Wojna domowa na Ukrainie 22.12.2021r.- 2374 dzień od nowego rozejmu.


Broń chemiczna: Śmierć nie zawsze jest taka sama
„Niemy krzyk”– dzień 640.

Światowy hegemon, planuje- w stylu z powodzeniem zastosowanym już w Syrii, dokonać prowokacji w Donbasie w rejonie linii styku.

Może to być pretekst do szerszej operacji zbrojnej, np. w rejonie Morza Bałtyckiego i Morza Czarnego- a tam np. wobec Krymu.

 Użycie komponentów chemicznych, bo o nie tu chodzi, do zainicjowania inwazji wojskowej jest taktyką wypróbowaną przez Stany Zjednoczone, którą najprawdopodobniej mogą wykorzystać w Donbasie.

„To jest ich pismo i sposób bycia. Przypomnijmy sobie niezbyt długą historię z ‚białymi hełmami’, kiedy w Syrii w ten sam sposób przeprowadzono atak chemiczny, a przez świat przetoczyła się fala oświadczeń, że Baszar al-Assad używa broni chemicznej przeciwko własnym obywatelom. Co więcej, ‚białe hełmy’ zostały przyłapane na kłamstwie, ponieważ do sieci wyciekło wideo, w którym najpierw ludzie umierają i duszą się z bólu, a potem ci sami ludzie wstają, piją herbatę i coca-colę na planie. To prawdziwa wojna informacyjna, w której potworne inscenizacje i kłamstwa są tylko jednym z jej narzędzi”– powiedział Jan Gagin, ekspert wojskowo-polityczny Donbasu, doradca szefa DRL.

Garin zwrócił uwagę na to, że ​​taką prowokację można zorganizować na różne sposoby.

„Po pierwsze, użycie broni chemicznej przez sabotażystów w republikach jest całkiem możliwe w celu wywołania paniki i podekscytowania wokół wydarzenia. Mogą symulować użycie broni chemicznej na terytorium kontrolowanym przez Ukrainę w ten sam sposób, oskarżając Donbas”– podsumował ekspert.

Przypomniał, że instruktorzy wojskowi z krajów zachodnich nie kryją swojej obecności na Ukrainie, podczas gdy prywatne firmy ochroniarskie i wojskowe „są tradycyjnie wykorzystywane w delikatnych sytuacjach, do rozwiązywania spraw, których nie rozwiąże zwykła armia, etatowi oficerowie tych armii, więc nie jest to zaskakujące, że to są prywatne firmy wojskowe”.

Z kolei wiceminister informacji DRL Daniił Bezsonow powiedział, że takich prowokacji można się spodziewać.
„Oczywiście nie wiem, co dokładnie planują, nie jestem wróżbitą. Ale rozumiem, czym jest współczesna Ukraina. Główną ideologią współczesnej Ukrainy jest, wbrew jej interesom, sprawianie Rosji jak największej liczby problemów. Wyglądają jak złośliwy sąsiad, który podpala swoje mieszkanie, aby je zniszczyć. Amerykanie rozumieją, że Ukraińcy zrobią, co zechcą, żeby jakoś zirytować Rosję. Dlatego nie mam powodu wątpić w możliwość takiego scenariusza. Wielokrotnie stwierdzaliśmy, że Amerykanie przejęli kontrolę nad ukraińskimi laboratoriami biologicznymi i chemicznymi, które powstały w czasach Związku Radzieckiego. Takie prowokacje są w stylu amerykańskim. Pomyślcie o ‚probówkach Colina Powella’ przed amerykańską inwazją na Irak. Można też przypomnieć sobie ‚białe hełmy’ w Syrii, które zainscenizowały ataki chemiczne. Wszystko to jest więc stylem wojny informacyjnej, który Amerykanie wypróbowali już nie raz. Jak dokładnie chcą podkręcić to na Ukrainie, to może być wiele opcji. Mogą rozpylać te chemikalia na swoim terytorium i obwiniać nas, mogą próbować użyć ich przeciwko nam. Opcje mogą być różne, ale warto pamiętać, że prywatne firmy wojskowe są zaangażowane w te przypadki, w których konieczne jest wykonanie najbrudniejszych zadań”- powiedział Bezsonow.

Przypomniał, że od dłuższego czasu zachodnie media podsycają antyrosyjską histerię, używając ją jak stracha na wróble, że Moskwa rzekomo planuje inwazję na Ukrainę. Według Bezsonowa prowokacja chemiczna może stać się częścią tej antyrosyjskiej kampanii.

Analiza sytuacji na linii kontaktowej w Donbasie wskazuje, że Kijów przygotowuje się do nowych prowokacji.

Poinformował o tym dziś rano szef DRL Denis Puszilin.

„Analiza sytuacji na linii kontaktu pokazuje, że wróg przygotowuje się do nowych prowokacji. Wzywamy kraje gwarantów porozumień mińskich i organizacje międzynarodowe działające w Donbasie na rzecz ustanowienia pokoju, aby zapobiec użyciu broni chemicznej przeciwko ludności cywilnej”– powiedział Puszilin na antenie stacji radiowej „Gawarit Moskwa”.

„Ten kraj (Ukraina- dopisek mój) stał się poligonem doświadczalnym dla eksperymentów graczy zewnętrznych, a jego mieszkańcy są zakładnikami obecnej sytuacji. Niestety o Kijów, idąc w ślady tzw. partnerów, jest gotów poświęcić nie tylko mieszkańców DRL i ŁRL, ale także swoich obywateli mieszkających na kontrolowanym przez niego terytorium”– dodał Puszilin.

Wcześniej rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu poinformował, że amerykańskie prywatne formy wojskowe szykują prowokację chemicznymi składnikami na południowo-wschodniej Ukrainie. Według danych ogłoszonych przez szefa resortu obrony FR „do miast Awdijewka i Krasny Liman dostarczono czołgi z niezidentyfikowanymi składnikami chemicznymi w celu dokonania prowokacji”.

*

A tym czasem, na froncie w Donbasie- na jego ługańskim odcinku, dowództwo Ukraińskich Sił Zbrojnych (USZ) planuje użyć woluntariuszy i siły specjalne w prowokacjach na linii kontaktu.

„Dowódca brygady (Siergiej) Postupalski ma dziś pracować w jednostkach 24 brygady. Wcześniej na stanowiska tej brygady przybyły dwie grupy z kompanii rozpoznawczej i ośrodka specjalnego ‚Zapad’. Dowódca brygady przybędzie osobiście na czele planowania prowokacyjnych działań z udziałem ochotników i Specnazu”- poinformował oficjalny przedstawiciel Milicji Ludowej ŁRL Iwan Filiponenko.

Filiponenko podkreślił, że jednostki departamentu obrony ŁRL stale monitorują kijowskie formacje zbrojne, a wszelkie agresywne działania USZ zostaną natychmiast stłumione.

 Ukraińskie Siły Zbrojne użyły wojny elektronicznej do ingerencji w pracę dronów OBWE na terenie wsi Klinowoje.

„W rejonie osady Klinowoje mobilna grupa 20 batalionu EW, korzystając ze stacji ‚Bukowel-AD’, stłumiła sygnały kanałów kontrolnych UAV misji OBWE, aby uniemożliwić obserwatorom zarejestrowanie sprzęt wojskowego 30 brygady znajdujący się na wskazanym terenie”– poinformowała służba prasowa Dowództwa Milicji Ludowej Policji ŁRL.

 Poza tym, zarejestrowano obecność ukraińskiego sprzętu wojskowego w pobliżu miejscowości Popasna.

„Ukraińskie Siły Zbrojne rozmieściły pojazd pancerny w pobliżu osady w strefie tzw. Operacji Połączonych Sił”– poinformowała służba prasowa DML ŁRL. 

„W rejonie odpowiedzialności 24 brygady odnotowano obecność opancerzonego pojazdu rozpoznawczego i patrolowego w pobliżu osady Popasnaja”– przekazano w komunikacie.

 A na donieckim odcinku frontu, zgodnie z raportem SMM OBWE, USZ nadal zakłócają loty UAV Misji:

-UAV krótkiego zasięgu SMM OBWE zostały zakłócone przez sygnały GPS podczas lotów w pobliżu osady Semigorje i miejscowości Klinowoje.

Ponadto obserwatorzy odnotowali obecność sprzętu wojskowego USZ poza wyznaczonymi obszarami składowania oraz w strefie bezpieczeństwa:

-1 transporter opancerzony (BTR-70) w pobliżu miejscowości Nowobachmutówka.

Ponadto, w ciągu minionej doby USZ przeprowadziły ostrzał o godzinie 12:57, z kierunku Marinki w stronę Aleksandrowki- na południowo-zachodnich obrzeżach Doniecka, przy użyciu moździerza kaliber 120 mm (20 min). Tym samym USZ 1 raz naruszyły tam warunki rozejmu.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

8 min.

Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7:00 22 грудня 2021 року.

Сала Україні!

Збройні формування Російської Федерації продовжують ігнорувати домовленості, досягнуті в рамках Тристоронньої контактної групи.

Упродовж минулої доби, 21 грудня, з боку російсько-окупаційних військ зафіксовано 3 порушення режиму припинення вогню, 1 з яких із застосуванням забороненого Мінськими домовленостями озброєння.

В напрямку ШИРОКИНОГО ворог вів вогонь зі стрілецької зброї.

Поблизу МАР’ЇНКИ противник здійснив обстріл з мінометів калібру 120 мм.

В районі КРАСНОГОРІВКИ виявлено та знищено безпілотний літальний апарат противника типу “Квадро”.

Внаслідок дій ворога один військовослужбовець Об’єднаних сил дістав поранення. Воїн перебуває в лікувальному закладі. Стан його здоров’я – середньої тяжкості.

Українські захисники відкривали вогонь у відповідь, не застосовуючи заборонене Мінськими домовленостями озброєння, та змусили противника припинити обстріли.

Станом на 7 годину ранку, 22 грудня, порушень режиму припинення вогню з боку російсько-окупаційних військ не зафіксовано.

Військовослужбовці Об’єднаних сил контролюють ситуацію та продовжують виконувати завдання з відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації.

Разом до перемоги!

Сала Україні! ᛋᛋ”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:

***

***

©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

60 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 22.12.2021r.- 2374 dzień od nowego rozejmu.

 1. OT z Litwy, którą bardzo drogo będzie kosztowała „wojna” z Chinami. Cytat „Niemiecko-Bałtycka Izba Gospodarcza ostrzegła litewski rząd, że inwestorzy mogą być zmuszeni do zamknięcia swoich fabryk ze względu na restrykcje nałożone na kraj przez Chiny…W komunikacie czytamy, że pogorszenie stosunków gospodarczych między Litwą a Chinami, wywołane otwarciem przedstawicielstwa Tajwanu w Wilnie, wywołuje „duże zaniepokojenie” wśród niemieckich przemysłowców”;
  https://www.rubaltic.ru/news/22122021-nemetskie-investory-predupredili-litvu-o-zakrytii-zavodov-izza-sanktsiy-kitaya/

  Polubione przez 4 ludzi

 2. OT z FR. Cytat „Flota Pacyfiku rosyjskiej marynarki wojennej przetestowała w środę najnowszy zestaw rakietowy Otwiet przeznaczony do zwalczania okrętów podwodnych. Pocisk systemu Otwiet został wystrzelony z okrętu Marszałek Szaposznikow na Morzu Japońskim”;
  https://www.portalmorski.pl/bezpieczenstwo-granice/49914-rosja-armia-przetestowala-na-morzu-japonskim-nowy-zestaw-rakietowy-otwiet
  https://strana.news/news/368382-v-rossii-uspeshno-zapustili-rakety-kompleksa-otvet-video.html

  Polubione przez 2 ludzi

 3. Kolejny „przyjacielski gest” wobec Polski z „bratniej ” Ukrainy, cytat „Rzecznik polskiego MSZ Łukasz Jasina zamieścił w mediach społecznościowych zdjęcie polskiego ministra spraw zagranicznych, Zbigniewa Raua sprzed hotelu “Nadiya” w Stanisławowie (obecnie Iwano-Frankowsk na Ukrainie). Na fotografii widać czerwono-czarną flagę OUN/UPA, powiewającą obok flagi Ukrainy, przed hotelem, w którym odbywają się obrady konferencji “Dyplomacja 30. Strategia silnego państwa”. To wyraźny afront wobec ministra Raua i całej polskiej delegacji”;
  https://myslpolska.info/2021/12/22/ukraina-afront-wobec-polskiego-ministra/

  Polubione przez 3 ludzi

 4. OT z Francji, czyli skandal po tym jak pojawiły się plotki jakoby obecna „first lejdi” czyli Brigitte Macron to…transseksualista 🙂 Oczywiście sama główna „zainteresowana” wszystkiemu zaprzeczyła i zapowiedziała złożenie pozwu w sadzie przeciwko oszczercom;
  https://www.thetimes.co.uk/article/brigitte-macron-to-sue-over-claims-that-she-was-born-a-man-55c2vhccz
  https://wiadomosci.wp.pl/brigitte-macron-grozi-sadem-walczy-z-przedziwnym-oskarzeniem-6718101612608352a

  Polubione przez 2 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.