Wojna domowa na Ukrainie 27.12.2021r.- 2379 dzień od nowego rozejmu.


„Niemy krzyk”– dzień 645.

SBU, próbując zwerbować obrońcę z ML ŁRL, przesłała mu zdjęcie wieńca pogrzebowego dla matki.

Funkcjonariusze Ukraińskiej Służby Bezpieczeństwa ( SBU ), próbując zwerbować żołnierza Milicji Ludowej ŁRL Władimira Gałkina, przesłali mu zdjęcie wieńca pogrzebowego dla jego matki, która mieszka na terenie kontrolowanego przez Kijów obwodu donieckiego. 

Obrońca ŁRL poinformował o tym na odprawie dla mediów.

Gałkin powiedział, że pierwszy telefon od funkcjonariusza ukraińskich służb specjalnych miał miejsce wiosną tego roku. Dzwoniący powiedział, że matka obrońcy ŁRL zaraziła się koronawirusem i jest w ciężkim stanie, a także zwrócił uwagę na jej trudną sytuację finansową i niemożność samodzielnego leczenia.

„Powiedział, że wie o moim miejscu odbywanej służby wojskowej, po czym zaczął mnie szantażować stanem matki i potrzebą pilnej pomocy medycznej w zamian za udzielenie informacji o charakterze wojskowym: informacji o personelu, nazwiskach i numerach telefonów dowódców, ilość sprzętu, położenie i koordynaty częściowe i pozycji”- powiedział Gałkin.  

Ponadto funkcjonariusz SBU zasugerował, że „w przypadku odmowy udzielenia interesujących go informacji rozwój sytuacji może być radykalny”. Po chwili ponownie skontaktował się z żołnierzem Milicji Ludowej ŁRL, szantażując go rzekomym pogorszeniem stanu zdrowia matki w celu uzyskania interesujących go informacji.

„Po pewnym czasie na portal społecznościowy mojej żony wysłano SMS z konta zarejestrowanego w imieniu mojej mamy, w którym stwierdzono, że jest poważnie chora na chorobę zakaźną. Moja mama nie korzysta z internetu, a tym bardziej portale społecznościowe- po prostu nie wie, jak to się robi. Po chwili z tego samego konta wysłano zdjęcie wieńca pogrzebowego z napisem ‚Nadzieja od kochającego syna'”– wyjaśnił obrońca ŁRL.

W tym samym czasie jego matka odkryła na werandzie swojego domu wieniec pogrzebowy. 

„Była bardzo przerażona” – dodał Gałkin.

„Powiedziała też, że przychodzili do niej ludzie, którzy grozili jej przemocą fizyczną i zmuszali ją do wpłynięcia na mnie, abym mógł się z nimi skontaktować. Potem zaczęli wysyłać pogróżki mojej matce na mój telefon Później odbyliśmy rozmowę telefoniczną, w której poinformowali w ultimatum, że za odmowę udzielenia interesujących ich informacji konsekwencje dla mojej mamy byłyby jeszcze gorsze niż sytuacja z wieńcem.”- na zakończenie powiedział Gałkin.


Działania SBU w celu werbowania żołnierza Milicji Ludowej ŁRL Władimira Gałkina są sprzeczne z międzynarodowymi normami prawnymi.

Rzecznik praw człowieka w ŁRL Wiktoria Serdiukowa poinformowała po wystąpieniu Gałkina na briefingu.

Funkcjonariusze SBU, próbując zwerbować Gałkina, przesłali mu zdjęcie wieńca pogrzebowego dla matki, która mieszka na kontrolowanym przez Kijów terytorium obwodu donieckiego. Szantażowali go też stanem matki i koniecznością pilnej pomocy medycznej „w zamian za przekazanie informacji o charakterze wojskowym: informacji o personelu, nazwisk i numerów telefonów dowódców, ilości sprzętu, współrzędnych rozmieszczenia jednostek oraz ich pozycje.”

„Działania ze strony SBU są sprzeczne nie tylko z normami ustawodawstwa ŁRL, ale także z normami międzynarodowymi, międzynarodowymi standardami i zasadami. Odpowiednim w tej sytuacji aktem międzynarodowym jest Protokół Dodatkowy II z 1977 r. do Konwencji Genewskich. Metody (stosowane przez SBU) są wyraźnie zabronione, naruszają wszystkie zasady ustalone przez społeczność międzynarodową”– powiedziała Serdiukowa.

Przypomniała, że ​​„Ukraina jako prawny następca USRR” ratyfikowała m.in. wspomniany Protokół Dodatkowy.

*

A tym czasem, na froncie w Donbasie- na jego donieckim odcinku, w ciągu minionej doby, USZ dwa razy naruszyły warunki rozejmu, w wyniku czego na terytorium DRL spadło 19 pocisków.

Pierwszy ostrzał miał miejsce o godzinie 09:25, i przeprowadzony był z kierunku miejscowości Szumy w stronę osiedla mieszkaniowego przy kopalni im. Gagarina- na obrzeżach Gorłówki, przy użyciu ręcznego granatnika przeciwpancernego RPG-7 (4 granaty) oraz automatycznego granatnika sztalugowego AGS-17 (10 granatów), a także broni maszynowej.

Do kolejnego ostrzału doszło ok. 4 godziny później, bo o godzinie 12:20, z kierunku osady Piaski w stronę wsi Wiesiełoje- na północno-zachodnich obrzeżach Doniecka, przy użyciu automatycznego granatnika sztalugowego AGS-17 (5 granatów).

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

4 min.

Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7:00 27 грудня 2021 року.

Сала Україні

Збройні формування Російської Федерації продовжують ігнорувати домовленості, досягнуті в рамках Тристоронньої контактної групи.

Упродовж минулої доби, 26 грудня, з боку російсько-окупаційних військ зафіксовано 5 порушень режиму припинення вогню.

У напрямку ПІВДЕННОГО, ПІСКІВ, НОВОЛУГАНСЬКОГО та ШУМІВ окупанти вели вогонь з гранатометів різних систем.

Поблизу ТАЛАКІВКИ ворог задіяв безпілотний літальний апарат, за допомогою якого здійснив скидання пострілів ВОГ-17.

Внаслідок ворожих дій один військовослужбовець Об’єднаних сил дістав поранення. Воїн перебуває в лікувальному закладі. Стан його здоров’я – важкий.

Станом на 7 годину ранку, 27 грудня, з боку російсько-окупаційних військ зафіксовано 1 порушення режиму припинення вогню.

У напрямку НЬЮ-ЙОРКУ противник відкривав вогонь з великокаліберних кулеметів та іншої стрілецької зброї.

Внаслідок дій ворога один військовослужбовець Об’єднаних сил дістав поранення. Захисник перебуває в лікувальному закладі. Стан його здоров’я – важкий.

Українські захисники відкривали вогонь у відповідь, не застосовуючи заборонене Мінськими домовленостями озброєння, та змусили противника припинити обстріли.

Військовослужбовці Об’єднаних сил контролюють ситуацію та продовжують виконувати завдання з відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації.

Разом до перемоги!

Сала Україні! ᛋᛋ”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:

***

***

©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

26 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 27.12.2021r.- 2379 dzień od nowego rozejmu.

 1. W temacie ostatniego pomysłu Zełenskiego, czyli powołania Ukrainek do służby wojskowej, same „zainteresowane” urządził na „TikTok” akcję przeciwko temu pomysłowi. Cytat „Jedna z kobiet zwróciła się na TikToku do prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.
  „…Już nie wiesz, jak zedrzeć ostatnią skórę z Ukraińców, k@rwa. Daj ludziom normalne emerytury, k@rwa, ty to normalne emerytury, k@rwa, zrób … ”;
  https://strana.today/news/369007-ukrainki-v-sotssetjakh-vozmushchajutsja-prikazu-o-postanovke-zhenshchin-na-voinskij-uchet.html
  A ukromedia ujawniły tymczasem ze sam Zełenski „wymigał się” od służby wojskowej nie odbierajac wezwań w latach 2014 – 2015 do zgłoszenia się w komisji wojskowej;
  https://strana.today/news/369002-zelenskij-uklonjalsja-ot-armii-kak-eto-bylo.html

  Polubione przez 5 ludzi

 2. OT z FR. Szef MSZ FR Sergiej Ławrow oskarżył USA o o próbę sprowokowania „wojenki” na Ukrainie, czemu ma służyć dozbrajanie Kijowa w amerykańską broń, by potem zrzucic odpowiedzialność za wszystko na Moskwę;
  https://strana.today/news/369031-lavrov-schitaet-chto-ssha-khotjat-ustroit-malenkuju-vojnu-v-ukraine-chtoby-obvinit-rossiju.html
  Jednocześnie szef rosyjskiej dyplomacji poinformował że negocjacje pomiedzy USA i FR w sprawie „gwarancji bezpieczeństwa’ mają rozpocząć sie już po Nowym Roku;
  https://radiosputnik.ria.ru/20211227/lavrov-1765632913.html
  Z kolei wiceszef MSZ FR Sergiej Riabkow powiedział że Rosja musi powstrzymać „posuwanie się NATO na wschód” oraz przystąpienie Ukrainy do sojuszu;
  https://ria.ru/20211227/nato-1765615463.html

  Polubione przez 5 ludzi

 3. Kolejny „njus” z „juesej”. Arnold Schwarzenegger przekazał 25 „domków” o wartości 20 tys. dolarów bezdomnym weteranom amerykańskich sił zbrojnych. Cytat „Arnold Schwarzenegger przekazał 250 000 $ na domy dla weteranów mieszkających na ulicach Los Angeles…Arnold Schwarzenegger zmienia życie weteranów w te święta…74-letni Schwarzenegger osobiście podarował 25 domów weteranom z rejonu Los Angeles, którzy wcześniej mieszkali na ulicy, czym podzielił się w czwartek na Twitterze . Były gubernator Kalifornii przekazał domy w tym tygodniu jako prezent świąteczny”;
  https://people.com/movies/arnold-schwarzenegger-donates-25-tiny-homes-to-homeless-veterans/

  Polubione przez 6 ludzi

 4. Ukraińska codzienność, burmistrz Drohobycza w obwodzie lwowskim pobił i przegnał dziennikarkę która zadawała mu „niewygodne” pytania;
  >https://twitter.com/SergUA63/status/1475456954218782720
  W Kijowie pod siedzibą kanał ukroTV „1+1” należącego do Kołomojskiego odbył się protest przeciwników Zełenskiego którzy zarzucili kanałowi szerzenie propagandy obecnych władz Ukrainy;
  >https://twitter.com/SergUA63/status/1475420564034625536

  Polubione przez 5 ludzi

 5. Ekskluzywny
  25 grudnia 2021, 17:19 Artykuły ; Energia Gaz

  Marzenie o wolnorynkowych cenach gazu od Gazpromu się spełniło:
  Europa otrzymała noworoczną cenę gazu

  Fabuła: Relacje gazowe między Rosją, Ukrainą i UE

  ***

  Gazprom odmówił zarezerwowania przepustowości tranzytowej gazociągu Jamał–Europa na dostawy gazu do Europy. Spotowa cena gazu na rynku europejskim przekroczyła 2500 USD/tys.
  Zachodnim handlowcom opłaca się odsprzedawać rosyjski gaz dostarczany w ramach kontraktów długoterminowych, ponieważ kosztuje on znacznie mniej niż gaz na europejskim rynku spot. 22 grudnia w TTF, głównym hubie gazowym Europy, cena gazu następnego dnia przekroczyła 183 EUR/MWh (ponad 2100 USD/tys. m3),

  💥 a 25 grudnia osiągnęła 222,53 EUR/MWh (ponad 2600 USD/1000 m3).❗

  (WCZORAJ O 22:00 ZOSTAŁA USTAWIONA TAKA CENA NA ŚWIĄTECZNE ŚWIĘTA. DZIŚ INFORMACJA POTWIERDZONA LINK ZAŁĄCZONY
  https://www.powernext.com/spot-market-data

  Czytaj dalej o rewersach gazu z Polski na Ukrainę
  https://1prime.ru/exclusive/20211225/835615287.html

  Polubione przez 6 ludzi

  • Przestrzegałem od wielu lat, że „niezależna” polityka gazowa PiS-u tak się skończy…..i niech nie pieprzą głupot (szczególnie naczelny hochsztapler), ze to nie jest ich wina tylko sytuacji zagranicznej.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 5 ludzi

   • … i niech nie pieprzą głupot (szczególnie naczelny hochsztapler), ze to nie jest ich wina tylko sytuacji zagranicznej.


    Nasz naczelny hochsztapler wzoruję się na Egonie.
    Egon zawsze miał ,,genialne plany, tylko te nieudacznik zawsze w szczegółach się gubili.

    Tak tez było i z tym jego ,,3pakietem” , czyli ,,genialnym planem” obrobienia Gazpromu ,,na Egona”

    Gang Olsena : Egon się targuje : Dla Kacpra !!!

    Polubione przez 4 ludzi

 6. Ciekawostka na temat obecnego sekretarza Rady Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy Daniłowa, cytat „Liche lata 90-te. Ługańsk. Dwójka w centrum autorytet kryminalny Walera „Dobrosław” Dobrosławski i Ołeksij „Piłeczka” Daniłow (obecnie sekretarz RBiOU). Wiedziała by ekipa w kogo przeobrazi się Daniłow – to by go jeszcze w latach 90-tych załatwiła” 🙂
  https://t.me/breegtime/45696

  Polubione przez 6 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.