Wojna domowa na Ukrainie 22.01.2022r.- 2405 dzień od nowego rozejmu.


„Niemy krzyk”– dzień 671.

Przedstawiciel Ługańskiej Republiki Ludowej w WCKiK schwytany przez grupę dywersyjno-rozpoznawczą Ukraińskich Sił Zbrojnych przebywa nielegalnie w niewoli od 100 dni

Schwytany przez grupę dywersyjno-rozpoznawczą (GD-R) ) USZ, oficer przedstawicielstwa ŁRL we Wspólnym Centrum Kontroli i Koordynacji Reżimu Zawieszenia Broni (WCKiK) Andriej Kosiak przebywa w niewoli od 100 dni. 

„Dzisiaj, 21 stycznia, mija 100 dni od dnia niewoli oficera-obserwatora przedstawicielstwa Ługańskiej Republiki Ludowej w WCKiK Andrieja Kosiaka przez żołnierzy USZ”– napisano w raporcie przedstawicielstwie ŁRL w WCKiK.

Przedstawicielstwo ŁRL w WCKiK przypomniało, że obserwator Ługańskiej Republiki Ludowej „wypełniając swój służbowy obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa pracy, swoimi działaniami zawodowymi zapewnił wyjście robotnikom drogowym ze strefy zagrożenia, sam zaś został schwytany przez dywersantów USZ (zbrojne formacje Ukrainy). Później w sieci pojawiły się materiały fotograficzne i wideo, potwierdzające, że nasz schwytany oficer był przetrzymywany w nieznośnych warunkach, a także był torturowany. Następnie został oficjalnie aresztowany”– wyjaśniło przedstawicielstwo ŁRL w WCKiK.

Pomimo wniosku rosyjskiego MSZ o dostęp konsularny do zatrzymanego przedstawiciela WCKiK, który niedługo przed jego porwaniem z terytorium ŁRL przez ukraińską GD-R otrzymał rosyjskie obywatelstwo, Ukraina odmawia przyjęcia rosyjskich urzędników konsularnych.

„Do tej pory działania polityczne i dyplomatyczne podjęte w celu zwrócenia Andrieja Kosiaka nie przyniosły rezultatów, a strona ukraińska od 100 dni przetrzymuje w niewoli funkcjonariusza przedstawicielstwa ŁRL w WCKiK. Dziś Ukraina zamiast podjąć właściwe środków do powrotu naszego obserwatora, nadal ściga go za przestępstwa, których nie popełnił. Decyzją Sądu Miejskiego Rubieżańskiego obwodu ługańskiego, będącego pod kontrolą Kijowa, z 9 grudnia 2021 r. areszt Andrija Kosiaka został przedłużony do 6 lutego 2022 r.”– poinformowało przedstawicielstwo ŁRL w WCKiK.

Zwrócono też uwagę an fakt, że „wszystkie te oskarżenia są rażącym oszczerstwem wobec funkcjonariusza przedstawicielstwa ŁRL w WCKiK, który przeprowadził wyłącznie pokojową misję koordynowania prac w rejonie wycofywania się i zapewnienia bezpieczeństwa i przestrzegania zawieszenia broni. Nadal domagamy się od strony ukraińskiej natychmiastowego zwrotu przez Ukrainę zatrzymanego przez Ukrainę Andrija Kosiaka, bez żadnych warunków wstępnych!”- podkreśliło przedstawicielstwo ŁRL w WCKiK.

Grupa dywersyjno-rozpoznawcza Sił Zbrojnych Ukrainy schwytała obserwatora przedstawicielstwa ŁRL w WCKiK rankiem 13 października w strefie wycofywania się koło miejscowości Zołotoje. Po tym, jak Kijów nie zastosował się do żądań władz ŁRL o natychmiastowy powrót obserwatora, szef ŁRL Leonid Pasecznik stwierdził, że nie ma sensu kontynuowania dialogu z Kijowem w ramach formatu mińskiego do czasu uwolnienia Kosiaka. Przed zwolnieniem funkcjonariusza przedstawicielstwo ŁRL w WCKiK zerwało kontakty ze stroną ukraińską i ograniczyło szereg tras przemieszczania się obserwatorów SMM OBWE. 

Zastępca szefa SMM OBWE Mark Etherington podczas ostatniej wizyty w Ługańsku obiecał „dogłębnie przestudiować” okoliczności schwytania oficera przedstawicielstwa ŁRL w WCKiK przez Ukraińskie Siły Zbrojne.

Dodam jeszcze, że to jawne bezprawie jakiego dopuściła się strona ukraińska wobec chronionego immunitetem oficera WCKiK, jest jednym z powodów niechęci uczestniczenia w spektaklach propagandowych reżyserowanych przez Kijów w ramach spotkań formatu normandzkiego. Jest to też jawne złamanie zasad porozumień mińskich, do których przestrzegania jawnie już odcina się strona ukraińska.

*

A na froncie w Donbasie- na jego donieckim odcinku, „Ukraina może w każdej chwili użyć broni chemicznej w Donbasie”– poinformował wczoraj zastępca szefa Departamentu Milicji Ludowej DRL Eduard Basurin, powołując się na dane wywiadu.

Prawdopodobieństwo użycia przez Ukrainę broni chemicznej przeciwko republikom Donbasu pozostaje, siły Kijowa aktywnie szkolą odpowiednie jednostki.  

„Na poligonie Anadol, na bazie 25 brygady Ukraińskich Sił Zbrojnych, prowadzone jest wzmocnione szkolenie jednostek oddziałów ochrony radiologicznej, chemicznej i biologicznej, w związku z czym wciąż istnieje możliwość prowokacji przez wroga przy użyciu środków chemicznych dostarczonych do miejscowości Awdijewka i Krasny Liman pod koniec 2021 roku”– powiedział Basurin.

Poza tym, bojownicy „Prawego Sektora*” i snajperzy z „Alfy” wzmocnili zgrupowanie wojsk ukraińskich w Donbasie

W ciągu ostatnich dwóch tygodni w Donbasie odnotowano przybycie nowych grup ukraińskich nacjonalistycznych bojowników i snajperów. 

  „W ciągu ostatnich dwóch tygodni zostało odnotowane przybycie na tereny osad Szumy, Marinki, Taramczuka i Czermałyka, w strefie tzw. Operacji Połączonych Sił jednostek specjalnego przeznaczenia ‚Alfa’” – powiedział Basurin. 

Podkreślił, że na całej linii kontaktu wojska Kijowa zintensyfikowały rozpoznanie za pomocą bezzałogowych statków powietrznych.

Ekstremistyczna organizacja zakazana w Rosji .
Basurin ogłosił także prawdopodobne przygotowania się Kijowa do ofensywy na dużą skalę, w tym celu MLRS „Huragan” i „Smercz” zostały przeniesione do Donbasu

Kijów rozmieścił w strefie konfliktu wielokrotne systemy rakietowe „Huragan” i „Smercz” i rozpoczął aktywne uzupełnianie zapasów amunicji. 

„Dowództwo Milicji Ludowej DRL ustala przygotowanie jednostek formacji zbrojnych Ukrainy do rozpętania aktywnych działań wojennych w Donbasie”– powiedział Basurin.

W szczególności, według niego, na stacji kolejowej w Krasnoarmejsku wyładowano łącznie osiem jednostek MLRS „Smercz” i „Huragan” z amunicją kasetową. Ponadto ukraińskie wojsko uzupełnia zapasy amunicji w składach artylerii polowej w pobliżu miasta Dobropole, na północ od Krasnarmeiska.

Natomiast, zgodnie , kamera  CCTV SMM OBWE nadal rejestruje aktywność bojową w rejonie wycofania sił i środków nr. 3  Bogdanowka- Pietrowskoje, a także w strefie 5 km od niego.

Ponadto obserwatorzy odnotowali obecność sprzętu wojskowego USZ w strefie bezpieczeństwa, w tym na obszarach mieszkalnych:

-1 transporter opancerzony (BTR-80) w pobliżu dzielnicy mieszkalnej Majorsk,
-1 opancerzony wóz rozpoznawczy i patrolowy (BRDM-2) w dzielnicy mieszkalnej Starognatówka.

Dodatkowo w dniu wczorajszym o godzinie 20:13, USZ przeprowadziły ostrzał z kierunku osady Marinka w stronę Aleksandrowki- na południowo-zachodnich obrzeżach Doniecka, przy użyciu ręcznego granatnika przeciwpancernego RPG-7 (2 granaty). Tym samym, USZ na donieckim odcinku frontu 1 raz naruszyły warunki rozejmu.

Dodam, że na ługańskim odcinku frontu nadal jest spokojnie i USZ powstrzymują się od prowokacji zbrojnych wobec ŁRL i jej sił zbrojnych oraz ludności cywilnej.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

3 min.

Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7:00 22 січня 2021 року.

Сала Україні!

Упродовж минулої доби, 21 січня, та станом на 7 годину ранку поточної доби з боку російсько-окупаційних військ порушень режиму припинення вогню не зафіксовано.

Військовослужбовці Об’єднаних сил контролюють ситуацію та продовжують виконувати завдання з відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації.

Разом до перемоги!

Сала Україні! ᛋᛋ”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:

***

***


©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

70 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 22.01.2022r.- 2405 dzień od nowego rozejmu.

 1. W Doniecku setki osób zgromadziło się pod pomnikiem „Pamięci tych, którzy zginęli 02.01.2015”, aby upamiętnić ofiary ukraińskiej agresji. 22 stycznia 2015 r. w wyniku ostrzału węzła komunikacyjnego w obwodzie lenińskim w Doniecku zginęło 8 osób, a 26 mieszkańców Doniecka zostało rannych. Następnie ukraińskie pociski z bezpośrednim trafieniem rozbiły przystanek komunikacji miejskiej, na którym znajdowało się kilkadziesiąt osób

  https://novorosinform.org/v-donecke-nachalsya-traurnyj-miting-v-pamyat-o-tragedii-na-bosse-87954.html

  Polubione przez 6 ludzi

 2. W temacie rozmów FR-USA jakie odbyły się w Genewie. Cytat „USA proszą Rosję o niepublikowanie odpowiedzi na jej propozycje gwarancji bezpieczeństwa” informację o tym przekazał The Washington Post;
  https://strana.news/news/372838-ssha-poprosili-rossiju-ne-publikovat-otvet-na-ee-predlozhenija-po-harantijam-bezopasnosti-the-washington-post.html
  Źródło gdyby „klaun” znowu zablokował portal „Strana”;
  >https://www.washingtonpost.com/national-security/blinken-lavrov-us-russia-ukraine/2022/01/21/d80aa5e2-7a8b-11ec-b79d-e53ef5e1fbe2_story.html

  Polubione przez 5 ludzi

 3. Z kolei „Foreign Policy” spekuluje ze żadne dostawy uzbrojenia z USA i Zachodu nie pomogą Ukrainie w razie „inwazji FR”. Cytat „„Amerykański sprzęt wojskowy tak naprawdę nie pomoże Ukraińcom ani nie zastraszy Putina” – czytamy w artykule podpisanym przez dwóch analityków z Rand Corporation, struktury eksperckiej zajmującej się badaniami wojskowymi w imieniu Pentagonu…Autorzy przypominają, że od 2014 roku Stany Zjednoczone przekazały Ukrainie 2,5 mld dolarów takiej pomocy…Ale jednocześnie Kijów właściwie od tego czasu nie walczył bezpośrednio z armią rosyjską. Same władze ukraińskie przyznają, że większość przeciwstawnych im sił to obywatele Ukrainy z obwodów donieckiego i ługańskiego…”Rosja ma możliwość przeprowadzenia operacji ofensywnej na dużą skalę z udziałem dziesiątek tysięcy personelu, tysięcy pojazdów opancerzonych i setek samolotów bojowych. Najprawdopodobniej rozpocznie się od niszczycielskich uderzeń powietrznych i rakietowych sił lądowych, powietrznych i morskich, uderzenie w głąb Ukrainy w celu zaatakowania centrali, lotnisk i punktów wsparcia logistycznego”;
  https://strana.news/news/372834-oruzhie-iz-ssha-i-druhikh-stran-zapada-ne-pomozhet-ukraine.html
  Źródło;
  >https://foreignpolicy.com/2022/01/21/weapons-ukraine-russia-invasion-military/

  Polubione przez 5 ludzi

 4. Tymczasem szykuje się kolejna „zdrada”? Cytat „Rosja pozytywnie odpowiedziała na prośbę brytyjskiego MSZ o zorganizowanie w Moskwie spotkania szefów resortów spraw zagranicznych. Wcześniej brytyjski sekretarz obrony zaprosił rosyjskiego kolegę Siergieja Szojgu do Londynu…Sekretarz stanu Wielkiej Brytanii Liz Truss odwiedzi w lutym Moskwę by odbyć rozmowy z ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem”;
  https://www.rbc.ru/politics/22/01/2022/61eba22f9a7947d6589339ec?from=from_main_3

  Polubione przez 5 ludzi

 5. A jakie są nastroje Rosjan w związku z ostatnią rundą rozmów Ławrow vs Blinken w Genewie?
  Można powiedzieć – Bojowe.
  – Putin daj im popalić!
  -Francuską kampanię Napoleona skończyliśmy w Paryżu.
  – Niemiecką kampanię Hitlera zakończyliśmy w Berlinie.

  – Teraz czas zakończyć anglosaską kampanię Bidena…

  „My, męczennicy, pójdziemy do nieba, a oni po prostu umrą”,
  bo: „Po co nam świat, w którym nie będzie Wielkiej Rosji”.

  *********.

  Czytaj na:
  https://cont.ws/@id424201523/2186509

  Polubione przez 5 ludzi

  • Etymologia
   Słowo Kirdyk przypuszczalnie pochodzi z języków tureckich lub onomatopei [Elistratov].
   Według wersji tureckiej słowo to pochodzi od kirgiskiego zawołania bojowego „Kirdik”, co oznacza „Weszliśmy”, podczas zdobywania fortyfikacji lub twierdzy.
   Dla wroga, który nie mówi po turecku, ten krzyk oznaczał porażkę.

   Polubione przez 5 ludzi

   • Redaktor „Russia in Global Affairs” Fiodor Łukjanow, jednocześnie przewodniczący Rada Polityki Zagranicznej i Obronnej Rosji „Powrót do europejskich ram bezpieczeństwa ukształtowanych pod koniec zimnej wojny (NATO jest jej rdzeniem) jest niemożliwy, potrzebny jest nowy, czytamy w raporcie.
    To ambitne zadanie, jak to zrobić bez wojny jest kwestią otwartą, w rzeczywistości takiego doświadczenia nie ma. Więc naprężenia będą wzrastać. W tym demonstracje siły, niekoniecznie wokół lub wewnątrz Ukrainy. Prezydent Putin nie lubi balansować w takich sprawach. A prawdziwa rozmowa z pełnym polem manewru i agendą, bardziej rozleglejsza niż to, co obecnie trwa, najpewniej rozpocznie się po następnej eskalacji i dla zmniejszenia napięcia. Ale żeby to się zaczęło, eskalacja musi być przekonująca. Może się to okazać na różne sposoby, ale w obecnej sytuacji prawie nie można sobie wyobrazić, że ktoś się wycofuje”;
    https://strana.news/news/372847-otnoshenija-mezhdu-rf-i-zapadom-prodolzhat-nakaljatsja-vozmozhnye-silovye-demonstratsii.html

    Polubione przez 6 ludzi

 6. Artykuł wart przeczytania, czyli „Wojenne szaleństwo…Z kolei Sławek Sierakowski [raczej SOROSowski 🙂 ], w ostatnich latach niesamowicie aktywny w swojej agresywnej retoryce wobec wszystkich niegodzących się na Pax Americana, zaczął nawet swoich zaoceanicznych patronów upominać, by czasem nie zdjęli palca ze spustu i nie oddawali Rosjanom Ukrainy. W jego wyobrażeniu do NATO przystępuje się suwerenną decyzją narodu, zaś każda inna decyzja to coś wymuszonego przez Moskwę”;
  https://myslpolska.info/2022/01/21/wojenne-szalenstwo/

  Polubione przez 6 ludzi

  • Dobre podsumowanie sytuacji na Ukrainie. Dodałbym tylko, że obecna sytuacja nie jest tak zła jak mogłaby być dzięki dobrym zbiorom zbóż. Co jednak gdy nie uda się zebrać dobrych plonów, albo co gorsza konkurencja zbierze rekordowe zbiory?
   Jednak Ukraina ma trochę szczęścia Ekipa „ZE” chciała wydać o ponad 150 mld hrywien (5-6 mld $) więcej jednak nikt nie był im skłonny takiej kasy pożyczyć.

   Polubione przez 4 ludzi

 7. Minister środowiska Czech Anna Hubaczkova poinformowała, że projekt umowy z Polską dotyczący kopalni węgla Turów jest gotowy. Ma zostać przedłożony do przedyskutowania przez rząd premiera Petra Fiali. Hubaczkova oświadczyła w rozmowie z agencją CTK, że plan czeskich władz zakłada, iż Czechy otrzymają 50 mln euro za szkody spowodowane działalnością kopalni. Jej zdaniem Polska zgadza się na 40 mln euro.
  https://kresy.pl/wydarzenia/kopalnia-w-turowie-polska-zaplaci-czechom-50-mln-euro/
  Komentarz: Czy ja coś źle rozumuję? Czesi proponują 50 mln euro odstępnego, gdy Polska MUSI zapłacić KAŻDEGO DNIA pół miliona euro kary? A nasi specjaliści z PIS zamiast szybko zrealizować umowę przeciągają negocjację? 10 mln euro to 20 dni kary, jeśli negocjacje przeciągną się jeszcze kilkanaście dni ZNÓW będziemy stratni.

  Polubione przez 4 ludzi

 8. Huta Stalowa Wola S.A. przygotowuje się do rozpoczęcia produkcji seryjnej Zdalnie Sterowanych Systemów Wieżowych kal. 30 mm. Rozwiązanie to znajdzie się w najbliższych kilku latach na wyposażeniu KTO Rosomak oraz nowych pływających bojowych wozów piechoty Borsuk.
  https://kresy.pl/wydarzenia/koncowe-przygotowania-do-produkcji-zssw-30/
  Komentarz: Kluczowe i jednocześnie najbardziej zaawansowane technicznie komponenty dla polskiej armii w Polsce dostarczają PRYWATNE firmy, a nie zarządzane przez polityków państwowe molochy.
  Nie udało się nawet stworzyć sprawnej linii naprawy czołgów (o budowie nie wspominając).
  Dobrze, ze zarząd Huty Stalowej Woli nie jest upolityczniony inaczej kluczowe dostawy byłyby niemożliwe.

  Polubione przez 5 ludzi

 9. TERAZ SIĘ SKAPNELI

  W piątek ceny ropy na świecie akurat poszły lekko w dół, ale od początku roku zyskują i to prawie 12 proc. Wciąż wysokie są też europejskie ceny gazu. Jednym z czynników, jaki na to wpływa, jest potencjalna agresja Rosji na Ukrainę. Rynek uwzględnia w cenach ryzyko tego konfliktu, co podnosi cenę sprzedawanej ropy i gazu, a zarazem zwiększa dochody Rosji. Władimir Putin może więc sobie zadawać w swoich kalkulacjach pytanie, czy „zyski” z inwazji zbilansują się z potencjalnymi sankcjami.
  https://businessinsider.com.pl/gospodarka/rosja-zarabia-na-grozeniu-ukrainie-gaz-i-ropa-dawno-nie-byly-tak-drogie/9mew5m2
  Komentarz: Obecnym jedynym rozwiązaniem zmniejszenia cen gazu jest uruchomienie NSII. Ci wszyscy co uważają FR a zagrożenie jako pierwsi powinni krzyczeć, aby regulator w Niemczech zatwierdził projekt. Każdy tydzień opóźnienia to dodatkowe miliardy $ do rosyjskiego budżetu. Znaczna część z tej puli zostanie wydana na unowocześnianie rosyjskiej armii.

  Polubione przez 8 ludzi

  • Amerykanie sami na wojnę z Rosją o Ukrainę wcale się nie wybierają, więc te argumenty dla nich są bez znaczenia,
   Walczyć chcą z Rosją aż do ostatniego Ukraińca, Polaka i Żmudzina.
   .A zależy im na na nich (jak mawia Maniaprzepraszania)
   ,,jak na zeszłorocznym śniegu na Saharze”.

   ****.

   Dopóki gazociągiem Nord Stream 2 nie płynie gaz, jest to dźwignia nacisku na Rosję.

   Opinię tę wyraził sekretarz stanu USA Anthony Blinken na konferencji prasowej po rozmowach z minister spraw zagranicznych Niemiec Annaleną Burbock.

   „Warto również zauważyć, że choć gaz nie płynie Nord Stream 2, jest dźwignią nacisku w interesie Niemiec, Stanów Zjednoczonych i naszych sojuszników, ale nie jest dźwignią dla Rosji” – relacjonuje RIA Novosti słowami sekretarza. stanu .

   Czytaj na :
   https://russtrat.ru/news/21-yanvarya-2022-1400-8312

   ********.

   Komentarz:
   Amerykanom zależy jak na najwyższych cenach gazu i ropy, bo wtedy ich przemysł wydobywczy staje się opłacalny.
   A to , że taki stan skutkuje wysokimi cenami gazu w Europie i przynosi przynosi wysokie zyski dla Rosji , dla Amerykanów jest to nieistotne, bo gdy w ramach ,,porażających sankcji” zakaże rosyjskim bankom rozliczania się w dolarach, to te dolarowe zyski z gazu w Rosji staną się śmieciową makulaturą.

   Polubione przez 5 ludzi

   • „….zakaże rosyjskim bankom rozliczania się w dolarach”- zakazać oni to mogą swoim nadgorliwym wykidajłom. Już nawet Niemcom nic nie mogą nakazać, nie mówiąc tu o Turcji czy też Francji- i innym suwerennym krajom zbliżonym do USA.

    Pozdrawiam.

    Polubione przez 5 ludzi

 10. Junge Welt o ukraińskiej polityce Zachodu:

  Im słabsza pozycja, tym głośniejszy krzyk.

  „Pierwszym sukcesem jest fakt, że rząd Joe Bidena rozpoczął negocjacje dwustronne po tym, jak Władimir Putin zażądał nieprzekraczania czerwonych linii

  Ale dla Zachodu jak dotąd sprawy nie idą zbyt gładko.
  Po pierwsze, inicjatywa pozostaje w Rosji.
  Skoro Waszyngton musiał obiecać pisemną odpowiedź na rosyjskie propozycje, czyli przyjąć żądania przeciwnika, to wyraźny sygnał ze strony Rosji, która zapowiedziała nowe manewry nie tylko na Białorusi, ale także na Atlantyku, Antarktyce i Morzu Śródziemnym

  W tej sytuacji napięcia w Europie Wschodniej wiążą siły potrzebne Waszyngtonowi w walce o władzę przeciwko Chinom.
  Nawiasem mówiąc, to samo dotyczy Iranu, który stara się odgrywać dużą rolę w negocjacjach dotyczących broni jądrowej.

  „Ponadto widoczne są rysy na pozycji Zachodu w walce o wpływy przeciwko Rosji.
  Nie tylko Stany Zjednoczone ogłosiły, że nie będą bronić Ukrainy w przypadku agresji militarnej,

  Waszyngton dał jasno do zrozumienia, że ​​kraje, które pozwalają się wykorzystać jako taran amerykańskiej agresji, nie powinny liczyć na ochronę samych Stanów Zjednoczonych .

  To cenna informacja dla tych państw, które wierzą, że mogą działać jako amerykański taran przeciwko Rosji i Chinom.
  Pękają także „destrukcyjne sankcje” obiecane przez Zachód wobec Rosji: na przykład z porządku dziennego zniknęła groźba odłączenia Rosji od systemu płatności SWIFT, co wyrządziłoby więcej szkód Zachodowi niż przeciwnikowi.

  Czy będą surowe sankcje, jeśli pierwszy rosyjski żołnierz przekroczy granicę z Ukrainą?
  Nie, jak mówi Joe Biden, reakcja będzie stopniowa.

  W końcu: im słabsza jest własna pozycja, tym głośniejszy krzyk – to zjawisko jest teraz wyraźnie widoczne zarówno w lojalnych wobec władzy mediach środkowoniemieckich, jak iw polityce Berlina.
  Prawdą jest jednak również, że taki stan rzeczy nie eliminuje niebezpieczeństwa zaciekłej walki z Rosją – podsumowuje felietonista gazety.

  https://www.jungewelt.de/artikel/419058.schw%C3%A4chen-offenbart.html

  .

  Polubione przez 6 ludzi

 11. Interes narodowy (USA):
  Ameryka potrzebuje nowego podejścia do Rosji

  Autor TNI stwierdza, że ​​użycie siły przez Amerykę w celu powstrzymania Rosji nie działa.

  Według niego Waszyngton nie może iść na eskalację z powodu braku siły i jedności w NATO. Ekonomiczne i polityczne koszty nacisku na Kreml mogą stać się dla USA nie do zaakceptowania.

  Według autora Waszyngton pilnie potrzebuje nowego podejścia do Moskwy.

  https://inosmi.ru/20220122/ssha-252668957.html
  .

  Polubione przez 3 ludzi

 12. Podgrzewanie atmosfery trwa.

  Jesteśmy przekonani, że wszystkie opcje są na stole. Rosja zdaje się wciąż nie zamykać drogi do uzyskania daleko idących koncesji od Zachodu na drodze dyplomatycznej. Przy czym jej przygotowania wojskowe nie są tylko blefem. Ofensywa militarna na dużą skalę jest możliwa – mówi dla Magazynu WP Tomasz Szatkowski, ambasador Polski przy NATO, były wiceszef MON.
  https://wiadomosci.wp.pl/szatkowski-rosja-moze-rozbic-glowne-sily-ukrainy-i-dotrzec-do-kijowa-6728826426485408a

  Polubione przez 5 ludzi

 13. „Dezinformacja” ze strony mediomatołów zachodnich w sprawie „kryzysu ukraińskiego” trwa w najlepsze. Amerykańska agencja „Bloomberg” (dez)informuje że „inwazja FR na Ukraine” została „odłożona w czasie” przez WWP na osobistą prośbę lidera Chin Xi Jinping’a ze względu na rozpoczynające sie w tym państwie Igrzyska Zimowe…
  https://www.bloomberg.com/news/articles/2022-01-22/ukraine-crisis-beijing-olympics-may-affect-russia-s-vladimir-putin-s-thinking
  …rzeczniczka MSZ FR Maria Zacharowa podsumowała ten „njus” nazywając „Bloomberg’a”, na co sobie zasłużył, „medialnym ściekiem” stwierdzając ze nie powołuje sie ona na żadne „źródła” z FR czy Chin, a nawet „anonimowe”, a „dyplomatę z Chin” którym ma być…Amerykanin;
  https://strana.news/news/372917-marija-zakharova-zhestko-otreahirovala-na-zajavlenie-bloomberg.html

  Polubione przez 5 ludzi

 14. Narasta tymczasem napiecie na linii…Kijów – Berlin. Szef MSZ Ukrainy „dyplomatoł” Kuleba wyraził „niezadowolenie” z powodu stanowiska Niemiec w sprawie dostaw broni na Ukrainę, Krym i sankcji wobec Rosji…
  https://strana.news/news/372883-kuleba-prokommentiroval-zajavlenie-frh-o-kryme.html
  …a „na dywanik” do MSZ Ukrainy „pilnie” wezwano Ambasador Niemiec w Kijowie w zwiazku z odmowę Niemiec dostarczenia uzbrojenia Ukrainie;
  https://strana.news/news/372915-mid-ukrainy-nazvalo-prichiny-vyzova-posla-frh.html

  Polubione przez 5 ludzi

 15. OT z Kazachstanu gdzie zamiast ogłoszonych przez zachodnie mediomatoły „terroru” i „rosyjskiej okupacji” postępuje normalizacja sytuacji w państwie. Cytat „Kazachstan uwalnia 1000 zatrzymanych podczas protestów…Wszystkim zatrzymanym zapewnia się prawo do ochrony i pomocy prawnej, a skargi są dokładnie sprawdzane – zapewniła Prokuratura Generalna Kazachstanu”;
  https://korrespondent.net/world/4439848-v-kazakhstane-otpustyly-tysiachu-zaderzhannykh-vo-vremia-protestov

  Polubione przez 5 ludzi

 16. Ciąg dalszy sprawy ostatnich ataków hakerskich na m.in ukraińskie strony rządowe. Pojawiłą się informacja ze w internecie już pojawiły sie oferty sprzedaży „bazy danych osobowych obywateli Ukrainy” które wczesniej znajdowały się na serwisach „kilku ukraińskich departamentów rządowych”. Cytat „21 stycznia na platformie Raidforums pojawiło się ogłoszenie dotyczące Ukrainy, gdzie zamieszczane są skradzione bazy danych i różne przecieki…Użytkownik FreeCivilian zaoferował do sprzedaży państwową bazę usług Diya dla dwóch milionów ludzi…”Sprzedam bazę danych osobowych obywateli Ukrainy. Są dane z kilku departamentów rządowych. Pierwsza część to serwis diia.gov.ua” – poinformował… Według hakera w bazie znajdują się rozszerzone informacje o obywatelach, w tym ich dokumenty, numery telefonów, dane paszportowe. A także zdjęcia ich dokumentów – od paszportów i dowodów osobistych po bilety wojskowe i dowody rejestracyjne samochodów…Łącznie jest to ponad 20 gigabajtów”;
  https://strana.news/news/372884-dokumenty-iz-dii-slili-v-set-khakery.html

  Polubione przez 5 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.