Wojna domowa na Ukrainie 08.01.2022r.- 2391 dzień od nowego rozejmu.


„Niemy krzyk”– dzień 657.

W efekcie drożejącego gazu ponad połowa ukraińskich form poniesie bardzo poważne straty.

Taką tezę przedstawił były premier, szef Ukraińskiego Związku Przemysłowców i Przedsiębiorców (UZPiP) Anatolij Kinach. 

„Zgodnie z wynikami regionalnego badania procesów w przedsiębiorstwach, przeprowadzonego przez UZPiP, okazało się, że co najmniej 50% zakładów produkcyjnych poniesie straty w wyniku znacznego wzrostu kosztów surowców energetycznych”– poinformował KInach.

Kinach zauważył, że inflacja w przemyśle pobiła już historyczny rekord i osiągnęła 57%. 

„Jej kolosalna luka w stosunku do inflacji konsumenckiej, która wynosi zaledwie 10,3%, stanie się jedną z przyczyn przedłużającego się kryzysu na rynku krajowym, jeśli państwo nie podejmie działań”– powiedział były premier.

Tymczasem zasoby gazu w podziemnych magazynach (PMG) na Ukrainie gwałtownie się kurczą. Obecnie w ukraińskich magazynach znajduje się 15,34 mld metrów sześciennych. To o 39,2% mniej niż przed rokiem, czyli różnica wynosi już na początku zimy 9,9 mld metrów sześciennych. Gazprom uważa, że ​​wkrótce na Ukrainie skończą się wszystkie rezerwy paliw, które wpompowywano w ramach przygotowań do zimy.

„W rzeczywistości w ukraińskich PMG jest znacznie mniej tzw. gazu roboczego– około 10 miliardów metrów sześciennych. Jednocześnie w ciągu ostatnich 30 dni zużyto ponad 2 miliardy metrów sześciennych. To bardzo wysoki wskaźnik selekcji na początek sezonu grzewczego. I będzie on rósł wraz z nasileniem się chłodu. Przy wzroście tempa zużycia do 100 mln dziennie, gazu w magazynach do połowy marca będzie za mało. Nie wspominając już o tym, że wraz ze spadkiem wartości rezydualnych zmniejsza się również zdolność codziennego poboru”– powiedział zastępca dyrektora generalnego Narodowego Funduszu Bezpieczeństwa Energetycznego Aleksiej Griwacz.

Na antenie radia Sputnik dyrektor generalny Funduszu Rozwoju Energetyki Andrij Listowski wyjaśnił jak jego zdaniem Ukraina wyjdzie z kryzysu energetycznego: „Dla Ukrainy ta sytuacja jest dość niepokojąca. Ponieważ zresztą ponad połowa bloków grzewczych nie działa, to znaczy nie mają rezerw do regulacji mocy bazowej. 

Jak Ukraina wyjdzie z kryzysu energetycznego?

Najprawdopodobniej kupi gdzieś dodatkowy węgiel, żeby uregulować zużycie, plus będzie negocjować z Białorusią. A jeśli sytuacja stanie się dramatyczna, to na pewno przystąpi do bezpośrednich negocjacji z Rosją. Widzę takie ruchy z jej strony. Dlaczego nie? Jest to normalna relacja handlowa, jeśli istnieje wypłacalny klient. Ukraina otrzymuje regularne płatności za tranzyt gazu, które można łatwo zrekompensować. Plus zwykłe gwarancje bankowe, nikt ich nie anulował”– powiedział Listowski.

Tymczasem władze ukraińskie przygotowują się do przejścia na gaz w elektrociepłowniach (ТЭС) i elektrowniach cieplnych (ТЭЦ). 

„Podjąć działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej i funkcjonowania na progu rentowności ТЭС i ТЭЦ w przypadku wykorzystania 100% gazu jako paliwa”– napisano w wydaniu „Ekonomiczna Prawda” w nawiązaniu do projektu dekretu rządowego.

Decyzja ta została podjęta z powodu niedoboru węgla i problemów z importem energii elektrycznej z Białorusi. Za realizację zamówienia wyznaczono Ministerstwo Energii, Krajową Komisję Taryfową oraz firmy Ukrenergo i Naftogaz

Jak widać wyraźnie, sytuacja na Ukrainie robi się coraz bardziej poważna, zaś jak on się zakończy zależy głównie od warunków atmosferycznych; będzie lekka zima, to mniej zmarzną i mniej wzrosną ceny. A więc, wszystko w rekach losu.

Można powiedzieć, że jest to skandal, bo przecież problemy z jakimi boryka się obecnie Ukraina są wynikiem przemyślanych działań politycznych od czasu przejęcia władzy przez obecną „Ce UE”– ekipę, po siłowym obaleniu władzy Janukowycza w lutym 2014r.

Wtedy ludność Ukrainy została podburzona hasełkami, że ma być lepiej, a okazało się, że jest coraz gorzej.

Wynika to z tego, że wszystkie bolączki poprzednich rządów, pozostały, a do nich doszły kolejne, w tym m.in. trwałe zerwanie więzi z Rosją. I nie dość tego, okazywanie jej nieskrywanej wrogości.

W efekcie, korupcja i bezprawie mają się nadal dobrze, chaos i bieda coraz bardziej zaczynają dominować, a cenne środki budżetowe przeznacza się na prowadzenie działań wojennych z wyimaginowanym wrogiem. W tym wszystkim defraudacja dobra wspólnego przebiega na każdym poziomie funkcjonowania państwa- wszędzie tam gdzie jest grosz publiczny.

W ostateczności doszło do tego, że trwa wojna, ludzie są biedni i nie mają co jeść, zaś ceny usług komunalnych praktycznie są nie do przyjęcia.

Jak sądzę, prowadzący bardzo podobną mentalnie politykę PiS, wpędzi nas- jako społeczeństwo polskie, w analogiczne kłopoty. Proces ten już zaczyna być wyraźnie widoczny.

*

Natomiast na froncie w Donbasie- na jego donieckim odcinku, „z naruszeniem trzeciego punktu Dodatkowych Środków USZ rozmieściła 16 sztuk broni i sprzętu wojskowego w ośmiu osadach”– poinformował wczoraj , 7 stycznia, podczas odprawy oficjalny przedstawiciel Departamentu ML DRL, pułkownik Eduard Basurin.

Spośród zasobów 95 samodzielnej brygady zmechanizowanej zarejestrowano:

 • trzy transportery opancerzone BTR-70 w strefie mieszkalnej osady Nowobachmutówka,
 • jeden transporter opancerzony BTR-80 w strefie mieszkalnej osady Majorsk,
 • dwa BMP-2 na północnych obrzeżach miejscowości Nieliepowka,
 • jedno działko przeciwlotnicze ZU-23 w osiedlu Ozarjanowka.

Spośród zasobów 25 brygady powietrznodesantowej jeden BMP-1 znajduje się w dzielnicy mieszkalnej osady Wiesiełoje.

Spośród zasobów 54 samodzielnej brygady zmechanizowanej jeden bojowy wóz piechoty BMP-1 stacjonuje w pobliżu budynków mieszkalnych w osadzie Pierwomajskoje.

Spośród zasobów 53 samodzielnej brygady zmechanizowanej zarejestrowano rozmieszczenie jednego transportera opancerzonego BTR-70 w strefie mieszkalnej osady Bogdanówka.

Dodatkowo na dworcu kolejowym w miejscowości Drużkowka zarejestrowano sześć holowanych moździerzy 2B9 „Wasiłek”– kaliber 82-mm.

Jeśli chodzi o ługański odcinek frontu, to tam od 3 tygodni utrzymuje się absolutny spokój i USZ powstrzymują się od działań zbrojny i innych prowokacji militarnych.

Cisza przed burzą?

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

7 min.

Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7:00 08 січня 2021 року.

Сала Україні!

Збройні формування Російської Федерації продовжують ігнорувати домовленості, досягнуті в рамках Тристоронньої контактної групи.

Упродовж минулої доби, 7 січня, з боку російсько-окупаційних військ зафіксовано 3 порушення режиму припинення вогню, 1 з яких із застосуванням забороненого Мінськими домовленостями озброєння.

Поблизу КАТЕРИНІВКИ російські найманці обстрілювали позиції українських військ з гранатометів різних систем та стрілецької зброї.

У бік КАМ’ЯНКИ окупанти вели вогонь з мінометів калібру 120 мм та 82 мм.

Неподалік НОВОТОШКІВСЬКОГО противник відкривав вогонь з автоматичних і станкових протитанкових гранатометів, великокаліберних кулеметів.

Втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил внаслідок дій ворога немає.

Українські захисники відкривали вогонь у відповідь, не застосовуючи заборонене Мінськими домовленостями озброєння, та змусили противника припинити обстріли.

Завдяки зусиллям наших воїнів рубежі українських підрозділів залишилися незмінними.

Станом на 7 годину ранку, 8 січня, порушень режиму припинення вогню з боку російсько-окупаційних військ не зафіксовано.

Військовослужбовці Об’єднаних сил контролюють ситуацію та продовжують виконувати завдання з відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації.

Разом до перемоги!

Сала Україні! ᛋᛋ”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:

***

***

©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

59 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 08.01.2022r.- 2391 dzień od nowego rozejmu.

 1. Kolejne OT w sprawie Kazachstanu, czyli „puszczają nerwy” tym zza Atlantyku którzy jak sie można domyślać stali za „niedomajdanem” w Kazachstanie. Cytat „Sekretarz stanu USA Anthony Blinken, komentując sytuację w Kazachstanie i misję pokojową OUBZ w tym kraju, powiedział, że „kiedy Rosjanie są w twoim domu, może być trudno zmusić ich do wyjazdu”. Rosyjskie MSZ uznało słowa amerykańskiego sekretarza stanu za prostacki żart. Resort stwierdził również, że „kiedy Amerykanie są w twoim domu, może być trudno utrzymać się przy życiu”. MSZ FR „przypomniało” także czym sie zakończyły „wizyty” dla rdzennych mieszkańców Ameryki Płn., Koreańczyków, Wietnamczyków, Irakijczyków, Panamczyków, Jugosłowian, Libijczyków, Syryjczyków”;
  https://strana.news/news/370705-blinken-raskritikoval-otpravku-rossijskikh-mirotvortsev-v-kazakhstan-v-mid-rf-nazvali-eho-slova-khamskoj-shutkoj.html

  Polubione przez 4 ludzi

 2. I jeszcze o Kazachstanie, czyli zaczęły się tam aresztowania osób podejrzanych o to że to właśnie one stały za tamtejszym „niedomajdanem”. Aresztowani zostali m.in były przewodniczący Komitetu Bezpieczeństwa Narodowego Kazachstanu Karim Masimow, blisko związany z byłym Prezydentem Kazachstanu („Ojcem” jego niepodległości Nazarbajewem). Miał on stworzyć „tajne obozy” w których szkoleni mieli być „niedomajdaniarze” którzy buszują obecnie na ulicach miast Kazachstanu;
  https://strana.news/news/370704-protesty-v-kazakhstane-zaderzhan-karim-masimov-iz-komiteta-natsbezopasnosti.html
  Do aresztu trafił także jeden z autorytetów kryminalnych Kazachstanu (z ros „worów w zakonie”) niejaki Armen Dżumagedijew który ma mieć związki ze „specsłużbami”…Turcji;
  https://strana.news/news/370624-v-kazakhstane-zaderzhali-izvestnoho-kriminalnoho-avtoriteta-dikoho-armana.html

  Polubione przez 4 ludzi

  • Projekt zapewne upadnie (możliwe sankcje „krajów demokratycznych”), ale sam fakt przedłożenia tego dokumentu pokazuje, że o Donbasie nie zapomniano. W stosownej chwili zapewne Kreml zapewne wykona taki gest, a możliwe, że w jakiejś nieodległej przyszłości wcieli te ziemie do FR.

   Polubione przez 4 ludzi

 3. Tymczasem na Ukrainie. Jeden z ukraińskich naukowców wytknął kłamstwo Wjatrowyczowi byłemu szefowi ukroIPN, a obecnie parlamentarzyście z frakcji ‚Europejska Solidarność” (Poroszenki) który stwierdził ze za czasów ZSRR zakazane było publikowanie ukraińskich kolęd. W odpowiedzi ekspert Narodowej Agencji Zapewnienia Jakości w Szkolnictwie Wyższym Jurij Łatysz opublikował w internecie zbiór ukraińskich kolęd opublikowany w 1965 roku w ZSRR;
  https://strana.news/news/370694-vjatrovich-zajavil-chto-v-sssr-ne-izdavali-koljadok.html

  Polubione przez 4 ludzi

 4. Eksperci ostrzegają, najuboższym grupom społecznym na Ukrainie grozi głód.

  Jak donoszą media, wysokie ceny gazu powodują ryzyko zwiększenia cen podstawowych produktów spożywczych. Państwo zobowiązało się do utrzymania preferencyjnych cen gazu dla pewnych gałęzi przetwórstwa, ale… nie wiadomo czy wywiążą się z tych obietnic.
  https://www.unian.net/economics/agro/ceny-na-produkty-v-ukraine-vzletyat-pri-odnom-uslovii-prognoz-novosti-11664757.html

  Polubione przez 4 ludzi

 5. Głos rozsądku

  By rozpocząć wojnę z Ukrainą Rosjanie musieliby mieć znaczną, przynajmniej sześciokrotną przewagę w rejonie operacji. A w tej chwili jest 1:1. Zacząć się bać powinniśmy, gdyby zgromadzili na granicy co najmniej 400-500 tysięcy żołnierzy – powiedział w rozmowie z PAP.PL gen. broni Waldemar Skrzypczak, dowódca Wojsk Lądowych w latach 2006–2009, były wiceszef MON.
  https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/kraj/artykuly/8328577,gen-waldemar-skrzypczak-inwazja-rosji-na-ukraine.html

  Polubione przez 4 ludzi

  • Skrzypczak zatrzymał się na etapie wojny koreańskiej…….bo obecnie o przewadze bojowej nie decyduje ilość tylko jakość.

   Jak widać, zawsze pojawia się problem zapóźnienia naszych dowódców wobec współczesnych im wymagań pola walki.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 4 ludzi

 6. Artykuł o problemach sektora górniczego na Ukrainie

  Ukraińskie górnictwo z systemowymi problemami boryka się od dawna, jednak w ostatnim czasie przybrały one skalę zagrażającą bezpieczeństwu energetycznemu naszego sąsiada. A realnych pomysłów na uzdrowienie sytuacji wciąż jak nie było, tak nie ma.
  Problemy utrzymują się mimo że lawinowo rośnie import węgla przez Ukrainę. Według danych Państwowej Służby Celnej Ukrainy w listopadzie był on już niemal trzykrotnie wyższy niż rok temu. W pierwszym półroczu kupiono za granicą 10,15 mln ton za 984 mln dolarów. W ciągu pięciu kolejnych miesięcy na węgiel z importu wydano jeszcze 1,086 mld dolarów. W sumie nasz sąsiad na zakup węgla za granicą wydał w okresie styczeń – listopad 2,07 mld dolarów, czyli o 32,77 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2020 r. (1,56 mld dolarów). Import antracytu był wyższy o 14,9 proc. – sprowadzono go 17 mln ton, o 2,3 mln ton więcej niż przed rokiem.
  https://wysokienapiecie.pl/44000-weglowy-kryzys-dopadl-ukraine/

  Polubione przez 4 ludzi

  • Jest też i wątek Polski w kłopotach sektora

   Rosnący import to skutek zawalenia planów wydobycia przez fatalnie zarządzane ukraińskie kopalnie państwowe. Przewodniczący rady nadzorczej Centrenerho Denis Kudin ocenia, że wydobyły one aż o 1 mln ton węgla mniej niż zakładano, co przełożyło się na niedobór na rynku 700 tys. ton koncentratu i przyznaje, że z powodu niezrealizowania przez państwowe kopalnie zakontraktowanych wielkości dostaw zbiera węgiel gdzie tylko się da sięgając po dostawców nawet z Ameryki Łacińskiej. Rozważane są też zakupy w RPA. Sytuację jego firmy, jak mówił utrudniła nieco decyzja polskiego rządu o zakazie eksportu węgla z naszych kopalń należących do spółek Skarbu Państwa.

   Polubione przez 5 ludzi

   • „…..decyzja polskiego rządu o zakazie eksportu węgla z naszych kopalń należących do spółek Skarbu Państwa.”- i jest to kolejna nietrafiona decyzja kaczystów.

    Ciekaw jestem, w co oni pogrywają?

    Pozdrawiam.

    Polubione przez 3 ludzi

 7. Ukraińcy próbują pochwalić się swoimi nowymi systemami przeciwpancernymi Javelin z USA i twierdzą, że Rosja nie ma szans na przekroczenie granicy z Ukrainą
  – pocisk oszczep nie trafia w czołg 4 razy z rzędu – w pozycji nieruchomej.

  .https://twitter.com/i/status/1479715127217860609

  Trochę przesadnie kpiarski ten komentarz, bo podobno ,,co drugim strzałem trafiano w czołg stojący w pozycji nieruchomej”.
  Ukraińcy zwalali winę na Amerykanów, że sprzedali im stare, zleżałe Jaweliny przeznaczone do utylizacji . Zleżały materiał pędny był już zbyt niskiej jakości, przez co rakiety stawały się niesterowne.

  Polubione przez 5 ludzi

 8. Zaostrza się spór miedzy Ukrainą a Polska. Jak zwykle chodzi o pieniądze, a dokładniej o możliwość sprzedaży produktów do i z Ukrainy.

  Władze w Kijowie postrzegają Polskę jako konkurenta. Nie bez przyczyny. Sektor rolno-spożywczy jest dobrze rozwinięty w Polsce. Nasze krajowe produkty powoli, ale systematycznie podbijają ukraiński rynek.
  Dochodzi też kwestia zezwoleń na transport ciężarówek (wielokrotnie omawiana na forum Adnovum). Obecnie rząd w Kijowie próbuje przymusić władze w Warszawie do ustępstw ekonomicznych. Te jednak po latach wdzięczenia się do Ukrainy nagle… postanowiły zmienić linie polityczną.
  Oficjalnie nasze stosunki ze wschodnim sąsiadem są jak najbardziej poprawne, niemniej wojna ekonomiczna już się zaczęła.
  Władze w Kijowie administracyjnie blokują tranzyt kolejowy towarów z Chin do Polski. Problem dla naszych importerów jest o tyle poważny, że obecnie dzięki nieudolnej polityce wschodniej mamy bardzo złe stosunki z Białorusią (możliwe blokady towarów i na tym kierunku).
  Ptaszki ćwierkają, że władze w Kijowie idą o krok dalej, chcą zablokować eksport towarów z Polski na Ukrainę. Chodzi o nowe przepisy (moim zdaniem niezgodne z umową stowarzyszeniową z UE) dt. równoważności kontroli jakości towarów z systemem ukraińskim. Co samo w sobie jest bzdurą, bo to kraje UE mają bardziej rygorystyczne standardy żywnościowe niż Ukraina.
  Niemniej zanim spór zostanie rozstrzygnięty to władze w Kijowie mogą blokować eksport polskiej żywności na Ukrainę. Z jednej strony pozwoli to lokalnym producentom na zwiększenie zysku (mniejsza konkurencja), jednak możliwy jest szybszy wzrost cen konsumentów.
  Konflikt może narastać i w efekcie dojdzie do zaangażowania władz w Berlinie (nieformalny lider UE) w spór.
  Na korzyść Polski przemawia jednak kilka działań jakie (nie) podjął rząd w Kijowie. Między innymi Ukraina nie zrezygnowała z memorandum na sprzedaż drewna okrągłego do UE. Władze w Kijowie nie zastosowały się ponadto do wytycznych dotyczących zmniejszenia emisji CO2 do atmosfery. Ponadto zakwestionowanie pozycji Polski może prowadzić do kolejnych zażaleń wobec umowy stowarzyszeniowej, a tego Berlin wolałby uniknąć.

  I tak o o kończy się marzenie o „międzymorzu”. Ukraina nie chce zostać wasalem Polski, ba nie jest nawet wiarygodnym sojusznikiem. Pytanie zasadnicze brzmi co dalej z naszym biednym krajem?
  https://www.unian.net/economics/agro/import-produktov-v-ukrainu-mozhet-ostanovitsya-eksperty-novosti-11663635.html

  Polubione przez 5 ludzi

 9. Kolejne OT w sprawie Kazachstanu. Ukraiński portal „Strana” przedstawił wypowiedzi mieszkańców Ałmaty w której doszło do najkrwawszych starć z „niedomajdaniarzami”. Cytat „Ałmaty zamarło – w prawie oblężonym mieście trwa likwidacja radykałów , którzy w poprzednich dniach zorganizowali zamieszki i pogromy…Na ulicach słychać strzały, internet wciąż nie działa, komunikacja komórkowa jest przerywana, wiele sklepów i stacji benzynowych jest zamkniętych, a miejscowi najczęściej chodzą do sklepu po chleb.
  Dziś sytuacja jest jednak spokojniejsza niż w poprzednich dniach. Choć od czasu do czasu słychać strzały, siły bezpieczeństwa stopniowo przejmują kontrolę nad sytuacją”;
  https://strana.news/news/370634-besporjadki-v-kazakhstane-zhiteli-alma-aty-rasskazali-kak-v-horode-prokhodit-zachistka-radikalov-.html
  Plus w temacie, organizatorzy „nieomajdanu” zaczęli ewakuację czyli „USA zgadzają się na dobrowolny wyjazd niektórych pracowników konsulatu z Kazachstanu”;
  https://www.reuters.com/world/asia-pacific/us-approves-voluntary-departure-some-consulate-staff-kazakhstan-2022-01-08/
  I jeszcze (cytat) „Obywatel Izraela zabity w zamieszkach w Kazachstanie…22-letni Izraelczyk Levan Kogeashvili został zabity w piątek w Ałmaty w Kazachstanie podczas brutalnego protestu, poinformowało izraelskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych”;
  https://www.jpost.com/breaking-news/article-691889

  Polubione przez 5 ludzi

 10. 💥💥💥💥💥💥

  Wyłowione z netu

  Wyłowione z netu

  Arkaim 7 stycznia 2022 o 10:29 PM
  Kazachstan… Inny punkt widzenia. Kilka komentarzy uzytkownika „z Alma Aty” spod newsa o Bidenie ( spotkanie Biden Putin) na Interii.

  [ Arkaim nie zapodała linka , a ja nie znalazłem na Interii artykułu z owymi komentarzami }

  *********.

  Z Alma Aty…
  Powstanie w Kazachstanie kręci się wokół uranu i niedawno uruchomionego amerykańskiego laboratorium biologicznego grupy BSL-3 w Ałmaty, gdzie wojsko USA wraz z naukowcami z Fort Detrick rozpoczęło badania nad próbkami dżumy dymnej z końca średniowiecza! Rosyjscy spadochroniarze jako pierwsi zajęli te laboratoria w nocy, wszystko inne było drugorzędne, według rosyjskich źródeł z miejsca operacji! Za tymi pozornie niepokojami może stać rosyjski wywiad, którego celem jest definitywne zakończenie „miłości” Kazachstanu do Zachodu. Wielki przyjaciel Zachodu i globalistów Nursułtan Nazarbajew w pośpiechu opuścił kraj i swoją rodzinę!
  Kreml zakończył „miłość” Białorusi w UE w zeszłym roku, teraz kolej na Kazachstan

  Zagmatwana sytuacja w Kazachstanie skłania wielu analityków do przekonania, że ​​to kolejna kolorowa rewolucja według białoruskiego wzorca z sierpnia 2020 roku i nikogo to nie zdziwi, bo gdyby ktoś chciał zatrudnić Kreml i odwrócić uwagę od Ukrainy, użyłby ten jeden model. Wybrałby albo destabilizację w Gruzji, Osetii Południowej, albo w Kazachstanie, gdzie Federacja Rosyjska ma własne interesy, a zwłaszcza kosmodrom Bajkonur. I okazało się, że w Kazachstanie w ciągu tych dwóch dni wydarzyły się rzeczy, które opowiadały zupełnie inną historię.

  Rękopis powstań w Ałma-Acie i innych miastach od początku nie odpowiadał koncepcji i modelowi kolorowych rewolucji. Przede wszystkim należy podkreślić, że według informacji
  https://politnavigator.net/v-kazakhstane-vse-goryachee-nesmotrya-na-chp-protesty-okhvatyvayut-novye-regiony.html
  w powstaniu bierze udział duża część rosyjskiej ludności etnicznej , do której dołączają policjanci i żołnierze.
  Informacje te przyniósł nie tylko Komsomolskaja Prawda, ale także inne, głównie alternatywne rosyjskie serwery. A co najważniejsze, pretekstem do wybuchu zamieszek jest daleki od kolorowych rewolucji. Misja pokojowa nie została jeszcze podjęta, a samoloty transportowe są już gotowe na lotniskach w Rosji i na Białorusi.
  Przypadek? Nie.
  Powodem nie jest zabity obrońca praw człowieka ani obrońca praw człowieka walczący o zachodnie wartości, nie jest to pragnienie ludzi na wolne wybory, ale mówi się, że jest to spowodowane gwałtownym wzrostem gazu płynnego LPG.
  Rząd Kazachstanu podniósł ceny do Nowego Roku, co dotknęło setki tysięcy ludzi w całym kraju, ponieważ prawie połowa wszystkich samochodów jeździ w Kazachstanie na LPG.
  Po dymisji rządu prezydent Kazachstanu Kasym-Zhomart Kemeluly Tokajev przejął kierownictwo tzw. Rady Ministrów, najwyższego organu wykonawczego Kazachstanu, ogłosił stan wyjątkowy i natychmiast zwrócił się do partnerów sojuszu OUBZ (Organizacji Obrony Zbiorowej). który zgodził się wysłać korpus pokojowy.
  Tymczasem wojska kazachskie otworzyły ogień do protestujących na placu Ałmaty
  .https://rusvesna.su/news/1641450197
  ale nie jest jasne, czy był to strzał na oślep.
  Nikt nie donosi o śmierci cywilów , a zachodnie media nie znalazły jeszcze ani jednej histerycznie płaczącej kobiety, lamentującej, że reżim zastrzelił jej syna.

  Jak dotąd całość wygląda na bardzo niewiarygodną.
  Wszystko zostało uzgodnione na posiedzeniu OUBZ w ciągu 4 godzin, w tym zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia. W tym czasie jednak samoloty transportowe dotarły już na lotniska w Moskwie, Woroneżu i Mińsku na Białorusi. A przede wszystkim żołnierze byli już wcześniej spakowani i autobusy dowoziły ich na lotnisko.

  Aktywacja sił pokojowych, nawet w sytuacji awaryjnej, trwa co najmniej 7 dni, bo po podjęciu decyzji trzeba odłożyć na bok logistykę, wydać materiały, przeprowadzić odprawy i analizy operacji, planowanie i to po prostu nie da się zrobić, żeby w środę wieczorem OUBZ zadecydowało o rozmieszczeniu wojsk do Kazachstanu, a tego samego wieczoru żołnierze i sprzęt już ładują się na lotniska.

  Cała sprawa nie ma sensu.
  Gdyby było to powstanie kontrolowane z zagranicy, Rosjanie w Kazachstanie nie przyłączyliby się do niego.
  Nursułtan Nazarbajew i jego rodzina uciekli z kraju, a rosyjscy spadochroniarze skierowali się najpierw prosto do amerykańskiego Laboratorium Wirusów i Bakteriologii.

  I ta przemoc, jaką dokonują demonstranci, nie byłaby spowodowana ceną LPG, którą Rada Ministrów natychmiast ponownie obniżyła.

  Nie, nie, to nie ma sensu nawet z daleka.
  Zawiera manuskrypt operacji wywiadowczej, której celem jest znalezienie pretekstu do rozmieszczenia sił zbrojnych OUBZ w Kazachstanie w celu wyparcia globalistów i amerykańskich partnerów, kończąc w ten sposób tzw. miłość Kazachstanu do Zachodu.

  **********,

  Według rosyjskiego epidemiologa Giennadija Oniszczenki w rozmowie z Komsomolskiej Prawdzie
  .https://kp.ru/daily/27348.3/4528522/
  wszystko, co dzieje się w Kazachstanie, obraca się teraz wokół Centralnego Laboratorium Referencyjnego Armii USA w Ałmaty
  .https://popsci.com/technology/article/2013-08/why-us-building-high-tech-bubonic-plague-lab-kazakhstan/
  gdzie Amerykanie w zeszłym roku uruchomili i operowali unikalną i zachowaną próbką dżumy dymieniczej, uzyskaną od jednej zmumifikowanej ofiary z późnego średniowiecza. Wojsko USA od ponad dwudziestu lat zajmuje się dżumą dymieniczą i oczywiście chciałoby stworzyć broń opartą na dżumie dymnej, która byłaby prawdopodobnie najstraszliwszą bronią bakteriologiczną wszechczasów.

  Rosyjscy spadochroniarze, którzy już od środy na czwartek wieczorem rozpoczęli lądowanie w Ałmaty, natychmiast skierowali się do budynku Centralnego Laboratorium Referencyjnego, pierwszego obiektu, którym byli zainteresowani. A w czwartek pojawiła się informacja, że
  .https://gazeta.ru/politics/2022/01/07/14393263.shtml
  były władca Kazachstanu Nur-Sułtan Nazarbajew wraz z żoną i dziećmi wyleciał z kraju , rzekomo w celu leczenia, ale bardziej przypomina ewakuację globalnej rodziny po wkroczeniu wojsk rosyjskich do kraju . I trzeba stworzyć powód dla takiego wpisu.
  I dlatego terroryzm i przemoc na ulicach, palenie samochodów, palenie budynków, bo inaczej nie byłoby politycznego uzasadnienia i decyzji o interwencji na Kremlu, nawet na zaproszenie prezydenta Kazachstanu.
  Oderwanie się rządu Kazachstanu od UE i USA wymaga surowych środków z ulicy
  Tylko przemoc i terror, które mają miejsce w kraju, są usprawiedliwiane przez rozmieszczone oddziały OUBZ. Nikt nie powie ani słowa przeciwko rozmieszczeniu wojsk.
  A czy naprawdę ktoś podpala budynki parlamentu z powodu ceny LPG? Czy to dlatego demonstranci obalają posągi Nazarbajewa?
  Nie, nie, to jest proces „odblokowywania” Kazachstanu od globalizmu, od UE i od USA.

  Główny gwarant Globalistów uciekł z kraju wraz z rodziną
  Rosyjskie wojsko zajęło amerykańskie laboratorium wojskowe,

  A Amerykanie plują sobie w brodę, tracą kontrolę nad tym krajem
  Mają tam tanie źródło uranu. To ogromne złoża uranu w Kazachstanie w dzisiejszych szalonych czasach na drodze od ropy do motoryzacji. Ta energia elektryczna będzie produkowana przez reakcje jądrowe uranu.

  W rzeczywistości nie jesteśmy świadkami kolorowej rewolucji w Kazachstanie, ale procesu zainicjowanego przez Kreml a zmierzającego do zerwania więzi między Kazachstanem a Zachodem.

  Nazarbajew uczynił z Kazachstanu globalistyczny sztylet w grzbiecie Rosji i jednocześnie uranowego osła USA.
  I choć Gruzja próbowała odgrywać rolę największej „miłości Zachodu”, to w rzeczywistości rolę tę spełniał Kazachstan

  A kiedy rząd Kazachstanu stał się zbyt zaprzyjaźniony z USA do tego stopnia, że ​​pozwolił Amerykanom zbudować w stolicy niezwykle niebezpieczne Centralne Laboratorium Wirusów Referencyjnych i Bakteriologii, na Kremlu postanowiono po prostu zatrzymać ten proces.
  . I trzeba było tak mocno zapukać do drzwi kazachskiego rządu, żeby zrozumiał.

  Płonące ulice, zapalone samochody, płonące parlamenty.

  A Amerykanie pomóc nie pomogą, proces zarządzania nagle staje się jednokierunkowy, trzeba wezwać na pomoc Rosję i jej mniejszych partnerów.
  Gdy tylko „riebjata” rosyjskich dywizji Specnazu wyjdzie na ulicę, w tym momencie Amerykanie kończą swe rządy w Kazachstanie.
  A wraz z nimi duża kadra globalistów, bo Nazarbajew wskoczył do prywatnego odrzutowca i zniknął z kraju wraz z rodziną i częścią majątku.
  Astana (Satana) została już raz zmieniona, a druga zmiana nazwy wkrótce

  Ktokolwiek kontroluje rezerwy uranu w Kazachstanie, będzie kontrolował Nowy Elektryczny Porządek Świata.
  To, co właśnie widzisz w Kazachstanie, jest jednym szczegółem tego samego procesu, który widzieliśmy w Mińsku na Białorusi po sierpniu 2020 r. po wyborach prezydenckich.
  Próby wywołania powstania, zamieszek, zamieszek, niepowodzeń samochodowych, terrorystów, uzbrojonych gangów. I kolejny krzyk Łukaszenki i wołanie o pomoc do Moskwy, które z radością zostało przyjęte.

  Ale jeden szczegół jest tu inny. Kazachstan nie jest procesem powstańczym kierowanym przez Zachód, to proces zarządzania bezpieczeństwem wewnętrznym OUBZ zmusza rząd Kazachstanu do zakończenia partnerstwa z UE i Stanami Zjednoczonymi.
  Amerykanie są bardziej zaskoczeni wydarzeniem niż sam rząd Kazachstanu.
  Nie spodziewali się takiego rozwoju, a utrata do niedawna globalistycznego marionetkowego rządu Kazachstanu i Nazarbajewa będzie bardzo bolesna zarówno dla Amerykanów, jak i globalistów w Londynie.

  Tam, gdzie pojawia się rosyjski żołnierz, dla globalistów nie ma już zysków.
  Ale miejsce globalistów w Kazachstanie wkrótce wzmocni Halachim, bo Kongres Koczowników Rosji widzi w Kazachstanie kopalnię złota.
  Kazachstan jest krajem o największych złożach uranu na świecie, wytwarzającym łącznie 40% całego światowego wydobycia uranu
  https://wsj.com/articles/kazakhstan-unrest-pushes-up-uranium-and-oil-prices-11641497655%5D
  I zgadnij, co wyprodukuje te miliardy gigawatogodzin, aby zasilić Nowy Porządek Świata tą energią elektryczną?
  Zrobią je z jądra atomu. Ktokolwiek kontroluje zasoby uranu, będzie kontrolował całą globalną transformację na drodze od ropy do elektryfikacji.
  Niemcy zagrają w zielony stan, że są „eko” i bezemisyjne, ale samochody elektryczne będą ładować się z energii elektrycznej wyprodukowanej w Rosji z energii jądrowej w Kazachstanie.
  I znowu ktoś jest tym naprawdę zdenerwowany.
  A więc jest wojna w Kazachstanie?
  Ale gdzie tam, to tylko kolejna bitwa pomiędzy Koczownikami i koczownikami o zasoby w tym bogatym kraju.

  Wybaczcie , że zamuliłem bloga ale ciekawe są te spekulację
  .

  Polubione przez 5 ludzi

 11. W temacie informacji podanej przez amerykańską „NBC” która wywołał szok i panikę w RP, głos zabrał rzecznik Pentagonu John Kirby. Cytat „Rzecznik Pentagonu poinformował o tym na swoim koncie na Twitterze w sobotę, 8 stycznia…„Nie myślimy o zmniejszeniu liczebności wojsk w Europie ani o zmianie stanowiska w tej sprawie. Nie myślimy też o zmianach liczebności wojsk w krajach bałtyckich iw Polsce”;
  https://strana.news/news/370781-v-pentahone-zajavili-chto-ssha-ne-stanet-sokrashchat-svoj-voennyj-kontinhent-v-evrope.html

  Polubione przez 3 ludzi

 12. Kolejne OT w sprawie Kazachstanu. W internecie pojawiło sie nagranie przedstawiające jednego z liderów „niedomajdanu” w Kazachstanie „autorytetu kryminalnego” (z ros. wora w zakonie) Armana Dżumageldijewa. Miało ono powstać dzień przed zatrzymanie „Dzikiego Armana” (taką ma „ksywkę”) przez kazachskie służby bezpieczeństwa, a przedstawia ono „Dzikiego Armana” jak przeklina i oskarża o zdradę oraz prowokację innego lidera „niedomajdanu” Muchtara Abliazowa który przebywa obecnie we Francji, a jego „sztab” działa w Kijowie;
  https://strana.news/news/370788-dikij-arman-nazval-oppozitsiju-kazakhstana-tvarjami-i-provokatorami.html

  Polubione przez 4 ludzi

   • Bez jaj, 10 razy mniej niż na rynkach spotowych. w UE. Jakby nasi przedsiębiorcy dostali takie ceny to by Putina wybrali na króla Polski. To przed kryzysem energetycznym ceny dla Niemiec i Polski były dużo wyższe. Oj miał dobre przeczucie Łukaszenko, żeby jedna wybrać współpracę z Rosją, pytanie brzmi co w zamian obiecał? I czy aby te obietnice nie kolidują z interesami Polski.

    Polubione przez 4 ludzi

 13. OT w sprawie Białorusi, czyli kolejna kompromitacja „polityki wschodniej” RP. Cytat „Polska dyplomacja doprowadziła do aresztowania obywatela RP na Białorusi”. A co najciekawsze jest to kolejny artykuł Witolda Jurasza, który zapewne doczeka sie już wkrótce „zdemaskowania” jako „agent Kremla” 🙂
  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/polska-dyplomacja-doprowadzila-do-aresztowania-obywatela-rp-na-bialorusi/mclsr5k,79cfc278

  Polubione przez 4 ludzi

  • Co chcesz, rządzą nami „elyty”.
   Jak wchodził „Polski (nie)ład” to interpretację przepisów nie stanowiła ustawa czy rozporządzenie, a wypowiedź premiera w TVPiS.
   Teraz łatają na siłę wszystkie ustawy (i bardzo dobrze),bo wypuścili bubel prawny. Tu zapewne jacyś dyletanci pokroju Misiewicza znów pieprzył sprawę, ale, że mają poparcie „elyt” to sprawa zostanie uciszona.

   Polubione przez 4 ludzi

 14. Administracja prezydenta Joe Bidena i sojusznicy Stanów Zjednoczonych opracowują nowe możliwe sankcje przed serią spotkań mających na celu zażegnanie kryzysu z Rosją. O ustaleniach informuje „New York Times”
  Plany, o których Stany Zjednoczone rozmawiały w ostatnich dniach z sojusznikami, obejmują odcięcie największych rosyjskich instytucji finansowych od światowych transakcji, nałożenie embarga na wyprodukowaną lub zaprojektowaną przez Amerykanów technologię potrzebną w przemyśle obronnym i konsumenckim, a także uzbrojenie oddziałów na Ukrainie, które mogłyby prowadzić coś na kształt wojny partyzanckiej przeciwko rosyjskiej okupacji wojskowej, jeśli do niej dojdzie.
  https://www.rp.pl/polityka/art19265081-jakie-koszty-poniesie-rosja-w-przypadku-ataku-na-ukraine-usa-wysylaja-ostrzezenie
  Komentarz: PARODIA. Przecież władze Rosji od lat przygotowują się od odcięcia od „SWIFT” (odcięcie od finansowych transakcji), a technologie wojskowe od dawien dawna są rygorystycznie przekazywane tylko najbliższym sojusznikom.
  A wojna partyzancka? Co też USA chce przekazać Ukrainie? Karabiny maszynowe, RPG?

  Polubione przez 4 ludzi

  • ” Co też USA chce przekazać Ukrainie?”- taką samą broń jak formacjom zbrojnym finansowanych przez CIA, które to brały udział w licznych wojnach na BWi Afryce Północnej, przeciwko legalnym władzom w czasie tzw. „kolorowych rewolucji”.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 1 osoba

 15. Paranoja

  Prezydenci Polski i Ukrainy w sobotę przypomnieli o 30. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych. „Polska wspiera Ukrainę, razem jesteśmy silniejsi” – podkreślił prezydent Andrzej Duda. Na fasadach Pałacu Prezydenckiego w Warszawie i Pałacu Maryjskiego w Kijowie wyświetlono z tej okazji iluminacje.
  https://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/8328816,andrzej-duda-wolodymyr-zelenski-stosunki-dyplomatyczne-polska-ukraina.html

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.