez 5 ludzi

  • „Hiroje ni wimirajut”, czyli szef ukraińskiego resortu obrony Reznikow (cytat) „Nie potrzebujemy amerykańskich wojskowych…„Gdybym mógł udzielić porady prezydentowi USA Joe Bidenowi – chciałbym poprosić go, aby dał Putinowi bardzo jasną definicję, że nie może być„ czerwonych linii ”z Kremla. „Czerwona linia ”znajduje się tutaj, na Ukrainie, a świat zareaguje bez wahania. Nie potrzebujemy tutaj żołnierzy amerykańskich czy kanadyjskich, aby walczyli za nas. Będziemy walczyć sami. Ale potrzebujemy broni, potrzebujemy wojny radarowej „- powiedział minister obrony”;
   https://korrespondent.net/ukraine/politics/4424588-reznykov-nam-ne-nuzhny-amerykanskye-voennye

   Polubione przez 5 ludzi

 2. Dla zainteresowanych, artykuł o „bojówkarzach” Zełenskiego czyli artystach z kabaretu ‚Kwartał 95″ (w którym występował i którego współproducentem jest Zełenski) którzy podczas swoich występów bronia polityki Zełenskiego i atakują jego przeciwników politycznych. Cytat „W miniony weekend w sieci pojawiło się nagranie nowego występu „Wieczornego Kwartału” ze studia „Kwartał 95”, który założył prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski…Nawiasem mówiąc, materiał filmowy z widowni pokazuje, że widzowie „Kwartału” oglądają program bez masek, co jest naruszeniem ograniczeń kwarantanny ustanowionych przez rząd byłego szefa „Kwartału” Wołodymyra Zełenskiego…Ale ten występ jest interesujący nie z punktu widzenia naruszenia kwarantanny, ale z punktu widzenia humoru. Dokładniej, jego prawie całkowitego braku [a w zamian atakowania przeciwników politycznych Zełenskiego]”;
  https://strana.today/reviews/365744-vechernij-kvartal-perestal-byt-smeshnym-analiz-novoho-shou-kvartala-95-ot-4-dekabrja-2021.html

  Polubione przez 6 ludzi

 3. Tymczasem ukraiński portal śledczy ‚Bihus.Info” opublikował materiał (w linku) o tym jak faktycznie wyglada trwający już od czterech lat program „modernizacji” ukraińskich arsenałów wojskowych. Cytat „Budowa nowych nowoczesnych składów amunicji dla armii ukraińskiej, która rozpoczęła się cztery lata temu i miała zakończyć się do końca 2021 roku, nie powiodła się. W miejsce obiecanych arsenałów są teraz tylko niedokończone „konstrukcje”, zardzewiała armatura i „wylany beton”. Losy miliarda hrywien przekazanych przez Ministerstwo Obrony dwóm firmom z Korporacji Ukrbud są obecnie wyjaśniane w sądzie”;
  https://bihus.info/minoborony-vytratylo-4-roky-i-milyard-na-novi-arsenaly-a-otrymalo-kryvu-stinu-ta-irzhavu-armaturu/
  Ps. I tyle by było z kolejnych gromkich zapowiedzi ukropropagandy…

  Polubione przez 5 ludzi

 4. Kryzys energetyczny na Ukrainie. W stolicy Ukrainy tymczasem pojawił się grafik odłączeń od prądu całych ulic, odpowiedzialny za dostawy prądu holding DTEK (własność skonfliktowanego z Zełenskim Achmetowa) tłumaczy przerwy ‚planowanymi pracami remontowymi i konserwacyjnymi”;
  https://strana.today/news/365800-hrafik-otkljuchenija-elektroenerhii-v-kieve-i-v-kievskoj-oblasti-7-dekabrja-spisok-adresov.html

  Polubione przez 5 ludzi

 5. OT światowe, czyli (cytat) „Indie i Rosja wydały wspólne oświadczenie w sprawie wyników XXI szczytu rosyjsko-indyjskiego „Rosja – Indie: partnerstwo na rzecz pokoju, postępu i dobrobytu”…W szczególności strony zgodziły się stymulować wspólną produkcję na terytorium republiki części zamiennych i zespołów do obsługi rosyjskiego sprzętu i broni zgodnie z programem Make in India. Oznacza to transfer technologii i organizację wspólnych przedsięwzięć na potrzeby indyjskich sił zbrojnych, a także późniejszy eksport do krajów przyjaznych obu państwom”;
  https://www.interfax.ru/russia/806898
  Plus „Rosja i Indie zrezygnowały z dolara we wzajemnych rozliczeniach przy zawieraniu kontraktów zbrojeniowych…wszystkie płatności dokonywane są w rublach i rupiach”;
  https://ria.ru/20211207/dollar-1762495254.html

  Polubione przez 5 ludzi

 6. Czyżby tzw. rohingja, czyli oficjalnie „muzułmańska grupa etniczna zamieszkująca północną część birmańskiego stanu Arakan”, pozazdrościli „Przedsiębiorstwu Holocaust”? Cytat „Wytoczyli proces Facebookowi. Pozew o 150 miliardów funtów…Uchodźcy z grupy etnicznej Rohingya w Wielkiej Brytanii i USA pozwali Facebooka, oskarżając giganta mediów społecznościowych o umożliwienie rozprzestrzeniania się przeciwko nim mowy nienawiści. Zaniedbania platformy doprowadzić miały do ludobójstwa w Birmie”;
  https://wiadomosci.wp.pl/wytoczyli-proces-facebookowi-pozew-o-150-miliardow-funtow-6712794322938560a
  Ps. Kolejne „UROSZCZENIA” jak nic…

  Polubione przez 6 ludzi

 7. Kolejna „zdrada” ze strony Kanady. tym razem kanadyjskie media ujawniły że Kanadyjskie Siły Zbrojne, wbrew oficjalnym zapewnieniom, szkolą „po kryjomu” ukraińskie grupy zbrojne obwiniane o „neonazizm” w tym członków Pułku MSW Ukrainy ‚Azow”, o którym kanadyjscy urzędnicy oficjalnie informują ze ma powiązania z „ideologią neonazistowską”;
  https://ottawacitizen.com/news/national/defence-watch/canadian-officials-who-met-with-ukrainian-unit-linked-to-neo-nazis-feared-exposure-by-news-media-documents

  Polubione przez 4 ludzi

 8. Tymczasem pojawiła się informacja o całkowitym wstrzymaniu „wirtualnego rewersu” gazu na Ukrainę, czyli zakupu surowca z FR poprzez europejskich pośredników (Węgry, Słowację). Po tym jak „wyschła” mozliwość zakupu ‚gazu w rewersie” z Węgier, „wyschła” także mozliwośc zakupu „gazu w rewersie” ze Słowacji. Powodem wstrzymania importu „gazu w rewersie” na Ukrainę przez Słowację mają być wysokie ceny tego surowca na którego zakup Ukrainę obecnie nie stać;
  https://ukraina.ru/news/20211207/1032827109.html

  Polubione przez 4 ludzi

 9. Nowy „atak” na Achmetowa, tym razem w należący do oligarchy kanał ukroTV „Ukraina 24” skrytykowało za „prorosyjska narrację” tzw. Centrum Zwalczania Korupcji. Owo „centrum” przedstawiające się jako „niezależne” faktycznie opłacane jest przez amerykański „think-thank” Atlantic Council oraz fundację Sorosa, a na jego czele stoi „działacz antykorupcyjny” Witalij Szabunin, przeciwko któremu także toczą się śledztwa w zwiazku z podejrzeniami o korupcję. Dodatkowo o Szabuninie mówi sie na Ukrainie ze jest „bliskim znajomym” amerykańskiej dyplomatki Christiny Queen która pełni obowiązki szefowej Ambasady Ukrainy w Kijowie.
  „Prorosyjskie narracje” o które oskarżony został kanał „Ukraina 24” to pojawienie się w nim opinii krytykujacych coraz większy wpływ „zachodnich partnerów” na rządzenie Ukrainą;
  https://strana.today/news/365805-tsentr-protivodejstvija-korruptsii-shabunina-obvinil-kanal-ukraina-24-v-rossijskikh-narrativakh.html

  Polubione przez 4 ludzi

 10. W temacie komentarza mani

  „Jest i nowa „zdrada”, z projektu nowego budżetu obronnego USA „zniknęły” sankcje wobec Nord Stream 2 oraz 35 Rosjan, a także zakaz nabywania przez osoby ze Stanów Zjednoczonych obligacji państwowych Federacji Rosyjskiej…”

  Zastanawia mnie te zniesienie moratorium na skup rosyjskich obligacji. Daje to tez po części możliwość inwestowania w FR,. Jeśli to prawda to mamy cała gamę „zdrad”. Polska (lider ruchu antyrosyjskiego) i Ukraina kompletnie przegrały. Nord Stream II zostanie uruchomiony, sankcje wobec FR zostaną powoli cofnięte, a Ukraina będzie musiała się pogodzić z tym, ze Donbas powoli zostanie wchłonięty przez Rosję.
  W dodatku ani nasz kraj, ani Ukrain nie otrzymają w zamian NIC wartościowego (poklepanie po ramieniu? zgoda na zakup techniki made in USA?).
  Zapewne dyplomacja USA ogłosi sukces i z zadowoleniem poinformuje, ze wojska rosyjskie rozpoczną wycofywanie z terenów nadgranicznych, ale ustępstwa ze strony USA są ogromne.
  Czekam na komentarze naszych i ukraińskich polityków. Ciekawe czy ze spokojem uznają klęskę.

  Polubione przez 5 ludzi

 11. Embargo energetyczne (nieoficjalne) nałożone na Ukrainę przez Rosję przynosi rezultaty

  Ministerstwo Gospodarki obniżyło prognozowany wzrostu produktu krajowego brutto Ukrainy w 2021 i 2022 roku.
  „Eksperci oczekują wzrostu PKB: w 2021 r. na poziomie 3,4%, w przeciwieństwie do wcześniej prognozowanych 4,1%, w 2022 r. – 3,6%, wobec odpowiednio 3,7%” – czytamy w komunikacie.
  https://kresy24.pl/ministerstwo-gospodarki-obnizylo-prognozowany-wzrost-produktu-krajowego-brutto-ukrainy-w-2021-i-2022-roku/

  Polubione przez 4 ludzi

 12. I niespodziewany „njus” z Ukrainy, czyli ukraińska „cyberpolicja” wszczyna dochodzenie, na wniosek ukraińskiej RPO, w sprawie bezprawnego umieszczania danych osobowych na skandalicznym portalu „Mirotworec” (który znajduje się pod „kuratelą” MSW Ukrainy). Ukraińska RPO Denisa Ludmiłowa zwróciło sie o wszczęcie dochodzenia po tym jak na „czarnej liscie wrogów Ukrainy” opublikowanej przez „Mirotworca’ znalazły sie dane osobowe kilkunastoletniej dziewczynki z Ługańska (ŁRL) oskarżonej o „rozsiewanie antyukraińskiej propagandy”;
  https://suspilne.media/187474-kiberpolicia-pocala-rozsliduvanna-sodo-bazi-mirotvorca-za-zvernennam-ombudsmena/

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.