Wojna domowa na Ukrainie 12.01.2022r.- 2395 dzień od nowego rozejmu.


„Niemy krzyk”– dzień 661.

Do Kijowa przybyli wczoraj na konsultacje, doradca ds. polityki zagranicznej i bezpieczeństwa kanclerza Niemiec Jensa Plötnera i doradca dyplomatyczny prezydenta Francji Emmanuel Bonn.

Odbyła się szeroka wymiana poglądów na temat sposobów zintensyfikowania wspólnej pracy w formacie normandzkim.

Prezydent Wołodymyr Zełenski z zadowoleniem przyjął starania partnerów Ukrainy w formacie normandzkim na rzecz praktycznej realizacji porozumień przywódców osiągniętych podczas paryskiego szczytu przywódców normandzkiej czwórki w grudniu 2019 r.

„Czas uzgodnić w sposób merytoryczny zakończenie konfliktu i jesteśmy gotowi na niezbędne decyzje podczas nowego szczytu przywódców czterech krajów”– powiedział Zełenski.

Uczestnicy spotkania wymienili poglądy na temat aktualnej sytuacji oraz kontynuowali dyskusje na temat dalszych kroków w kierunku pokojowego rozwiązania konfliktu rosyjsko-ukraińskiego, a także deeskalacji sytuacji na granicach Ukrainy.

Szef kancelarii prezydenta Andrij Jermak potwierdził, że strona ukraińska pozostaje zaangażowana w polityczną i dyplomatyczną ścieżkę osiągnięcia pokoju.

Podkreślił konieczność zapewnienia przestrzegania zawieszenia broni, realizacji kolejnych etapów wymiany i otwarcia punktów kontrolnych, a także wykonania innych postanowień szczytu paryskiego przywódców kwartetu normandzkiego.

Strony uzgodniły kontynuację kontaktów w formacie normandzkim na poziomie doradców w celu uzgodnienia warunków organizacji kolejnego szczytu przywódców kwartetu normandzkiego.

„Ukraina, Francja i Niemcy dokładają większych starań, aby wznowić efektywną pracę w formacie normandzkim na różnych szczeblach. Oczekujemy, że strona rosyjska będzie te wysiłki wspierać, a także przyczyniać się do postępu w realizacji postanowień czwartego szczytu paryskiego. Zorganizowanie kolejnego szczytu w formacie normandzkim nadałoby poważny impuls procesowi pokojowemu”– zadeklarował Jermak.

Ukraina przekazała niemieckim i francuskim doradcom przywódców państw formatu normandzkiego szczegółowe informacje na temat realizacji przez strony porozumień mińskich i decyzji ostatniego szczytu w 2019 roku.
Nie wiem, co oni tam przekazali, ale ich postawa jest bardzo konsekwentna, a więc; unikanie konstruktywnego dialogu, nieuznawanie za stronę konfliktu republik donbaskich, tylko jakieś enigmatyczne wojska FR, nieprzestrzeganie warunków zawieszenia broni, jawne ignorowanie porozumień mińskich i wdrażania ich mapy drogowej- pod którymi oczywiście strona ukraińska się podpisała, a kraje formatu normandzkiego są tylko gwarantami ich realizacji.

Czy więc, rozgłaszane wczoraj deklaracje strony ukraińskiej na spotkaniu doradców przywódców Niemiec i Francji w Kijowie, nie są tylko kolejną prowadzoną grą propagandową wobec wewnętrznej, jak i zagranicznej opinii publicznej, o jakoby wykazywanej przez władze Ukrainy dobrej woli w zakresie przywrócenia pokoju w Donbasie.

Niestety, ale rzeczywistość odbiega znacznie od tego wizerunku „gołąbków pokoju” z Kijowa, i żadne zaklęcia z ich strony nie zmienią faktów.

Wczorajsze spotkanie w Kijowie doradców prezydentów Francji i Rosji z ich odpowiednikiem ukraińskim, skomentował pierwszy wiceprzewodniczący Dumy Państwowej Komisji do Spraw WNP, Integracji Eurazjatyckiej i Stosunków z Rodakami Konstantin Zatulin. odniósł się on do słów Wołodymyra Zełenskiego, że „czas na merytoryczne negocjacje w sprawie zakończenia konfliktu w Donbasie”.

W rozmowie z Pravda.Ru deputowany wyraził opinię, że Zełenski wypowiadał się na temat sytuacji wokół Donbasu wyłącznie na tle rosyjsko-amerykańskich negocjacji w sprawie gwarancji bezpieczeństwa.

„Oczywiście Kijów stara się pomóc stronie zachodniej w prowadzeniu dialogu. Ale muszą być gwarancje, że Ukraina dobrze rozumie ten proces, że nie tylko deklaruje przestrzeganie porozumień mińskich, ale naprawdę będzie podejmować decyzje, które wynikają z tego dokumentu”– podkreślił Zatulin.https://www.president.gov.ua/en/news/volodimir-zelenskij-prijnyav-radnikiv-lideriv-franciyi-ta-ni-72365

*

A tym czasem, na froncie w Donbasie- na jego ługańskim odcinku kolejna grupa ukraińskich sił specjalnych została przeniesione na teren Stanicy Ługańskiej do pracy dywersyjnej.

Ukraińskie dowództwo przeniosło siły specjalne na teren osiedla miejskiego Stanitca Ługańska w celu sabotażu i prowokacji, o czym poinformował Anton Mikużis, oficer służby prasowej Dowództwa Milicji Ludowej ŁRL.

„Według informacji otrzymanych od naszego źródła, grupa żołnierzy z ośrodka specjalnego przeznaczenia ‚Zachód’ przybyła na stanowisko 1 batalionu 79 brygady w pobliżu miejscowości Stanica Ługańska w celu przeprowadzenia prowokacyjnego ostrzału pozycji naszych obrońców”– powiedział rzecznik prasowy DML ŁRL.

Dodał, że dzień wcześniej odbyło się spotkanie na stanowisku dowodzenia 1 Batalionu Powietrzno-Szturmowego, w którym dowódcy jednostek, specjalna grupa ośrodka ‚Zachód oraz przedstawiciel grupy operacyjnej 74 ośrodka planowali działania informacyjne i psychologiczne operacji specjalnych.

„Podczas spotkania opracowano strategię prowadzenia prowokacyjnego ostrzału oraz ustalono miejsca instalacji kamer w celu naprawienia ewentualnego ostrzału powrotnego z pozycji Milicji Ludowej ŁR”– poinformował Mikużis.

Przedstawiciel DML ŁRL podkreślił, że „taka działalność ukraińskich propagandystów wiąże się z dążeniem dowództwa OPS do oczerniania oddziałów ML i choćby nieznacznego polepszenia wizerunku Ukraińskich Sił Zbrojnych w oczach swoich obywateli”– jako oczywiste ofiary agresywnych działań „wojsk FR” .


Na tym samym odcinku frontu Ukraińskie Siły Zbrojne zatrzymały patrol OBWE.

Ukraińskie wojsko zatrzymało patrol Specjalnej Misji Obserwacyjnej OBWE w pobliżu wsi Bołotennoje w obwodzie staniczno-ługańskim w celu ukrycia rozmieszczenia broni w pobliżu budynków mieszkalnych. 

„Żołnierze z 79 brygady zatrzymali patrol Misji przy wejściu do osiedla Bołotennoje, aby ukryć broń rozmieszczoną na terenie budynków mieszkalnych”– poinformowała służba prasowa Dowództwa Milicji Ludowej ŁRL. 


Natomiast na donieckim odcinku frontu, przybyła tam grupa radykałów nacjonalistycznych z organizacji probanderowskiej „Prawy Sektor”.

Grupa bojowników ukraińskiej formacji nacjonalistycznej „Prawy Sektor” (organizacja jest zakazana w DRL) została zauważona na terenie kontrolowanej przez wojska kijowskie w rejonie wsi Nowosiełowka Wtoraja w pobliżu Jasinowatej.

„W strefie odpowiedzialności 1 batalionu 25 brygady na terenie wsi Nowosiełowka Wtoraja zarejestrowano przybycie samodzielnej kompanii szturmowej bojowników nacjonalistycznych Prawego Sektora”–  poinformował wczoraj wiceszef Departamentu Milicji Ludowej DRL Eduard Basurin.

Poza tym na donieckim odcinku frontu, zgodnie z ostatnim raportem SMM OBWE, USZ nadal zakłócają loty UAV Misji OBWE:

-UAV krótkiego zasięgu SMM OBWE zostały zakłócone sygnałami GPS podczas czterech lotów w pobliżu osady;  Leninskoje (ukr. Piwdennoje), a także w pobliżu  Artemoo (Ukraińskie Zalizne),  Dilejewkaii trzy razy w pobliżu osady Pierwszy Maja (ukraiński Ozarjanowka).

!!!!Misja odnotowała obecność kompleksu walki elektronicznej „Bukowel-AD” w osadzie Granitnoje potwierdził tym samym fakt zagłuszania UAV SMM OBWE przez USZ w tej miejscowości.

-UAV dalekiego zasięgu SMM OBWE były zakłócane przez sygnał GPS podczas lotów nad miejscowościami; Nowokalinowje,  Berdyczi,  Tarasówka, Starowawarowka, dwukrotnie nad osadą Andrejewka i trzy razy ponad wsią Nowoandrejewka.

Ponadto obserwatorzy odnotowali obecność sprzętu wojskowego OPS za liniami wycofania, ale poza wyznaczonymi obszarami składowania, a także w strefie bezpieczeństwa, w tym w strefie mieszkalnej:

-2 systemy rakiet przeciwlotniczych (9K33 „Osa”) na terenie obiektu w pobliżu osady Kasjanówka,
-1 opancerzony wóz rozpoznawczy i patrolowy (BRDM-2) w strefie mieszkalnej osady Pawłopol.

Poza tym, w ciągu minionej doby na donieckim odcinku frontu, USZ 7 razy naruszyły warunki rozejmu w wyniku czego na terytorium DRL spadło 29 pocisków.

Ostrzały przeprowadzono w następujących godzinach:


12:25, z kierunku Starognatowki w stronę Nowołaspy- na południowym odcinku frontu, przy użyciu automatycznego granatnika sztalugowego AGS-17 (9 granatów),

14:30, z kierunku Talakowki w stronę Komiternowa- również na południowym odcinku frontu, przy użyciu ciężkiego granatnika przeciwpancernego SPG-9 (3 granaty),

 15:15 i 20:25, z kierunku Majorska w stronę osiedli mieszkaniowych przy kopalniach im. Izotowa i 6/7- na obrzeżach Gorłówki, przy użyciu automatycznego granatnika AGS-17 (10 granatów i broni maszynowej),

15:25, z kierunku Piasków w stronę Wiesiełoje- w rejonie Doniecka, przy użyciu ciężkiego granatnika przeciwpancernego SPG-9 (2 granaty),-

15:30, z kierunku Marinki w stronę Aleksandrówki- na obrzeżach Doniecka, przy użyciu ciężkiego granatnika przeciwpancernego SPG-9 (5 granatów).

20:25, z kierunku miejscowości Szumy w stronę osiedla mieszkaniowego przy kopalni 6/7- na obrzeżach Gorłówki, przy użyciu broni maszynowej.

Dodatkowo, na ługańskim odcinku frontu w ciągu minionej doby USZ 4 razy naruszyły warunki rozejmu.

Ostrzeliwano tereny miejscowości Kalinowo oraz wsi Kalinowka Mołodeżnoje i Gołubowskoje, przy użyciu 82-mm moździerzy, ciężkich granatników przeciwpancernych SPG-9 i ciężkiego karabinu maszynowego.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

2 min.

Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7:00 12 січня 2021 року.

Сала Україні!

Збройні формування Російської Федерації продовжують ігнорувати домовленості, досягнуті в рамках Тристоронньої контактної групи.

Упродовж минулої доби, 11 січня, з боку російсько-окупаційних військ зафіксовано 1 порушення режиму припинення вогню.

У бік НОВОТОШКІВСЬКОГО противник відкривав вогонь з великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.

Внаслідок дій ворога один військовослужбовець Об’єднаних сил дістав поранення, несумісне з життям.

Командування та особовий склад Об’єднаних сил висловлюють щирі співчуття рідним і близьким героя, який загинув за Україну.

Українські захисники відкривали вогонь у відповідь, не застосовуючи заборонене Мінськими домовленостями озброєння, та змусили противника припинити обстріл.

Завдяки зусиллям наших воїнів рубежі українських підрозділів залишилися незмінними.

Станом на 7 годину ранку, 12 січня, порушень режиму припинення вогню з боку російсько-окупаційних військ не зафіксовано.

Військовослужбовці Об’єднаних сил контролюють ситуацію та продовжують виконувати завдання з відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації.

Разом до перемоги!

Сала Україні! ᛋᛋ”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:

***

***


©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

42 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 12.01.2022r.- 2395 dzień od nowego rozejmu.

 1. W temacie „tajnej pomocy militarnej” USA dla Ukrainy o wartosci 200 mln dolarów, o której poinformowało
  CNN. Miała ona zostać „po cichu” zatwierdzona przez administrację w Waszyngtonie w grudniu zeszłego roku;
  https://edition.cnn.com/2022/01/10/politics/us-russia-ukraine-meetings-geneva-intl/index.html
  Według informacji zebranych przez amerykańskie „POLITICO” administracja Biden’a wykorzystała do tego „lukę” w przepisach budżetowych w ramach której prezydent może polecić sekretarzowi stanu wystąpienie do sekretarza obrony o wysłanie sprzętu będącego w posiadaniu Pentagonu do „zagrożonego państwa”. Jednak i tak wymaga to poinformowania Kongresu USA, a jak stwierdzili pytani przez „POLITICO” kongresmeni dowiedzieli sie o tym dopiero niedawno dlatego wieć dostarczanie „pomocy” dla Kijowa jeszcze się nie rozpoczęło. „Tajna pomoc” ma obejmować to co dotychczas USA przekazywało Ukrainie czyli m.in broń strzelecką i amunicją, sprzęt radiowy oraz medyczny, a także części zamienne;
  https://www.politico.com/newsletters/national-security-daily/2022/01/11/inside-bidens-secretive-weapons-shipment-to-ukraine-495686

  Polubione przez 3 ludzi

 2. Tymczasem Departament Stanu USA znowu wystąpił przeciwko wprowadzeniu przez senat USA nowych sankcji przeciwko „Nord stream 2” (z projektem takim wystąpił republikański senator Ted Cruz). Według wiceszefowej departamentu stanu Victorii Nuland projekt kolejnych sankcji wobec gazociągu nie ma sensu, jednocześnie stwierdziła że USA chce „spowolnić” jego uruchomienie „innymi metodami” prowadząc w tej sprawie rozmowy z Niemcami;
  https://strana.today/news/371236-nuland-zajavila-chto-protiv-zakonoproekta-o-sanktsijakh-po-severnomu-potoku-2.html

  Polubione przez 4 ludzi

 3. Epidemia koronawirusa na świecie. Cytat „Pojawiły się dowody na zaangażowanie głównego specjalisty chorób zakaźnych USA w początek pandemii koronawirusa w Wuhan…Projekt Veritas dowiedział się, że specjaliści z amerykańskiej organizacji pozarządowej EcoHealth Alliance badali koronawirusy w kilku laboratoriach w Stanach Zjednoczonych , a także w Wuhan w Chinach, zanim doszło tam do pierwszego wybuchu infekcji…Zespół badawczy odkrył, że w marcu 2018 r. EcoHealth Alliance zwrócił się do Agencji Zaawansowanych Projektów Badawczych Obrony (DARPA) o finansowanie badań naukowych nad koronawirusami przenoszonymi przez nietoperze…Agencja odrzuciła prośbę, uważając, że taka praca może być zbyt niebezpieczna i naruszałaby wcześniejszy zakaz badań mających na celu zwiększenie możliwości różnych wirusów…Mimo to amerykański Narodowy Instytut Chorób Alergicznych i Zakaźnych (NIAID), kierowany przez dr Anthony Fauci, zatwierdził później projekt, a naukowcy rozpoczęli badania, m.in. w Instytucie Wirusologii Wuhan w Chinach…Według Project Veritas amerykańscy specjaliści mogą być zaangażowani w tworzenie nowego wirusa i rozpoczęcie pandemii”;
  https://strana.today/news/371213-kak-prichastny-li-ssha-k-nachalu-pandemii-koronavirusa-v-kitae.html
  Źródło;
  https://www.opindia.com/2022/01/darpa-rejected-ecohealth-alliance-proposal-for-coronavirus-fauci-allowed-it-project-veritas/

  Polubione przez 2 ludzi

 4. He he he … Zełeński to jednak typowy Jewrej, hucpiarz
  Jednym słowem złodziej – plagiator.

  Skracam pasek zakładek z linkami, bo się już za długo przewija,
  no i znalazłem na pasku takie ,,perełki” z jego ,,Kwartału”:

  [*ujek Goglo zapodaje mi przy okazji plik z ,,Kwartałem”
  – jak się z tego można śmiać? nie wiem – żenada]

  Super numer Zełenskiego:
  .https://www.youtube.com/watch?v=J_UWafVKjLw&t=182s

  A to pierwowzory:
  .https://www.youtube.com/watch?v=uCM-l_m7scA

  .https://www.youtube.com/watch?v=sbeLCzvEBp4

  Niezłe są komentarze pod filmikiem:

  Polubione przez 3 ludzi

 5. Taka ciekawostka, czyli kto teraz kontroluje skandaliczny ukraiński portal ‚Myrotworec”. Na „czarnej liscie” tego portalu znalazła się sędzia sądu w Kijowie Wita Bortnicka, która podjęła decyzję o aresztowaniu majątku Poroszenki która oskarżono o „celowe działania zmierzające do zniszczenia systemu sądownictwa Ukrainy poprzez zdyskredytowanie go i podważenie zaufania do niego”;
  https://korrespondent.net/ukraine/4436287-arestovavshaia-aktyvy-poroshenko-sudia-popala-v-bazu-myrotvortsa

  Polubione przez 3 ludzi

 6. 💥💥💥

  Ukraińska emerytka popłakała się na antenie z powodu biedy i otrzymał odpowiedź:
  „Ukraina to nie Szwajcaria”

  Ukraińska emerytka z Mikołajówa, która występowała w studio kanału telewizyjnego Nash i skarżyła się na swe ubóstwo, otrzymał twardą odpowiedź od ekonomisty Andrzeja Novaka.

  „Płacę za mieszkanie komunalne i nic nie zostaje.
  Trzy lata temu pożyczyłem pieniądze na telewizor – jeszcze nie oddałem.
  Bez wstydu, bez sumienia! . Nie mam nic w lodówce, absolutnie.

  Moja sąsiadka nie wyszła z domu od dwóch lat, bo nie ma się w co ubrać, wyobrażasz sobie?” – powiedziała i zaczęła płakać.

  Ekonomista Andrey Novak, który był obecny w studiu, postanowił odpowiedzieć na słowa emeryta. Powiedział, że w „każdej normalnej rodzinie” na Ukrainie świąteczne stoły uginają się pod jedzeniem, także i u emerytów, bo pomagają im dzieci i inni krewni”.

  💥💥💥 Na początku 2021 r., jak stwierdziła wicemarszałek Rady Najwyższej Olena Kondratiuk, liczba Ukraińców żyjących poniżej granicy ubóstwa przekroczyła 19 mln.

  Według opublikowanego w sierpniu ubiegłego roku Kijowskiego Międzynarodowego Instytutu Socjologii (KIIS), 14,1 proc. Ukraińców uważa się za żebraków, a 43,1 proc. mieszkańców kraju może kupić tylko podstawowe produkty spożywcze.

  https://matveychev-oleg.livejournal.com/12563868.html

  Komentarz:
  ,,Ekonomista” Novak – nowa Maria Antonina;
  ,, Jak nie mają na chleb, to niech jedzą ciasteczka,
  przecież mogą sobie je wygrzebać z mojego śmietnika.”
  .

  Polubione przez 4 ludzi

   • Rosja zorganizowała dla Ukrainy hołodomor zbożowy.

    Na Ukrainie zabraknie pszenicy spożywczej do wypieku chleba .

    Kto ponosi winę za obecną sytuację?
    Oczywiście jest to Rosja, która jest dużym (znacznie większym niż Ukraina) dostawcą pszenicy na rynek światowy. W celu zapewnienia sobie własnego bezpieczeństwa żywnościowego odważyła się wprowadzić ograniczenia eksportowe (kwoty i cła eksportowe).

    Tymi działaniami Rosja sprowokowała zwiększony popyt na ukraińską pszenicę, jej nadmierny eksport z kraju i obecny deficyt.

    https://ria.ru/20220112/khleb-1767402363.html

    Ale kto by tam szukał odpowiedzi na pytanie dlaczego tak się stało i wskazał winnych zaistniałej sytuacji.
    Jak to zazwyczaj na Ukrainie bywa propagandziści szybko znaleźli winnego i prosty Ukrainiec z ulicy znów się dowiedział:
    To wina Putina – Rosja znów nam hołodomor uczyniła.

    Polubione przez 4 ludzi

    • Temat rzeka, ale dodam kilka ciekawostek od siebie.
     Od rewolucji godności widać powolny, ale stały trend w gospodarce Ukrainy. Zwiększa się areał upraw pszenicy, kukurydzy i słonecznika kosztem innych roślin. W związku z tym w kraju brakuje wielu warzyw i owoców (są sprowadzane min z Rosji, Polski czy Białorusi). Coraz większą niszę w rynku pszenicy i kukurydzy zajmują olbrzymie agroholdingi lokalnych oligarchów jak i zagranicznych koncernów (min Bayer).
     Te olbrzymie korporacje większość swej produkcji kierują na eksport, zyski są zazwyczaj transferowane za granicę. Istnieją co prawda regulacje dt handlu zbożem, limity sprzedaży, ale w większości nie są one respektowane. Winne są władze, które przymykają oczy na złodziejstwo w państwowych silosach z rezerwami zbóż.
     Te strategiczne rezerwy powinny być wystarczające do wykarmienia całej populacji Ukrainy przez rok. Jednak… w większości zboże znajduje się na papierze, zostało dawno wywiezione (skradzione), winnych nie ma.
     Jest też duża presja na władz centralnych na sprzedaż zboża za granicę-chodzi o dewizy jakie dzięki temu napływają do kraju (potrzebne na uregulowanie długów i utrzymanie kursu hrywny).
     Obecnie sytuacja nie jest jeszcze tragiczna- zostało jeszcze trochę dobrego ziarna w zapasach dużych koncernów, wiec po wprowadzeniu odpowiednich regulacji jest szansa na przeczekanie do pierwszych zbiorów pszenicy ozimej.
     Pytanie tylko czy władze w Kijowie będą na tyle kompetentne, aby takie działania wdrożyć?

     Polubione przez 3 ludzi

 7. W ubiegłym roku Ukraina wyeksportowała towary na „rekordową” sumę 68 mld $. Piszę „rekordową”, bo podobne rezultaty uzyskano w 2011 i 2012 roku za czasów „tyrana” Janukowycza.
  Struktura eksportu też nie dziwi: eksport metali to równowartość blisko 16 mld $ , zboża 15,5 mld $,oleju słonecznikowego: ponad 7 mld, minerałów blisko 9 mld $.
  Suma summarum około 70% całego eksportu to surowce i towary nieprzerobione.
  https://uazmi.com/news/post/dS0bbWJatJ1d45siiZAQwI

  Polubione przez 4 ludzi

 8. https://vk.com/antimaydan?w=wall-78469226_1486802 Елена Витер: „праведник народов мира” из организации антисемитов ОУН
  https://vk.com/antimaydan?w=wall-78469226_1486818 Ewolucja świąt na Ukrainie
  https://vk.com/antimaydan?w=wall-78469226_1486862 МГБ ДНР ЗАДЕРЖАЛО КОРРЕКТИРОВЩИЦУ ОГНЯ УКРАИНСКОЙ АРМИИ.
  https://vk.com/antimaydan?w=wall-78469226_1486863 презентация книги про дивизию СС «Галичина»
  https://vk.com/antimaydan?w=wall-78469226_1486875 Zełenski: musimy oddawać długi…
  https://pl.sputniknews.com/20220111/unia-pracy-idzie-pod-prad-16973415.html

  Polubione przez 2 ludzi

 9. W temacie dzisiejszych rozmów FR – NATO. Cytat „Po spotkaniu z Rosjanami sekretarz generalny NATO przypomniał, że pomoc wojskowa Sojuszu nie dotyczy Ukrainy…Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg ponownie przypomniał, że Ukraina nie jest członkiem NATO i nie dotyczy jej piąty artykuł dotyczący pomocy wojskowej”;
  https://strana.today/news/371315-ukraina-ne-chlen-nato-poetomu-statja-o-voennoj-pomoshchi-na-nee-ne-rasprostranjaetsja.html
  Z kolei strona rosyjska pozostaje przy swoich postulatach czyli nierozszerzania NATO, koncentracji sił NATO na terytorium państw przyjętych do sojuszu po 1997 roku (czyli tzw. flanki wschodniej) i deeskalacji to znaczy powstrzymania się NATO od prowadzenia „działalności militarnej” (to znaczy manewrów, ćwiczeń wojskowych) przy granicach FR;
  https://strana.today/news/371342-hrushko-nazval-osnovnye-napravlenija-po-kotorym-rossija-vedet-konsultatsii-s-nato-.html
  Przewodniczący rosyjskiej delegacji Aleksander Gruszko stwierdził także że jeżeli NATO będzie dalej kontynuowało „politykę odstraszania” wobec FR to strona rosyjska odpowie „polityką kontrodstraszania” i tak samo bedzie postępowąć przy każdych innych działaniach NATO które uzna za wrogie;
  https://strana.today/news/371333-v-mid-rossii-prokommentirovali-perehovory-s-nato.html

  Polubione przez 4 ludzi

  • Rosyjski dyplomata skomentował także wysuwane ze strony NATO „roszczenia” o deeskalację sytuacji na Ukrainie. Miał on stwierdzić że deeskalacja jest mozliwa tylko wtedy gdy Kijów zostanie zmuszony do wypełnienia porozumień mińskich, przy czym NATO musi wstrzymać dostawy broni i wysyłanie doradców wojskowych na Ukrainę;
   https://strana.today/news/371340-posle-perehovorov-nato-zamhlavy-mid-rf-hrushko-zajavil-o-vozmozhnoj-deeskalatsii-v-ukraine.html
   I jeżeli już o „NATO-wskich aspiracjach” Kijowa przedstawiciel rzadu federalnego Niemiec powiedział m.in „Oczywiste jest, że podstawowe zasady prawa międzynarodowego są nadal aktualne i nie podlegają dyskusji, a te podstawowe zasady stanowią, że każdy kraj ma prawo samodzielnie decydować, do której unii należy… Ale chcę wyraźnie zaznaczyć, że w tej chwili o akcesji Ukrainy (w NATO – przyp. red.) nie dyskutuje się „;
   https://ria.ru/20220112/ukraina-1767506802.html

   Polubione przez 4 ludzi

  • Ad cytatu:
   ,,Przewodniczący rosyjskiej delegacji Aleksander Gruszko stwierdził także że jeżeli NATO będzie dalej kontynuowało „politykę odstraszania” wobec FR to strona rosyjska odpowie „polityką kontrodstraszania” i tak samo bedzie postępowąć przy każdych innych działaniach NATO które uzna za wrogie;”

   Czy to oznacza , że jeśli znów na wody terytorialne Krymu wpłynie brytyjski niszczyciel – HMS Defender, to tym razem bez certolenia się oberwie bombą lub rakietą?
   Ciekawym czy Brytole powiedzą sprawdzam i znów wpłyną na wody terytorialne ,,ukraińskiego” Krymu

   Polubione przez 3 ludzi

 10. I powrót na Ukrainę, gdzie jutro zgodnie z zapowiedziami ma pojawić sie „Pan Hetman” Poroszenko. Co prawda nie „powróci na białym koniu”, ale zwykłym lotem rejsowym o czym poinformował jego prawnik informując jednocześnie że „reżim Zełenskiego” chce Poroszenkę od razu po jego wyladowaniu w Kijowie aresztować go i postawić przed sądem;
  https://strana.today/news/371297-advokat-poroshenko-zajavil-o-tom-chto-uzhe-hotovo-reshenie-o-zaderzhanii-eho-podzashchitnoho.html
  W odpowiedzi ugrupowanie Poroszenki „Europejska Solidarność” wezwało jego zwolenników (POROCHOBOTY) do zebrania sie na kijowskim lotnisku Żuliany, gdzie ma wylądować samolot z Poroszenką, by „przez cały dzień…reagować na wszystkie wydarzenia, które mogą się wydarzyć”;
  https://strana.today/news/371327-evropejskaja-solidarnost-mobilizuet-ljudej-dlja-vstrechi-poroshenko-17-janvarja.html

  Polubione przez 3 ludzi

 11. Takie rzeczy tylko na Ukrainie. Cytat „Ukraiński naczelnik zatrzymany za przyjęcie łapówki okazał się być Mołdawianem poszukiwanym za przemoc i chuligaństwo…Poszukiwany przez Interpol kryminalista z Mołdawii dostał pracę na Ukrainie jako szef inspektoratu ochrony środowiska w okręgu południowo-zachodnim na sfałszowanych dokumentach i został przyłapany na łapówce” (!!!)
  https://strana.today/news/371323-v-hbr-rassledujut-delo-nachalnika-ekoinspektsii-hrivenko-kotoryj-skryvalsja-ot-interpola.html

  Polubione przez 3 ludzi

 12. Dla zainteresowanych, „riposta” rzeczniczki MSZ FR Marii Zacharowej na słowa wicesekretarz stanu USA Victorii Nuland „Gdybym była obywatelką Rosji, wolałabym raczej inwestować w system edukacji, medycynę i budowę dróg niż przelewać pieniądze na wywołanie kryzysu i wysłanie wojska gdzies tam w śnieg”.
  I odpowiedź Marii Zacharowej „Wiktorio, pozostań obywatelką USA i pomyśl o tym samym, tylko w odniesieniu do swojego kraju – jest [tam równie] wiele problemów”;
  https://t.me/MariaVladimirovnaZakharova/1679

  Polubione przez 4 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.