Wojna domowa na Ukrainie 26.12.2021r.- 2378 dzień od nowego rozejmu.


„Niemy krzyk”– dzień 644.

Ukraina przygotowuje tło informacyjne do zerwania rozejmu, poinformował Władysław Deinogo, szef dyplomacji ŁRL.

„Ukraina przygotowuje tło informacyjne dla kolejnego zerwania rozejmu na Nowy Rok i Boże Narodzenie”– powiedział Deinego. Oczywiście chodzi tu o okres świąt prawosławnych, które wypadają w dniach 7/9 stycznia 2022r.

Deinogo wyjaśnił, że „wieczorem po spotkaniu Grupy Kontaktowej 22 grudnia na stronie internetowej Ministerstwa Obrony Ukrainy opublikowano wspólne oświadczenie Naczelnego Dowódcy Ukraińskich Sił Zbrojnych Walerego Załużnego i Ministra obrony Ukrainy Aleksieja Reznikowa, co pozornie potwierdza gotowość Ukrainy do wypełnienia wszystkich zobowiązań, w tym w zakresie powrotnego ognia. Jednakże następnego dnia, 23 grudnia, z różnicą kilku godzin, Załużny złożył dwa sprzeczne oświadczenia. W pierwszym zezwolił żołnierzom na otwarcie ognia powrotnego, nie wspominając o warunkach jego otwarcia zgodnie z porozumienia z 22 lipca 2020 r. W drugim zapewnił, że Ukraina już przestrzega wszystkich porozumień o zawieszeniu broni, które wyraźnie określają ‚format otwarcia ognia w odpowiedzi na prowokacyjny ostrzał’. Według tej wersji, ogień powrotny można otworzyć tylko na rozkaz dowództwa Ukraińskich Sił Zbrojnych i dopiero po nieudanej próbie wykorzystania mechanizmu koordynacyjnego bezpośredniego współdziałania w celu zapobieżenia strzelaninie.”

Deinogo zauważył, że „rano tego samego dnia wydano oświadczenie dowództwa (tzw.) Operacji Połączonych Sił, w którym ŁRL jest oskarżana o otwarcie ognia na osadę Zołotoje-4, podczas gdy to stwierdzenie nie odpowiada rzeczywistości, bo ŁRL nie prowadziła ostrzału. Takie zachowanie strony ukraińskiej w sferze medialnej budzi obawy, że Ukraina może przygotowywać się do prowokacji wojskowych na linii styku w okresie świątecznym, a konkretnie pozostawia ‚luki informacyjne’ dla siebie, by oskarżać nas o złamanie zawieszenia broni. Takie dezinformacje są potrzebne wyłącznie do raportowanie zachodnim sponsorom”– podkreślił minister spraw zagranicznych ŁRL.

Deinogo nadzieję, że „sytuacja nie rozwinie się według takiego scenariusza” i potwierdził, że „jeśli Ukraina nie otworzy ognia, to wszelki ostrzał na linii kontaktowej ustanie, ponieważ republiki nie będą musiały otwierać ognia w odpowiedź.”

*

A tym czasem, na froncie w Donbasie- na jego ługańskim odcinku, ukraińskie formacje zbrojne rozmieściły pojazdy opancerzone w strefie mieszkalnej we wsi Katerinówka w rejonie Popasniańskim.

„W obszarze odpowiedzialności 24 brygady (USZ) odnotowano obecność dwóch transporterów opancerzonych w strefie mieszkalnej wsi Katerinowka”– poinformowała służba prasowa Dowództwa Milicji Ludowej ŁRL.

Departament Obrony ŁRL przypomniał, że rozmieszczenie broni i sprzętu wojskowego przez kijowskie siły zbrojne w osiedlach stanowi naruszenie trzeciego paragrafu Dodatkowych Środków mających na celu zapewnienie reżimu zawieszenia broni i kontrolę jego przestrzegania.


Natomiast, na donieckim odcinku frontu, w ciągu minionej doby USZ przeprowadziły jeden ostrzał o godzinie 16:07, z kierunku Gładosowa w stronę osady Gołmowskij- w rejonie Gorłówki, przy użyciu systemu przeciwpancernych rakiet kierowanych PTRK (2 rakiety). Tym samym, minionej doby USZ 1 raz naruszyły warunki rozejmu.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

3 min.

Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7:00 26 грудня 2021 року.

Сала Україні

Збройні формування Російської Федерації продовжують ігнорувати домовленості, досягнуті в рамках Тристоронньої контактної групи.

Упродовж минулої доби, 25 грудня, з боку російсько-окупаційних військ зафіксовано 1 порушення режиму припинення вогню.

В напрямку ТРАВНЕВОГО, що на Донеччині, ворог вів вогонь з ПТРК.

Станом на 7 годину ранку, 26 грудня, порушень режиму припинення вогню з боку російсько-окупаційних військ не зафіксовано.

Втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил внаслідок дій ворога немає.

Військовослужбовці Об’єднаних сил контролюють ситуацію та продовжують виконувати завдання з відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації.

Разом до перемоги!

Сала Україні! ᛋᛋ”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:

***

***

©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

36 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 26.12.2021r.- 2378 dzień od nowego rozejmu.

 1. Z życia „ukroelit”, czyli (cytat) „Ukrainą od 24 godzin wstrząsa afera ze zdjęciem asystentki wiceministra edukacji Ihora Garbaruka…Dziewczyna pojechała z urzędnikiem do Lwowa na oficjalną imprezę. Gdzie zwróciła na siebie uwagę frywolnym strojem, ledwo zakrywającym klatkę piersiową…Garbaruk został powołany do Ministerstwa Edukacji za kadencji Zełenskiego. 52-letni urzędnik nie jest żonaty. A po zdjęciu z asystentką Kristiną Tiszkun zaczęto rozmawiać w sieci o jego szczególnej relacji z nią”;
  https://strana.news/news/368873-kristina-tishkun-i-ihor-hrabaruk-foto-pomoshchnitsy-zamministra.html

  Polubione przez 4 ludzi

 2. W temacie „inwazji FR na Ukrainę”. „Reuters” informuje ze Berlin nie podziela „obaw” Waszyngtonu w tej kwestii, co więcej (cytat) „Wyżsi urzędnicy rządowi Niemiec i Rosji zgodzili się na rzadkie osobiste spotkanie w przyszłym miesiącu w celu złagodzenia napięć politycznych na Ukrainie, podało w sobotę z źródło niemieckiego rządu”;
  https://www.reuters.com/world/europe/berlin-kremlin-envoys-meet-over-ukraine-says-source-2021-12-25/

  Polubione przez 4 ludzi

 3. Kolejna „zdrada” z „The New York Times”, czyli w Kijowie rządzi „klaun z cyrkowa trupą”. Cytat „Zanim przeniósł się do polityki, prezydent Wołodymyr Zełenski był aktorem telewizyjnym i komikiem , a znajomych o podobnej biografii umieścił na kluczowych stanowiskach w całym rządzie, w tym czołowych doradców, ustawodawców, administratorów, a nawet szefa wywiadu…W czasie, gdy Rosja zgromadziła siły na granicy z Ukrainą, a strach przed inwazją narastał, Zełenski otoczył się ludźmi wywodzacymi się z jego studia komediowego Kwartał 95 . Niewielu ma doświadczenie w dyplomacji lub wojskowości”;
  >https://www.nytimes.com/2021/12/25/world/europe/ukraine-russia.html

  Polubione przez 3 ludzi

 4. OT światowe, czyli (cytat) „Światowa produkcja gospodarcza po raz pierwszy przekroczy 100 bilionów dolarów w przyszłym roku, a Chinom zajmie trochę więcej czasu niż wcześniej sądzono, aby wyprzedzić Stany Zjednoczone jako [światowa] gospodarka nr 1…Brytyjska firma konsultingowa Cebr przewidziała, że ​​w 2030 roku Chiny staną się największą gospodarką świata w przeliczeniu na dolara, dwa lata później niż przewidywano w ubiegłorocznym raporcie World Economic League Table”;
  https://www.reuters.com/business/world-economy-top-100-trillion-2022-first-time-report-2021-12-26/

  Polubione przez 4 ludzi

 5. Jak było do przewidzenia, czyli najpierw szczuje się kundla, a potem opowiada że to przecież nie mój pies. Brytyjski „Daily Express”, powołując się na swoje „źródła” w siłach zbrojnych Wielkiej Brytanii, poinformował ze brytyjscy instruktorzy wojskowi zostaną ewakuowani z terytorium Ukrainy w przypadku konfliktu zbrojnego z Rosją…
  https://strana.news/news/368959-britanija-hotovitsja-evakuirovat-svoikh-instruktorov-iz-ukrainy.html

  Polubione przez 5 ludzi

 6. The American Spectator (USA):
  Drugi doroczny konkurs dla polityków „American Idiot of the Year”

  American Spectator publikuje listę nominowanych do kolejnej corocznej nagrody Idiot of the Year. Autor wymienia wielkie nazwiska: Biden, Psaki, Pelosi i uzasadnia nominacje „pseudoosiągnięciami” kandydatów. Wielu czytelników popiera satyryczny ton autora, a niektórzy traktują jego ostre komentarze całkiem poważnie.
  W tym roku konkurencja jest jeszcze ostrzejsza niż poprzednia.
  Mamy już 13 nominowanych.

  *****

  Itxu Diaz

  Kocham zahartowanych idiotów. Nie wiem, może dlatego, że sam jestem jednym z nich. Ale prawda jest taka, że ​​przez cały rok podążam za nimi i nie mogę się już doczekać, aż ten wyjątkowy dzień nadejdzie ponownie. Tak, przyjaciele, po ogromnym sukcesie nagród Idiot of the Year 2020, mam zaszczyt zaprosić moich przyjaciół i czytelników The American Spectator na drugą w tym roku nagrodę Idiot of the Year 2021. Pamiętaj, że w sekcji komentarzy możesz głosować na swojego ulubionego idiotę, a nawet proponować nowe. Zawsze miło jest odkryć, że bez względu na to, jak trudne może się to wydawać, w życiu zawsze jest miejsce dla kolejnego idioty.

  Oto moje sugestie na rok 2021:

  1. – Anthony Fauci, najgorszy futurolog na świecie
  2. – Jen Psaki, mądra kobieta, ale tylko czasami
  3. – Joe Biden, dziadek w ciągłym pokłonie
  4. – Bill Gates, właściciel sklepu mięsnego obok
  5. – António Guterres, który stracił dawny prestiż
  6. – Nicholas Maduro, niezrozumiany intelektualista
  7. – Xi Jinping, Chińczyk z Chin
  8. – Patrice Kallors, walczy o biednych, ale tylko trochę
  9. – Nancy Pelosi, uwięziona w czasie
  10. – Jackie Kalms, cenzura
  11. – Pedro Castillo, przyjaciel terrorystów
  12. – Aleksandria Ocasio-Cortez, piękna i bogata
  13. – Kim Jong-un – zaginiony

  Uzasadnienia nominacji czytaj na:
  https://spectator.org/2nd-edition-of-the-idiot-of-the-year-awards/

  Wybrane i przetłumaczone komentarze znajdziesz na:
  https://inosmi.ru/politic/20211225/251205504.html

  Dziwne! Jest na liście:
  3. – Joe Biden, dziadek w ciągłym pokłonie
  7. – Xi Jinping, Chińczyk z Chin
  a niema na niej PUTINA!!!!!!!!

  :

  Polubione przez 4 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.